Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 10 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

4η μέρα μετά την ετ…5 μέρες πριν την χοριακη…κανένα σύμπτωμα..Μηπως επρεπε να έχω κάτι;
Ποσο βασανιστικά θα περάσει και αυτή η εβδομάδα Παναγία μου…!!

@maroulita μου εμένα πέρασαν 2 μήνες από την ετ και ακόμη δεν έχω συμπτώματα! Μην αγχώνεσαι καθόλου!! Εγώ στις 6-7 μέρες έκανα τεστ. Έλεγα και αρνητικο να βγει τουλάχιστον θα είμαι προετοιμασμένη για την χοριακη. Στις 8 μέρες πήγα για χοριακη γιατί ήταν βλαστοκυστες 5 ημερών και έδειξε κατευθείαν.   Ξεκουράσου κι απόλαυσε αυτή την ηρεμία γιατί μετά ξεκινάει το μεγάλο άγχος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα,

να σας ρωτήσω, εσάς στο διαγνωστικό σας βάλανε την β-χοριακή στο ίδιο χαρτί με ορμονολογική εξέταση? Μου στείλανε χθες το mail και ήταν στο ίδιο χαρτί ενω τους ζήτησα να μου το έχουν σε ξεχωριστό. Για την επιτροπή το λεω. Μήπως τα θέλουν σε ξεχωριστά χαρτιά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

4η μέρα μετά την ετ…5 μέρες πριν την χοριακη…κανένα σύμπτωμα..Μηπως επρεπε να έχω κάτι;
Ποσο βασανιστικά θα περάσει και αυτή η εβδομάδα Παναγία μου…!!

Καλή επιτυχία Μέσα από τη καρδιά μου!!!Μια μεγαληηηηη χοριακη εύχομαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

να σας ρωτήσω, εσάς στο διαγνωστικό σας βάλανε την β-χοριακή στο ίδιο χαρτί με ορμονολογική εξέταση? Μου στείλανε χθες το mail και ήταν στο ίδιο χαρτί ενω τους ζήτησα να μου το έχουν σε ξεχωριστό. Για την επιτροπή το λεω. Μήπως τα θέλουν σε ξεχωριστά χαρτιά?

Καλημέρα! Και στο δικό μου χαρτί μαζί τις είχαν..δεν μου δημιούργησαν κάποιο θέμα από την επιτροπή. Πέρασε κανονικά!! 
 

@Anna0912 Ευχαριστώ πολύ!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερίζω τα κορίτσια μου! Σας διαβάζω αλλά δεν σχολιάζω αφού η ομάδα εδώ πετάει κ παρλάρει μια χαρά! Λαλίστατη κ πάντα υποστηρικτική! Μπράβο σας! 🥰

Να ευχηθώ στην @Maroulita! μια χοριακή τόσο μεγάλη που να θολώσουν τα ματάκια της από δάκρυα χαράς! 😍

Αγωνιστικούς χαιρετισμούς στις υπόλοιπες! 😉 💪🏻🤞🏻

Θα το ξαναπώ κ ας γίνω γραφική:  

Τα θαύματα δεν ξέρουν από τόπους και χρόνους! Αρκεί που συμβαίνουν! 😘💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια..

Μπήκα και εγώ στην ομάδα σας. Λίγα λόγια για μενα. 

Προσπαθούμε 1 μισή χρόνο . Στην αρχή μόνοι μας μετά με παρακολούθηση ωορρηξίας και υπερήχους. Έχω σπω αλλά ορμονολογικές και σαλπιγγογραφια καθαρά.  Έχω κανει δύο κύκλους femara( αλλά δεν αντιδρώ) και 4 κύκλους serpafar ( αντιδρώ με δυσκολία , 1 ωοθυλάκιο την φορά ) είμαι ανθεκτική στην κλομιφαινη και μόνο με ενέσεις μπορώ να συνεχίσω. 

Ο άντρας μου πολύ καλό σπέρμα αλλά βρέθηκε μικρόβιο εντεροκοκκος και με πολλές αντιβιωσεις δεν μπορεσαμε να απαλλαγούμε ( μας είπε και ο Ουρουλογος ότι αφού δεν του έχει χαλάσει το σπέρμα και εμένα δεν με κολλάει από ότι φαίνεται. Να το αφήσουμε ως έχει. Το μικρόβιο δυσκολεύει την σύλληψη.  Οπότε είναι μονόδρομος η υποβοηθούμενη.  Πέρασα επιτροπή πρόκλησης ωοθηλακορηξιας και περιμένω περίοδο σε 5 μέρες περίπου. Έχω προμηθευτεί ήδη 3000 μονάδες μενοπουρ. Ξεκινάμε την πρώτη μας σπερματέγχυση. Έχουμε σκεφτεί να κάνουμε 2 και μετά να περάσουμε σε εξωσωματική. Ελπίζω να πάνε όλα καλα. Η ηλικία μου 27 και ο άντρας μου 28 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Κορίτσια καλημέρα,

να σας ρωτήσω, εσάς στο διαγνωστικό σας βάλανε την β-χοριακή στο ίδιο χαρτί με ορμονολογική εξέταση? Μου στείλανε χθες το mail και ήταν στο ίδιο χαρτί ενω τους ζήτησα να μου το έχουν σε ξεχωριστό. Για την επιτροπή το λεω. Μήπως τα θέλουν σε ξεχωριστά χαρτιά?

Δεν τους πειράζει αν θα έχει κι άλλες εξετάσεις επάνω. Αλλά θέλουν σίγουρα το πρωτότυπο και υπογεγραμμένο/σφραγισμένο. Στο λέω μην και τυχόν πας με εκτύπωση από το μαιλ… αυτό δεν θα το δεχθούν σίγουρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Δεν τους πειράζει αν θα έχει κι άλλες εξετάσεις επάνω. Αλλά θέλουν σίγουρα το πρωτότυπο και υπογεγραμμένο/σφραγισμένο. Στο λέω μην και τυχόν πας με εκτύπωση από το μαιλ… αυτό δεν θα το δεχθούν σίγουρα 

όχι όχι ξέρω, όλα τα πρωτότυπα. Επίσης θα τα ελέγξουμε και με το ιατρείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

Μπήκα και εγώ στην ομάδα σας. Λίγα λόγια για μενα. 

Προσπαθούμε 1 μισή χρόνο . Στην αρχή μόνοι μας μετά με παρακολούθηση ωορρηξίας και υπερήχους. Έχω σπω αλλά ορμονολογικές και σαλπιγγογραφια καθαρά.  Έχω κανει δύο κύκλους femara( αλλά δεν αντιδρώ) και 4 κύκλους serpafar ( αντιδρώ με δυσκολία , 1 ωοθυλάκιο την φορά ) είμαι ανθεκτική στην κλομιφαινη και μόνο με ενέσεις μπορώ να συνεχίσω. 

Ο άντρας μου πολύ καλό σπέρμα αλλά βρέθηκε μικρόβιο εντεροκοκκος και με πολλές αντιβιωσεις δεν μπορεσαμε να απαλλαγούμε ( μας είπε και ο Ουρουλογος ότι αφού δεν του έχει χαλάσει το σπέρμα και εμένα δεν με κολλάει από ότι φαίνεται. Να το αφήσουμε ως έχει. Το μικρόβιο δυσκολεύει την σύλληψη.  Οπότε είναι μονόδρομος η υποβοηθούμενη.  Πέρασα επιτροπή πρόκλησης ωοθηλακορηξιας και περιμένω περίοδο σε 5 μέρες περίπου. Έχω προμηθευτεί ήδη 3000 μονάδες μενοπουρ. Ξεκινάμε την πρώτη μας σπερματέγχυση. Έχουμε σκεφτεί να κάνουμε 2 και μετά να περάσουμε σε εξωσωματική. Ελπίζω να πάνε όλα καλα. Η ηλικία μου 27 και ο άντρας μου 28 

καλή επιτυχία εύχομαι.

Για το θέμα του συζύγου, χρειάζεται ένας καλός ουρολόγος/αντρολόγος. Και σύζυγοι απο άλλες κοπέλες είχαν θέμα με εντερόκοκκο. Πολλές φορές α μικρόβια γίνονται ανθεκτικά. Πολλές φορές να ξέρεις με την  αντιβίωση καλό θα ήταν όσο χρόνο την παίρνει και για 15 μετά να κάνει αυστηρή νηστεία τύπου όχι ζάχαρη, όχι γλυκά, όχι γαλακτοκομικά.. αυτά τρέφουν τα μικρόβια. Μήπως κάποια στιγμή το δοκιμάσετε και αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

καλή επιτυχία εύχομαι.

Για το θέμα του συζύγου, χρειάζεται ένας καλός ουρολόγος/αντρολόγος. Και σύζυγοι απο άλλες κοπέλες είχαν θέμα με εντερόκοκκο. Πολλές φορές α μικρόβια γίνονται ανθεκτικά. Πολλές φορές να ξέρεις με την  αντιβίωση καλό θα ήταν όσο χρόνο την παίρνει και για 15 μετά να κάνει αυστηρή νηστεία τύπου όχι ζάχαρη, όχι γλυκά, όχι γαλακτοκομικά.. αυτά τρέφουν τα μικρόβια. Μήπως κάποια στιγμή το δοκιμάσετε και αυτό.

Ευχαριστώ πολύ.

Και εμένα δεν μου αρέσει καθόλου να το έχει. Άσχετα αν δεν του έχει κανει θέμα.

Κοιτα δεν θα το αφήσω έτσι κάποια στιγμή θέλω να το δω. . Απλά του είπανε ότι μια αντιβίωση που είναι πιο δυνατή στο μικρόβιο αυτό θα κάνει δουλεια. Την ξεκίνησε και του έκανε αλλεργία. Οπότε του είπανε μόνο σε ενέσιμη πλέον να πάει. Αλλά και να περάσει λέει μετά μπορεί να ξανά έρθει.

Ε σε συνδυασμό και με τους δικούς μου κύκλους. Δεν θα συμβαδιζαμε να ταιριαξουμε ποτε. Και αφού στην υποβοηθούμενη επεξεργάζεται το σπερμα είπαμε να πάμε έτσι.και θα το δούμε αργότερα πάλι

 

Επειδή τώρα είχε πάρει αρκετή αντιβίωση και του είπε ο ουρολογος ότι μπορεί να του χαλάσει το σπέρμα. Και φοβηθηκαμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η tina21 είπε:

κοριτσια αυριο ξεκιναω και γω 2η προσπαθεια! πρωτοκολλο του ανταγωνιστη...

Καλησπέρα γλυκια μου.

Πως νιώθεις;;;;;

Με το καλό να σου πανε ολα τελεια!!!!! Θα είναι η τυχερή μας στιγμή!!!!!

Είμαστε μαζί!!!! Και εγώ εχω ξεκινήσει την δεύτερη φορά μου!!!!! Φιλάκια!!!! 

 

@Vasilique @JNtinaστείλτε μας μπεμπεδοσκονη....!!!! Ξεκινάμε....!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα γλυκια μου.

Πως νιώθεις;;;;;

Με το καλό να σου πανε ολα τελεια!!!!! Θα είναι η τυχερή μας στιγμή!!!!!

Είμαστε μαζί!!!! Και εγώ εχω ξεκινήσει την δεύτερη φορά μου!!!!! Φιλάκια!!!! 

 

@Vasilique @JNtinaστείλτε μας μπεμπεδοσκονη....!!!! Ξεκινάμε....!!!!!

Στέλνω φουλ! Στέλνω θετική ενέργεια, αύρα, μπεμπεδόσκονη διδύμων κ τις καλύτερες ευχές μου! Εσείς να είστε ήρεμες κ όλα θα πάνε καλά στο τέλος! 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλησπέρα γλυκια μου.

Πως νιώθεις;;;;;

Με το καλό να σου πανε ολα τελεια!!!!! Θα είναι η τυχερή μας στιγμή!!!!!

Είμαστε μαζί!!!! Και εγώ εχω ξεκινήσει την δεύτερη φορά μου!!!!! Φιλάκια!!!! 

 

@Vasilique @JNtinaστείλτε μας μπεμπεδοσκονη....!!!! Ξεκινάμε....!!!!!

Σας διαβαζω καθημερινά και χαιρομαι οταν μαθαίνω θετικές χοριακες!!! 
Για όσες ξεκινάτε ευχομαι απο καρδιάς  καλη επιτυχια και στελνω μπεμπεδοσκονη με τα κιλά για πολλή πολλή καλη τυχη!!! 
Εδω ειμαι και περιμενω τις χαρές σας, γιατι θα έρθουν!! 🙏🥰🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Καλημέρα! Και στο δικό μου χαρτί μαζί τις είχαν..δεν μου δημιούργησαν κάποιο θέμα από την επιτροπή. Πέρασε κανονικά!! 
 

@Anna0912 Ευχαριστώ πολύ!! 🥰

Πως πας κορίτσι? Την παλεύεις με την αναμονη? Την καλύτερη συμβουλή σου έδωσε η @hope501 για το νετφλιξ. Προσπάθησε να λιώσεις για να μην σκέφτεσαι, γιατί όταν σκέφτεσαι δεν θα είναι για καλό 😜   
υπομονη, πίστη και αισιοδοξία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Στέλνω φουλ! Στέλνω θετική ενέργεια, αύρα, μπεμπεδόσκονη διδύμων κ τις καλύτερες ευχές μου! Εσείς να είστε ήρεμες κ όλα θα πάνε καλά στο τέλος! 😘😘😘😘

Φουλ φουλ μονο θετικά έρχονται.... το νιωσα.... Πω πω πω η δύναμη της αγάπης τι κάνει !!!!!!!!!!! 

Ευχαριστώ αγαπούλες!!!!!!!!!!!!!!!! 😘😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια..

Μπήκα και εγώ στην ομάδα σας. Λίγα λόγια για μενα. 

Προσπαθούμε 1 μισή χρόνο . Στην αρχή μόνοι μας μετά με παρακολούθηση ωορρηξίας και υπερήχους. Έχω σπω αλλά ορμονολογικές και σαλπιγγογραφια καθαρά.  Έχω κανει δύο κύκλους femara( αλλά δεν αντιδρώ) και 4 κύκλους serpafar ( αντιδρώ με δυσκολία , 1 ωοθυλάκιο την φορά ) είμαι ανθεκτική στην κλομιφαινη και μόνο με ενέσεις μπορώ να συνεχίσω. 

Ο άντρας μου πολύ καλό σπέρμα αλλά βρέθηκε μικρόβιο εντεροκοκκος και με πολλές αντιβιωσεις δεν μπορεσαμε να απαλλαγούμε ( μας είπε και ο Ουρουλογος ότι αφού δεν του έχει χαλάσει το σπέρμα και εμένα δεν με κολλάει από ότι φαίνεται. Να το αφήσουμε ως έχει. Το μικρόβιο δυσκολεύει την σύλληψη.  Οπότε είναι μονόδρομος η υποβοηθούμενη.  Πέρασα επιτροπή πρόκλησης ωοθηλακορηξιας και περιμένω περίοδο σε 5 μέρες περίπου. Έχω προμηθευτεί ήδη 3000 μονάδες μενοπουρ. Ξεκινάμε την πρώτη μας σπερματέγχυση. Έχουμε σκεφτεί να κάνουμε 2 και μετά να περάσουμε σε εξωσωματική. Ελπίζω να πάνε όλα καλα. Η ηλικία μου 27 και ο άντρας μου 28 

Καλώς ήρθες στην ομάδα και εύχομαι συντομα να έχεις ευχάριστα νέα! Η ηλικία σου είναι μεγάλο ατού οπότε μην έχεις άγχος, θα γίνει! Άρα προς το παρόν δεν πας σε διέγερση, θα κάνετε πρώτα τη σπερματέγχυση αν κατάλαβα καλά? Να μας λες τα νέα σου και ρωτ σ ότι θες, εδώ η ομάδα έχει ειδικές στο σπερμα, στις ορμόνες, στους προεμφυτευτικους, όλα, ο,τι χρειαστείς! 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Σας διαβαζω καθημερινά και χαιρομαι οταν μαθαίνω θετικές χοριακες!!! 
Για όσες ξεκινάτε ευχομαι απο καρδιάς  καλη επιτυχια και στελνω μπεμπεδοσκονη με τα κιλά για πολλή πολλή καλη τυχη!!! 
Εδω ειμαι και περιμενω τις χαρές σας, γιατι θα έρθουν!! 🙏🥰🙂

Ζουζουνιτσα μου γλυκια!!!!!! Φιλάκια.... Φιλάκια πολλά πολλά.....

Ευχαριστούμε πολυ....

με το καλό να δεχτείς την κορακλα σου!!!!!!! 😘😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από το τμήμα αποβολών (εκτός απο μια εξέταση που δεν εχει βγει ακόμα) Και τα νεα μου είναι λίγο περίεργα. 
Πέρασα και μάζεψα τα αποτελέσματα μου  και ευτυχώς ενώ στην αρχή πήγαινα να φύγω γιατί με μια διαγώνια ματιά μου φάνηκαν όλα οκ, μετά ξαναγύρισα πίσω και ζήτησα να δω την Οικονομόπουλου να μου τα σχολιάσει.
Τα αντισώματα ΑΝΑ μου έχουν αυξηθεί πολύ (είχα 1:160 και τώρα εδώ 1:640) και έχω και αυξημένα τα nk cells, που είναι μια αμφιλεγόμενη εξέταση γενικα, και μου είπε η Οικονομόπουλου ότι κανενα από τα δυο δεν μπορεί απαραιτήτως να ενοχοποιηθεί για αποτυχία εξωσωματικής αλλά θέλει να δω ρευματολόγο οπωσδήποτε. Μάλιστα στην αρχή μου είπε να μην ξεκινησω καν διέγερση σε αυτό τον κύκλο που έρχεται, που φρικαρα με την επιπλέον καθυστέρηση και μετά μου είπε ότι μπορώ να κάνω ωοληψια αλλά σίγουρα να πω στο γιατρο να τα βάλουμε κατάψυξη και να μην κάνω μεταφορά πριν δω ρευματολόγο. Επίσης θέλει σε 2 μήνες να επαναλάβω τις εξετάσεις αυτές. Γενικα έμπλεξα λίγο και δεν έχω ιδέα τι μπορει να είναι. Πάντως λέει ό
τι αυτα δείχνουν ότι το ανοσοποιητικό μου είναι σε μια αναστάτωση. 
Οποτε ψάχνω ρευματολόγο να δω άμεσα και την Πέμπτη που έχω να πάω στο γιατρο για να μου πει για το πρωτοκολλο θα του τα μεταφέρω όλα. Έχω λίγο ανησυχήσει. Είχε ποτε κάποια άλλη κοπέλα αυξημένα τα nk?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Ζουζουνιτσα μου γλυκια!!!!!! Φιλάκια.... Φιλάκια πολλά πολλά.....

Ευχαριστούμε πολυ....

με το καλό να δεχτείς την κορακλα σου!!!!!!! 😘😘😘😘😘😘

Αμήν!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Καλώς ήρθες στην ομάδα και εύχομαι συντομα να έχεις ευχάριστα νέα! Η ηλικία σου είναι μεγάλο ατού οπότε μην έχεις άγχος, θα γίνει! Άρα προς το παρόν δεν πας σε διέγερση, θα κάνετε πρώτα τη σπερματέγχυση αν κατάλαβα καλά? Να μας λες τα νέα σου και ρωτ σ ότι θες, εδώ η ομάδα έχει ειδικές στο σπερμα, στις ορμόνες, στους προεμφυτευτικους, όλα, ο,τι χρειαστείς! 🤣

Ευχαριστώ πολύ 

Ναι αρχικά λέμε να το πάμε βήμα βήμα και να κάνουμε τουλάχιστον δύο στην χειρότερη τρεις σπερματέγχυσεις και γύρω στο καλοκαιράκι να πάω για εξωσωματική αααν δεν τ έχω καταφέρει έως τότε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Σας διαβαζω καθημερινά και χαιρομαι οταν μαθαίνω θετικές χοριακες!!! 
Για όσες ξεκινάτε ευχομαι απο καρδιάς  καλη επιτυχια και στελνω μπεμπεδοσκονη με τα κιλά για πολλή πολλή καλη τυχη!!! 
Εδω ειμαι και περιμενω τις χαρές σας, γιατι θα έρθουν!! 🙏🥰🙂

Πώς είσαι Ντινάκι; Χαθήκαμε! Λογικά μπήκες στον μήνα σου; Για πες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Φουλ φουλ μονο θετικά έρχονται.... το νιωσα.... Πω πω πω η δύναμη της αγάπης τι κάνει !!!!!!!!!!! 

Ευχαριστώ αγαπούλες!!!!!!!!!!!!!!!! 😘😘😘😘😘😘

😘😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια μου σήμερα πήρα τα αποτελέσματα από το τμήμα αποβολών (εκτός απο μια εξέταση που δεν εχει βγει ακόμα) Και τα νεα μου είναι λίγο περίεργα. 
Πέρασα και μάζεψα τα αποτελέσματα μου  και ευτυχώς ενώ στην αρχή πήγαινα να φύγω γιατί με μια διαγώνια ματιά μου φάνηκαν όλα οκ, μετά ξαναγύρισα πίσω και ζήτησα να δω την Οικονομόπουλου να μου τα σχολιάσει.
Τα αντισώματα ΑΝΑ μου έχουν αυξηθεί πολύ (είχα 1:160 και τώρα εδώ 1:640) και έχω και αυξημένα τα nk cells, που είναι μια αμφιλεγόμενη εξέταση γενικα, και μου είπε η Οικονομόπουλου ότι κανενα από τα δυο δεν μπορεί απαραιτήτως να ενοχοποιηθεί για αποτυχία εξωσωματικής αλλά θέλει να δω ρευματολόγο οπωσδήποτε. Μάλιστα στην αρχή μου είπε να μην ξεκινησω καν διέγερση σε αυτό τον κύκλο που έρχεται, που φρικαρα με την επιπλέον καθυστέρηση και μετά μου είπε ότι μπορώ να κάνω ωοληψια αλλά σίγουρα να πω στο γιατρο να τα βάλουμε κατάψυξη και να μην κάνω μεταφορά πριν δω ρευματολόγο. Επίσης θέλει σε 2 μήνες να επαναλάβω τις εξετάσεις αυτές. Γενικα έμπλεξα λίγο και δεν έχω ιδέα τι μπορει να είναι. Πάντως λέει ό
τι αυτα δείχνουν ότι το ανοσοποιητικό μου είναι σε μια αναστάτωση. 
Οποτε ψάχνω ρευματολόγο να δω άμεσα και την Πέμπτη που έχω να πάω στο γιατρο για να μου πει για το πρωτοκολλο θα του τα μεταφέρω όλα. Έχω λίγο ανησυχήσει. Είχε ποτε κάποια άλλη κοπέλα αυξημένα τα nk?

Θύμισέ μου ρε κορίτσι, σε αιματολόγο είχες πάει; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Θύμισέ μου ρε κορίτσι, σε αιματολόγο είχες πάει; 

Είχα πάει στον Αναγνωστου που μέτριος μου είχε φανεί. Αλλά επίσης λόγω κάτι πρηξιμάτων στα χέρια είχα πάει σε ρευματολόγο πέρυσι το χειμώνα όπου τελικά δεν προέκυψε διάγνωση αλλά είχα κάνει πολλά ανοσολογικά όπως τα ΑΝΑ τα οποία και τότε είχαν βγει ασθενώς θετικά (1:160) και αυτό το νούμερο δεν προβλημάτιζε τους γιατρούς γιατί θεωρείται οριακά θετικό και μπορεί να οφείλεται ακομα και στο Χασιμότο. Το 1:640 όμως είναι καραμπινάτο θετικό και η Οικονομόπουλου μου είπε σήμερα ότι δεν δικαιολογείται από τη θυρεοειδιτιδα. Αυτή η αύξηση κάτι είναι, τώρα τι, άγνωστο προς το παρόν…και μάλλον σχετίζεται με τα θετικά nk. Δηλαδή επειδή τα ΑΝΑ είναι θετικά, μάλλον αυξήθηκαν και τα nk. Έτσι μου είπε. Από εδώ και πέρα όμως αναλαμβάνει άλλη ειδικότητα, αυτή του ρευματολόγου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...