Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και ακλό ΣΚ να έχουμε!!

Να σας ρωτήσω, ξέρετε μήπως κάποιον αιματολόγο καλό? δηλαδή κάποιον που βλέπει και γυναίκες που πάνε για εξωσωματική και σε σχέση με την γονιμότητα?

Επίσης να σε ρωτήσω @Lucia79 μου, ήταν στο έλενα μαζί σου και ο σύζυγος? 

Καλημέρα καλό Σ/Κ να έχουμε!

Στο τμήμα καθ'εξιν αποβολών του Έλενα που θα πάς τώρα, η γιατρός εκεί που θα σε δει είναι αιματολογος με ειδίκευση στην ανοσολογία. Εννοείτε ότι παρακολουθούν τις γυναίκες σε σχέση με τη γονιμότητα τους και περιπτώσεις γυναικών σε εξωσωματική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Christyne είπε:

Καλησπέρα στην ομάδα .. σας διαβάζω καθημερινά και ενημερώνομαι .. Θα χρειαστώ τη βοήθεια σας .. μήπως γνωρίζετε κάποια Ενδοκρινολόγο Κύησης (για Αθήνα αναφέρομαι!).. Βρίσκομαι στην 12 εβδ και η tsh μου εχει πάρει την ανηφόρα .. πέρυσι έκανα θυροειδεκτομη και ενώ πριν την εγκυμοσύνη ήμουν σταθερά στο 0,57 ακόμη και κατα τη διάρκεια της εξωσωματικης και τωρα έφτασε στο 8 με δόση Τ4 των 300mg.. Εχω εμπιστοσύνη στην ενδοκρινολόγο μου αλλα θα ήθελα και μια δεύτερη γνώμη .. ευχαριστω θερμα σε όσες μπορείτε να με βοηθήσετε .. 💛

Σου εστειλα μηνυμα! Καλά κανεις  κ θες 2η γνωμη !!  Με το καλό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και ακλό ΣΚ να έχουμε!!

Να σας ρωτήσω, ξέρετε μήπως κάποιον αιματολόγο καλό? δηλαδή κάποιον που βλέπει και γυναίκες που πάνε για εξωσωματική και σε σχέση με την γονιμότητα?

Επίσης να σε ρωτήσω @Lucia79 μου, ήταν στο έλενα μαζί σου και ο σύζυγος? 

Όχι δεν ήρθε ο αντρας μου. Δεν του είπα βέβαια και να έρθει γιατι έτσι κι αλλιώς δεν μιλάει και πολύ.
επισης αιματολόγος είναι η Οικονομόπουλου που θα δεις εκεί, δε χρειάζεται να πας αλλου!
Άσε διαβασα όλα τα παραπάνω που γράφει η @BlackCat και έχω σηκωθεί όρθια και ουρλιάζω σα φίλαθλος!!!
Πες τα χριστιανή γιατί μας έχουν τρελάνει οι κωλογιατροι με τα ωάρια μας αλλά τα πολύτιμα πουλάκια των αντρών μή και τα θιξουμε ποτέ!!!!! Εδώ παρακαλώ τον δικό μου να ξαναπάει στον ουρολόγο αφού θα ξανά προσπαθήσουμε και δε θέλει. Ξαναπήρε μόνος του τις βιταμίνες που μας έχει δώσει αλλά ο άνθρωπος το είχε πει ξεκάθαρα, θέλω να με ενημερώσετε πως πήγε η προσπάθεια και προφανώς να μας ξαναδεί εάν δεν πήγαινε καλά. 
οσο για το μικροβιο, και σε μας είχε βρεθεί το καλοκαίρι σταφυλόκοκκος (νομίζω)  στο σπερμα και ο ουρολόγος είπε δε χρειάζεται αντιβίωση. Τώρα στο Έλενα είδε την καλλιεργεια η Οικονομόπουλου και με ρώτησε κάπως ψαρωτικα αν ο άντρας μου πήρε αντιβίωση για το σταφυλόκοκκο (φοβήθηκα όπως ρώταγε ότι ήταν υπέρ της αντιβίωσης) αλλά της είπα ότι όχι, ο ουρολόγος μας είπε δεν χρειάζεται και μου το επιβεβαίωσε λέγοντας ότι είναι επιμόλυνση από άλλες περιοχές του σώματος (ή κάπως έτσι). Οποτε στο ραντεβού σου εχε μαζί και την καλλιεργεια και αν δεν το προσέξει, ρώτησε την κι εσυ τη γνώμη της. 
Όσο για την πατριαρχία τι να λέμε ρε @BlackCat, τον Ιούνιο δεν ήταν να γίνει στα Γιάννενα εκείνο το ανεκδιήγητο συνέδριο με παπάδες και εξωσωματικούς (στο οποίο δυστυχώς θα συμμετείχε το κέντρο που πηγαίνουμε) που είχε βγάλει κι εκείνο το τραγικό σποτάκι? Μην πας μακριά, μόνο απ αυτό βγάζεις συμπέρασμα. Θα μας πουν τώρα οι παπάδες ποτε πρέπει να κάνουμε παιδιά, και έχουν και μεγάλο επιστήμονες να τους σιγοντάρουν, να τους δίνουν πάτημα και να τους βάζουν σε τα χαμού επιστημονικές συζητήσεις! Ευτυχώς ακυρώθηκε αλλά η ρετσινιά στους γιατρούς που θα συμμετείχαν μπήκε και δε φεύγει. Και ο δικός μας ήταν ανάμεσα σε αυτούς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Όχι δεν ήρθε ο αντρας μου. Δεν του είπα βέβαια και να έρθει γιατι έτσι κι αλλιώς δεν μιλάει και πολύ.
επισης αιματολόγος είναι η Οικονομόπουλου που θα δεις εκεί, δε χρειάζεται να πας αλλου!
Άσε διαβασα όλα τα παραπάνω που γράφει η @BlackCat και έχω σηκωθεί όρθια και ουρλιάζω σα φίλαθλος!!!
Πες τα χριστιανή γιατί μας έχουν τρελάνει οι κωλογιατροι με τα ωάρια μας αλλά τα πολύτιμα πουλάκια των αντρών μή και τα θιξουμε ποτέ!!!!! Εδώ παρακαλώ τον δικό μου να ξαναπάει στον ουρολόγο αφού θα ξανά προσπαθήσουμε και δε θέλει. Ξαναπήρε μόνος του τις βιταμίνες που μας έχει δώσει αλλά ο άνθρωπος το είχε πει ξεκάθαρα, θέλω να με ενημερώσετε πως πήγε η προσπάθεια και προφανώς να μας ξαναδεί εάν δεν πήγαινε καλά. 
οσο για το μικροβιο, και σε μας είχε βρεθεί το καλοκαίρι σταφυλόκοκκος (νομίζω)  στο σπερμα και ο ουρολόγος είπε δε χρειάζεται αντιβίωση. Τώρα στο Έλενα είδε την καλλιεργεια η Οικονομόπουλου και με ρώτησε κάπως ψαρωτικα αν ο άντρας μου πήρε αντιβίωση για το σταφυλόκοκκο (φοβήθηκα όπως ρώταγε ότι ήταν υπέρ της αντιβίωσης) αλλά της είπα ότι όχι, ο ουρολόγος μας είπε δεν χρειάζεται και μου το επιβεβαίωσε λέγοντας ότι είναι επιμόλυνση από άλλες περιοχές του σώματος (ή κάπως έτσι). Οποτε στο ραντεβού σου εχε μαζί και την καλλιεργεια και αν δεν το προσέξει, ρώτησε την κι εσυ τη γνώμη της. 
Όσο για την πατριαρχία τι να λέμε ρε @BlackCat, τον Ιούνιο δεν ήταν να γίνει στα Γιάννενα εκείνο το ανεκδιήγητο συνέδριο με παπάδες και εξωσωματικούς (στο οποίο δυστυχώς θα συμμετείχε το κέντρο που πηγαίνουμε) που είχε βγάλει κι εκείνο το τραγικό σποτάκι? Μην πας μακριά, μόνο απ αυτό βγάζεις συμπέρασμα. Θα μας πουν τώρα οι παπάδες ποτε πρέπει να κάνουμε παιδιά, και έχουν και μεγάλο επιστήμονες να τους σιγοντάρουν, να τους δίνουν πάτημα και να τους βάζουν σε τα χαμού επιστημονικές συζητήσεις! Ευτυχώς ακυρώθηκε αλλά η ρετσινιά στους γιατρούς που θα συμμετείχαν μπήκε και δε φεύγει. Και ο δικός μας ήταν ανάμεσα σε αυτούς. 

Δεν έχω άλλα reactions οπότε..❤️❤️😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Όχι δεν ήρθε ο αντρας μου. Δεν του είπα βέβαια και να έρθει γιατι έτσι κι αλλιώς δεν μιλάει και πολύ.
επισης αιματολόγος είναι η Οικονομόπουλου που θα δεις εκεί, δε χρειάζεται να πας αλλου!
Άσε διαβασα όλα τα παραπάνω που γράφει η @BlackCat και έχω σηκωθεί όρθια και ουρλιάζω σα φίλαθλος!!!
Πες τα χριστιανή γιατί μας έχουν τρελάνει οι κωλογιατροι με τα ωάρια μας αλλά τα πολύτιμα πουλάκια των αντρών μή και τα θιξουμε ποτέ!!!!! Εδώ παρακαλώ τον δικό μου να ξαναπάει στον ουρολόγο αφού θα ξανά προσπαθήσουμε και δε θέλει. Ξαναπήρε μόνος του τις βιταμίνες που μας έχει δώσει αλλά ο άνθρωπος το είχε πει ξεκάθαρα, θέλω να με ενημερώσετε πως πήγε η προσπάθεια και προφανώς να μας ξαναδεί εάν δεν πήγαινε καλά. 
οσο για το μικροβιο, και σε μας είχε βρεθεί το καλοκαίρι σταφυλόκοκκος (νομίζω)  στο σπερμα και ο ουρολόγος είπε δε χρειάζεται αντιβίωση. Τώρα στο Έλενα είδε την καλλιεργεια η Οικονομόπουλου και με ρώτησε κάπως ψαρωτικα αν ο άντρας μου πήρε αντιβίωση για το σταφυλόκοκκο (φοβήθηκα όπως ρώταγε ότι ήταν υπέρ της αντιβίωσης) αλλά της είπα ότι όχι, ο ουρολόγος μας είπε δεν χρειάζεται και μου το επιβεβαίωσε λέγοντας ότι είναι επιμόλυνση από άλλες περιοχές του σώματος (ή κάπως έτσι). Οποτε στο ραντεβού σου εχε μαζί και την καλλιεργεια και αν δεν το προσέξει, ρώτησε την κι εσυ τη γνώμη της. 
Όσο για την πατριαρχία τι να λέμε ρε @BlackCat, τον Ιούνιο δεν ήταν να γίνει στα Γιάννενα εκείνο το ανεκδιήγητο συνέδριο με παπάδες και εξωσωματικούς (στο οποίο δυστυχώς θα συμμετείχε το κέντρο που πηγαίνουμε) που είχε βγάλει κι εκείνο το τραγικό σποτάκι? Μην πας μακριά, μόνο απ αυτό βγάζεις συμπέρασμα. Θα μας πουν τώρα οι παπάδες ποτε πρέπει να κάνουμε παιδιά, και έχουν και μεγάλο επιστήμονες να τους σιγοντάρουν, να τους δίνουν πάτημα και να τους βάζουν σε τα χαμού επιστημονικές συζητήσεις! Ευτυχώς ακυρώθηκε αλλά η ρετσινιά στους γιατρούς που θα συμμετείχαν μπήκε και δε φεύγει. Και ο δικός μας ήταν ανάμεσα σε αυτούς. 

Τέλεια, δεν το ήξερα πως είναι αιματολόγος. Μια χαρα λοιπόν. Θα αφήσω και τον άντρα να δουλέψει, να μην πάρει άδεια. Εμείς με το e-coli ο δεύτερος εξωσωματιστής μας είπε να το πάρουμε τώρα και ξανά πριν την ωοληψία. Χθες ρώτησε η φίλη μου τον δικό της γιατρό, επιστήμονας κτλ κτλ και αυτός απάντησε ότι καλό θα ήταν να πάρει αντιβίωση εαν είναι να κάνουμε ελεύθερο γουτσου γουτσου γιατί υπάρχει η πιθανότητα να με κολλήσει με κολπίτιδα, κυστίτιδα ή και ουρολοίμωξη και πως ναι το σπέρμα δεν περνάει μεν στο ωάριο αλλά μπορεί να έχει χαλάσει την μορφολογία του και να γίνει τερατοσπερμια κτλ το οποίο μετα μπορεί να προκαλέσει αποβολή κτλ. Αυτό λοιπόν μου φάνηκε πολύ λογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Τέλεια, δεν το ήξερα πως είναι αιματολόγος. Μια χαρα λοιπόν. Θα αφήσω και τον άντρα να δουλέψει, να μην πάρει άδεια. Εμείς με το e-coli ο δεύτερος εξωσωματιστής μας είπε να το πάρουμε τώρα και ξανά πριν την ωοληψία. Χθες ρώτησε η φίλη μου τον δικό της γιατρό, επιστήμονας κτλ κτλ και αυτός απάντησε ότι καλό θα ήταν να πάρει αντιβίωση εαν είναι να κάνουμε ελεύθερο γουτσου γουτσου γιατί υπάρχει η πιθανότητα να με κολλήσει με κολπίτιδα, κυστίτιδα ή και ουρολοίμωξη και πως ναι το σπέρμα δεν περνάει μεν στο ωάριο αλλά μπορεί να έχει χαλάσει την μορφολογία του και να γίνει τερατοσπερμια κτλ το οποίο μετα μπορεί να προκαλέσει αποβολή κτλ. Αυτό λοιπόν μου φάνηκε πολύ λογικό.

Ναι και ενδομητρίτιδα.. και aids και χλαμύδια μη σου πω! 😂😂😂😂😂😂😂 😂😂😂😂

Συγνώμη το διακωμωδώ κοριτσάκι μου αλλά αυτά είναι βλακείες που σας είπαν.. Όταν πάς στο Έλενα ανέφερε τα αυτά και ρώτα κατά πόσο "στέκουν".. και θα το ξαναπώ για το σπέρμα ακούμε τον ουρολόγο ανδρολόγο όχι το γυναικολόγο..!

Νομίζω και η αγαπημένη @troia έχει προσωπική εμπειρία με e-coli στον άντρα της να σου πει σχετικά όταν το δεί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Τέλεια, δεν το ήξερα πως είναι αιματολόγος. Μια χαρα λοιπόν. Θα αφήσω και τον άντρα να δουλέψει, να μην πάρει άδεια. Εμείς με το e-coli ο δεύτερος εξωσωματιστής μας είπε να το πάρουμε τώρα και ξανά πριν την ωοληψία. Χθες ρώτησε η φίλη μου τον δικό της γιατρό, επιστήμονας κτλ κτλ και αυτός απάντησε ότι καλό θα ήταν να πάρει αντιβίωση εαν είναι να κάνουμε ελεύθερο γουτσου γουτσου γιατί υπάρχει η πιθανότητα να με κολλήσει με κολπίτιδα, κυστίτιδα ή και ουρολοίμωξη και πως ναι το σπέρμα δεν περνάει μεν στο ωάριο αλλά μπορεί να έχει χαλάσει την μορφολογία του και να γίνει τερατοσπερμια κτλ το οποίο μετα μπορεί να προκαλέσει αποβολή κτλ. Αυτό λοιπόν μου φάνηκε πολύ λογικό.

Α! Ξέχασα να πω ότι το σπέρμα φυσικά και περνάει στο ωάριο έτσι γίνεται άλλωστε η φυσιολογική σύλληψη..! 

Επίσης όταν λέμε τερατοσπερμια μιλάμε για σπερματοζωάρια που δεν έχουν φυσιολογική μορφή. Ένα σπερματοζωάριο το οποίο δεν έχει φυσιολογική μορφή δεν μπορεί καν να φτάσει και να διαπεράσει το ωάριο. Η φύση έχει προνοήσει έτσι ώστε ένα μη υγιές σπερματοζωάριο να μην τα καταφέρνει! Οπότε η δυσκολία στη τερατοσπερμια είναι στη γονιμοποίηση του ωαρίου και αμφιβάλλω στην εξωσωματική οι εμβρυολογοι να χρησιμοποιήσουν σπερματοζωάρια χωρίς να έχουν φυσιολογικές μορφές.. οπότε το ότι θα προκληθεί αποβολή λόγο τερατοσπερμίας ελπίζω να καταλαβαίνεις και μόνη σου γιατί δεν μπορεί να συμβεί..!! Ένα σπερματοζωάριο που έχει ανωμαλίες δεν μπορεί να γονιμοποιήσει το ωάριο! Δεν μπορεί να φτάσει το ωάριο, να το διαπεράσει, να το "τρυπήσει" πως λοιπόν θα φτάσεις να έχεις εγκυμοσύνη;;; Σου κάνω και μια εικόνα επικόλληση για να δείς τι εννοούμε τερατοσπερμια.

σπερδμοιδαγραμμα_3-300x203.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Α! Ξέχασα να πω ότι το σπέρμα φυσικά και περνάει στο ωάριο έτσι γίνεται άλλωστε η φυσιολογική σύλληψη..! 

Επίσης όταν λέμε τερατοσπερμια μιλάμε για σπερματοζωάρια που δεν έχουν φυσιολογική μορφή. Ένα σπερματοζωάριο το οποίο δεν έχει φυσιολογική μορφή δεν μπορεί καν να φτάσει και να διαπεράσει το ωάριο. Η φύση έχει προνοήσει έτσι ώστε ένα μη υγιές σπερματοζωάριο να μην τα καταφέρνει! Οπότε η δυσκολία στη τερατοσπερμια είναι στη γονιμοποίηση του ωαρίου και αμφιβάλλω στην εξωσωματική οι εμβρυολογοι να χρησιμοποιήσουν σπερματοζωάρια χωρίς να έχουν φυσιολογικές μορφές.. οπότε το ότι θα προκληθεί αποβολή λόγο τερατοσπερμίας ελπίζω να καταλαβαίνεις και μόνη σου γιατί δεν μπορεί να συμβεί..!! Ένα σπερματοζωάριο που έχει ανωμαλίες δεν μπορεί να γονιμοποιήσει το ωάριο! Δεν μπορεί να φτάσει το ωάριο, να το διαπεράσει, να το "τρυπήσει" πως λοιπόν θα φτάσεις να έχεις εγκυμοσύνη;;; Σου κάνω και μια εικόνα επικόλληση για να δείς τι εννοούμε τερατοσπερμια.

σπερδμοιδαγραμμα_3-300x203.jpg

😂😂😂😂😂😂 εμείς οι δυο θα κάναμε καλή παρέα 😂😂😂😂 καταρχάς γελά όσο θέλεις γιατί γελάω και εγώ γενικά. 
Τελος πάντων. Το σπερμα ξέρω ότι περνάει 😂😂😂😂 αχ η δόλια σκάω στα γελια… απλά αν το επηρέασε και το «χάλασε» κάποιο μικρόβιο και τυχόν περάσει θα έχει θέμα λέει. Ξέρω ο σ προνοεί η φύση αλλά επίσης η φύση προνοεί όταν έχουμε αποβολές. Γιατί άλλωστε τις έχουμε; Διότι κάποιο χρωμοσωματικο θέμα έχει όπως λένε.. Τι να πω δεν ξέρω….όσο διαβασμένη και να είμαι έχω άπειρα κενά.🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️
Φυσικά και θα τα ρωτήσω όλα στο Έλενα. 
Είχα ρωτήσει προχθες στο εργαστήριο για το dna και οξειδωτικό. Και μου είπαν πως αν δείξει κατι τότε με μικρόβιο δείχνει πιο έντονα. Γι’αυτό και είπαμε να πάρουμε τώρα την αντιβίωση για να κάνουμε εξέταση πριν την εξωσωματική. Ο ουρολόγος μας είπε πως δεν χρειάζεται να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις. Ο παλιός μας είχε πει να τις κάνουμε. Δεν ξέρω πραγματικά καλό μου κορίτσι τι θα κάνουμε. Ο καλός μου λέει να κάνουμε τώρα και ξανά πριν την ωοληψια. Για να κάνουμε και την εξέταση για κατμηση.

Βαλε ένα 🍷(αν δεν το έχεις κομμένο αυτή τη στογμη) και έλα να γελάσουμε. 

Να μου πει και η @troia σε παρακαλω το τι έκανε….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

😂😂😂😂😂😂 εμείς οι δυο θα κάναμε καλή παρέα 😂😂😂😂 καταρχάς γελά όσο θέλεις γιατί γελάω και εγώ γενικά. 
Τελος πάντων. Το σπερμα ξέρω ότι περνάει 😂😂😂😂 αχ η δόλια σκάω στα γελια… απλά αν το επηρέασε και το «χάλασε» κάποιο μικρόβιο και τυχόν περάσει θα έχει θέμα λέει. Ξέρω ο σ προνοεί η φύση αλλά επίσης η φύση προνοεί όταν έχουμε αποβολές. Γιατί άλλωστε τις έχουμε; Διότι κάποιο χρωμοσωματικο θέμα έχει όπως λένε.. Τι να πω δεν ξέρω….όσο διαβασμένη και να είμαι έχω άπειρα κενά.🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️🤷🏾‍♀️
Φυσικά και θα τα ρωτήσω όλα στο Έλενα. 
Είχα ρωτήσει προχθες στο εργαστήριο για το dna και οξειδωτικό. Και μου είπαν πως αν δείξει κατι τότε με μικρόβιο δείχνει πιο έντονα. Γι’αυτό και είπαμε να πάρουμε τώρα την αντιβίωση για να κάνουμε εξέταση πριν την εξωσωματική. Ο ουρολόγος μας είπε πως δεν χρειάζεται να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις. Ο παλιός μας είχε πει να τις κάνουμε. Δεν ξέρω πραγματικά καλό μου κορίτσι τι θα κάνουμε. Ο καλός μου λέει να κάνουμε τώρα και ξανά πριν την ωοληψια. Για να κάνουμε και την εξέταση για κατμηση.

Βαλε ένα 🍷(αν δεν το έχεις κομμένο αυτή τη στογμη) και έλα να γελάσουμε. 

Να μου πει και η @troia σε παρακαλω το τι έκανε….

😂😂😂😂😂😂 Τι να κάνουμε μωρέ οι δόλιες;; 😂😂😂 Μας έμεινε και τίποτα άλλο..; Ή θα γελάμε ή θα κλαίμε με αυτά που ακούμε! Και όταν πλέον δεν είσαι ψαρωμενος όπως στην αρχή και αρχίσεις να επεξεργαζεσαι λίγο αυτά που σου λένε.. λες τι μ@λ@κι@ είπε πάλι ο άνθρωπος!! 😂😂😂😂

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου! Δεν είναι μακριά ακόμα το Δαφνί.. εκεί θα βρεθούμε όλες στο τέλος και θα κάνουμε φοβερή παρέα!! 😝😳😁😁😂😂😂😂

Δυστυχώς η φύση είναι αμείλικτη.. και καταλαβαίνω ότι οι διάφορες απόψεις γιατρών σε έχουν μπερδέψει αρκετά ως προς το πώς πρέπει να κινηθείτε..

Έχε όλες τις εξετάσεις σας μαζί σου στο Έλενα και σημείωσε όλες τις ερωτήσεις που θέλεις να κάνεις για να μην ξεχάσεις κάτι. Εύχομαι να βοηθήσουν και εσένα να ξεδιαλυνεις αρκετά από όσα σου έχουν πει κατά καιρούς και να σε βοηθήσουν να ανακτήσεις τη χαμένη σου αυτοπεποίθηση για το τι πρέπει να κάνετε! Προσωπικά, αν και δεν έτυχε ακόμα να γνωρίσω τη νέα γιατρό του τμήματος, ήταν η μοναδική φορά που γνώρισα γιατρό που πραγματικά με συγκίνησε με το ενδιαφέρον της και την ειλικρίνεια της! Έφυγα από το ραντεβού μας λες και κάποιος μου πήρε 30 κιλά βάρους από πάνω μου, ενοιωσα τέτοια ηρεμία και σιγουριά ότι δεν είμαι εγώ η τρελή με αυτά που μου λένε.. και ήταν η μόνη γιατρός που μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη να αφεθω στα χέρια της.. Καταλαβαίνω και από λεγόμενα άλλων κοριτσιών που γνώρισαν τη νέα γιατρό του τμήματος ότι δεν απέχει πολύ από τη προηγούμενη.. εύχομαι να βοηθήσει και εσένα έτσι το ίδιο!

Αλκοόλ δεν πίνω γενικότερα αλλά το βράδυ έχει Αλκαίο οπότε επιβάλλεται λίγο κρασάκι!! 😁😁 Έχει και πολυφαινολες.. 😝😏😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Όχι δεν ήρθε ο αντρας μου. Δεν του είπα βέβαια και να έρθει γιατι έτσι κι αλλιώς δεν μιλάει και πολύ.
επισης αιματολόγος είναι η Οικονομόπουλου που θα δεις εκεί, δε χρειάζεται να πας αλλου!
Άσε διαβασα όλα τα παραπάνω που γράφει η @BlackCat και έχω σηκωθεί όρθια και ουρλιάζω σα φίλαθλος!!!
Πες τα χριστιανή γιατί μας έχουν τρελάνει οι κωλογιατροι με τα ωάρια μας αλλά τα πολύτιμα πουλάκια των αντρών μή και τα θιξουμε ποτέ!!!!! Εδώ παρακαλώ τον δικό μου να ξαναπάει στον ουρολόγο αφού θα ξανά προσπαθήσουμε και δε θέλει. Ξαναπήρε μόνος του τις βιταμίνες που μας έχει δώσει αλλά ο άνθρωπος το είχε πει ξεκάθαρα, θέλω να με ενημερώσετε πως πήγε η προσπάθεια και προφανώς να μας ξαναδεί εάν δεν πήγαινε καλά. 
οσο για το μικροβιο, και σε μας είχε βρεθεί το καλοκαίρι σταφυλόκοκκος (νομίζω)  στο σπερμα και ο ουρολόγος είπε δε χρειάζεται αντιβίωση. Τώρα στο Έλενα είδε την καλλιεργεια η Οικονομόπουλου και με ρώτησε κάπως ψαρωτικα αν ο άντρας μου πήρε αντιβίωση για το σταφυλόκοκκο (φοβήθηκα όπως ρώταγε ότι ήταν υπέρ της αντιβίωσης) αλλά της είπα ότι όχι, ο ουρολόγος μας είπε δεν χρειάζεται και μου το επιβεβαίωσε λέγοντας ότι είναι επιμόλυνση από άλλες περιοχές του σώματος (ή κάπως έτσι). Οποτε στο ραντεβού σου εχε μαζί και την καλλιεργεια και αν δεν το προσέξει, ρώτησε την κι εσυ τη γνώμη της. 
Όσο για την πατριαρχία τι να λέμε ρε @BlackCat, τον Ιούνιο δεν ήταν να γίνει στα Γιάννενα εκείνο το ανεκδιήγητο συνέδριο με παπάδες και εξωσωματικούς (στο οποίο δυστυχώς θα συμμετείχε το κέντρο που πηγαίνουμε) που είχε βγάλει κι εκείνο το τραγικό σποτάκι? Μην πας μακριά, μόνο απ αυτό βγάζεις συμπέρασμα. Θα μας πουν τώρα οι παπάδες ποτε πρέπει να κάνουμε παιδιά, και έχουν και μεγάλο επιστήμονες να τους σιγοντάρουν, να τους δίνουν πάτημα και να τους βάζουν σε τα χαμού επιστημονικές συζητήσεις! Ευτυχώς ακυρώθηκε αλλά η ρετσινιά στους γιατρούς που θα συμμετείχαν μπήκε και δε φεύγει. Και ο δικός μας ήταν ανάμεσα σε αυτούς. 

Φίλη μου συμφωνώ με αυτά που λές για το θέμα της γυναικείες ευθύνης στο θέμα της τεκνοποίησης. Μία γυναίκα ξέρει κανείς από πότε προσπαθεί να παιδί και τι δυσκολίες έχει το ζευγάρι; Επίσης αν θέλουν να κάνουν παιδί; Γιατί πρέπει να είμαστε υπόλογες δεν το κατανοοώ, μου τα έχουν πει και εμένα υατά κατά καιρούς γιατί άργησες κλπ λες και ξέρει κανείς τι κάνω σπίτι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

😂😂😂😂😂😂 Τι να κάνουμε μωρέ οι δόλιες;; 😂😂😂 Μας έμεινε και τίποτα άλλο..; Ή θα γελάμε ή θα κλαίμε με αυτά που ακούμε! Και όταν πλέον δεν είσαι ψαρωμενος όπως στην αρχή και αρχίσεις να επεξεργαζεσαι λίγο αυτά που σου λένε.. λες τι μ@λ@κι@ είπε πάλι ο άνθρωπος!! 😂😂😂😂

Μην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου! Δεν είναι μακριά ακόμα το Δαφνί.. εκεί θα βρεθούμε όλες στο τέλος και θα κάνουμε φοβερή παρέα!! 😝😳😁😁😂😂😂😂

Δυστυχώς η φύση είναι αμείλικτη.. και καταλαβαίνω ότι οι διάφορες απόψεις γιατρών σε έχουν μπερδέψει αρκετά ως προς το πώς πρέπει να κινηθείτε..

Έχε όλες τις εξετάσεις σας μαζί σου στο Έλενα και σημείωσε όλες τις ερωτήσεις που θέλεις να κάνεις για να μην ξεχάσεις κάτι. Εύχομαι να βοηθήσουν και εσένα να ξεδιαλυνεις αρκετά από όσα σου έχουν πει κατά καιρούς και να σε βοηθήσουν να ανακτήσεις τη χαμένη σου αυτοπεποίθηση για το τι πρέπει να κάνετε! Προσωπικά, αν και δεν έτυχε ακόμα να γνωρίσω τη νέα γιατρό του τμήματος, ήταν η μοναδική φορά που γνώρισα γιατρό που πραγματικά με συγκίνησε με το ενδιαφέρον της και την ειλικρίνεια της! Έφυγα από το ραντεβού μας λες και κάποιος μου πήρε 30 κιλά βάρους από πάνω μου, ενοιωσα τέτοια ηρεμία και σιγουριά ότι δεν είμαι εγώ η τρελή με αυτά που μου λένε.. και ήταν η μόνη γιατρός που μου ενέπνευσε εμπιστοσύνη να αφεθω στα χέρια της.. Καταλαβαίνω και από λεγόμενα άλλων κοριτσιών που γνώρισαν τη νέα γιατρό του τμήματος ότι δεν απέχει πολύ από τη προηγούμενη.. εύχομαι να βοηθήσει και εσένα έτσι το ίδιο!

Αλκοόλ δεν πίνω γενικότερα αλλά το βράδυ έχει Αλκαίο οπότε επιβάλλεται λίγο κρασάκι!! 😁😁 Έχει και πολυφαινολες.. 😝😏😂😂

Αλκαίος?!?! 😮😮 Τι λες τώρα… τι τι τι ε τι τι;;; Δύσκολα σήμερα δηλαδή. Αν και βλέπω voice μάλλον θα δω μεγκα.  Με δυο μαρμάρινα φιλια, θα ακούσω τα τραγούδια του και θα σκέφτομαι άλλους καιρούς 💃🏻💃🏻💃🏻 Μωρέ και πολυφαινόλες, και κρασιά, και φρούτα, και ουίσκια θα πιούμε 😂😂😂😂 ο,τι θέλεις θα κατεβάσουμε. Όλες μας να ακούσουμε Αλκαίο και να είμαστε τηλεπαθητικα στα μπουζουκια και να γουστάρουμε. 💃🏻🍷😃

άντε πια με τα αγχοι που μας προκαλεί όλη αυτή η διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αλκαίος?!?! 😮😮 Τι λες τώρα… τι τι τι ε τι τι;;; Δύσκολα σήμερα δηλαδή. Αν και βλέπω voice μάλλον θα δω μεγκα.  Με δυο μαρμάρινα φιλια, θα ακούσω τα τραγούδια του και θα σκέφτομαι άλλους καιρούς 💃🏻💃🏻💃🏻 Μωρέ και πολυφαινόλες, και κρασιά, και φρούτα, και ουίσκια θα πιούμε 😂😂😂😂 ο,τι θέλεις θα κατεβάσουμε. Όλες μας να ακούσουμε Αλκαίο και να είμαστε τηλεπαθητικα στα μπουζουκια και να γουστάρουμε. 💃🏻🍷😃

άντε πια με τα αγχοι που μας προκαλεί όλη αυτή η διαδικασία. 

😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

Έτσι ακριβώς βρε παιδάκι μου!! Αυτές ήταν εποχές ωραίες..!! 😂😂😂😂 Να θυμηθούμε λίγο τα νιάτα μας και πως ήταν όταν διασκεδάζαμε ακόμα.. το ξηροκάρπι μη ξεχάσεις φιλενάδα!! Για τις βιταμίνες το λέω... 😝🤣🤣🤣😂😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Αλκαίος?!?! 😮😮 Τι λες τώρα… τι τι τι ε τι τι;;; Δύσκολα σήμερα δηλαδή. Αν και βλέπω voice μάλλον θα δω μεγκα.  Με δυο μαρμάρινα φιλια, θα ακούσω τα τραγούδια του και θα σκέφτομαι άλλους καιρούς 💃🏻💃🏻💃🏻 Μωρέ και πολυφαινόλες, και κρασιά, και φρούτα, και ουίσκια θα πιούμε 😂😂😂😂 ο,τι θέλεις θα κατεβάσουμε. Όλες μας να ακούσουμε Αλκαίο και να είμαστε τηλεπαθητικα στα μπουζουκια και να γουστάρουμε. 💃🏻🍷😃

άντε πια με τα αγχοι που μας προκαλεί όλη αυτή η διαδικασία. 

Κορίτσια... προδιδεται η ηλικία μας!

Εμείς πάντως με τον άντρα μου ήρθαμε πσκ Αθήνα (τι ωραία που είναι!) Και θα πάμε να δω το αγόρι μου (τον Αργυρό) !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια... προδιδεται η ηλικία μας!

Εμείς πάντως με τον άντρα μου ήρθαμε πσκ Αθήνα (τι ωραία που είναι!) Και θα πάμε να δω το αγόρι μου (τον Αργυρό) !

Καλέ είναι και δικό μου αγόρι!! 😂 Καλά να περάσετε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό Σαββατόβραδο κορίτσια καλά να περάσετε ότι και να κάνετε 🥰🥰🥰                                                                Υ.γ και εγώ μεγαλοκοπέλα θα δω τον Αλκαίο σήμερα 🍹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Σου κάνω copy paste απο ίντερνετ.

"Το υψηλό επίπεδο κατακερματισμού του DNA στα κύτταρα του σπέρματος, μπορεί να αποτελέσει αιτία ανδρικής υπογονιμότητας που οι συμβατικές εξετάσεις - συγκέντρωση σπερματοζωαρίων, ανάλυση κινητικότητας, εκτίμηση μορφολογίας - δεν μπορούν να ανιχνεύσουν." 

ο υψηλός βαθμός κατακερματισμού του DNA των σπερματοζωαρίων μπορεί να επηρεάσει τις αρχικές διαιρέσεις και τον σχηματισμό βλαστοκύστης, εφόσον το πατρικό γονιδίωμα (DNA) είναι ενεργοποιημένο (switched on)

Τα επίπεδα κατακερματισμού του DNA συνδέονται στενά με τα ποσοστά αποβολών μετά από IUI, IVF και ICSI καθώς και τα ποσοστά κύησης

Ο κατακερματισμός του DNA είναι σημαντικά υψηλότερος σε υπογόνιμους άνδρες

Άνδρες με κακές παραμέτρους σπέρματος είναι πιο πιθανό να έχουν υψηλό βαθμό κατακερματισμού του DNA

Υψηλός βαθμός κατακερματισμού του σπερματικού DNA, μπορεί να βρίσκεται επίσης και σε άνδρες με φυσιολογικές παραμέτρους του σπέρματος". 

 

Δεν νοείται σε φάση εξωσωματικης, με το φτωχό κι αδαες μυαλό μου, να μην εξετάζουν κανονικά το σπέρμα. Ακόμη κι αυτό που έχει καλές τιμές στο σπερμοδιαγραμμα! 

Δηλ τόσες χιλιάδες ευρώ ξοδεύονται... Εκεί γιατί δεν εμμένουν? Μόνο την ποιότητα των ωαρίων έχουν μάθει ως καραμέλα να χρησιμοποιούν.

Σε ευχαριστώ πολύ για το κείμενο κορίτσι μου!

Εμένα μέχρι κ καμπύλη ζαχάρου με έβαλαν κ έκανα κ παρόλο που ο άντρας μου έχει κάκιστο σπέρμα με 0 τοίς εκατό κινητικότητα κ κάποιες μορφολογικές ανωμαλίες δεν έχουν πει κ από τα δύο κέντρα καμία εξέταση για εκείνον.

στις πριν 21 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Επειδή είμαστε πολλές καμμενες από σπερμα κ φυσάμε κ το γιαούρτι θα σου πρότεινα να βρείτε εξειδικευμένο ουρολόγο να κάνει φύλο και φτερό το σπερμα.

Ξεχαστε τι έχουν πει οι γυναικολόγοι κ το κέντρο μέχρι τώρα για το σπερμα και πάρτε καθοδήγηση από ουρολόγο και εξετάσεις σε εξειδικευμένα κέντρα για ανδρικό παράγοντα όχι απλά μικρόβιολογικα τύπου Βίο..κη.

Ο γυναικολόγος στα δικά του χωράφια το σπερμα δεν είναι χωράφι του. Ναι ξεπερνιούνται κάποια πράγματα αλλά θέλει σωστο κύκλωμα το θέμα όταν υπάρχουν αποτυχίες στην σειρά!

Το ωάριο δείχνει την δυναμική του με την γονιμοποίηση κ την εξέλιξη σε 3ημερων μετά για βλαστοκύστη μπαίνει στο παιχνίδι το σπερμα!

100 γυναικολόγους να ρωτήσεις οι 80 (παίζει να λέω κ λιγους) θα πουν Ξεπερνιέται το σπερμα , τα ωάρια φταίνε για όλα!Εμ πως ρε φιλε 50-50 είναι ένα γερό μωρό να τα λένε όπως είναι τα πράγματα όχι να καταρρακώνουν ψυχολογίες!

Ωρες ώρες μου έρχεται να βρω γυναίκα εξωσωματικό να δω από περιέργεια για το γαμωτο τι θα πει;;

 

Θα πάμε στον Λυμπερόπουλο που έχουμε ήδη φάκελο εκεί να κάνει κ τις υπόλοιπες.

Αν θυμάμαι καλά ο Λυμπερόπουλος είναι κ ουρολόγος έτσι δεν είναι;

Θυμάμαι πριν ένα χρόνο που είχαμε πάει μας είχε καλέσει ένας κύριος στο γραφείο του να μιλήσουμε κ ρωτάγε διάφορα τον σύζυγό.

Αν σε περίπτωση τελικά έχει οξειδωτικό ή κάποιο άλλο θέμα τελικά που φανεί στον κατακερματισμό παίρνει ο άντρας φάρμακα κάνει επέμβαση??

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης ήθελα βρε κορίτσια να σας ρωτήσω..

Έχει κάνει κάποια κοπέλα εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο?

Ποιες είναι οι εμπειρίες σας και τι κριτήρια και πόση αναμονή χρειάζεται?

Σκέφτομαι αν ξανακάνω διέγερση από του χρόνου επειδή έχουμε δώσει πολλά λεφτά και δεν έχουμε αλλά για ιδιωτική κλινική να πήγαινα σε δημόσιο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Επίσης ήθελα βρε κορίτσια να σας ρωτήσω..

Έχει κάνει κάποια κοπέλα εξωσωματική σε δημόσιο νοσοκομείο?

Ποιες είναι οι εμπειρίες σας και τι κριτήρια και πόση αναμονή χρειάζεται?

Σκέφτομαι αν ξανακάνω διέγερση από του χρόνου επειδή έχουμε δώσει πολλά λεφτά και δεν έχουμε αλλά για ιδιωτική κλινική να πήγαινα σε δημόσιο.

Εγώ εδώ έχω καλή εμπειρία από δημόσιο και δεν είμαι φαν ... Πολλές ώρες αναμονής, πολλή προχειροτητα, ύφος χιλίων καρδιναλιων..  

Καλύτερα να μαζέψω χρήματα να κάνω σ έναν χρόνο ιδιωτικά παρά να περάσω όλο αυτό το στρεσογονο διάστημα ξανά! 

P. S. Μιλάω για Θεσσαλονίκη, Αθήνα δεν ξέρω τι παίζει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mari84 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το κείμενο κορίτσι μου!

Εμένα μέχρι κ καμπύλη ζαχάρου με έβαλαν κ έκανα κ παρόλο που ο άντρας μου έχει κάκιστο σπέρμα με 0 τοίς εκατό κινητικότητα κ κάποιες μορφολογικές ανωμαλίες δεν έχουν πει κ από τα δύο κέντρα καμία εξέταση για εκείνον.

Θα πάμε στον Λυμπερόπουλο που έχουμε ήδη φάκελο εκεί να κάνει κ τις υπόλοιπες.

Αν θυμάμαι καλά ο Λυμπερόπουλος είναι κ ουρολόγος έτσι δεν είναι;

Θυμάμαι πριν ένα χρόνο που είχαμε πάει μας είχε καλέσει ένας κύριος στο γραφείο του να μιλήσουμε κ ρωτάγε διάφορα τον σύζυγό.

Αν σε περίπτωση τελικά έχει οξειδωτικό ή κάποιο άλλο θέμα τελικά που φανεί στον κατακερματισμό παίρνει ο άντρας φάρμακα κάνει επέμβαση??

 

 

 

Όχι ο Λυμπερόπουλος δεν είναι ουρολόγος! Είναι βιολόγος-βιοχημικός. Θα πρέπει να πάτε σε εξειδικευμένο ουρολόγο ανδρολόγο σε θέματα υπογονιμότητας και ανάλογα τα αποτελέσματα των εξετάσεων θα σας δώσει κατάλληλη αγωγή για βελτίωση του σπέρματος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Κορίτσια... προδιδεται η ηλικία μας!

Εμείς πάντως με τον άντρα μου ήρθαμε πσκ Αθήνα (τι ωραία που είναι!) Και θα πάμε να δω το αγόρι μου (τον Αργυρό) !

Άντε καλέ!! Εγώ δεν δέχομαι να αυτοπροσδιορίζομαι από ένα νούμερο..! Αν και είμαι μεγάλο νούμερο γενικότερα..!! 😝😂😂😂😂🤣🤣🤣😂😂😂😂

@hope501 @Litsadi και όσα άλλα κορίτσια βλέπουν Αλκαίο τώρα μαζί μας παρέα..

Κορίτσια μου στην υγεία σας!! 🍷🥃 🥂 Πιείτε και για τις εγκυουλες μας που δεν μπορούν!! 😝😂😂😂 

Καλά να περνάτε!!!😍😍Και να είμαστε πάντα καλά!!😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Άντε καλέ!! Εγώ δεν δέχομαι να αυτοπροσδιορίζομαι από ένα νούμερο..! Αν και είμαι μεγάλο νούμερο γενικότερα..!! 😝😂😂😂😂🤣🤣🤣😂😂😂😂

@hope501 @Litsadi και όσα άλλα κορίτσια βλέπουν Αλκαίο τώρα μαζί μας παρέα..

Κορίτσια μου στην υγεία σας!! 🍷🥃 🥂 Πιείτε και για τις εγκυουλες μας που δεν μπορούν!! 😝😂😂😂 

Καλά να περνάτε!!!😍😍Και να είμαστε πάντα καλά!!😘😘😘

Στην υγεία σου και σένα @Kiddo μου και σε σένα @Litsadi μου. 🍷🥂🍸🍹 και σε όλα τα κορίτσια που τον βλέπουν  


αχχχχχχ δεν μπορώ. Τραγουδάω, δακρύζω, χαμογελάω…. Τόσα ανάμεικτα συναισθήματα και ειδικά τώρα αυτό που είπε, ότι βάζουμε στο μυαλο μας τα πρεπει και τα μη, αντί να κάνουμε αυτό που νιώθουμε. Αχχχχ ποσο δίκαιο….☺️☺️☺️

Πάμε δυνατά να περάσουμε ένα τελειο βράδυ και να απολαύσουμε αλκαιο με μουσικαρες❤️💃🏻❤️💃🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/11/2021 at 2:59 ΜΜ, ο/η Vibet είπε:

Ευχαριστώ πολυ μακάρι ... Και σε όλα τα κορίτσια που αγωνιουν ευχομαι να πανε ολα καλα !!! Εγω θά κάνω εμβρυομεταφορά σε αυτόν τον κύκλο γυρω στις 10 Δεκέμβρη. Εχω 2 βλαστοκύστες στις οποιες εκανα βιοψια και περιμένω αποτελέσματα και 4 εμβυα τρίτης μέρας που κρίθηκαν ότι δεν θα προχωρούσαν σε βλαστοκύ΄στη ατσεκάριστα. Για να δούμε. Οπου να΄'ναι Θα αδιαθετήσω και θα ξεκινήσω τα cyclacur.

Ειμαι πολύ στεναχωρημένη !!! Και οι 2 βλαστοκύστες βγήκαν με χρωμοσωμιακο πρόβλημα!!! Τι θα κάνω? Πραγματικά τα έχω χαμμενα ...!!!! Έχω κάνει 2 εξωσωματικές και όλες οι βιοψίες εβγαλαν ακατάληλλα τα εμβρυα μου. Συν μια παλινδρόμηση πάλι λόγω χρωμοσωμιακου.

Εχω τα 4 που ειναι τρίτης μέρας και λεω να τα βάλω όλα μην ξεροντας τι ειναι. Οι πιθανότητες μου λιγοστευουν πολυ. Να τα παρατήσω και να πάω με δότρια? Ειμαι 40 Εχω πλαντάξει στο κλάμμα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Στην υγεία σου και σένα @Kiddo μου και σε σένα @Litsadi μου. 🍷🥂🍸🍹 και σε όλα τα κορίτσια που τον βλέπουν  


αχχχχχχ δεν μπορώ. Τραγουδάω, δακρύζω, χαμογελάω…. Τόσα ανάμεικτα συναισθήματα και ειδικά τώρα αυτό που είπε, ότι βάζουμε στο μυαλο μας τα πρεπει και τα μη, αντί να κάνουμε αυτό που νιώθουμε. Αχχχχ ποσο δίκαιο….☺️☺️☺️

Πάμε δυνατά να περάσουμε ένα τελειο βράδυ και να απολαύσουμε αλκαιο με μουσικαρες❤️💃🏻❤️💃🏻

@hope501μου ελπίζω να μην με άφησες να χορεύω μόνη μου τι τι τι ε τι ε τι τι!! 💃💃😂😂😂😂 Τέλειο εντωμεταξύ το σαξόφωνο!! 😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Kiddo είπε:

@hope501μου ελπίζω να μην με άφησες να χορεύω μόνη μου τι τι τι ε τι ε τι τι!! 💃💃😂😂😂😂 Τέλειο εντωμεταξύ το σαξόφωνο!! 😍😍😍

Πάνω στο τραπέζι ανέβηκα 😂🤣😂🤣😂🤣😂 δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσω 💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻 ααχαχαχαχα. Μαζί θα χορεύουμε σήμερα, μαζί θα τραγουδάμε 🥰🥰🤩🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Πάνω στο τραπέζι ανέβηκα 😂🤣😂🤣😂🤣😂 δεν υπήρχε περίπτωση να κάτσω 💃🏻💃🏻💃🏻💃🏻 ααχαχαχαχα. Μαζί θα χορεύουμε σήμερα, μαζί θα τραγουδάμε 🥰🥰🤩🤩

Ααα εσύ είσαι πιο τρελή από μένα!! 😂😂😂😂 Χαχαχαχαχαχα!! Έλα πάμε!! Δώσε πόνο!! Εγώ λαχανιασα... Χαχαχαχαχαχα!! 😂😂😂😂

Και ο Χατζόπουλος φοβερός..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...