Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 13/12/2021 at 10:14 ΜΜ, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα!! Σήμερα ήταν η μέρα της β-χοριακης μετά τη 2η εμβρυομεταφορα και το αποτέλεσμα αυτής.. 17,58.. χαμηλή το ξέρω αλλά προσεύχομαι σε μια άνοδο σε 2 μέρες!

Πολλές ξεκίνησαν έτσι και μετά είχα αγκαλίτσα τα πλασματακια τους ❤️ εύχομαι να υπερδιπλασιαστει γρήγορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Μην ψάχνεις να βρεις συμπτώματα. Δεν ξέρω που διαβάζεις ότι υπάρχουν συμπτώματα, αλλά εμείς εδώ στην ομάδα λέμε συνέχεια πως δεν πρέπει να κοιτάμε για συμπτώματα και πως κάθε σώμα, κάθε γυναίκα, κάθε κύκλος είναι διαφορετικός! Όλες έχουμε κοιτάξει και αναρωτηθεί και φυσικά το σχολιάσαμε και το σχολιάσαμε και συνδέοντας και προηγούμενες εμπειρίες, αλλά ξέρουμε πως δεν πρέπει να δίνουμε βάση σε αυτό.

Κάτσε άραξε και απόλαυσε. Ήρεμη και χαρούμενη να είσαι που την έκανες. Το αποτέλεσμα θα φανεί. Δεν ξέρω βέβαια γιατι σε έπιασε η απαισιοδοξία, αλλά δες το αλλιώς. Και αν δουλεύεις θα ξεχνιέσαι κιόλας. Αν κάθεσαι σπίτι, πήξε στην ταινία και στις σειρές.

Με τόσα φάρμακα που παιρνουμε πιθανόν τα σκαμπανεβάσματα στη διάθεση να ειναι από αυτά. Σκέψου δεν είχα ξανακάνει ποτέ ένεση  μέχρι πριν λίγο καιρό και σήμερα που μιλάμε παίρνω 15 χάπια, κάνω δύο ενέσεις κι ένα τζελ... Δεν το έχω συνηθίσει ακόμη...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Με τόσα φάρμακα που παιρνουμε πιθανόν τα σκαμπανεβάσματα στη διάθεση να ειναι από αυτά. Σκέψου δεν είχα ξανακάνει ποτέ ένεση  μέχρι πριν λίγο καιρό και σήμερα που μιλάμε παίρνω 15 χάπια, κάνω δύο ενέσεις κι ένα τζελ... Δεν το έχω συνηθίσει ακόμη...

Χαχαχα εξπερ στις ενέσεις έχουμε γίνει. Με κλειστά τα μάτια τις κάνουμε πλέον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! 

@hope501σε ευχαριστώ πάρα πολύ που με σκέφτηκες! 

Έκανα χτες την πρώτη μου εμβρυομεταφορα. Με έπιασε η απαισιόδοξια μου να σας πω την αλήθεια. Έτοιμη ήμουν να μην πάω. Αφού είχα ραντεβού στο κέντρο στις 11 κι άργησα να πάω και με ψάχνανε.. καλά πήγε η διαδικασία. Βάλαμε 2 βλαστοκυστες 5ης μέρας 4ΑΑ. Σήμερα νιώθω καλύτερα. Πάντως συμπτώματα όπως σουβλιες, τσιμπήματα κλπ που γράφουν αλλά κορίτσια δεν έχω τίποτα.

Χαχα κοριτσι ευχομαι να εχεις ομορφα χριστουγιεννιατικα νεα. Οπως διαβασες για τα συμπτωματα αυτα σιγουρα θα διαβασες οτι δεν τα εχουν ολες κ εχουν θετικα αποτελεσματα. Οποτε μην το σκεφτεσαι κ μην αγχωνεσαι αλλωστε εχεις βαλει πολυ καλες βλαστοκυστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/12/2021 at 10:14 ΜΜ, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα!! Σήμερα ήταν η μέρα της β-χοριακης μετά τη 2η εμβρυομεταφορα και το αποτέλεσμα αυτής.. 17,58.. χαμηλή το ξέρω αλλά προσεύχομαι σε μια άνοδο σε 2 μέρες!

Κορίτσι μου πηγές για επαναληπτική σήμερα?Ρωτάω γιατί είμαστε στα ίδια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat

Μαυρογατουλα, συλλυπητήρια. Ζωή σε εσάς,  να ζήσετε να θυμάστε το αγαπημένο σας πρόσωπο.  Πάρτε τον χρόνο σας και εδώ θα είμαστε. Καλό κουράγιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η hope501 είπε:

 

Γεια σας κορίτσια, 

σε τι ΄φασεις είστε? Ηταν να κάνει νομίζω η @Mary.Ger ετ, σωστά?

Και εσύ @Ditimama ηθελες κάτι να κάνεις σωστά? Η πάμε τελικά για το 2022?

Σας θυμήθηκα και είπα να ρωτήσω.

Καλημέρα @hope501 και Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εγώ είμαι στη φάση που μαζεύω τις δυνάμεις μου και ξεκιναω για επόμενη προσπάθεια από το 0! Αύριο έχω ωοληψια κ έχουμε σκοπό να μαζέψουμε κ απο άλλες ωοληψιες να τα βάλουμε κατάψυξη κ σε κάνα δίμηνο να προχωρήσουμε αν ειναι όλα καλά.  Είχαμε ραντεβού με τον γιατρό μας για να συζητήσουμε είδαν πηγε καλά στην προηγούμενη κ μας είπε ότι ένα τρόπος για να σιγουρευτούμε την επόμενη φορά είναι να κάνουμε βιοψία στις βλαστοκύστες πριν προχωρήσουμε στην εμβρυομεραφορα , κάτι που είναι πανάκριβο κ γίνεται σε εξειδικευμένο εργαστήριο.  Κοστίζει 2.000 περίπου μας είπε αλλά εδώ δυσκολευόμαστε να ξανακάνουμε προσπάθεια θα κάνουμε κ αυτό? Δεν ξέρω νοιώθω ότι ειμαι μεγάλη 43 ετών παίζει να ειμαι από τις πιο μεγάλες ηλικιακά εδώ μέσα αλλά από την άλλη δεν θέλω να κάνω πίσω σε τίποτα ! Τι να πω .... θα δείξει! Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον @hope501 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Καλημέρα @hope501 και Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εγώ είμαι στη φάση που μαζεύω τις δυνάμεις μου και ξεκιναω για επόμενη προσπάθεια από το 0! Αύριο έχω ωοληψια κ έχουμε σκοπό να μαζέψουμε κ απο άλλες ωοληψιες να τα βάλουμε κατάψυξη κ σε κάνα δίμηνο να προχωρήσουμε αν ειναι όλα καλά.  Είχαμε ραντεβού με τον γιατρό μας για να συζητήσουμε είδαν πηγε καλά στην προηγούμενη κ μας είπε ότι ένα τρόπος για να σιγουρευτούμε την επόμενη φορά είναι να κάνουμε βιοψία στις βλαστοκύστες πριν προχωρήσουμε στην εμβρυομεραφορα , κάτι που είναι πανάκριβο κ γίνεται σε εξειδικευμένο εργαστήριο.  Κοστίζει 2.000 περίπου μας είπε αλλά εδώ δυσκολευόμαστε να ξανακάνουμε προσπάθεια θα κάνουμε κ αυτό? Δεν ξέρω νοιώθω ότι ειμαι μεγάλη 43 ετών παίζει να ειμαι από τις πιο μεγάλες ηλικιακά εδώ μέσα αλλά από την άλλη δεν θέλω να κάνω πίσω σε τίποτα ! Τι να πω .... θα δείξει! Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον @hope501 

Καλησπέρα,,,πραγματικα πολλα τα λεφτα,,,πολλή η πιεση, πολλα τα χαπια , πολλά όλα. Να κανεις οτι λεει το σωμα σου , η ψυχη σου και η δυναμη σου αγαπημενη...Κοντα ειμαστε,,,στα 41 και εγω αλλα δεν τα παραταω ! εδώ θα παλεύουμε ολες και η μια θα στηριζει την αλλη. Όλες ευχομαι να φτασουμε στην πηγη και να πιουμε νερακι με τα μωρακια μας γερα στην αγκαλια μας.

Εγώ κοριτσια να ρωτησω κατι γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω??????

Εννοειται οτι προτιμουμε φρεσκο σπερμα σε σχεση με κατεψυγμενο για ενωση ετσι δεν ειναι? Υπαρχει καποιος λογος ιδιαιτερος που ο γιατρος σου λεει "δε θελω σπερμα θα χρησιμοποιησω το κατεψγυμενο σου" ενω μπορει ο εκαστοτε συζυγος να δωσει???? Διαβαζω κατι κουλα και τραβαω τα φρεσκοβαμμενα μου μαλλια,,,,αν υπαρχει μονο σοβαρος λογος το καταλαβαινω και παω πασο,,,,αλλιως το θεωρω τεραστια μπουρδα, να με συγχωρειτε κιολας

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια τελειώσαμε!!! Πήραμε 4 στα 4 και ήταν όλα καλά!!!! 🥳🥳 Μακάρι αυτή τη φορά  καποια να προχωρήσουν!!  🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Καλημέρα @hope501 και Καλημέρα σε όλα τα κορίτσια! Εγώ είμαι στη φάση που μαζεύω τις δυνάμεις μου και ξεκιναω για επόμενη προσπάθεια από το 0! Αύριο έχω ωοληψια κ έχουμε σκοπό να μαζέψουμε κ απο άλλες ωοληψιες να τα βάλουμε κατάψυξη κ σε κάνα δίμηνο να προχωρήσουμε αν ειναι όλα καλά.  Είχαμε ραντεβού με τον γιατρό μας για να συζητήσουμε είδαν πηγε καλά στην προηγούμενη κ μας είπε ότι ένα τρόπος για να σιγουρευτούμε την επόμενη φορά είναι να κάνουμε βιοψία στις βλαστοκύστες πριν προχωρήσουμε στην εμβρυομεραφορα , κάτι που είναι πανάκριβο κ γίνεται σε εξειδικευμένο εργαστήριο.  Κοστίζει 2.000 περίπου μας είπε αλλά εδώ δυσκολευόμαστε να ξανακάνουμε προσπάθεια θα κάνουμε κ αυτό? Δεν ξέρω νοιώθω ότι ειμαι μεγάλη 43 ετών παίζει να ειμαι από τις πιο μεγάλες ηλικιακά εδώ μέσα αλλά από την άλλη δεν θέλω να κάνω πίσω σε τίποτα ! Τι να πω .... θα δείξει! Ευχαριστώ πολυ για το ενδιαφέρον @hope501 

Μη το βάζεις κάτω είμαστε αρκετές οι συμμαθήτριες σε αυτό το γκρουπάκι.

Το θέμα του προεμφυτευτικού είναι ένα ζήτημα που κατά την δική μου γνώμη αξίζει όταν έχεις πολλές βλαστοκύστες. Και εγώ από δυο παλίνδρομες έρχομαι που σίγουρα θα με βοηθούσε αλλά μαζεύω εμβρυα με κόπο & με το κυάλι οπότε και αποφασίσαμε μαζί με το γιατρό να μην κάνουμε και να τις δοκιμάσουμε στην μήτρα μου. Που και αυτό βέβαια ψυχοφθόρο είναι αλλά και τι δεν είναι στην διαδικασία της υπογονιμότητας τελικά?

Η @Lucia79 έχει εμπειρία με προεμφυτευτικό και με πολλές βλαστοκύστες όταν το δει θα σε βοηθήσει σίγουρα.

Να μην κα΄νεις πίσω ,να παλέψεις για το όνειρό σας όσο αντέχεται ψυχολογικά και οικονομικά και θα έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια τελειώσαμε!!! Πήραμε 4 στα 4 και ήταν όλα καλά!!!! 🥳🥳 Μακάρι αυτή τη φορά  καποια να προχωρήσουν!!  🙏🙏🙏

Τέλεια..Καλές γονιμοποιήσεις να έχεις !! Πάμε για το 4 στα 4!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα,,,πραγματικα πολλα τα λεφτα,,,πολλή η πιεση, πολλα τα χαπια , πολλά όλα. Να κανεις οτι λεει το σωμα σου , η ψυχη σου και η δυναμη σου αγαπημενη...Κοντα ειμαστε,,,στα 41 και εγω αλλα δεν τα παραταω ! εδώ θα παλεύουμε ολες και η μια θα στηριζει την αλλη. Όλες ευχομαι να φτασουμε στην πηγη και να πιουμε νερακι με τα μωρακια μας γερα στην αγκαλια μας.

Εγώ κοριτσια να ρωτησω κατι γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω??????

Εννοειται οτι προτιμουμε φρεσκο σπερμα σε σχεση με κατεψυγμενο για ενωση ετσι δεν ειναι? Υπαρχει καποιος λογος ιδιαιτερος που ο γιατρος σου λεει "δε θελω σπερμα θα χρησιμοποιησω το κατεψγυμενο σου" ενω μπορει ο εκαστοτε συζυγος να δωσει???? Διαβαζω κατι κουλα και τραβαω τα φρεσκοβαμμενα μου μαλλια,,,,αν υπαρχει μονο σοβαρος λογος το καταλαβαινω και παω πασο,,,,αλλιως το θεωρω τεραστια μπουρδα, να με συγχωρειτε κιολας

 

Και εγώ που είμαι με θέμα στο σπέρμα ξέρω οτι πάντα το φρέσκο ειναι καλύτερο.

Δεν ξέρω σε περιπτώσεις βιοψίας / αζωοσπερμίας πως πάει αλλά επειδή ξέρω τι διάβασες 😁 και εγώ  απόρρησα.

Σίγουρα η @Kiddo η "διδάκτωρ ανδρολόγος" θα μας διαφωτίσει 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Και εγώ που είμαι με θέμα στο σπέρμα ξέρω οτι πάντα το φρέσκο ειναι καλύτερο.

Δεν ξέρω σε περιπτώσεις βιοψίας / αζωοσπερμίας πως πάει αλλά επειδή ξέρω τι διάβασες 😁 και εγώ  απόρρησα.

Σίγουρα η @Kiddo η "διδάκτωρ ανδρολόγος" θα μας διαφωτίσει 😁

Σ' αγαπω και ευχαριστώ που δεν είμαι τρελή 🤣😂...πραγματικα ομως. 

Μα είναι δυνατόν ? πες λιγο? αλλο αν αρρωστησει απο ιωση και δε μπορει να δωσει ή αν δωσει δεν ειναι καλο,,,εκεί να καβατζωθεί και να έχει κατεψυγμένο. Η @Kiddo είμαι σχεδόν σίγουρη, ότι στις δύσκολες περιπτώσεις ειδικά ειναι που θα ουρλιαξει,,,"ΦΡΕΣΚΟΟΟΟΟ" 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια τελειώσαμε!!! Πήραμε 4 στα 4 και ήταν όλα καλά!!!! 🥳🥳 Μακάρι αυτή τη φορά  καποια να προχωρήσουν!!  🙏🙏🙏

Μπράβο κοπέλα μου!!!!! Μακάρι να πάνε όλα καλά!!!!! 😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια τελειώσαμε!!! Πήραμε 4 στα 4 και ήταν όλα καλά!!!! 🥳🥳 Μακάρι αυτή τη φορά  καποια να προχωρήσουν!!  🙏🙏🙏

Μία χαρά όντως 4 στα 4 φανταστικό είναι καλές γονιμοποιησεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλησπέρα,,,πραγματικα πολλα τα λεφτα,,,πολλή η πιεση, πολλα τα χαπια , πολλά όλα. Να κανεις οτι λεει το σωμα σου , η ψυχη σου και η δυναμη σου αγαπημενη...Κοντα ειμαστε,,,στα 41 και εγω αλλα δεν τα παραταω ! εδώ θα παλεύουμε ολες και η μια θα στηριζει την αλλη. Όλες ευχομαι να φτασουμε στην πηγη και να πιουμε νερακι με τα μωρακια μας γερα στην αγκαλια μας.

Εγώ κοριτσια να ρωτησω κατι γιατι θα ξεχασω και αυτα που ξερω??????

Εννοειται οτι προτιμουμε φρεσκο σπερμα σε σχεση με κατεψυγμενο για ενωση ετσι δεν ειναι? Υπαρχει καποιος λογος ιδιαιτερος που ο γιατρος σου λεει "δε θελω σπερμα θα χρησιμοποιησω το κατεψγυμενο σου" ενω μπορει ο εκαστοτε συζυγος να δωσει???? Διαβαζω κατι κουλα και τραβαω τα φρεσκοβαμμενα μου μαλλια,,,,αν υπαρχει μονο σοβαρος λογος το καταλαβαινω και παω πασο,,,,αλλιως το θεωρω τεραστια μπουρδα, να με συγχωρειτε κιολας

 

Εμεις θελαμε να χρησιμοποιήσουμε καταψυγμενο για να μην εχανα ενα κυκλο διοτι μαζευα με φυσικους κ ο αντρας μου θα έλειπε τοτε και μου ειπε ο γιατρος αστο καλυτερα χασε το κυκλο μη κανεις καν ωοληψια Ελα τον αλλο μηνα.και εχε υποψιν σου οτι το σπερμα πολυ καλό του αντρα μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε ευχάριστα νέα όσες είστε σε κατάσταση αναμονής χοριακης.

Εγώ (42 ετών) θα κάνω ΕΤ το Σάββατο και η αλήθεια είναι πως μετά από δυο προηγούμενες αποτυχημένες προσπάθειες έχω αγχωθεί και φοβάμαι πολύ.

στην πρώτη μου ωοληψια είχαμε παρει 12 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 8 και καταλήξαμε με 4 βλαστοκυστες. Έκανα 2 ΕΤ χωρίς θετικό αποτέλεσμα.

Το πρωτόκολλο τότε ήταν 300 gonal +orgalutran+ovitrelle 

στο ενδιάμεσο κάναμε τον φουλ προγεννητικό του ΕΚΠΑ και αφαίρεσα και 3 μικρά ινομυωματα λαπαροσκοπικά.

Τώρα λοιπόν, 6 μήνες μετά κάνω την τριτη προσπάθεια (2η ΩΛ, 3ΕΤ).

αυτή τη φορά πήρα 225 gonal+cetrotide+ovitrelle. 
 

πήραμε πάλι 12 ωάρια αλλά γονιμοποιήθηκαν τα 7. Ελπίζω να προχώρησαν αρκετά σε βλαστοκύστη, πραγματικά τρέμω τι θα ακούσω το Σάββατο… 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Χαχα κοριτσι ευχομαι να εχεις ομορφα χριστουγιεννιατικα νεα. Οπως διαβασες για τα συμπτωματα αυτα σιγουρα θα διαβασες οτι δεν τα εχουν ολες κ εχουν θετικα αποτελεσματα. Οποτε μην το σκεφτεσαι κ μην αγχωνεσαι αλλωστε εχεις βαλει πολυ καλες βλαστοκυστες.

Σε ευχαριστώ πολύ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε ευχάριστα νέα όσες είστε σε κατάσταση αναμονής χοριακης.

Εγώ (42 ετών) θα κάνω ΕΤ το Σάββατο και η αλήθεια είναι πως μετά από δυο προηγούμενες αποτυχημένες προσπάθειες έχω αγχωθεί και φοβάμαι πολύ.

στην πρώτη μου ωοληψια είχαμε παρει 12 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 8 και καταλήξαμε με 4 βλαστοκυστες. Έκανα 2 ΕΤ χωρίς θετικό αποτέλεσμα.

Το πρωτόκολλο τότε ήταν 300 gonal +orgalutran+ovitrelle 

στο ενδιάμεσο κάναμε τον φουλ προγεννητικό του ΕΚΠΑ και αφαίρεσα και 3 μικρά ινομυωματα λαπαροσκοπικά.

Τώρα λοιπόν, 6 μήνες μετά κάνω την τριτη προσπάθεια (2η ΩΛ, 3ΕΤ).

αυτή τη φορά πήρα 225 gonal+cetrotide+ovitrelle. 
 

πήραμε πάλι 12 ωάρια αλλά γονιμοποιήθηκαν τα 7. Ελπίζω να προχώρησαν αρκετά σε βλαστοκύστη, πραγματικά τρέμω τι θα ακούσω το Σάββατο… 

 

 

 

Κάναμε σχεδόν το ίδιο πρωτόκολλο με gonal cetrotide ovitrelle!! Έκανα ετ πριν δύο μέρες! Μακάρι να μας πάει εξίσου καλά κι η εμφύτευση!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Εμεις θελαμε να χρησιμοποιήσουμε καταψυγμενο για να μην εχανα ενα κυκλο διοτι μαζευα με φυσικους κ ο αντρας μου θα έλειπε τοτε και μου ειπε ο γιατρος αστο καλυτερα χασε το κυκλο μη κανεις καν ωοληψια Ελα τον αλλο μηνα.και εχε υποψιν σου οτι το σπερμα πολυ καλό του αντρα μου..

Πες τα χρυσοστομη και εσύ γιατί θα με βγάλω τρελή και είναι κρίμα ακόμα δεν έγινα μανούλα🤣😂🥰 σε ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Κάναμε σχεδόν το ίδιο πρωτόκολλο με gonal cetrotide ovitrelle!! Έκανα ετ πριν δύο μέρες! Μακάρι να μας πάει εξίσου καλά κι η εμφύτευση!

Εύχομαι μια τεράστια χοριακη! 
 

Τα πηγες καλα στη διέγερση και στην ωοληψια; Βλαστοκυστες έβαλες; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η condios είπε:

Σ' αγαπω και ευχαριστώ που δεν είμαι τρελή 🤣😂...πραγματικα ομως. 

Μα είναι δυνατόν ? πες λιγο? αλλο αν αρρωστησει απο ιωση και δε μπορει να δωσει ή αν δωσει δεν ειναι καλο,,,εκεί να καβατζωθεί και να έχει κατεψυγμένο. Η @Kiddo είμαι σχεδόν σίγουρη, ότι στις δύσκολες περιπτώσεις ειδικά ειναι που θα ουρλιαξει,,,"ΦΡΕΣΚΟΟΟΟΟ" 🤣

Εγώ να το φωνάξω και να το πω χίλιες φορές κοριτσάκι μου, αν κάποιος όμως δεν θέλει να ακούσει εγώ δεν μπορώ να τον αναγκάσω.. από εκεί και πέρα η κάθε μια κάνει αυτό που θα της πει ο γιατρός που εμπιστεύεται και το ένστικτο της.

Θα σου πω αυτό μόνο το απλό.. θα συντονίσουμε τη δική μου διέγερση & ωοληψία γύρο από το χρονικό πλαίσιο της βιοψίας ώστε ΑΝ τυχόν βρεθούν σπερματοζωάρια να χρησιμοποιηθούν φρέσκα εκείνη τη στιγμή. Ο γιατρός μας είναι κάθετος, αν θέλουμε να έχουμε ελπίδες επιτυχίας θα πρέπει να γίνει ταυτόχρονα ώστε και τα δύο γενετικά υλικά να είναι στη καλύτερη δυνατή γονιμοποιητικη τους ικανότητα. Και όταν λέω ο γιατρός μας εννοώ τον εξειδικευμένο Ουρολόγο/ανδρολόγο σε θέματα υπογονιμότητας καθώς για το σπέρμα ειδικός είναι μόνο αυτός και μόνο αυτόν θα ακούσω. Ευτυχώς έχουμε και έναν γυναικολόγο/εξωσωματικό που δεν έχει ανακατευτεί ποτέ στα του σπέρματος, μας έχει πει ότι εμπιστεύεται τον ουρολόγο που έχουμε και είναι σε συνεννόηση μεταξύ τους για το τι θα γίνει, πως & πότε. 

Να ξαναπώ εγώ λοιπόν έκαστος στο είδος του και να επιστήσω προσοχή σε οδηγίες γιατρών σε θέματα που δεν άπτονται της ειδικότητας τους...

Υ.Γ. Όχι δεν είσαι τρελή, σε καμία περίπτωση, αλλά κάθε γιατρός έχει τη δική του τακτική όσο "λάθος" και αν σου φαίνεται εσένα που γνωρίζεις πλέον κάποια πράγματα παραπάνω και καλώς ή κακώς δεν είμαστε γιατροί για να πούμε σε κάποια τι να κάνει και τι όχι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε ευχάριστα νέα όσες είστε σε κατάσταση αναμονής χοριακης.

Εγώ (42 ετών) θα κάνω ΕΤ το Σάββατο και η αλήθεια είναι πως μετά από δυο προηγούμενες αποτυχημένες προσπάθειες έχω αγχωθεί και φοβάμαι πολύ.

στην πρώτη μου ωοληψια είχαμε παρει 12 ωάρια, γονιμοποιήθηκαν τα 8 και καταλήξαμε με 4 βλαστοκυστες. Έκανα 2 ΕΤ χωρίς θετικό αποτέλεσμα.

Το πρωτόκολλο τότε ήταν 300 gonal +orgalutran+ovitrelle 

στο ενδιάμεσο κάναμε τον φουλ προγεννητικό του ΕΚΠΑ και αφαίρεσα και 3 μικρά ινομυωματα λαπαροσκοπικά.

Τώρα λοιπόν, 6 μήνες μετά κάνω την τριτη προσπάθεια (2η ΩΛ, 3ΕΤ).

αυτή τη φορά πήρα 225 gonal+cetrotide+ovitrelle. 
 

πήραμε πάλι 12 ωάρια αλλά γονιμοποιήθηκαν τα 7. Ελπίζω να προχώρησαν αρκετά σε βλαστοκύστη, πραγματικά τρέμω τι θα ακούσω το Σάββατο… 

 

 

 

Πολύ καλό το ποσοστό ωαρίων/γονιμοποιήσεων και αυτή τη φορά! Μπράβο! Να μην αγχώνεσαι, να μην τρέμεις, όλα καλά θα πάνε! Σου εύχομαι πολύ πολύ καλή επιτυχία!!! 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Κάναμε σχεδόν το ίδιο πρωτόκολλο με gonal cetrotide ovitrelle!! Έκανα ετ πριν δύο μέρες! Μακάρι να μας πάει εξίσου καλά κι η εμφύτευση!

Καλή επιτυχία και σε εσένα κορίτσι μου! Εύχομαι μία σούπερ χοριακή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Εύχομαι μια τεράστια χοριακη! 
 

Τα πηγες καλα στη διέγερση και στην ωοληψια; Βλαστοκυστες έβαλες; 

Σε ευχαριστώ πολύ! Καλή επιτυχια και σε σένα!! Ναι η διέγερση πήγε εξαιρετικά καλά. Έκανα πολλά ωάρια, γονιμοποιηθηκαν τα 15 και βάλαμε 11 βλαστοκυστες στην καταψυξη. Τώρα στην ετ έβαλα 2 βλαστοκυστες 5ης μέρας 4ΑΑ.

Αν δεν πετύχει θα βάλω την επόμενη φορά 2 καλύτερες. Τώρα το φοβόμουν γτ ακούω πολλά κορίτσια που λένε την πρώτη φορά ίσως μην πετύχει. Χαζές σκέψεις μου είναι αυτές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...