Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Αρχηγαρα παρασκευη βαλε κ εμενα ωοληψια παρακαλω

Έγινεεεεεεε! (Πώς λέμε έφτασε) 🤪 Σε λίγο βέβαια θα φτάσει πού θα πάει! Καλή συλλογή κοριτσάρα! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου ?

@Margitc 22/10 

@BlackCat 23/10

Εμβρυομεταφορά 🙏

@angel35 ?

@hope501 20/10

@FAITH_ 21/10

@kk88 25/10

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@Lucia79 22/10

@elena0212 23/10

@hope501 3/11

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Δεν έκανα όχι ούτε κ τώρα μου είπε ο γιατρός να κάνω μου είπε χοριακη την Παρασκευή, έπαιρνα τρία ουτροτζεσταν κολπικά μου τα έκανε έξι, μου έκοψε την innohep για κάνα δυο μέρες μου είπε μέχρι να σταματήσει και τα cyclacur συνεχίζω με τέσσερα.. Είπα κ εγώ μου πήγαιναν έως τώρα όλα καλά και ανησύχησα.. Να ορίστε τώρα! Τι να πω δεν ξέρω 

Καλά έκανε κ σου τα αύξησε… Ήταν λίγα αυτά που έπαιρνες … Μην ανησυχείς όμως αλήθεια στο λέω! Η χοριακή σου δείχνει πως έχουν γαντζωθεί καλά τα γλυκούλια μου! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας,Κορίτσια!!!εύχομαι σ όλες σύντομα με μωράκια στις αγκαλιές μας!!!!

Αυτές τις μέρες ξεκίνησα διέγερση για 1η εξωσωματική!!!

🤩🤩🤩👶👶👶👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Καλη ξεκουραση να προσεχεις τα μωρακια σου

Ευχαριστω πολύ. Εύχομαι και σε σένα όλα τα καλά για την Παρασκευή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Γεια σας,Κορίτσια!!!εύχομαι σ όλες σύντομα με μωράκια στις αγκαλιές μας!!!!

Αυτές τις μέρες ξεκίνησα διέγερση για 1η εξωσωματική!!!

🤩🤩🤩👶👶👶👶

Καλή αρχή να έχεις κοριτσάκι μου. Να σου πάνε όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Αντε μπήκες στο κλαμπ της αναμονής κι εσυ ! Με το καλό και μια τεράστια χοριακη να έχεις στις 3 Νοέμβρη! Ξεκούραση τώρα και ηρεμία   😘

Να είσαι καλά❤️ Άλλη μια μέρα έμεινε για σένα. Θα περάσει και αυτή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλώς τα δέχτηκες. Να τα κρατήσεις 9 μηνες κ μετά στην αγκαλιά σου εύχομαι🙏🙏

Ευχαριστω πολύ. 😊 σύντομα θα μάθεις και εσυ τα αποτελέσματα. 🙏🏽

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό μια τεράστια χοριακή!! Ξάπλα,netflix,ζεν όσο μπορείς και όλα θα πάνε καλά ❤️

Να είσαι καλά κοριτσάρα μου. Από το πολύ νετφλιξ με πήρε και ο υπνος στον καναπέ 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Αρχηγαρα παρασκευη βαλε κ εμενα ωοληψια παρακαλω

Έλα με το καλό κορίτσι μου και εσύ!!!!! Πως πάμε τι αυγουλοπαραγωγη έχουμε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ώπα να τα έλα οι συμμαθήτριες να μαζευόμαστε!!!

Με το καλό ❤️
Ελα @kk88 σου έρχεται και η κοπέλια από εδώ 😎

Καλοδεχούμενο το κορίτσι μας!!! Αλλά θέλω και την μαυρογατα μου!!!❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@BlackCat Μπράβο ρε συ! Ούτε διέγερση να έκανες! Για αναρχοαυτόνομες τις κόβω τις ωοθήκες σου χαχα 💪

@hope501 Καλοστέριωτα να είναι κορίτσι μου! Καλά θα κάνεις, να τους γράψεις όλους στη δουλειά και να λιώσεις στο netflix. Έγω είχα δει ότι εγκληματολογικό υπάρχει μέχρι τη χοριακή. 

@Apol Θα μεγαλώνει η μήτρα σου μάλλον. Πάρτο όσο πιο χαλαρά μπορείς και ξεκουράσου. Εχεις και διδυμάκια  να φροντίσεις! 💜

@ilianthi Λυπάμαι πολύ...και εγώ πριν λίγες μέρες πήρα το αρνητικό αποτέλεσμα της πρώτης μου προσπάθειας. Απαισιόδοξη επίσης, μαύρη κατάρα δηλαδή, αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά. Θα ταλαιπωρηθούμε αλλά στο τέλος θα τα καταφέρουμε! Με επιμονή και υπομονή θα έρθουν τα μπεμπάκια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό. Λοιπόν, τα νέα είναι ως εξής : το ένα από τα μωρά σταμάτησε να αναπτύσσεται, η καρδιά του ίσα ίσα πάλλεται και έχει μείνει στο ίδιο μέγεθος με την προηγούμενη εβδομάδα. Το άλλο δόξα το θεό είναι σούπερ δυνατό η καρδιά του χτυπάει γρήγορα 163 παλμούς και είναι 12mm. Ο γιατρός είπε ότι είναι σούπερ. Μου είπε ότι δυστυχώς συμβαίνει το ένα να σταματάει δεν αναπτύσσονται πάντα και τα δύο και πως πιστεύει πως το επηρέασε το αιμάτωμα γιατί φαινόταν οκ την προηγούμενη εβδομάδα που είχαμε ακούσει την καρδούλα του. Το αιματωμα εκεί ακόμα μεγάλο και απειλητικό. Σαν μαύρη σκιά. Σήμερα ήταν σαν τρίτος σάκος τόσο μαύρο ! Έχει χειροτερέψει λίγο μου φαίνεται γιατί δεν ήταν τόσο μαύρο, ο γιατρός είπε ότι θέλουμε να γίνει γκρι σκιά (έτσι ήταν την προηγούμενη εβδομάδα,τώρα είναι μαύρο σαν σάκος) 

Το άλλο θέμα μου που μας ανησυχεί είναι η πίεση. Είχα μικρή 9. Που εγώ δεν είχα ποτέ πίεση. Μου είπε μπορεί να είναι από τη κορτιζόνη που παίρνω(από την προηγούμενη εβδομάδα την κόβω σταδιακά αύριο είναι η τελευταία μέρα που την παίρνω) 

Θα το παρακολουθώ με πιεσόμετρο και βλέπουμε... Αν σε 10 μέρες δεν έχει κατέβει θα πρέπει να με δει καρδιολόγος μου είπε. Μου έγραψε να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Ώπα να τα έλα οι συμμαθήτριες να μαζευόμαστε!!!

Με το καλό ❤️
Ελα @kk88 σου έρχεται και η κοπέλια από εδώ 😎

Ε μα τα ειπαμε θα παμε μαζι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έλα με το καλό κορίτσι μου και εσύ!!!!! Πως πάμε τι αυγουλοπαραγωγη έχουμε???

Οχι πολυ μεγαλη 4 εχω πρωτη διεγερση αλλα οκ το πηρα αποφαση οτι ειναι λιγα. Ελπιζω τουλαχιστον να μεινει τιποτα😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Έχω καιρό να σας γράψω!! Σας διαβάζω όμως καθημερινά και χαίρομαι να τα νέα σας! 

Να πω πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που τα κατάφεραν, βλέπω πολλές διδυμομανουλες και χαίρομαι και παίρνω δύναμη! Καλή επιτυχία στις κοπέλες που ετοιμάζονται για ωοληψια, με το καλό οι επόμενες εμβρυομεταφορες, υπομονή και αισιοδοξία σ εσας που είστε στην αναμονή για χοριακη! Ευχομαι τετραψήφια νούμερα!! Έτσι για να μην έχουμε άγχος!! 😊

Στα δικά μου νέα τώρα, μετά από τις δυο βιοχημικές που είχα τον Μάιο και τον Ιούλιο μείναμε μ ένα έμβρυο, όποτε Σεπτέμβρη ξεκίνησα νέα διέγερση! Πήραμε 20 ωάρια, 14 ώριμα, 10 γονιμοποιήθηκαν, ολα πήγαν τριών ημερών. Κ ενώ ήμαστε σε αναμονή της συνεδρίασης της εθνικής αρχής για να κάνουμε προεμφυτευτικο (μιας κ δεν έχουμε βρε ΑΚΟΜΑ που είναι το πρόβλημα μας και θεωρούμε ότι λογικά είναι χρωμοσωμικες ανωμαλίες) μιλάμε με γιατρό και εμβρυολογο και μας λένε ότι οι συνθήκες είναι τέλειες αυτή τη φορά! Τέλεια έμβρυα με τελειες διαιρέσεις και ομοιόμορφα κύτταρα, οι ορμόνες μου τέλειες, το ενδομήτριο τέλειο! Όλα τέλεια τρομάρα μου! Πήραμε την απόφαση λοιπόν και κάναμε ετ τα δυο καλύτερα μορφολογικά τριών ημερών, μιας κ είχα εμφύτευση με τριών ημερών! Και πήρα ένα ΤΕΛΕΙΟ 0! Η ψυχολογία στα τάρταρα γι αυτό και η απουσία μου! Από τα υπόλοιπα τα 4 καταψυχθήκαν 3 ημερών και τ αλλά δεν προχώρησαν, όποτε έχω πέντε σύνολο στην κρυοσυντηρηση. 
 

Δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό! Έχουμε εξαντληθεί ψυχολογικά! Το μόνο καλό είναι ότι βρήκα αύριο ραντεβού στο Έλενα και ανεβαίνω Αθήνα το πρωί μήπως βγάλουμε άκρη εκεί!! Παράλληλα θα δούμε κ άλλο ένα κεντρο μήπως βρούμε κάτι που μας ταιριάζει καλύτερα! Αν κ ελπίζω ο προεμφυτευτικος, όταν δεήσουν να συνεδριάσουν, θα μας δώσει λύση! Μέχρι τότε όμως δεν χάνω τίποτα να ψαχτώ λίγο ακόμα! Αυταααα…. 
 

Να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι καθημερινά, χαίρομαι με τις χαρες σας και στεναχωριέμαι απίστευτα με τα αρνητικά!! 

Φιλια πολλά σε όλες και σφιχτές ζεστές αγκαλιές! Μιας και χειμωνιάζει δηλαδή..

😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η troia είπε:

Πάρε αυτοκόλλητες ετικέτες από το φαρμακείο και κόλλα τις στο κάτω μέρος όπου θα αναγράφεις την ώρα.

@elena0212Από το βιβλιοπωλείο εννοούσα...Στο φαρμακείο δεν πουλάνε τέτοια πράγματα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό. Λοιπόν, τα νέα είναι ως εξής : το ένα από τα μωρά σταμάτησε να αναπτύσσεται, η καρδιά του ίσα ίσα πάλλεται και έχει μείνει στο ίδιο μέγεθος με την προηγούμενη εβδομάδα. Το άλλο δόξα το θεό είναι σούπερ δυνατό η καρδιά του χτυπάει γρήγορα 163 παλμούς και είναι 12mm. Ο γιατρός είπε ότι είναι σούπερ. Μου είπε ότι δυστυχώς συμβαίνει το ένα να σταματάει δεν αναπτύσσονται πάντα και τα δύο και πως πιστεύει πως το επηρέασε το αιμάτωμα γιατί φαινόταν οκ την προηγούμενη εβδομάδα που είχαμε ακούσει την καρδούλα του. Το αιματωμα εκεί ακόμα μεγάλο και απειλητικό. Σαν μαύρη σκιά. Σήμερα ήταν σαν τρίτος σάκος τόσο μαύρο ! Έχει χειροτερέψει λίγο μου φαίνεται γιατί δεν ήταν τόσο μαύρο, ο γιατρός είπε ότι θέλουμε να γίνει γκρι σκιά (έτσι ήταν την προηγούμενη εβδομάδα,τώρα είναι μαύρο σαν σάκος) 

Το άλλο θέμα μου που μας ανησυχεί είναι η πίεση. Είχα μικρή 9. Που εγώ δεν είχα ποτέ πίεση. Μου είπε μπορεί να είναι από τη κορτιζόνη που παίρνω(από την προηγούμενη εβδομάδα την κόβω σταδιακά αύριο είναι η τελευταία μέρα που την παίρνω) 

Θα το παρακολουθώ με πιεσόμετρο και βλέπουμε... Αν σε 10 μέρες δεν έχει κατέβει θα πρέπει να με δει καρδιολόγος μου είπε. Μου έγραψε να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις... 

μικρη ευχομαι τα καλυτερα κοριτσι μου. Η κορτιζονη οντως επηρεαζει την πιεση, κ φανταζομαι τωρα που θα σταματησεις να ερθεις στα ισια της η πιεση. Οσο για το αιματωμα θα φυγει μωρε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε;; Έχω καιρό να σας γράψω!! Σας διαβάζω όμως καθημερινά και χαίρομαι να τα νέα σας! 

Να πω πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που τα κατάφεραν, βλέπω πολλές διδυμομανουλες και χαίρομαι και παίρνω δύναμη! Καλή επιτυχία στις κοπέλες που ετοιμάζονται για ωοληψια, με το καλό οι επόμενες εμβρυομεταφορες, υπομονή και αισιοδοξία σ εσας που είστε στην αναμονή για χοριακη! Ευχομαι τετραψήφια νούμερα!! Έτσι για να μην έχουμε άγχος!! 😊

Στα δικά μου νέα τώρα, μετά από τις δυο βιοχημικές που είχα τον Μάιο και τον Ιούλιο μείναμε μ ένα έμβρυο, όποτε Σεπτέμβρη ξεκίνησα νέα διέγερση! Πήραμε 20 ωάρια, 14 ώριμα, 10 γονιμοποιήθηκαν, ολα πήγαν τριών ημερών. Κ ενώ ήμαστε σε αναμονή της συνεδρίασης της εθνικής αρχής για να κάνουμε προεμφυτευτικο (μιας κ δεν έχουμε βρε ΑΚΟΜΑ που είναι το πρόβλημα μας και θεωρούμε ότι λογικά είναι χρωμοσωμικες ανωμαλίες) μιλάμε με γιατρό και εμβρυολογο και μας λένε ότι οι συνθήκες είναι τέλειες αυτή τη φορά! Τέλεια έμβρυα με τελειες διαιρέσεις και ομοιόμορφα κύτταρα, οι ορμόνες μου τέλειες, το ενδομήτριο τέλειο! Όλα τέλεια τρομάρα μου! Πήραμε την απόφαση λοιπόν και κάναμε ετ τα δυο καλύτερα μορφολογικά τριών ημερών, μιας κ είχα εμφύτευση με τριών ημερών! Και πήρα ένα ΤΕΛΕΙΟ 0! Η ψυχολογία στα τάρταρα γι αυτό και η απουσία μου! Από τα υπόλοιπα τα 4 καταψυχθήκαν 3 ημερών και τ αλλά δεν προχώρησαν, όποτε έχω πέντε σύνολο στην κρυοσυντηρηση. 
 

Δεν ξέρω που θα καταλήξει όλο αυτό! Έχουμε εξαντληθεί ψυχολογικά! Το μόνο καλό είναι ότι βρήκα αύριο ραντεβού στο Έλενα και ανεβαίνω Αθήνα το πρωί μήπως βγάλουμε άκρη εκεί!! Παράλληλα θα δούμε κ άλλο ένα κεντρο μήπως βρούμε κάτι που μας ταιριάζει καλύτερα! Αν κ ελπίζω ο προεμφυτευτικος, όταν δεήσουν να συνεδριάσουν, θα μας δώσει λύση! Μέχρι τότε όμως δεν χάνω τίποτα να ψαχτώ λίγο ακόμα! Αυταααα…. 
 

Να ξέρετε ότι σας σκέφτομαι καθημερινά, χαίρομαι με τις χαρες σας και στεναχωριέμαι απίστευτα με τα αρνητικά!! 

Φιλια πολλά σε όλες και σφιχτές ζεστές αγκαλιές! Μιας και χειμωνιάζει δηλαδή..

😘😘😘

Λυπαμαι κοριτσι μου για την ταλαιπωρια σου την καλυτερη δουλεια κανεις που θα το ψαξεις στο Ελενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna0912 είπε:

Γεια σας,Κορίτσια!!!εύχομαι σ όλες σύντομα με μωράκια στις αγκαλιές μας!!!!

Αυτές τις μέρες ξεκίνησα διέγερση για 1η εξωσωματική!!!

🤩🤩🤩👶👶👶👶

Καλή επιτυχία!!!!!!! Καλώς όρισες!!!!!! Να πάνε όλα καλά!!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό. Λοιπόν, τα νέα είναι ως εξής : το ένα από τα μωρά σταμάτησε να αναπτύσσεται, η καρδιά του ίσα ίσα πάλλεται και έχει μείνει στο ίδιο μέγεθος με την προηγούμενη εβδομάδα. Το άλλο δόξα το θεό είναι σούπερ δυνατό η καρδιά του χτυπάει γρήγορα 163 παλμούς και είναι 12mm. Ο γιατρός είπε ότι είναι σούπερ. Μου είπε ότι δυστυχώς συμβαίνει το ένα να σταματάει δεν αναπτύσσονται πάντα και τα δύο και πως πιστεύει πως το επηρέασε το αιμάτωμα γιατί φαινόταν οκ την προηγούμενη εβδομάδα που είχαμε ακούσει την καρδούλα του. Το αιματωμα εκεί ακόμα μεγάλο και απειλητικό. Σαν μαύρη σκιά. Σήμερα ήταν σαν τρίτος σάκος τόσο μαύρο ! Έχει χειροτερέψει λίγο μου φαίνεται γιατί δεν ήταν τόσο μαύρο, ο γιατρός είπε ότι θέλουμε να γίνει γκρι σκιά (έτσι ήταν την προηγούμενη εβδομάδα,τώρα είναι μαύρο σαν σάκος) 

Το άλλο θέμα μου που μας ανησυχεί είναι η πίεση. Είχα μικρή 9. Που εγώ δεν είχα ποτέ πίεση. Μου είπε μπορεί να είναι από τη κορτιζόνη που παίρνω(από την προηγούμενη εβδομάδα την κόβω σταδιακά αύριο είναι η τελευταία μέρα που την παίρνω) 

Θα το παρακολουθώ με πιεσόμετρο και βλέπουμε... Αν σε 10 μέρες δεν έχει κατέβει θα πρέπει να με δει καρδιολόγος μου είπε. Μου έγραψε να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις... 

Λυπάμαι πολύ για το μωράκι σου. Έχεις όμως το άλλο που είναι και θα συνεχίσει να είναι τέλεια! Αυτα συμβαίνουν δυστυχώς πολύ συχνά στις δίδυμες κυησεις.  3 φίλες μου ήταν με δίδυμα,  μόνο η μία γέννησε και τα 2. Οι άλλες δύο είχαν το ίδιο θέμα με εσένα.  Κάπου μετα τον 2ο προς 3ο μήνα, σταμάτησε να αναπτύσσεται το ένα και τελικά απορροφήθηκε.  Γέννησαν όμως κανονικοτατα το γερό μωράκι τους. Οπότε όσο και να σε πονάει, προσπάθησε να εστιάσεις στο άλλο σου μωράκι. 

Όσο για την πίεση,  μήπως παράλληλα με την κορτιζόνη τρως αλμυρα? Ξέρεις δεν είναι μόνο το αλάτι, αλλά και πολλά άλλα φαγητά που περιλαμβάνουν πολύ αλάτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό. Λοιπόν, τα νέα είναι ως εξής : το ένα από τα μωρά σταμάτησε να αναπτύσσεται, η καρδιά του ίσα ίσα πάλλεται και έχει μείνει στο ίδιο μέγεθος με την προηγούμενη εβδομάδα. Το άλλο δόξα το θεό είναι σούπερ δυνατό η καρδιά του χτυπάει γρήγορα 163 παλμούς και είναι 12mm. Ο γιατρός είπε ότι είναι σούπερ. Μου είπε ότι δυστυχώς συμβαίνει το ένα να σταματάει δεν αναπτύσσονται πάντα και τα δύο και πως πιστεύει πως το επηρέασε το αιμάτωμα γιατί φαινόταν οκ την προηγούμενη εβδομάδα που είχαμε ακούσει την καρδούλα του. Το αιματωμα εκεί ακόμα μεγάλο και απειλητικό. Σαν μαύρη σκιά. Σήμερα ήταν σαν τρίτος σάκος τόσο μαύρο ! Έχει χειροτερέψει λίγο μου φαίνεται γιατί δεν ήταν τόσο μαύρο, ο γιατρός είπε ότι θέλουμε να γίνει γκρι σκιά (έτσι ήταν την προηγούμενη εβδομάδα,τώρα είναι μαύρο σαν σάκος) 

Το άλλο θέμα μου που μας ανησυχεί είναι η πίεση. Είχα μικρή 9. Που εγώ δεν είχα ποτέ πίεση. Μου είπε μπορεί να είναι από τη κορτιζόνη που παίρνω(από την προηγούμενη εβδομάδα την κόβω σταδιακά αύριο είναι η τελευταία μέρα που την παίρνω) 

Θα το παρακολουθώ με πιεσόμετρο και βλέπουμε... Αν σε 10 μέρες δεν έχει κατέβει θα πρέπει να με δει καρδιολόγος μου είπε. Μου έγραψε να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις... 

Ευακι υπομονή δεν ξέρω τι άλλο να σου πω. Φαίνεται ότι τα άγχη σου δε σταμάτησαν με τη θετική χοριακη, εύχομαι όμως με την κατάλληλη ξεκούραση να επανακάμψεις συντομα και να σταματήσουν οι ταλαιπωρίες. Κορτιζόνη γιατί παίρνεις, την παίρνεις καιρό τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα στα κορίτσια.

Λοιπόν εξακολουθώ και έχω 3 που αναπτύσσονται όμοια, η σημερινή LH 8, E2 119.

Πάω για ωοληψία το Σάββατο το πρωί (19η μέρα του κύκλου).

@Lucia79 η συζη΄τηση σχετικά με μέθη πήγε ως εξής :

- Θα κάνεις μέθη Black Cat?

- Πάω για ένα ωάριο ή 3 ?

-Πάμε για 3.

- ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΕΘΗ black Cat με ένα στόμα , μια φωνή... και το είπαμε ταυτόχρονα και εγώ και η συντονίστρια. 😅

Επίσης πρέπει εκτός απο την Ovitrelle να πάρω και τρία χάπια Voltaren (πρωί - βράδυ -πρωί) τα δίνουν λέει στον φυσικό κύκλο, δεν κατάλαβα γιατί.

Ας ελπίσουμε΄ έστω ένα από τα τρια να μας δώσει άλλη μια βλαστοκύστη να κάνει παρέα με αυτή που είναι μοναχούλα στην κατάψυξη.🤣

Σου εύχομαι καλή τύχη μέσα από την καρδιά μου. Να πάνε όλα καλά και σύντομα να έχεις και τα ευχάριστα αποτελέσματα! ❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια εγώ μόλις γύρισα από τον γιατρό. Λοιπόν, τα νέα είναι ως εξής : το ένα από τα μωρά σταμάτησε να αναπτύσσεται, η καρδιά του ίσα ίσα πάλλεται και έχει μείνει στο ίδιο μέγεθος με την προηγούμενη εβδομάδα. Το άλλο δόξα το θεό είναι σούπερ δυνατό η καρδιά του χτυπάει γρήγορα 163 παλμούς και είναι 12mm. Ο γιατρός είπε ότι είναι σούπερ. Μου είπε ότι δυστυχώς συμβαίνει το ένα να σταματάει δεν αναπτύσσονται πάντα και τα δύο και πως πιστεύει πως το επηρέασε το αιμάτωμα γιατί φαινόταν οκ την προηγούμενη εβδομάδα που είχαμε ακούσει την καρδούλα του. Το αιματωμα εκεί ακόμα μεγάλο και απειλητικό. Σαν μαύρη σκιά. Σήμερα ήταν σαν τρίτος σάκος τόσο μαύρο ! Έχει χειροτερέψει λίγο μου φαίνεται γιατί δεν ήταν τόσο μαύρο, ο γιατρός είπε ότι θέλουμε να γίνει γκρι σκιά (έτσι ήταν την προηγούμενη εβδομάδα,τώρα είναι μαύρο σαν σάκος) 

Το άλλο θέμα μου που μας ανησυχεί είναι η πίεση. Είχα μικρή 9. Που εγώ δεν είχα ποτέ πίεση. Μου είπε μπορεί να είναι από τη κορτιζόνη που παίρνω(από την προηγούμενη εβδομάδα την κόβω σταδιακά αύριο είναι η τελευταία μέρα που την παίρνω) 

Θα το παρακολουθώ με πιεσόμετρο και βλέπουμε... Αν σε 10 μέρες δεν έχει κατέβει θα πρέπει να με δει καρδιολόγος μου είπε. Μου έγραψε να κάνω και τις πρώτες εξετάσεις... 

Ευακι λυπάμαι πολύ για το ένα σου μωράκι..

Αλλά σφιξε τα δόντια πάρε κουραγιο και βρες δύναμη γιατί έχεις και άλλο ένα ζωηρό ζωηρό που χτυπάει η καρδούλα του δυνατά.

Πάρε τον άντρα σου αγκαλιά και χάιδεψε κοιλιτσα..Έχετε παρέα δυνατή ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...