Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Κάτι αίματος μα ςέγραψε για ιστοσυμβατότητα, προνθομβίνες και αντιφωσφωλιδικό. Τώρα τι να πω, υποτίθεται η αποκόλληση σάκου στη 2η αποβολή ήταν λόγω σαλοσπιρ, την κόψαμε τα ξαναέχασα και ήμουν ξάπλα! Και χωρίς ινωμύωμα πια όπως την πρώτη φορά! Τρίτωσε το θέμα αλλά οκ ελπίζω ακόμη! Σε ευχαριστώ που πάντα με έχεις στο νου!

Σε νοιάζομαι πολύ..  είναι μια σύνδεση ίσως;-) 

Ποτε θα κάνεις την εξέταση;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Έλα βρε αγάπη μου.... Μην μου στεναχωριέσαι όμως όλα θα γίνουν! Σε φιλώ 😘😘😘❤️❤️❤️❤️

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ ευακι μου. Τόσο ζαμαν φου έγινε πλέον που ακόμα και εμένα τρομάζω. 

Εσυ πως πας ευακι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ ευακι μου. Τόσο ζαμαν φου έγινε πλέον που ακόμα και εμένα τρομάζω. 

Εσυ πως πας ευακι μου; 

Θα είναι Χριστούγεννιατικο το μωράκι σου καλέ που σου λέω !! 🙏❤️

Εγώ καλά πάω ευτυχώς και δόξα το Θεό ! 

Παίρνω σαλοσπιρ των 160mg γιατί μου βγήκε πιθανότητα προεκλαμψίας 1/62 στην αυχενική και μια πιθανότητα 1/92 για πρόωρο τοκετό πριν τις 37 εβδομάδες λόγω τραχήλου 31χιλ. Αύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου να με δει να τα πούμε και από κοντά αναλυτικά... Αλλά πέρα από αυτά όλα πάνε καλά, οι ναυτίες και οι εμετοί έχουν σταματήσει μόνο κάτι καούρες νιώθω τις τελευταίες ημέρες. Είμαι 14η εβδομάδα τώρα... 🤞

Σιγά σιγά προχωράμε και ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι το τέλος !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Θα είναι Χριστούγεννιατικο το μωράκι σου καλέ που σου λέω !! 🙏❤️

Εγώ καλά πάω ευτυχώς και δόξα το Θεό ! 

Παίρνω σαλοσπιρ των 160mg γιατί μου βγήκε πιθανότητα προεκλαμψίας 1/62 στην αυχενική και μια πιθανότητα 1/92 για πρόωρο τοκετό πριν τις 37 εβδομάδες λόγω τραχήλου 31χιλ. Αύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου να με δει να τα πούμε και από κοντά αναλυτικά... Αλλά πέρα από αυτά όλα πάνε καλά, οι ναυτίες και οι εμετοί έχουν σταματήσει μόνο κάτι καούρες νιώθω τις τελευταίες ημέρες. Είμαι 14η εβδομάδα τώρα... 🤞

Σιγά σιγά προχωράμε και ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι το τέλος !! 

Εννοείται πως θα τα καταφέρεις ευακι μου το νινακι σου είναι εκει.. 😉 και έχει δέσει:-) λιγακι πιο χαλαρά λόγο τραχήλου :-)

Α..εγω παραγγελία θα το κάνω το νινακι μου να έρθει Φεβρουαρίο να έχει μαζί με τον γιο μου γεννεθλια.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα, είχα γράψει και λίγο καιρό πριν σε αυτό το θέμα, όταν μόλις έλαβα τα αρνητικά μαντάτα της 1ης μου εμβρυομεταφορας. Την περασμένη Δευτέρα προχώρησα στην 2η εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων ΑΑ όπως μου είπαν και αναρωτιέμαι, έχω ακριβώς τα ίδια πονάκια/τσιμπηματακια όπως και την προηγούμενη φορά κατά την αναμονή με την μικρή διαφορά ότι αυτή τη φορά ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου την 5η μέρα ενώ την προηγούμενη φορά είχαν ξεκινήσει την 7η. Μην φανταστείτε όμως τίποτα φοβεροί πόνοι, για μερικά δευτερόλεπτα μέσα στη μέρα και μετά τέλος. Λέτε να έχω πάλι τα ίδια αρνητικά αποτελέσματα.. ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

…..και σε συνέχεια όσων λέγαμε χτες, το φμπ σήμερα μου πετάει αυτό το βιντεάκι:

Καλή απόλαυση κορίτσια!

Αχχχχχ.... 😔

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οχι κανένας. Βασικά στο κέντρο είναι ανδρολογος αλλά ποτέ δεν τον είδα ούτε μίλησα ποτε μαζί του. Στο κέντρο ποτε είπαν ούτε καν για βιταμίνες... τωρα ότι και να πω θα φανώ η περίεργη αλλά και πριν την πρώτη εγκυμοσύνη τα έλεγα εγώ ότι πρέπει να το δούμε και λέγανε έχετε μέλλον. ... τι να πω ; 🤔

Δεν μπορώ και οικονομικά τώρα να μπω και σε αυτό με το ονλινε κτλ θα δω τον Φεβρουάριο τι θα γίνει αλλιως τον Ιούνιο από κοντά σε κάποιον γιατρό 

Ότι πιστεύεις εσύ καλύτερο κοριτσάκι μου.. είναι κρίμα βέβαια να υποβαλλεσαι εσύ σε κύκλους εξωσωματικής γονιμοποίησης και το σπέρμα, όταν υπάρχει αποδεδειγμένα πρόβλημα υπογονιμότητας, να το παραλείπουν χωρίς όχι απλά περαιτέρω εξετάσεις αλλά ούτε καν να σας παραπέμπουν σε εξειδικευμένο ανδρολόγο... Τι να πω..;! 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια γεια σας !

Τόσο καιρό γράφω στην άλλη συνομιλία, την Πέμπτη πάω για την πρώτη μου εμβρυομεταφορά ❤️ ελπίζω μετά να τα λέμε από εδώ και να ναι κ εγώ στην ομαδουλα σας!🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εννοείται πως θα τα καταφέρεις ευακι μου το νινακι σου είναι εκει.. 😉 και έχει δέσει:-) λιγακι πιο χαλαρά λόγο τραχήλου :-)

Α..εγω παραγγελία θα το κάνω το νινακι μου να έρθει Φεβρουαρίο να έχει μαζί με τον γιο μου γεννεθλια.  

😘😘😘

Αγάπη για πες τι να κάνω για τον τράχηλο γμτ σπίτι είμαι και ξάπλα, τώρα το ΣΚ πήγαμε 2 βόλτες να περπατήσω λίγο γιατί όλο σπίτι σπίτι θα τρελαθώ... Πραγματικά έτσι είναι ο τράχηλος μου μάλλον, όταν είχα το αιμάτωμα 6η εβδομάδα ήταν 33 χιλιοστά από ότι βλέπω στα χαρτιά και στην αυχενική 13η εβδομάδα 31 χιλιοστά. Και από το αιματωμα και μετά όλο ξάπλα είμαι και όλα πολύ προσεκτικά... Που θα πάει αυτός ο τράχηλος δηλαδή αν είναι από τώρα έτσι ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

😘😘😘

Αγάπη για πες τι να κάνω για τον τράχηλο γμτ σπίτι είμαι και ξάπλα, τώρα το ΣΚ πήγαμε 2 βόλτες να περπατήσω λίγο γιατί όλο σπίτι σπίτι θα τρελαθώ... Πραγματικά έτσι είναι ο τράχηλος μου μάλλον, όταν είχα το αιμάτωμα 6η εβδομάδα ήταν 33 χιλιοστά από ότι βλέπω στα χαρτιά και στην αυχενική 13η εβδομάδα 31 χιλιοστά. Και από το αιματωμα και μετά όλο ξάπλα είμαι και όλα πολύ προσεκτικά... Που θα πάει αυτός ο τράχηλος δηλαδή αν είναι από τώρα έτσι ??? 

Ίσως γίνει περιδεση τραχήλου αργότερα δεν είναι κάτι Θα σε βοηθήσει. Μη σε αγχώνει απλα όπως σου είπα θέλει χαλαρά εννοούσα αν πας βόλτα να πηγαίνεις με αργό ρυθμό. Δουλειές επίσης με αργό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Ηρώ_k_88 είπε:

Καλησπέρα και από μένα, είχα γράψει και λίγο καιρό πριν σε αυτό το θέμα, όταν μόλις έλαβα τα αρνητικά μαντάτα της 1ης μου εμβρυομεταφορας. Την περασμένη Δευτέρα προχώρησα στην 2η εμβρυομεταφορα 2 βλαστοκυστεων ΑΑ όπως μου είπαν και αναρωτιέμαι, έχω ακριβώς τα ίδια πονάκια/τσιμπηματακια όπως και την προηγούμενη φορά κατά την αναμονή με την μικρή διαφορά ότι αυτή τη φορά ξεκίνησαν οι πόνοι περιόδου την 5η μέρα ενώ την προηγούμενη φορά είχαν ξεκινήσει την 7η. Μην φανταστείτε όμως τίποτα φοβεροί πόνοι, για μερικά δευτερόλεπτα μέσα στη μέρα και μετά τέλος. Λέτε να έχω πάλι τα ίδια αρνητικά αποτελέσματα.. ??

Καλημέρα. Κανένα συμπτώμα δεν μας δείχνει αν πέτυχε η όχι καταλαβαίνω απόλυτα την αγωνία σου όμως δεν μπορεί να σου δείξει αν πέτυχε. Μ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια .. καλη εβδομαδα κ δοξασμενο να ναι το ονομα του Αγιου Νικολαου.. Να μας βοηθησει να κανουμε τα μωρακια μας .. ηθελα να σας ρωτησω τη γνωμη σας .. εχω κατεψυγμενα εμβρυα κ θα ξεκινησω διαδικασια εμβρυομεταφορας τον Φεβρουαριο .. τη πρωτη δοση εμβολιου την εκανα 26 ιουλιου κ τη δευτερη 17 αυγουστου .. πιστευετε πρεπει να κανω τη τριτη δοση μολις κλεισω τετραμηνο 17 δεκεμβρη η ειναι πολυ νωρις;; Η να τη κανω μετα τη πρωτη προσπαθεια το Φεβρουαριο ανεξαρτητα το αποτελεσμα; Σας ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσι μου πολύ λυπάμαι ειλικρινά! Δεν έχω παρόμοια εμπειρία, οπότε δεν ξέρω κάτι παραπάνω να σου πω. Ο γιατρός σου τι σας είπε; Έχετε κάνει εσύ και ο συντροφός σου διεξοδικό έλεγχο; Ίσως να κλεισεις ένα ραντεβού στο Έλενα στο Τμημα Αποβολών. Έχουν βοηθήσει πολλά ζευγάρια εκεί. Μπορεί και κάποια από τις πιο έμπειρες κοπέλες εδώ να σε συμβουλέψει.  

 

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vibet είπε:

Ο καρυότυπος ζευγους ειναι μια χαρά απλα είναι ο απλός όχι ο ακριβός που αναφέρεις αλλα και πάλι τα εμβρυα έχουν διαφορετικό πρόβλημα κάθε φορά οπότε δεν είναι κάτι που μεταφέρεται από μας νομίζω. Επίσης έγω έχω πολυκυστικες που σημάινει ότι χωρις φάρμακα και γιατρουσ δεν κάνω πλέον ωορηξια και ότι άλλα προβλήματα συνοδευονται με αυτό.

Είχα 1 αποβολή με απότέλεσμα βιοψίας χρωμοσωμιακό που προέκυψε από φυσιολογική συλληψη (απαιρνα κλομιφαίνη τότε). Η δευτερη φορά ήταν εξωσωματική (διέγερση με αλτερμον), από τα 11 εμβρυα που γονιμοποιήθηκαν το ΄1 προχώρησε σε βλαστοκύστη και προέκυψε με χρωμοσωμιακό .... σοκ εμεις!!! Την δευτερή φορά πήγαμε σε αλλο γιατρό (διέγερση μενοπούρ). Πάλι έιχα 11 εμβρύα. Είπα στον γιατρό ότι δεν θάλουμε πάλι να μέινουμε χωρις κάτι να εμφυτέψουμε και αν δεί ότι καποιο δεν θα προχωρήσει σε βλαστοκύστη να το καταψύξει 3τη μέρα. Μου καέψυξε 4 τρίτης μέρας χωρίς βιοψια και στο τέλος εφτασαν μόνο 2 βλαστοκύστες με χρωμοσωμιακό. Αρα μέχρι τώρα 4/4 με πρόβλημα σε 3 κύκλους. 

Τώρα την πεμπτη αποφασίσαμε να τα βάλω και τα 4 τρίτης μέρας που έχω και ότι γίνει. Το πολύ πολυ να κάνω απόξεση!!!

Ο γιατρος μου είπε να δοκιμάσουμε και να τσεκάρουμε μέρχι 10 εμβρύα γιατι οι πιθανότητες ειναι 2/10. Αλλά έγω αναρωτιέμαι .... και αν έχω καποιο εμβρυο που δεν έχει χρωμοσωμιακό αλλά δεν καταφέρει να φτάσει να γίνει βλαστοκύστη τι γίνεται; Γιατί να το χάσω αυτό΄; Ασε που μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα βιοψίας χάνω έναν κύκλο. Δεν ξέρω και εγω σκέφτομαι να μην ξανακάνω βιοψια από δω και πέρα και να  βάζω ότι έχω!! Μέχρι 2 αλλες διεγέρσεις θά κάνω το πολυ και μετά με δότη/δότρια !!!

@Vibet έχει δίκαιο η @Luna777 κάνε όλες τις εξετάσεις και κλείσε ενα ραντεβού στο έλενα στο τμήμα αποβολών. Έγω το ίδιο κάνω. Έκλεισα ραντεβού να παω και να δω τι θα μου πουν, από αίματολογικές μεχρι και το σπέρμα, από καρύοτυπο ζεύγους μέχρι και σαλπιγγογραφίες και υστεροσκόπηση.....

Εμείς επίσης δυσκολευόμαστε και πήγαμε σε 2 γιατρούς/εξωσωματιστες να δουμε τι θα μας πουν. Και οι δυο μου είπαν πως λόγω ηλικίας (40 στα 41 και εγώ) είμαι πριν το όριο. Και πως πολλές γυναίκες επιλέγουν και το κομμα΄τι με δανικά ωάρια... Δεν είναι βέβαια μόνο το θέμα με τα ωάρια γιατί μας τα έχουν κάνει.... ΝΑ ..... με το συμπάθιο, και αφήνουν τον άντρα απ'έξω. Αυτό το κομμάτι μπορεί να το αναλύσει πολύ ωραία και η @Kiddo Γιατί και εμείς κοιτάμε το σπέρμα του συζυγου απο διάφορες μεριές τωρα. Κάνε την προσπάθεια σου και αν χρειαστεί κάνε και άλλη προσπάθεια, αλλά έλεγξε τα πάντα όλα. Πάντως σε καταλαβαίνω πολύ καλά και οι περισσότερες εδω στην ομάδα νομίζω. Όλες το ίδιο θέλουμε, όλες τραβάμε διάφορα...

@twinkletwinlkle πως πέρασες όταν είδες το αγόρι σου 🤪 ???? Τον Αργυρό εννοώ μην μπερδεύεσαι 😂 Ελπίζω να ξεσάλωσες και να χόρεψες και να ήπιες και να πέρασες καλά εδώ στην πρωτεύουσα. Εμείς με την αγαπημένη Kiddo χορεύαμε και πίναμε και γουστάραμε (η καθεμία στο σαλόνι της, αλλά και πάλι μαζι).

@troia δεν ξέρω αν μπαίνει απο κινητό σου έστειλα pm

 

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

 

@Vibet έχει δίκαιο η @Luna777 κάνε όλες τις εξετάσεις και κλείσε ενα ραντεβού στο έλενα στο τμήμα αποβολών. Έγω το ίδιο κάνω. Έκλεισα ραντεβού να παω και να δω τι θα μου πουν, από αίματολογικές μεχρι και το σπέρμα, από καρύοτυπο ζεύγους μέχρι και σαλπιγγογραφίες και υστεροσκόπηση.....

Εμείς επίσης δυσκολευόμαστε και πήγαμε σε 2 γιατρούς/εξωσωματιστες να δουμε τι θα μας πουν. Και οι δυο μου είπαν πως λόγω ηλικίας (40 στα 41 και εγώ) είμαι πριν το όριο. Και πως πολλές γυναίκες επιλέγουν και το κομμα΄τι με δανικά ωάρια... Δεν είναι βέβαια μόνο το θέμα με τα ωάρια γιατί μας τα έχουν κάνει.... ΝΑ ..... με το συμπάθιο, και αφήνουν τον άντρα απ'έξω. Αυτό το κομμάτι μπορεί να το αναλύσει πολύ ωραία και η @Kiddo Γιατί και εμείς κοιτάμε το σπέρμα του συζυγου απο διάφορες μεριές τωρα. Κάνε την προσπάθεια σου και αν χρειαστεί κάνε και άλλη προσπάθεια, αλλά έλεγξε τα πάντα όλα. Πάντως σε καταλαβαίνω πολύ καλά και οι περισσότερες εδω στην ομάδα νομίζω. Όλες το ίδιο θέλουμε, όλες τραβάμε διάφορα...

@twinkletwinlkle πως πέρασες όταν είδες το αγόρι σου 🤪 ???? Τον Αργυρό εννοώ μην μπερδεύεσαι 😂 Ελπίζω να ξεσάλωσες και να χόρεψες και να ήπιες και να πέρασες καλά εδώ στην πρωτεύουσα. Εμείς με την αγαπημένη Kiddo χορεύαμε και πίναμε και γουστάραμε (η καθεμία στο σαλόνι της, αλλά και πάλι μαζι).

@troia δεν ξέρω αν μπαίνει απο κινητό σου έστειλα pm

 

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά σε όσους γιορτάζουν σήμερα 😘😘

Καλημέρα Hope, πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού αλλα δεν είχε και θα καλέσω μετά την πρωτοχρονιά που θα ανοίξουν τα νέα ρεντεβού για Φλεβάρη και Μάρτη.  Δεν χανω και τίποτα. Να μου πεις τι θα σου πουν και σένα και ευχομαι να τελειώσυν τα βάσανα μας καποια στιγμή. Κουράγιο σε όλες .... !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

 

@troia δεν ξέρω αν μπαίνει απο κινητό σου έστειλα pm

Μόλις σου απάντησα. Συγγνώμη για την καθυστέρηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

😘😘😘

Αγάπη για πες τι να κάνω για τον τράχηλο γμτ σπίτι είμαι και ξάπλα, τώρα το ΣΚ πήγαμε 2 βόλτες να περπατήσω λίγο γιατί όλο σπίτι σπίτι θα τρελαθώ... Πραγματικά έτσι είναι ο τράχηλος μου μάλλον, όταν είχα το αιμάτωμα 6η εβδομάδα ήταν 33 χιλιοστά από ότι βλέπω στα χαρτιά και στην αυχενική 13η εβδομάδα 31 χιλιοστά. Και από το αιματωμα και μετά όλο ξάπλα είμαι και όλα πολύ προσεκτικά... Που θα πάει αυτός ο τράχηλος δηλαδή αν είναι από τώρα έτσι ??? 

Ποσο εισαι τώρα;;; Εγω με διδυμη κυηση 11+3 (στην αυχενικη δηλαδη ) ειχα 33 τραχηλο .,,μου ειχανε πει ειναι μια χαρα διοτι τον θελανε ανω του  25 ! Μετα 26+3 εβδομαδων ειχα 32 και μετα  30+ 4 πηγε 27 εκει μου εδωσε μαγνησιο 3  τροφοκαρντ τη μερα (πολυ  σημαντικο για τις συσπασεις ) κ εβαζα κ 1 ουτρο κολπικα καθε βραδυ.μετα ξαναπηγα για υπερηχο 32 +6 εβδομαδων κ δεν μου τον μετρησε καν ..τον ρωτησα και ειπε δε μετραμε απο δω κ περα .,ολα θα ειναι καλά και γεννησα 37η προγραμματισμένα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Θα είναι Χριστούγεννιατικο το μωράκι σου καλέ που σου λέω !! 🙏❤️

Εγώ καλά πάω ευτυχώς και δόξα το Θεό ! 

Παίρνω σαλοσπιρ των 160mg γιατί μου βγήκε πιθανότητα προεκλαμψίας 1/62 στην αυχενική και μια πιθανότητα 1/92 για πρόωρο τοκετό πριν τις 37 εβδομάδες λόγω τραχήλου 31χιλ. Αύριο θα πάω στον γυναικολόγο μου να με δει να τα πούμε και από κοντά αναλυτικά... Αλλά πέρα από αυτά όλα πάνε καλά, οι ναυτίες και οι εμετοί έχουν σταματήσει μόνο κάτι καούρες νιώθω τις τελευταίες ημέρες. Είμαι 14η εβδομάδα τώρα... 🤞

Σιγά σιγά προχωράμε και ελπίζω να τα καταφέρω μέχρι το τέλος !! 

Ααα τωρα ειδα εισαι 14η!!!! Νωρις εισαι ακομα μην ανησυχεις να ξεκουραζεσαι κ να εισαι εισαι ηρεμη, τιποτα αλλο! Και εγώ επαιρνα Σαλοσπίρ γιατι ειχε βγει 1:111 .. μου το έκοψε η αιματολογος στο ντοπλερ (3ος μεγαλος υπερηχος την 30+4 εβδομαδα) διοτι βγηκε καλο το ντοπλερ αλλιως θα το συνεχιζα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα κοριτσια .. καλη εβδομαδα κ δοξασμενο να ναι το ονομα του Αγιου Νικολαου.. Να μας βοηθησει να κανουμε τα μωρακια μας .. ηθελα να σας ρωτησω τη γνωμη σας .. εχω κατεψυγμενα εμβρυα κ θα ξεκινησω διαδικασια εμβρυομεταφορας τον Φεβρουαριο .. τη πρωτη δοση εμβολιου την εκανα 26 ιουλιου κ τη δευτερη 17 αυγουστου .. πιστευετε πρεπει να κανω τη τριτη δοση μολις κλεισω τετραμηνο 17 δεκεμβρη η ειναι πολυ νωρις;; Η να τη κανω μετα τη πρωτη προσπαθεια το Φεβρουαριο ανεξαρτητα το αποτελεσμα; Σας ευχαριστω

Εγώ λέω να την κάνεις εκεί πριν κλείσεις 6μηνο τελη γεναρη  λίγο πριν την ΕΤ.. Εγώ έκανα τη 2η δόση εμβολιου pfizer και μετά από 3 μέρες έκανα την ΕΤ και τώρα είμαι εγκυος στον 7ο μήνα. Προγραμμα΄τισα ήδη και την 3η αναμνηστική δόση σε 3 μέρες.. Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Lisaki 80 είπε:

Εγώ λέω να την κάνεις εκεί πριν κλείσεις 6μηνο τελη γεναρη  λίγο πριν την ΕΤ.. Εγώ έκανα τη 2η δόση εμβολιου pfizer και μετά από 3 μέρες έκανα την ΕΤ και τώρα είμαι εγκυος στον 7ο μήνα. Προγραμμα΄τισα ήδη και την 3η αναμνηστική δόση σε 3 μέρες.. Με το καλό!!

@Natassou85 καλησπέρα! Και εγώ κορίτσι μου συμφωνώ να το κάνεις το εμβόλιο πριν την εμβρυομεταφορα. Εγώ με σύσταση γιατρου και εξωσωματιστη έκανα τη πρώτη δόση 1/8 τη δεύτερη 21/8 και 13/9 έκανα εμβρυομεταφορα και τώρα είμαι 14η εβδομάδα έγκυος. Τώρα έχω κλείσει να κάνω 18/12 την αναμνηστική αλλά θα ρωτήσω και τον γυναικολόγο μου σήμερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ποσο εισαι τώρα;;; Εγω με διδυμη κυηση 11+3 (στην αυχενικη δηλαδη ) ειχα 33 τραχηλο .,,μου ειχανε πει ειναι μια χαρα διοτι τον θελανε ανω του  25 ! Μετα 26+3 εβδομαδων ειχα 32 και μετα  30+ 4 πηγε 27 εκει μου εδωσε μαγνησιο 3  τροφοκαρντ τη μερα (πολυ  σημαντικο για τις συσπασεις ) κ εβαζα κ 1 ουτρο κολπικα καθε βραδυ.μετα ξαναπηγα για υπερηχο 32 +6 εβδομαδων κ δεν μου τον μετρησε καν ..τον ρωτησα και ειπε δε μετραμε απο δω κ περα .,ολα θα ειναι καλά και γεννησα 37η προγραμματισμένα ..

 

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Ααα τωρα ειδα εισαι 14η!!!! Νωρις εισαι ακομα μην ανησυχεις να ξεκουραζεσαι κ να εισαι εισαι ηρεμη, τιποτα αλλο! Και εγώ επαιρνα Σαλοσπίρ γιατι ειχε βγει 1:111 .. μου το έκοψε η αιματολογος στο ντοπλερ (3ος μεγαλος υπερηχος την 30+4 εβδομαδα) διοτι βγηκε καλο το ντοπλερ αλλιως θα το συνεχιζα..

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου !! Χαίρομαι να ακούω τέτοια νέα μου δίνουν και εμένα κουράγιο !! Να σου ζήσουν τα μωράκια σου !! μακάρι να πάνε έτσι και για εμένα ! 

Ναι 14η τώρα, με δίδυμη κύηση ξεκίνησα αλλά σταμάτησε το ένα στην 6η εβδομαδα.

απο ότι έχω δει εδώ μέσα όλες έχουν πολύ μεγαλύτερο τράχηλο από εμένα και λέω που θα πάει ο δικος μου δηλαδή αν είναι από τώρα έτσι... Αλλά ελπίζω να μείνει εκεί που είναι.... Αν και φοβάμαι αν είναι κάθε λίγες εβδομάδες να μειώνεται 3 χιλιοστά... Θα το συζητήσουμε και με τον γυναικολόγο σήμερα... 

Αχ αυτή η πιθανότητα προεκλαμψίας ίσα ίσα να μας αγχωσει ε ? Ευτυχώς όλα πήγαν καλά για εσένα ελπίζω και για εμένα... Ξεκίνησα το σαλοσπιρ και ο θεός βοηθός δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα άλλο... Προσέχω τη διατροφή μου όσο γίνεται δεν τρώω πολύ αλάτι ούτε γλυκά... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vibet είπε:

Καλημέρα Hope, πήρα τηλέφωνο να κλείσω ραντεβού αλλα δεν είχε και θα καλέσω μετά την πρωτοχρονιά που θα ανοίξουν τα νέα ρεντεβού για Φλεβάρη και Μάρτη.  Δεν χανω και τίποτα. Να μου πεις τι θα σου πουν και σένα και ευχομαι να τελειώσυν τα βάσανα μας καποια στιγμή. Κουράγιο σε όλες .... !!!

Μπορείς και Online να ξέρεις. στο 1535.gr να μπαίνεις καθημερινά γιατί μπορεί να ακυρωθεί και κάποιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@hope501

Πέρασα φανταστικά! Καιρό είχα να περάσω τόσο καλά και το είχα τόση ανάγκη μετά την κλεισούρα και όλα αυτά που περνάμε τόσο καιρό! Η πρωτεύουσα πανέμορφη στολισμένη με τα γιορτινά της! Επιτέλους ήρθα Αθήνα για διασκέδαση και όχι για ωοληψιες και εγχειρήσεις! Είπα την επόμενη φορά που θα έρθω για ωοληψία να εκμεταλλευτώ το ταξίδι να ξανακάνω μια βολτίτσα.

Ένα έχω να πω. Το αγόρι μας είναι θεότητα! Πολύ πολύ καλύτερος από κοντά γιατί στο voice μου έχει σπάσει λίγο τα νεύρα, η αλήθεια είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Θ απάμε με τον άντρα μου να δώσει αίμα και αυτός για τις αντίστοιχες δικές του αύριο. Ας τις κάνουμε και βλέπουμε!

Κορίτσια καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάποια από σας που έχει κάνει εξωσωματική θα μπορούσε να μου δώσει οδηγίες για το τι κάνετε μετά την εμβρυομεταφορά;

Έχετε καθίσει κάτω ξαπλωμένος στο κρεβάτι σηκώνεστε πηγαίνετε για δουλειά; Εγώ δουλεύω σε γραφείο θεωρείται ότι μπορώ να πάω στο γραφείο;

Προφανώς θα ρωτήσω και τον γιατρό αλλά θα ήθελα λίγες συμβουλές αν μπορείτε 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@hope501

Πέρασα φανταστικά! Καιρό είχα να περάσω τόσο καλά και το είχα τόση ανάγκη μετά την κλεισούρα και όλα αυτά που περνάμε τόσο καιρό! Η πρωτεύουσα πανέμορφη στολισμένη με τα γιορτινά της! Επιτέλους ήρθα Αθήνα για διασκέδαση και όχι για ωοληψιες και εγχειρήσεις! Είπα την επόμενη φορά που θα έρθω για ωοληψία να εκμεταλλευτώ το ταξίδι να ξανακάνω μια βολτίτσα.

Ένα έχω να πω. Το αγόρι μας είναι θεότητα! Πολύ πολύ καλύτερος από κοντά γιατί στο voice μου έχει σπάσει λίγο τα νεύρα, η αλήθεια είναι.

αχαχαχαχαχαχα τον έχω δει πριν 3 χρόνια. Κέφι πολύ έκανε!! Τώρα όσον αφορά το voice... προσπαθει να είναι στην ίδια ευθεία με ρουβά και μουζου. Αμ δεν γίνεται αυτό. Το γέλιο που κάνω με αυτους τους δυο δεν υπάρχει. Η 4αδα με μαραβεγια ηταν τέλεια. Η ζουγανέλη δυστυχώς δεν μπόρεσε να κάνει fit in. Ε, ο αργυρός θέλει τωρα να γίνει η πρωτιά και αντιγράφει λίγο τους άλλους δυο. Και εμενα μου σπάει λίγο τα νεύρα.

Και διασκέδαση χρειάζεται. Βασικά επιβάλλεται. Όλο τα καθημερινά προβλήματα + το αγχος των ετ....δεν γίνεται. Εγώ με Αλκαίο ξέχασα όλες τις έννοιες που είχα για όλο το βράδυ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα θέλω να ρωτήσω κάποια από σας που έχει κάνει εξωσωματική θα μπορούσε να μου δώσει οδηγίες για το τι κάνετε μετά την εμβρυομεταφορά;

Έχετε καθίσει κάτω ξαπλωμένος στο κρεβάτι σηκώνεστε πηγαίνετε για δουλειά; Εγώ δουλεύω σε γραφείο θεωρείται ότι μπορώ να πάω στο γραφείο;

Προφανώς θα ρωτήσω και τον γιατρό αλλά θα ήθελα λίγες συμβουλές αν μπορείτε 🙏

Γεια σου κορίτσι και καλή επιτυχία σου εύχομαι! Ο γιατρός μου στις 4 εμβρυομεταφορές που έχω κάνει με τις 2 επιτυχείς άσχετα που τελικά τα έχασα, ήθελε τις 3 επόμενες μέρες της ετ να είμαι χαλαρά  ξάπλα σπίτι, να αποφέυγω βάρη και κούραση! Μετά μέχρι τη χοριακή να αποφέυγω την οδήγηση και να μη σηκώνω βάρη. Δουλευω σε φροντιστήριο οπότε γενικά δεν έχω κουραστική εργασία αλλά αφού ήταν η γραμμή του γιατρού την ακολούθησα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...