Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 16 λεπτά, ο/η condios είπε:

Καλέ εννοείται ΜΟΝΟ με μέθη!!!! Εδώ εγώ έκανα ετ με μέθη,,,,ΕΡΑ θα κάνω ξύπνια???? 🤣😂🤣😂!!!! Εσύ πάλι γιατί το πέρασες ξύπνια ? Πόσο δυνατή ήσουν πραγματικά?!?!!!!

Άσε γιατί πάλι έφαγα φλασια,,,,αν μυρίσει καμμένο εγώ θα είμαι! Συζητήσαμε πριν λίγο με το σύζυγο μου να πάω ανάμεσα Χριστούγεννα Πρωτοχρονιά αν είναι Αθήνα να με δει ο Πιστοφιδης (ίσως και μόνη μου που θα έχω άδεια και ε ο σύζυγος θα εργάζεται) ,,,και αν βρω ρντβ θα πάω φίλη. Να πάρω μια σειρά,,,να δω τί θα χρειαστεί να κάνω να τα βάλω κάτω,,,χρόνους, λεφτά, διαχείριση, άδειες (όχι δεν είμαι ψυχαναγκαστική 🤣😂🤣 μην το σκεφτείτε στιγμή) 

Μονο καλά θέλουμε να πάνε ,για αυτό τα κάνουμε όλα αυτά! Αμήν! 🙏👶❤️👶❤️

Γιατί το έκανα χωρίς μέθη......θα σου πω..... γιατί ο γιατρός μου μου είπε έλα μωρέ ένα τσακ θα νιώσεις δεν πονάει.....😠😠😠😠λες και το έχει κάνει για να ξέρει....... άστο ασπρισα σαν το πανί ιδρωσα και δεν μπορούσα να σηκωθώ....και γυρνάει και μου λέει εντάξει μια χαρά αντέδρασε εσύ......

Να πας κορίτσι μου ανάμεσα στις γιορτές να τα βάλεις όλα σε σειρά και να το κάνεις όπως εσύ ξέρεις ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Γιατί το έκανα χωρίς μέθη......θα σου πω..... γιατί ο γιατρός μου μου είπε έλα μωρέ ένα τσακ θα νιώσεις δεν πονάει.....😠😠😠😠λες και το έχει κάνει για να ξέρει....... άστο ασπρισα σαν το πανί ιδρωσα και δεν μπορούσα να σηκωθώ....και γυρνάει και μου λέει εντάξει μια χαρά αντέδρασε εσύ......

Να πας κορίτσι μου ανάμεσα στις γιορτές να τα βάλεις όλα σε σειρά και να το κάνεις όπως εσύ ξέρεις ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα....

Δε θα σχολιασω για το γιατρό που σου το έκανε αυτό,,,,

Εγώ αφού θα τον έβριζα μετά θα λιποθυμούσα απ'τον πόνο μάλλον 🤬🤣😂 

Ότι λέει ο Θεός γίνεται,,, πάντα έτσι συμβαίνει,,, έτσι και τώρα,,,σε ευχαριστώ πολύ 😘🥰😘 φιλιά στα μπεμπέ 🥰😘🥰❤️👶❤️👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Γιατί το έκανα χωρίς μέθη......θα σου πω..... γιατί ο γιατρός μου μου είπε έλα μωρέ ένα τσακ θα νιώσεις δεν πονάει.....😠😠😠😠λες και το έχει κάνει για να ξέρει....... άστο ασπρισα σαν το πανί ιδρωσα και δεν μπορούσα να σηκωθώ....και γυρνάει και μου λέει εντάξει μια χαρά αντέδρασε εσύ......

Να πας κορίτσι μου ανάμεσα στις γιορτές να τα βάλεις όλα σε σειρά και να το κάνεις όπως εσύ ξέρεις ότι σε κάνει να νιώθεις καλύτερα....

Όποτε ακούς γιατρο να σου λέει ένα Τσακ είναι, να παίρνεις τα μέτρα σου! Τι είμαστε, τίποτα χτεσινές? Όπως λες, Σάμπως το έχουν κάνει για να ξέρουν? 
κι εγώ μέθη και ξερό ψωμί! 
Εγω κορίτσια τη Δευτέρα που μας πέρασε έκανα υστεροσκοπηση στον καινουριο γιατρο και πήρε και κομμάτι για βιοψία. Τη Δευτέρα ο ίδιος μου είπε ότι εξ όψεως όλα φαΐνονται τέλεια, ούτε συμφυσεις, ούτε πολύποδας, ούτε ινομυωμα ούτε φλεγμονη/ερυθρότητα κλπ και σήμερα έλαβα το αποτέλεσμα της βιοψίας, που επιβεβαίωσε ότι είναι αρνητική για όλα τα μικρόβια, βακτήρια κλπ. Θα κάνουμε άλλο ενς ραντεβού πριν τς Χριστούγεννα για να συζητήσουμε μαζί του το πρωτοκολλο που θέλει να κάνω και μετά τς λέμε τέλος Γενάρη. 
Επίσης την Τρίτη έχω αιματολογικές στο Έλενα, να δούμε τι θα βγάλουν κι αυτές.  
Τωρα έχω να σκεφτώ ποτε να κάνω 3η δόση. Ο γιατρός θέλει άμεσα, εγώ φοβάμαι λίγο. Ραντεβού πλέον βρίσκω για καπου 10 Γενάρη και διέγερση θα ξεκινησω στις 20 με 25. Επίσης ανησυχώ λίγο γιατί ο άντρας μου θα κάνει στις 4 Γενάρη. Αν ανεβάσει πυρετό θα είναι οκ το σπερμα αρχές Φλεβάρη για ωοληψια ή θα έχει επηρεαστεί. Θυμάμαι να λένε κάποιοι γιατροί ότι πρέπει να μην έχει ανεβάσει ψηλό πυρετό το τελευταίο τρίμηνο. Εσεις τι σκοπεύετε να κάνετε με 3η δόση?
@Eva29@kk88κοριτσια τι ευχάριστα νέα είναι αυτα! Ποσο χαρούμενες πρέπει να ειστε! Αυτή η χρόνια σας έκανε το καλύτερο δώρο. Μακάρι το 22 να χει και για μας κανενα δωράκι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ξεχασα να ρωτήσω πριν, έχω ακόμα κάποια πονάκια ώρες ώρες και ένα ελάχιστο ροζ, μετά την υστεροσκοπηση (την έκανα Δευτέρα πρωί).  Είναι φυσιολογικό? Ήταν μεν διαγνωστική αλλά αφαίρεσε κομμάτι για βιοψία. Σας έχει τύχει? Δε μπορώ να θυμηθώ καθόλου πως ήμουν μετά την 1η υστερσκοπηση που είχα κάνει πέρυσι όταν μου είχαν αφαιρέσει ινομυωμα. Αλλά τώρα, 5 μέρες μετά να έχω ακόμα έστω και ελάχιστο ροζ, μήπως δεν είναι νορμαλ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Επίσης ξεχασα να ρωτήσω πριν, έχω ακόμα κάποια πονάκια ώρες ώρες και ένα ελάχιστο ροζ, μετά την υστεροσκοπηση (την έκανα Δευτέρα πρωί).  Είναι φυσιολογικό? Ήταν μεν διαγνωστική αλλά αφαίρεσε κομμάτι για βιοψία. Σας έχει τύχει? Δε μπορώ να θυμηθώ καθόλου πως ήμουν μετά την 1η υστερσκοπηση που είχα κάνει πέρυσι όταν μου είχαν αφαιρέσει ινομυωμα. Αλλά τώρα, 5 μέρες μετά να έχω ακόμα έστω και ελάχιστο ροζ, μήπως δεν είναι νορμαλ? 

Απολύτως φυσιολογικο μην ανησυχεις  καθολου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Όποτε ακούς γιατρο να σου λέει ένα Τσακ είναι, να παίρνεις τα μέτρα σου! Τι είμαστε, τίποτα χτεσινές? Όπως λες, Σάμπως το έχουν κάνει για να ξέρουν? 
κι εγώ μέθη και ξερό ψωμί! 
Εγω κορίτσια τη Δευτέρα που μας πέρασε έκανα υστεροσκοπηση στον καινουριο γιατρο και πήρε και κομμάτι για βιοψία. Τη Δευτέρα ο ίδιος μου είπε ότι εξ όψεως όλα φαΐνονται τέλεια, ούτε συμφυσεις, ούτε πολύποδας, ούτε ινομυωμα ούτε φλεγμονη/ερυθρότητα κλπ και σήμερα έλαβα το αποτέλεσμα της βιοψίας, που επιβεβαίωσε ότι είναι αρνητική για όλα τα μικρόβια, βακτήρια κλπ. Θα κάνουμε άλλο ενς ραντεβού πριν τς Χριστούγεννα για να συζητήσουμε μαζί του το πρωτοκολλο που θέλει να κάνω και μετά τς λέμε τέλος Γενάρη. 
Επίσης την Τρίτη έχω αιματολογικές στο Έλενα, να δούμε τι θα βγάλουν κι αυτές.  
Τωρα έχω να σκεφτώ ποτε να κάνω 3η δόση. Ο γιατρός θέλει άμεσα, εγώ φοβάμαι λίγο. Ραντεβού πλέον βρίσκω για καπου 10 Γενάρη και διέγερση θα ξεκινησω στις 20 με 25. Επίσης ανησυχώ λίγο γιατί ο άντρας μου θα κάνει στις 4 Γενάρη. Αν ανεβάσει πυρετό θα είναι οκ το σπερμα αρχές Φλεβάρη για ωοληψια ή θα έχει επηρεαστεί. Θυμάμαι να λένε κάποιοι γιατροί ότι πρέπει να μην έχει ανεβάσει ψηλό πυρετό το τελευταίο τρίμηνο. Εσεις τι σκοπεύετε να κάνετε με 3η δόση?
@Eva29@kk88κοριτσια τι ευχάριστα νέα είναι αυτα! Ποσο χαρούμενες πρέπει να ειστε! Αυτή η χρόνια σας έκανε το καλύτερο δώρο. Μακάρι το 22 να χει και για μας κανενα δωράκι!

Κοριτσι μου σε ευχαριστώ πολύ !!! Εύχομαι το 2022 να σου φέρει μωράκι/μωράκια !!!♥️♥️♥️😘😘😘

Ισχύει επιτέλους έγινε και πραγματικά ώρες ώρες δεν το πιστεύω ακόμα ! Άσε που φοβάμαι ακόμα... 

Μια χαρά τα έχεις οργανώσει, με το καλό όλα να γίνουν ! 

Αυτό με το εμβόλιο και εμένα με απασχολούσε πολύ γιατί έκανα ωοληψια τον Ιούλιο (ευτυχώς βέβαια τότε δεν είχαμε τόσα κρούσματα οπότε είχα λίγο το περιθώριο να το καθυστερήσουμε) 

Εγώ έκανα 21/8 τη δεύτερη δόση και 13/9 εμβρυομεταφορα γιατί πήγαμε με κατεψυγμένα. Ο άντρας μου δεν έκανε καθόλου πυρετό μόνο δέκατα για λίγες ώρες ήπιε ντεπον και του επεσε. Και όλα καλά πήγανε.... Πάντως ψάξε και για άλλα εμβολιαστικα κέντρα οχι μόνο της περιοχής σου μήπως βρεις κάτι πιο σύντομα. Ο άντρας μου προχτές έκλεισε για 18/12 στον Κεραμεικό την τρίτη δόση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κοριτσι μου σε ευχαριστώ πολύ !!! Εύχομαι το 2022 να σου φέρει μωράκι/μωράκια !!!♥️♥️♥️😘😘😘

Ισχύει επιτέλους έγινε και πραγματικά ώρες ώρες δεν το πιστεύω ακόμα ! Άσε που φοβάμαι ακόμα... 

Μια χαρά τα έχεις οργανώσει, με το καλό όλα να γίνουν ! 

Αυτό με το εμβόλιο και εμένα με απασχολούσε πολύ γιατί έκανα ωοληψια τον Ιούλιο (ευτυχώς βέβαια τότε δεν είχαμε τόσα κρούσματα οπότε είχα λίγο το περιθώριο να το καθυστερήσουμε) 

Εγώ έκανα 21/8 τη δεύτερη δόση και 13/9 εμβρυομεταφορα γιατί πήγαμε με κατεψυγμένα. Ο άντρας μου δεν έκανε καθόλου πυρετό μόνο δέκατα για λίγες ώρες ήπιε ντεπον και του επεσε. Και όλα καλά πήγανε.... Πάντως ψάξε και για άλλα εμβολιαστικα κέντρα οχι μόνο της περιοχής σου μήπως βρεις κάτι πιο σύντομα. Ο άντρας μου προχτές έκλεισε για 18/12 στον Κεραμεικό την τρίτη δόση. 

Αγάπη εσύ θα την κάνεις τώρα την τρίτη δόση??? Εγώ σκέφτομαι να κλείσω μετά τις γιορτές....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Όποτε ακούς γιατρο να σου λέει ένα Τσακ είναι, να παίρνεις τα μέτρα σου! Τι είμαστε, τίποτα χτεσινές? Όπως λες, Σάμπως το έχουν κάνει για να ξέρουν? 
κι εγώ μέθη και ξερό ψωμί! 
Εγω κορίτσια τη Δευτέρα που μας πέρασε έκανα υστεροσκοπηση στον καινουριο γιατρο και πήρε και κομμάτι για βιοψία. Τη Δευτέρα ο ίδιος μου είπε ότι εξ όψεως όλα φαΐνονται τέλεια, ούτε συμφυσεις, ούτε πολύποδας, ούτε ινομυωμα ούτε φλεγμονη/ερυθρότητα κλπ και σήμερα έλαβα το αποτέλεσμα της βιοψίας, που επιβεβαίωσε ότι είναι αρνητική για όλα τα μικρόβια, βακτήρια κλπ. Θα κάνουμε άλλο ενς ραντεβού πριν τς Χριστούγεννα για να συζητήσουμε μαζί του το πρωτοκολλο που θέλει να κάνω και μετά τς λέμε τέλος Γενάρη. 
Επίσης την Τρίτη έχω αιματολογικές στο Έλενα, να δούμε τι θα βγάλουν κι αυτές.  
Τωρα έχω να σκεφτώ ποτε να κάνω 3η δόση. Ο γιατρός θέλει άμεσα, εγώ φοβάμαι λίγο. Ραντεβού πλέον βρίσκω για καπου 10 Γενάρη και διέγερση θα ξεκινησω στις 20 με 25. Επίσης ανησυχώ λίγο γιατί ο άντρας μου θα κάνει στις 4 Γενάρη. Αν ανεβάσει πυρετό θα είναι οκ το σπερμα αρχές Φλεβάρη για ωοληψια ή θα έχει επηρεαστεί. Θυμάμαι να λένε κάποιοι γιατροί ότι πρέπει να μην έχει ανεβάσει ψηλό πυρετό το τελευταίο τρίμηνο. Εσεις τι σκοπεύετε να κάνετε με 3η δόση?
@Eva29@kk88κοριτσια τι ευχάριστα νέα είναι αυτα! Ποσο χαρούμενες πρέπει να ειστε! Αυτή η χρόνια σας έκανε το καλύτερο δώρο. Μακάρι το 22 να χει και για μας κανενα δωράκι!

Καλύτερα κάνε το εμβόλιο όσο πιο άμεσα γίνεται για να μην έχεις άγχος για το αν θα το κανεις σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μας είχαν πει να περάσει 1 μήνας απο το εμβόλιο και μετά να προχωρήσουμε σε διέγερση και επεξεργασία σπέρματος. Επομένως και ο άντρας σου να το κάνει άμεσα. Αν σε φοβίζει μη τυχόν ανεβάσει πυρετό, μπορεί να πάρει παρακεταμόλη αμέσως μετά τον εμβολιασμό. Μου το είπαν στο νοσοκομείο που το έκανα και όντως πήρα μετά τη δεύτερη δόση και βοήθησε. Με την πρώτη ήμουν χάλια με πυρετό. Έχεις χρόνο, και αν ψάξεις και σε άλλες περιοχές θα βρεις ραντεβού νωρίτερα. Και εγώ έτσι έχω προγραμματίσει να τα κάνω. Πρώτα υστεροσκόπηση, μετά εμβόλιο και μετά αν χρειαστεί διέγερση. 

Την Τρίτη θα είμαστε παρεούλα στο Έλενα για αιματολογικές 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Καλύτερα κάνε το εμβόλιο όσο πιο άμεσα γίνεται για να μην έχεις άγχος για το αν θα το κανεις σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μας είχαν πει να περάσει 1 μήνας απο το εμβόλιο και μετά να προχωρήσουμε σε διέγερση και επεξεργασία σπέρματος. Επομένως και ο άντρας σου να το κάνει άμεσα. Αν σε φοβίζει μη τυχόν ανεβάσει πυρετό, μπορεί να πάρει παρακεταμόλη αμέσως μετά τον εμβολιασμό. Μου το είπαν στο νοσοκομείο που το έκανα και όντως πήρα μετά τη δεύτερη δόση και βοήθησε. Με την πρώτη ήμουν χάλια με πυρετό. Έχεις χρόνο, και αν ψάξεις και σε άλλες περιοχές θα βρεις ραντεβού νωρίτερα. Και εγώ έτσι έχω προγραμματίσει να τα κάνω. Πρώτα υστεροσκόπηση, μετά εμβόλιο και μετά αν χρειαστεί διέγερση. 

Την Τρίτη θα είμαστε παρεούλα στο Έλενα για αιματολογικές 😄

@Katerinaki83σου έχω στείλει π.μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Όποτε ακούς γιατρο να σου λέει ένα Τσακ είναι, να παίρνεις τα μέτρα σου! Τι είμαστε, τίποτα χτεσινές? Όπως λες, Σάμπως το έχουν κάνει για να ξέρουν? 
κι εγώ μέθη και ξερό ψωμί! 
Εγω κορίτσια τη Δευτέρα που μας πέρασε έκανα υστεροσκοπηση στον καινουριο γιατρο και πήρε και κομμάτι για βιοψία. Τη Δευτέρα ο ίδιος μου είπε ότι εξ όψεως όλα φαΐνονται τέλεια, ούτε συμφυσεις, ούτε πολύποδας, ούτε ινομυωμα ούτε φλεγμονη/ερυθρότητα κλπ και σήμερα έλαβα το αποτέλεσμα της βιοψίας, που επιβεβαίωσε ότι είναι αρνητική για όλα τα μικρόβια, βακτήρια κλπ. Θα κάνουμε άλλο ενς ραντεβού πριν τς Χριστούγεννα για να συζητήσουμε μαζί του το πρωτοκολλο που θέλει να κάνω και μετά τς λέμε τέλος Γενάρη. 
Επίσης την Τρίτη έχω αιματολογικές στο Έλενα, να δούμε τι θα βγάλουν κι αυτές.  
Τωρα έχω να σκεφτώ ποτε να κάνω 3η δόση. Ο γιατρός θέλει άμεσα, εγώ φοβάμαι λίγο. Ραντεβού πλέον βρίσκω για καπου 10 Γενάρη και διέγερση θα ξεκινησω στις 20 με 25. Επίσης ανησυχώ λίγο γιατί ο άντρας μου θα κάνει στις 4 Γενάρη. Αν ανεβάσει πυρετό θα είναι οκ το σπερμα αρχές Φλεβάρη για ωοληψια ή θα έχει επηρεαστεί. Θυμάμαι να λένε κάποιοι γιατροί ότι πρέπει να μην έχει ανεβάσει ψηλό πυρετό το τελευταίο τρίμηνο. Εσεις τι σκοπεύετε να κάνετε με 3η δόση?
@Eva29@kk88κοριτσια τι ευχάριστα νέα είναι αυτα! Ποσο χαρούμενες πρέπει να ειστε! Αυτή η χρόνια σας έκανε το καλύτερο δώρο. Μακάρι το 22 να χει και για μας κανενα δωράκι!

Πολλά αυτά που διαβάζω, αλλά λίγα αυτά που θα πω....

Το σπέρμα δημιουργείται μήνες πριν, επομένως δεν επηρεάζει. Άσχετα αν εκσπερματώνει, δεν διμιουργείται εκείνη την στιγμή ό,τι δημιουργείται. Επίσης... ας ακουστώ και εγώ όπως λένε όλοι οι εξωσωματιστές..... το σπέρμα επεξεργάζεται (μη χε..... με αυτη την απαντηση) αλλά τελικά έτσι είναι. Και για τρίτη δόση, να ξέρεις, μπορείς να πας σε ένα κέντρο και να στην κάνουν και ας μην έχεις ραντεβού, να τους πεις πως μετα πας για διέγερση και θέλεις να την κάνεις ε΄να μηνα πριν. 

Επίσης, ελάχιστο ροζ ειναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η condios είπε:

Θεωρητικά,,,όλες τον απλό κάνουμε νομίζω,,,οι περισσότερες τουλάχιστον. Ο μοριακός είναι πιο ειδικός και ελάχιστοι τον ζητάνε. Καλός είναι και ο απλός. Και η κυστική ίνωση , ειδικά για τον άντρα! Και οι θρομβοφιλιες,,,εμένα μέχρι και καμπύλη σακχάρου με έβαλε και έκανα ,,,, όλα κυρ Στέφανε,,,πήραμε προαγωγή σε επιστήμονες κυρ Στέφανε ,,,βάλε κυρ Στέφανε ,,,🤣😂🤣😂 γελάω αλλά δε γίνεται αν δε διακωμωδισουμε και λίγο !!!! Εύχομαι καλό σκ σε όλες.

Εγω σήμερα τί έκανα πάλι? Σκέφτηκα η μικρή (40αρα 🤣😂) ξανθιά και λέω ,,,, "δεν παίρνεις τον Πιστοφιδη πάλι (το λαπαροσκοπο) να του ζητήσεις μια Skype συνεδρία (με προκαταβαλομενη πληρωμή βεβαίως βεβαίως) και αποστολή όλου του υλικού σε εξετάσεις ενδομητριωσης για να δεις πως θα συνεχίσεις "? Σκεφτόμουν ανάλογα τι θα μου έλεγε σε αυτή τη φανταστική Skype συζήτηση να κανονίσω και ΕΡΑ και υστεροσκοπηση και ματσαρισμα με τη νέα δοτρια και όλα μαζί 🤣😂🤣😂🤣😂🤣,,,,ευτυχώς λοιπόν η γραμματεία του με προσγείωσε και μου είπε "ο γιατρός δεν κάνει skype συνεδρίες, θέλει να σας δει από κοντά και υπερηχογραφικά" ....και έτσι έφαγα την ψυχρολουσια μου και κατάλαβα πως ο Θεουλης μου είπε "άι χριστιανή μου κάνε Χριστούγεννα και βήμα βήμα, δεν ήρθε η ώρα σου ακόμα" και μαζεύτηκα και ηρέμησα 😂🤣😂🤣😂🙏👶❤️👶❤️

Μα να μην έχει προχωρήσει πια αυτή η τεχνολογία λίγο περισσότερο και να γίνονται όλα με διακτινισμο?????😂🤣😂

Μη με βρίσετε ,,,,σας αγαπώ 🥰😍

Βρισκομαι σε απομόνωση, μακριά απ' το αγοράκι μου, λόγω θεραπειας με ραδιενεργό ιώδιο, η TSH μου ήταν στο 180 τελευταία φορά που μετρήθηκε.. ένα κινούμενο πτώμα είμαι. Και εντελώς τυχαία διαβάζω το ποστ σου! 🤣 Να' σαι καλά! Με το κυρ Στέφανε έλιωσα!!! Γέλαγα μόνη μου!!! 🤣🤣🤣

Να ευχηθώ σε όλες μας καλές γιορτές, με υγεία!!! Ας είναι το 2022 καλότυχο!!! 😘🎄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η condios είπε:

Η δική μου κύστη είναι 5cm και περιβάλλει όλη την αριστερή ωοθηκη (στην ουσία υπάρχει μόνο κύστη και όχι ωοθηκη) ,,, παραμένει έτσι 2 χρόνια... και εμένα σοκολατοειδους μορφή,,,το θέμα είναι ότι είναι και όλη η κοιλιά μου γεμάτη ενδομητριωση πλέον, έντερα, στομάχι, συκώτι, ,,,,, παρόλα αυτά ξέρεις,,,οι εξωσωματικοι λένε,,,,"δεν επηρεάζει η ενδομητριωση την εξωσωματική",,, ας βοηθήσει η Παναγία να μην την επηρεάζει (έστω και στην 5η) ετ μου όταν με το καλό την κάνω!!! Αϊ στο καλό! Όλα θα γίνουν,,,βήμα βήμα ,,,και ας είναι και 🐢 αυτά 🤣😂🤣😂

Αχ αυτοί οι εξωσωματικοί που τα ξέρουν όλα! Εγώ θα πω έκαστος στο είδος του, και να σταματήσουν να έχουν άποψη για θέματα για τα οποία δεν είναι καταρτισμένοι! Δεν είναι τυχαίο πως κάποιοι επιστήμονες, ειδικοί σε θέματα ενδομητριωσης, ζητούν η ενδομητριωση να γίνει υποειδικότητα της γυναικολογίας, ακριβώς γιατί είναι τόσο πολυσύνθετο σαν πρόβλημα. Προσωπικά εγώ, αν άκουγα εξωσωματιστη να λέει πως η ενδομητριωση δεν επηρεάζει την έκβαση της εξωσωματικής θα άλλαζα κέντρο χωρίς δεύτερη σκέψη, δεν ξέρει τι του γίνεται! Στο Βέλγιο, όπου έκανα τη δεύτερη επέμβαση για ενδομητριωση, και μετά έμεινα έγκυος φυσιολογικά, στο τμήμα υπογεννητικότητας έχουν τομέα ειδικά για την ενδομητριωση, δεν είναι τυχαίο. Όπως δεν τυχαίο, επίσης, πως είναι 2 γυναίκες οι χειρουργοι με πολύχρονη εμπειρία σε θέματα ενδομητριωσης. Και επειδή δεν το έχω αναφέρω ως τώρα πουθενά στο φόρουμ, επειδή μπορεί να υπάρχουν γυναίκες εδώ που ζουν στο Βέλγιο, αναφέρομαι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο του KU Leuven.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Απολύτως φυσιολογικο μην ανησυχεις  καθολου 

Ευχαριστώ Νεφαλακι!

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κοριτσι μου σε ευχαριστώ πολύ !!! Εύχομαι το 2022 να σου φέρει μωράκι/μωράκια !!!♥️♥️♥️😘😘😘

Ισχύει επιτέλους έγινε και πραγματικά ώρες ώρες δεν το πιστεύω ακόμα ! Άσε που φοβάμαι ακόμα... 

Μια χαρά τα έχεις οργανώσει, με το καλό όλα να γίνουν ! 

Αυτό με το εμβόλιο και εμένα με απασχολούσε πολύ γιατί έκανα ωοληψια τον Ιούλιο (ευτυχώς βέβαια τότε δεν είχαμε τόσα κρούσματα οπότε είχα λίγο το περιθώριο να το καθυστερήσουμε) 

Εγώ έκανα 21/8 τη δεύτερη δόση και 13/9 εμβρυομεταφορα γιατί πήγαμε με κατεψυγμένα. Ο άντρας μου δεν έκανε καθόλου πυρετό μόνο δέκατα για λίγες ώρες ήπιε ντεπον και του επεσε. Και όλα καλά πήγανε.... Πάντως ψάξε και για άλλα εμβολιαστικα κέντρα οχι μόνο της περιοχής σου μήπως βρεις κάτι πιο σύντομα. Ο άντρας μου προχτές έκλεισε για 18/12 στον Κεραμεικό την τρίτη δόση. 

Έψαξα αλλά θέλω μόνο μοντέρνα, επειδή αυτό είχα κάνει και πριν και στα περισσότερα κάνουν φαηζερ. Έκλεισα 8 Γενάρη στον προμηθέα και βλέπουμε….

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλύτερα κάνε το εμβόλιο όσο πιο άμεσα γίνεται για να μην έχεις άγχος για το αν θα το κανεις σε περίπτωση εγκυμοσύνης. Μας είχαν πει να περάσει 1 μήνας απο το εμβόλιο και μετά να προχωρήσουμε σε διέγερση και επεξεργασία σπέρματος. Επομένως και ο άντρας σου να το κάνει άμεσα. Αν σε φοβίζει μη τυχόν ανεβάσει πυρετό, μπορεί να πάρει παρακεταμόλη αμέσως μετά τον εμβολιασμό. Μου το είπαν στο νοσοκομείο που το έκανα και όντως πήρα μετά τη δεύτερη δόση και βοήθησε. Με την πρώτη ήμουν χάλια με πυρετό. Έχεις χρόνο, και αν ψάξεις και σε άλλες περιοχές θα βρεις ραντεβού νωρίτερα. Και εγώ έτσι έχω προγραμματίσει να τα κάνω. Πρώτα υστεροσκόπηση, μετά εμβόλιο και μετά αν χρειαστεί διέγερση. 

Την Τρίτη θα είμαστε παρεούλα στο Έλενα για αιματολογικές 😄

Εγώ ελπίζω να είμαι 8 στη γραμματεία να παρω χαρτί ώστε να πάω μια λογική ώρα μετά στη δουλειά. Ελπίζω να βρεθούμε από κοντά! Θα βάλω ταμπελάκι 🤣

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Πολλά αυτά που διαβάζω, αλλά λίγα αυτά που θα πω....

Το σπέρμα δημιουργείται μήνες πριν, επομένως δεν επηρεάζει. Άσχετα αν εκσπερματώνει, δεν διμιουργείται εκείνη την στιγμή ό,τι δημιουργείται. Επίσης... ας ακουστώ και εγώ όπως λένε όλοι οι εξωσωματιστές..... το σπέρμα επεξεργάζεται (μη χε..... με αυτη την απαντηση) αλλά τελικά έτσι είναι. Και για τρίτη δόση, να ξέρεις, μπορείς να πας σε ένα κέντρο και να στην κάνουν και ας μην έχεις ραντεβού, να τους πεις πως μετα πας για διέγερση και θέλεις να την κάνεις ε΄να μηνα πριν. 

Επίσης, ελάχιστο ροζ ειναι φυσιολογικό.

Μπορώ δηλαδή λες να πάω έτσι χύμα στον Προμηθέα μέσα στη βδομάδα ένα απόγευμα και να πω γεια σας ήρθα για 3η δόση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Karmeliet είπε:

Αχ αυτοί οι εξωσωματικοί που τα ξέρουν όλα! Εγώ θα πω έκαστος στο είδος του, και να σταματήσουν να έχουν άποψη για θέματα για τα οποία δεν είναι καταρτισμένοι! Δεν είναι τυχαίο πως κάποιοι επιστήμονες, ειδικοί σε θέματα ενδομητριωσης, ζητούν η ενδομητριωση να γίνει υποειδικότητα της γυναικολογίας, ακριβώς γιατί είναι τόσο πολυσύνθετο σαν πρόβλημα. Προσωπικά εγώ, αν άκουγα εξωσωματιστη να λέει πως η ενδομητριωση δεν επηρεάζει την έκβαση της εξωσωματικής θα άλλαζα κέντρο χωρίς δεύτερη σκέψη, δεν ξέρει τι του γίνεται! Στο Βέλγιο, όπου έκανα τη δεύτερη επέμβαση για ενδομητριωση, και μετά έμεινα έγκυος φυσιολογικά, στο τμήμα υπογεννητικότητας έχουν τομέα ειδικά για την ενδομητριωση, δεν είναι τυχαίο. Όπως δεν τυχαίο, επίσης, πως είναι 2 γυναίκες οι χειρουργοι με πολύχρονη εμπειρία σε θέματα ενδομητριωσης. Και επειδή δεν το έχω αναφέρω ως τώρα πουθενά στο φόρουμ, επειδή μπορεί να υπάρχουν γυναίκες εδώ που ζουν στο Βέλγιο, αναφέρομαι στο πανεπιστημιακό νοσοκομείο του KU Leuven.

Βασικά τον Πιστοφιδη το λαπαροσκοπο εννοούσα,,, και αυτός το υποστηρίζει αλλά θεωρεί ότι σε απανωτές αποτυχημένες ή αποβολές (δε νομίζω η βιοχημική να θεωρείται αποβολή αποβολή αλλά οκ) ,,, πρέπει να επανεξεταστεί. 

Ελπίζω να περάσουν οι μέρες που θα ξανά αγκαλιαστειτε με τον μικρό σου 🥰🌲🧑‍🎄👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Αγάπη εσύ θα την κάνεις τώρα την τρίτη δόση??? Εγώ σκέφτομαι να κλείσω μετά τις γιορτές....

Με προβλημάτισε πολύ η αλήθεια είναι.... Ρώτησα τον γυναικολόγο και μου είπε να τη κάνω στους 6 μήνες από τη δεύτερη δόση. Οπότε έχω δύο μήνες ακόμα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η condios είπε:

Βασικά τον Πιστοφιδη το λαπαροσκοπο εννοούσα,,, και αυτός το υποστηρίζει αλλά θεωρεί ότι σε απανωτές αποτυχημένες ή αποβολές (δε νομίζω η βιοχημική να θεωρείται αποβολή αποβολή αλλά οκ) ,,, πρέπει να επανεξεταστεί. 

Ελπίζω να περάσουν οι μέρες που θα ξανά αγκαλιαστειτε με τον μικρό σου 🥰🌲🧑‍🎄👶

Infertility with endometriosis is also believed to occur due to inflammation. This inflammation can lead to abnormal endometrium in the uterus. It can cause inflammatory responses that prevent the normal implantation of fertilized eggs or cause the body to attack fertilized eggs.. 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Karmeliet είπε:

Infertility with endometriosis is also believed to occur due to inflammation. This inflammation can lead to abnormal endometrium in the uterus. It can cause inflammatory responses that prevent the normal implantation of fertilized eggs or cause the body to attack fertilized eggs.. 

Ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! 😘

Σε ευχαριστώ πολύ για τη βοήθεια σου. Αυτό ακριβώς είναι που ψάχνω απάντηση για αυτό και θα κάνω τη συνάντηση μαζί του. 🥰😘❤️ Τη φλεγμονή στο ενδομήτριο όμως ίσως τη δείξουν και τα τεστ που θα κάνω τώρα το Γενάρη. Οπότε νομίζω ο γιατρός αφού μου εξηγησει όλες τις παραμέτρους θα μου πει να περιμένουμε τα αποτελέσματα των τεστ για να αποφασίσουμε την εξέλιξη 😎

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Όποτε ακούς γιατρο να σου λέει ένα Τσακ είναι, να παίρνεις τα μέτρα σου! Τι είμαστε, τίποτα χτεσινές? Όπως λες, Σάμπως το έχουν κάνει για να ξέρουν? 
κι εγώ μέθη και ξερό ψωμί! 
Εγω κορίτσια τη Δευτέρα που μας πέρασε έκανα υστεροσκοπηση στον καινουριο γιατρο και πήρε και κομμάτι για βιοψία. Τη Δευτέρα ο ίδιος μου είπε ότι εξ όψεως όλα φαΐνονται τέλεια, ούτε συμφυσεις, ούτε πολύποδας, ούτε ινομυωμα ούτε φλεγμονη/ερυθρότητα κλπ και σήμερα έλαβα το αποτέλεσμα της βιοψίας, που επιβεβαίωσε ότι είναι αρνητική για όλα τα μικρόβια, βακτήρια κλπ. Θα κάνουμε άλλο ενς ραντεβού πριν τς Χριστούγεννα για να συζητήσουμε μαζί του το πρωτοκολλο που θέλει να κάνω και μετά τς λέμε τέλος Γενάρη. 
Επίσης την Τρίτη έχω αιματολογικές στο Έλενα, να δούμε τι θα βγάλουν κι αυτές.  
Τωρα έχω να σκεφτώ ποτε να κάνω 3η δόση. Ο γιατρός θέλει άμεσα, εγώ φοβάμαι λίγο. Ραντεβού πλέον βρίσκω για καπου 10 Γενάρη και διέγερση θα ξεκινησω στις 20 με 25. Επίσης ανησυχώ λίγο γιατί ο άντρας μου θα κάνει στις 4 Γενάρη. Αν ανεβάσει πυρετό θα είναι οκ το σπερμα αρχές Φλεβάρη για ωοληψια ή θα έχει επηρεαστεί. Θυμάμαι να λένε κάποιοι γιατροί ότι πρέπει να μην έχει ανεβάσει ψηλό πυρετό το τελευταίο τρίμηνο. Εσεις τι σκοπεύετε να κάνετε με 3η δόση?
@Eva29@kk88κοριτσια τι ευχάριστα νέα είναι αυτα! Ποσο χαρούμενες πρέπει να ειστε! Αυτή η χρόνια σας έκανε το καλύτερο δώρο. Μακάρι το 22 να χει και για μας κανενα δωράκι!

Κοριτσι μου γλυκο ο πυρετος απο το εμβολιο δεν μετραει εννοειται. Πυρετο απο ισωση λοιμωξη εννοουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Karmeliet είπε:

Βρισκομαι σε απομόνωση, μακριά απ' το αγοράκι μου, λόγω θεραπειας με ραδιενεργό ιώδιο, η TSH μου ήταν στο 180 τελευταία φορά που μετρήθηκε.. ένα κινούμενο πτώμα είμαι. Και εντελώς τυχαία διαβάζω το ποστ σου! 🤣 Να' σαι καλά! Με το κυρ Στέφανε έλιωσα!!! Γέλαγα μόνη μου!!! 🤣🤣🤣

Να ευχηθώ σε όλες μας καλές γιορτές, με υγεία!!! Ας είναι το 2022 καλότυχο!!! 😘🎄

Κοριτσάκι μου εύχομαι καλή ανάρρωση και να είσαι δυνατή...οι μέρες θα περάσουν γρήγορα και δεν θα ξανά αποχωριστείς το μικρό σου αντράκι ποτέ! Εύχομαι όλα σε λίγο να είναι μια κακή ανάμνηση του παρελθόντος! Φιλιά πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας! 

Έγραψα και στο άλλο φόρουμ αλλά θα γράψω κι εδώ!

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

 

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

 

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας! 

Έγραψα και στο άλλο φόρουμ αλλά θα γράψω κι εδώ!

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

 

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

 

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Να σας ζησει παντα υγιης κ καλοτυχη ..Μονο χαρες αγαπη ευτυχια κ χαμογελα στο σπιτικο σας …Καλες γιορτες!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας! 

Έγραψα και στο άλλο φόρουμ αλλά θα γράψω κι εδώ!

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

 

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

 

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Να σου ζήσει να είναι γερό και τυχερό ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ να την δείτε να μεγαλώνει όπως επιθυμείτε να χει όλα τα καλά ❤️❤️❤️❤️🙏🙏🙏💝💝 υπέροχο χριστουγεννιάτικο δώρο 🎀🎀

Την Πέμπτη που εσύ έκανες τη μπεμπουλα σου εγώ έκανα την πρώτη μου εμβρυομεταφορά 🙏

Είμαι στην 4 η μέρα σήμερα σήμερα λέω Σιγα σιγά να αρχίσω να κινούμαι... Δεν αισθάνομαι τίποτα το διαφορετικό κ από ψυχολογια είμαι κανονικά, ούτε στα σύννεφα αλλά ούτε κάνω αρνητικές σκέψεις.... Είμαστε στο σπίτι στην εξοχή , κάθομαι χαλαρά εδώ κ κάνω δουλειά από τον υπολογιστή 🥱 

Τι υπέροχο δώρο να γίνεσαι μάνα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας! 

Έγραψα και στο άλλο φόρουμ αλλά θα γράψω κι εδώ!

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

 

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

 

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Νας σας ζήσει!!! Να ειναι γερή και καλότυχη! 💓💓💓 Καλή ανάρρωση κορίτσι μου και σύντομα να την έχετε αγκαλίτσα στο σπίτι σας! Όλες εδώ αυτή την ευτυχία περιμένουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Να σας ζησει παντα υγιης κ καλοτυχη ..Μονο χαρες αγαπη ευτυχια κ χαμογελα στο σπιτικο σας …Καλες γιορτες!!!❤️❤️❤️

Σας ευχαριστώ πολύ. Καλές γιορτές με υγεία για όλο τον κόσμο στα σπιτικά του!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Taggeris είπε:

Καλημέρα σας! 

Έγραψα και στο άλλο φόρουμ αλλά θα γράψω κι εδώ!

Για όσα κορίτσια με θυμούνται και παρακολουθούσαν... Έγινε και εμένα το όνειρό μου πραγματικότητα να γίνω μανούλα και εύχομαι σε όλους Να ζήσουν το ίδιο και να μην παρατήσουν πότε το όνειρό τους!

 

Γεννησαμε με καισαρική τομή την Πέμπτη το πρωί μία γλυκύτατη μπέμπα 2310. Είναι τόσο όμορφη και ροδαλή που την ερωτεύτηκα αμέσως. Δόξα τω Θεώ όλα πήγαν καλά θηλάσαμε κιόλας αμέσως στην Ανάνηψη Αλλά δεν κατάφερα αμεσως να την έχω δίπλα μου γιατί έπεσε το σάκχαρο της και την κρατήσανε στη μονάδα εντατικής νεογνών. Με έχουν ενημερώσει ότι παρακολουθείται και ότι πάει καλά. Τώρα ανυπομονώ να έρθει η ώρα να την ξαναδώ... Πολύ κλάμα κορίτσια και συγκίνηση... Κάθομαι και χαζεύω τις φωτογραφίες της νύχτα μέρα και δεν μπορώ να κοιμηθώ...

 

αξίζει όλο αυτό και σας το γράφω με δάκρυα στα μάτια!!!

Να σας ζήσει το μωράκι σάς!!!!!!! Να έχει υγεία και να είναι καλότυχη στην ζωή της!!!!!!!! Σύντομα να την πάρεις αγκαλιά!!!!! Να είστε ευτυχισμένοι!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Και εγω έχω καμία φορά κάθομαι το μετράω αλλά όχι συνέχεια βέβαια μετά την καμπύλη σίγουρα θα θέλει κάθε μερα τι ώρα σου έχουν δώσει για μια ώρα μετά το φαγητό ; Εμένα η ενδοκριλογος που είπε πει μέχρι 120 ο γυναικολογος ο ιδιώτης μου είπε εντάξει δεν είσαι μηχανή είναι δύσκολο όποτε μου είπε μέχρι 140 αλλά μην είσαι μετά από κάθε γεύμα 140 
    • Αχ κι εμείς με τις δουλειές παλεύουμε..δεν μπορείς να κάνεις κάτι ιδίως όταν δουλεύεις ως υπάλληλος, να προσπαθείς μόνο και θετική σκέψη! Ελπίζω όλα να πάνε καλά!
    • Σαν εκδρομή δεν μπορω γιατί δεν έχω το χρόνο ο αντρας μου θα δουλεύει όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να μην αργήσει στην δουλειά του και επισης θα έχω το παιδί στην πεθερά μου όποτε θα πρέπει να γυρίσω πίσω να πάω στο παιδι.. αχ μπερδεμένα είναι τώρα όλο αυτό αλλά θα το σκεφτώ μετά 
    • Μην αγχώνεστε όμως για την εξέταση, καλύτερα να ξέρετε για να πάρετε τα μέτρα σας αν χρειαστεί! Αν μπορεί να σας συνοδεύσει κάποιος θα ήταν καλό γτ θα περνάει ευχάριστα η ώρα, που θα κάτσετε πολύ, και θα μετριαστεί το άγχος!
    • Κορίτσι μου εμείς εδώ είμαστε όποτε είσαι έτοιμη να μας μιλήσεις εμείς θα είμαστε εδώ για εσενα να σε ακούσουμε προσπάθησε για αρχή  να ηρεμήσεις και εγω είμαι στην τσίτα αυτές τις μερες γιατί έχει κάτι θέματα ο αντρας μου με την δουλειά του και έχω στεναχωρηθεί φοβαμαι μην το καλοκαίρι μείνει χωρίς δουλειά και έχω πιεστεί προσπαθω να μην το δείχνω αλλά με έχει ρίξει αρκετά ψυχολογικά 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...