Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Litsadi είπε:

Τι πρέπει να είναι 1;

Ο λόγος fsh/lh. Σου χρωστάω ένα όνομα ενδοκρινολόγου στη Θεσ/νίκη. Σου ζητάω συγγνώμη, δεν έχω προλάβει να επικοινωνήσω με την κοπέλα από το parents cafe....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Είχες εικόνα πολυκυστικών ή μόνο από εξετάσεις αίματος το βρήκες;σήμερα ρώτησα την γιατρό μου για το θέμα πολυκυστικών και ενδομητρίωσης, μου είπε θα φαινόταν στις εξετάσεις μου και στον υπέρηχο. Εγώ έχω πολύ έντονους πόνους στις 2-3 πρώτες μέρες περιόδου και πολλά πήγματα,είχες κάτι αντίστοιχο; επίσης η περίοδος είναι στις 30 μέρες το πολύ 33

Για την ενδομητριωση δεν γνωρίζω κάτι να σου πω, δεν είχα τέτοιο θέμα και δεν το έψαξα περαιτέρω.. έχω ψάξει μόνο ότι αφορά τη περίπτωση μου..

Δεν υπάρχει το λεγόμενο "εικόνα πολυκυστικών" αν και το λένε πολλοί γυναικολόγοι και έχουν μπερδέψει πολλές γυναίκες. Ήτε έχεις το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών ήτε όχι! Πρέπει να συνυπάρχουν ορμονολογικα (με εξετάσεις αίματος δηλαδή) και υπερηχογραφικά για να βγάλει ενδοκρινολόγος τη διάγνωση. Άλλωστε το ΣΠΩ υπόκειται στην ειδικότητα της ενδοκρινολογίας όχι του γυναικολόγου. 

Νομίζω μια κοπέλα από εδώ με φωτογραφία του Ταζ (δεν θυμάμαι το nickname της τώρα.. @Zoupaki νομίζω..) το είχε γράψει πολύ καλά για τις πολυκυστικές, αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η troia είπε:

Όχι βρε, άλλο η εικόνα πολυκυστικών, άλλο το ΣΠΩ, δηλαδή το σύνδρομο. Δεν τα ξέρω κι εγώ καλά, γιατί δεν είναι κάτι που μου έχει τύχει προσωπικά, αλλά ξέρω ότι είναι διαφορετικά πράγματα. Νομίζω το σύνδρομο μπορεί να υπάρχει χωρίς να έχει εκδηλωθεί πολυκυστικότητα που φαίνεται υπερηχογραφικά. 

Το έγραψα μόλις και στη κοπέλα πιο πάνω, η εικόνα πολυκυστικών δεν υφίσταται! Πολλοί είναι οι γυναικολόγοι όμως που το λένε και μπερδεύουν..! Όντως το σύνδρομο μπορεί να υπάρχει χωρίς να φαίνεται η πολυκυστικοτητα στις ωοθήκες αλλά αυτό όπως μου εξήγησε η Σπάθη είναι κάτι που αλλάζει με την ηλικία. Στις πιο μικρές ηλικίες φαίνεται και υπερηχογραφικά αλλά όσο μεγαλώνει η γυναίκα αυτό μειώνεται.. δεν είναι απόλυτο βέβαια! Μη πω κάτι ψέματα και εγώ βέβαια, δεν είμαι γιατρός..! Ότι μου έχουν πει ήδη οι γιατροί που επισκέφθηκα γνωρίζω και το έψαξα ως το βαθμό που χρειάστηκε για να βελτιώσω το κύκλο μου και τη ποιότητα των ωαρίων μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Καλημέρα! 

Μια φίλη από το άλλο φόρουμ έδινε ένα ραντεβού με το συγκεκριμένο τμήμα, αλλά επικοινώνησα μαζί της και το έχει ήδη δώσει σε άλλη κοπέλα.. λυπάμαι.. 

Τα ραντεβού όμως ανοίγουν κάθε 1η του μήνα για τον επόμενο μήνα. Τώρα 1/11 θα ανοίξουν για το Δεκέμβριο τα ραντεβού. Εκείνη τη μέρα το πρωί μπες στο 1535.gr και κάνε συνέχεια ανανέωση της σελίδας ώστε με το που ανοίξουν να προλάβεις να κλείσεις! Δυστυχώς είναι υποστελεχωμένο το τμήμα και τα ραντεβού λόγο κορωνοιού περιορισμένα..

Το έχει δώσει @troia μου...

@Kiddo @troia σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη βοήθεια, θα περιμένω 1/11, να μπω νωρίς το πρωί στο 1535.gr  για τα ραντεβού του Δεκεμβρίου στο ιατρείο/κέντρο  ελέγχου αποβολών

Εύχομαι κάθε καλό σε όποιο στάδιο και να βρίσκεστε 🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ilianthi είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία, επειδή είμαι ακόμα σε φάση αναμονής για το αποτέλεσμα της εμβρυομεταφοράς, και ρωτάω γιατί θέλω να έχω μπροστά μου εναλλακτικές για να ψάξω περισσότερο, τα αίτια της ενδεχόμενης αποτυχίας, δεν θέλω να πάρω τη θέση κάποιας κοπέλας που αυτή τη στιγμή έχει περισσότερη ανάγκη- άμεσα το ραντεβού, και επίσης επειδή είναι πρωινά τα ραντεβού θα  με βόλευε περισσότερο να το κλείσω Δεκέμβρη, γιατί είναι δύσκολο να πάρω πάλι άδεια από τη δουλειά! Ηδη έχω πάρει 14 μέρες αναρρωτική για την εμβρυομεταφορά, τους ήρθε λίγο απότομα, δεν τους είχα ενημερώσει εκ των προτέρων, και όταν γυρίσω δεν ξέρω ποια θα είναι η αντίδρασή τους απέναντί μου. Αν είναι θετικό το αποτέλεσμα δεν με νοιάζει αλλά αν είναι αρνητικό, δεν θα μπορέσω άμεσα να ξαναπάρω άδεια, σίγουρα μέσα στο μήνα, ίσως και το Νοέμβριο. 

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως για την άμεση απάντηση και τη πρόθεσή σας να βοηθήσετε! 

Χίλια ευχαριστώ και πάλι! 

Ούτως ή αλλως η κοπέλα το είχε ήδη δώσει αλλού το ραντεβού. Δεν είναι της παρούσης τώρα το Έλενα. Έχεις μπροστά σου μια χοριακή που εύχόμαστε όλες να είναι θετική και αυτή η εμβρυομεταφορά να σου φέρει το παιδάκι σου! Όλα τα άλλα μην τα σκέφτεσαι τώρα. Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kiddo είπε:

Το έγραψα μόλις και στη κοπέλα πιο πάνω, η εικόνα πολυκυστικών δεν υφίσταται! Πολλοί είναι οι γυναικολόγοι όμως που το λένε και μπερδεύουν..! Όντως το σύνδρομο μπορεί να υπάρχει χωρίς να φαίνεται η πολυκυστικοτητα στις ωοθήκες αλλά αυτό όπως μου εξήγησε η Σπάθη είναι κάτι που αλλάζει με την ηλικία. Στις πιο μικρές ηλικίες φαίνεται και υπερηχογραφικά αλλά όσο μεγαλώνει η γυναίκα αυτό μειώνεται.. δεν είναι απόλυτο βέβαια! Μη πω κάτι ψέματα και εγώ βέβαια, δεν είμαι γιατρός..! Ότι μου έχουν πει ήδη οι γιατροί που επισκέφθηκα γνωρίζω και το έψαξα ως το βαθμό που χρειάστηκε για να βελτιώσω το κύκλο μου και τη ποιότητα των ωαρίων μου..

Α, μάλιστα! Τη Σπάθη την εμπιστεύομαι, δεν το συζητώ! Και για μία ακόμα φορά οι γυναικολόγοι μπλέκονται σε χωράφια άλλων ειδικοτήτων. Μα πόσο με εξοργίζει αυτό!!!!! Το γράφω κι εγώ για να το εμπεδώσουν και όσες κοπέλες δεν το γνωρίζουν: οι πολυκυστικές ωοθήκες είναι θέμα που άπτεται της ειδικότητας της ενδοκρινολογίας και όχι της γυναικολογίας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Η ενδομητριωση δεν φαίνεται από τον υπέρηχο δυστυχώς.  Και εγώ είχα πολυκυστικες ωοθήκες, τωρα που μεγάλωσα μου λενε ότι έχω υποψία. Τι να πω... έκανα τώρα τη διαίρεση και μου βγήκε γύρω στο 1,6. Ο κύκλος μου είναι άστατος , με μέσο όρο τις 31, 32 ημέρες. Καθ τώρα που έκανα τη θεραπεία για την ενδομητριωση,  ενώ κανονικά θα αδιαθετουσα περίπου στους 3,5 μήνες, έκανα γύρω στους 5,5 μήνες να αδιαθετησω.

Αργησες λογο θεραπειας αργει κοριτσι μου να ερθει η περιοδος μετα την θεραπεια. Εμενα μου ηρθε μετα απο 4 μηνες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ούτως ή αλλως η κοπέλα το είχε ήδη δώσει αλλού το ραντεβού. Δεν είναι της παρούσης τώρα το Έλενα. Έχεις μπροστά σου μια χοριακή που εύχόμαστε όλες να είναι θετική και αυτή η εμβρυομεταφορά να σου φέρει το παιδάκι σου! Όλα τα άλλα μην τα σκέφτεσαι τώρα. Καλή επιτυχία!

Ευχαριστώ πάρα πολύ 🧡!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Για την ενδομητριωση δεν γνωρίζω κάτι να σου πω, δεν είχα τέτοιο θέμα και δεν το έψαξα περαιτέρω.. έχω ψάξει μόνο ότι αφορά τη περίπτωση μου..

Δεν υπάρχει το λεγόμενο "εικόνα πολυκυστικών" αν και το λένε πολλοί γυναικολόγοι και έχουν μπερδέψει πολλές γυναίκες. Ήτε έχεις το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών ήτε όχι! Πρέπει να συνυπάρχουν ορμονολογικα (με εξετάσεις αίματος δηλαδή) και υπερηχογραφικά για να βγάλει ενδοκρινολόγος τη διάγνωση. Άλλωστε το ΣΠΩ υπόκειται στην ειδικότητα της ενδοκρινολογίας όχι του γυναικολόγου. 

Νομίζω μια κοπέλα από εδώ με φωτογραφία του Ταζ (δεν θυμάμαι το nickname της τώρα.. @Zoupaki νομίζω..) το είχε γράψει πολύ καλά για τις πολυκυστικές, αν κάνω κάποιο λάθος ας με διορθώσει!

Ναι εγω ειμαι η παθουσα 5 χρονια παλευω με ΣΠΩ αν μπορω να βοηθησω καπου μου λετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Το έγραψα μόλις και στη κοπέλα πιο πάνω, η εικόνα πολυκυστικών δεν υφίσταται! Πολλοί είναι οι γυναικολόγοι όμως που το λένε και μπερδεύουν..! Όντως το σύνδρομο μπορεί να υπάρχει χωρίς να φαίνεται η πολυκυστικοτητα στις ωοθήκες αλλά αυτό όπως μου εξήγησε η Σπάθη είναι κάτι που αλλάζει με την ηλικία. Στις πιο μικρές ηλικίες φαίνεται και υπερηχογραφικά αλλά όσο μεγαλώνει η γυναίκα αυτό μειώνεται.. δεν είναι απόλυτο βέβαια! Μη πω κάτι ψέματα και εγώ βέβαια, δεν είμαι γιατρός..! Ότι μου έχουν πει ήδη οι γιατροί που επισκέφθηκα γνωρίζω και το έψαξα ως το βαθμό που χρειάστηκε για να βελτιώσω το κύκλο μου και τη ποιότητα των ωαρίων μου..

η αληθεια ειναι οτι δεν υπαρχει οντως εχω εικονα πολυκυστικων,κατοψη αποψη ή τις εχω λιγο ή πολυ....το κακο ειναι οτι επειδη ειναι ορμονικο μεταβαλλεται συνεχεια,ειτε προς το καλο προσωρινα με βοηθεια,ειτε προς το χειροτερο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

 

Ναι κατάλαβα τι εννοείς.. έτσι έχει μια λογική! Το καταλαβαίνω..! Ότι έχω διαβάσει αφορά το σύνδρομο πολυκυστικών ωοθηκών όχι για πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια. Για αυτό και θα μου ξέφυγε αυτό..

Καλησπέρα Κορίτσια μου, εγω εχω λόγω fsh/lh=0.523 έχω εικόνα πολυκυστικων και ποτέ δεν είχα σταθερό κύκλο,  ο κύκλος έφτανε μέχρι και 55 μέρες κάποιους μήνες.. αυτο το πωα δεν το κατάλαβα, δλδ μπορεί να έχω εικόνα πολυκυστικων και παω... και τι υποδηλώνει αυτο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η troia είπε:

Α, μάλιστα! Τη Σπάθη την εμπιστεύομαι, δεν το συζητώ! Και για μία ακόμα φορά οι γυναικολόγοι μπλέκονται σε χωράφια άλλων ειδικοτήτων. Μα πόσο με εξοργίζει αυτό!!!!! Το γράφω κι εγώ για να το εμπεδώσουν και όσες κοπέλες δεν το γνωρίζουν: οι πολυκυστικές ωοθήκες είναι θέμα που άπτεται της ειδικότητας της ενδοκρινολογίας και όχι της γυναικολογίας!!!!!

και οχι μονο αυτο τροια,πρεπει να ειναι και ειδικος να ξερει απο σπω και εξωσωματικες διοτι κ μενα ο πρωτος μου λεγε οτι εχω εικονα και με προφερτιλ θα συλλαβω.Δεν υπαρχει ουτε εικονα ουτε υποψια υπαρχει ΣΠΩ ειτε το εχεις ειτε οχι.Το εχεις απο μωρο,και μεχρι να σβησεις.Δεν υπαρχει θεραπεια παρα  μονο μετριαση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια μου, εγω εχω λόγω fsh/lh=0.523 έχω εικόνα πολυκυστικων και ποτέ δεν είχα σταθερό κύκλο,  ο κύκλος έφτανε μέχρι και 55 μέρες κάποιους μήνες.. αυτο το πωα δεν το κατάλαβα, δλδ μπορεί να έχω εικόνα πολυκυστικων και παω... και τι υποδηλώνει αυτο? 

να πας που?σε εχασα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

*ΠΩΑ συγγνώμη!

γενικα δε πανε μονες τους οι πολυκυστικες πχ σε μενα πανε πακετο με την αντισταση ινσουλινης και την υπερμετρη αμη των 8,7ng που το οριο ειναι 3

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

γενικα δε πανε μονες τους οι πολυκυστικες πχ σε μενα πανε πακετο με την αντισταση ινσουλινης και την υπερμετρη αμη των 8,7ng που το οριο ειναι 3

Ο λόγος fsh/lh είναι κοντά στο 1 οσο αφορά τις εξετάσεις? Και αυτά που συνηγορούν στο ΣΠΩ είναι αυτά που προανέφερες μόνο? Επισης τα έχεις καταφέρει με εξωσωματική? Ή είσαι στη τώρα στη διαδικασία εξωσωματικής? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ο λόγος fsh/lh είναι κοντά στο 1 οσο αφορά τις εξετάσεις? Και αυτά που συνηγορούν στο ΣΠΩ είναι αυτά που προανέφερες μόνο? Επισης τα έχεις καταφέρει με εξωσωματική? Ή είσαι στη τώρα στη διαδικασία εξωσωματικής? 

Εννοώ τις δικές σου εξετάσεις ( το "σου" ξέχασα να γράψω ) 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλησπέρα Κορίτσια μου, εγω εχω λόγω fsh/lh=0.523 έχω εικόνα πολυκυστικων και ποτέ δεν είχα σταθερό κύκλο,  ο κύκλος έφτανε μέχρι και 55 μέρες κάποιους μήνες.. αυτο το πωα δεν το κατάλαβα, δλδ μπορεί να έχω εικόνα πολυκυστικων και παω... και τι υποδηλώνει αυτο? 

ΠΩΑ σημαίνει Πρόωρη Ωοθηκικη Ανεπάρκεια  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

ΠΩΑ σημαίνει Πρόωρη Ωοθηκικη Ανεπάρκεια  

Δεν ακούγετε πόλυ αυτό αυτο 1☹ και ο γιατρός δεν μου το ανέφερε καν.. δλδ μπορεί να υφίσταται πολυκυστηκες ωοθήκες και πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια?  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ο λόγος fsh/lh είναι κοντά στο 1 οσο αφορά τις εξετάσεις? Και αυτά που συνηγορούν στο ΣΠΩ είναι αυτά που προανέφερες μόνο? Επισης τα έχεις καταφέρει με εξωσωματική? Ή είσαι στη τώρα στη διαδικασία εξωσωματικής? 

θα κανω 4η φορα τα εχω ψαξει ολα.Σπω εχω.Δεν ειναι αναγκη να ψαχνεις λογους,το σπω ειναι ξεκαθαρο ειτε απο την αμηνορροια ειτε απο υπερηχο ειτε απο πολλα που βγαζουν ματι.πχ περιοδος ανω των 32 ημερων σε συνδυασμο με κατι αλλο.5 χρονια εχω ξετιναχτει απλα δε μ χει κατσει τι να κανουμε ειχα και 2 αποβολες μια βιοχημικη πριν απο λιγο καιρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Δεν ακούγετε πόλυ αυτό αυτο 1☹ και ο γιατρός δεν μου το ανέφερε καν.. δλδ μπορεί να υφίσταται πολυκυστηκες ωοθήκες και πρόωρη ωοθηκικη ανεπάρκεια?  

μηπως εννοει προωρη εμμηνοπαυση?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου θέλω να με βοηθήσετε να μου πείτε πως τις βλέπετε στις εξετάσεις αυτές.Ειναι της κολλητης μου και προσπαθεί για παιδάκι και έχει αγχωθει πολύ.ευχαριστω

IMG_20211016_204837.jpg

IMG_20211016_204935.jpg

IMG_20211016_204953.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου θέλω να με βοηθήσετε να μου πείτε πως τις βλέπετε στις εξετάσεις αυτές.Ειναι της κολλητης μου και προσπαθεί για παιδάκι και έχει αγχωθει πολύ.ευχαριστω

IMG_20211016_204837.jpg

IMG_20211016_204935.jpg

IMG_20211016_204953.jpg

σαλπιγγογραφια εχει κανει?το σπερμα το εχει κοιταξει?ποσο προσπαθει καιρο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η iriana είπε:

Εγώ βλέπω ότι ο λόγος fsh/lh είναι μεγάλος..  έχει πολυκυστικες? Έχει κανονική περίοδο?

Ναι έχει κανονική περίοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

σαλπιγγογραφια εχει κανει?το σπερμα το εχει κοιταξει?ποσο προσπαθει καιρο?

Έχει κάνει και είναι όλα νταξει.Για το σπέρμα τώρα θα το κοιτάξουν.ενα χρόνο σχεδόν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...