Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Καλημέρα σε όλες σας! Είμαι καινούρια στην ομάδα και αυτόν το μήνα ξεκινάω για πρώτη φορά την όλη διαδικασία! Δεν σας κρύβω πόσο άγχος νιώθω και φόβο μαζί μήπως δεν τα καταφέρουμε! Παίρνω δύναμη από την ιστορία της κάθε μιας ! Ευχομαι σε όλες μας να πραγματοποιηθεί το όνειρό μας κι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός μας🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Είμαι κ εγώ καινουρια και στο forum και στην συζήτηση. Σας διαβάζω εδώ και αρκετές μέρες και σήμερα πήρα την απόφαση να μπω και εγώ στην παρέα σας, μιας και φαίνεται ότι είστε πολύ γουρλίδικη ομάδα!

Είμαι 32 ετών και με τον άντρα μου είμαστε παντρεμένοι τρία χρόνια. Ξεκινήσαμε να προσπαθούμε για παιδάκι σχεδόν από την αρχή, χωρίς δυστυχώς επιτυχία. Οι εξετάσεις μας ειναι όλες άψογες, και μέχρι και σήμερα δεν έχουμε βρει την αιτία υπογονιμότητας! 

Κάναμε σπερματέγχυση, χωρίς αποτέλεσμα κ έτσι εκανα ερευνητική λαπαροσκόπηση - υστεροσκόπηση στην οποία βρεθηκε ενδομητριωσικη κυστη στην ωοθηκη που αφαιρέθηκε (για λίγο θεωρήσαμε ότι αυτό ήταν το πρόβλημα μας), μετά ακολούθησα μια αγωγή για καταστολή της μήτρας κατά την οποία δεν είχα περίοδο για 6 μήνες και μετά απ αυτό ήμασταν σίγουροι ότι θα ερχόταν κι εμάς η ώρα μας!!

Να μη σας τα πολυλογώ δεν ήρθε ποτέ! Ξανακαναμε σπερματέγχυση κατά την οποία ήμασταν οοολοι σίγουροι ότι πέτυχε αλλά τζίφος! Κ ξεκινήσαμε την διαδικασία εξωσωματικής! 
 

Στις 29/04 έκανα ωοληψια μετά από μακρύ πρωτόκολλο, πήραν 19 ωάρια από τα οποία γονιμοποιήθηκαν τα 11 και τελικά τα 5 έφτασαν 3 ημερών και μπήκαν κρυοσυντήρηση γιατί λόγω αυξημένης πρόγεστερόνης η έμβρυο μεταφορά έγινε στον επόμενο κύκλο! 
Στις 25/05 λοιπόν μεταφέραμε 2 πανέμορφα εμβρυακια όπως μας είπαν 3 ημερών και θεωρούν ότι έχουμε πολύ Καλές πιθανότητες! Θα πάω για χοριακη τη Δευτέρα στις 07/06 και είμαι σ αναμμένα κάρβουνα! Δεν με χωράει ο τόπος, γιατί δεν νιώθω απολύτως τίποτα και φοβάμαι πολύ για το αποτέλεσμα!!
 

Θέλω να ευχηθώ σε καθεμία από σας να τελειώσει σύντομα ο γολγοθάς σας, σύντομα να έχουμε όλες  μια τόσο υπέροχη εγκυμοσύνη που θα σβήσει από το μυαλό μας όλες τις άσχημες στιγμές που πέρασαμε μέχρι να φτάσουμε τα στόχο μας και επιτέλους να κρατήσουμε αγκαλιά το παιδάκι μας!! 
Στις κοπέλες που τα κατάφεραν, συγχαρητήρια, να το χαρείτε και ν ακούτε μόνο καλά νέα από δω και πέρα! 
 

Ευχομαι τα καλύτερα σε όλες! ❤️

Καλώς ήρθες! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλά κ να δεις μια τεράστια χοριακη!

@geokou & @JNtina καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς ήρθες! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλά κ να δεις μια τεράστια χοριακη!

@geokou & @JNtina καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια 🙏🙏🙏

Ευχαριστούμε πάρα πολύ. Όλα τα κορίτσια. Πήγα, έδωσα αίμα και περιμένω... μου είπε απόγευμα...τώρα τι ώρα... δεν ξέρω...🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@NansiΣυγχαρητήρια κορίτσι μου! Μια υπεροχη, τελειόμηνη εγκυμοσυνη!!! 
@geokou  @JNtinaκαλη επιτυχια!!! Ευχομαι θετικες χοριακες να γεμίσει το πινακακι της @Vasilique!!!! Περιμενουμε νεα σας! Μονο χαρμόσυνα απο δω κι περα κοριτσια! Παμε γερα, με θετικη ενεργεια και τσαμπουκά!!!!🙏🏻🤞🏻🤰🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς ήρθες! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλά κ να δεις μια τεράστια χοριακη!

@geokou & @JNtina καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια 🙏🙏🙏

Σας ευχαριστώ πολύ με δεχτήκατε! Καλά αποτελέσματα σε όλες τις κοπέλες που περιμένουν σήμερα τ αποτελέσματα!! Να ξέρετε ότι είστε στις σκέψεις και στις προσευχές μας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Αννια27 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου στην γουρλιδικη ομάδα μας 😉 !! Έχεις και εσύ την ιστορία σου όπως όλες μας !! Λοιπόν από εδώ κ πέρα μόνο θετικές σκέψεις και εύχομαι σε λίγες μέρες να δεις μια τεράστια χοριακη :-) :-) καλή επιτυχία!!!

Σ ευχαριστώ παρα πολύ!! 🥺 εύχομαι κ σ εσένα τα καλύτερα!! ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς ήρθες! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε ολα καλά κ να δεις μια τεράστια χοριακη!

@geokou & @JNtina καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια 🙏🙏🙏

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

@NansiΣυγχαρητήρια κορίτσι μου! Μια υπεροχη, τελειόμηνη εγκυμοσυνη!!! 
@geokou  @JNtinaκαλη επιτυχια!!! Ευχομαι θετικες χοριακες να γεμίσει το πινακακι της @Vasilique!!!! Περιμενουμε νεα σας! Μονο χαρμόσυνα απο δω κι περα κοριτσια! Παμε γερα, με θετικη ενεργεια και τσαμπουκά!!!!🙏🏻🤞🏻🤰🏻

Ευχαριστω κοριτσι μου! Πηγα και την εκανα την χοριακη ηδη και ειμαι στην αναμονή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου! Πηγα και την εκανα την χοριακη ηδη και ειμαι στην αναμονή! 

🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻 Ολες οι ευχες κοριτσι μου!!!!!!!!!! Να εισαι εγκυουλα!!!!!💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Jesabell είπε:

🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻🤞🏻 Ολες οι ευχες κοριτσι μου!!!!!!!!!! Να εισαι εγκυουλα!!!!!💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛💛

Μακαρι κοριτσι μου!! Ανησυχώ κι αλλο σημερα, ειδα καφε το πρωι και εχω πόνους... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Μακαρι κοριτσι μου!! Ανησυχώ κι αλλο σημερα, ειδα καφε το πρωι και εχω πόνους... 

ψυχραιμία κοριτσακι μου, εχουμε δει πολλα κοριτσια με καφε κ τελικα ηταν εγκυούλες! Σε λιγη ωρα θα ξερεις! Προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι καθε λεπτο. Ειναι δυσκολο πολυ αλλα λιγο ακομη εμεινε! Σου στελνω θετικη ενεργεια 💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

ψυχραιμία κοριτσακι μου, εχουμε δει πολλα κοριτσια με καφε κ τελικα ηταν εγκυούλες! Σε λιγη ωρα θα ξερεις! Προσπαθησε να μη το σκεφτεσαι καθε λεπτο. Ειναι δυσκολο πολυ αλλα λιγο ακομη εμεινε! Σου στελνω θετικη ενεργεια 💝

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!! Εσυ πως πας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου!!!! Εσυ πως πας;; 

Εγω ξεκινησα παλι διέγερση με puregon αυτη τη φορα ( ειχα 3 καταψυξη) κι οταν αποψυχθήκαν δεν ειχα απόλυτες διαιρέσεις βλαστοκυστων κι αποφασίσαμε απο κοινού με το γιατρο να μη τα μεταφερουμε. Τωρα ξανα στο δρομο της διέγερσης... τι να πω; Απο το Σεπτέμβριο π μπηκα στο χορο της εξωσωματικης μονο ο Απρίλιος ηταν free (λογω εμβολίου) δεν υπαρχει μηνας που να μην εχω κανει διέγερση, φυσικούς, ετ, αχ!!!!!!!!

Εμπειρειες απο puregon δεκτές παρακαλω... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εγω ξεκινησα παλι διέγερση με puregon αυτη τη φορα ( ειχα 3 καταψυξη) κι οταν αποψυχθήκαν δεν ειχα απόλυτες διαιρέσεις βλαστοκυστων κι αποφασίσαμε απο κοινού με το γιατρο να μη τα μεταφερουμε. Τωρα ξανα στο δρομο της διέγερσης... τι να πω; Απο το Σεπτέμβριο π μπηκα στο χορο της εξωσωματικης μονο ο Απρίλιος ηταν free (λογω εμβολίου) δεν υπαρχει μηνας που να μην εχω κανει διέγερση, φυσικούς, ετ, αχ!!!!!!!!

Εμπειρειες απο puregon δεκτές παρακαλω... 

Κι εσυ στον αγώνα!!!! Μακαρι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα κοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εσυ στον αγώνα!!!! Μακαρι αυτη τη φορα να πανε ολα καλα κοριτσι μου!!! 

Προσεύχομαι🙏🏻 Για μενα και για ολα τα κοριτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εγω ξεκινησα παλι διέγερση με puregon αυτη τη φορα ( ειχα 3 καταψυξη) κι οταν αποψυχθήκαν δεν ειχα απόλυτες διαιρέσεις βλαστοκυστων κι αποφασίσαμε απο κοινού με το γιατρο να μη τα μεταφερουμε. Τωρα ξανα στο δρομο της διέγερσης... τι να πω; Απο το Σεπτέμβριο π μπηκα στο χορο της εξωσωματικης μονο ο Απρίλιος ηταν free (λογω εμβολίου) δεν υπαρχει μηνας που να μην εχω κανει διέγερση, φυσικούς, ετ, αχ!!!!!!!!

Εμπειρειες απο puregon δεκτές παρακαλω... 

Καλή επιτυχία σ αυτήν την προσπάθεια!! Ευχομαι να είναι η τελευταία και η καλύτερη!!!! 🙏🙏😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@geokou και @JNtina κορίτσια μου καλή επιτυχία!!!! Και καλώς ορίσατε εσείς οι καινούργιες μας φίλες!! Εδώ μέσα είμαστε όλες μαζί σε αυτό και καθημερινά η αγωνία χτυπάει κόκκινο για οποιαδήποτε κοπέλα που περιμένει μια θετική χοριακή, όλες περιμένουμε τα ευχαριστα νέα, η ιστορία της κάθε μιας από εμάς αντικατοπτρίζεται στην ιστορία κάποιας άλλης, είναι σα να πηγαίνουμε κάθε μέρα για ωοληψια, έμβρυομεταφορά και χοριακή!!! Είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλο είτε αργά είτε γρήγορα όλες θα γίνουμε μανούλες! Ο φόβος και η αγωνία θα υπάρχει πάντα, ας κάνουμε αυτό που πρέπει και ας αφήσουμε τα υπόλοιπα στους γιατρούς μας και κυρίως στο Θεό!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Jesabell είπε:

Εγω ξεκινησα παλι διέγερση με puregon αυτη τη φορα ( ειχα 3 καταψυξη) κι οταν αποψυχθήκαν δεν ειχα απόλυτες διαιρέσεις βλαστοκυστων κι αποφασίσαμε απο κοινού με το γιατρο να μη τα μεταφερουμε. Τωρα ξανα στο δρομο της διέγερσης... τι να πω; Απο το Σεπτέμβριο π μπηκα στο χορο της εξωσωματικης μονο ο Απρίλιος ηταν free (λογω εμβολίου) δεν υπαρχει μηνας που να μην εχω κανει διέγερση, φυσικούς, ετ, αχ!!!!!!!!

Εμπειρειες απο puregon δεκτές παρακαλω... 

Καλημέρα αγαπημένη μου, τον προηγούμενο μήνα έκανα διέγερση με puregon τη δεύτερη μέρα του κύκλου δηλ στη 1Μαΐου και για 9 μέρες έπαιρνα 100 μονάδες (έχω εικόνα πολυκυστικων) μετά είδαμε ότι η οιστραδιολη μου ανέβηκε πάρα πολύ, μεσολάβησε σκ κ τη Δευτέρα έκανα μέτρηση, οπότε μου έδωσε 75 μονάδες τη Δευτέρα, την Τρίτη δεν πήρα καθόλου την Τετάρτη πήρα πάλι 75 Πέμπτη είχα ρεπο απ όλα κ Παρασκευή πρωί είχα ωοληψια 17 πήραμε ώριμα ήταν τα 15 γονιμοποιήθηκαν όλα 3η μερα έφτασαν 13 κ εν τέλει καταψύξαμε 5 βλαστοκύστες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Apol είπε:

@geokou και @JNtina κορίτσια μου καλή επιτυχία!!!! Και καλώς ορίσατε εσείς οι καινούργιες μας φίλες!! Εδώ μέσα είμαστε όλες μαζί σε αυτό και καθημερινά η αγωνία χτυπάει κόκκινο για οποιαδήποτε κοπέλα που περιμένει μια θετική χοριακή, όλες περιμένουμε τα ευχαριστα νέα, η ιστορία της κάθε μιας από εμάς αντικατοπτρίζεται στην ιστορία κάποιας άλλης, είναι σα να πηγαίνουμε κάθε μέρα για ωοληψια, έμβρυομεταφορά και χοριακή!!! Είτε με τον έναν τρόπο είτε με τον άλλο είτε αργά είτε γρήγορα όλες θα γίνουμε μανούλες! Ο φόβος και η αγωνία θα υπάρχει πάντα, ας κάνουμε αυτό που πρέπει και ας αφήσουμε τα υπόλοιπα στους γιατρούς μας και κυρίως στον Θεό!! 

Αμήν κοριτσι μου καλο!!! Να εισαι καλα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

@geokou καλημερα!! Την εκανες εσυ κοριτσι μου;; 

Καλημέρα! Τι έκανα ναι... περιμένω... Καλή μας επιτυχία!😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Καλημέρα αγαπημένη μου, τον προηγούμενο μήνα έκανα διέγερση με puregon τη δεύτερη μέρα του κύκλου δηλ στη 1Μαΐου και για 9 μέρες έπαιρνα 100 μονάδες (έχω εικόνα πολυκυστικων) μετά είδαμε ότι η οιστραδιολη μου ανέβηκε πάρα πολύ, μεσολάβησε σκ κ τη Δευτέρα έκανα μέτρηση, οπότε μου έδωσε 75 μονάδες τη Δευτέρα, την Τρίτη δεν πήρα καθόλου την Τετάρτη πήρα πάλι 75 Πέμπτη είχα ρεπο απ όλα κ Παρασκευή πρωί είχα ωοληψια 17 πήραμε ώριμα ήταν τα 15 γονιμοποιήθηκαν όλα 3η μερα έφτασαν 13 κ εν τέλει καταψύξαμε 5 βλαστοκύστες 

Ούαου! Μπραβο κοριτσι μου!!!! Πολυ καλη ανταποκριση! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Jesabell είπε:

Ούαου! Μπραβο κοριτσι μου!!!! Πολυ καλη ανταποκριση! 

Ναι τα πήγα πολύ καλά αν και πίστευα ότι θα είχαμε 6-7 βλαστοκυστες αλλά κ 5 είμαστε πολύ καλά δόξα τω Θεώ.. Τώρα περιμένω το Σεπτέμβρη για έμβρυομεταφορά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή 📅

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

@Margitc--23/9

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> ?

@Ιωάννα28iwantababy-->2/6

@elena0212--> ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

 

Χοριακή

@Dimi1981 194 🥰

@geokou --> 359 🥰

@JNtina --> 111 🥰

@nikol88-->7/6

@Nansi 940 🥰

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

@carpe

@Dimi1981

@Nansi

@geokou

@JNtina

 

Καλημέρα κοριτσάκια μου! Καλέ τι γίνετε; Τι όμορφα που μεγαλώνει η παρέα αυτή! @Olia4 @anastasia28@nikol88καλώς ορίσατε! Εύχομαι το όνειρό σας να μην αργήσει να πραγματοποιηθεί! Ο Θεός είναι μεγάλος και η ομάδα μας γουρλίδικη! Τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνετε εσείς! 😃

@nikol88 σε περνάω στο πινακάκι για χοριακή κ αναμένουμε μεγάλο νούμερο ε!

@JNtina κοριτσάκι μου σε περιμένουμε! Εναγωνίως! Αν και το καφέ που είδες σήμερα μου κάνει για μια ωραιότατη εμφύτευση! Γερή κ δυνατή! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...