Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Πώς είσαι Ντινάκι; Χαθήκαμε! Λογικά μπήκες στον μήνα σου; Για πες! 

Ελα κοριτσι μου γλυκο!!! Μπηκα στον μηνα μου ναι!! Και δε το πιστευω ακομα!!! Ερχεται σιγα σιγα η μεγαλη στιγμη!!! 
Εσυ τι κανεις;; Τα ζουζούνια σου; Πως πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ελα κοριτσι μου γλυκο!!! Μπηκα στον μηνα μου ναι!! Και δε το πιστευω ακομα!!! Ερχεται σιγα σιγα η μεγαλη στιγμη!!! 
Εσυ τι κανεις;; Τα ζουζούνια σου; Πως πας; 

Με το καλό ρε κοριτσάρα! Με κανέναν πόνο θα ευχηθώ! Να έρθουν όλα βολικά! Με φυσιολογικό να υποθέσω ε! Πού να το πιστέψεις! Μόνο όταν την ακουμπήσουν πάνω σου! 🥰

Κ εμείς πορευόμαστε σιγά σιγά… Σε 6 ημέρες μπαίνω στον 8ο κ μετράω σαν τους φαντάρους! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@JNtina

@Vasilique

Πω πω πω, πώς πέρασε ο καιρός! Συγκινήθηκα βρε κορίτσια. Ήξερα ότι πλέον είστε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη αλλά τόσο πολύ, δεν το είχα στο μυαλό μου!

@JNtina έχεις τελειώσει με τις προετοιμασιες? Είναι έτοιμο το σπίτι να υποδεχτεί τη μπεμπούλα?

Ελπίζω η χαρά να υπερτερεί της αγωνίας. 

@Vasilique πώς είναι τα διδυμακια? Φουσκώνεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Πως πας κορίτσι? Την παλεύεις με την αναμονη? Την καλύτερη συμβουλή σου έδωσε η @hope501 για το νετφλιξ. Προσπάθησε να λιώσεις για να μην σκέφτεσαι, γιατί όταν σκέφτεσαι δεν θα είναι για καλό 😜   
υπομονη, πίστη και αισιοδοξία!

Σήμερα ξεπόρτισα!!! Πήγα σούπερ μάρκετ!! 😂 Πανηγύρια, χαρες!!!! Γενικά δεν μπορώ καθόλου να καθομαι! Ευτυχως παρακολουθω κάτι μαθήματα και περνάει η ώρα..τις υπόλοιπες ξάπλα και tv! 

Άσχετο..έχω σταθερά ανεβασμένη θερμοκρασία..36,8, 37, 37,2…και ρίγος από το μεσημέρι και μετά συνηθως! Ελπίζω να είναι κάποιο καλό σημάδι και όχι κάτι άλλο!!! 🤒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Με το καλό ρε κοριτσάρα! Με κανέναν πόνο θα ευχηθώ! Να έρθουν όλα βολικά! Με φυσιολογικό να υποθέσω ε! Πού να το πιστέψεις! Μόνο όταν την ακουμπήσουν πάνω σου! 🥰

Κ εμείς πορευόμαστε σιγά σιγά… Σε 6 ημέρες μπαίνω στον 8ο κ μετράω σαν τους φαντάρους! 😂

Μονο οταν την δω απο κοντα θα το πιστέψω και θα ηρεμήσω!!! 
Με καισαρική θα παμε λόγω της προηγούμενης αναγκαστικά, λόγω αποβολής!!! 
Μπαινεις κι εσυ στον 8ο;;;;; Συγκινούμαι πολυ και για σενα! Δε το πιστευω πως περασε ο καιρός!!!! Κοντευεις κι εσυ κοριτσι μου να υποδεχτείς και να αγκαλιάσεις τα μωράκια σου!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@JNtina

@Vasilique

Πω πω πω, πώς πέρασε ο καιρός! Συγκινήθηκα βρε κορίτσια. Ήξερα ότι πλέον είστε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη αλλά τόσο πολύ, δεν το είχα στο μυαλό μου!

@JNtina έχεις τελειώσει με τις προετοιμασιες? Είναι έτοιμο το σπίτι να υποδεχτεί τη μπεμπούλα?

Ελπίζω η χαρά να υπερτερεί της αγωνίας. 

@Vasilique πώς είναι τα διδυμακια? Φουσκώνεις?

Κοριτσαρα μου καλη περασε ο καιρός!!! Ετοιμο το δωματιο, μπαινω συνεχεια και το κοιταζω και δε το πιστευω!!! 
Εδω θα ειμαι και θα περιμενω τη δικη σου χαρα!!!! Και όλων των κοριτσιών! Μαχήτριες μη το βάζετε κατω!! Εγω τα κατάφερα γιατι οχι κι εσεις;;;; Η στιγμη της καθεμιάς ερχεται κορίτσια!! Υπομονη και ο Χριστος μαζι σας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Είχα πάει στον Αναγνωστου που μέτριος μου είχε φανεί. Αλλά επίσης λόγω κάτι πρηξιμάτων στα χέρια είχα πάει σε ρευματολόγο πέρυσι το χειμώνα όπου τελικά δεν προέκυψε διάγνωση αλλά είχα κάνει πολλά ανοσολογικά όπως τα ΑΝΑ τα οποία και τότε είχαν βγει ασθενώς θετικά (1:160) και αυτό το νούμερο δεν προβλημάτιζε τους γιατρούς γιατί θεωρείται οριακά θετικό και μπορεί να οφείλεται ακομα και στο Χασιμότο. Το 1:640 όμως είναι καραμπινάτο θετικό και η Οικονομόπουλου μου είπε σήμερα ότι δεν δικαιολογείται από τη θυρεοειδιτιδα. Αυτή η αύξηση κάτι είναι, τώρα τι, άγνωστο προς το παρόν…και μάλλον σχετίζεται με τα θετικά nk. Δηλαδή επειδή τα ΑΝΑ είναι θετικά, μάλλον αυξήθηκαν και τα nk. Έτσι μου είπε. Από εδώ και πέρα όμως αναλαμβάνει άλλη ειδικότητα, αυτή του ρευματολόγου. 

Συμφωνώ, να πας να δεις τι θα σου πει αλλά μην ακυρώνεις κ την ειδικότητα του αιματολόγου. Έκαστος στο είδος του δεν λένε; 😉

Είχα βρεθεί κ εγώ οριακά θετική στα ΑΝΑ με το ίδιο εάν δεν κάνω λάθος με εσένα ποσοστό (το κοιτάζω εάν θες) κ η Λευκού μου ξεκίνησε πριν την ετ τις αντιπηκτικές τις οποίες ακόμη κάνω… Εσύ είχες κάνει στην τελευταία σου προσπάθεια; Θυμάμαι ήσουν στο ίδιο κέντρο μαζί μου, τώρα άλλαξες σωστά; Σε κάθε περίπτωση κάθε αποτυχία εκτός του ότι μας ρίχνει κάτω, αυτομάτως όταν σηκωνόμαστε είμαστε πιο δυνατές από πριν, με αποτέλεσμα να ψάχνουμε το κάτι παραπάνω. Κ κάπου εκεί βρίσκεται κ η λύση του προβλήματος…

Θα την βρεις την άκρη! Μην σε ανησυχεί! Για εμένα είναι θετικό ότι βρέθηκε κάτι κ μακάρι να είναι αυτό που σε μπλόκαρε τόσο καιρό! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@JNtina

@Vasilique

Πω πω πω, πώς πέρασε ο καιρός! Συγκινήθηκα βρε κορίτσια. Ήξερα ότι πλέον είστε σε προχωρημένη εγκυμοσύνη αλλά τόσο πολύ, δεν το είχα στο μυαλό μου!

@JNtina έχεις τελειώσει με τις προετοιμασιες? Είναι έτοιμο το σπίτι να υποδεχτεί τη μπεμπούλα?

Ελπίζω η χαρά να υπερτερεί της αγωνίας. 

@Vasilique πώς είναι τα διδυμακια? Φουσκώνεις?

Από κοιλιά, κοιλάρα! 😂  Ας είναι καλά τα ψυχούλια μου κ όλα τα άλλα περισσεύουν! Όλα πάνε καλά μέχρι στιγμής δόξα τω Θεώ! 🙏🏻 Η αλήθεια είναι πως οι αγωνίες κ οι ανησυχίες δεν τελειώνουν στην θετική χοριακή! Εκεί απλά κλείνει ο πρώτος κύκλος! Μετά αρχίζουν τα άλλα τα καλά! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Σήμερα ξεπόρτισα!!! Πήγα σούπερ μάρκετ!! 😂 Πανηγύρια, χαρες!!!! Γενικά δεν μπορώ καθόλου να καθομαι! Ευτυχως παρακολουθω κάτι μαθήματα και περνάει η ώρα..τις υπόλοιπες ξάπλα και tv! 

Άσχετο..έχω σταθερά ανεβασμένη θερμοκρασία..36,8, 37, 37,2…και ρίγος από το μεσημέρι και μετά συνηθως! Ελπίζω να είναι κάποιο καλό σημάδι και όχι κάτι άλλο!!! 🤒

Να σου πω κάτι; Είσαι έγκυος κ να μου το θυμηθείς! Πότε κάνεις χοριακή; Πόσα έβαλες; Βλαστοκύστες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Μονο οταν την δω απο κοντα θα το πιστέψω και θα ηρεμήσω!!! 
Με καισαρική θα παμε λόγω της προηγούμενης αναγκαστικά, λόγω αποβολής!!! 
Μπαινεις κι εσυ στον 8ο;;;;; Συγκινούμαι πολυ και για σενα! Δε το πιστευω πως περασε ο καιρός!!!! Κοντευεις κι εσυ κοριτσι μου να υποδεχτείς και να αγκαλιάσεις τα μωράκια σου!!!! 

Πώς πέρασε ο καιρός δεν λες τίποτα Θυμάσαι εδώ τα λέγαμε! Εσύ με την ατυχία που είχες, εγώ με την αποτυχία μου λίγο μετά από εσένα, όμως κ οι δύο σηκωθήκαμε, πεισμώσαμε, αφήσαμε πίσω ό,τι μας πλήγωσε και τώρα πάλι εσύ πρώτη είσαι έτοιμη να κρατήσεις το θαύμα στην αγκαλιά σου! Κ εγώ ακολουθώ! Τα καταφέραμε κορίτσι όπως θα τα καταφέρει κ κάθε κορίτσι που δεν τα παρατάει κ δεν λιγοψυχεί! Γιατί ναι, οι θυσίες της μάνας ξεκινούν από πριν νιώσει καν μάνα… 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/1/2022 at 5:34 ΜΜ, ο/η tina21 είπε:

τι δευτερα π πηγες ηταν εκει η οικονομοπουλου? γιατι εγω ειχα τηλεφωνικο ραντεβου μαζι της την παρασκευη για τα αποτελεσματα και μ ειπε οτι ηταν σπιτι γτ ειναι αρρωστη με covid

Ναι ειχα ραντεβού μαζί της 10/01 τη Δευτέρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/1/2022 at 12:21 ΜΜ, ο/η hope501 είπε:

Μια χαρα λοιπόν. Καλά κάνατε και πήγατε και οι δυο. Θα δείτε όταν με το καλό βγουν τα αποτελέσματα και θα έχετε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Εγώ θα περάσω επιτροπή και μετά βλέπουμε... δεν έχουμε πει ακόμα τίποτα. Περιμένω και εγώ τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις αίματος που έκανα στο Έλενα.

Να πεις στην @kaounmar που τρέχει με την δικερη πως κατάφερε η μαμα σου να αποκτήσει δυο γερά (όχι γαϊδούρια) παιδιά.

 

Καλά αποτελέσματα σου εύχομαι @hope501

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Να σου πω κάτι; Είσαι έγκυος κ να μου το θυμηθείς! Πότε κάνεις χοριακή; Πόσα έβαλες; Βλαστοκύστες; 

Απ το στόμα σου και στου θεού τ αυτί!! 🙏

Βαλαμε 2 βλαστοκυστες, πολύ καλές απ ότι μου είπαν. Πέμπτη κάναμε ετ και το Σάββατο πάω για χοριακη..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από το τμήμα αποβολών (εκτός απο μια εξέταση που δεν εχει βγει ακόμα) Και τα νεα μου είναι λίγο περίεργα. 
Πέρασα και μάζεψα τα αποτελέσματα μου  και ευτυχώς ενώ στην αρχή πήγαινα να φύγω γιατί με μια διαγώνια ματιά μου φάνηκαν όλα οκ, μετά ξαναγύρισα πίσω και ζήτησα να δω την Οικονομόπουλου να μου τα σχολιάσει.
Τα αντισώματα ΑΝΑ μου έχουν αυξηθεί πολύ (είχα 1:160 και τώρα εδώ 1:640) και έχω και αυξημένα τα nk cells, που είναι μια αμφιλεγόμενη εξέταση γενικα, και μου είπε η Οικονομόπουλου ότι κανενα από τα δυο δεν μπορεί απαραιτήτως να ενοχοποιηθεί για αποτυχία εξωσωματικής αλλά θέλει να δω ρευματολόγο οπωσδήποτε. Μάλιστα στην αρχή μου είπε να μην ξεκινησω καν διέγερση σε αυτό τον κύκλο που έρχεται, που φρικαρα με την επιπλέον καθυστέρηση και μετά μου είπε ότι μπορώ να κάνω ωοληψια αλλά σίγουρα να πω στο γιατρο να τα βάλουμε κατάψυξη και να μην κάνω μεταφορά πριν δω ρευματολόγο. Επίσης θέλει σε 2 μήνες να επαναλάβω τις εξετάσεις αυτές. Γενικα έμπλεξα λίγο και δεν έχω ιδέα τι μπορει να είναι. Πάντως λέει ό
τι αυτα δείχνουν ότι το ανοσοποιητικό μου είναι σε μια αναστάτωση. 
Οποτε ψάχνω ρευματολόγο να δω άμεσα και την Πέμπτη που έχω να πάω στο γιατρο για να μου πει για το πρωτοκολλο θα του τα μεταφέρω όλα. Έχω λίγο ανησυχήσει. Είχε ποτε κάποια άλλη κοπέλα αυξημένα τα nk?

Καλημέρα αγαπημένη, δεν έχω αντιμετωπίσει κάτι παρόμοιο για να είμαι ειλικρινής, αλλά συμφωνώ με την Οικονομοπούλου στο να αργήσεις την ΕΤ μέχρι να ξεκαθαρίσει το τοπίο.

Νομίζω και τα δυο (ΑΝΑ & ΝΚ) έχουν να κάνουν με την έκβαση της κύησης.

Ξέρω οτι σου ακούγεται βουνό η καθυστέρηση αλλά προχω΄ρα στην διέγερση / ωοληψία και συζήτα με τον Μαστρ. τα όσα σου είπε το Έλενα. Μετά από τις προσπάθειες χρόνων , την αποτυχία , την ματαίωση κλπ δεν θα ήθελες να αποκλείσεις κάθε παράγοντα που μπορεί και να σου προκαλέσει προβλήματα?

Γιατί έχουμε πει και δει πολλες φορές οτι τίποτα δεν σταματάει στην θετική χοριακή. Ίσα ίσα είναι το πρώτο baby step για τα επόμενα τα μεγάλα & τα ωραία.😍

Εγώ κάπως έτσι θα το σκεφτόμουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Πώς πέρασε ο καιρός δεν λες τίποτα Θυμάσαι εδώ τα λέγαμε! Εσύ με την ατυχία που είχες, εγώ με την αποτυχία μου λίγο μετά από εσένα, όμως κ οι δύο σηκωθήκαμε, πεισμώσαμε, αφήσαμε πίσω ό,τι μας πλήγωσε και τώρα πάλι εσύ πρώτη είσαι έτοιμη να κρατήσεις το θαύμα στην αγκαλιά σου! Κ εγώ ακολουθώ! Τα καταφέραμε κορίτσι όπως θα τα καταφέρει κ κάθε κορίτσι που δεν τα παρατάει κ δεν λιγοψυχεί! Γιατί ναι, οι θυσίες της μάνας ξεκινούν από πριν νιώσει καν μάνα… 💚

Ακριβως αυτο που λες κοριτσι μου!!! Θελει θάρρος αλλα σηκωνόμαστε για να πετύχουμε το στόχο μας! Ουτε εγω δε το πιστευω που την ειχα και εχω τοση δύναμη!!! Κορίτσια δεν ειστε μόνες και οοοοολα θα γίνουν την κατάλληλη στιγμη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι όσες έχετε κάνει μενοπουρ. 

Ο γιατρός μου είπε 300 μονάδες τη μέρα. Υπάρχουν όμως συσκευασίες των 600 και 1200 . Από ο, τι είδα δεν είναι πένα σαν τις γκοναλ, αλλά γεμίζεις εσύ την ένεση. Μπορώ να πάρω πχ τη συσκευασία των 1200 και να το χωρίσω σε 4 δόσεις ή χαλάει άμα ανοιχτεί? Δεν υπάρχουν φιαλίδια των 300.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κοριτσαρα μου καλη περασε ο καιρός!!! Ετοιμο το δωματιο, μπαινω συνεχεια και το κοιταζω και δε το πιστευω!!! 
Εδω θα ειμαι και θα περιμενω τη δικη σου χαρα!!!! Και όλων των κοριτσιών! Μαχήτριες μη το βάζετε κατω!! Εγω τα κατάφερα γιατι οχι κι εσεις;;;; Η στιγμη της καθεμιάς ερχεται κορίτσια!! Υπομονη και ο Χριστος μαζι σας!!! 

Να σαι καλά @JNtina

Και με το καλο να υποδεχτείς την πριγκίπισσα σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι όσες έχετε κάνει μενοπουρ. 

Ο γιατρός μου είπε 300 μονάδες τη μέρα. Υπάρχουν όμως συσκευασίες των 600 και 1200 . Από ο, τι είδα δεν είναι πένα σαν τις γκοναλ, αλλά γεμίζεις εσύ την ένεση. Μπορώ να πάρω πχ τη συσκευασία των 1200 και να το χωρίσω σε 4 δόσεις ή χαλάει άμα ανοιχτεί? Δεν υπάρχουν φιαλίδια των 300.

Εχει καουτσουκ απο πάνω. Το τρυπάς βάζοντας τη βελόνα μέσα. Βγάζεις τις 300 και το υπόλοιπο ψηγείο. Δεν παθαίνει απολύτως τίποτα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εχει καουτσουκ απο πάνω. Το τρυπάς βάζοντας τη βελόνα μέσα. Βγάζεις τις 300 και το υπόλοιπο ψηγείο. Δεν παθαίνει απολύτως τίποτα.

Να σαι καλά για την απάντηση! Δεν μας φτάνουν τα υπόλοιπα έχουμε και το αγχος να τρέχουμε να βρίσκουμε τις ενέσεις, να μην υπάρχουν,  να τις παρςγγελνουμε και να μην ξέρουμε αν κάνουν ή όχι.  

Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι όσες έχετε κάνει μενοπουρ. 

Ο γιατρός μου είπε 300 μονάδες τη μέρα. Υπάρχουν όμως συσκευασίες των 600 και 1200 . Από ο, τι είδα δεν είναι πένα σαν τις γκοναλ, αλλά γεμίζεις εσύ την ένεση. Μπορώ να πάρω πχ τη συσκευασία των 1200 και να το χωρίσω σε 4 δόσεις ή χαλάει άμα ανοιχτεί? Δεν υπάρχουν φιαλίδια των 300.

Καλησπέρα! Θα πάρεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοππυ ή από κανονικο φαρμακείο? Εγώ που τα είχα πάρει μέσω της επιτροπής δυστυχώς μας δίνουν αυτοί ότι συσκευασία έχουν διαθέσιμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλησπέρα! Θα πάρεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοππυ ή από κανονικο φαρμακείο? Εγώ που τα είχα πάρει μέσω της επιτροπής δυστυχώς μας δίνουν αυτοί ότι συσκευασία έχουν διαθέσιμη. 

Εμένα μου έδωσαν ότι είχε γράψει ο γιατρός ακριβώς 

1200 δύο φορές 

Και ένα 600 μονάδες 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι όσες έχετε κάνει μενοπουρ. 

Ο γιατρός μου είπε 300 μονάδες τη μέρα. Υπάρχουν όμως συσκευασίες των 600 και 1200 . Από ο, τι είδα δεν είναι πένα σαν τις γκοναλ, αλλά γεμίζεις εσύ την ένεση. Μπορώ να πάρω πχ τη συσκευασία των 1200 και να το χωρίσω σε 4 δόσεις ή χαλάει άμα ανοιχτεί? Δεν υπάρχουν φιαλίδια των 300.

Καλησπέρα δεν χαλάει μην φοβάσαι. Εχεις δει το σχετικό βίντεο πως την φτιάχνεις;; 

Θα γεμίζεις την σύριγγα καθε μέρα την ωρα που θα την χρειαστείς. Και εγω των 1200 κανω αυτη τι στιγμή. πχ. Εγω περνάω 5 μερες με το καθε κουτί, κανω μικρότερη δοση. Γραφει ότι κραταει 28 μέρες απ την στιγμή που θα το φτιάξεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Καλησπέρα! Θα πάρεις τα φάρμακα από το φαρμακείο του εοππυ ή από κανονικο φαρμακείο? Εγώ που τα είχα πάρει μέσω της επιτροπής δυστυχώς μας δίνουν αυτοί ότι συσκευασία έχουν διαθέσιμη. 

Καλησπέρα! Από φαρμακειο θα τα πάρω, αλλ μην νομίζεις και αυτοί έχουν συγκεκριμένες συσκευασίες. Προς το παρόν έχω βρει 1 των 1200 και 1 των 600

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα δεν χαλάει μην φοβάσαι. Εχεις δει το σχετικό βίντεο πως την φτιάχνεις;; 

Θα γεμίζεις την σύριγγα καθε μέρα την ωρα που θα την χρειαστείς. Και εγω των 1200 κανω αυτη τι στιγμή. πχ. Εγω περνάω 5 μερες με το καθε κουτί, κανω μικρότερη δοση. Γραφει ότι κραταει 28 μέρες απ την στιγμή που θα το φτιάξεις.

Καλησπέρα! Όχι δεν το έχω δει, φευγαλέα μόνο για να δω πώς είναι. Προς το παρόν είμαι σε αναζήτηση των φαρμάκων.  Την Παρασκευή περιμένω να αδιαθετησω,  να κάνω το Σάββατο τις εξετάσεις και αν φαίνεται καλός ο κύκλος,  θα ξεκινήσω τότε. Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Συμφωνώ, να πας να δεις τι θα σου πει αλλά μην ακυρώνεις κ την ειδικότητα του αιματολόγου. Έκαστος στο είδος του δεν λένε; 😉

Είχα βρεθεί κ εγώ οριακά θετική στα ΑΝΑ με το ίδιο εάν δεν κάνω λάθος με εσένα ποσοστό (το κοιτάζω εάν θες) κ η Λευκού μου ξεκίνησε πριν την ετ τις αντιπηκτικές τις οποίες ακόμη κάνω… Εσύ είχες κάνει στην τελευταία σου προσπάθεια; Θυμάμαι ήσουν στο ίδιο κέντρο μαζί μου, τώρα άλλαξες σωστά; Σε κάθε περίπτωση κάθε αποτυχία εκτός του ότι μας ρίχνει κάτω, αυτομάτως όταν σηκωνόμαστε είμαστε πιο δυνατές από πριν, με αποτέλεσμα να ψάχνουμε το κάτι παραπάνω. Κ κάπου εκεί βρίσκεται κ η λύση του προβλήματος…

Θα την βρεις την άκρη! Μην σε ανησυχεί! Για εμένα είναι θετικό ότι βρέθηκε κάτι κ μακάρι να είναι αυτό που σε μπλόκαρε τόσο καιρό! 💚

Οριακά θετικό ποσοστό για τα ΑΝΑ είναι το 1:160 που είχα 1 χρόνο τώρα και λογικά αυτό θα είχες κι εσυ. Αυτό το νούμερο πραγματι δεν προβληματίζει ιδιαίτερα κανέναν γιατί το έχουν πολλοί υγιείς άνθρωποι. Επίσης ένα τόσο οριακα θετικό νούμερο μπορεί να οφείλεται σε θυρεοειδιτιδα μου είπαν (εγώ έχω Χασιμότο-δεν ξέρω αν έχεις κι εσυ) και μερικές φορές οι εξωσωματικοί δίνουν μια μικρή δόση κορτιζόνης γι αυτό. Όμως το νούμερο 1:640 δεν ειανι χαμηλό. Η Οικονομόπουλου μου είπε ξεκάθαρα ότι αυτό σημαίνει κάτι αλλά δεν είναι πλέον η ειδικότητα της να πει τί. Επίσης αυτό το νούμερο δεν παίζει να οφείλεται στη θυρεοειδιτιδα, είναι κάτι άλλο. Γι αυτό με ανησύχησε. Αλλά φυσικά ναι, δεν έχω επιλογή, πρέπει να το ψάξω, θα έπρεπε ούτως ή άλλως δηλαδή, ανεξάρτητα εξωσωματικής. Έκλεισα ήδη σε ρευματολόγο τη Δευτέρα το πρωί να δούμε τι θα πει. 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εμένα τα ίδια μου έχουν πει κι η γυναικολόγος, κι η ενδοκρινολόγος αλλά κι η αιματολογος που πήγα πρόσφατα! 2 απ' τα 3 για να αποφανθούν ότι έχει κάποια γυναίκα ΣΠΩ. Εγώ έχω μόνο την μορφολογία που φαίνεται στους υπερήχους αλλά τίποτα απ' τα άλλα δύο. Στη δική μου περίπτωση μου είπαν μόνο μυο-ινοσιτολη για να βελτιώσουμε την ποιότητα της ωορρηξίας αλλά και τη συχνότητα μιας και υπερηχογραγικά ανακαλύψαμε τλχ 2 κύκλους ανωορρηκτικους. Γι'αυτό και μου πρότειναν την πρόκληση ωορρηξίας. Βέβαια 2/2 συλλήψεις που είχαμε τις πετύχαμε εντελώς φυσιολογικά μόνο με τη λήψη βιταμινών. Τώρα θα δούμε τι θα γίνει και μ αυτό τον κύκλο που είχαμε τη διέγερση και πρόκληση με γονοδοτροπινες.
    • Θα βρούμε..!! Και όλα θα πάνε δεξιά αυτή τη φορά!! Θα έχω και εγώ το νου μου αν δω κάτι θα σου στείλω! 
    • μου είπε ότι για να πούμε τον όρο συνδρομο πολυκυστικών θα πρέπει να έχω 2 από τα 3 κριτήρια..1)υπερηχογραφικη εικόνα πολυκυστικών ωοθηκών 2)αυξημένα ανδρογονα 3)διαταραχές περιόδου..έχω μονο το 1 από αυτά οπότε μου λεει οτι δεν μπορεί να χαρακτηριστεί ετσι η περιπτωση μου.. είμαι λίγο καιρό σε αυτό το χωρο των εξετάσεων και του ψαξίματος, αν εσεις που έχετε περισσότερη εμπειρία βλέπετε ότι κάτι δεν στέκει από αυτά που μου λέει πείτε μου να δω πως θα κινηθώ..
    • Σε ευχαριστώ για την ενημερώση..έχω στείλει στην κοπέλα αλλά δεν μου έχει απαντήσει..λογικά τις έχει δώσει..
    • Καλημέρα κορίτσια ! Πως είστε ;;  μείνει καμία για τεστακι/χοριακη;  εγω νιώθω πως δεν περνάνε οι μέρες, δεν έχω κ γεμάτο πρόγραμμα αυτές τις μέρες κ κοιτάω όλο τις ημερομηνίες.. (δεν) περιμένω την ακατανόμαστη το μεγάλο Σάββατο , που μάλιστα δουλεύω.. πιθανότατα θα νιώσω την ανάγκη μεγάλη Παρασκευή να πάνω ένα τεστακι για να είμαι σπίτι μου άνετα …
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...