Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Όχι, μέχρι τώρα κανένας δεν έχει σχολιάσει τις μονάδες. Η αλήθεια είναι ότι τη 2η φορά του είχα πει μήπως να τις μειωναμε αλλά επέμενε. Επίσης το είχα ψάξει λίγο και διαβασα μέχρι πεηπερ στο pubmed για το πως καθορίζονται οι δόσεις, όπου διαβασα ότι το ανώτερο που δίνεται σε Αμερική τουλάχιστον είναι 450 και ότι το 300 είναι κάπως στάνταρ για γυναίκες της ηλικίας μου και κάπως ησύχασα. Είμαι περίεργη τώρα όντως που το λες όμως να δω τι θα πει ο Μαστρο

Για Γερμανία 32 χρόνων μουλαρα μου δώσανε 200 την ημέρα.  Και υπήρχαν και μείωση μια μερα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Μπράβο βρε @Lucia79 μου!! Τυχερά να είναι εύχομαι τα φαρμακακια που θα πάρεις!!

Όχι οι 3.600 μονάδες αντιστοιχούν και στις δύο φορές που δικαιουσαι με την ίδια απόφαση! 3600 & 3600 δηλαδή και τις δύο φορές. Η διαφορά είναι ότι αν σου περισσέψουν μονάδες από τη πρώτη φορά που θα πάρεις τα φάρμακα και ο γιατρός γράψει πχ στη βεβαίωση που θα σου δώσει ότι έμειναν 1000 μονάδες, τη δεύτερη φορά θα σου δώσουν 2.600 + 1000 που σου περίσσεψαν από τη πρώτη φορά. 

Να πω ακόμα για το menopur & pergoveris επειδή περιέχουν μέσα και LH ως φάρμακα η επιτροπή πλέον δεν δίνει αυτά τα δύο αν δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις για να στα δώσει. Πάνω στην απόφαση που σου έδωσαν πρέπει να έχουν σημειώσει τι LH είχες στις εξετάσεις με τις οποίες πέρασες. Αν είναι πάνω από 2,5 νομίζω (δεν είμαι σίγουρη πόσο έχουν όριο ακριβώς)  ο γιατρός δεν μπορεί να σου γράψει αυτά τα δύο.. δεν θα στα δώσουν δηλαδή από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ.

@BlackCat μου ξέρεις πόσο σε αγαπώ αλλά ναι.. λες μπαρουφες! Σύ ειπας..! Μη παρεξηγηθώ ε;! 🤣🤣😂😂😂😂

Ευχαριστώ πολύ ρε @Kiddo!!!! Είσαι επίτιμη και σώζεις κοσμο! 
άρα έτσι όπως μου τα λες αποκλείεται να παρω μενοπουρ….είχα lh 7,6 οποτε δε θα μου το δώσουν και φυσικά δε γράφει τπτ επ αυτού η επιτροπή. Με αγχώνει τώρα αυτό λίγο γιατί το είχα συνηθίσει, τώρα θα εδώ ένα άγχος μήπως δε μου κάτσει καλά το οποιοδήποτε άλλο φάρμακο…τεσπα, όλα καινουρια αυτή τη φορά λοιπόν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αυτό για να είμαι ειλικρινής δεν ξέρω πως ρυθμίζεται.

Καλό είναι να ρωτήσεις.

Οταν πέρασα εγώ το 2018 ήταν έτσι , τώρα δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι.

Συγνώμη με Σφακ έκανες 2400 δηλαδή τι δόση έπαιρνες και για πόσες ημέρες?

Εννοείς 2400 μονάδες για 1 διέγερση?

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

300 μονάδες τη μέρα και έκανα 8 ενέσεις τις 2 φορές ενώ μια φορά απ όλες βγήκε να κάνω 9 ενέσεις (που ήταν μαλακια γιατί άνοιξα το κουτί των 1200 μονάδων για να τραβήξω μόνο μια δόση και το υπόλοιπο τελικά πετάχτηκε. (Είχα γράψει εδώ για να το χαρίσω αλλά επειδή ήμουν καινουρια στο φόρουμ το μήνυμα πήγε άκλαυτο).

σου φαίνεται πολύ? 

Λοιπον ακου αυτες 3600 ειναι για καθε προσπαθεια 3600 τωρα κ αλλες τοσες στην επομενη ( που δεν στην ευχομαι). Υπαρχει ομως κ ενα αλλο χαρτι για το οποιο θελει απο το γιατρο γνωματευση ως πτωχη ανταποκριτρια σε αλλη διεγερση που εχει κανει καποιος στο παρελθον κ ζητα ο γιατρος χορηγηση μεγαλυτερης δοσης. Μπες στο site του εοπυ το αναγραφει. Εχω meeting τωρα δεν μπορω να το ψαξω εγω αν θες το κανω αργοτερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ευχαριστώ πολύ ρε @Kiddo!!!! Είσαι επίτιμη και σώζεις κοσμο! 
άρα έτσι όπως μου τα λες αποκλείεται να παρω μενοπουρ….είχα lh 7,6 οποτε δε θα μου το δώσουν και φυσικά δε γράφει τπτ επ αυτού η επιτροπή. Με αγχώνει τώρα αυτό λίγο γιατί το είχα συνηθίσει, τώρα θα εδώ ένα άγχος μήπως δε μου κάτσει καλά το οποιοδήποτε άλλο φάρμακο…τεσπα, όλα καινουρια αυτή τη φορά λοιπόν!

Μια άλλη οπτική είναι ομως οτι ας δοκιμάσεις καινούριο φάρμακο / μονάδες..

Τι έχεις να χάσεις σάμπως?  Παρενέργειες δεν νομίζω να έχεις διαφορετικές,  η σοδειά είναι το θέμα και να για να τα λέμε όπως είναι ηποιοτική σοδειά..

Think positive..🙏

Ειδες και ο Διομηδης σήμερα (ή πως σκατά τον λέγανε τον χιονιά) καλοκαίρι σου έκανε γιατί έτσι οπως σε εκοψα είχες ήδη ξεσκονίσει την στολη του σκι για να πας.🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εμ βλέπεις γιατί είσαι αντιπρόεδρος και εγώ ο πρόεδρος του Εδεσσαικού ?? 🤣🤣🤣

Χαίρομαι να με διορθώνεις μην πάρω και κόσμο στον λαιμό μου!

@Lucia79 τα εξηγεί η φίλη @Kiddo ορθότερα βεβαίως βεβαίως οπότε μάνα μου βουρ στο ψητό με όσες μονάδες σου πει ο γιατρός σου

Κ αυτο δεν αφαιρείτε απο επομενη προσπαθεια μονο αν εχουν περισσεψει απο την πρωτη σου δινουν λιγοτερες. Αυτο μου ειπαν εμενα οταν πηρα τα φαρμακα της πρωτης προσπαθειας. Κ αυτο το χαρτι υπεγραψε ο γιατρος μου κ μου εδωσαν 600 μοναδες παραπανω 

A823138A-2FA9-46CE-A368-3CA190145CA1.png

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μια άλλη οπτική είναι ομως οτι ας δοκιμάσεις καινούριο φάρμακο / μονάδες..

Τι έχεις να χάσεις σάμπως?  Παρενέργειες δεν νομίζω να έχεις διαφορετικές,  η σοδειά είναι το θέμα και να για να τα λέμε όπως είναι ηποιοτική σοδειά..

Think positive..🙏

Ειδες και ο Διομηδης σήμερα (ή πως σκατά τον λέγανε τον χιονιά) καλοκαίρι σου έκανε γιατί έτσι οπως σε εκοψα είχες ήδη ξεσκονίσει την στολη του σκι για να πας.🤣🤣

Πραγματι, ποιοτική σοδειά θελουμε, μετά από 20+24+8=52 ωάρια έως τώρα αλλά χωρίς μωρό, θέλω το καλύτερο, το ποιοτικότερο, το βιολογικό, το αυγό αχυρώνα, το χρυσό αυγό τελωσπαντων 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Εμ βλέπεις γιατί είσαι αντιπρόεδρος και εγώ ο πρόεδρος του Εδεσσαικού ?? 🤣🤣🤣

Χαίρομαι να με διορθώνεις μην πάρω και κόσμο στον λαιμό μου!

@Lucia79 τα εξηγεί η φίλη @Kiddo ορθότερα βεβαίως βεβαίως οπότε μάνα μου βουρ στο ψητό με όσες μονάδες σου πει ο γιατρός σου

😂😂😂😂😂

Σ'αγαπώ μαυρογατουλα μου!! 😍😍😍😍😘😘😘❤️

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Ευχαριστώ πολύ ρε @Kiddo!!!! Είσαι επίτιμη και σώζεις κοσμο! 
άρα έτσι όπως μου τα λες αποκλείεται να παρω μενοπουρ….είχα lh 7,6 οποτε δε θα μου το δώσουν και φυσικά δε γράφει τπτ επ αυτού η επιτροπή. Με αγχώνει τώρα αυτό λίγο γιατί το είχα συνηθίσει, τώρα θα εδώ ένα άγχος μήπως δε μου κάτσει καλά το οποιοδήποτε άλλο φάρμακο…τεσπα, όλα καινουρια αυτή τη φορά λοιπόν!

Το γράφει Lucia μου και στα έντυπα του '20 και στου '21.. 

Να μην σε αγχωνει τίποτα όμως! Όλα καλά θα πάνε!! 

 

IMG_20220114_141222.jpg

IMG_20220114_141514.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Πραγματι, ποιοτική σοδειά θελουμε, μετά από 20+24+8=52 ωάρια έως τώρα αλλά χωρίς μωρό, θέλω το καλύτερο, το ποιοτικότερο, το βιολογικό, το αυγό αχυρώνα, το χρυσό αυγό τελωσπαντων 😜

 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

😂😂😂😂😂

Σ'αγαπώ μαυρογατουλα μου!! 😍😍😍😍😘😘😘❤️

Το γράφει Lucia μου και στα έντυπα του '20 και στου '21.. 

Να μην σε αγχωνει τίποτα όμως! Όλα καλά θα πάνε!! 

 

IMG_20220114_141222.jpg

IMG_20220114_141514.jpg

 

0F0B89B2-B0B7-40F0-905E-963B9A28F1DE.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Margitc είπε:
στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:

 

 

0F0B89B2-B0B7-40F0-905E-963B9A28F1DE.jpeg

Τρελαίνομαι από χαρά που πέφτουμε όλες να βοηθήσουμε με τα λάθη μας (ΕΓΩ) και τα σωστά σας 🤣

Κανόνισε εσύ τω΄ρα στο meeting να πεις την διπλανή σου BlackCat, την παραδιπλα Lucia, τον άλλον πρόεδρο του Εδεσαικού και πάει λέγοντας..

Ρίξε και μια εκτύπωση στις μονάδες να γίνουμε..🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Margitc είπε:
στις πριν 2 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

 

 

0F0B89B2-B0B7-40F0-905E-963B9A28F1DE.jpeg

Ευχαριστώ κορίτσι μου, είσαι κι εσυ πολυδιαβασμενη, εγώ εκτός από το έντυπο παραπομπής με τα δικαιολογητικά της επιτροπής δεν είχα διαβάσει τίποτε άλλο. Πιστεύω δεν θα χρειαστεί, τις προηγούμενες φορές έπαιρνα 2.400 στην κάθε προσπάθεια και ίσως το μειώσει κιόλας.  Περιμένω να δω τι θα μου πει με αγωνία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια μου! 

Μπράβο βρε @Lucia79 μου!! Τυχερά να είναι εύχομαι τα φαρμακακια που θα πάρεις!!

Όχι οι 3.600 μονάδες αντιστοιχούν και στις δύο φορές που δικαιουσαι με την ίδια απόφαση! 3600 & 3600 δηλαδή και τις δύο φορές. Η διαφορά είναι ότι αν σου περισσέψουν μονάδες από τη πρώτη φορά που θα πάρεις τα φάρμακα και ο γιατρός γράψει πχ στη βεβαίωση που θα σου δώσει ότι έμειναν 1000 μονάδες, τη δεύτερη φορά θα σου δώσουν 2.600 + 1000 που σου περίσσεψαν από τη πρώτη φορά. 

Να πω ακόμα για το menopur & pergoveris επειδή περιέχουν μέσα και LH ως φάρμακα η επιτροπή πλέον δεν δίνει αυτά τα δύο αν δεν πληρούνται οι προϋποθέσεις για να στα δώσει. Πάνω στην απόφαση που σου έδωσαν πρέπει να έχουν σημειώσει τι LH είχες στις εξετάσεις με τις οποίες πέρασες. Αν είναι πάνω από 2,5 νομίζω (δεν είμαι σίγουρη πόσο έχουν όριο ακριβώς)  ο γιατρός δεν μπορεί να σου γράψει αυτά τα δύο.. δεν θα στα δώσουν δηλαδή από το φαρμακείο του ΕΟΠΥΥ.

@BlackCat μου ξέρεις πόσο σε αγαπώ αλλά ναι.. λες μπαρουφες! Σύ ειπας..! Μη παρεξηγηθώ ε;! 🤣🤣😂😂😂😂

Επίσης κοριτσια την αποφαση το πρωτότυπο το ζητάνε όταν πας για το επίδομα στον εοπυυ. (αυτά τα πολλά λεφτά 352 €). Πήγα με φωτοτυπία και δεν μου το δέχτηκε ήθελε το πρωτότυπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Τρελαίνομαι από χαρά που πέφτουμε όλες να βοηθήσουμε με τα λάθη μας (ΕΓΩ) και τα σωστά σας 🤣

Κανόνισε εσύ τω΄ρα στο meeting να πεις την διπλανή σου BlackCat, την παραδιπλα Lucia, τον άλλον πρόεδρο του Εδεσαικού και πάει λέγοντας..

Ρίξε και μια εκτύπωση στις μονάδες να γίνουμε..🤣🤣🤣

Ενταξη λιωνω με αυτα που λες ηδη μου εχουν πει αστο κινητο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Apol είπε:

Επίσης κοριτσια την αποφαση το πρωτότυπο το ζητάνε όταν πας για το επίδομα στον εοπυυ. (αυτά τα πολλά λεφτά 352 €). Πήγα με φωτοτυπία και δεν μου το δέχτηκε ήθελε το πρωτότυπο. 

Οχι οχι ποτε πρωτοτυπη εμενα την δεχτηκαν κ απλα μου ζητησαν να δουν κ την πρωτοτυπη τα χρηματα μπηκαν σε 20 εργασιμες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Οχι οχι ποτε πρωτοτυπη εμενα την δεχτηκαν κ απλα μου ζητησαν να δουν κ την πρωτοτυπη τα χρηματα μπηκαν σε 20 εργασιμες

Αληθεια; εμένα μου τη ζήτησαν δεν μου δεχτηκαν αντίγραφο.. Μου μπήκαν τα λεφτά όπως είπες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τρελαίνομαι από χαρά που πέφτουμε όλες να βοηθήσουμε με τα λάθη μας (ΕΓΩ) και τα σωστά σας 🤣

Κανόνισε εσύ τω΄ρα στο meeting να πεις την διπλανή σου BlackCat, την παραδιπλα Lucia, τον άλλον πρόεδρο του Εδεσαικού και πάει λέγοντας..

Ρίξε και μια εκτύπωση στις μονάδες να γίνουμε..🤣🤣🤣

 

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες για την υποστήριξη, μπηκα με διάφορες απορίες και μου φτιάξατε τη μέρα. Τόσο που πιστεύω την επόμενη βδομάδα στο γιατρο θα αρχίσω να του λέω ότι για το σπερμα η @Kiddo λέει έτσι, για την επιτροπή η @Margitcτο άλλο, αφήστε που η @BlackCat πιστεύει ότι η δόση πρέπει να μικρύνει!

παμε ομάδα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Επίσης κοριτσια την αποφαση το πρωτότυπο το ζητάνε όταν πας για το επίδομα στον εοπυυ. (αυτά τα πολλά λεφτά 352 €). Πήγα με φωτοτυπία και δεν μου το δέχτηκε ήθελε το πρωτότυπο. 

Καλά για το επίδομα έχω δρόμο ακόμα αλλά θα σας ρωτήσω πάλι οταν έρθει εκείνη η στιγμή! Εσυ κορίτσι πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σορρυ που σε ρώτησα κοριτσάκι μου .. ξες είναι λες μήπως δεν το είδαν ας το πω και ας είναι άχρηστη πληροφορία. Σε έχω στο μυαλό μου  . 

Καλά εδώ ηρεμία ευτυχως ηρέμησα ψυχολογικά αρκετά.  Και πλέον μόνο αισιοδοξία έχω. 

Μη λες σορυ βρε! Αλοίμονο κατανοώ το ενδιαφέρον! Άντε με το καλό να αρχίσεις και εσύ την προσπάθεια, να σου πω την αλήθεια και εγώ τελευταία έχω αρχίσει και το βλέπω πιο θετικά! Λέω τι στο καλό, αφού μένω έγκυος  κάποια στιγμή δε θα γίνω μάνα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Καλά για το επίδομα έχω δρόμο ακόμα αλλά θα σας ρωτήσω πάλι οταν έρθει εκείνη η στιγμή! Εσυ κορίτσι πως πας?

Δόξα τω Θεώ όλα καλά!! Είμαι 17+2, εννοείται με μόνιμο άγχος για το αν πάνε όλα καλά, δεν βγαίνω από το σπίτι λόγω κορωνοιου θα κάνω κ την Τρίτη δόση  μάλλον τον άλλο μήνα..κατα τα αλλα ολα καλα!! Σας περιμένω απέναντί 😉😉😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

 

Σας ευχαριστώ παρά πολύ όλες για την υποστήριξη, μπηκα με διάφορες απορίες και μου φτιάξατε τη μέρα. Τόσο που πιστεύω την επόμενη βδομάδα στο γιατρο θα αρχίσω να του λέω ότι για το σπερμα η @Kiddo λέει έτσι, για την επιτροπή η @Margitcτο άλλο, αφήστε που η @BlackCat πιστεύει ότι η δόση πρέπει να μικρύνει!

παμε ομάδα!

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ

Εντάξει θα φάμε άκυρο σε όλα τα κέντρα..

Φωτοτυπια η μούρη μας (profil pic εδώ) με μεγάλα γράμματα ΚΑΤΑΖΗΤΕΙΤΑΙ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Δόξα τω Θεώ όλα καλά!! Είμαι 17+2, εννοείται με μόνιμο άγχος για το αν πάνε όλα καλά, δεν βγαίνω από το σπίτι λόγω κορωνοιου θα κάνω κ την Τρίτη δόση  μάλλον τον άλλο μήνα..κατα τα αλλα ολα καλα!! Σας περιμένω απέναντί 😉😉😉

Μακάρι να σου ρθουμε γιατί προς το παρόν ή Κορυδαλλό μας βλέπω ή Δαφνί!! 🤣

Όλα με το καλό🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Βρήκαμε και το calendar της ομάδας 🤣

Μπράβο ρε αγάπη, ευτυχώς που έχεις μνημονικο΄..

αχαχαχαχα🤣😂🤣😂

η αλήθεια είναι ότι έχω....😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις μπηκα να γράψω! Τα μεγάλα πνεύματα…

περάσαμε! Το λέω και χαίρομαι λες και πέρασα πανελλήνιες! Ξαφνικά α νιώθω λίγο παιδούλα, είναι μέχρι να ξαναδώ την αμη μου, θα μου περάσει 🤣

3.600 μονάδες θα μας δώσουν (υποθέτω εννοούν για τη μια προσπάθεια). Τώρα έχω ραντεβού με το γιατρο την επόμενη Πέμπτη να μου πει τι φάρμακα θα μου δώσει και να μου εξηγήσει αναλυτικά το πρωτοκολλο. Ελπίζω αφού έως τώρα έχω ανταποκριθείς στο μενοπουρ να μην μου το αλλάξει, θα μου φαινόταν λίγο ρισκο. Αντε να θέλει να μου αλλάξει λίγο τις μονάδες. Επίσης έχω απορία τί κάνουν στο καινουριο κέντρο, θέλουν τη 2η μέρα αιματολογικές ή υπέρηχο? Και μετά πότε πάλι?
Η αλήθεια είναι ότι τώρα που έχω περάσει τη διαδικασία και σε άλλο κέντρο, θα μου φανεί περίεργο να αλλάξω κάποια πράγματα που πιστεύω ότι δούλευαν. Μέχρι που σκέφτηκα ότι αν ο καινούριος γιατρός δε θέλει αιματολογικές τη 2η μέρα, εγώ να πάω να τις κάνω μόνη μου κι ας τις πληρώσω. Τουλάχιστον να ξέρω πάνω κάτω πώς ξεκινάω…

επισης ακόμα περιμένω αποτελέσματα από το Έλενα. Την Τρίτη έχω ραντεβού και με ενδοκρινολόγο εκεί, οπότε θα πάω μια γύρα και από το αποβολών να δω αν έχουν βγει όλα και τι συμπεράσματα βγάζουμε κάνοντας τη σούμα. 
μεσα σε όλα μου βγήκε και μια μυκητίαση και βάζω κάτι υποθετα lomexin που μου είχανε περισσέψει. Ελπίζω να καθαρίσει άμεσα, μη βρεθώ να ξεκινάει ο κύκλος κι έχω ακόμα θέμα. 
εσυ @hope501 πως πας? Σε τι φάση ειστε? Έκανε τελικά ο άντρας σου εξετάσεις?

Δεν πήγαμε να κάνουμε κάποιες άλλες εξετάσεις. Δεν του έδειξα ακόμα αυτά που γράψατε και εσείς. Κάθε φορά μου λεει "καλά περνάτε τα κοριτσάκια στο mammyland"😂🤣 Επίσης είχαμε και κάτι τρεχάματα αυτή την εβδομάδα. Θα δου΄με πως θα παει. Αλλά αρνητικός δεν είναι σε κάτι, μόνο που προέκυψαν και άλλα εξοδα τωρα. Για να δούμε.

Εγώ θα παω την άλλη Τρίτη στην επιτροπή. Έχω άλλη μια εβδομάδα αναμονή.. ούτε κοίταξα που βρίσκεται. Πόση ώρα ήσουν εκεί?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Δεν πήγαμε να κάνουμε κάποιες άλλες εξετάσεις. Δεν του έδειξα ακόμα αυτά που γράψατε και εσείς. Κάθε φορά μου λεει "καλά περνάτε τα κοριτσάκια στο mammyland"😂🤣 Επίσης είχαμε και κάτι τρεχάματα αυτή την εβδομάδα. Θα δου΄με πως θα παει. Αλλά αρνητικός δεν είναι σε κάτι, μόνο που προέκυψαν και άλλα εξοδα τωρα. Για να δούμε.

Εγώ θα παω την άλλη Τρίτη στην επιτροπή. Έχω άλλη μια εβδομάδα αναμονή.. ούτε κοίταξα που βρίσκεται. Πόση ώρα ήσουν εκεί?

Πήγα 9.10, στην είσοδο σκανάρουν πιστοποιητικό να ξέρεις, είπα τον κωδικό μου και άφησα σε έναν εκεί σαν θυρωρό το φάκελο. Στο μεταξύ τα είχα όλα σε διαφάνειες και σε ντοσιέ με έλασμα, αλλά ο τύπος ήθελε να τα βγάλω όλα από τις διαφάνειες γιατί η επιτροπή λέει θέλει να γράφει επάνω και δεν την βολεύουν οι διαφάνειες, οποτε τα έβγαλα όλα, χάλασε και η σειρά και η τάξη που τα είχα βάλει όλα, τα έβαλα όλα μαζί σε μια διαφάνεια με άγχος ότι κάτι θα χαθεί και βγήκα έξω να περιμένω. 
στις 10.40 βγήκε ένας αλλος τύπος, φώναξε τον κωδικό και μου έδωσε την απόφαση. Σημειωτέον έξω να έχει 3 βαθμούς, γίναμε χιονάνθρωπος όλοι, αλλά χαλάλι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Τρελαίνομαι από χαρά που πέφτουμε όλες να βοηθήσουμε με τα λάθη μας (ΕΓΩ) και τα σωστά σας 🤣

Κανόνισε εσύ τω΄ρα στο meeting να πεις την διπλανή σου BlackCat, την παραδιπλα Lucia, τον άλλον πρόεδρο του Εδεσαικού και πάει λέγοντας..

Ρίξε και μια εκτύπωση στις μονάδες να γίνουμε..🤣🤣🤣

Όντως!! 😂😂

Μα τι σούπερ που είναι όλα τα κορίτσια εδώ!! Και μόνο με τη τόση θετική ενέργεια που υπάρχει στο παρεάκι δεν υπάρχει περίπτωση να μην τα καταφέρουμε όλες!! 😍😍😍💕

Δεν έχω και reactions εντωμεταξύ άλλα..

Σας καρδουλώνω όλες λοιπόν από εδώ!! ❤️❤️❤️❤️❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...