Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Εγώ εμβριομεταφορα έκανα 20/5 δηλαδή περίπου πριν 15 μέρες και έχω κάνει τις χοριακες και μου λέει έλα να κάνεις υπερήχο και σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς να πάω για υπέρηχο από τώρα...🤔

Αφού πήγαν πολύ καλά οι χοριακες σου κορίτσι μου γι'αυτό σου είπε για υπέρηχο!! Εάν κ δεν έχω εμπειρία θεωρώ ότι για να στο είπε θα ξέρει ότι πάει πολύ καλά γι'αυτό 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου οι χοριακες μου πήγαν καλά τελικά.

Πρωτη 194,

2 μερες μετα 534,

5 μερες μετα 5032..τωρα περιμενω τον υπέρηχο...αλλά ακόμα δυστυχώς δεν μπορώ να το χαρώ..έχω τη σκιά του παρελθόντος που με καταδιώκει..με τον άντρα μου δε λέμε τίποτα. Είμαστε μαγκωμενοι...

Ελπιζω να χαμογελασω καποια στιγμή! Δεν την περνάω και πολύ καλά την όλη κατάσταση...ποσο χαιρομαι για εσάς που έχετε τόση αισιοδοξία, γιατί πραγματικά πιστεύω ότι ο,τι πιστεύεις γινεται.αλλα ειναι περα απο τις δυνάμεις μου.

Από ότι λες οι χοριακες σου είναι τέλειες !! Προτείνω να απασχολεις το μυαλό σου και όλα θα πάνε τέλεια !!! Να μιλάς και με τον γυναικολόγο σου, σίγουρα αυτός θα σε ηρέμησει 😉 !!! Εύχομαι να το χαρείς!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Κοριτσια μου οι χοριακες μου πήγαν καλά τελικά.

Πρωτη 194,

2 μερες μετα 534,

5 μερες μετα 5032..τωρα περιμενω τον υπέρηχο...αλλά ακόμα δυστυχώς δεν μπορώ να το χαρώ..έχω τη σκιά του παρελθόντος που με καταδιώκει..με τον άντρα μου δε λέμε τίποτα. Είμαστε μαγκωμενοι...

Ελπιζω να χαμογελασω καποια στιγμή! Δεν την περνάω και πολύ καλά την όλη κατάσταση...ποσο χαιρομαι για εσάς που έχετε τόση αισιοδοξία, γιατί πραγματικά πιστεύω ότι ο,τι πιστεύεις γινεται.αλλα ειναι περα απο τις δυνάμεις μου.

Πόσο σε καταλαβαίνω κορίτσι μου!!!!! Αλήθεια σε νιώθω 100%!!!!!! Αισιοδοξία θέλει!!!!!! (Δύσκολο το ξέρω) και να μην σκέφτεσαι αρνητικά και αυτό δύσκολο..... Είστε τώρα συγκρατημένοι για να χαρείτε μετά!!!!!! Μέσα απτην καρδιά μου σου εύχομαι να πάνε όλα πολύ καλά αυτήν την φορά!!  Κάθε βήμα και χαρά!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geokou είπε:

Γενικά κορίτσια σήμερα τώρα βρήκα χρόνο να μπω να σας διαβάσω. Πολύ όμορφα νέα της @Nansi

Και οι Ετ προχωρούν, και καρδούλες ακούμε... !!! Μόνο όμορφα νέα!

Εγώ πάω αύριο για τον επαναληπτικό... δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι κάπως αγχωμένη, αλλά όλα καλά θα πάνε... θα σας πω...😘😘😗

Γεια σου κοριτσι μου!!! Κι εγω αυριο παλι για επαναληπτική! Παλι μαζι ειμαστε!!! Καλη μας επιτυχια παλι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια, 

Είμαι στην προσπάθεια για δευτερο παιδάκι, μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια σπερματενχυσης και 2 αποβολές , καταλήξαμε ότι η εξωσωματική είναι μονόδρομος.  Στην αρχή αρχησα να κλαίω..  έλεγα (και ακόμα λεω) Δεν είμαι τόσο δυνατή όπως τις κοπέλες που διαβάζω και παρακολουθώ στο μαμυλαντ, και ότι τελευταία στιγμή θα πω όχι δεν μπορώ:-( ή ψυχολογία  κάτω... αλλα θα το παλέψω για χάρη του άντρα μου. 

Και τσουπ καινούριο πρόβλημα:-( πρέπει να κάνω το εμβόλιο του κορονιου  , περιμένω να έρθει η περίοδος  και μετά να ειδοποιήσω το κέντρο και τσουπ 18.06 εμβόλιο 🤔 έχω σκάσει να το αποφυγω δεν γίνεται  , να πάω πάλι για αργότερα την εξωσωματική , νομίζω θα πέσω τωρα που το πήρα απόφαση.  

Εχει κάποια κάνει εμβόλιο ; ποσο καιρό μετά μπήκε στις προσπάθειες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Κορίτσι μου μόλις γύρισα από το γιατρό 21 μέρα του κύκλου πάω για έμβρυο μεταφορά!! Οπότε @Vasilique βαλεμε για έμβρυο μεταφορά 18/06 και ο Θεός βοηθός!!!! Μου είπε να πίνω τρία cyclacur τη μέρα μέχρι τότε!!

Τέλεια κι εγώ αυτή την μέρα του κύκλου μου είπε αλλά είχα αγχωθεί γιατί μου είπε ότι κανονικά την κάνουμε 19 μέρα του κύκλου αλλά επειδή γίνομαι κουμπαρα αυτή τη μέρα θα την κάνουμε 21 μέρα και είχα αγχωθεί αλλά μου είπε ότι θα το φτιάξουμε και παίρνω κι εγώ 3 σικλακουρ την μέρα!εμενα πέφτει 21/06

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια, 

Είμαι στην προσπάθεια για δευτερο παιδάκι, μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια σπερματενχυσης και 2 αποβολές , καταλήξαμε ότι η εξωσωματική είναι μονόδρομος.  Στην αρχή αρχησα να κλαίω..  έλεγα (και ακόμα λεω) Δεν είμαι τόσο δυνατή όπως τις κοπέλες που διαβάζω και παρακολουθώ στο μαμυλαντ, και ότι τελευταία στιγμή θα πω όχι δεν μπορώ:-( ή ψυχολογία  κάτω... αλλα θα το παλέψω για χάρη του άντρα μου. 

Και τσουπ καινούριο πρόβλημα:-( πρέπει να κάνω το εμβόλιο του κορονιου  , περιμένω να έρθει η περίοδος  και μετά να ειδοποιήσω το κέντρο και τσουπ 18.06 εμβόλιο 🤔 έχω σκάσει να το αποφυγω δεν γίνεται  , να πάω πάλι για αργότερα την εξωσωματική , νομίζω θα πέσω τωρα που το πήρα απόφαση.  

Εχει κάποια κάνει εμβόλιο ; ποσο καιρό μετά μπήκε στις προσπάθειες; 

Γιατι πρέπει να το κάνεις το εμβόλιο? Σε υποχρεώνει κάποιος? Αυτό που ξέρω είναι να περιμένεις περίπου 2, 3 μήνες. Εγω το έκανα, αύριο κάνω τη 2η δόση αλλά έχω σκοπό να ξεκινήσω προσπάθειες γύρω στους 2 μήνες μετά (για άλλους λογους). Πάντως από ο, τι καταλαβαίνω οι γιατροι έχουν χαλαρώσει πολύ με το θέμα του εμβολίου.  Η αλήθεια είναι ότι κ καθένας λέει τα δικά του. Αν θυμάμαι καλά, η @Avocando
που είναι έγκυος,  μας είπε ότι ο γιατρός της είπε να κάνει το Pfizer?

Βέβαια ξέρω και άλλη περίπτωση που η κοπέλα ήταν έγκυος σε δίδυμα με φυσιολογική σύλληψη και επειδή η σύλληψη συνέπεσε με τότε που έκανε το εμβόλιο (δεν ήξερε ότι ήταν έγκυος) αναγκάστηκε να κάνει έκτρωση γιατί φοβόταν ο γιατρός μήπως δημιουργήσει προβλήματα στο έμβρυο.  Μάλιστα δεν πήρε μόνο μια γνώμη, αλλά αρκετές. Της είπε χαρακτηριστικά ότι αν η σύλληψη γινόταν 2 μήνες μετά το εμβόλιο,  δεν θα είχε κανένα θέμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Εγώ εμβριομεταφορα έκανα 20/5 δηλαδή περίπου πριν 15 μέρες και έχω κάνει τις χοριακες και μου λέει έλα να κάνεις υπερήχο και σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς να πάω για υπέρηχο από τώρα...🤔

Αν θυμάμαι καλά, η χοριακη σου ήταν γύρω στις 2000? Ο σάκος φαίνεται από 1000 και πάνω. Για αυτό σου λέει να πας να κάνεις υπερηχο.  Να δεις ότι υπάρχει σάκος και εμβρυικα στοιχεία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Τέλεια κι εγώ αυτή την μέρα του κύκλου μου είπε αλλά είχα αγχωθεί γιατί μου είπε ότι κανονικά την κάνουμε 19 μέρα του κύκλου αλλά επειδή γίνομαι κουμπαρα αυτή τη μέρα θα την κάνουμε 21 μέρα και είχα αγχωθεί αλλά μου είπε ότι θα το φτιάξουμε και παίρνω κι εγώ 3 σικλακουρ την μέρα!εμενα πέφτει 21/06

Αχχχ πολύ χαίρομαι που θα είμαστε μαζί !! Μια χαρά είναι η 21 πρώτη μέρα ,μην ανησυχείς καθόλου!! Πάντα αξία κιόλας κοπέλα μου :-) !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Γιατι πρέπει να το κάνεις το εμβόλιο? Σε υποχρεώνει κάποιος? Αυτό που ξέρω είναι να περιμένεις περίπου 2, 3 μήνες. Εγω το έκανα, αύριο κάνω τη 2η δόση αλλά έχω σκοπό να ξεκινήσω προσπάθειες γύρω στους 2 μήνες μετά (για άλλους λογους). Πάντως από ο, τι καταλαβαίνω οι γιατροι έχουν χαλαρώσει πολύ με το θέμα του εμβολίου.  Η αλήθεια είναι ότι κ καθένας λέει τα δικά του. Αν θυμάμαι καλά, η @Avocando
που είναι έγκυος,  μας είπε ότι ο γιατρός της είπε να κάνει το Pfizer?

Βέβαια ξέρω και άλλη περίπτωση που η κοπέλα ήταν έγκυος σε δίδυμα με φυσιολογική σύλληψη και επειδή η σύλληψη συνέπεσε με τότε που έκανε το εμβόλιο (δεν ήξερε ότι ήταν έγκυος) αναγκάστηκε να κάνει έκτρωση γιατί φοβόταν ο γιατρός μήπως δημιουργήσει προβλήματα στο έμβρυο.  Μάλιστα δεν πήρε μόνο μια γνώμη, αλλά αρκετές. Της είπε χαρακτηριστικά ότι αν η σύλληψη γινόταν 2 μήνες μετά το εμβόλιο,  δεν θα είχε κανένα θέμα.

Πρέπει να κάνω το εμβόλιο  για να προστατεύσω τον άντρα μου, βρίσκεται σε ομαδα υψηλού κινδύνου, απ την άλλη εργάζομαι και στην δουλειά μας , καλό είναι να κάνουμε, για τις ευπαθείς ομάδες.  Δεν είχα θέμα να κάνω το εμβόλιο, όμως προέκυψε να πέφτει ακριβώς με την εξωσωματική :-( κάτι που δεν μπορώ να πω στον εργοδότη (δεν κάνω εμβόλιο γτ έχω εξωσωματική ) ζω στην Γερμανία  και στις εταιρείες έρχεται γοατρος . Το Pfizer και σε εμάς έχει προγραμματιστεί.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αν θυμάμαι καλά, η χοριακη σου ήταν γύρω στις 2000? Ο σάκος φαίνεται από 1000 και πάνω. Για αυτό σου λέει να πας να κάνεις υπερηχο.  Να δεις ότι υπάρχει σάκος και εμβρυικα στοιχεία.

Ναι ο σάκος Φαίνεται  από 1000 , βέβαια αν έχεις δίδυμα μπορεί να έχεις 1000 αλλά να μην φαίνεται τίποτα.  Στις 5 εβδομάδες βλέπεις σάκο και στις 6 καρδούλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια, 

Είμαι στην προσπάθεια για δευτερο παιδάκι, μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια σπερματενχυσης και 2 αποβολές , καταλήξαμε ότι η εξωσωματική είναι μονόδρομος.  Στην αρχή αρχησα να κλαίω..  έλεγα (και ακόμα λεω) Δεν είμαι τόσο δυνατή όπως τις κοπέλες που διαβάζω και παρακολουθώ στο μαμυλαντ, και ότι τελευταία στιγμή θα πω όχι δεν μπορώ:-( ή ψυχολογία  κάτω... αλλα θα το παλέψω για χάρη του άντρα μου. 

Και τσουπ καινούριο πρόβλημα:-( πρέπει να κάνω το εμβόλιο του κορονιου  , περιμένω να έρθει η περίοδος  και μετά να ειδοποιήσω το κέντρο και τσουπ 18.06 εμβόλιο 🤔 έχω σκάσει να το αποφυγω δεν γίνεται  , να πάω πάλι για αργότερα την εξωσωματική , νομίζω θα πέσω τωρα που το πήρα απόφαση.  

Εχει κάποια κάνει εμβόλιο ; ποσο καιρό μετά μπήκε στις προσπάθειες; 

Αρχικά κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!! Όσο αφορά το εμβόλιο δεν εκφέρω άποψη είναι καθαρά θέμα γιατρού και ασθενούς!! Όσο αφορά όμως την εξωσωματική όλες μας στην αρχή δεν θέλαμε αλλά όλες μας έχουμε την δύναμη μέσα μας ,πίστεψε το αυτό!! Θέλω να πετύχουμε και είμαστε και θα είμαστε δυνατές 😉 ,είμαστε εδώ η μία για την άλλη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Αννια27 είπε:

Αρχικά κορίτσι μου καλώς ήρθες!! Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και με το καλό το δεύτερο!! Όσο αφορά το εμβόλιο δεν εκφέρω άποψη είναι καθαρά θέμα γιατρού και ασθενούς!! Όσο αφορά όμως την εξωσωματική όλες μας στην αρχή δεν θέλαμε αλλά όλες μας έχουμε την δύναμη μέσα μας ,πίστεψε το αυτό!! Θέλω να πετύχουμε και είμαστε και θα είμαστε δυνατές 😉 ,είμαστε εδώ η μία για την άλλη!!!

Σε ευχαριστώ πολύ  κοπέλα μου, ειχα ταλαιπωρηθεί και στο πρώτο μου παιδάκι, οπότε έζησα όλο αυτό το όμορφο που υπάρχει εδώ , γνώριζα κοπέλες (που ναι ακόμα έχω επαφή, σας αγαπώ ξέρετε εσείς ποιες είσαστε) μου στάθηκαν στις δύσκολες στιγμές.

Μακάρι να βρω τη δύναμη... να μαζέψω τα κομμάτια και να μην βλέπω τα εμπόδια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Τώρα περιμένω τη χοριακη στις 07/06! Αν και δεν κρατιέμαι και μπορεί να πάω κι αύριο! 25/05 έκανα την εμρυομεταφορα με 2 έμβρυα 3 ημερών. Αυριο θα ναι δηλαδή η 11η μέρα από την εμβρυομεταφορα! Μου είπαν ότι πήγε πολύ καλά, τώρα θα φανεί στη χοριακη! 
Ειναι η πρώτη μου φορά κι έχω τρομερή αγωνία!! 😕😕

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Πιστεύω όλα θα πάνε καλά!! Μην αγχώνεσαι καθόλου!! 💪💪💪🙏🙏🙏

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ  κοπέλα μου, ειχα ταλαιπωρηθεί και στο πρώτο μου παιδάκι, οπότε έζησα όλο αυτό το όμορφο που υπάρχει εδώ , γνώριζα κοπέλες (που ναι ακόμα έχω επαφή, σας αγαπώ ξέρετε εσείς ποιες είσαστε) μου στάθηκαν στις δύσκολες στιγμές.

Μακάρι να βρω τη δύναμη... να μαζέψω τα κομμάτια και να μην βλέπω τα εμπόδια. 

Καλώς όρισες κορίτσι μου στην ομάδα!!! 🤗🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ  κοπέλα μου, ειχα ταλαιπωρηθεί και στο πρώτο μου παιδάκι, οπότε έζησα όλο αυτό το όμορφο που υπάρχει εδώ , γνώριζα κοπέλες (που ναι ακόμα έχω επαφή, σας αγαπώ ξέρετε εσείς ποιες είσαστε) μου στάθηκαν στις δύσκολες στιγμές.

Μακάρι να βρω τη δύναμη... να μαζέψω τα κομμάτια και να μην βλέπω τα εμπόδια. 

Θα την βρεις κοπέλα μου και στο εύχομαι ολόψυχα !!!!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πρέπει να κάνω το εμβόλιο  για να προστατεύσω τον άντρα μου, βρίσκεται σε ομαδα υψηλού κινδύνου, απ την άλλη εργάζομαι και στην δουλειά μας , καλό είναι να κάνουμε, για τις ευπαθείς ομάδες.  Δεν είχα θέμα να κάνω το εμβόλιο, όμως προέκυψε να πέφτει ακριβώς με την εξωσωματική :-( κάτι που δεν μπορώ να πω στον εργοδότη (δεν κάνω εμβόλιο γτ έχω εξωσωματική ) ζω στην Γερμανία  και στις εταιρείες έρχεται γοατρος . Το Pfizer και σε εμάς έχει προγραμματιστεί.  

Δυστυχώς η εξωσωματικη είναι μαραθώνιος,  αγώνας δρόμου αντοχής.  Καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου. Πάνω που το είχες πάρει απόφαση, εμφανίζεται εμπόδιο.  Αλλα όπως βρήκες τη δύναμη τώρα,  είμαι σίγουρη ότι θα την βρεις και αργότερα σε περίπτωση που αποφασίσεις τελικά να κάνεις το εμβόλιο. Τόσα και τόσα έχουμε περάσει,  θα το ξεπεράσουμε και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δυστυχώς η εξωσωματικη είναι μαραθώνιος,  αγώνας δρόμου αντοχής.  Καταλαβαίνω απόλυτα την απογοήτευση σου. Πάνω που το είχες πάρει απόφαση, εμφανίζεται εμπόδιο.  Αλλα όπως βρήκες τη δύναμη τώρα,  είμαι σίγουρη ότι θα την βρεις και αργότερα σε περίπτωση που αποφασίσεις τελικά να κάνεις το εμβόλιο. Τόσα και τόσα έχουμε περάσει,  θα το ξεπεράσουμε και αυτό.

Σε ευχαριστώ πολύ  , μια απογοήτευση  την πήρα ψέματα δεν θα πω...  απ την άλλη ο άντρας μου ο αισιόδοξος όπως πάντα μου λέει τι σκας από αρχή έλεγες Αύγουστο που έχεις άδεια, και αν μας έρθει όπως με τον μικρο ? (να σας πω ότι ο μικρος είναι ένα θαύμα από μόνο του ο ανδρολογος δεν το πίστευε ότι τα καταφέραμε ετσι )

Έβλεπα και παλιές συζητήσεις πχ την καρεν, την θαύμαζα και την θαυμάζω ακόμα, την peapoke  , για εμενα όσες κοπέλες έχουν περάσει αυτό είναι λιοντάρια (δεν μασάνε τίποτα) εύχομαι και εγώ να γίνω έστω λίγο σαν εσάς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια, 

Είμαι στην προσπάθεια για δευτερο παιδάκι, μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια σπερματενχυσης και 2 αποβολές , καταλήξαμε ότι η εξωσωματική είναι μονόδρομος.  Στην αρχή αρχησα να κλαίω..  έλεγα (και ακόμα λεω) Δεν είμαι τόσο δυνατή όπως τις κοπέλες που διαβάζω και παρακολουθώ στο μαμυλαντ, και ότι τελευταία στιγμή θα πω όχι δεν μπορώ:-( ή ψυχολογία  κάτω... αλλα θα το παλέψω για χάρη του άντρα μου. 

Και τσουπ καινούριο πρόβλημα:-( πρέπει να κάνω το εμβόλιο του κορονιου  , περιμένω να έρθει η περίοδος  και μετά να ειδοποιήσω το κέντρο και τσουπ 18.06 εμβόλιο 🤔 έχω σκάσει να το αποφυγω δεν γίνεται  , να πάω πάλι για αργότερα την εξωσωματική , νομίζω θα πέσω τωρα που το πήρα απόφαση.  

Εχει κάποια κάνει εμβόλιο ; ποσο καιρό μετά μπήκε στις προσπάθειες; 

Καλώς ήρθες και καλή δύναμη. Εμένα ο γιατρός μου είπε πως μπορώ να κάνω κ ταυτοχρονα με τη διαδικασια το εμβόλιο αν είναι τεχνολογίας mRNA. Έχω κάνει την πρώτη δόση πριν μια βδομάδα και 16/6 έχω την δεύτερη. Τοτε πάνω κάτω θα αδιαθέτησω κ θα ξεκινησω διαδικασια κανονικά. Να κανεις αυτό που νιώθεις Εσυ καλύτερο για τον εαυτό σου. Να είσαι ήρεμη! Να χαίρεσαι το παιδακι σου κ με το καλό το δευτερο 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς ήρθες και καλή δύναμη. Εμένα ο γιατρός μου είπε πως μπορώ να κάνω κ ταυτοχρονα με τη διαδικασια το εμβόλιο αν είναι τεχνολογίας mRNA. Έχω κάνει την πρώτη δόση πριν μια βδομάδα και 16/6 έχω την δεύτερη. Τοτε πάνω κάτω θα αδιαθέτησω κ θα ξεκινησω διαδικασια κανονικά. Να κανεις αυτό που νιώθεις Εσυ καλύτερο για τον εαυτό σου. Να είσαι ήρεμη! Να χαίρεσαι το παιδακι σου κ με το καλό το δευτερο 🥰

Aχ ποσο αισιόδοξο μήνυμα, αν όλα πάνε καλά και σε εμένα και μου πουν δεν υπάρχει θέμα τότε στις 23.06 πάνω κάτω θα μπω στη διαδικασία 😉

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά..  ανυπομονώ  για τα νέα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Αχχχ πολύ χαίρομαι που θα είμαστε μαζί !! Μια χαρά είναι η 21 πρώτη μέρα ,μην ανησυχείς καθόλου!! Πάντα αξία κιόλας κοπέλα μου :-) !!! 

Ευχαριστώ παρα πολύ!!!!!ευχομαι να μας πάνε όλα καλά!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Ευχαριστώ παρα πολύ!!!!!ευχομαι να μας πάνε όλα καλά!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

Κ εγωωωω !!! Κατεψυγμένες βλαστοκυστες και εσύ θα βάλεις ε; Πόσο ημερών;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:Καλησπέρα σας κορίτσια, 

Είμαι στην προσπάθεια για δευτερο παιδάκι, μετά από μια αποτυχημένη προσπάθεια σπερματενχυσης και 2 αποβολές , καταλήξαμε ότι η εξωσωματική είναι μονόδρομος.  Στην αρχή αρχησα να κλαίω..  έλεγα (και ακόμα λεω) Δεν είμαι τόσο δυνατή όπως τις κοπέλες που διαβάζω και παρακολουθώ στο μαμυλαντ, και ότι τελευταία στιγμή θα πω όχι δεν μπορώ:-( ή ψυχολογία  κάτω... αλλα θα το παλέψω για χάρη του άντρα μου. 

Και τσουπ καινούριο πρόβλημα:-( πρέπει να κάνω το εμβόλιο του κορονιου  , περιμένω να έρθει η περίοδος  και μετά να ειδοποιήσω το κέντρο και τσουπ 18.06 εμβόλιο 🤔 έχω σκάσει να το αποφυγω δεν γίνεται  , να πάω πάλι για αργότερα την εξωσωματική , νομίζω θα πέσω τωρα που το πήρα απόφαση.  

Εχει κάποια κάνει εμβόλιο ; ποσο καιρό μετά μπήκε στις προσπάθειες; 

Παρασκευαιδου! Άντε πάλι εδώ Όλες μαζί!!! 
Έκανα χθες την 2η δόση pfizer ενώ είμαι σε προετοιμασία για εμβρυομετεφορα! Συγκεκριμένα την Τρίτη 8/6 εχω εμβρυομεταφορα! 
Ο γιατρος μου είναι υπέρ του εμβολίου και το προτείνει και στις έγκυες κανονικά.. 

Προχώρα κάνε το εμβόλιο και συνέχισε κανονικά την εξωσωματική!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπέρα γλυκιά μου!! Ναι επειδή είσαι Newby γίνεται αυτό! Άσε τον πρώτο καιρό είχα σκάσει κι εγώ που δεν μπορούσα να στείλω!! 

Κορίτσι μου...!! Αντε με το καλό κι εσύ να πάνε όλα καλά στην επιτροπή!!! Και να ξεκινήσεις διέγερση!! Ευχαριστούμε για το πινακάκι αν και ακόμα δεν έχω μπει αφού το πότε θα ξεκινήσω είναι αβέβαιο χαχαχαχ

Αααα από τα λίγα που έχω καταλάβει ως τώρα είναι πολύ καλός αριθμός αυτός!!! Μπράβο!! 💪💪💪

Έλα ρε κοριτσιιιι!! Μπράβο!!! 🤗🤗🤗🤗 Τι να πω!! Δεν έχω λόγια! Ανυπομονώ να μας πεις τι έγινε στον υπέρηχο!! Δε φαίνεται αν είναι δίδυμα από τον πρώτο υπέρηχο ε;;;; 

Καλημέρα Διόνη! Θα μπεις κ εσύ στο πινακάκι μας! Κοντεύεις! Με το καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

@Mari84 μια χαρά είναι τα ωοθυλάκια σου κορίτσι μου,να μην ανχωνεσαι καθόλου και να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου!! Όλα να πάνε τελειαααα :-)

 @Vasilique καλησπέρα κορίτσι μας :-) καλη επιτυχία με την ωοληψια σου ,θα περιμένουμε νέα σου 😉 σήμερα πάω στο γιατρό και θα σου πω ποτέ να περάσεις και εμένα στο πινακακι για έμβρυο μεταφορά 

 @Ιωάννα28iwantababy μπράβο κοπέλα μου πολύ καλά πήγε!! Καλή επιτυχία από εδώ κ πέρα :-)

 @Nansi μπράβοοο με το καλό να ακούσεις και την καρδούλα των ή του παιδιού σου !!!! Υπέροχα νέα !!!! :-)

 @Avocando κορίτσι μου μόνο τα καλύτερα από εδώ κ πέρα!! Ο πιο νεραιδενιος ήχος !!!! Δεν τον έχω ακούσει αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι μεθυστικό!!! Μόνο χαρές και παιδικά νέα από εδώ κ πέρα 😉 !!!! Μακάρι τα λόγια σου να βγουν αληθινά για όλες μας !!! Τα φιλιά μου :-)

Καλημέρα Άννια! Σ' ευχαριστώ κ σε περιμένω να μου πεις! Η ετ στο πινακάκι είναι άδεια κ σε περιμένει! Για πότε το κόβεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...