Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 22 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι.

Περνάμε δύσκολα τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε μια απώλεια στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ απρόσμενα και είμαστε ακόμα στα χαμένα για αυτό και η σιγή ασυρμάτου..

Ήθελα όμως να σας πω οτι σας διαβάζω όσο μπορώ και χαίρομαι με τα νέα σας @Kiddo συγχαρήτηρια για τα καλα΄ σας νέα, βήμα βήμα και θα έρθει το πολυπόθητο, @Eva29 με το καλό το κοριτσάκι σας, @condios είσαι θηρίο ένα ένα συμπληρώνεις τα κουτάκια και θα ΄ξανα μπείς στην μάχη, @Παρασκευαιδου τρελοκομείο μου μακάρι να έχεις κα΄νει την ανατροπή με την χοριακή αν και πιστεύω οτι θα σε είχα ακούσει από Γερμανία έως εδώ.

Εύχομαι οι εγκυες μας @kk88, @angel35  , @Vasilique να είναι καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιές τους και στις συναγωνιστριες @Lucia79, @hope501, @Γιάννα 36, @Margitc να περάσουν όμορφες γιορτές και να σηκώσουν μανίκια για την μάχη.

Και σε όσα κορίτσια δεν έχω κάνει mention εύχομαι τα καλύτερα & όμορφες στιγμές με τις οικογένειές σας.

Λίγο πριν την είδηση της απώλειας πήρα την μαγνητική μου η οποία έδειξε αιμάτωμα στην αριστερή ωοθήκη εξ ου και ο οξύς πόνος εκείνη την μέρα το οποίο αιμάτωμα θα φύγει με τον καιρό. Εν ολίγοις ήταν τραυματισμός της ωοθήκης το οποίο φυσικά ο γιατρός το αποκάλεσε "απόρροια" της ωοληψίας & όχι τραυματισμό. 😒

Δεν είμαι σε φάση τώρα να ασχοληθώ και με αυτό, έτσι και αλλιώς θα κάνω μια παύση μέχρι να ισορροπήσουμε λιγάκι και έχει ο θεός. Μετά τον τραυματισμό ξαναπήραμε ωάριο από την ίδια ωοθήκη και ε΄δωσε την δεύτερη βλαστοκύστη που καταψύξαμε , οπότε θεωρώ οτι δεν υπάρχει βλάβη.

Σας φιλώ όλες..

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ ❤️

Λυπάμαι πάρα πολύ για την απώλεια σας... Ζωή σε εσάς γλυκιά μου..

Όσο για το τραυματισμό της ωοθήκης τι να πω πια..😒 τουλάχιστον είναι κάτι περαστικό που θα φύγει μόνο του και όχι κάτι σοβαρότερο.. έχετε και ένα δεύτερο παγωτίνι τουλάχιστον τώρα να σε περιμένει όταν θα είστε και πάλι έτοιμοι!

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά κοριτσάκι μου

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι.

Περνάμε δύσκολα τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε μια απώλεια στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ απρόσμενα και είμαστε ακόμα στα χαμένα για αυτό και η σιγή ασυρμάτου..

Ήθελα όμως να σας πω οτι σας διαβάζω όσο μπορώ και χαίρομαι με τα νέα σας @Kiddo συγχαρήτηρια για τα καλα΄ σας νέα, βήμα βήμα και θα έρθει το πολυπόθητο, @Eva29 με το καλό το κοριτσάκι σας, @condios είσαι θηρίο ένα ένα συμπληρώνεις τα κουτάκια και θα ΄ξανα μπείς στην μάχη, @Παρασκευαιδου τρελοκομείο μου μακάρι να έχεις κα΄νει την ανατροπή με την χοριακή αν και πιστεύω οτι θα σε είχα ακούσει από Γερμανία έως εδώ.

Εύχομαι οι εγκυες μας @kk88, @angel35  , @Vasilique να είναι καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιές τους και στις συναγωνιστριες @Lucia79, @hope501, @Γιάννα 36, @Margitc να περάσουν όμορφες γιορτές και να σηκώσουν μανίκια για την μάχη.

Και σε όσα κορίτσια δεν έχω κάνει mention εύχομαι τα καλύτερα & όμορφες στιγμές με τις οικογένειές σας.

Λίγο πριν την είδηση της απώλειας πήρα την μαγνητική μου η οποία έδειξε αιμάτωμα στην αριστερή ωοθήκη εξ ου και ο οξύς πόνος εκείνη την μέρα το οποίο αιμάτωμα θα φύγει με τον καιρό. Εν ολίγοις ήταν τραυματισμός της ωοθήκης το οποίο φυσικά ο γιατρός το αποκάλεσε "απόρροια" της ωοληψίας & όχι τραυματισμό. 😒

Δεν είμαι σε φάση τώρα να ασχοληθώ και με αυτό, έτσι και αλλιώς θα κάνω μια παύση μέχρι να ισορροπήσουμε λιγάκι και έχει ο θεός. Μετά τον τραυματισμό ξαναπήραμε ωάριο από την ίδια ωοθήκη και ε΄δωσε την δεύτερη βλαστοκύστη που καταψύξαμε , οπότε θεωρώ οτι δεν υπάρχει βλάβη.

Σας φιλώ όλες..

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ ❤️

Κρίμα κρίμα για την απώλεια σας!! Στενάχωρα πράγματα είναι αυτά... Ζωή σε εσάς όλους!

Το αιμάτωμα θα φύγει, και όλα καλά θα πάνε. Έχεις και δυο στην κατάψυξη που δε περιμένουν. Εμείς εδώ είμαστε όλες. Και είμαστε να ακούμε την κάθε σκέψη είτε αφορά τον δρόμο της εξωσωματικής, είτε αφορά προσωπικές σκέψεις, στεναχώριες κτλ κτλ. Όλες (πιστεύω) ακούμε, αν πάρω απο μένα που ακούω και ειμαι πάντα διπλα στον αλλον. Έτσι πιστεύω πως είναι όλα τα κοριτσια της ομάδας. Και είτε είσαι είτε δεν είσαι τοσο ενεργή εδω, εμείς σε σκεφτόμαστε και σε νοιαζόμαστε. 

Σε φιλώ και εύχομαι ότι καλύτερο πάντα!!😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι.

Περνάμε δύσκολα τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε μια απώλεια στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ απρόσμενα και είμαστε ακόμα στα χαμένα για αυτό και η σιγή ασυρμάτου..

Ήθελα όμως να σας πω οτι σας διαβάζω όσο μπορώ και χαίρομαι με τα νέα σας @Kiddo συγχαρήτηρια για τα καλα΄ σας νέα, βήμα βήμα και θα έρθει το πολυπόθητο, @Eva29 με το καλό το κοριτσάκι σας, @condios είσαι θηρίο ένα ένα συμπληρώνεις τα κουτάκια και θα ΄ξανα μπείς στην μάχη, @Παρασκευαιδου τρελοκομείο μου μακάρι να έχεις κα΄νει την ανατροπή με την χοριακή αν και πιστεύω οτι θα σε είχα ακούσει από Γερμανία έως εδώ.

Εύχομαι οι εγκυες μας @kk88, @angel35  , @Vasilique να είναι καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιές τους και στις συναγωνιστριες @Lucia79, @hope501, @Γιάννα 36, @Margitc να περάσουν όμορφες γιορτές και να σηκώσουν μανίκια για την μάχη.

Και σε όσα κορίτσια δεν έχω κάνει mention εύχομαι τα καλύτερα & όμορφες στιγμές με τις οικογένειές σας.

Λίγο πριν την είδηση της απώλειας πήρα την μαγνητική μου η οποία έδειξε αιμάτωμα στην αριστερή ωοθήκη εξ ου και ο οξύς πόνος εκείνη την μέρα το οποίο αιμάτωμα θα φύγει με τον καιρό. Εν ολίγοις ήταν τραυματισμός της ωοθήκης το οποίο φυσικά ο γιατρός το αποκάλεσε "απόρροια" της ωοληψίας & όχι τραυματισμό. 😒

Δεν είμαι σε φάση τώρα να ασχοληθώ και με αυτό, έτσι και αλλιώς θα κάνω μια παύση μέχρι να ισορροπήσουμε λιγάκι και έχει ο θεός. Μετά τον τραυματισμό ξαναπήραμε ωάριο από την ίδια ωοθήκη και ε΄δωσε την δεύτερη βλαστοκύστη που καταψύξαμε , οπότε θεωρώ οτι δεν υπάρχει βλάβη.

Σας φιλώ όλες..

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ ❤️

Κοριτσαρα μου γλυκια λυπαμαι πολυ πολυ για την απωλεια σας. Ευχομαι να εχετε καλες γιορτες κ οταν θα ηρεμισετε λιγο ολα θα γινουν. Αφου ηταν μονο αυτο για το αιματωμα παλι καλα . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/12/2021 at 4:07 ΜΜ, ο/η Mimi26 είπε:

Θα πάρω οδηγίες την Πέμπτη.

Εμενα το ξέρουν στη δουλειά. Τις πρώτες 4 μέρες θα κάθομαι γιατί πεφτει κ σκ. Απλά δεν ξέρω αν θα πάω 5η μέρα . Έλεγα να κάτσω μια βδομάδα .....

Πω΄ς πηγε η εμβρυομεταφορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!

@BlackCat Λυπάμαι για την απώλεια σας. Ο χρόνος θα βοηθήσει και θα απαλύνει τον πόνο σας. Να περάσεις ήρεμες γιορτές εύχομαι κοντά σε ανθρώπους που αγαπάς. Ευτυχώς που είναι μόνο ένα αιμάτωμα. Δυστυχώς υπάρχει και η πιθανότητα τραυματισμού με την ωοληψία, αλλά αφου λειτουργεί κανονικά η ωοθήκη σου μη το σκέφτεσαι, θα υποχωρήσει το αιμάτωμα. Να σκέφτεστε τα 2 παγωτινακια που σας περιμένουν και σύντομα θα τα έχεις στην κοιλίτσα σου!

Εμείς πήγαμε στο Έλενα και φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις, όπως περιγράφατε και οι υπόλοιπες. Γενικά όλο το κλίμα στο νοσοκομείο μας άρεσε. Η γιατρός είναι νέα, πρόσχαρη και αναλυτική. Βρήκε τις εξετάσεις και των 2 μας πολύ καλές και τη διατροφή μας το ίδιο. Μας είπε πως δεν χρειαζόμαστε πολλές εξετάσεις ακόμα. Μου πρότεινε να κάνω μια υστεροσκόπηση, μιας και δεν έχω κάνει ποτέ. Και μου έγραψε κάποιες εξετάσεις αίματος ανοσολογικές. Θεωρεί πως είμαστε περίπτωση ανεξήγητης υπογονιμότητας. Σε κάθε περίπτωση είπε να συνεχίσουμε να προσπαθούμε μόνοι μας γιατί και εγώ είμαι πολύ νέα και το σπέρμα του άντρα μου αρκετά καλό. Μας είπε πως η αποτυχημένη μας εξωσωματική δεν σημαίνει τίποτα. Είναι και θέμα τύχης! Και πραγματικά το πιστεύουμε και εμείς. Εντωμεταξύ κλείσαμε ραντεβού και σε εξειδικευμένο ουρολόγο. Και συνεχίζουμε με αισιοδοξία! Πιστεύουμε πως το 2022 θα είναι η τυχερή μας χρονιά! Μακάρι κορίτσια μου όλες μας να έχουμε επιτέλους ευχάριστα να μοιραζόμαστε! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την υποστήριξη και τις συμβουλές! 💖 Πραγματικά έχω πάρει πολύ κουράγιο και εχω μάθει πολλά πραγματα από αυτό το φορουμ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι.

Περνάμε δύσκολα τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε μια απώλεια στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ απρόσμενα και είμαστε ακόμα στα χαμένα για αυτό και η σιγή ασυρμάτου..

Ήθελα όμως να σας πω οτι σας διαβάζω όσο μπορώ και χαίρομαι με τα νέα σας @Kiddo συγχαρήτηρια για τα καλα΄ σας νέα, βήμα βήμα και θα έρθει το πολυπόθητο, @Eva29 με το καλό το κοριτσάκι σας, @condios είσαι θηρίο ένα ένα συμπληρώνεις τα κουτάκια και θα ΄ξανα μπείς στην μάχη, @Παρασκευαιδου τρελοκομείο μου μακάρι να έχεις κα΄νει την ανατροπή με την χοριακή αν και πιστεύω οτι θα σε είχα ακούσει από Γερμανία έως εδώ.

Εύχομαι οι εγκυες μας @kk88, @angel35  , @Vasilique να είναι καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιές τους και στις συναγωνιστριες @Lucia79, @hope501, @Γιάννα 36, @Margitc να περάσουν όμορφες γιορτές και να σηκώσουν μανίκια για την μάχη.

Και σε όσα κορίτσια δεν έχω κάνει mention εύχομαι τα καλύτερα & όμορφες στιγμές με τις οικογένειές σας.

Λίγο πριν την είδηση της απώλειας πήρα την μαγνητική μου η οποία έδειξε αιμάτωμα στην αριστερή ωοθήκη εξ ου και ο οξύς πόνος εκείνη την μέρα το οποίο αιμάτωμα θα φύγει με τον καιρό. Εν ολίγοις ήταν τραυματισμός της ωοθήκης το οποίο φυσικά ο γιατρός το αποκάλεσε "απόρροια" της ωοληψίας & όχι τραυματισμό. 😒

Δεν είμαι σε φάση τώρα να ασχοληθώ και με αυτό, έτσι και αλλιώς θα κάνω μια παύση μέχρι να ισορροπήσουμε λιγάκι και έχει ο θεός. Μετά τον τραυματισμό ξαναπήραμε ωάριο από την ίδια ωοθήκη και ε΄δωσε την δεύτερη βλαστοκύστη που καταψύξαμε , οπότε θεωρώ οτι δεν υπάρχει βλάβη.

Σας φιλώ όλες..

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ ❤️

Εύχομαι συλληπητήρια και καλή δύναμη σε εσάς. Και σε είχα στο μυαλό μου γιατί δεν έμπαινες,,,και να ! 😪

Η ωοθήκη σου είναι εκεί,,,δυνατή όπως βλέπεις,,,όλα καλά θα πάνε...στην ώρα τους. Αμήν και με το καλό...όποτε νιώσεις την ανάγκη,,,ξέρεις που θα μας βρείς!!! Θα γίνουμε σαν τους Σωματοφύλακες,,,μία για όλες και όλες για μία!!! Η ισχύς εν τη ενώσει!!! 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 7/12/2021 at 3:55 ΜΜ, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου τι κάνετε καλά είστε? Να σας ρωτήσω έχει κάνει καμμία υστεροσκοπηση στο νοσοκομείο Έλενα???αν ναι πως είναι καί αν υπάρχει κόστος και με ποιον γιατρό? σκέφτομαι να κλείσω ραντεβού 

Έχω κάνει πριν κάτι χρόνια επεμβατική υστεροσκοπηση σε ιδιωτικό νοσοκομείο

Τώρα θέλω να κάνω διαγνωστική υστεροσκοπηση αλλά στο Έλενα γιατί ιδιωτικά δεν παίζει λόγω οικονομικών.

Καλησπέρα @Renata 1986

Εγώ έχω κάνει λαπαροσκόπηση κ υστεροσκοπηση με την κα Θεοδώρου, η οποία είναι καταπληκτική τόσο σαν άνθρωπος όσο κ σαν επιστήμονας! Στην συστήνω ανεπιφύλακτα... στο Έλενα δεν πληρώνεις τίποτα εννοείται! Ζήτα ραντεβού μαζί της δεν θα χάσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Πω΄ς πηγε η εμβρυομεταφορά?

Γεια σας κορίτσια!

Πολύ καλά! Βασικά μου φάνηκε τόσο απλή που δεν το περίμενα. 

Η έμβρυολογος μου είπε πως είχα δύο εμβρυακια πολύ καλής ποιότητας και τα υπόλοιπα 6 είναι κανονικά στην κατάψυξη. Μου είπε καλή επιτυχία και μετά ήρθε ο γιατρός ο οποίος μου είπε ότι είναι και εκείνος το έμβρυο εκείνα πάρα πολύ καλής ποιότητας αποψυχθηκαν σωστά και μου είπε προχώρησε ούτε είδα λέμε τον καθετήρα κι μου έκανε και τον υπέρηχο και μου τα έδειξε δύο έβαλε.

Μετά από καμιά ώρα φύγαμε και γυρίσαμε στην επαρχία προς το παρόν κάθομαι κάτω μόνο δύο φορές έχω σηκωθεί για ένα πάω τουαλέτα με πονάει λίγο το έντερο μου όμως σήμερα.

Δεν μπορώ να το πιστέψω ακόμα και γενικά δεν το έχω συνειδητοποιήσει ένιωσα λες και πήγα ξανά για άλλη μία φορά να με δει και να μου κάνει τον υπέρηχο ίσως είναι και νωρίς για να το συνειδητοποιήσω!

Μακάρι να πάνε όλα καλά προς το παρόν είμαι ήρεμη στο σπίτι και κάθομαι ξαπλωμένη !

Εκείνος μου είπε μόνο δύο μέρες να είναι λίγο χαλαρή και γενικά να προσέχω να μη σηκώνω βάρος και τα λοιπά αλλά δεν μου είπε να σταματήσω κάτι εγώ ωστόσο δεν θα πάω στη δουλειά θα ξεκινήσω να δουλεύω Τετάρτη. Θα κάθομαι στο σπίτι ξαπλωμένη και δεν σηκώνομαι να κάνω το απολύτως απαραίτητα 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

Σε ευχαριστώ που με θυμήθηκες ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι.

Περνάμε δύσκολα τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε μια απώλεια στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ απρόσμενα και είμαστε ακόμα στα χαμένα για αυτό και η σιγή ασυρμάτου..

Ήθελα όμως να σας πω οτι σας διαβάζω όσο μπορώ και χαίρομαι με τα νέα σας @Kiddo συγχαρήτηρια για τα καλα΄ σας νέα, βήμα βήμα και θα έρθει το πολυπόθητο, @Eva29 με το καλό το κοριτσάκι σας, @condios είσαι θηρίο ένα ένα συμπληρώνεις τα κουτάκια και θα ΄ξανα μπείς στην μάχη, @Παρασκευαιδου τρελοκομείο μου μακάρι να έχεις κα΄νει την ανατροπή με την χοριακή αν και πιστεύω οτι θα σε είχα ακούσει από Γερμανία έως εδώ.

Εύχομαι οι εγκυες μας @kk88, @angel35  , @Vasilique να είναι καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιές τους και στις συναγωνιστριες @Lucia79, @hope501, @Γιάννα 36, @Margitc να περάσουν όμορφες γιορτές και να σηκώσουν μανίκια για την μάχη.

Και σε όσα κορίτσια δεν έχω κάνει mention εύχομαι τα καλύτερα & όμορφες στιγμές με τις οικογένειές σας.

Λίγο πριν την είδηση της απώλειας πήρα την μαγνητική μου η οποία έδειξε αιμάτωμα στην αριστερή ωοθήκη εξ ου και ο οξύς πόνος εκείνη την μέρα το οποίο αιμάτωμα θα φύγει με τον καιρό. Εν ολίγοις ήταν τραυματισμός της ωοθήκης το οποίο φυσικά ο γιατρός το αποκάλεσε "απόρροια" της ωοληψίας & όχι τραυματισμό. 😒

Δεν είμαι σε φάση τώρα να ασχοληθώ και με αυτό, έτσι και αλλιώς θα κάνω μια παύση μέχρι να ισορροπήσουμε λιγάκι και έχει ο θεός. Μετά τον τραυματισμό ξαναπήραμε ωάριο από την ίδια ωοθήκη και ε΄δωσε την δεύτερη βλαστοκύστη που καταψύξαμε , οπότε θεωρώ οτι δεν υπάρχει βλάβη.

Σας φιλώ όλες..

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ ❤️

Συλλυπητήρια καλή μου, χρειάζεται χρόνος για να συνέλθει κανεις μετά από τέτοια γεγονότα! Να ηρεμήσετε και να ξεκουραστείτε αυτό το διάστημα, το έχετε πολλή ανάγκη και εδώ είμαστε όλες μας να μοιραζόμαστε σκέψεις και να εμψυχώνουμε η μια την άλλη. 
Το καλό όπως λες είναι ότι έχεις τις δυο σου βλαστοκυστες να περιμένουν. Παρε το χρόνο σου και όταν είσαι παλι στην κατάλληλη κατάσταση, το ξαναπιάνετε το ζήτημα από εκεί που το αφήσατε.
Να μας διαβάζεις και να μας γράφεις ο,τι σκέφτεσαι. Σε σκεφτόμαστε όλες ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ditimama είπε:

Καλησπέρα @Renata 1986

Εγώ έχω κάνει λαπαροσκόπηση κ υστεροσκοπηση με την κα Θεοδώρου, η οποία είναι καταπληκτική τόσο σαν άνθρωπος όσο κ σαν επιστήμονας! Στην συστήνω ανεπιφύλακτα... στο Έλενα δεν πληρώνεις τίποτα εννοείται! Ζήτα ραντεβού μαζί της δεν θα χάσεις...

Σευχαριστω πολύ να σαι καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι.

Περνάμε δύσκολα τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε μια απώλεια στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ απρόσμενα και είμαστε ακόμα στα χαμένα για αυτό και η σιγή ασυρμάτου..

Ήθελα όμως να σας πω οτι σας διαβάζω όσο μπορώ και χαίρομαι με τα νέα σας @Kiddo συγχαρήτηρια για τα καλα΄ σας νέα, βήμα βήμα και θα έρθει το πολυπόθητο, @Eva29 με το καλό το κοριτσάκι σας, @condios είσαι θηρίο ένα ένα συμπληρώνεις τα κουτάκια και θα ΄ξανα μπείς στην μάχη, @Παρασκευαιδου τρελοκομείο μου μακάρι να έχεις κα΄νει την ανατροπή με την χοριακή αν και πιστεύω οτι θα σε είχα ακούσει από Γερμανία έως εδώ.

Εύχομαι οι εγκυες μας @kk88, @angel35  , @Vasilique να είναι καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιές τους και στις συναγωνιστριες @Lucia79, @hope501, @Γιάννα 36, @Margitc να περάσουν όμορφες γιορτές και να σηκώσουν μανίκια για την μάχη.

Και σε όσα κορίτσια δεν έχω κάνει mention εύχομαι τα καλύτερα & όμορφες στιγμές με τις οικογένειές σας.

Λίγο πριν την είδηση της απώλειας πήρα την μαγνητική μου η οποία έδειξε αιμάτωμα στην αριστερή ωοθήκη εξ ου και ο οξύς πόνος εκείνη την μέρα το οποίο αιμάτωμα θα φύγει με τον καιρό. Εν ολίγοις ήταν τραυματισμός της ωοθήκης το οποίο φυσικά ο γιατρός το αποκάλεσε "απόρροια" της ωοληψίας & όχι τραυματισμό. 😒

Δεν είμαι σε φάση τώρα να ασχοληθώ και με αυτό, έτσι και αλλιώς θα κάνω μια παύση μέχρι να ισορροπήσουμε λιγάκι και έχει ο θεός. Μετά τον τραυματισμό ξαναπήραμε ωάριο από την ίδια ωοθήκη και ε΄δωσε την δεύτερη βλαστοκύστη που καταψύξαμε , οπότε θεωρώ οτι δεν υπάρχει βλάβη.

Σας φιλώ όλες..

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ ❤️

Φιλενάδα συλλυπητήρια και κουράγιο θα πω εγώ...... πάρτε τον χρόνο σας τον χρειάζεστε.... άλλωστε την απώλεια ενός αγαπημένου προσώπου δεν είναι εύκολο να την διαχειριστούμε..... ευτυχώς βρήκες τι ήταν τελικά αυτός ο πόνος να ξέρεις και τι σου γίνεται...... πιστεύω και εγώ ότι θα υποχωρήσει το αιμάτωμα με τον χρόνο.......ο καινούργιος χρόνος είμαι σίγουρη θα σου φέρει το ομορφότερο δώρο......

Εγώ από την άλλη προχωράω μια χαρά...έκλεισα σήμερα την 9 η βδομάδα είδαμε και τα μωρά στον υπέρηχο τα οποία έχουν γίνει θεριά..... ευτυχώς έχω μόνο καουρες και τίποτα άλλο...τις οποίες πολύ φοβάμαι ότι τις παντρεύτηκα αλλά σιγά το πρόβλημα....

Σε κάνω τεράστια αγκαλιά και σου στέλνω την αγάπη μου❤️❤️

@Eva29 συγχαρητήρια καλό μου κορίτσι......όλα θα πάνε υπέροχα... κοριτσάκι ε????? Τι καλά......... εύχομαι όλα τα καλά ολόψυχα...🙏🙏

Κορίτσια σας περιμένω απέναντι και να είστε σίγουρες ότι δεν θα αργήσετε..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι.

Περνάμε δύσκολα τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε μια απώλεια στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ απρόσμενα και είμαστε ακόμα στα χαμένα για αυτό και η σιγή ασυρμάτου..

Ήθελα όμως να σας πω οτι σας διαβάζω όσο μπορώ και χαίρομαι με τα νέα σας @Kiddo συγχαρήτηρια για τα καλα΄ σας νέα, βήμα βήμα και θα έρθει το πολυπόθητο, @Eva29 με το καλό το κοριτσάκι σας, @condios είσαι θηρίο ένα ένα συμπληρώνεις τα κουτάκια και θα ΄ξανα μπείς στην μάχη, @Παρασκευαιδου τρελοκομείο μου μακάρι να έχεις κα΄νει την ανατροπή με την χοριακή αν και πιστεύω οτι θα σε είχα ακούσει από Γερμανία έως εδώ.

Εύχομαι οι εγκυες μας @kk88, @angel35  , @Vasilique να είναι καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιές τους και στις συναγωνιστριες @Lucia79, @hope501, @Γιάννα 36, @Margitc να περάσουν όμορφες γιορτές και να σηκώσουν μανίκια για την μάχη.

Και σε όσα κορίτσια δεν έχω κάνει mention εύχομαι τα καλύτερα & όμορφες στιγμές με τις οικογένειές σας.

Λίγο πριν την είδηση της απώλειας πήρα την μαγνητική μου η οποία έδειξε αιμάτωμα στην αριστερή ωοθήκη εξ ου και ο οξύς πόνος εκείνη την μέρα το οποίο αιμάτωμα θα φύγει με τον καιρό. Εν ολίγοις ήταν τραυματισμός της ωοθήκης το οποίο φυσικά ο γιατρός το αποκάλεσε "απόρροια" της ωοληψίας & όχι τραυματισμό. 😒

Δεν είμαι σε φάση τώρα να ασχοληθώ και με αυτό, έτσι και αλλιώς θα κάνω μια παύση μέχρι να ισορροπήσουμε λιγάκι και έχει ο θεός. Μετά τον τραυματισμό ξαναπήραμε ωάριο από την ίδια ωοθήκη και ε΄δωσε την δεύτερη βλαστοκύστη που καταψύξαμε , οπότε θεωρώ οτι δεν υπάρχει βλάβη.

Σας φιλώ όλες..

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ ❤️

Κοριτσι μου λυπάμαι για την απώλεια σας!! 
Για τα υπολοιπα νεα σου κατι βρήκατε οποτε αυτο ειναι θετικό και εχεις και ενα παγωτινι!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Φιλενάδα συλλυπητήρια και κουράγιο θα πω εγώ...... πάρτε τον χρόνο σας τον χρειάζεστε.... άλλωστε την απώλεια ενός αγαπημένου προσώπου δεν είναι εύκολο να την διαχειριστούμε..... ευτυχώς βρήκες τι ήταν τελικά αυτός ο πόνος να ξέρεις και τι σου γίνεται...... πιστεύω και εγώ ότι θα υποχωρήσει το αιμάτωμα με τον χρόνο.......ο καινούργιος χρόνος είμαι σίγουρη θα σου φέρει το ομορφότερο δώρο......

Εγώ από την άλλη προχωράω μια χαρά...έκλεισα σήμερα την 9 η βδομάδα είδαμε και τα μωρά στον υπέρηχο τα οποία έχουν γίνει θεριά..... ευτυχώς έχω μόνο καουρες και τίποτα άλλο...τις οποίες πολύ φοβάμαι ότι τις παντρεύτηκα αλλά σιγά το πρόβλημα....

Σε κάνω τεράστια αγκαλιά και σου στέλνω την αγάπη μου❤️❤️

@Eva29 συγχαρητήρια καλό μου κορίτσι......όλα θα πάνε υπέροχα... κοριτσάκι ε????? Τι καλά......... εύχομαι όλα τα καλά ολόψυχα...🙏🙏

Κορίτσια σας περιμένω απέναντι και να είστε σίγουρες ότι δεν θα αργήσετε..........

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου γλυκό 🥰

Έχει γίνει ολόκληρο μωρό είδαμε μυτούλα στόμα τα πάντα στην αυχενική τρελαθηκαμε ! Ειναι απίστευτο! 

Όσο πάει και μεγαλώνει ! 

Τα νέα σου είναι φανταστικα ! Τα ζουζούνια μεγαλώνουν ευτυχώς δεν σε ταλαιπωρούν πολύ ! Μακάρι να μην έχεις ναυτίες και εμετούς ! Εγώ ταλαιπωρήθηκα με αυτό και λένε ότι τα κορίτσια το έχουν αυτό με τους εμετούς... 

Σε φιλώ 😘😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα σε όλο το παρεάκι.

Περνάμε δύσκολα τις τελευταίες μέρες γιατί είχαμε μια απώλεια στο οικογενειακό περιβάλλον πολύ απρόσμενα και είμαστε ακόμα στα χαμένα για αυτό και η σιγή ασυρμάτου..

Ήθελα όμως να σας πω οτι σας διαβάζω όσο μπορώ και χαίρομαι με τα νέα σας @Kiddo συγχαρήτηρια για τα καλα΄ σας νέα, βήμα βήμα και θα έρθει το πολυπόθητο, @Eva29 με το καλό το κοριτσάκι σας, @condios είσαι θηρίο ένα ένα συμπληρώνεις τα κουτάκια και θα ΄ξανα μπείς στην μάχη, @Παρασκευαιδου τρελοκομείο μου μακάρι να έχεις κα΄νει την ανατροπή με την χοριακή αν και πιστεύω οτι θα σε είχα ακούσει από Γερμανία έως εδώ.

Εύχομαι οι εγκυες μας @kk88, @angel35  , @Vasilique να είναι καλά και να φουσκώνουν οι κοιλιές τους και στις συναγωνιστριες @Lucia79, @hope501, @Γιάννα 36, @Margitc να περάσουν όμορφες γιορτές και να σηκώσουν μανίκια για την μάχη.

Και σε όσα κορίτσια δεν έχω κάνει mention εύχομαι τα καλύτερα & όμορφες στιγμές με τις οικογένειές σας.

Λίγο πριν την είδηση της απώλειας πήρα την μαγνητική μου η οποία έδειξε αιμάτωμα στην αριστερή ωοθήκη εξ ου και ο οξύς πόνος εκείνη την μέρα το οποίο αιμάτωμα θα φύγει με τον καιρό. Εν ολίγοις ήταν τραυματισμός της ωοθήκης το οποίο φυσικά ο γιατρός το αποκάλεσε "απόρροια" της ωοληψίας & όχι τραυματισμό. 😒

Δεν είμαι σε φάση τώρα να ασχοληθώ και με αυτό, έτσι και αλλιώς θα κάνω μια παύση μέχρι να ισορροπήσουμε λιγάκι και έχει ο θεός. Μετά τον τραυματισμό ξαναπήραμε ωάριο από την ίδια ωοθήκη και ε΄δωσε την δεύτερη βλαστοκύστη που καταψύξαμε , οπότε θεωρώ οτι δεν υπάρχει βλάβη.

Σας φιλώ όλες..

Θα σας διαβάζω όσο μπορώ ❤️

Συλλυπητήρια κορίτσι μου! 

Για την ωοθήκη δεν θα το σχολιάσω καν, νομίζω έχουμε πάθει μια κάποια ανοσία μ ό,τι έχουμε περάσει γενικά. Περαστικά να ναι. 

Σύντομα να συνοδευουν τις αναρτήσεις σου μόνο ευχάριστες ειδήσεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια πως είστε;; 
Δίστιχος δεν σας προλαβαίνω να διαβάσω τα νέα σας!! 
ηρθα να σας ευχηθώ για τις γιορτές και να πάνε όλα τέλεια για όλες και το 2022 να έρθουν παρά παρά πολλά μωράκια!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

@BlackCat Λυπάμαι για την απώλεια σας. Ο χρόνος θα βοηθήσει και θα απαλύνει τον πόνο σας. Να περάσεις ήρεμες γιορτές εύχομαι κοντά σε ανθρώπους που αγαπάς. Ευτυχώς που είναι μόνο ένα αιμάτωμα. Δυστυχώς υπάρχει και η πιθανότητα τραυματισμού με την ωοληψία, αλλά αφου λειτουργεί κανονικά η ωοθήκη σου μη το σκέφτεσαι, θα υποχωρήσει το αιμάτωμα. Να σκέφτεστε τα 2 παγωτινακια που σας περιμένουν και σύντομα θα τα έχεις στην κοιλίτσα σου!

Εμείς πήγαμε στο Έλενα και φύγαμε με τις καλύτερες εντυπώσεις, όπως περιγράφατε και οι υπόλοιπες. Γενικά όλο το κλίμα στο νοσοκομείο μας άρεσε. Η γιατρός είναι νέα, πρόσχαρη και αναλυτική. Βρήκε τις εξετάσεις και των 2 μας πολύ καλές και τη διατροφή μας το ίδιο. Μας είπε πως δεν χρειαζόμαστε πολλές εξετάσεις ακόμα. Μου πρότεινε να κάνω μια υστεροσκόπηση, μιας και δεν έχω κάνει ποτέ. Και μου έγραψε κάποιες εξετάσεις αίματος ανοσολογικές. Θεωρεί πως είμαστε περίπτωση ανεξήγητης υπογονιμότητας. Σε κάθε περίπτωση είπε να συνεχίσουμε να προσπαθούμε μόνοι μας γιατί και εγώ είμαι πολύ νέα και το σπέρμα του άντρα μου αρκετά καλό. Μας είπε πως η αποτυχημένη μας εξωσωματική δεν σημαίνει τίποτα. Είναι και θέμα τύχης! Και πραγματικά το πιστεύουμε και εμείς. Εντωμεταξύ κλείσαμε ραντεβού και σε εξειδικευμένο ουρολόγο. Και συνεχίζουμε με αισιοδοξία! Πιστεύουμε πως το 2022 θα είναι η τυχερή μας χρονιά! Μακάρι κορίτσια μου όλες μας να έχουμε επιτέλους ευχάριστα να μοιραζόμαστε! Σας ευχαριστώ πολύ όλες για την υποστήριξη και τις συμβουλές! 💖 Πραγματικά έχω πάρει πολύ κουράγιο και εχω μάθει πολλά πραγματα από αυτό το φορουμ. 

Με τον συζυγό σου πήγες τελικά? Δεν ξέρω τι να κάνω με τον δικό μου....χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Με τον συζυγό σου πήγες τελικά? Δεν ξέρω τι να κάνω με τον δικό μου....χαχαχαχα

Ναι με τον σύζυγο πήγα και βοήθησε πολύ τελικά. Πριν πας στο ραντεβού σου πρέπει να περάσεις απο το ταμείο, όπου παίρνεις αριθμό και έχει μεγάλη αναμονή. Οπότε άφησα το σύζυγο να περιμένει 😁 (χρειάζεται να εχει το ΑΜΚΑ σου) και εγώ πήγα κανονικά στο ραντεβού μου. Όταν τελείωσε ήρθε και αυτός. Πάντως αν δεν μπορεί να έρθει δεν ειναι και απαραίτητο. Ο δικός μου πάντα θέλει να έρχεται γιατί κάνει περισσότερες ερωτήσεις και από μένα και πιάνει και την κουβέντα με πλακίτσες 🤣 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια  μου θελω να σας ρωτήσω σχετικά με τον καρυότυπο ζεύγους. Έχετε κάνει τον απλό ή τον μοριακό; 

Εγώ έκλεισα ραντεβού στο Ινστιτούτο Υγείας Παιδιού του Παίδων Αγία Σοφία, όπως μου είπε η γιατρός στο Έλενα. Με παραπεμπτικό γινεται δωρεάν η εξέταση, αλλά στο τηλέφωνο μου είπαν πως κάνουν τον απλό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι με τον σύζυγο πήγα και βοήθησε πολύ τελικά. Πριν πας στο ραντεβού σου πρέπει να περάσεις απο το ταμείο, όπου παίρνεις αριθμό και έχει μεγάλη αναμονή. Οπότε άφησα το σύζυγο να περιμένει 😁 (χρειάζεται να εχει το ΑΜΚΑ σου) και εγώ πήγα κανονικά στο ραντεβού μου. Όταν τελείωσε ήρθε και αυτός. Πάντως αν δεν μπορεί να έρθει δεν ειναι και απαραίτητο. Ο δικός μου πάντα θέλει να έρχεται γιατί κάνει περισσότερες ερωτήσεις και από μένα και πιάνει και την κουβέντα με πλακίτσες 🤣 😄

Δεν κατάλαβα @Luna777 μου (πες με αμυαλη) Δεν ηταν δηλαδη μεσα στην συζήτηση στο γραφείο αποβολών? Και τον φώναξαν μετα στο τέλος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Δεν κατάλαβα @Luna777 μου (πες με αμυαλη) Δεν ηταν δηλαδη μεσα στην συζήτηση στο γραφείο αποβολών? Και τον φώναξαν μετα στο τέλος? 

Ναι, ήταν μέσα μαζί στη συζήτηση. Αλλά ήρθε μόνος του (είχε δει από πριν σε ποιο γραφείο είμαστε) αφού τέλειωσε με το ταμείο. Έχασε μόνο λίγο την αρχή που έδινα το ιστορικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια  μου θελω να σας ρωτήσω σχετικά με τον καρυότυπο ζεύγους. Έχετε κάνει τον απλό ή τον μοριακό; 

Εγώ έκλεισα ραντεβού στο Ινστιτούτο Υγείας Παιδιού του Παίδων Αγία Σοφία, όπως μου είπε η γιατρός στο Έλενα. Με παραπεμπτικό γινεται δωρεάν η εξέταση, αλλά στο τηλέφωνο μου είπαν πως κάνουν τον απλό. 

Θεωρητικά,,,όλες τον απλό κάνουμε νομίζω,,,οι περισσότερες τουλάχιστον. Ο μοριακός είναι πιο ειδικός και ελάχιστοι τον ζητάνε. Καλός είναι και ο απλός. Και η κυστική ίνωση , ειδικά για τον άντρα! Και οι θρομβοφιλιες,,,εμένα μέχρι και καμπύλη σακχάρου με έβαλε και έκανα ,,,, όλα κυρ Στέφανε,,,πήραμε προαγωγή σε επιστήμονες κυρ Στέφανε ,,,βάλε κυρ Στέφανε ,,,🤣😂🤣😂 γελάω αλλά δε γίνεται αν δε διακωμωδισουμε και λίγο !!!! Εύχομαι καλό σκ σε όλες.

Εγω σήμερα τί έκανα πάλι? Σκέφτηκα η μικρή (40αρα 🤣😂) ξανθιά και λέω ,,,, "δεν παίρνεις τον Πιστοφιδη πάλι (το λαπαροσκοπο) να του ζητήσεις μια Skype συνεδρία (με προκαταβαλομενη πληρωμή βεβαίως βεβαίως) και αποστολή όλου του υλικού σε εξετάσεις ενδομητριωσης για να δεις πως θα συνεχίσεις "? Σκεφτόμουν ανάλογα τι θα μου έλεγε σε αυτή τη φανταστική Skype συζήτηση να κανονίσω και ΕΡΑ και υστεροσκοπηση και ματσαρισμα με τη νέα δοτρια και όλα μαζί 🤣😂🤣😂🤣😂🤣,,,,ευτυχώς λοιπόν η γραμματεία του με προσγείωσε και μου είπε "ο γιατρός δεν κάνει skype συνεδρίες, θέλει να σας δει από κοντά και υπερηχογραφικά" ....και έτσι έφαγα την ψυχρολουσια μου και κατάλαβα πως ο Θεουλης μου είπε "άι χριστιανή μου κάνε Χριστούγεννα και βήμα βήμα, δεν ήρθε η ώρα σου ακόμα" και μαζεύτηκα και ηρέμησα 😂🤣😂🤣😂🙏👶❤️👶❤️

Μα να μην έχει προχωρήσει πια αυτή η τεχνολογία λίγο περισσότερο και να γίνονται όλα με διακτινισμο?????😂🤣😂

Μη με βρίσετε ,,,,σας αγαπώ 🥰😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Θεωρητικά,,,όλες τον απλό κάνουμε νομίζω,,,οι περισσότερες τουλάχιστον. Ο μοριακός είναι πιο ειδικός και ελάχιστοι τον ζητάνε. Καλός είναι και ο απλός. Και η κυστική ίνωση , ειδικά για τον άντρα! Και οι θρομβοφιλιες,,,εμένα μέχρι και καμπύλη σακχάρου με έβαλε και έκανα ,,,, όλα κυρ Στέφανε,,,πήραμε προαγωγή σε επιστήμονες κυρ Στέφανε ,,,βάλε κυρ Στέφανε ,,,🤣😂🤣😂 γελάω αλλά δε γίνεται αν δε διακωμωδισουμε και λίγο !!!! Εύχομαι καλό σκ σε όλες.

Εγω σήμερα τί έκανα πάλι? Σκέφτηκα η μικρή (40αρα 🤣😂) ξανθιά και λέω ,,,, "δεν παίρνεις τον Πιστοφιδη πάλι (το λαπαροσκοπο) να του ζητήσεις μια Skype συνεδρία (με προκαταβαλομενη πληρωμή βεβαίως βεβαίως) και αποστολή όλου του υλικού σε εξετάσεις ενδομητριωσης για να δεις πως θα συνεχίσεις "? Σκεφτόμουν ανάλογα τι θα μου έλεγε σε αυτή τη φανταστική Skype συζήτηση να κανονίσω και ΕΡΑ και υστεροσκοπηση και ματσαρισμα με τη νέα δοτρια και όλα μαζί 🤣😂🤣😂🤣😂🤣,,,,ευτυχώς λοιπόν η γραμματεία του με προσγείωσε και μου είπε "ο γιατρός δεν κάνει skype συνεδρίες, θέλει να σας δει από κοντά και υπερηχογραφικά" ....και έτσι έφαγα την ψυχρολουσια μου και κατάλαβα πως ο Θεουλης μου είπε "άι χριστιανή μου κάνε Χριστούγεννα και βήμα βήμα, δεν ήρθε η ώρα σου ακόμα" και μαζεύτηκα και ηρέμησα 😂🤣😂🤣😂🙏👶❤️👶❤️

Μα να μην έχει προχωρήσει πια αυτή η τεχνολογία λίγο περισσότερο και να γίνονται όλα με διακτινισμο?????😂🤣😂

Μη με βρίσετε ,,,,σας αγαπώ 🥰😍

Λοιπόν σε αυτόν τον πιστοφιδη είχα πάει και εγω πριν ξεκινήσω εξωσωματική γιατί είχα μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη η οποία δεν έφευγε....ήταν σοκαλατοειδης.....και ήθελα και δεύτερη γνώμη....εμένα μου φάνηκε οκ όχι κάτι το ιδιαίτερο....μου είπε τότε ότι δεν χειρουργούνται τέτοιες κύστες γιατί θα προκληθεί μεγαλύτερη ζημιά..... τελικά η κύστη έφυγε μόνη της μάλλον με την βοήθεια της Παναγίας.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Λοιπόν σε αυτόν τον πιστοφιδη είχα πάει και εγω πριν ξεκινήσω εξωσωματική γιατί είχα μια κύστη στην αριστερή ωοθήκη η οποία δεν έφευγε....ήταν σοκαλατοειδης.....και ήθελα και δεύτερη γνώμη....εμένα μου φάνηκε οκ όχι κάτι το ιδιαίτερο....μου είπε τότε ότι δεν χειρουργούνται τέτοιες κύστες γιατί θα προκληθεί μεγαλύτερη ζημιά..... τελικά η κύστη έφυγε μόνη της μάλλον με την βοήθεια της Παναγίας.... 

Η δική μου κύστη είναι 5cm και περιβάλλει όλη την αριστερή ωοθηκη (στην ουσία υπάρχει μόνο κύστη και όχι ωοθηκη) ,,, παραμένει έτσι 2 χρόνια... και εμένα σοκολατοειδους μορφή,,,το θέμα είναι ότι είναι και όλη η κοιλιά μου γεμάτη ενδομητριωση πλέον, έντερα, στομάχι, συκώτι, ,,,,, παρόλα αυτά ξέρεις,,,οι εξωσωματικοι λένε,,,,"δεν επηρεάζει η ενδομητριωση την εξωσωματική",,, ας βοηθήσει η Παναγία να μην την επηρεάζει (έστω και στην 5η) ετ μου όταν με το καλό την κάνω!!! Αϊ στο καλό! Όλα θα γίνουν,,,βήμα βήμα ,,,και ας είναι και 🐢 αυτά 🤣😂🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η condios είπε:

Η δική μου κύστη είναι 5cm και περιβάλλει όλη την αριστερή ωοθηκη (στην ουσία υπάρχει μόνο κύστη και όχι ωοθηκη) ,,, παραμένει έτσι 2 χρόνια... και εμένα σοκολατοειδους μορφή,,,το θέμα είναι ότι είναι και όλη η κοιλιά μου γεμάτη ενδομητριωση πλέον, έντερα, στομάχι, συκώτι, ,,,,, παρόλα αυτά ξέρεις,,,οι εξωσωματικοι λένε,,,,"δεν επηρεάζει η ενδομητριωση την εξωσωματική",,, ας βοηθήσει η Παναγία να μην την επηρεάζει (έστω και στην 5η) ετ μου όταν με το καλό την κάνω!!! Αϊ στο καλό! Όλα θα γίνουν,,,βήμα βήμα ,,,και ας είναι και 🐢 αυτά 🤣😂🤣😂

Ναι εμένα ήταν πιο μικρή....σου εύχομαι ολόψυχα όταν πας εκεί να έχουν εξαφανιστεί όλα και να μην υπάρχει δείγμα ενδομητριωσης..... Όλα θα γίνουν κορίτσι μου όπως τα είπες βήμα βήμα....κάνε και το ΕΡΑ τέστ ελπίζω με μέθη έτσι γιατί εγώ που το έκανα ζωντανή τινάχτηκα ως το ταβάνι....και όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά 🙏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Ναι εμένα ήταν πιο μικρή....σου εύχομαι ολόψυχα όταν πας εκεί να έχουν εξαφανιστεί όλα και να μην υπάρχει δείγμα ενδομητριωσης..... Όλα θα γίνουν κορίτσι μου όπως τα είπες βήμα βήμα....κάνε και το ΕΡΑ τέστ ελπίζω με μέθη έτσι γιατί εγώ που το έκανα ζωντανή τινάχτηκα ως το ταβάνι....και όλα θα πάνε καλά αυτή τη φορά 🙏🙏🙏🙏

Καλέ εννοείται ΜΟΝΟ με μέθη!!!! Εδώ εγώ έκανα ετ με μέθη,,,,ΕΡΑ θα κάνω ξύπνια???? 🤣😂🤣😂!!!! Εσύ πάλι γιατί το πέρασες ξύπνια ? Πόσο δυνατή ήσουν πραγματικά?!?!!!!

Άσε γιατί πάλι έφαγα φλασια,,,,αν μυρίσει καμμένο εγώ θα είμαι! Συζητήσαμε πριν λίγο με το σύζυγο μου να πάω ανάμεσα Χριστούγεννα Πρωτοχρονιά αν είναι Αθήνα να με δει ο Πιστοφιδης (ίσως και μόνη μου που θα έχω άδεια και ε ο σύζυγος θα εργάζεται) ,,,και αν βρω ρντβ θα πάω φίλη. Να πάρω μια σειρά,,,να δω τί θα χρειαστεί να κάνω να τα βάλω κάτω,,,χρόνους, λεφτά, διαχείριση, άδειες (όχι δεν είμαι ψυχαναγκαστική 🤣😂🤣 μην το σκεφτείτε στιγμή) 

Μονο καλά θέλουμε να πάνε ,για αυτό τα κάνουμε όλα αυτά! Αμήν! 🙏👶❤️👶❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...