Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 32 λεπτά, ο/η condios είπε:

Και γαμώ τις ντόπες!!!! σούπερ σε είχε,,,,1200 την ημέρα???? Μπόμπα!!!!! Σημασία έχει αγαπημένη ,,,, "πόσο δίκιο είχε ο γιατρός?",,,, αυτό ,,, και την αγάπη μου σε όλους σας💖

Για να δούμε αν εγώ θα έχω μετατόπιση,,,τώρα την τελευταία ετ μου έκανε μόνος του μια "δοκιμαστική μετατόπιση" (επειδή του είπα εγώ "πάμε με αυτές τις 2 τελευταίες βλαστοκύστες και αν δεν κανω το ΕΡΑ) και μου έδωσε 12 ώρες επιπλέον προγεστερόνη και ετ κάναμε την 6η αντί την 5η μέρα. Με πήγε δηλαδή σαν "early receptive" πρωτόκολλο,,,αλλά έχω την εντύπωση φίλη πως αν βγώ κάτι διαφορετικό , ίσως βγώ (στο όσο καταλαβαίνω τον οργανισμό μου) ως "late receptive" , να χρειάζομαι δηλαδή 12 ώρες λιγότερη προγεστερόνη. Το Φλεβαρη θα ξέρουμε! 😉

Ναι φουλ ντόπα χαχα !! Α κανατε αλλαγη..καταλαβα ..για να δουμε τι θα γινει ρε κοριτσι...εμενα μου το έκανε σε φυσικο κύκλο δηλαδη χωρις σικλακουρ οποτε για αυτο και στην ετ δε μου εδωσε σικλακουρ αλλα μου τα πρόσθεσε με τη θετικη χοριακη..δηλαδη εγω εκανα ωοληψια (ηταν ημερα τεταρτη) και μου ειπε «ξεκινα τα  ουτρο το βραδυ μεχρι και την κυριακη το βραδυ και ελα τη δευτερα πρωι να παρουμε το δειγμα»

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nefeliap είπε:

Ναι φουλ ντόπα χαχα !! Α κανατε αλλαγη..καταλαβα ..για να δουμε τι θα γινει ρε κοριτσι...εμενα μου το έκανε σε φυσικο κύκλο δηλαδη χωρις σικλακουρ οποτε για αυτο και στην ετ δε μου εδωσε σικλακουρ αλλα μου τα πρόσθεσε με τη θετικη χοριακη..δηλαδη εγω εκανα ωοληψια (ηταν ημερα τεταρτη) και μου ειπε «ξεκινα τα  ουτρο το βραδυ μεχρι και την κυριακη το βραδυ και ελα τη δευτερα πρωι να παρουμε το δειγμα»

Όταν εγώ λέω ότι είσαι μπόμπα!!!!!!!!! Εγώ φυσικό καλό δεν κάνω ,,,λόγω της τραμπαλας των ορμονων και λόγω της απόστασης πάμε επίσης σε ψευδόκυκλο! Σίγουρα αποτελέσματα από άποψη παρακολούθησης και ημερομηνιών για ταξίδι πισω μπρος! και θα ξαναπω "αν ο γιατρός είναι γατόνι" και ισχύει και για τις δυο μας και πολλές ακόμα που αισθάνονται καλά με το γιατρό τους. Νεφέλη? Όλα θα τα πάρω και όλα θα τα υπομείνω , το έχω ξαναπεί και θα το λέω,,,υπομονή, πίστη και προσήλωση....(και κανα φωνήεν με το γιατρό δεν πειράζει που και που , απο αγαπη ειναι 😂😍)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MeL2021 είπε:

utrogestan & cyclacour τα παιρνετε μαζι? πρεπει να απέχουν?

20- 30 λεπτά μου ειχε πει να αφηνω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η condios είπε:

Όταν εγώ λέω ότι είσαι μπόμπα!!!!!!!!! Εγώ φυσικό καλό δεν κάνω ,,,λόγω της τραμπαλας των ορμονων και λόγω της απόστασης πάμε επίσης σε ψευδόκυκλο! Σίγουρα αποτελέσματα από άποψη παρακολούθησης και ημερομηνιών για ταξίδι πισω μπρος! και θα ξαναπω "αν ο γιατρός είναι γατόνι" και ισχύει και για τις δυο μας και πολλές ακόμα που αισθάνονται καλά με το γιατρό τους. Νεφέλη? Όλα θα τα πάρω και όλα θα τα υπομείνω , το έχω ξαναπεί και θα το λέω,,,υπομονή, πίστη και προσήλωση....(και κανα φωνήεν με το γιατρό δεν πειράζει που και που , απο αγαπη ειναι 😂😍)

Ετσι ακριβως κορίτσι κ θα δεις που όλα θα γινουν! Στην ωρα τους έρχονται!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Άλλος με την βάρκα μας; Όλες σ´εμένα θα καταλήξετε αργά η γρήγορα! Μουαχαχαχαχαχα! 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣

Μακάρι🤞 🤰 από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μακάρι🤞 🤰 από το στόμα σου και στου Θεού το αφτί 🙏

🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η condios είπε:

Πες τα ρε κορίτσι ,,,και εγώ έτσι ξέρω!!!! Αλλά,,,πολύ σωστά αναφέρεις πως εσύ πηγες σε φυσικό,,,εκεί μου απαντήσανε και οι δικοί μου ότι τη μετράμε αν πάμε με φυσικό,,,παρόλα αυτά όμως παίζει ρόλο η ρημάδα η μέτρηση πριν της αρχή της εφαρμογής/πρόσθεσής της. Η δική μου γιατρός εδώ, που έχει αποδειχτεί μεγάλη γάτα,,,μου λέει να την μετράμε πάντα πριν την πρόσθεσή της! έτσι με κρατάει ήρεμη και μένα! χεχε

Εμένα επίσης να ξέρεις,,,δε με πιάνουν τόσο καλά τα ciclacur όσο τα dermestril ,,,, ότι να 'ναι!!!!!!

να σε ρωτήσω Ζεν μου εσύ... πως καταλβαίνεις οτι τα cycla δεν σε πιανουν τοσο οσο τα derme??

Εγώ είχα και τα δυο. 5 cycla την ημέρα και 150 - 200 derme 2 φορες την εβδομαδα.. αλλά το τι με πιάνει που να ξερω 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

να σε ρωτήσω Ζεν μου εσύ... πως καταλβαίνεις οτι τα cycla δεν σε πιανουν τοσο οσο τα derme??

Εγώ είχα και τα δυο. 5 cycla την ημέρα και 150 - 200 derme 2 φορες την εβδομαδα.. αλλά το τι με πιάνει που να ξερω 🤷‍♀️

Δεν το καταλαβα εγω αρχικα,,,ο γιατρος,,, δινοντας cyclacour καταλαβαινε οτι δε μεγαλωνει οπως πρεπει το ενδομητριο,,,προσθετοντας τα dermestril ανεβηκε μπαμ το ατιμο και αυτο 🤣 ε εκει το κατάλαβα και εγώ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η condios είπε:

Δεν το καταλαβα εγω αρχικα,,,ο γιατρος,,, δινοντας cyclacour καταλαβαινε οτι δε μεγαλωνει οπως πρεπει το ενδομητριο,,,προσθετοντας τα dermestril ανεβηκε μπαμ το ατιμο και αυτο 🤣 ε εκει το κατάλαβα και εγώ

 

Εμένα δεν με έλεγξαν ποτε πάντως μετά την ετ. Μόνο 5 μέρες πριν στην πρώτη ετ και δυο μέρες πριν στην 2η ετ. 
Utro έπαιρνα 5 την ημέρα και τα έπαιρνα μαζί με cycla. Δεν μου’παν ποτε ότι πρεπει να απέχουν. Ο καθένας όπως ξέρει αλλά όπως λέει η παροιμία για να μαθαίνουμε κ εμείς «μη ρωτάς γιατρό, ρωτά τον παθον» 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά κάποιες μπορεί να με θυμάστε από πέρυσι που ήμουν πιο ενεργή στο φόρουμ….η δίκη μου ιστορία έχει ,δυο ωοληψίες ,η πρώτη έδωσε τρείς βλαστοκύστες στην πρώτη ετ έβαλα τις δυο και πήρα ένα ωραιότατο μηδενικό και στην δεύτερη έβαλα μια βλαστοκύστη η οποία έφερε το θετικό αποτέλεσμα αλλά δυστηχώς παλινδρόμησε την 5η εβδομάδα. Στην δεύτερη ωοληψια που έγινε τον Σεπτέμβριο φτάσαμε τις 6 βλαστοκυστες τις  δυο τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα και σε λίγες μέρες θα παω για χοριακή…Αυτό που ήθελα να πω ως βασίλισσα της αναισθησίας είναι ότι δεν πρέπει να αγχωνόμαστε και πρέπει να το πάρουμε το θέμα λίγο χαλαρά γιατί ένα πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και ο παράγοντας ΤΥΧΗ καλό είναι να μην το ξεχνάμε..εμείς κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας αλλά αν δεν θέλει το άτιμο να κάτσει δεν θα κάτσει…💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά κάποιες μπορεί να με θυμάστε από πέρυσι που ήμουν πιο ενεργή στο φόρουμ….η δίκη μου ιστορία έχει ,δυο ωοληψίες ,η πρώτη έδωσε τρείς βλαστοκύστες στην πρώτη ετ έβαλα τις δυο και πήρα ένα ωραιότατο μηδενικό και στην δεύτερη έβαλα μια βλαστοκύστη η οποία έφερε το θετικό αποτέλεσμα αλλά δυστηχώς παλινδρόμησε την 5η εβδομάδα. Στην δεύτερη ωοληψια που έγινε τον Σεπτέμβριο φτάσαμε τις 6 βλαστοκυστες τις  δυο τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα και σε λίγες μέρες θα παω για χοριακή…Αυτό που ήθελα να πω ως βασίλισσα της αναισθησίας είναι ότι δεν πρέπει να αγχωνόμαστε και πρέπει να το πάρουμε το θέμα λίγο χαλαρά γιατί ένα πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και ο παράγοντας ΤΥΧΗ καλό είναι να μην το ξεχνάμε..εμείς κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας αλλά αν δεν θέλει το άτιμο να κάτσει δεν θα κάτσει…💖💖💖

Είδωλο!!!!!! Ξέρεις πόσο σε αγαπώ!!!!!🥰😍😘😍👶🙏👶❤️👶❤️ Με το καλό μια υπέροχη χοριακη που θα προμηνύει τον ερχομό της συμπληρωματικής ευτυχίας σας με τον αντρουλη σου!!!! Like δεν είχα άλλο ,,,,για αυτό ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσια???? Να της ζητήσουμε μαθήματα ΖΕΝοτητας,,,,η γυναίκα δεν υπάρχει ,,,,σας το υπογράφω!!!!! @Παρασκευαιδου για σένα το λέω κυρίως 🤣😂🤣😘❤️😍 που μας έχει χορτάσει παντόφλα 🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Εμένα δεν με έλεγξαν ποτε πάντως μετά την ετ. Μόνο 5 μέρες πριν στην πρώτη ετ και δυο μέρες πριν στην 2η ετ. 
Utro έπαιρνα 5 την ημέρα και τα έπαιρνα μαζί με cycla. Δεν μου’παν ποτε ότι πρεπει να απέχουν. Ο καθένας όπως ξέρει αλλά όπως λέει η παροιμία για να μαθαίνουμε κ εμείς «μη ρωτάς γιατρό, ρωτά τον παθον» 

Και εγώ φίλη τώρα μαθαίνω ότι πρέπει να απέχουν ουτρο με cyclacour 🤣😂🤣😂,,, ευτυχώς όμως τα έπαιρνα από μόνη μου διαφορετικές ώρες ,,, και άμα τα έκανα σωστά? Σαμα και τι???? 🤣😂🤣😂 Όλα καλά ,,,τικ και σε αυτό λοιπόν!!!! Ατέλειωτη αυτή η λίστα πχια άι σιχτιρ 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Είδωλο!!!!!! Ξέρεις πόσο σε αγαπώ!!!!!🥰😍😘😍👶🙏👶❤️👶❤️ Με το καλό μια υπέροχη χοριακη που θα προμηνύει τον ερχομό της συμπληρωματικής ευτυχίας σας με τον αντρουλη σου!!!! Like δεν είχα άλλο ,,,,για αυτό ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσια???? Να της ζητήσουμε μαθήματα ΖΕΝοτητας,,,,η γυναίκα δεν υπάρχει ,,,,σας το υπογράφω!!!!! @Παρασκευαιδου για σένα το λέω κυρίως 🤣😂🤣😘❤️😍 που μας έχει χορτάσει παντόφλα 🤣😂

Εγώ να δεις πόσο σ αγαπώ🥰🥰🥰

Η ζωή είναι ωραία ας μην το ξεχνάμε ας έχουμε την υγεία μας και όλα θα έρθουν….

Οσα μαθήματα ΖΕΝοτητας θέλετε…. ευχαρίστως!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλημέρα και καλό και ευλογημένο μήνα κορίτσια!!!!! 

Να ρωτήσω κάτι άσχετο γιατί έφαγα φλασια??? Η ερμη η  προγεστερόνη σε τεχνητό κύκλο για ετ πόσο πρέπει να είναι πριν την εφαρμογή της (5μερες δηλαδή) και πόσο 1 μέρα ακριβώς πριν αυτής και πόσο αφού γίνει η ετ ,,τύπου 2-5 μέρες μετά??? Είναι μια απορία που μου δημιουργείται γιατί οι απόψεις διίστανται. Ευχαριστώ προκαταβολικά σε όποια γνωρίζει 😘

🧑‍🎄❄️🦌🧣

Την ημερα που κανείς την ovitrelle πρέπει να είναι σίγουρα κάτω από 1,5. Εγώ να καταλάβεις είχα 2 και δεν προχωρήσαμε σε εμβρυομεταφορα. Η ωοληψια έγινε κανονικά τον προηγούμενο μήνα κι έχω στην κατάψυξη 11 βλαστοκυστες 5 ημερών. 

Σε αυτόν τον κύκλο έκανα πάλι εξετάσεις και υπερήχους και την άλλη εβδομάδα αν φτάσει και το ενδομήτριο το επιθυμητό πάχος θα κάνουμε την ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η condios είπε:

Καλά είμαι,,,,έχω ακόμα δρόμο να ξεκινήσω ξανά,,,,θα κάνω το Γενάρη τα ΕΡΑ, ΕΜΜΑ & ALICE τεστ και αν δεν κάνω λαπαροσκόπηση για ενδομητρίωση λογικά πρώτα ο Θεός από άνοιξη ή φθινόπωρο η επόμενη προσπάθεια. Είμαι σε φάση ΖΕΝ αυτό το διάστημα και κάνω ΄΄ολο εξορμήσεις με το σύζυγο και έχω επικεντρωθεί σε δουλειά και διάφορα άλλα ενδιαφέροντα. Γιορτές έρχονται εξάλλου. 

Όσο για την προγεστερόνη,,,ξέρω αν δεν κάνω λάθος πως τη θέλουν κοντά στο 30 μετά την ετ,,,,,κάνω λάθος? τη 2η μέρα πάντα κάτω από 1 την είχα κομπλε ήμουν, απλά στη 2η ετ 5 μέρες πριν πάω για ετ τη μέτρησα και είχα 22 και η εδώ γυναικολόγος μου , μου είχε πει "μπόμπα είσαι" και πράγματι εκεί πέτυχε εμφύτευση αλλά εξελίχθηκε σε βιοχημική. Στις επόμενες 2 ετ ο τωρινός γιατρός δε μου τη μετράει ποτέ πριν την ετ και μετά και ανησυχώ για το εύρος που μπορεί να είναι. Βέβαια υποστηρίζουν ότι εφόσον μπουσταριζόμαστε φουλ με utrogestan & prolutex δε χρειάζεται μέτρηση. Εγώ πάλι, ως ψυχαναγκαστική θέλω να τα ξε΄ρω όλα. Για αυτό ρωτάω αν κάποια γνωρίζει εύρος τιμών τόσο όσο @BlackCat.

Και σε σένα εύχομαι τα καλύτερα σύντομα,,,και εγώ παλιά είμαι σχετικά πλέον εδώ. Ας ελπίσουμε το 2022 να έρθει το θαυματάκι και ας γεννηθεί και το 2023 ρε παιδί μου , γερό μόνο να είναι. αυτό εύχομαι!!!!! 

Λουλούδι μου να σου πω και εγώ σε αυτές ήλπιζα να απαντήσουν,,,, @Nefeliap @Vasilique & @troia,,,και σε σένα φυσικά,,,,αλλά αυτά τα "μεσάνυχτα" που αισθάνομαι με ενοχλούν και θέλω να τα ξέρω.

Εσύ τί λέει? Θα είσαι Χριστουγεννιάτικη τελικά όπως προέβλεπα ή πάει το στοίχημα στον κουβά? 🤣😂

Καλημερα αγαπημενη τωρα ειδα το μην σου μπηκα λοιπον στα καταστοιχα των πολλων ερωτοαπαντησεων ποτ εχω κανει κατα καιρους στον ιατρο μου κ τα σημειωνω γιατι ενα alzhaimer το εχω . Μου ειχε πει λοιπον οτι πριν την ωοληψια πρεπει η προγεστερονη να ειναι μεχρι 1,5 γιατι αλλιως ακυρωνει την ετ κ την παει σε αλλο κυκλο. Αυτο εχω γραψει στις σημειωσεις μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η condios είπε:

Είδωλο!!!!!! Ξέρεις πόσο σε αγαπώ!!!!!🥰😍😘😍👶🙏👶❤️👶❤️ Με το καλό μια υπέροχη χοριακη που θα προμηνύει τον ερχομό της συμπληρωματικής ευτυχίας σας με τον αντρουλη σου!!!! Like δεν είχα άλλο ,,,,για αυτό ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Κορίτσια???? Να της ζητήσουμε μαθήματα ΖΕΝοτητας,,,,η γυναίκα δεν υπάρχει ,,,,σας το υπογράφω!!!!! @Παρασκευαιδου για σένα το λέω κυρίως 🤣😂🤣😘❤️😍 που μας έχει χορτάσει παντόφλα 🤣😂

Χαχα η @Παρασκευαιδουνα ξερεις ειναι η πρωτη που εφαγε παντοφλες ! Χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά κάποιες μπορεί να με θυμάστε από πέρυσι που ήμουν πιο ενεργή στο φόρουμ….η δίκη μου ιστορία έχει ,δυο ωοληψίες ,η πρώτη έδωσε τρείς βλαστοκύστες στην πρώτη ετ έβαλα τις δυο και πήρα ένα ωραιότατο μηδενικό και στην δεύτερη έβαλα μια βλαστοκύστη η οποία έφερε το θετικό αποτέλεσμα αλλά δυστηχώς παλινδρόμησε την 5η εβδομάδα. Στην δεύτερη ωοληψια που έγινε τον Σεπτέμβριο φτάσαμε τις 6 βλαστοκυστες τις  δυο τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα και σε λίγες μέρες θα παω για χοριακή…Αυτό που ήθελα να πω ως βασίλισσα της αναισθησίας είναι ότι δεν πρέπει να αγχωνόμαστε και πρέπει να το πάρουμε το θέμα λίγο χαλαρά γιατί ένα πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και ο παράγοντας ΤΥΧΗ καλό είναι να μην το ξεχνάμε..εμείς κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας αλλά αν δεν θέλει το άτιμο να κάτσει δεν θα κάτσει…💖💖💖

Με το καλό η χοριακή σου, να είναι στα ύψη!!!

Δίδαξε αναισθησία και χαλαρότητα το χρειαζόμαστε 😁😁😁

Πες μας tips, κόλπα, δραστηριότητες, ματζούνια χαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά κάποιες μπορεί να με θυμάστε από πέρυσι που ήμουν πιο ενεργή στο φόρουμ….η δίκη μου ιστορία έχει ,δυο ωοληψίες ,η πρώτη έδωσε τρείς βλαστοκύστες στην πρώτη ετ έβαλα τις δυο και πήρα ένα ωραιότατο μηδενικό και στην δεύτερη έβαλα μια βλαστοκύστη η οποία έφερε το θετικό αποτέλεσμα αλλά δυστηχώς παλινδρόμησε την 5η εβδομάδα. Στην δεύτερη ωοληψια που έγινε τον Σεπτέμβριο φτάσαμε τις 6 βλαστοκυστες τις  δυο τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα και σε λίγες μέρες θα παω για χοριακή…Αυτό που ήθελα να πω ως βασίλισσα της αναισθησίας είναι ότι δεν πρέπει να αγχωνόμαστε και πρέπει να το πάρουμε το θέμα λίγο χαλαρά γιατί ένα πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και ο παράγοντας ΤΥΧΗ καλό είναι να μην το ξεχνάμε..εμείς κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας αλλά αν δεν θέλει το άτιμο να κάτσει δεν θα κάτσει…💖💖💖

Να πάνε όλα κατ' ευχήν και να καταφέρετε να πραγματοποιήσετε το όνειρο σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η χοριακή σου, να είναι στα ύψη!!!

Δίδαξε αναισθησία και χαλαρότητα το χρειαζόμαστε 😁😁😁

Πες μας tips, κόλπα, δραστηριότητες, ματζούνια χαχαχαχα

Ευχαριστώ πολύ αν και λόγο του ότι δεν έχω απολύτως κανένα σύμπτωμα είμαι σχεδόν σίγουρη για το αρνητικό αποτέλεσμα….

Αν σκεφτούμε ότι έχουμε την υγεία μας έχουμε δίπλα μας ανθρώπους που μας αγαπάνε και ζήσουμε την κάθε ημέρα σαν να είναι η τελευταία αυτόματα θα μας φύγει το άγχος…Όλες όσες ήμαστε εδώ θέλουμε όσο τίποτα να γίνουμε μανούλες αλλά δεν πρέπει να ειναι αυτοσκοπός μας…Καταλαβαίνω την αγωνία αλλά σε καμία περίπτωση δεν μπορώ να σκεφτώ ότι θα κοιμάμαι και θα ξυπνάω με το άγχος αν το αποτέλεσμα θα ειναι θετικό η αρνητικό κάνουμε ότι περνάει από το χέρι μας δίνουμε όλα τα ψυχικά και οικονομικά μας αποθέματα αλλά ως εκεί…

Θα το ξαναπώ κορίτσια μου η ζωή είναι ΩΡΑΙΑ💖💖💖

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Evi87 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου γλυκά κάποιες μπορεί να με θυμάστε από πέρυσι που ήμουν πιο ενεργή στο φόρουμ….η δίκη μου ιστορία έχει ,δυο ωοληψίες ,η πρώτη έδωσε τρείς βλαστοκύστες στην πρώτη ετ έβαλα τις δυο και πήρα ένα ωραιότατο μηδενικό και στην δεύτερη έβαλα μια βλαστοκύστη η οποία έφερε το θετικό αποτέλεσμα αλλά δυστηχώς παλινδρόμησε την 5η εβδομάδα. Στην δεύτερη ωοληψια που έγινε τον Σεπτέμβριο φτάσαμε τις 6 βλαστοκυστες τις  δυο τις βάλαμε την προηγούμενη εβδομάδα και σε λίγες μέρες θα παω για χοριακή…Αυτό που ήθελα να πω ως βασίλισσα της αναισθησίας είναι ότι δεν πρέπει να αγχωνόμαστε και πρέπει να το πάρουμε το θέμα λίγο χαλαρά γιατί ένα πολύ μεγάλο ρόλο παίζει και ο παράγοντας ΤΥΧΗ καλό είναι να μην το ξεχνάμε..εμείς κάνουμε ότι περνάει απο το χέρι μας αλλά αν δεν θέλει το άτιμο να κάτσει δεν θα κάτσει…💖💖💖

Εύχομαι κορίτσι μου ένα θετικό αποτέλεσμα!!πιστεύω η ψυχολογία παίζει πολύ σημαντικό ρόλο!!!!!όλα καλά να πάνε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η condios είπε:

Κορίτσια και μένα αυτό υποστηρίζει αλλά λέω εγώ πάλι? Πριν την έναρξη της ετ,,,,δηλαδή κάπου στη 12-25η μέρα,,,ανάλογα ποια μέρα του (τεχνητού) κύκλου μας ξεκινάει προγεστερόνη ,,,,δεν έχει νόημα να τη μετρήσουμε για να δούμε το μπουστάρισμα που θα χρειαστούμε???? αυτο ρωτάω κυρίως? αν δει πχ 9 προγεστερονη πριν τη χορήγησή της αυτό δε θα είναι δείκτης να δώσει πχ 3*200 utro & 2prolutex ? ή αν δει 20 προγεστερόνη δε θα είναι αντίστοιχα δείκτης να δώσει πχ 2* 200 utro & prolutex? Επίσης εγώ κυρίως απ'το στόμα τα παίρνω τα Utro,,,,γουστάρω τρελα΄ τη μαστούρα που προσφέρουν,,,,γελάω με την καρδιά μου και κάνω ασυναρτησίες εκτός από το να κοιμάμαι αλλά η αίσθηση είναι ΤΕΛΕΙΑ,,,,πρεζακι κανονικό,,,,κάθε φορά αδημονώ να μπει η ώρα των utro,,,,,😂🤣

Βέβαια ελπίζω το ΕΡΑ να δείξει κάτι πιο συγκεκριμένο τουλάχιστον για μένα,,,εφόσον κάτι γίνεται και πάντα γυρνάει,,,γιατί είπαμε,,,,το ότι πιάνουμε είναι καλό δείγμα,,,το θέμα είναι να μείνει και να ολοκληρωθεί το θαύμα γερό! 

Μα αυτό ακριβώς σου λέω. Σύμφωνα με κάποιους γιατρούς οι μετρήσεις της δεν είναι αξιόπιστες, οπότε και χαμηλό νούμερο να δεις, δεν είναι έγκυρο. Ο δικός μου μου είχε πει ότι η δόση των utrogestan είναι συγκεκριμένη ανάλογα με το βάρος και το ύψος μας. Prolutex δεν έκανα, αλλά έπαιρνα και προγεστερόνη κολπικά και ο γιατρός μου θεωρούσε ότι ο συνδιασμός αυτός επαρκούσε. Είχα κάνει εμβρυομεταφορά σε φυσικό κύκλο, οπότε ο οργανισμός μου παρήγαγε και φυσική προγεστερόνη, περισσότερο προληπτικά την πήρα και τα utrogestan τα έκοψα με το που ακούσαμε καρδιά. Θα έλεγα να χαλαρώσεις και να κάνεις ό,τι σου λέει ο γιατρός σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα, είχα σήμερα το ραντεβού στο τμήμα αποβολών και είπα να γράψω εντυπώσεις για να ξέρουν οι επόμενες τι να περιμένουν ( @Luna777. @hope501 Και δεν ξέρω και ποια άλλη ακολουθεί)..

Λοιπον, στην είσοδο δεν ελέγχουν τπτ, δηλαδή δεν μου ζήτησαν ούτε πιστοποιητικό ούτε τεστ. Μπαίνουμε στο χώρο του νοσοκομείου , ακολουθούμε το δρόμο και στο τέλος του στρίβουμε λίγο δεξιά για να βρούμε το κτίριο Μαρικα Ηλιαδη. Εκεί στο ισόγειο παίρνουμε νούμερο να δώσουμε τα στοιχεία μας. Αυτό παίρνει πολύ ώρα, εγώ δλδ είχα ραντεβού στις 9, πήρα το χαρτάκι μου στις 8.15 και τελικά τα στοιχεία μου τα έδωσα ακριβώς 9. Οπότε να πάτε περίπου 45 λεπτά νωρίτερα από την ώρα του ραντεβού. Αφού τελείωσα με τα στοιχεία και μου έδωσαν κάτι χαρτιά, κατέβηκα στο υπόγειο του ίδιου κτιρίου που είναι το κέντρο αποβολών. Χτύπησα την πόρτα και έδωσα το ένα χαρτι που μου είχαν δώσει στο ισόγειο και περίμενα έξω άλλα 5 το πολύ λεπτά και μετά με φώναξαν. Δηλαδή δεν έχει αναμονή, μπαίνεις σχεδόν κατευθείαν.
Το ραντεβού κράτησε πάνω από 1.5 ώρα όπου με ρώτησαν ιστορικό, για τις προσπάθειες που έχουμε κάνει και είδαν αναλυτικά όλες τις εξετάσεις που είχα (σε ξεχωριστό ντοσιέ για μένα και για το σύζυγο για να τα βρίσκουμε εύκολα). Δεν ξέρω πως ήταν παλιά αυτή η Τσεκούρα που έχω ακούσει εδώ να λένε καλά λόγια, πάντως η Οικονομόπουλου που είναι τώρα είναι γλυκύτατη και υπεραναλυτικη, ακούει προσεκτικά και απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. 

Εγω επειδή έχω ήδη κάνει αρκετές εξετάσεις, δε μου έδωσε παρά πολλές ακόμα, θα ξαναπάω όμως σε 14 μέρες για αιματολογικές και την άλλη βδομάδα για αναλυτικό υπέρηχο. Προς το παρόν μου είπε ότι δεν βλέπει κάποιο σοβαρό λόγο που να εμποδίζει την εμφύτευση, το απέδωσε πιο πολύ στην τύχη αλλά φυσικά πρέπει να κάνω και τις υπόλοιπες εξετάσεις, ακόμα είναι νωρίς. Επέμεινε στο να βάλω ένα ταβάνι στις διεγέρσεις, δηλαδή επειδή έχω κάνει ήδη 3 και της είπα ότι ετοιμάζομαι για 4η μου είπε να προσανατολιζομαι να μην πάω πάνω από εκεί. Ήταν αντίθετη στο σχήμα αντιβιώσεων που είχα πάρει για την ενδομητριτιδα και στις εγχυσεις αντιβίωσης στη μήτρα που έκανα (το ήξερα άλλωστε ότι θα είναι αντίθετη από συζητήσεις εδώ μέσα) αλλά θεωρεί καλό ότι τουλάχιστον δεν έκανα παρά πολλές. Επίσης θεώρησε ακραίο το ότι ο προηγούμενος γιατρός μας είχε κόψει τις επαφές για να μην ξανακυλήσω κανενα μικρόβιο. Ως προς τη νέα υστεροσκοπηση και βιοψία είπε ότι θεωρούν πως η καλλιεργεια κολπικού υγρού αρκεί, αλλά ήταν θετική στη νέα υστεροσκοπηση για να ελεγχθεί η μήτρα μήπως υπάρχουν συμφευσεις ή άλλα πράγματα που εμποδίζουν. Της είπα ότι ο καινούριος γιατρός θα μου κάνει καλλιεργεια, το θεώρησε καλό. Τώρα εάν αυτή η καλλιεργεια δείξει μικροβιο θα το συζητήσω μαζί της εάν θα παρω αντιβίωση, δε θα ακούσω μόνο τον εξωσωματιστη. 
Εδωσε βάρος στα προβιοτικά, ότι είναι καλό να παίρνουμε σε συνδυασμό με γιαούρτι με πέτσα και κεφιρ και στη βιταμίνη d. Για διατροφή δεν μου είπε πολλές λεπτομέρειες αλλά θα ξανά ρωτήσω όταν πάω για τις αιματολογικές. Πάντως ο προσανατολισμός της ήταν ότι πρέπει να είμαστε υγιείς σωματικά και ψυχολογικά, να μη μας γινετια εμμονή η εξωσωματική και βέβαια ότι ο παράγοντας τύχη παίζει μεγάλο ρόλο και ότι σε πολλές περιπτώσεις δυστυχώς δε μπορούν να απομονώσουν ή να εντοπίσουν τον ένα και μοναδικό παράγοντα στον οποίο να οφείλονται οι μή εμφυτευσεις. Κάτι τέτοιο μπορεί να ισχύει και στην περίπτωση μας. 
Εμενα προσωπικά με βοήθησε πολύ η συζήτηση, μετά από καιρό ένιωσα να μιλάω με καποιον λογικό άνθρωπο γιατί τους εξωσωματιστες δυστυχώς δεν τους βρίσκω και πολύ λογικούς τελικά. Φυσικά δεν χαίρομαι που ξέρω ότι έχω μόνο μια προσπάθεια ακόμα αλλιώς τίποτα, ούτε που μπορεί να μην ανακαλύψω τίποτα νέο με αυτές τις εξετάσεις και να μου πουν πάλι τυχαίο. Όμως όπως σοφά έχει πει και η @BlackCat αν αναλογιστούμε ποσο σοβαρά πράγματα μπορεί να διαγνώσουν εκεί, τότε ναι πρέπει να χαιρόμαστε όταν δεν μας βρίσκουν τίποτα. Αυτό μου είπε η Οικονομόπουλου φεύγοντας. Να σκέφτεσαι ότι δεν φταις και ότι είσαι υγιής. 
 

α και ξεχασα, ένα μεγάλο ευχαριστώ στην @troiaπου επιμένει τόσο καιρό εδώ μέσα και γράφει για αυτό το ιατρείο. Πραγματικά αξίζει τον κόπο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, είχα σήμερα το ραντεβού στο τμήμα αποβολών και είπα να γράψω εντυπώσεις για να ξέρουν οι επόμενες τι να περιμένουν ( @Luna777. @hope501 Και δεν ξέρω και ποια άλλη ακολουθεί)..

Λοιπον, στην είσοδο δεν ελέγχουν τπτ, δηλαδή δεν μου ζήτησαν ούτε πιστοποιητικό ούτε τεστ. Μπαίνουμε στο χώρο του νοσοκομείου , ακολουθούμε το δρόμο και στο τέλος του στρίβουμε λίγο δεξιά για να βρούμε το κτίριο Μαρικα Ηλιαδη. Εκεί στο ισόγειο παίρνουμε νούμερο να δώσουμε τα στοιχεία μας. Αυτό παίρνει πολύ ώρα, εγώ δλδ είχα ραντεβού στις 9, πήρα το χαρτάκι μου στις 8.15 και τελικά τα στοιχεία μου τα έδωσα ακριβώς 9. Οπότε να πάτε περίπου 45 λεπτά νωρίτερα από την ώρα του ραντεβού. Αφού τελείωσα με τα στοιχεία και μου έδωσαν κάτι χαρτιά, κατέβηκα στο υπόγειο του ίδιου κτιρίου που είναι το κέντρο αποβολών. Χτύπησα την πόρτα και έδωσα το ένα χαρτι που μου είχαν δώσει στο ισόγειο και περίμενα έξω άλλα 5 το πολύ λεπτά και μετά με φώναξαν. Δηλαδή δεν έχει αναμονή, μπαίνεις σχεδόν κατευθείαν.
Το ραντεβού κράτησε πάνω από 1.5 ώρα όπου με ρώτησαν ιστορικό, για τις προσπάθειες που έχουμε κάνει και είδαν αναλυτικά όλες τις εξετάσεις που είχα (σε ξεχωριστό ντοσιέ για μένα και για το σύζυγο για να τα βρίσκουμε εύκολα). Δεν ξέρω πως ήταν παλιά αυτή η Τσεκούρα που έχω ακούσει εδώ να λένε καλά λόγια, πάντως η Οικονομόπουλου που είναι τώρα είναι γλυκύτατη και υπεραναλυτικη, ακούει προσεκτικά και απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. 

Εγω επειδή έχω ήδη κάνει αρκετές εξετάσεις, δε μου έδωσε παρά πολλές ακόμα, θα ξαναπάω όμως σε 14 μέρες για αιματολογικές και την άλλη βδομάδα για αναλυτικό υπέρηχο. Προς το παρόν μου είπε ότι δεν βλέπει κάποιο σοβαρό λόγο που να εμποδίζει την εμφύτευση, το απέδωσε πιο πολύ στην τύχη αλλά φυσικά πρέπει να κάνω και τις υπόλοιπες εξετάσεις, ακόμα είναι νωρίς. Επέμεινε στο να βάλω ένα ταβάνι στις διεγέρσεις, δηλαδή επειδή έχω κάνει ήδη 3 και της είπα ότι ετοιμάζομαι για 4η μου είπε να προσανατολιζομαι να μην πάω πάνω από εκεί. Ήταν αντίθετη στο σχήμα αντιβιώσεων που είχα πάρει για την ενδομητριτιδα και στις εγχυσεις αντιβίωσης στη μήτρα που έκανα (το ήξερα άλλωστε ότι θα είναι αντίθετη από συζητήσεις εδώ μέσα) αλλά θεωρεί καλό ότι τουλάχιστον δεν έκανα παρά πολλές. Επίσης θεώρησε ακραίο το ότι ο προηγούμενος γιατρός μας είχε κόψει τις επαφές για να μην ξανακυλήσω κανενα μικρόβιο. Ως προς τη νέα υστεροσκοπηση και βιοψία είπε ότι θεωρούν πως η καλλιεργεια κολπικού υγρού αρκεί, αλλά ήταν θετική στη νέα υστεροσκοπηση για να ελεγχθεί η μήτρα μήπως υπάρχουν συμφευσεις ή άλλα πράγματα που εμποδίζουν. Της είπα ότι ο καινούριος γιατρός θα μου κάνει καλλιεργεια, το θεώρησε καλό. Τώρα εάν αυτή η καλλιεργεια δείξει μικροβιο θα το συζητήσω μαζί της εάν θα παρω αντιβίωση, δε θα ακούσω μόνο τον εξωσωματιστη. 
Εδωσε βάρος στα προβιοτικά, ότι είναι καλό να παίρνουμε σε συνδυασμό με γιαούρτι με πέτσα και κεφιρ και στη βιταμίνη d. Για διατροφή δεν μου είπε πολλές λεπτομέρειες αλλά θα ξανά ρωτήσω όταν πάω για τις αιματολογικές. Πάντως ο προσανατολισμός της ήταν ότι πρέπει να είμαστε υγιείς σωματικά και ψυχολογικά, να μη μας γινετια εμμονή η εξωσωματική και βέβαια ότι ο παράγοντας τύχη παίζει μεγάλο ρόλο και ότι σε πολλές περιπτώσεις δυστυχώς δε μπορούν να απομονώσουν ή να εντοπίσουν τον ένα και μοναδικό παράγοντα στον οποίο να οφείλονται οι μή εμφυτευσεις. Κάτι τέτοιο μπορεί να ισχύει και στην περίπτωση μας. 
Εμενα προσωπικά με βοήθησε πολύ η συζήτηση, μετά από καιρό ένιωσα να μιλάω με καποιον λογικό άνθρωπο γιατί τους εξωσωματιστες δυστυχώς δεν τους βρίσκω και πολύ λογικούς τελικά. Φυσικά δεν χαίρομαι που ξέρω ότι έχω μόνο μια προσπάθεια ακόμα αλλιώς τίποτα, ούτε που μπορεί να μην ανακαλύψω τίποτα νέο με αυτές τις εξετάσεις και να μου πουν πάλι τυχαίο. Όμως όπως σοφά έχει πει και η @BlackCat αν αναλογιστούμε ποσο σοβαρά πράγματα μπορεί να διαγνώσουν εκεί, τότε ναι πρέπει να χαιρόμαστε όταν δεν μας βρίσκουν τίποτα. Αυτό μου είπε η Οικονομόπουλου φεύγοντας. Να σκέφτεσαι ότι δεν φταις και ότι είσαι υγιής. 

Κοριτσάρα μου γλυκιά!!!!!❤️❤️ Ευχαριστώ πάρα πολύ για όλη την ανάλυση!!❤️ Πραγματικά! Τώρα να σε ρωτήσω. Εγώ όλες τις εξετάσεις τις έχω ήδη σε δυο φακέλους. Κρατάνε τα χαρτιά εκεί? Θέλει δηλαδη να τα ξανατυπώσω η να τα βγάλω φωτοτυπία? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια καλημέρα, είχα σήμερα το ραντεβού στο τμήμα αποβολών και είπα να γράψω εντυπώσεις για να ξέρουν οι επόμενες τι να περιμένουν ( @Luna777. @hope501 Και δεν ξέρω και ποια άλλη ακολουθεί)..

Λοιπον, στην είσοδο δεν ελέγχουν τπτ, δηλαδή δεν μου ζήτησαν ούτε πιστοποιητικό ούτε τεστ. Μπαίνουμε στο χώρο του νοσοκομείου , ακολουθούμε το δρόμο και στο τέλος του στρίβουμε λίγο δεξιά για να βρούμε το κτίριο Μαρικα Ηλιαδη. Εκεί στο ισόγειο παίρνουμε νούμερο να δώσουμε τα στοιχεία μας. Αυτό παίρνει πολύ ώρα, εγώ δλδ είχα ραντεβού στις 9, πήρα το χαρτάκι μου στις 8.15 και τελικά τα στοιχεία μου τα έδωσα ακριβώς 9. Οπότε να πάτε περίπου 45 λεπτά νωρίτερα από την ώρα του ραντεβού. Αφού τελείωσα με τα στοιχεία και μου έδωσαν κάτι χαρτιά, κατέβηκα στο υπόγειο του ίδιου κτιρίου που είναι το κέντρο αποβολών. Χτύπησα την πόρτα και έδωσα το ένα χαρτι που μου είχαν δώσει στο ισόγειο και περίμενα έξω άλλα 5 το πολύ λεπτά και μετά με φώναξαν. Δηλαδή δεν έχει αναμονή, μπαίνεις σχεδόν κατευθείαν.
Το ραντεβού κράτησε πάνω από 1.5 ώρα όπου με ρώτησαν ιστορικό, για τις προσπάθειες που έχουμε κάνει και είδαν αναλυτικά όλες τις εξετάσεις που είχα (σε ξεχωριστό ντοσιέ για μένα και για το σύζυγο για να τα βρίσκουμε εύκολα). Δεν ξέρω πως ήταν παλιά αυτή η Τσεκούρα που έχω ακούσει εδώ να λένε καλά λόγια, πάντως η Οικονομόπουλου που είναι τώρα είναι γλυκύτατη και υπεραναλυτικη, ακούει προσεκτικά και απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις. 

Εγω επειδή έχω ήδη κάνει αρκετές εξετάσεις, δε μου έδωσε παρά πολλές ακόμα, θα ξαναπάω όμως σε 14 μέρες για αιματολογικές και την άλλη βδομάδα για αναλυτικό υπέρηχο. Προς το παρόν μου είπε ότι δεν βλέπει κάποιο σοβαρό λόγο που να εμποδίζει την εμφύτευση, το απέδωσε πιο πολύ στην τύχη αλλά φυσικά πρέπει να κάνω και τις υπόλοιπες εξετάσεις, ακόμα είναι νωρίς. Επέμεινε στο να βάλω ένα ταβάνι στις διεγέρσεις, δηλαδή επειδή έχω κάνει ήδη 3 και της είπα ότι ετοιμάζομαι για 4η μου είπε να προσανατολιζομαι να μην πάω πάνω από εκεί. Ήταν αντίθετη στο σχήμα αντιβιώσεων που είχα πάρει για την ενδομητριτιδα και στις εγχυσεις αντιβίωσης στη μήτρα που έκανα (το ήξερα άλλωστε ότι θα είναι αντίθετη από συζητήσεις εδώ μέσα) αλλά θεωρεί καλό ότι τουλάχιστον δεν έκανα παρά πολλές. Επίσης θεώρησε ακραίο το ότι ο προηγούμενος γιατρός μας είχε κόψει τις επαφές για να μην ξανακυλήσω κανενα μικρόβιο. Ως προς τη νέα υστεροσκοπηση και βιοψία είπε ότι θεωρούν πως η καλλιεργεια κολπικού υγρού αρκεί, αλλά ήταν θετική στη νέα υστεροσκοπηση για να ελεγχθεί η μήτρα μήπως υπάρχουν συμφευσεις ή άλλα πράγματα που εμποδίζουν. Της είπα ότι ο καινούριος γιατρός θα μου κάνει καλλιεργεια, το θεώρησε καλό. Τώρα εάν αυτή η καλλιεργεια δείξει μικροβιο θα το συζητήσω μαζί της εάν θα παρω αντιβίωση, δε θα ακούσω μόνο τον εξωσωματιστη. 
Εδωσε βάρος στα προβιοτικά, ότι είναι καλό να παίρνουμε σε συνδυασμό με γιαούρτι με πέτσα και κεφιρ και στη βιταμίνη d. Για διατροφή δεν μου είπε πολλές λεπτομέρειες αλλά θα ξανά ρωτήσω όταν πάω για τις αιματολογικές. Πάντως ο προσανατολισμός της ήταν ότι πρέπει να είμαστε υγιείς σωματικά και ψυχολογικά, να μη μας γινετια εμμονή η εξωσωματική και βέβαια ότι ο παράγοντας τύχη παίζει μεγάλο ρόλο και ότι σε πολλές περιπτώσεις δυστυχώς δε μπορούν να απομονώσουν ή να εντοπίσουν τον ένα και μοναδικό παράγοντα στον οποίο να οφείλονται οι μή εμφυτευσεις. Κάτι τέτοιο μπορεί να ισχύει και στην περίπτωση μας. 
Εμενα προσωπικά με βοήθησε πολύ η συζήτηση, μετά από καιρό ένιωσα να μιλάω με καποιον λογικό άνθρωπο γιατί τους εξωσωματιστες δυστυχώς δεν τους βρίσκω και πολύ λογικούς τελικά. Φυσικά δεν χαίρομαι που ξέρω ότι έχω μόνο μια προσπάθεια ακόμα αλλιώς τίποτα, ούτε που μπορεί να μην ανακαλύψω τίποτα νέο με αυτές τις εξετάσεις και να μου πουν πάλι τυχαίο. Όμως όπως σοφά έχει πει και η @BlackCat αν αναλογιστούμε ποσο σοβαρά πράγματα μπορεί να διαγνώσουν εκεί, τότε ναι πρέπει να χαιρόμαστε όταν δεν μας βρίσκουν τίποτα. Αυτό μου είπε η Οικονομόπουλου φεύγοντας. Να σκέφτεσαι ότι δεν φταις και ότι είσαι υγιής. 

Με αυτή ακριβώς την αίσθηση έφυγα από το Έλενα στην πρώτη συνάντηση και ας ήμουν ράκος με τις δυο αποβολές. Αισθάνεσαι ήρεμος οτι έχεις ψάξει ότι μπορούσες. Ξεκινάς με άλλη ψυχολογία την επόμενη προσπάθεια και με μαγικό τρόπο φεύγουν οι ενοχές οτι ευθύνεσαι εσυ΄ ή ο σύντροφος για την αποτυχία.

Στην επόμενη συνάντηση ζήτα της να σου δώσει λίστα με τα αντιοξοδοτικά τρόφιμα εμάς μας φάνηκε χρήσιμη είναι κολλημένη στο ψυγείο και οσα μας αρέσουν τα επιλέγουμε.

Σχετικά με τις διεγέρσεις αν θυμάμαι καλά και ο μαστολόγος σου το ίδιο σου είχε πει, αλλά μη το σκέφτεσαι ως τελευταία προσπάθεια. Εύχομαι οτι δεν θα χρειαστείς και άλλη αλλά χτύπα ξύλο αν χρειαστεί υπάρχουν λύσεις. Γενικά μην βάζεις τίτλους "τελευταία προσπάθεια κλπ" γιατί νομίζω αυτο επιφέρει έξτρα άγχος. Τα λεώ ως παθούσα.

Καλά αποτελέσματα συμμαθήτρια.🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...