Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

ΤΙ ΌΜΟΡΦΟ ΠΙΝΑΚΆΚΙ ΕΊΝΑΙ ΑΥΤΌ!!!! Θετικές χοριακές και τσουπ τσουπ εγκυμοσύνες, έτσι θα είναι το 2021 για όλες μας και το 2022 ΧΑΜΟΣ ΑΫΠΝΊΑ ΠΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΆΛΑ!!!! Εμείς χθες ακούσαμε καρδούλα..❤️ Πήγαμε νωρίτερα γιατί είδα καφέ υγρά κ τρόμαξα (ευτυχώς όλα καλά) και ξαφνικά ακούμε τουκτουκτουκτουκ και βλέπουμε ένα πραγματάκι τόσο δα να πάλλεται 😭😭😭. Εύχομαι καλή εξέλιξη σε όλες μας με υγεία!! 

Ο πιο ομορφος ήχος!!!!! Μπραβο κοριτσι μου!!!! Να συνεχίσουν ολα ομαλά και καλα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια δεύτερη χοριακη 2300 🥳🥳🥳

ΓΕΥ ΓΕΥ ΓΕΥΥΥΥΥΥΥ 🥳🥳🥳🥳🥳 ΜΠΡΆΒΟ ΘΗΡΙΟΟΟΟΟΟΟ ΌΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!! Ε ρε τι θα γίνει το 2022 αντίο ύπνε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια δεύτερη χοριακη 2300 🥳🥳🥳

Τι υπέροχα νέα είναι αυταααα!!!!!!! Μπράβο!!!!!!! ❤️❤️❤️Οπότε δεν ξανά κάνεις άλλη χοριακη πας κατευθείαν για υπέρηχο??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Να σας πω κ εγώ ότι είναι καπνίστρια κ από την ημέρα που έκανα την ετ δεν έχω καπνίσει ούτε ένα! Όχι ότι δεν μου λείπει αλλά είναι τόσες οι τύψεις μου μήπως πειράξω τα εμβρυακια μου που δεν τ αγγίζω! Όποτε όταν έρθει η ώρα νομίζω δεν θα έχετε πρόβλημα! 
 

Παρεπιπτοντως, επειδή είναι πρώτη μου φορά σε φόρουμ, χτες δεν μ άφηνε να σχολιάσω τίποτα άλλο, είναι επειδή είμαι Newby όπως λέει; Και πως βάζετε like εδώ μέσα;; Θέλω να δείχνω τον ενθουσιασμό γιατί τα πράγματα πάνε σούπερ!! 
 

Σας φιλώ και ευχομαι σε όλες μια γλυκιά καλημέρα!! 🥰

Καλησπέρα γλυκιά μου!! Ναι επειδή είσαι Newby γίνεται αυτό! Άσε τον πρώτο καιρό είχα σκάσει κι εγώ που δεν μπορούσα να στείλω!! 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- 5/6

@elena0212--> ?

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou --> 359 🥰

@JNtina --> 111 🥰

@nikol88-->7/6

@Nansi 940 🥰

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

 Bonjour! Για να μην ξεχνιόμαστε!

Εγώ το Σάββατο πάω για άλλη μια ωοληψία με φυσικό. Την άλλη Παρασκευή ξαναπερνάω επιτροπή οπότε ευελπιστώ πως τον επόμενο μήνα θα κάνω κ εγώ μια διέγερση της προκοπής ΠΧΙΑ! 😁

 

Κορίτσι μου...!! Αντε με το καλό κι εσύ να πάνε όλα καλά στην επιτροπή!!! Και να ξεκινήσεις διέγερση!! Ευχαριστούμε για το πινακάκι αν και ακόμα δεν έχω μπει αφού το πότε θα ξεκινήσω είναι αβέβαιο χαχαχαχ

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Με πήραν από το κέντρο... Από τα 22 ωάρια τα 14 ήταν ώριμα γονιμοποιήθηκαν τα 12 και τα άλλα δύο ξεκίνησαν σήμερα ... Θα με ξαναπάρουν το Σάββατο για να με ενημερώσουν και να μου πουν την ποιότητα και να τα στείλουν για pgd 

Αααα από τα λίγα που έχω καταλάβει ως τώρα είναι πολύ καλός αριθμός αυτός!!! Μπράβο!! 💪💪💪

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια δεύτερη χοριακη 2300 🥳🥳🥳

Έλα ρε κοριτσιιιι!! Μπράβο!!! 🤗🤗🤗🤗 Τι να πω!! Δεν έχω λόγια! Ανυπομονώ να μας πεις τι έγινε στον υπέρηχο!! Δε φαίνεται αν είναι δίδυμα από τον πρώτο υπέρηχο ε;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα! Εγώ ξεκίνησα οιστραδιολη τη δεύτερη μέρα του κύκλου και την 8η ημέρα πήγα για εξετάσεις και υπέρηχο. Επειδή ήμουν σχεδόν έτοιμη, το ίδιο βράδυ ξεκίνησα αντιβίωση, κορτιζόνη, κλπ και μετά από πέντε μέρες πήγα για την ετ! 

Και σε τι φάση είσαι τώρα κορίτσι μου;; Πως πήγε η ετ που λες παραπάνω;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρεεεεεε κοριτσιααααααααααα τι ωραία νέα είναι αυτά που έχετε!!!θα τρελαθώ!!!ποσο κουραγιο και θάρρος παίρνουμε κε τα νέα σας!!!αντε να βρεθούμε σιγά σιγά όλες σε άλλο θεματάκι χαχαχαχαχ😉😉😉!!!να κάνω τώρα και μια ερώτηση ποια  μέρα του κύκλου σας έχετε κάνει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα ;;;αν υπάρχει κάποια κοπέλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Avocando είπε:

ΓΕΥ ΓΕΥ ΓΕΥΥΥΥΥΥΥ 🥳🥳🥳🥳🥳 ΜΠΡΆΒΟ ΘΗΡΙΟΟΟΟΟΟΟ ΌΛΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ!!! Ε ρε τι θα γίνει το 2022 αντίο ύπνε!!! 

Ευχαριστώ κοπέλα μου!! Σε ποια εβδομάδα άκουσες καρδούλα εσύ? Και ποτέ πηγές για πρώτο υπερήχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mari84 μια χαρά είναι τα ωοθυλάκια σου κορίτσι μου,να μην ανχωνεσαι καθόλου και να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου!! Όλα να πάνε τελειαααα :-)

 @Vasilique καλησπέρα κορίτσι μας :-) καλη επιτυχία με την ωοληψια σου ,θα περιμένουμε νέα σου 😉 σήμερα πάω στο γιατρό και θα σου πω ποτέ να περάσεις και εμένα στο πινακακι για έμβρυο μεταφορά 

 @Ιωάννα28iwantababy μπράβο κοπέλα μου πολύ καλά πήγε!! Καλή επιτυχία από εδώ κ πέρα :-)

 @Nansi μπράβοοο με το καλό να ακούσεις και την καρδούλα των ή του παιδιού σου !!!! Υπέροχα νέα !!!! :-)

 @Avocando κορίτσι μου μόνο τα καλύτερα από εδώ κ πέρα!! Ο πιο νεραιδενιος ήχος !!!! Δεν τον έχω ακούσει αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι μεθυστικό!!! Μόνο χαρές και παιδικά νέα από εδώ κ πέρα 😉 !!!! Μακάρι τα λόγια σου να βγουν αληθινά για όλες μας !!! Τα φιλιά μου :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Βρεεεεεε κοριτσιααααααααααα τι ωραία νέα είναι αυτά που έχετε!!!θα τρελαθώ!!!ποσο κουραγιο και θάρρος παίρνουμε κε τα νέα σας!!!αντε να βρεθούμε σιγά σιγά όλες σε άλλο θεματάκι χαχαχαχαχ😉😉😉!!!να κάνω τώρα και μια ερώτηση ποια  μέρα του κύκλου σας έχετε κάνει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα ;;;αν υπάρχει κάποια κοπέλα!

Εγώ σήμερα θα μάθω κορίτσι μου ,εάν θες σου λέω μόλις γυρίσω από το γιατρό !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Βρεεεεεε κοριτσιααααααααααα τι ωραία νέα είναι αυτά που έχετε!!!θα τρελαθώ!!!ποσο κουραγιο και θάρρος παίρνουμε κε τα νέα σας!!!αντε να βρεθούμε σιγά σιγά όλες σε άλλο θεματάκι χαχαχαχαχ😉😉😉!!!να κάνω τώρα και μια ερώτηση ποια  μέρα του κύκλου σας έχετε κάνει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα ;;;αν υπάρχει κάποια κοπέλα!

Εγω εκανα με τελείως φυσικό κύκλο χωρίς καθόλου φάρμακα με κατεψυγμένα και πήγαμε με την ημέρα που εκανα ωορηξια. Δηλαδή 21η (εχω μεγάλο κύκλο) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Dimi1981 είπε:

Εγω εκανα με τελείως φυσικό κύκλο χωρίς καθόλου φάρμακα με κατεψυγμένα και πήγαμε με την ημέρα που εκανα ωορηξια. Δηλαδή 21η (εχω μεγάλο κύκλο) 

Και μετά από 5 μέρες η εμβρυομεταφορα δηλαδή 26η...άργησα χαχχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Εγώ σήμερα θα μάθω κορίτσι μου ,εάν θες σου λέω μόλις γυρίσω από το γιατρό !!

Ναι θέλω σε ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅

@Vasilique --> 11/6

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique -- 5/6

@elena0212--> ?

 

 Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou --> 359 🥰

@JNtina --> 111 🥰

@nikol88-->7/6

@Nansi 940 🥰

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

 Bonjour! Για να μην ξεχνιόμαστε!

Εγώ το Σάββατο πάω για άλλη μια ωοληψία με φυσικό. Την άλλη Παρασκευή ξαναπερνάω επιτροπή οπότε ευελπιστώ πως τον επόμενο μήνα θα κάνω κ εγώ μια διέγερση της προκοπής ΠΧΙΑ! 😁

 

Με το καλο κ εσυ!! Καλη επιτυχια σε ολα!! Μια μια να μπαινουμε στην σειρα σιγα σιγα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Και σε τι φάση είσαι τώρα κορίτσι μου;; Πως πήγε η ετ που λες παραπάνω;

Τώρα περιμένω τη χοριακη στις 07/06! Αν και δεν κρατιέμαι και μπορεί να πάω κι αύριο! 25/05 έκανα την εμρυομεταφορα με 2 έμβρυα 3 ημερών. Αυριο θα ναι δηλαδή η 11η μέρα από την εμβρυομεταφορα! Μου είπαν ότι πήγε πολύ καλά, τώρα θα φανεί στη χοριακη! 
Ειναι η πρώτη μου φορά κι έχω τρομερή αγωνία!! 😕😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Βρεεεεεε κοριτσιααααααααααα τι ωραία νέα είναι αυτά που έχετε!!!θα τρελαθώ!!!ποσο κουραγιο και θάρρος παίρνουμε κε τα νέα σας!!!αντε να βρεθούμε σιγά σιγά όλες σε άλλο θεματάκι χαχαχαχαχ😉😉😉!!!να κάνω τώρα και μια ερώτηση ποια  μέρα του κύκλου σας έχετε κάνει εμβρυομεταφορα με κατεψυγμένα ;;;αν υπάρχει κάποια κοπέλα!

Καλησπέρα! Εγώ έκανα την 14η ημέρα του κύκλου με κατεψυγμένα 3 ημερών! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Ευχαριστώ κοπέλα μου!! Σε ποια εβδομάδα άκουσες καρδούλα εσύ? Και ποτέ πηγές για πρώτο υπερήχο?

Για πρώτο υπέρηχο είχα πάει στις 6 βδομάδες (4 βδομάδες από την ΕΤ) , και καρδούλα ακούσαμε χθες στις 7 βδομάδες κ 3 μέρες 🧡💚. Μου όρισε σαν ημερομηνία ΤΕΡ 18 μέρες πριν την ΕΤ. Δηλαδή είχαμε κάνει ΕΤ 29/4 και μου λεει τελευταία περίοδος 11/4.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Καλή σου ημέρα κορίτσι! Η άποψή μου είναι να μην σε αγχώνει καθόλου ο αριθμός. Το είδες κ μόνη σου από την προηγούμενη διέγερση που λες ότι έβγαλες μεν 14 αλλά μόνο τα δύο γονιμοποιήθηκαν. Οπότε ενδεχομένως ο τωρινός σου γιατρός να έκρινε πως η αλλαγή πρωτοκόλλου ίσως σου δώσει καλύτερο υλικό. Η ποσότητα δεν μας εξασφαλίζει και ποιότητα κ ευτυχώς δλδ γιατί διαφορετικά εμείς που δεν έχουμε μεγάλη απόκριση θα ήμασταν καταδικασμένες!

Ενημέρωσέ μας για την ωοληψία σου να σε περάσουμε κ στο γουρλίδικο πινακάκι μας! 💚

 

στις πριν 6 ώρες, ο/η mariamp είπε:

Γεια σου. Και σε εμένα στον υπέρηχο έβλεπε 6 που είχαν το ίδιο μέγεθος αλλά τελικά βγάλαμε 9 από τα οποία γονιμοποιηθηκαν τα 6 και έφτασαν σε βλαστοκυστες τα 4 και μεταφέραμε τα 2 στον επόμενο κυκλο. Να είσαι αισιόδοξη .Δεν παίζει ρόλο πόσα έβγαλες παίζει ρολο πόσα θα φτάσουν σε βλαστοκυστες.

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

@Mari84 μια χαρά είναι τα ωοθυλάκια σου κορίτσι μου,να μην ανχωνεσαι καθόλου και να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου!! Όλα να πάνε τελειαααα :-)

 @Vasilique καλησπέρα κορίτσι μας :-) καλη επιτυχία με την ωοληψια σου ,θα περιμένουμε νέα σου 😉 σήμερα πάω στο γιατρό και θα σου πω ποτέ να περάσεις και εμένα στο πινακακι για έμβρυο μεταφορά 

 @Ιωάννα28iwantababy μπράβο κοπέλα μου πολύ καλά πήγε!! Καλή επιτυχία από εδώ κ πέρα :-)

 @Nansi μπράβοοο με το καλό να ακούσεις και την καρδούλα των ή του παιδιού σου !!!! Υπέροχα νέα !!!! :-)

 @Avocando κορίτσι μου μόνο τα καλύτερα από εδώ κ πέρα!! Ο πιο νεραιδενιος ήχος !!!! Δεν τον έχω ακούσει αλλά είμαι σίγουρη ότι θα είναι μεθυστικό!!! Μόνο χαρές και παιδικά νέα από εδώ κ πέρα 😉 !!!! Μακάρι τα λόγια σου να βγουν αληθινά για όλες μας !!! Τα φιλιά μου :-)

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου για τα ενθαρρυντικά σας λόγια ♥️

Αγχώνομαι γτ θεωρώ πως είναι λίγα και σε συνδυασμό με το κακό σπέρμα που έχουμε να μην φτάσουν σε βλαστοκυστες!!

Το Σάββατο θα πάω για δεύτερο υπέρηχο...

Μόλις μάθω νέα θα σας ενημερώσω ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Ναι θέλω σε ευχαριστώ πολύ!

Κορίτσι μου μόλις γύρισα από το γιατρό 21 μέρα του κύκλου πάω για έμβρυο μεταφορά!! Οπότε @Vasilique βαλεμε για έμβρυο μεταφορά 18/06 και ο Θεός βοηθός!!!! Μου είπε να πίνω τρία cyclacur τη μέρα μέχρι τότε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Για την ετ, όχι, δεν έκανα! Στην διέγερση έκανα αρβεκαπ για 10 μέρες μετά gonal για άλλες 10 νομίζω και τέλος ovitrelle 36 ώρες πριν την ωοληψια! Για την ετ πήρα αντιβίωση και κορτιζόνη για 8 ημερες σύνολο και οιστραδιολη (cyclacur), Σαλοσπίρη και αντιπηκτικές ενέσεις που συνεχίζω ακόμα και σήμερα! 

Συγγνώμη που ρωτάω αλλά οι αντιπηκτικες σε τι χρησιμεύουν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Πω πω κορίτσια... μα κοιτάξτε πόσες εγκυμοσύνες!!! Σύντομα όλες σας να μεταφερθείτε στη στήλη της εγκυμοσύνης

Μακάρι! Όλες να βρεθούμε στις εγκυμοσύνες και μετά με το καλό η @Vasilique θα κάνει και μια στήλη "γεννητούρια" και θα αρχίσουν να μπαίνουν και εκεί ημερομηνίες!!😊😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γενικά κορίτσια σήμερα τώρα βρήκα χρόνο να μπω να σας διαβάσω. Πολύ όμορφα νέα της @Nansi

Και οι Ετ προχωρούν, και καρδούλες ακούμε... !!! Μόνο όμορφα νέα!

Εγώ πάω αύριο για τον επαναληπτικό... δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι κάπως αγχωμένη, αλλά όλα καλά θα πάνε... θα σας πω...😘😘😗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η geokou είπε:

Γενικά κορίτσια σήμερα τώρα βρήκα χρόνο να μπω να σας διαβάσω. Πολύ όμορφα νέα της @Nansi

Και οι Ετ προχωρούν, και καρδούλες ακούμε... !!! Μόνο όμορφα νέα!

Εγώ πάω αύριο για τον επαναληπτικό... δεν ξέρω γιατί αλλά είμαι κάπως αγχωμένη, αλλά όλα καλά θα πάνε... θα σας πω...😘😘😗

Τι σε ανχωνει κοπέλα μου; Να είσαι θετική και όλα θα πάνε καλά :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Για πρώτο υπέρηχο είχα πάει στις 6 βδομάδες (4 βδομάδες από την ΕΤ) , και καρδούλα ακούσαμε χθες στις 7 βδομάδες κ 3 μέρες 🧡💚. Μου όρισε σαν ημερομηνία ΤΕΡ 18 μέρες πριν την ΕΤ. Δηλαδή είχαμε κάνει ΕΤ 29/4 και μου λεει τελευταία περίοδος 11/4.

Εγώ εμβριομεταφορα έκανα 20/5 δηλαδή περίπου πριν 15 μέρες και έχω κάνει τις χοριακες και μου λέει έλα να κάνεις υπερήχο και σκέφτομαι μήπως είναι νωρίς να πάω για υπέρηχο από τώρα...🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου οι χοριακες μου πήγαν καλά τελικά.

Πρωτη 194,

2 μερες μετα 534,

5 μερες μετα 5032..τωρα περιμενω τον υπέρηχο...αλλά ακόμα δυστυχώς δεν μπορώ να το χαρώ..έχω τη σκιά του παρελθόντος που με καταδιώκει..με τον άντρα μου δε λέμε τίποτα. Είμαστε μαγκωμενοι...

Ελπιζω να χαμογελασω καποια στιγμή! Δεν την περνάω και πολύ καλά την όλη κατάσταση...ποσο χαιρομαι για εσάς που έχετε τόση αισιοδοξία, γιατί πραγματικά πιστεύω ότι ο,τι πιστεύεις γινεται.αλλα ειναι περα απο τις δυνάμεις μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Mari84 είπε:

Κορίτσια καλημέρα ❤️

Συγχαρητήρια στις εγκυουλες μας εύχομαι τα καλύτερα και τελειομηνες εγκυμοσύνες!!!

Τώρα στα δικά μου..

Ξεκίνησα την προηγούμενη εβδομάδα διέγερση και την άλλη εβδομάδα πάω για ωοληψια.

Σήμερα πήγα για τον πρώτο μου υπέρηχο και είδαμε 6 ωοθυλάκια και η αλήθεια είναι πως απογοητεύτηκα λίγο.

Ακολουθώ βραχύ προτωκολο με ανταγωνιστές.

Κάνω ενέσεις orgalutran και σήμερα θα ξεκινήσω και menopur.

Έχει τύχει σε καμία άλλη κοπέλα να είχε τόσα λίγα ωάρια και να πήγαν όλα καλά?

Να σημειώσω πως στην πρώτη εξωσωματική που είχα κάνει τον Ιανουάριο κάναμε μακρύ πρωτόκολλο και έβγαλα 14 ωάρια από τα οποία γονιμοποιηθηκαν μόνο τα 2.

Τώρα άλλαξα γιατρό και θέλει να τα αφήσουμε να προχωρήσουν σε βλαστοκυστες και να τα βάλουμε στον επόμενο κύκλο.

Μήπως τα έγραψες ανάποδα? Πως δηλ κάνεις menopur και θα ξεκινήσεις orgalutran? 

Κι εγώ αυτά έκανα ακριβώς το Πάσχα και μεγαλωναν έξι. Εντέλει πήραμε τέσσερα αλλά τα δύο ήταν κενά. 

Σκεφτομαι αν ξανακάνω διέγερση να του μιλήσω για το μακρύ πρωτόκολλο μιας και βλέπω πως είναι πιο αποδοτικό αν δεν έχεις ανταπόκριση στο βραχυ. 

Σημασία έχει να πάρεις καλά ωαρια που θα γονιμοποιηθουν, δεν είναι άσχημος αριθμός το έξι!!! Επίσης θεωρώ πως καλώς θέλησε ο γιατρός σου να δοκιμάσετε να τα αφήσετε σε βλαστοκυστες. Εύχομαι να πάνε όλα καλά στη συνέχεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...