Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Καλή αρχή κοπέλα μου!! Τι είναι το πρωτόκολλο ανταγωνιστών??

 

2η μέρα ξεκινάς διέγερση και την 6 μέρα ξεκινάς  με ανταγωνιστή (πχ orgalutran) για να καθυστερήσει ο ωορρηξία,αυτό κάνω κ εγώ, νομίζω το ίδιο με το βραχυ ειναι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Christine7 είπε:

Γεια σας κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας! Ξεκινάω με την έλευση της περιόδου πρωτόκολλο ανταγωνιστών. Έχουμε θεματάκια με το σπέρμα που θα τα ξεπεράσουμε ελπίζω με την εξωσωματική. Έκανα μια αποτυχημένη προσπάθεια αυτόν τον μήνα με φυσικό κύκλο αλλά ήταν άδειο το ωοθυλάκιο. Όποτε ξεκινάω από την αρχή. Καλή επιτυχία σε όλες μας. Καλώς σας βρήκα!

Καλως ηρθες κοριτσι μου!!!! Καλο ξεκίνημα να εχεις!!! Εμεις εδω θα ειμαστε για να τα λεμε και να εμψυχώνουμε η μια την αλλη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/5/2021 at 5:21 ΜΜ, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Ελπίζω με όλη την ψυχή του χρόνου να γιορτάζουμε και εμείς μακάρι Παναγίτσα μου και ίσως του χρόνου τέτοια μέρα να έχουμε όλες μωράκια!!!

Εγώ είμαι 6η μέρα διέγερσης και σήμερα ξεκίνησα και cetrodite  το πρωί αύριο πάω για υπέρηχο.. δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο σύμπτωμα αυτές τις μέρες και νιώθω πολύ καλά. Το ίδιο εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που βρίσκονται αυτήν την στιγμή σε διαδικασία!!

Πιστεύω πως η πρώτη εγκυουλα της καινούργιας συζήτησης είναι ανάμεσα μας ... @Avocando🤞

Ποια κοπέλα ψήνεται να κάνει πινακακι?? Έτσι για να τικαρουμε επιτυχίες...

Κ εγώ στην 6 μέρα είμαι κ ξεκίνησα σήμερα κ εγώ cetrodite. Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες. Εγώ λίγο απογοητευμένη γτ πήγα για υπέρυχο σήμερα κ βρήκε λίγα οωθηλακια απ ότι μ είπε. 8 συνολικά κ το ένα ήταν ήδη 19 χιλιοστά. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Κ εγώ στην 6 μέρα είμαι κ ξεκίνησα σήμερα κ εγώ cetrodite. Μακάρι να τα καταφέρουμε όλες. Εγώ λίγο απογοητευμένη γτ πήγα για υπέρυχο σήμερα κ βρήκε λίγα οωθηλακια απ ότι μ είπε. 8 συνολικά κ το ένα ήταν ήδη 19 χιλιοστά. 😔

Ο αριθμός να μην σε αγχώνει τοσο!! Να εύχεσαι να ειναι ποιοτικά!! Ποιότητα πανω απο ολα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η JNtina είπε:

Ο αριθμός να μην σε αγχώνει τοσο!! Να εύχεσαι να ειναι ποιοτικά!! Ποιότητα πανω απο ολα!! 

Δε ξέρω πραγματικά κάνω υπομονή κ βλέπουμε. Μακάρι να τα καταφερουμε. Να σε ρωτήσω  πόσες μέρες σου είπε θα πάρεις cetrodite?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Δε ξέρω πραγματικά κάνω υπομονή κ βλέπουμε. Μακάρι να τα καταφερουμε. Να σε ρωτήσω  πόσες μέρες σου είπε θα πάρεις cetrodite?

Δεν παιρνω αυτο εγω! Εγω ειμαι στην πεμπτη μετα και σημερα ξεκίνησα menopur! Καλη επιτυχια να εχουμε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Δεν παιρνω αυτο εγω! Εγω ειμαι στην πεμπτη μετα και σημερα ξεκίνησα menopur! Καλη επιτυχια να εχουμε!! 

Μπερδεύτηκα νόμιζα ρωτούσα την άλλη κοπέλα την @Nansi. Χάνομαι εδώ μέσα όποτε μπαίνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Αναστασία31 είπε:

Μπερδεύτηκα νόμιζα ρωτούσα την άλλη κοπέλα την @Nansi. Χάνομαι εδώ μέσα όποτε μπαίνω. 

Δεν πειραζει... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα.. 10η μέρα σήμερα πήγα για υπέρηχο κ ορμόνες, ανέβηκε αρκετά η οιστραδιολη κ μου είπε πως δεν θα προχωρήσουμε σε φρέσκια έμβρυομεταφορά γιατί φοβάται την υπερδιέγερση.. Αύριο ξανά πάω, ωοληψια μάλλον Τετάρτη ή Πέμπτη.. Αύριο θα μάθω σίγουρα. 

Καλημέρα κοριτσι μου! Μην ανησυχεις μπορεις να κανεις και τον επομενο μηνα την εμβρυομεταφορα, να χει ηρεμησει λιγο κι οργανισμος σου. Κι εμενα ξαδερφη μου ετσι εκανε και πηγε μια χαρα! Ποσο ηταν η οιστραδιολη σου αν επιτρεπεται? Τι πρωτοκολλο κανατε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Αναστασία31 είπε:

Δε ξέρω πραγματικά κάνω υπομονή κ βλέπουμε. Μακάρι να τα καταφερουμε. Να σε ρωτήσω  πόσες μέρες σου είπε θα πάρεις cetrodite?

Καλημερα κοριτσι μου! Κανεις πρωτοκολλο ανταγωνιστων κι εσυ, ετσι? Εγω ξεκινησα τον ανταγωνιστη την 5η ημερα του κυκλου (εχω μικρο κυκλο γενικα), εκανα orgalutran. Και τωρα ειμαι κι εγω σε φαση αναμονης για ωοληψια. Κι εμεις ειδαμε δυστυχως λιγα ωοθυλακια στον υπερηχο, γυρω στα 6, οποτε κι εγω ειμαι λιγο αγχωμενη για το τι θα παρουμε στο τελος. Αλλα δεν περιμεναμε και πολλα λογω ηλικιας και χαμηλης amh. Ευχομαι να μας πανε ολα καλα και σε εμας και σε ολες τις κοπελες που ειναι σε προσπαθεια! Με τι αλλο φαρμακο κανεις διεγερση κ ποσες μοναδες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Bonbon είπε:

Καλημερα κοριτσι μου! Κανεις πρωτοκολλο ανταγωνιστων κι εσυ, ετσι? Εγω ξεκινησα τον ανταγωνιστη την 5η ημερα του κυκλου (εχω μικρο κυκλο γενικα), εκανα orgalutran. Και τωρα ειμαι κι εγω σε φαση αναμονης για ωοληψια. Κι εμεις ειδαμε δυστυχως λιγα ωοθυλακια στον υπερηχο, γυρω στα 6, οποτε κι εγω ειμαι λιγο αγχωμενη για το τι θα παρουμε στο τελος. Αλλα δεν περιμεναμε και πολλα λογω ηλικιας και χαμηλης amh. Ευχομαι να μας πανε ολα καλα και σε εμας και σε ολες τις κοπελες που ειναι σε προσπαθεια! Με τι αλλο φαρμακο κανεις διεγερση κ ποσες μοναδες?

Μπορείς να βγαλεις 10 και να ειναι ποιοτικά τα δυο, και να βγάλεις εξι και να ειναι ποιοτικα ολα! Σημασία έχει να μπορεί ο εμβρυολογος να σου γονιμοποιησει κ να αναπτυχθουν σωστά! Οπότε μην κολλάς τόσο στο νούμερο που βλέπεις τώρα. Κυριολεκτικά χρειαζόμαστε μονο ένα καλό να "ανθίσει". Εγω είχα βγάλει 15 και λόγω κακού σπέρματος (ΟΑΤ) κατάφερε μόνο τα τέσσερα σκέψου κ αυτά με πολύ προσπάθεια.. Οπότε μην απογοητεύσαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Bonbon είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου! Μην ανησυχεις μπορεις να κανεις και τον επομενο μηνα την εμβρυομεταφορα, να χει ηρεμησει λιγο κι οργανισμος σου. Κι εμενα ξαδερφη μου ετσι εκανε και πηγε μια χαρα! Ποσο ηταν η οιστραδιολη σου αν επιτρεπεται? Τι πρωτοκολλο κανατε? 

Καλημέρα!!! Δε ξέρω, δε ρώτησα γιατί στο τηλέφωνο μου το είπε είχα φύγει απο το κέντρο, τώρα θα πάω  θα συζητήσουμε από κοντά και θα σας ενημερώσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και την Πέμπτη (πρώτα ο Θεός) ξεκινάω την συλλογή μου! Βρήκαμε ένα ωάριο κ ευχόμαστε να είναι καλό ... Οπότε κάνω την αρχή στις ωοληψίες! Πείτε μου τα νέα σας!

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> ?

@Vibet--> ?

@Apol--> ?

@Nansi--> ?

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και την Πέμπτη (πρώτα ο Θεός) ξεκινάω την συλλογή μου! Βρήκαμε ένα ωάριο κ ευχόμαστε να είναι καλό ... Οπότε κάνω την αρχή στις ωοληψίες! Πείτε μου τα νέα σας!

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> ?

@Vibet--> ?

@Apol--> ?

@Nansi--> ?

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Εύχομαι ολόψυχα να είναι καλό, να γονιμοποιηθεί και να πάρει το δρόμο που πρέπει στο ενδομητριο σου!! Εγώ πολύ άγχος, αύριο έχουμε τη δεύτερη χοριακή και θέλω να δω αν έχει αυξηθεί.. Φοβάμαι πολύ, λέω θεέ μου ετσι θα ζω τώρα μέσα στο άγχος?? Ελπίζω να πάνε όλα καλά.. Βλέπω στον πίνακα με έχετε κατατάξει κ στις εγκυμονούσες, αλλά θεωρώ οτι εχω δρόμο ακόμα μπροστά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Πώς είστε; Εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο και την Πέμπτη (πρώτα ο Θεός) ξεκινάω την συλλογή μου! Βρήκαμε ένα ωάριο κ ευχόμαστε να είναι καλό ... Οπότε κάνω την αρχή στις ωοληψίες! Πείτε μου τα νέα σας!

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> ?

@Vibet--> ?

@Apol--> ?

@Nansi--> ?

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

 

Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando

 

Ωωωω τι διαβάζω!!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά είχαμε θετική χοριακή και από την @Avocando!!! Μπράβο πολλά συγχαρητήρια όλα θα πάνε τέλεια από δω και μπρος...

@Vasilique με το καλό να αυγουλομαζέψεις..... Καλή επιτυχία και σε σένα!!! 

Ακόμα Μου φαίνεται απίστευτο το ότι διαβάζω το όνομά μου στο πινακάκι της εγκυμοσύνης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Taggeris είπε:

Ωωωω τι διαβάζω!!! Τι ευχάριστα νέα είναι αυτά είχαμε θετική χοριακή και από την @Avocando!!! Μπράβο πολλά συγχαρητήρια όλα θα πάνε τέλεια από δω και μπρος...

@Vasilique με το καλό να αυγουλομαζέψεις..... Καλή επιτυχία και σε σένα!!! 

Ακόμα Μου φαίνεται απίστευτο το ότι διαβάζω το όνομά μου στο πινακάκι της εγκυμοσύνης!

Κοίτα να το συνειδητοποιήσεις κορίτσι! Σε λίγο καιρό θα το βλέπεις και στον καθρέφτη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique καλή αρχή !! εύχομαι να γονιμοποιηθεί κιόλας ! Με φυσικούς πας ?

@avokado  & @Taggeris όλα καλά να συνεχίσουν να πηγαίνουν ! Να το συνειδητοποιήσεις κοριτσάκι γιατί έχεις ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου ! Άλλαξες πίστα ! Και στα δικά μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η FAITH_ είπε:

@Vasilique καλή αρχή !! εύχομαι να γονιμοποιηθεί κιόλας ! Με φυσικούς πας ?

@avokado  & @Taggeris όλα καλά να συνεχίσουν να πηγαίνουν ! Να το συνειδητοποιήσεις κοριτσάκι γιατί έχεις ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου ! Άλλαξες πίστα ! Και στα δικά μας !

Σ' ευχαριστώ κορίτσι! Ως επί το πλείστον με φυσικό, ναι! Για γερά νεύρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σ' ευχαριστώ κορίτσι! Ως επί το πλείστον με φυσικό, ναι! Για γερά νεύρα!

Όντως .. Το καλό πράγμα αργεί να γίνει .. Έκανες διέγερση με φάρμακα και δε σου ταίριαξε ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η FAITH_ είπε:

Όντως .. Το καλό πράγμα αργεί να γίνει .. Έκανες διέγερση με φάρμακα και δε σου ταίριαξε ?

Λόγω ηλικίας και ορμονικού προφίλ ο γιατρός μου κάνει ήπιες διεγέρσεις - φυσικό τροποποιημένο. Σκέψου ότι με την ήπια βγάζω 3-5 ωάρια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η FAITH_ είπε:

@Vasilique καλή αρχή !! εύχομαι να γονιμοποιηθεί κιόλας ! Με φυσικούς πας ?

@avokado  & @Taggeris όλα καλά να συνεχίσουν να πηγαίνουν ! Να το συνειδητοποιήσεις κοριτσάκι γιατί έχεις ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου ! Άλλαξες πίστα ! Και στα δικά μας !

Αχ σε ευχαριστώ! Και στα δικά σας οπωσδήποτε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Λόγω ηλικίας και ορμονικού προφίλ ο γιατρός μου κάνει ήπιες διεγέρσεις - φυσικό τροποποιημένο. Σκέψου ότι με την ήπια βγάζω 3-5 ωάρια...

Μπράβο .. Αυτό είναι πολύ καλό . Να μαζέψεις όσα περισσότερα μπορείς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Σ' ευχαριστώ κορίτσι! Ως επί το πλείστον με φυσικό, ναι! Για γερά νεύρα!

Με το καλο κοριτσι μου!!! Να ειναι ποιοτικό σου ευχομαι! Καλη συλλογή!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@avokado   @Taggerisπαααααααμε δυνατα κορίτσια!!!! Μπραααααβο!! Μεγαλη χαρα μου δίνετε! Κάνατε την αρχη στην καινουρια σελίδα και ελπιζω να ακολουθήσουμε και οι υπόλοιπες!! Ααααααντε να κανουμε και σελίδα για εγκυμοσύνες!!! Καλη επιτυχια σε ολες μας!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα  κορίτσια.Μερες με γυρναγε άσχημο προαισθημα,σημερα βγηκε το κακο.Με κοψανε στην επιτροπη γιατι ειχα υψηλη LH.53,8.O γιατρος τραβαει τα μαλιοκεφαλα του δεν εχει ξανακουσει τετοια χαζομαρα.Κλαιω απο το πρωι εγω και ο αντρας μου και αναγκαστηκαμε και το ειπαμε στους γονεις μας μπας και βρουμε τα λεφτα για τις ενεσεις.Πεταγεται η αλλη της επιτροπης και μου ειπε οτι δε γινεται να κανεις λεει εξωσωματικη με αυτη την LH.τι να κανω την ρωταω.Να παρεις να ξανακλεισεις ραντεβου.Παιρνω σημερα και μου ειπανε τελη σεπτεμβρη,Ειμαι να πεθανω.Σημερα 8 θα παω στο γιατρο,μου ειπε θα κανουμε οτι μπορουμε,να βρουμε τα φαρμακα κ να δουμε αν θα κανουμε κατι για την επιτροπη με γρηγοροσημο.Να πω πως κοψανε πανω απο 10 κοπελες σημερα για ενα σωρο μαλακιες.Την μια γιατι δεν φαινοτανε καλα το ατλας/ταξιςνετ.τσακωθηκε πολυς κοσμος.Συμπερασμα ειναι ενα δελτιο προπο αν θα περασεις η οχι.Δε μου ελειπε τιποτα απο χαρτια.Λυποθυμησα απο το κλαμα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...