Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

@Lucia79

Αυτές τις οδηγίες μου τις είχε δώσει η Λευκού, η αιματολογος. 

Με πήρε και ο γιατρός και μου είπε να ξεκινήσω.

Να στε καλά κορίτσια μου! 

Έφτιαξε πολύ η διάθεσή μου από χθες και τώρα θα ξεκινήσω με όρεξη!

Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

βρηκα αυτο : "Εναλλακτικά σε περιπτώσεις ασθενών υψηλού κινδύνου για σύνδρομο υπερδιέγερσης ωοθηκών(ΣΥΩ) μπορεί να χρησιμοποιηθεί GnRH αγωνιστής (Arvekap, Gonapeptyl, Daronda) αντικαθιστώντας την ένεση της χοριακής γοναδοτροπίνης. Προϋπόθεση για την χρησιμοποίηση του να έχει προηγηθεί θεραπεία με πρωτόκολλο ανταγωνιστών."

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Βέβαια μου εχεθ γράψει και ovitrelle. Θα δούμε, θα παρω από Δευτέρα να ρωτήσω, μήπως δεν κατάλαβα κάτι. 

 

στις πριν 16 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Lucia79

Αυτές τις οδηγίες μου τις είχε δώσει η Λευκού, η αιματολογος. 

Με πήρε και ο γιατρός και μου είπε να ξεκινήσω.

Να στε καλά κορίτσια μου! 

Έφτιαξε πολύ η διάθεσή μου από χθες και τώρα θα ξεκινήσω με όρεξη!

Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

Μπράβο ρε κορίτσι, αυτα είναι! Πάμε γερά για επιτυχίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια το arvekap τι κανει? Βλέπω μου έχει γράψει ο γιατρός cetrotide, ovitrelle και arvekap. Επίσης βλέπω utrogestan, feldene (ούτε αυτό ξέρω τι είναι) και prolutex (αυτό είναι προγεστερονη? Και γιατί μου τη δίνει αφού θα παίρνω και outro?) ..πουθενά δε βλέπω cyclacour στο μεταξύ…και αντί για αντιπηκτικές δίνει Σαλοσπίρ. 
 

To arvekap ναι είναι για καταστολή και βγαίνουν 2 το 0,10 και ένα πιο ισχυρό που δεν θυμάμαι....από ότι έχω καταλάβει όμως το δίνουν και για άλλη δουλειά  μια φίλη μου δλδ έκανε αυτό αντί για ovitrelle όταν είχε έλλειψη κι εμένα ο πρ. εξωσωματικός μου το είχε δώσει την μέρα της ΕΤ και άλλη μια δόση 2 μέρες μετά. Η prolutex είναι ενέσιμη προγεστερόνη έχω κάνει και από αυτό αλλά πρόσεχε γιατί πονάει λίγο σαν ένεση μετά μην φοβηθείς. Πολλές φορές δiνουν και αντιπηκτικές και salospir αν και salospir εμένα η αιματολόγος δεν μου έδωσε γιατί μου είπε ότι προκαλεί κάποιες φορές αιμορραγία. Ο Σφακ μου είπε ότι θα μου έδινε λίγο για αρχή αλλά ότι πει η αιματολόγος. Έχω κλείσει ραντεβού τώρα την Τετάρτη μαζί της και θα το συζητήσω όμως όλα αυτά εξαρτώνται και από τις εξετάσεις  θρομβοφιλίας σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Ευχαριστώ κορίτσι μου. Βέβαια μου εχεθ γράψει και ovitrelle. Θα δούμε, θα παρω από Δευτέρα να ρωτήσω, μήπως δεν κατάλαβα κάτι. 

 

Μπράβο ρε κορίτσι, αυτα είναι! Πάμε γερά για επιτυχίες!

Εχω κανει κ γω ωοληψια και ειναι γιατρος μ ο Μαστρ…. Οταν θα κανεις τελευταια μερα την ovitrelle άπο τη μια πλευρα του αφαλου απο την αλλη θα κανεις μια avrekap την ιδια ωρα .. ακριβως το ιδιο εκανα κ γω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια το arvekap τι κανει? Βλέπω μου έχει γράψει ο γιατρός cetrotide, ovitrelle και arvekap. Επίσης βλέπω utrogestan, feldene (ούτε αυτό ξέρω τι είναι) και prolutex (αυτό είναι προγεστερονη? Και γιατί μου τη δίνει αφού θα παίρνω και outro?) ..πουθενά δε βλέπω cyclacour στο μεταξύ…και αντί για αντιπηκτικές δίνει Σαλοσπίρ. 
 

Στην τελευταία διέγερση με Σφακ έκανα παράλληλα Avercap & meriofert.

Αντί για πρωτοκολλο με ανταγωνιστές οπως είχα δοκιμάσει μέχρι τώρα έκανα με αγωνιστές (avercap) όπως μου είπαν. Είχα την ίδια απορία ότι ξέρω ότι είναι για καταστολή η απάντηση είναι ότι έχει καλύτερα αποτελέσματα στο δικό μου προφίλ. Όντως ξύπνησε την δεξιά ωοθηκη που είχε να ξυπνήσει αιώνες. Αν ήταν τυχαίο η αν μου ταίριαξε δεν το ξέρω.

Επισης στις δυο πετυχημένες ετ έπαιρνα και utro κολπικά και prolutex ενέσιμο. Επίσης Salospir & inohep ταυτόχρονα και prezolon (5mg) ταυτόχρονα χωρίς να έχω παράγοντες θρομβοφιλιας ή ΑΝΑ κλπ.

Στον τροποποιημένο φυσικό δεν μου δίνει avercap δεν μπορεί να δώσει μου είπε αγωνιστή σε λίγες μονάδες (150 meriofert)

Και επιβεβαιώνω κ εγώ ότι σε ερώτηση αν δεν βρω ovitrelle τι κάνω μου είπαν θα κανείς avercap

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Lucia79

Αυτές τις οδηγίες μου τις είχε δώσει η Λευκού, η αιματολογος. 

Με πήρε και ο γιατρός και μου είπε να ξεκινήσω.

Να στε καλά κορίτσια μου! 

Έφτιαξε πολύ η διάθεσή μου από χθες και τώρα θα ξεκινήσω με όρεξη!

Σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη!

Οι τιμές σου είναι άψογες!!

Μπες δυνατά και πάρε τους τα σώβρακα!!!

Δωσε τα στα μωρα αν είναι αγόρια κιλοτάκια αν είναι κοριτσάκια 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Οι τιμές σου είναι άψογες!!

Μπες δυνατά και πάρε τους τα σώβρακα!!!

Δωσε τα στα μωρα αν είναι αγόρια κιλοτάκια αν είναι κοριτσάκια 😂😂

Χαχαχα η αλήθεια είναι ότι τα σώβρακα τα δικά μας έχουν πάρει τόσα χρόνια, αλλά αν είναι να βγει σε καλό, χαλάλι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μπορώ να έρθω και εγώ με ντουντούκα & πλακάτ????????

Η θα βοηθήσουμε κανένα ζευγάρι νεούδικο ή θα μας περάσουν για Ιεχωβάδες και θα μας μαζέψουν!!

Σημασία έχει ότι θα είμαστε παρέα 🤣🤣🤣

Χαχα ελα ερχομαι κ εγω στο παρεακι!😜 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ Εντάξει μας έκανα εικόνα μαζί με την @dimseaσε τραπεζάκι να κρατάει τα πρακτικά και η@Kiddo δίπλα με φωτεινή επιγραφή "για το χρυσό υγρό πληροφορίες εντός" και εμείς με ντουντούκα και πλακατ κρεμασμένα στον λαιμό!!!

🤣🤣🤣

Αααα ξέχασα και την @troia με την μπέμπα στο μάρσιπο και επιγραφή "Τμήμα αποβολών και συμβουλές διατροφής για την γονιμότητα"

😂😅😂🤣 κλαιω απο τα γελια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αυτό το μήνυμα πρέπει να καρφιτσωθεί καπου να μην το χάσουμε! 
η στολή μας λείπει μόνο!

🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια το arvekap τι κανει? Βλέπω μου έχει γράψει ο γιατρός cetrotide, ovitrelle και arvekap. Επίσης βλέπω utrogestan, feldene (ούτε αυτό ξέρω τι είναι) και prolutex (αυτό είναι προγεστερονη? Και γιατί μου τη δίνει αφού θα παίρνω και outro?) ..πουθενά δε βλέπω cyclacour στο μεταξύ…και αντί για αντιπηκτικές δίνει Σαλοσπίρ. 
 

To feldene ειναι αντιφλεγμονωδες κ η averkap ειναι για καταστολη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η dimsea είπε:

To arvekap ναι είναι για καταστολή και βγαίνουν 2 το 0,10 και ένα πιο ισχυρό που δεν θυμάμαι....από ότι έχω καταλάβει όμως το δίνουν και για άλλη δουλειά  μια φίλη μου δλδ έκανε αυτό αντί για ovitrelle όταν είχε έλλειψη κι εμένα ο πρ. εξωσωματικός μου το είχε δώσει την μέρα της ΕΤ και άλλη μια δόση 2 μέρες μετά. Η prolutex είναι ενέσιμη προγεστερόνη έχω κάνει και από αυτό αλλά πρόσεχε γιατί πονάει λίγο σαν ένεση μετά μην φοβηθείς. Πολλές φορές δiνουν και αντιπηκτικές και salospir αν και salospir εμένα η αιματολόγος δεν μου έδωσε γιατί μου είπε ότι προκαλεί κάποιες φορές αιμορραγία. Ο Σφακ μου είπε ότι θα μου έδινε λίγο για αρχή αλλά ότι πει η αιματολόγος. Έχω κλείσει ραντεβού τώρα την Τετάρτη μαζί της και θα το συζητήσω όμως όλα αυτά εξαρτώνται και από τις εξετάσεις  θρομβοφιλίας σου.

Το averkap 3,75 ειναι κ το δινουν μετα απο χειρουργικη αντιμετωπιση ενδομιτριωσης η κ για θεραπεια ενδομιτριωσης 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Το averkap 3,75 ειναι κ το δινουν μετα απο χειρουργικη αντιμετωπιση ενδομιτριωσης η κ για θεραπεια ενδομιτριωσης 

Μπράβο ναι.... στη φίλη μου πάντως το έδωσαν αντί για ovitrelle το καλοκαίρι που ήταν σε έλλειψη. Τι να πεις όσο ζούμε μαθαίνουμε.... μας βλέπω να φτιάχνουμε και τμήμα για συμβουλές φαρμάκων 🤣😜

😂 ανοίγουν οι δουλειές!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η dimsea είπε:

Καλημέρα. Λέγεται Κομνηνού Ελένη έχει ιδιωτικό ιατρείο στην Πανόρμου πολύ κοντά στο Μετρό και είναι υπεύθυνη και στο τμήμα ρευματολογία κύησης του Μητέρα όπου εκει βρίσκεις πιο εύκολα ραντεβού. Επίσης διαβάζω για την κορτιζόνη (για το prezolon φαντάζομαι) που δίνουν πολλοί γιατροί..... εμένα μου το έδωσε η πρ. αιματολόγος που είχα..... μόλις της το είπα δυσανασχέτησε και μου είπε ότι η κορτιζόνη  είναι ένα πολύ καλό φάρμακο αλλά δεν κάνει για όλες κι ότι μόνο ρευματολόγος κατόπιν εξετάσεων είναι αρμόδιος για να σου το δώσει γιατί σε πολλούς οργανισμούς μπορεί να έχει τα αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που θέλουμε. Εμένα πχ η κορτιζόνη μου ανέβασε το ζάχαρο που ποτέ δεν είχα θέμα, σε άλλες κοπέλες έχει προκαλέσει άλλα προβλήματα. Όπως λέω πάντα: έκαστος στο είδος του! Μακάρι να μην χρειαζόταν να τα ψάξω όλα αυτά και να τρέξω σε τόσους γιατρούς όμως δυστυχώς ένας εξωσωματικός όσο καλός και να είναι δεν αρκεί.

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτό που έγραψες για την κορτιζόνη ισχύει. Όταν η Τσεκούρα μου είχε προτείνει αν θέλει ο εξωσωματιστής μου να μου δώσει λίγη κορτιζόνη προληπτικά (δεν ήταν απαραίτητο, γιατί τα ΑΝΑ μου ήταν αρνητικά, αλλά είχα χασιμότο) εκείνος μου είχε πει ότι η κορτιζόνη έχει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες, αλλά εμείς θέλουμε να δημιουργηθεί μια μικρή φλεγμονή για να γίνει η εμφύτευση. Ούτε εκείνος εξειδικεύει, απλώς δεν δίνει σε καμία γυναίκα ούτε κορτιζόνη, ούτε αντιπηκτικές. Το συμπέρασμα είναι να γίνει μία πολύ καλή διερεύνηση της κατάστασης κάθε ζευγαριού πριν ξεκινήσουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ευχαριστώ πολύ!

Αυτό που έγραψες για την κορτιζόνη ισχύει. Όταν η Τσεκούρα μου είχε προτείνει αν θέλει ο εξωσωματιστής μου να μου δώσει λίγη κορτιζόνη προληπτικά (δεν ήταν απαραίτητο, γιατί τα ΑΝΑ μου ήταν αρνητικά, αλλά είχα χασιμότο) εκείνος μου είχε πει ότι η κορτιζόνη έχει αντιφλεγμονώδεις ιδιότητες, αλλά εμείς θέλουμε να δημιουργηθεί μια μικρή φλεγμονή για να γίνει η εμφύτευση. Ούτε εκείνος εξειδικεύει, απλώς δεν δίνει σε καμία γυναίκα ούτε κορτιζόνη, ούτε αντιπηκτικές. Το συμπέρασμα είναι να γίνει μία πολύ καλή διερεύνηση της κατάστασης κάθε ζευγαριού πριν ξεκινήσουμε...

Καλημέρα καλημέρα!

Ετσι αυτό πιστεύω κι εγώ γιατί κάνει και μια ανασοκαταστολη σαν φάρμακο και δεν το χρειάζονται όλες…..παρόλα  αυτά είναι παρά πολλοί αυτοί που το δίνουν σε όλες τις γυναίκες έτσι…..χωρίς ψάξιμο χωρίς τίποτα και όπως μου είπε και η Κομνηνου δεν κάνουν όλα για όλες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα. Σήμερα ήταν η μέρα που περίμενα περίοδο. Έκανα ένα τεστ για πλάκα ( πάντα είμαι σίγουρη ότι είναι ένα άπιαστο όνειρο και ότι δεν θα τα καταφέρω ) .είχα προμηθευτεί ήδη τις μενοπουρ από την επιτροπή και περιμέναμε να μου έρθει η περίοδος για να κάνω την πρώτη σπερματεγχυση.

Βγηκε θετικό αχνο η πρώτη ταινία 

Κάνω και δεύτερη .πάλι έτσι.

Κάνω και clear blue ψηφιακό pregnant 1-2 εβδομάδες

 

Θα τρελαθώ και τρέμω όλη την ώρα .ούτε που μπορώ να το πιστέψω ...ετοίμασα μια μικρό εκπληξουλα στον άντρα μου γιατί δεν κρατιέμαι να περιμένω μέχρι την Δευτέρα που θα κάνω χοριακη. 

 

 

IMG_20220122_125901.jpg

IMG_20220122_125415.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σήμερα ήταν η μέρα που περίμενα περίοδο. Έκανα ένα τεστ για πλάκα ( πάντα είμαι σίγουρη ότι είναι ένα άπιαστο όνειρο και ότι δεν θα τα καταφέρω ) .είχα προμηθευτεί ήδη τις μενοπουρ από την επιτροπή και περιμέναμε να μου έρθει η περίοδος για να κάνω την πρώτη σπερματεγχυση.

Βγηκε θετικό αχνο η πρώτη ταινία 

Κάνω και δεύτερη .πάλι έτσι.

Κάνω και clear blue ψηφιακό pregnant 1-2 εβδομάδες

 

Θα τρελαθώ και τρέμω όλη την ώρα .ούτε που μπορώ να το πιστέψω ...ετοίμασα μια μικρό εκπληξουλα στον άντρα μου γιατί δεν κρατιέμαι να περιμένω μέχρι την Δευτέρα που θα κάνω χοριακη. 

 

 

IMG_20220122_125901.jpg

IMG_20220122_125415.jpg

Μπράβο!! Είδες, η ελπίδα πεθαίνει τελευταία τελικά! Να πάνε όλα τέλεια από δω και πέρα και να μή χρειαστείς ποτέ ούτε μενοπουρ ούτε τπτ εύχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σήμερα ήταν η μέρα που περίμενα περίοδο. Έκανα ένα τεστ για πλάκα ( πάντα είμαι σίγουρη ότι είναι ένα άπιαστο όνειρο και ότι δεν θα τα καταφέρω ) .είχα προμηθευτεί ήδη τις μενοπουρ από την επιτροπή και περιμέναμε να μου έρθει η περίοδος για να κάνω την πρώτη σπερματεγχυση.

Βγηκε θετικό αχνο η πρώτη ταινία 

Κάνω και δεύτερη .πάλι έτσι.

Κάνω και clear blue ψηφιακό pregnant 1-2 εβδομάδες

 

Θα τρελαθώ και τρέμω όλη την ώρα .ούτε που μπορώ να το πιστέψω ...ετοίμασα μια μικρό εκπληξουλα στον άντρα μου γιατί δεν κρατιέμαι να περιμένω μέχρι την Δευτέρα που θα κάνω χοριακη. 

 

 

IMG_20220122_125901.jpg

IMG_20220122_125415.jpg

Οργανωμένη σε βρίσκω πάντως με τα τεστάκια... ταινίες, clerblue απ' όλα έχει ο μπαξές🤣!Με το καλόοοοοο μόνο τέτοια να βλέπουμε!!!!😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dimsea είπε:

Οργανωμένη σε βρίσκω πάντως με τα τεστάκια... ταινίες, clerblue απ' όλα έχει ο μπαξές🤣!Με το καλόοοοοο μόνο τέτοια να βλέπουμε!!!!😍

Ε ναι . 1 μισή χρόνο που παλεύαμε. Είχα προμηθευτεί από όλα να έχω. Αχχαχα

ευχαριστώ πολύ. Πάμε γερά. εγώ το είπα το 2022 θα ακούσουμε πολλά θετικά κορίτσια μου. Μην το βάζει καμια κάτω. Ή βάλτε το μήπως πιάσει .όπως εγώ που το είχα βάλει κάτω και δεν περίμενα τίποτα πλέον. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σήμερα ήταν η μέρα που περίμενα περίοδο. Έκανα ένα τεστ για πλάκα ( πάντα είμαι σίγουρη ότι είναι ένα άπιαστο όνειρο και ότι δεν θα τα καταφέρω ) .είχα προμηθευτεί ήδη τις μενοπουρ από την επιτροπή και περιμέναμε να μου έρθει η περίοδος για να κάνω την πρώτη σπερματεγχυση.

Βγηκε θετικό αχνο η πρώτη ταινία 

Κάνω και δεύτερη .πάλι έτσι.

Κάνω και clear blue ψηφιακό pregnant 1-2 εβδομάδες

 

Θα τρελαθώ και τρέμω όλη την ώρα .ούτε που μπορώ να το πιστέψω ...ετοίμασα μια μικρό εκπληξουλα στον άντρα μου γιατί δεν κρατιέμαι να περιμένω μέχρι την Δευτέρα που θα κάνω χοριακη. 

 

 

IMG_20220122_125901.jpg

IMG_20220122_125415.jpg

Θα τρεθαλουμε κι εμεις μαζι σου κοριτσι μου!!! Με το καλο και μια θετικότατη χοριακη!!! 🙏
Ααααααντε το 22 να ακούμε μονο θετικά νεα! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ε ναι . 1 μισή χρόνο που παλεύαμε. Είχα προμηθευτεί από όλα να έχω. Αχχαχα

ευχαριστώ πολύ. Πάμε γερά. εγώ το είπα το 2022 θα ακούσουμε πολλά θετικά κορίτσια μου. Μην το βάζει καμια κάτω. Ή βάλτε το μήπως πιάσει .όπως εγώ που το είχα βάλει κάτω και δεν περίμενα τίποτα πλέον. 

 

 

Μακάρι για όλες εμάς και όσες εκεί έξω παλεύουν για το όνειρο!!! Ας είναι το 2022 η χρονιά που όχι μόνο θα δούμε έναν αριθμό στο χαρτί αλλα΄ και που θα κρατήσουμε ένα υγιές μωρό στα χέρια μας! 🤞💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια καλημέρα. Σήμερα ήταν η μέρα που περίμενα περίοδο. Έκανα ένα τεστ για πλάκα ( πάντα είμαι σίγουρη ότι είναι ένα άπιαστο όνειρο και ότι δεν θα τα καταφέρω ) .είχα προμηθευτεί ήδη τις μενοπουρ από την επιτροπή και περιμέναμε να μου έρθει η περίοδος για να κάνω την πρώτη σπερματεγχυση.

Βγηκε θετικό αχνο η πρώτη ταινία 

Κάνω και δεύτερη .πάλι έτσι.

Κάνω και clear blue ψηφιακό pregnant 1-2 εβδομάδες

 

Θα τρελαθώ και τρέμω όλη την ώρα .ούτε που μπορώ να το πιστέψω ...ετοίμασα μια μικρό εκπληξουλα στον άντρα μου γιατί δεν κρατιέμαι να περιμένω μέχρι την Δευτέρα που θα κάνω χοριακη. 

 

 

IMG_20220122_125901.jpg

IMG_20220122_125415.jpg

Αχού!!! Θα τρελαθώ! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά! Μπράβο κορίτσι μου! Να σου πάνε όλα μα όλα τέλεια και να έχεις μια ξέγνοιαστη εγκυμοσύνη! 

Και από την περίπτωσή σου αποδεικνύεται για μία ακόμη φορά πόσο ρόλο παίζει το άγχος στην όλη διαδικασία. Με το που σταμάτησες να προσπαθείς και το είχες πάρει απόφαση ότι πας για εξωσωματική.... τσουπ... να το το μπεμπε!

Μπράβο! Άντε να μαθαίνουμε μόνο ευχάριστα από εδώ και στο εξής!

Περιμένουμε τη χοριακή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχού!!! Θα τρελαθώ! Τι υπέροχα νέα είναι αυτά! Μπράβο κορίτσι μου! Να σου πάνε όλα μα όλα τέλεια και να έχεις μια ξέγνοιαστη εγκυμοσύνη! 

Και από την περίπτωσή σου αποδεικνύεται για μία ακόμη φορά πόσο ρόλο παίζει το άγχος στην όλη διαδικασία. Με το που σταμάτησες να προσπαθείς και το είχες πάρει απόφαση ότι πας για εξωσωματική.... τσουπ... να το το μπεμπε!

Μπράβο! Άντε να μαθαίνουμε μόνο ευχάριστα από εδώ και στο εξής!

Περιμένουμε τη χοριακή!

Ναι εγώ δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Περιμένω να σχολασει ο άντρας μου να του το δείξω. 

Γενικά τρέμω από χαρά. Είναι απίστευτο. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα δω κάποια στιγμή θετικό τεστ. 

Ναι βέβαια θα σας πω την Δευτέρα την χοριακη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι εγώ δεν το έχω συνειδητοποιήσει ακόμα. Περιμένω να σχολασει ο άντρας μου να του το δείξω. 

Γενικά τρέμω από χαρά. Είναι απίστευτο. Δεν μπορούσα να φανταστώ ότι θα δω κάποια στιγμή θετικό τεστ. 

Ναι βέβαια θα σας πω την Δευτέρα την χοριακη μου. 

Να σε ρωτήσω κάτι αν δεν γίνομαι αδιάκριτη και αν θέλεις απαντάς. Εσείς για ποιον λόγο αποφασίσατε να πάτε σε εξωσωματική; Υπήρχε κάποιο συγκεκριμένο ζήτημα; Επίσης πόσων χρονών είσαι;

Πάντως για κάποιον λόγο νομίζω ότι έχεις αγοράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι αν δεν γίνομαι αδιάκριτη και αν θέλεις απαντάς. Εσείς για ποιον λόγο αποφασίσατε να πάτε σε εξωσωματική; Υπήρχε κάποιο συγκεκριμένο ζήτημα; Επίσης πόσων χρονών είσαι;

Πάντως για κάποιον λόγο νομίζω ότι έχεις αγοράκι!

Εμείς προσπαθούμε 1 μιση χρόνο. Τον τελευταίο χρόνο πήγαινα κάθε μήνα και παρακολουθούσα το ωράριο επειδή έχω σπω. Και όταν ήταν έτοιμο έκανα οβιτρελ. Το Νοέμβριο βρήκαμε μικρόβιο στο σπέρμα του άντρα μου αλλά δεν του είχε πειράξει το σπέρμα. Προσπάθησα να το πολεμήσουμε αντιβιώσεις αλλά δεν καταφέραμε. Οπότε μας είπε ο γιατρός να πάμε σε σπερματεγχυση πρώτα. Είμαστε εγώ 27 και εκείνος 28.

Με την σπερματεγχυση είπε ότι καθαρίζει το σπέρμα και θα ήταν μια λύση. 

Πέρασα επιτροπή αυτό το μήνα και πριν λίγες μέρες είχα παρει και τις ενέσεις. Επειδή με σερπαφαρ δεν αντιδρούσα πολύ εύκολα.  Και περίμενα περίοδο για να αρχίσω ενέσεις. ....και τσουπ σήμερα γίνεται αυτό 

Είμαι πάρα πολύ χαρούμενη. Δεν μπορώ να το πιστέψω. .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...