Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Εππππππ τι βλέπω εδώ......επανήλθε κοριτσάρα μου???? Έχω να σου πω ότι μάλλον πέσαμε και οι δύο έξω για το φύλο των μωρών.......μάλλον έχω δύο κορίτσια 🤣🤣🤣🤣!!!! Καλή επιτυχία αγαπημένη σε εσένα και σε όλες...σας παρακολουθώ διακριτικά!!!!

Γερά να είναι και μπορείς να τα φοράς και γαλάζιο χιχιχι το καλό να έχεις κοριτσάκια 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Σε περνάω, έκλεισα τα 37! Πάντως ενώ με άγχωνε το θέμα ηλικία πια κάπως έχω ηρεμήσει και λέω, στην εποχή μας δεν είναι απαγορευτική!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά! Θα παίξω με την τύχη και ελπίζω να τη γυρίσω!

Πλάκα κάνει τι είναι το 37 ;  μια χαρά είναι.  Έχεις εμφυτεύσεις αρα θα γίνει δεν μπορεί να κάνει και αλλιώς.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν έχω καταλαβει τί λέτε εσυ και η @kk88  εγώ έγραψα απλά το κειμενάκι, δεν έχω πάρει φάρμακα μπλα μπλα μπλα…τώρα αυτα τα ναι και όχι που λέτε με χάωσαν λίγο..

@kk88 μπράβο ρε κορίτσι, πολύ χαίρομαι που έρχεσαι υποστηρικτικά και μας διαβάζεις εμάς τις παλαιμαχες! Με το καλό να έρθουν οι κόρες! 
 @Παρασκευαιδου εσυ πουλάκι μου πως πας? Έρχεσαι εδώ και μας ανοίγεις θέματα ηλικίας, ακόμα δεν έσκασες απ τ αυγό! Για να ξέρεις πώς θα απευθύνεσαι, σε λιγότερο από μήνα κλείνω τα 43, οποτε σεβασμός 😜

Παράπονο δεν έχω πιπινακι είμαι χαχαχχ 🤣🤣🤣🤣 την ηλικία την ειπα γιατί η μαμά μου είχε δικερη μήτρα και τα κατάφερε δυσκολεύτηκε αλλά μας έχει γερά γαϊδούρια να ήμαστε αλλά μας έχει 😀 και μιλάμε για εκείνες τις εποχές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Μα τα βλεπεις οι μικρες ειναι προκλητικες βρε παιδι μου! Χαχα!

Χαχαχαχαχ εκλαψα χαχααχαχ θέλω παντοφλίνι 🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

 

Ε μα πείτε τα με τα ξεπεταρουδικαα 😂😂😂😂 Από εχθές 32 και 37 και ξανά μάνα 32..

Γλωσσούδες παιδί μου τς τς τςςς,Χάσμα γενεών 😂

Παω να φτιαξω τίλιο κ να πάρω τις βελόνες πλεξίματος 😂😂😂

@Παρασκευαιδουπαιδι μου Φιλακια ❤️

 

Έλα να σου δώσω ένα φιλάκι. Εδώ είμαι 🥰🥰🥰😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εμένα μου δώσαν το εξης:

1)      ΣΥΝΑΙΝΩ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟΥ ΙΣΤΟΡΙΚΟΥ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΤΡΟΠΗ  ΝΑΙ   ΟΧΙ 

2)      ΕΧΩ ΛΑΒΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΥΠΟΒΟΗΘΟΥΜΕΝΗ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΠΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΟ ΦΟΡΕΑ                 ΝΑΙ    ΟΧΙ κτλ κτλ

Και μετα απο κάθε ναι και όχι υπάρχει κουτάκι. Απλά το κουτάκι με το χ, όπως είναι στο word.doc δεν το παίρνει το gov. Και εγώ απλά μετά απο την λέξη επιτροπή έβαλα άνω κάτω τελεία και την λέξη Ναι.

Αυτό λέγαμε, πως η @kk88 αντί κουτάκι έβαλε παρένθεση με χ.

Ίσως εσένα να σου δώσαν κείμενο🤷🏽‍♀️

 

 

Μάλλον είναι εικόνα το κουτάκι.  Θα πας το Χ στο σημείο που θέλεις και μετά θα μετακινήσεις την εικόνα.  Γτ σε word? Μια άλλη λύση καν το αποθήκευση σε pdf και μετά επεξεργασία  ;;-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πλάκα κάνει τι είναι το 37 ;  μια χαρά είναι.  Έχεις εμφυτεύσεις αρα θα γίνει δεν μπορεί να κάνει και αλλιώς.  

Aγαπημένη μου και εγώ έτι θέλω να πιστεύω, ίσως και για να παρηγοριεμαι! Σκέφτομαι όπως λες, αφού κάνω εμφυτέυσεις και έχω και ιστορικό από φυσική σύλληψη δε θα μας κάνει τη χάρη; Έχει ο Θεός, πιστεύω κάτι θα στείλει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2022 at 1:37 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Οκ άρα μου δίνουν 3.600 μονάδες για τις 2 φορές? Και αν ο γιατρός ας πουμε θεωρεί ότι πρέπει να παρω τώρα τις 2.400 (τόσες έπαιρνα με Σφακ) θα μου τις δώσουν και τις 2.400 τώρα αλλά για την επόμενη φορά θα μου λείψουν και θα πρέπει να βάλω το υπολοιπο μόνη μου?

Γεια σου @Lucia79 σου δίνουν 3600 μονάδες για την κάθε φορά. 1η φορά 3600 και 2η φορά (αχρείαστες να ειναι) άλλες 3600. Τη 2η φορά όπως είπε κ η @BlackCat χρειάζονται καποια δικαιολογητικά (οπωσδήποτε την απόφαση της επιτροπής κ κάποια άλλα - πολύ λιγοτερα απο την 1η με τα οποία πας κατ'ευθείαν στο φαρμακείο του εοππυ και τα παίρνεις αμέσως την ιδια μερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/1/2022 at 1:15 ΜΜ, ο/η hope501 είπε:

@Ditimama δεν ξέρω αν θυμάμαι καλά, αλλά νομίζω την Τρίτη είχες πάει στο Έλενα, σωστα? Η σε μπερδεύω τώρα? Πως πήγε? Τι σας είπε η Οικονομοπούλου?

@Lucia79 πως πήγε η επιτροπή? Τι σου είπαν? Το βρήκες εύκολα?  

Πολύ σωστά δεν με μπερδεύεις καθόλου @hope501 με μια μερα μονο διαφορά😜 ήταν τη Δευτέρα! Και την Τρίτη πήγα για να μου πάρουν αίμα για όλες τις εξετάσεις που μου έγραψε η Οικονομοπούλου.

Ήταν όπως μου το γράφατε εδω... πολύ εξυπηρετική, αναλυτική, ήρεμη και υπομονετική! Μου πήρε όλο το ιστορικό, ήρθε κ ο σύζηγος είδε ολες μας τις εξετάσεις κ μου εγραψε να κάνω καποιες επιπλέον οι οποίες ήταν παρα πολλές όλες αίματος! Εξέταση για την θρομοβοφιλία είχα κανει τελικά απλά δεν το θυμόμουν κ μου είπε οτι δεν υπήρχε καποιο θέμα εκει. Μου είπε ομως πως για να σιγουρευτούμε θα έπρεπε να κάνω και μια αίματος σχετική με την προθρομβίνη, την αντιθρομβίνη και καποιες άλλες μην σας ζαλίζω τωρα. Την αλλη μερα που πήγα το πρωί ταλαιπωρήθηκα παρα πολύ όμως γιατί στην προσπάθεια να μου παρουν αίμα δεν μου εβρισκαν φλέβα που να δίνει αίμα. Με χιλιοτρύπησαν και απο τις 2 πλευρές κ τιποτα.. μεχρι που πηγα να πιω νερο, να περπατήσω, μεχρι κ χυμο πορτοκαλι μου ειπε η γιατρος να πιω μπας και γίνει δουλίτσα. Τελικα με τα χίλια ζόρια μου βρήκα μια μικρη φλεβίτσα κ έγινε η αφαίμαξη απο εκει σιγα, αργα κ βασανιστικα!

Μου είπε οτι σε 15 εργασιμες θα βγουν τα αποτελέσματα οπότε μεχρι τοτε θα αναμένουμε! Ωστόσο κλείσαμε ραντεβου κ σε 2 ουρολόγους για να δούμε κ απο εκει τι θα κανουμε με τον κατακερματισμο! Παράλληλα μαζεύουμε τα χαρτιά για την επιτροπή που περνάμε στις 9 Φεβρουαρίου για 2η φορά.

Αυτά τα ωραία ! Εσύ  @hope501σε τι φάση είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Πολύ σωστά δεν με μπερδεύεις καθόλου @hope501 με μια μερα μονο διαφορά😜 ήταν τη Δευτέρα! Και την Τρίτη πήγα για να μου πάρουν αίμα για όλες τις εξετάσεις που μου έγραψε η Οικονομοπούλου.

Ήταν όπως μου το γράφατε εδω... πολύ εξυπηρετική, αναλυτική, ήρεμη και υπομονετική! Μου πήρε όλο το ιστορικό, ήρθε κ ο σύζηγος είδε ολες μας τις εξετάσεις κ μου εγραψε να κάνω καποιες επιπλέον οι οποίες ήταν παρα πολλές όλες αίματος! Εξέταση για την θρομοβοφιλία είχα κανει τελικά απλά δεν το θυμόμουν κ μου είπε οτι δεν υπήρχε καποιο θέμα εκει. Μου είπε ομως πως για να σιγουρευτούμε θα έπρεπε να κάνω και μια αίματος σχετική με την προθρομβίνη, την αντιθρομβίνη και καποιες άλλες μην σας ζαλίζω τωρα. Την αλλη μερα που πήγα το πρωί ταλαιπωρήθηκα παρα πολύ όμως γιατί στην προσπάθεια να μου παρουν αίμα δεν μου εβρισκαν φλέβα που να δίνει αίμα. Με χιλιοτρύπησαν και απο τις 2 πλευρές κ τιποτα.. μεχρι που πηγα να πιω νερο, να περπατήσω, μεχρι κ χυμο πορτοκαλι μου ειπε η γιατρος να πιω μπας και γίνει δουλίτσα. Τελικα με τα χίλια ζόρια μου βρήκα μια μικρη φλεβίτσα κ έγινε η αφαίμαξη απο εκει σιγα, αργα κ βασανιστικα!

Μου είπε οτι σε 15 εργασιμες θα βγουν τα αποτελέσματα οπότε μεχρι τοτε θα αναμένουμε! Ωστόσο κλείσαμε ραντεβου κ σε 2 ουρολόγους για να δούμε κ απο εκει τι θα κανουμε με τον κατακερματισμο! Παράλληλα μαζεύουμε τα χαρτιά για την επιτροπή που περνάμε στις 9 Φεβρουαρίου για 2η φορά.

Αυτά τα ωραία ! Εσύ  @hope501σε τι φάση είσαι?

τι δευτερα π πηγες ηταν εκει η οικονομοπουλου? γιατι εγω ειχα τηλεφωνικο ραντεβου μαζι της την παρασκευη για τα αποτελεσματα και μ ειπε οτι ηταν σπιτι γτ ειναι αρρωστη με covid

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Πολύ σωστά δεν με μπερδεύεις καθόλου @hope501 με μια μερα μονο διαφορά😜 ήταν τη Δευτέρα! Και την Τρίτη πήγα για να μου πάρουν αίμα για όλες τις εξετάσεις που μου έγραψε η Οικονομοπούλου.

Ήταν όπως μου το γράφατε εδω... πολύ εξυπηρετική, αναλυτική, ήρεμη και υπομονετική! Μου πήρε όλο το ιστορικό, ήρθε κ ο σύζηγος είδε ολες μας τις εξετάσεις κ μου εγραψε να κάνω καποιες επιπλέον οι οποίες ήταν παρα πολλές όλες αίματος! Εξέταση για την θρομοβοφιλία είχα κανει τελικά απλά δεν το θυμόμουν κ μου είπε οτι δεν υπήρχε καποιο θέμα εκει. Μου είπε ομως πως για να σιγουρευτούμε θα έπρεπε να κάνω και μια αίματος σχετική με την προθρομβίνη, την αντιθρομβίνη και καποιες άλλες μην σας ζαλίζω τωρα. Την αλλη μερα που πήγα το πρωί ταλαιπωρήθηκα παρα πολύ όμως γιατί στην προσπάθεια να μου παρουν αίμα δεν μου εβρισκαν φλέβα που να δίνει αίμα. Με χιλιοτρύπησαν και απο τις 2 πλευρές κ τιποτα.. μεχρι που πηγα να πιω νερο, να περπατήσω, μεχρι κ χυμο πορτοκαλι μου ειπε η γιατρος να πιω μπας και γίνει δουλίτσα. Τελικα με τα χίλια ζόρια μου βρήκα μια μικρη φλεβίτσα κ έγινε η αφαίμαξη απο εκει σιγα, αργα κ βασανιστικα!

Μου είπε οτι σε 15 εργασιμες θα βγουν τα αποτελέσματα οπότε μεχρι τοτε θα αναμένουμε! Ωστόσο κλείσαμε ραντεβου κ σε 2 ουρολόγους για να δούμε κ απο εκει τι θα κανουμε με τον κατακερματισμο! Παράλληλα μαζεύουμε τα χαρτιά για την επιτροπή που περνάμε στις 9 Φεβρουαρίου για 2η φορά.

Αυτά τα ωραία ! Εσύ  @hope501σε τι φάση είσαι?

Μπράβο ρε συ, πιστεύω ολοκληρώνοντας όλες αυτές τις εξετάσεις και τις επισκέψεις στους γιατρούς θα έχετε μια καλύτερη εικόνα σχετικά με το πως να προχωρήσετε. Να ξέρεις τα αποτελέσματα από το Έλενα αργούν, εγώ τις έκανα 14 Δεκέμβρη και δεν τις έχω πάρει ακόμα. Τριτη πρωί έχω ραντεβού και στο ενδοκρινολογικο και ελπίζω πια να τα έχουν έτοιμα, ανυπομονώ να δω αν θα είναι όλα εντάξει και θα ήθελα να τα δείξω και στον καινουριο γιατρο που θα πάω την Πέμπτη. 
Αρα κορίτσια για να παρω τα φάρμακα τώρα, δε χρειάζομαι κάτι άλλο, τους δείχνω απλά την απόφαση ή θα τη θέλουν φωτοτυπία? Θα πάω την Πέμπτη το απόγευμα αφού φύγω από το γιατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Μπράβο ρε συ, πιστεύω ολοκληρώνοντας όλες αυτές τις εξετάσεις και τις επισκέψεις στους γιατρούς θα έχετε μια καλύτερη εικόνα σχετικά με το πως να προχωρήσετε. Να ξέρεις τα αποτελέσματα από το Έλενα αργούν, εγώ τις έκανα 14 Δεκέμβρη και δεν τις έχω πάρει ακόμα. Τριτη πρωί έχω ραντεβού και στο ενδοκρινολογικο και ελπίζω πια να τα έχουν έτοιμα, ανυπομονώ να δω αν θα είναι όλα εντάξει και θα ήθελα να τα δείξω και στον καινουριο γιατρο που θα πάω την Πέμπτη. 
Αρα κορίτσια για να παρω τα φάρμακα τώρα, δε χρειάζομαι κάτι άλλο, τους δείχνω απλά την απόφαση ή θα τη θέλουν φωτοτυπία? Θα πάω την Πέμπτη το απόγευμα αφού φύγω από το γιατρο. 

θελουν φωτοτυπια την αποφαση την ταυτοτητα σου την συνταγη του γιατρου και εαν εχει περασει 1 μηνας απο την αποφαση θελουν κ β χοριακη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

θελουν φωτοτυπια την αποφαση την ταυτοτητα σου την συνταγη του γιατρου και εαν εχει περασει 1 μηνας απο την αποφαση θελουν κ β χοριακη 

Κορίτσια μου επειδή πρόσφατα παράγγειλα τα φάρμακα απο εοπυ, χοριακη θέλει εφόσον έχουν περάσει 15 ημέρες απο την ημερομηνία έκδοσης της έγκρισης! 

Απλά στο άλλο θέματακι μια κοπέλα είπε οτι πέρασε 1 μήνας που Την έχει την αποφαση της επιτροπής και απάντησα οτι "Αφού πέρασε 1 μήνας.... " απλά το διευκρινίζω σε περίπτωση που κάποια κοπέλα το Διάβασε και υπέθεσε με το δίκιο της οτι θέλει 1 μήνα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Πολύ σωστά δεν με μπερδεύεις καθόλου @hope501 με μια μερα μονο διαφορά😜 ήταν τη Δευτέρα! Και την Τρίτη πήγα για να μου πάρουν αίμα για όλες τις εξετάσεις που μου έγραψε η Οικονομοπούλου.

Ήταν όπως μου το γράφατε εδω... πολύ εξυπηρετική, αναλυτική, ήρεμη και υπομονετική! Μου πήρε όλο το ιστορικό, ήρθε κ ο σύζηγος είδε ολες μας τις εξετάσεις κ μου εγραψε να κάνω καποιες επιπλέον οι οποίες ήταν παρα πολλές όλες αίματος! Εξέταση για την θρομοβοφιλία είχα κανει τελικά απλά δεν το θυμόμουν κ μου είπε οτι δεν υπήρχε καποιο θέμα εκει. Μου είπε ομως πως για να σιγουρευτούμε θα έπρεπε να κάνω και μια αίματος σχετική με την προθρομβίνη, την αντιθρομβίνη και καποιες άλλες μην σας ζαλίζω τωρα. Την αλλη μερα που πήγα το πρωί ταλαιπωρήθηκα παρα πολύ όμως γιατί στην προσπάθεια να μου παρουν αίμα δεν μου εβρισκαν φλέβα που να δίνει αίμα. Με χιλιοτρύπησαν και απο τις 2 πλευρές κ τιποτα.. μεχρι που πηγα να πιω νερο, να περπατήσω, μεχρι κ χυμο πορτοκαλι μου ειπε η γιατρος να πιω μπας και γίνει δουλίτσα. Τελικα με τα χίλια ζόρια μου βρήκα μια μικρη φλεβίτσα κ έγινε η αφαίμαξη απο εκει σιγα, αργα κ βασανιστικα!

Μου είπε οτι σε 15 εργασιμες θα βγουν τα αποτελέσματα οπότε μεχρι τοτε θα αναμένουμε! Ωστόσο κλείσαμε ραντεβου κ σε 2 ουρολόγους για να δούμε κ απο εκει τι θα κανουμε με τον κατακερματισμο! Παράλληλα μαζεύουμε τα χαρτιά για την επιτροπή που περνάμε στις 9 Φεβρουαρίου για 2η φορά.

Αυτά τα ωραία ! Εσύ  @hope501σε τι φάση είσαι?

Μια χαρα λοιπόν. Καλά κάνατε και πήγατε και οι δυο. Θα δείτε όταν με το καλό βγουν τα αποτελέσματα και θα έχετε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Εγώ θα περάσω επιτροπή και μετά βλέπουμε... δεν έχουμε πει ακόμα τίποτα. Περιμένω και εγώ τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις αίματος που έκανα στο Έλενα.

στις On 15/1/2022 at 9:15 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Παράπονο δεν έχω πιπινακι είμαι χαχαχχ 🤣🤣🤣🤣 την ηλικία την ειπα γιατί η μαμά μου είχε δικερη μήτρα και τα κατάφερε δυσκολεύτηκε αλλά μας έχει γερά γαϊδούρια να ήμαστε αλλά μας έχει 😀 και μιλάμε για εκείνες τις εποχές 

Να πεις στην @kaounmar που τρέχει με την δικερη πως κατάφερε η μαμα σου να αποκτήσει δυο γερά (όχι γαϊδούρια) παιδιά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

4η μέρα μετά την ετ…5 μέρες πριν την χοριακη…κανένα σύμπτωμα..Μηπως επρεπε να έχω κάτι;
Ποσο βασανιστικά θα περάσει και αυτή η εβδομάδα Παναγία μου…!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

4η μέρα μετά την ετ…5 μέρες πριν την χοριακη…κανένα σύμπτωμα..Μηπως επρεπε να έχω κάτι;
Ποσο βασανιστικά θα περάσει και αυτή η εβδομάδα Παναγία μου…!!

Μαρουλιτα μου καλή επιτυχία! Τώρα είδα ότι έκανες ετ. Σου εύχομαι θετικό αποτέλεσμα και ολα τα καλά! Είναι πολύ νωρίς να έχεις οτιδήποτε. Εγώ θυμάμαι γύρω στην 6η με 7η μέρα είχα για μια μέρα πόνους περιόδου (νόμιζα ότι έρχεται) κ τπτ άλλο. Πήγα τοοοσο σίγουρη για το αρνητικό! Γύρισα σπίτι (καλοκαίρι τότε) κ έκανα ένα φραπέ έξτρα δυνατό, λέω τι προσέχω;;; κ μέχρι να το πιω με πήρε ο γιατρός ότι είναι θετικό! Οπότε μην κοιτάς συμπτώματα. Είσαι νέα κ έβαλες καλά έμβρυα (καταλαβαίνω έβαλες βλαστοκυστες αφού πας στις 9 μέρες), θα δεις όλα θα πάνε καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

4η μέρα μετά την ετ…5 μέρες πριν την χοριακη…κανένα σύμπτωμα..Μηπως επρεπε να έχω κάτι;
Ποσο βασανιστικά θα περάσει και αυτή η εβδομάδα Παναγία μου…!!

Όλες τα ίδια κάνουμε κάθε φορά και ΄΄ολες λέμε πως κάθε σώμα & οργανισμος είναι διαφορετικός. Μην ψάχνεις να δεις αν έχεις κάτι. Σπίτι είσαι η δουλειά? Αν είσαι σπίτι πήξε στο νετφλιξ. Νομίζω η @kk88 έβλεπε την κορεάτικη με δολοφόνους σειρά. Squid game. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyoβαλαμε 2 βλαστοκύστες..!! Και γω περίμενα να έχω κάτι, λίγο αίμα , λίγο πόνο, λίγο κάτι βρε παιδί μου..το μόνο που παρατήρησα ειναι ανεβασμένη θερμοκρασία γύρω στο μεσημέρι..μπορεί να ανεβαίνει και από την ιδέα μου βέβαια!! 😂

@hope501 είμαι σπίτι!!! Μας είπαν απ το κέντρο ότι δικαιούμαι 5 μέρες αναρρωτική, το άκουσε ο σύζυγος και δεν με αφήνει να περάσω ούτε έξω απ τη δουλειά!!! Κοντεύω να βγάλω ρίζες στον καναπέ!!!  Και να φανταστείς έλεγα σιγά μην αγχωθώ από νωρίς…έτσι κι αλλιώς θα είναι πολύ πολύ νωρίς, αποκλείεται να δω καποια διαφορά αλλά περνάνε οι μέρες και λέω δε γίνεται κάτι έπρεπε να έχω!! Του τρελού!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Maroulita! είπε:

@Tokyoβαλαμε 2 βλαστοκύστες..!! Και γω περίμενα να έχω κάτι, λίγο αίμα , λίγο πόνο, λίγο κάτι βρε παιδί μου..το μόνο που παρατήρησα ειναι ανεβασμένη θερμοκρασία γύρω στο μεσημέρι..μπορεί να ανεβαίνει και από την ιδέα μου βέβαια!! 😂

@hope501 είμαι σπίτι!!! Μας είπαν απ το κέντρο ότι δικαιούμαι 5 μέρες αναρρωτική, το άκουσε ο σύζυγος και δεν με αφήνει να περάσω ούτε έξω απ τη δουλειά!!! Κοντεύω να βγάλω ρίζες στον καναπέ!!!  Και να φανταστείς έλεγα σιγά μην αγχωθώ από νωρίς…έτσι κι αλλιώς θα είναι πολύ πολύ νωρίς, αποκλείεται να δω καποια διαφορά αλλά περνάνε οι μέρες και λέω δε γίνεται κάτι έπρεπε να έχω!! Του τρελού!! 😂

Το χειρότερο διάστημα αυτό της αναμονής.

Έχω περάσει από όλα τα στάδια ,είχα τα πάντα από συμπτώματα και χοριακή μηδέν, δεν είχα τίποτα απολύτως σε φάση ξεχνούσα ότι έχω κάνει ΕΤ και είχα θετική χοριακή.

Επομένως κάθε γυναίκα, κάθε κύηση και κάθε προσπάθεια διαφέρουν.

Με το καλό μια μεγάλη χοριακή.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Μια χαρα λοιπόν. Καλά κάνατε και πήγατε και οι δυο. Θα δείτε όταν με το καλό βγουν τα αποτελέσματα και θα έχετε μια πιο ολοκληρωμένη εικόνα.

Εγώ θα περάσω επιτροπή και μετά βλέπουμε... δεν έχουμε πει ακόμα τίποτα. Περιμένω και εγώ τα αποτελέσματα απο τις εξετάσεις αίματος που έκανα στο Έλενα.

Να πεις στην @kaounmar που τρέχει με την δικερη πως κατάφερε η μαμα σου να αποκτήσει δυο γερά (όχι γαϊδούρια) παιδιά.

 

Όντως αυτό είναι γεγονός!!! Ελπίζω να τα καταφέρω και εγώ, υπομονή να έχω γιατί αυτό μου είπε ο γιατρός θέλω μεγάλη υπομονη!!!😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Όλες τα ίδια κάνουμε κάθε φορά και ΄΄ολες λέμε πως κάθε σώμα & οργανισμος είναι διαφορετικός. Μην ψάχνεις να δεις αν έχεις κάτι. Σπίτι είσαι η δουλειά? Αν είσαι σπίτι πήξε στο νετφλιξ. Νομίζω η @kk88 έβλεπε την κορεάτικη με δολοφόνους σειρά. Squid game. 

Χαχαχχαχαχ πολύ καλά θυμάσαι....και φυσικά ήταν η φορά που πήγαν όλα καταπληκτικά!!!! @Maroulita! Είναι η πιο δύσκολη περίοδος...αλλά δεν υπάρχουν συμπτώματα αλήθεια...σκέψου εγώ με δίδυμα και είχα μόνο καούρες από την 7 η εβδομάδα και μετά και τίποτα άλλο.... οπότε μην ψάχνεις....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου είμαι στην άλλη ομάδα που αλλάζει κάθε μήνα αλλά που και που μπαίνω και σας παρακολουθώ. 

Εγώ θα κάνω την πρώτη μου σπερματεγχυση σε λίγες μέρες. Έχω περάσει επιτροπή και θα πάω με ενέσεις γοναδοτροπινης.. 

Πριν λίγο είχα πάει να πάρω μενοπουρ. Με ενημέρωσαν από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ ότι υπάρχει κάποιο θέμα με την εταιρεία του συγκεκριμένου και περιμένουν να λυθεί.αλλα δεν ξέρουν το πότε. Μπορεί σύντομα μπορεί και να αργήσει. Η υπεύθυνη συγκεκριμένα μου είπε ότι θα αργήσει αρκετά πιστεύει. 

Σας το λέω για να μην ταλαιπωρείται κάποια κοπέλα και χάσει χρόνο. Γιατί και εγώ οριακά είμαι. Το σκ περιμένω περίοδο για να ξεκινήσω. 

Μου είπανε να μιλήσω με το γιατρό να μου αλλάξει φάρμακο όπως και έκανα. Οπότε και αύριο θα πάω να πάρω τις νέες ενέσεις που θα μου έχει γράψει. 

Όσες κοπέλες πάντως ήταν εκεί όλες όσες είχανε μενοπουρ έτσι κάνανε . Βάλανε τον γυναικολόγο και το άλλαξε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

4η μέρα μετά την ετ…5 μέρες πριν την χοριακη…κανένα σύμπτωμα..Μηπως επρεπε να έχω κάτι;
Ποσο βασανιστικά θα περάσει και αυτή η εβδομάδα Παναγία μου…!!

Καλύτερα που δεν έχεις τίποτα!! Τι καλύτερο από το να νιώθεις καλά περιμένοντας την χοριακή; Έχω κάνει έως  τώρα 4 ετ κ κάθε φορά ήταν κ διαφορετικά, πολύ πιθανόν εξαιτίας των φαρμάκων. Σε 5 μερούλες θα ξέρεις!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zeta. είπε:

Καλύτερα που δεν έχεις τίποτα!! Τι καλύτερο από το να νιώθεις καλά περιμένοντας την χοριακή; Έχω κάνει έως  τώρα 4 ετ κ κάθε φορά ήταν κ διαφορετικά, πολύ πιθανόν εξαιτίας των φαρμάκων. Σε 5 μερούλες θα ξέρεις!!!❤️

Ομολογώ πως την εκδοχή αυτή δεν την είχα σκεφτει! 🤗 θα την κρατήσω όμως…με βολεύει!! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...