Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου!! Είχα πάρα πολλές μέρες να μπω λόγω δουλειάς και έχω χαρεί πάρα πολύ με τα υπέροχα νέα σας!! Μπόλικα αυγουλάκια, τέλειες γονιμοποιήσεις, θετικές χοριακες!! Μπράβο βρε κορίτσια.. έτσι καλά να προχωράει το παρεάκι!! Συγνώμη που δεν σας αναφέρω μια μια αλλά είμαστε πολλές και σίγουρα θα ξεχάσω καποια!! Οπότε εύχομαι σε όλες ότι καλύτερο και σύντομα και άλλα θετικά νέα..

Εγώ είμαι ακόμα σε στάσιμη κατάσταση γιατί μετά την απόξεση δεν έχω αδιαθετησει ακόμα αν και έχω αρκετούς πόνους περιόδου αλλά δεν λέει να μου κάνει τη χάρη τώρα που τη χρειάζομαι!! Το καλό είναι ότι βγήκαν τα αποτελέσματα από τις εξετάσεις για θρομβοφιλια και δείχνουν καλά αλλά την άλλη εβδομάδα θα πάω ξανά αιματολογο να τα αξιολογήσει γιατί εγώ δεν καταλαβαίνω και πολλά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Γλυκια μου εγώ δεν είχω τπτ φοβερό από συμπτώματα ειμαι 10 μέρες μετα από την ετ αυριο ήθελα να κάνω χοριακη πηρα ενα τεστ σήμερα κ εκανα το πρωί από την αγωνία μου και ηταν αρνητικό. Με αποτέλεσμα να χω πέσει πολύ ψυχολογικά χωρίς να είναι τπτ σίγουρο και τώρα δεν θέλω να πάω για χοριακη αύριο . Δεν στο προτείνω, για μένα καλύτερα να περιμένεις την χοριακή...

Εννοείται ότι θα πας να κάνεις χοριακή αύριο. Τα τεστ δεν είναι αξιόπιστα, μην τα εμπιστεύεσαι. Είναι πολύ νωρίς για να φανεί. Δεν το λένε τυχαία οι γιατροί να κάνουμε χοριακή και όχι τεστ. Να μην απογοητεύεσαι, να πας με θετική διάθεση και ό, τι είναι να γίνει, θα γίνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η blueheart είπε:

κορίτσια όσες είχατε θετικό αποτέλεσμα μπορείτε να μοιραστείτε αν είχατε συμπτώματα;

εγώ δεν ξέρω πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τη Δευτέρα, στο τσακ είμαι να πάω να πάρω ένα τεστ από το φαρμακείο αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ

από συμπτώματα όμως δεν έχω τίποτα πέρα από την υπνηλία όταν παίρνω τα utrogestan και μερικά πονάκια σαν μαχαιριές που και που από κάτω όπως με πιάνουν στην περίοδο

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!! Εύχομαι μια τέλεια χοριακη..εγώ είχα θετικό και από συμπτώματα μην το ψάχνεις ότι να ναι..πονούσα στις ωοθήκες από την ωοληψια επειδή ήταν στον ίδιο κύκλο και πονούσε πολύ το στήθος μου αλλά όχι επειδή ήμουν έγκυος, πονούσε από πολύ πιο πριν..από τις τελευταίες μερες της διέγερσης και με την προγεστερόνη που ξεκίνησα πριν την έμβρυομεταφορά έγινε τούμπανο..κάνε λίγο υπομονή μέχρι τη Δευτέρα για να έχεις ένα σίγουρο αποτέλεσμα. Εγώ έκανα ένα τεστ μια μέρα πριν και βγήκε πολυ αχνό θετικό και ο γιατρός μου είπε επί λέξη: "ήσουν τυχερή που η χοριακη ήταν μεγάλη και έδειξε αχνό λίγο πιο μικρή τιμή να είχες θα ήταν αρνητικό και θα έκλαιγες και έγκυος θα ήσουν". Οπότε άστα τα τεστ δεν έχει νόημα..όλα θα είναι καλά αλλά θέλει λίγη υπομονή τώρα στο δύσκολο στάδιο της αναμονής!!και σου μιλάει η πιο ανυπόμονη, ωραία τα λέω στους άλλους για να ακούω και γω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!! Έχω μια ανησυχία.... Σήμερα είμαι 7η μέρα από την εμβριομεταφορα και από το μεσημέρι νιώθω ένα "βάρος ενόχληση" στην μέση λες και θα έρθει περίοδος.... Είναι φυσιολογικό??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!! Έχω μια ανησυχία.... Σήμερα είμαι 7η μέρα από την εμβριομεταφορα και από το μεσημέρι νιώθω ένα "βάρος ενόχληση" στην μέση λες και θα έρθει περίοδος.... Είναι φυσιολογικό??

Γεια σου κοριτσι μου! Εγω στην προηγούμενη ειχα πόνους περιόδου και μετα την πρώτη χοριακη!!! Οι ενοχλησεις και τα τσιμπήματα ειναι απο τα φαρμακα καποιες φορες... Κανε λιγο ακομα υπομονη μεχρι την χοριακη σου... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου κοριτσι μου! Εγω στην προηγούμενη ειχα πόνους περιόδου και μετα την πρώτη χοριακη!!! Οι ενοχλησεις και τα τσιμπήματα ειναι απο τα φαρμακα καποιες φορες... Κανε λιγο ακομα υπομονη μεχρι την χοριακη σου... 

Ναι έχω ακούσει ότι υπάρχουν τέτοια συμπτώματα και στις εγκυμοσύνες και ήμουν προετοιμασμένη ότι ίσως θα έχω τέτοια συμπτώματα... Αλλά πραγματικά τώρα που τα ένιωσα αναστατώθηκα δεν κρύβω..!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Ναι έχω ακούσει ότι υπάρχουν τέτοια συμπτώματα και στις εγκυμοσύνες και ήμουν προετοιμασμένη ότι ίσως θα έχω τέτοια συμπτώματα... Αλλά πραγματικά τώρα που τα ένιωσα αναστατώθηκα δεν κρύβω..!!

Οποίο σύμπτωμα κι αν εχεις σε πιανει αγχος!!! Ασε!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Οποίο σύμπτωμα κι αν εχεις σε πιανει αγχος!!! Ασε!!! 

Και να μην έχεις καθόλου συμπτώματα πάλι άγχος σε πιάνει..δεν υπάρχει σωτηρία..άκουγα και εγώ η ανίδεη άλλες κοπέλες που έλεγαν οτι είχαν ναυτίες και άλλα πολλά και γι αυτό έκαναν τεστ και νόμιζα έτσι είναι από την αρχη ανεξάρτητα από τον τρόπο συλληψης. το έλεγα στο γιατρό μου και γελαγε ο άνθρωπος. Μου έλεγε αν το καταλάβαινες και συ ότι ήσουν εγκυος στην 7η εβδομάδα θα είχες..εσύ τι κάνεις κορίτσι μου? Περιμένεις χοριακη είδα..με το καλό να σου πάνε όλα κατ' ευχήν!! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου τι ευχαριστα νεα ειναι αυτα!!!! Προσπαθησα να σας διαβασω ολες τωρα, συγχωρεστε με αν δεν γραφω μια μια χωριστα...εγω απο χθες που εκανα την 2η δοση του εμβολιου με εριξε πολυ ασχημα με πυρετο κλπ κ τωρα βρηκα το κουραγιο να σηκωθω λιγο κ να διαβασω τα νεα σας. Σουπερ ντουπερ νεα διαβαζω κ χαιρομαι τοσο πολυ!! Πολλα ωαρια, πολλες βλαστοκυστες, υψηλες χοριακες! Ετσι να συνεχισουμε να σπασουμε ολα τα ρεκορ!!!!!

Να πω καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν χοριακη και σε οσες ετοιμαζονται για ετ!! 

Να μην στεναχωριουνται αν το τεστ δειχνει αρνητικο γιατι δεν ισχυει παντα, οποτε να μην απογοητευονται προκαταβολικα. Κ εγω αρνητικο τεστ ειχα αλλα θετικη χοριακη!

Για οσα κοριτσια βρισκονται Θεσ/νικη θα ηθελα αν μπορουν να μου στειλουν σε προσωπικο μνμ αν μπορουν προτασεις για καλο γυναικολογο. Θελω να παρω κ δευτερη γνωμη απο γιατρο γιατι αλλα μου ειπε ο εξωσωματικος μου κ αλλα ο γυναικολογος μου και δεν ξερω τι ισχυει...αναφερομαι στο προβλημα που εδειξε η σαλπιγγογραφια. Απο τον γυναικολογο μου κατι με χαλασε στον τροπο επικοινωνιας μας κ δεν μου εδωσε κ καποια εξηγηση απλα ειπε οτι πρεπει να κανω λαπαροσκοπηση, το γιατι, τι βλεπει, πως ειναι η διαδικασια κλπ τπτ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Και να μην έχεις καθόλου συμπτώματα πάλι άγχος σε πιάνει..δεν υπάρχει σωτηρία..άκουγα και εγώ η ανίδεη άλλες κοπέλες που έλεγαν οτι είχαν ναυτίες και άλλα πολλά και γι αυτό έκαναν τεστ και νόμιζα έτσι είναι από την αρχη ανεξάρτητα από τον τρόπο συλληψης. το έλεγα στο γιατρό μου και γελαγε ο άνθρωπος. Μου έλεγε αν το καταλάβαινες και συ ότι ήσουν εγκυος στην 7η εβδομάδα θα είχες..εσύ τι κάνεις κορίτσι μου? Περιμένεις χοριακη είδα..με το καλό να σου πάνε όλα κατ' ευχήν!! 🙏

Περιμενω χοριακη ναι!!! Ευχαριστω κοριτσι μου ελπιζω να ειναι η τυχερη μου!!!! Μακαρι 🍀🙏! Εχω κατι πονάκια αραιά και που αν και ειναι νωρις, τη Δευτερα εκανα την εμβρυομεταφορα οποτε ανησυχήσω... Τωρα σου γραφω υπό την επήρεια ιλίγγου λόγω Utrogestan! 😱

Εσυ πως εισαι;; 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Περιμενω χοριακη ναι!!! Ευχαριστω κοριτσι μου ελπιζω να ειναι η τυχερη μου!!!! Μακαρι 🍀🙏! Εχω κατι πονάκια αραιά και που αν και ειναι νωρις, τη Δευτερα εκανα την εμβρυομεταφορα οποτε ανησυχήσω... Τωρα σου γραφω υπό την επήρεια ιλίγγου λόγω Utrogestan! 😱

Εσυ πως εισαι;; 
 

Καλά τα outro εγώ τα έλεγα υπνωτικά!! Τέτοιος ύπνος δεν υπάρχει!! Εγώ περιμένω περίοδο η οποία είναι άφαντη αν και έχω όλα τα συμπτώματα..αν δεν μου έρθει δεν θα ξεπρηστω ποτε νομίζω..περιμένω και τον καρυότυπο του εμβρύου μου γενικά είμαι σε μια αναμονή..που θα πάει θα περάσουν οι μέρες και για μένα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Καλά τα outro εγώ τα έλεγα υπνωτικά!! Τέτοιος ύπνος δεν υπάρχει!! Εγώ περιμένω περίοδο η οποία είναι άφαντη αν και έχω όλα τα συμπτώματα..αν δεν μου έρθει δεν θα ξεπρηστω ποτε νομίζω..περιμένω και τον καρυότυπο του εμβρύου μου γενικά είμαι σε μια αναμονή..που θα πάει θα περάσουν οι μέρες και για μένα!!

Οντως υπνωτικά! Ο καρυοτυπος αργεί, εμενα εκανε 20 μερες! Καλα αποτελέσματα! Και να αδιαθετήσεις για να ξεπρηστεις και να ηρεμησεις! Μετα πως θα κινηθείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Σε ευχαριστώ! δυστυχώς δεν έχω συχνοουρία ενώ τη μία φορά που είχα μείνει έγκυος φυσιολογικά πριν αρκετά χρόνια (τη διακόψαμε λόγω χειρουγείου που έπρεπε να γίνει) είχα καταλάβει την εγκυμοσύνη από τη συχνοουρία 

Μην κάνεις συγκρίσεις ..Λυπάμαι για την προηγούμενη ατυχία σου . Όταν πρόκειται για φυσική σύλληψη το καταλαβαίνεις και από την συχνοουρία γιατί έχουν προχωρήσει οι μέρες . Στην εξωσωματική μπορεί να είναι πολύ νωρίς . Να έχεις πίστη και όλα καλά θα πάνε !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Οντως υπνωτικά! Ο καρυοτυπος αργεί, εμενα εκανε 20 μερες! Καλα αποτελέσματα! Και να αδιαθετήσεις για να ξεπρηστεις και να ηρεμησεις! Μετα πως θα κινηθείς; 

Καλημέρα κορίτσι..εμένα μου είπαν 4 εβδομάδες περίπου για τον καρυότυπο και είναι να βγει αυτές τις μέρες ήταν και πολύ κοντά στο Πάσχα όταν το στείλαμε και ίσως αργήσανε παραπάνω..κατά τα άλλα έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλια να δούμε τι παίζει και από κει καλές είναι μάλλον και στον επόμενο κύκλο ξεκινάω προετοιμασία για έμβρυομεταφορά με τα κατεψυγμένα μου..δηλαδή Ιούλιο τώρα με το καλό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Καλημέρα κορίτσι..εμένα μου είπαν 4 εβδομάδες περίπου για τον καρυότυπο και είναι να βγει αυτές τις μέρες ήταν και πολύ κοντά στο Πάσχα όταν το στείλαμε και ίσως αργήσανε παραπάνω..κατά τα άλλα έκανα εξετάσεις για θρομβοφιλια να δούμε τι παίζει και από κει καλές είναι μάλλον και στον επόμενο κύκλο ξεκινάω προετοιμασία για έμβρυομεταφορά με τα κατεψυγμένα μου..δηλαδή Ιούλιο τώρα με το καλό..

Καλημερα κοριτσι μου!!! Καλα εκανες δες οτι μπορεις να κανεις απο εξετασεις!!! Ξεκουρασου τον Ιούνιο και τον Ιούλιο ξεκινα θετικά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΧΑΡΜΑτι κανεις; Πηγες για χοριακη κοριτσι μου;; Περιμενουμε κι εμεις με αγωνια τα αποτελέσματα σου... καλη επιτυχια!!! 🙏🙂🙏❤️🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Σήμερα είχαμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο!!! Ένα τόσο δα μικρούλι εμβρυακι σε καλή θέση που φαίνεται και να έχει πιάσει καλά γιατί οι χοριακες μου ήταν πολύ υψηλές. Καρδούλα θα ακούσουμε Θεού θέλοντος σε δύο βδομάδες. Ο γιατρός ήταν πολύ θετικός και πιστεύει ότι όλα καλά θα πάνε. Το εμβολιο μου είπε να το κάνω (μόνο pfizer). Εύχομαι και στις υπόλοιπες μόνο καλά νέα, ευχαριστώ για τη συντροφιά, το κουράγιο κ τη στήριξη από την ΕΤ μέχρι τώρα 💛💚🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σήμερα είχαμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο!!! Ένα τόσο δα μικρούλι εμβρυακι σε καλή θέση που φαίνεται και να έχει πιάσει καλά γιατί οι χοριακες μου ήταν πολύ υψηλές. Καρδούλα θα ακούσουμε Θεού θέλοντος σε δύο βδομάδες. Ο γιατρός ήταν πολύ θετικός και πιστεύει ότι όλα καλά θα πάνε. Το εμβολιο μου είπε να το κάνω (μόνο pfizer). Εύχομαι και στις υπόλοιπες μόνο καλά νέα, ευχαριστώ για τη συντροφιά, το κουράγιο κ τη στήριξη από την ΕΤ μέχρι τώρα 💛💚🧡

Μπράβο ρε κορίτσι μου χίλια μπράβο!!!! Πολύ χάρηκα!!! Από δω κ πέρα θα πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σήμερα είχαμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο!!! Ένα τόσο δα μικρούλι εμβρυακι σε καλή θέση που φαίνεται και να έχει πιάσει καλά γιατί οι χοριακες μου ήταν πολύ υψηλές. Καρδούλα θα ακούσουμε Θεού θέλοντος σε δύο βδομάδες. Ο γιατρός ήταν πολύ θετικός και πιστεύει ότι όλα καλά θα πάνε. Το εμβολιο μου είπε να το κάνω (μόνο pfizer). Εύχομαι και στις υπόλοιπες μόνο καλά νέα, ευχαριστώ για τη συντροφιά, το κουράγιο κ τη στήριξη από την ΕΤ μέχρι τώρα 💛💚🧡

Μπράβο κορίτσι μου!!υπέροχα νέα!!!!😀😃🥰😍🤩👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σήμερα είχαμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο!!! Ένα τόσο δα μικρούλι εμβρυακι σε καλή θέση που φαίνεται και να έχει πιάσει καλά γιατί οι χοριακες μου ήταν πολύ υψηλές. Καρδούλα θα ακούσουμε Θεού θέλοντος σε δύο βδομάδες. Ο γιατρός ήταν πολύ θετικός και πιστεύει ότι όλα καλά θα πάνε. Το εμβολιο μου είπε να το κάνω (μόνο pfizer). Εύχομαι και στις υπόλοιπες μόνο καλά νέα, ευχαριστώ για τη συντροφιά, το κουράγιο κ τη στήριξη από την ΕΤ μέχρι τώρα 💛💚🧡

Μια τελειομηνη κ ομαλη εγκυμοσυνη σου ευχομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σήμερα είχαμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο!!! Ένα τόσο δα μικρούλι εμβρυακι σε καλή θέση που φαίνεται και να έχει πιάσει καλά γιατί οι χοριακες μου ήταν πολύ υψηλές. Καρδούλα θα ακούσουμε Θεού θέλοντος σε δύο βδομάδες. Ο γιατρός ήταν πολύ θετικός και πιστεύει ότι όλα καλά θα πάνε. Το εμβολιο μου είπε να το κάνω (μόνο pfizer). Εύχομαι και στις υπόλοιπες μόνο καλά νέα, ευχαριστώ για τη συντροφιά, το κουράγιο κ τη στήριξη από την ΕΤ μέχρι τώρα 💛💚🧡

Ελα ρε κοριτσι μου!!! Μπραβο σας!!! Πολυ χαιρομαι!!! Να πανε ολα καλα με το σακουλάκι σου ώστε να φωλιάσει το μπεμπεδακι σου για 9 ασφαλείς μήνες! Καλη συνεχεια!!!! Θα περιμενουμε τα νεα της καρδούλας σας!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Avocando είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Σήμερα είχαμε τον πρώτο υπέρηχο και είδαμε σάκο!!! Ένα τόσο δα μικρούλι εμβρυακι σε καλή θέση που φαίνεται και να έχει πιάσει καλά γιατί οι χοριακες μου ήταν πολύ υψηλές. Καρδούλα θα ακούσουμε Θεού θέλοντος σε δύο βδομάδες. Ο γιατρός ήταν πολύ θετικός και πιστεύει ότι όλα καλά θα πάνε. Το εμβολιο μου είπε να το κάνω (μόνο pfizer). Εύχομαι και στις υπόλοιπες μόνο καλά νέα, ευχαριστώ για τη συντροφιά, το κουράγιο κ τη στήριξη από την ΕΤ μέχρι τώρα 💛💚🧡

Τελειααα!! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!μια τελειομηνη εγκυμοσύνη σου εύχομαι..σε ποια εβδομάδα είσαι τώρα?θυμάμαι είχες τέλειες χοριακες οπότε έτσι υπέροχα να συνεχίσετε την πορεία σας!!❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, γνωρίζετε επιτυχείς εγκυμοσύνες με χοριακές που δεν διπλασιάζονταν ακριβώς ανά δυο ημέρες; Η τελευταία τιμή με προβλημάτισε. Έχω ακούσει σε σεμινάριο ότι χρειάζεται τουλάχιστον ένα 53% άνοδο ανά δυο μέρες και 88% ανά τρεις ημέρες, ώστε να είναι βιώσιμη η εγκυμοσύνη, σύμφωνα με μελέτες, αλλά δεν παύει τα αρνητικά σενάρια να είναι περισσότερα από τα θετικά και το άγχος αυτής της περιόδου, κάποιες φορές μη ελέγξιμο! 

Όποια έχει κάποια εμπειρία θα ήθελα να την ξέρω. 

Avocando, τέλειααα! Ό,τι και να λέμε για τις χοριακές, όταν δεις σάκο με έμβρυο μέσα μόνο ηρεμείς. Εύχομαι να είσαι ήρεμη και να απολαμβάνεις το θαυματάκι σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η carpe είπε:

Κορίτσια, γνωρίζετε επιτυχείς εγκυμοσύνες με χοριακές που δεν διπλασιάζονταν ακριβώς ανά δυο ημέρες; Η τελευταία τιμή με προβλημάτισε. Έχω ακούσει σε σεμινάριο ότι χρειάζεται τουλάχιστον ένα 53% άνοδο ανά δυο μέρες και 88% ανά τρεις ημέρες, ώστε να είναι βιώσιμη η εγκυμοσύνη, σύμφωνα με μελέτες, αλλά δεν παύει τα αρνητικά σενάρια να είναι περισσότερα από τα θετικά και το άγχος αυτής της περιόδου, κάποιες φορές μη ελέγξιμο! 

Όποια έχει κάποια εμπειρία θα ήθελα να την ξέρω. 

Avocando, τέλειααα! Ό,τι και να λέμε για τις χοριακές, όταν δεις σάκο με έμβρυο μέσα μόνο ηρεμείς. Εύχομαι να είσαι ήρεμη και να απολαμβάνεις το θαυματάκι σας. 

Ποσο ηταν η τιμη σου? ποσες φορες εχεις κανει χοριακες, δλδ ποια ηταν οι πορεια τους? επειδη μιλαμε για γενετικο υλικο δεν μπορουμε να ειμαστε κ 100% σιγουροι οτι δεν θα παει καλα...εδω πολλες φορες ανεβαινει τελεια κ διαπιστωνεται παλινδρομη. Μην χανεις τη πιστη σου μεχρι τελους!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η carpe είπε:

Κορίτσια, γνωρίζετε επιτυχείς εγκυμοσύνες με χοριακές που δεν διπλασιάζονταν ακριβώς ανά δυο ημέρες; Η τελευταία τιμή με προβλημάτισε. Έχω ακούσει σε σεμινάριο ότι χρειάζεται τουλάχιστον ένα 53% άνοδο ανά δυο μέρες και 88% ανά τρεις ημέρες, ώστε να είναι βιώσιμη η εγκυμοσύνη, σύμφωνα με μελέτες, αλλά δεν παύει τα αρνητικά σενάρια να είναι περισσότερα από τα θετικά και το άγχος αυτής της περιόδου, κάποιες φορές μη ελέγξιμο! 

Όποια έχει κάποια εμπειρία θα ήθελα να την ξέρω. 

Avocando, τέλειααα! Ό,τι και να λέμε για τις χοριακές, όταν δεις σάκο με έμβρυο μέσα μόνο ηρεμείς. Εύχομαι να είσαι ήρεμη και να απολαμβάνεις το θαυματάκι σας. 

Καλησπέρα. Να μην προβληματίζεσαι. Πολλοί γιατροί πλέον δεν βάζουν πάνω από 2 χοριακες. Σε καλούν κατευθείαν για υπέρηχο λιγο αργότερα. Μια πολύ καλή μου φιλη έμεινε πέρσι έγκυος κ δεν είχε διπλασιασμούς στις χοριακες της. Ακομα κ ο γιατρός της την τρόμαξε λεγοντας της να μην ενθουσιάζεται κ να είναι προετοιμασμένη για παν ενδεχόμενο (πιθανόν κ εξαιτίας προηγούμενης αποβολής της) . Αυτήν την στιγμή έχει μια πανέμορφη υγιέστατη  Μπέμπα 5 μηνών. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...