Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 8 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Εκει θα μου δωσουν εξετασεις και μετα θα πρεπει να ξανακλείσω ραντεβου για να τις δούνε?

Επίσης ακόμα δεν εχω καταλήξει σε ποιο κέντρο θα παω... Σκεφτομουνα τον γνωστο Παν... και καποιους από το Μητέρα...(πχ Παρτσ...)....τι λες?

Ξερεις εαν χρειαζεται rapid για το ΕΛΕΝΑ??

Εκεί θα σου πάρουν αρχικά αναλυτικό ιστορικό και μετά θα σου κλείσουν 2ο ραντεβού για αιμοληψία και μπορεί να σε παραπέμψουν και σε άλλα τμήματα για άλλες εξετάσεις (π.χ. καλλιέργεια κολπικού, ακτινολογικό για υπέρηχο, ενδοκρινολογικό). Όταν τελειώσουν όλες οι εξετάσεις που θέλουν, δεν ξέρω τι γίνεται, γιατί η Τσεκούρα δεν μας ζήταγε να κλείσουμε άλλο ραντεβού, πηγαίναμε να πάρουμε τα αποτελέσματα και αν η ώρα ήταν προς το μεσημέρι που δεν είχε ραντεβού, μας έβλεπε και τα αξιολογούσε, αλλά τώρα έχει αλλάξει η επικεφαλής και δεν γνωρίζω αν θέλει νέο ραντεβού για αξιολόγηση. Βέβαια, αν κάτι δεν βγει καλό, σε παίρνουν τηλέφωνο και σου το λένε, μπορεί να σου ζητήσουν να επαναλάβεις κάποια εξέταση ή να κάνεις κάποιες επιπλέον και νέο ραντεβού σου κλείνουν αυτοί. Το ξέρω από τη νύφη μου που πήγε το Σεπτέμβρη, έκανε κάποιες εξετάσεις και κάποια δεν βγήκε καλή, την πήραν τηλ. και της έκλεισαν εκείνοι νέο ραντεβού για επανέλεγχο, προφανώς από κάποια ακύρωση, χωρίς να μπλέκει με 1535.

Για τα κέντρα που ρωτάς, τι να πω; Εγώ στον 1ο δε νομίζω να πήγαινα για διάφορους λόγους (καλύτερα να μην τους αναλύσουμε εδώ, αν θέλεις όμως μπορούμε κατ' ιδίαν), για το Μητέρα και το εργαστήριό του λένε καλά λόγια και το συγκεκριμένο γιατρό τον έχω ακουστά από εδώ. Δεν είμαι και η πλέον κατάλληλη για συστάσεις, διότι έχω δει όλους κι όλους 3 γιατρούς, επέλεξα να προχωρήσω με τον 3ο με τον οποίο πέτυχα σχετικά εύκολα, οπότε δεν έχω μεγάλη εμπειρία ή μέτρο σύγκρισης. Από το Ιασώ που έκανα εγώ την προσπάθειά μου έμεινα ευχαριστημένη πάντως σε γενικές γραμμές.

Τώρα για το rapid test, ναι, σου το έβγαλε και σε μήνυμα όταν έκλεισες το ραντεβού, αλλά ίσως να μην το πρόσεξες, αν δεν είσαι εμβολιασμένη θέλει rapid test, αν είσαι, δεν θέλει τίποτα, δείχνεις το πιστοποιητικό εμβολιασμού και περνάς. Να πας όμως πιο νωρίς, τουλάχιστον μισή ώρα και λίγο λέω, γιατί πρώτα πρέπει να περάσεις από το ταμείο (χωρίς να πληρώσεις κάτι) και συνήθως έχει πολύ κόσμο. Και μία ώρα μη σου πω είναι καλό να είσαι εκεί πιο πριν...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Ναι πλέον χρειάζεται rapid test εντός 48ωρων για την είσοδο στο χώρο του νοσοκομείου.

Ναι, αλλά όχι αν είσαι πλήρως εμβολιασμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κι εγω βιοιατρικη τις εκανα μεχρι τωρα απλα εχω μια μικρη αμφιβολια για την εγκυροτητα... Επειδη εχω ακουσει διαφορα...

Οπως κ να χει ευχαριστω κοριτσι μου γ την απαντηση!!! 🌹

Όχι για τις ορμονολογικές, αυτές μια χαρά είναι να τις κάνουμε εκεί. Για πιο εξειδικευμένες εξετάσεις όμως (π.χ. θρομβοφιλία, σπερμοδιάγραμμα) καλύτερα να την αποφεύγουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 @Eva29 προσπαθώ , να είμαι ήρεμη. Νομίζω πλέον ότι κοιτάω να είμαι καλά να τρέφομαι σωστά σωστά με όλα αυτά δεν έτρωγα σωστά και μόνο καλό δε μου έκανε(ένα καλό έκανε βασικα -4 κιλα δεν το λες και λιγο) αλλά δεν έτρωγα από 27.09 ξεχνούσα να φάω. Περιμένω να πάει στο 5 η χοριακη να ξεκινήσω και βιταμίνες.  Τώρα καθαρίζω ακόμα. Σήμερα η χοριακη είναι 99. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@noutelitsa καλησπέρα! Δεν έχει τύχει να μιλήσουμε ποτέ απλά είδα που αναφέρεις τον παρτσι... Είναι ο γιατρός μου. Ήθελα απλά να πω ότι πια δεν είναι στο μητέρα! Είναι ιασω. Το αναφέρω γιατί ίσως για σένα να έχει σημασία. Από εκεί κ πέρα εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη κ όντως πέτυχα μαζί του.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η troia είπε:

Ναι, αλλά όχι αν είσαι πλήρως εμβολιασμένη.

Εμένα στο νοσοκομείο που πήγα εκτάκτως με ρώτησαν στην είσοδο αν είμαι εμβολιασμενη είπα ναι δεν μου ζήτησαν πιστοποιητικό μπήκα, στον υπέρυχο που ήθελα να κάνω όμως ζήτησαν ραπίντ τεστ και έκανα περίμενα το αποτέλεσμα και μετά κάναμε υπέρυχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@kk88 @Eva29 προσπαθώ , να είμαι ήρεμη. Νομίζω πλέον ότι κοιτάω να είμαι καλά να τρέφομαι σωστά σωστά με όλα αυτά δεν έτρωγα σωστά και μόνο καλό δε μου έκανε(ένα καλό έκανε βασικα -4 κιλα δεν το λες και λιγο) αλλά δεν έτρωγα από 27.09 ξεχνούσα να φάω. Περιμένω να πάει στο 5 η χοριακη να ξεκινήσω και βιταμίνες.  Τώρα καθαρίζω ακόμα. Σήμερα η χοριακη είναι 99. 

Μπράβο κορίτσι μου να εισαι δυνατή τώρα όσο ποτέ, πρέπει να φροντίσεις τον εαυτό σου, να τρέφεται σωστά... ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

@noutelitsa καλησπέρα! Δεν έχει τύχει να μιλήσουμε ποτέ απλά είδα που αναφέρεις τον παρτσι... Είναι ο γιατρός μου. Ήθελα απλά να πω ότι πια δεν είναι στο μητέρα! Είναι ιασω. Το αναφέρω γιατί ίσως για σένα να έχει σημασία. Από εκεί κ πέρα εγώ έμεινα πολύ ευχαριστημένη κ όντως πέτυχα μαζί του.

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο! 

Σε ευχαριστώ πολύ!
Και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα!! Αρα να φανταστω πως εισαι ήδη έγκυούλα?  Τι ωρα νεα!!!
(Μπορείς να το εχεις αναφερει αλλά συγνωμη γιατι δεν ειμαι καιρο στο forum και δεν το θυμαμαι!!)
Ηταν η πρωτη σου εξωσωματική? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου καλησπερα!! Σας διαβαζω καιρο αν και γραφω συνηθως στο θεμα του Σεπτεμβρη/Οκτωβρη..

Ηθελα μια βοηθεια αν γινεται. Θελω ν κανω τις ορμονολογικες εξετασεις π εγραψε ο ενδοκρινολογος κ επειδη κανουμε εξετασεις υπογονιμοτητας θελω καποιο διαγνωστικο κεντρο π να δεχεται με εοππυ στις περιοχες ν.ιωνια-μαρουσι-χαλανδρι (κ αν ξερετε απ προσωπικη εμπειρια να ειναι εγκυρο!)..

Μου ειπαν γ το "γυναικας υγεια" στο μαρουσι αλλα δεν διαβασα κ τοσο καλες κριτικες στη google. Εχετε ν μου προτεινετε καποιο μηπως;;

Ευχομαι σε ολες κοριτσια μου (συμπ. κι εμενα 😋😋) το 2022 να φερει θετικα νεα κ γεματες αγκαλιες με γερα μωρα!!!🙏❤️❤️

Καλημερα βιοιατρικη κ ιατροπολις ειναι συμβεβλημενα με τον εοπυ αλλα επειδη ξερω για για την βιοιατρικη στους Αμπελοκηπους εχει τα πιο εγκυρα μηχανηματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Εύχομαι για όλες μόνο ευχαριστα!! Όχι εγώ δεν κάνω τίποτα και δεν θα κάνω σύντομα έχουν προκόψει διαφορά ειδικά ένα θέμα υγείας δικό μου που για αρχή μας εμποδίζει το οτιδήποτε! Όποτε δεν με βλέπω!

Σου ευχομαι απο καρδιας να πανε ολα καλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Πριν 3 ώρες περίπου σταμάτησε το πολύ αίμα και έχω καφέ... Σήμερα ήταν η δεύτερη αιμορραγία... άντε να δούμε τι θα γίνει το βράδυ η αύριο.... Ελπίζω να σταματήσει όλο αυτό σύντομα... Έχω πιαστεί από την ξάπλα ευτυχώς έχω παρέα και εσάς κορίτσια ♥️

Δεν πειραζει ειναι ο καιρος ετσι που βοηθαει στην ξαπλα😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@kk88 @Eva29 προσπαθώ , να είμαι ήρεμη. Νομίζω πλέον ότι κοιτάω να είμαι καλά να τρέφομαι σωστά σωστά με όλα αυτά δεν έτρωγα σωστά και μόνο καλό δε μου έκανε(ένα καλό έκανε βασικα -4 κιλα δεν το λες και λιγο) αλλά δεν έτρωγα από 27.09 ξεχνούσα να φάω. Περιμένω να πάει στο 5 η χοριακη να ξεκινήσω και βιταμίνες.  Τώρα καθαρίζω ακόμα. Σήμερα η χοριακη είναι 99. 

Εγω Παρασκευαιδακι ειμαι σιγουρη οτι θα πιασεις μονη σου παιδακι. ( διαβασα για σενα στο αλλο θεμα) Η μαμα σου εφυγε η την εχεις εκει παρεακι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Ευχαριστω αγαπημένη μου 🥰🥰

πως πάει η εγκυμοσύνη;;

@kk88 σ Ευχαριστω πολύ. Μακάρι σύντομα όλες να είμαστε εγκυουλες 🤰🤰

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου Έλενα , με το καλό μια μεγάλη χοριακή.🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29@kaposetsi @troia @Margitc @Katerinaki83 ευχαριστω κοριτσια μου για τις απαντησεις!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

πριν ενα χρονο που τις εκανα ξανα ειχα παει στη βιοιτρικη της περιοχης μου και βγηκαν οκ.. απλα ειπα να δοκιμασω κτ πιο "εγκυρο" επειδη ειμαστε σε φαση εξετασεων υπογονιμοτητας και δε θελω να μας μπερδεψουν τα αποτελεσματα..

@Margitcεχω ακουσει κι εγω για τη Βιοιατρικη Αμπελοκηπων και μας εστειλε εκει ο Ασβεστης για τις εξετασεις του αντρα μου.. (οχι το σπερμοδιαγραμμα.. μονο το pcr σπερματος και τις αιματολογικες) απλα πεφτει μακρυα απο τη δουλεια μου και το σπιτι.. θα προσπαθησω να παω εκει αλλιως θα βρω καποιο πιο μικρο τριγυρω..

και παλι ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! μια αγκαλια σε ολες!! 🤗🤗❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Εμένα στο νοσοκομείο που πήγα εκτάκτως με ρώτησαν στην είσοδο αν είμαι εμβολιασμενη είπα ναι δεν μου ζήτησαν πιστοποιητικό μπήκα, στον υπέρυχο που ήθελα να κάνω όμως ζήτησαν ραπίντ τεστ και έκανα περίμενα το αποτέλεσμα και μετά κάναμε υπέρυχο. 

H νύφη μου είχε ραντεβού στο τμήμα που θα πάει σήμερα η @noutelitsa στις αρχές Σεπτεμβρίου. Έδειξε το πιστοποιητικό εμβολιασμού και μπήκε έτσι απλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

@kk88 @Eva29 προσπαθώ , να είμαι ήρεμη. Νομίζω πλέον ότι κοιτάω να είμαι καλά να τρέφομαι σωστά σωστά με όλα αυτά δεν έτρωγα σωστά και μόνο καλό δε μου έκανε(ένα καλό έκανε βασικα -4 κιλα δεν το λες και λιγο) αλλά δεν έτρωγα από 27.09 ξεχνούσα να φάω. Περιμένω να πάει στο 5 η χοριακη να ξεκινήσω και βιταμίνες.  Τώρα καθαρίζω ακόμα. Σήμερα η χοριακη είναι 99. 

Υπομονή κορίτσι μου!!!! Είσαι μαχητρια εσύ θα το ξεπεράσεις και αυτό....πρόσεχε τον εαυτό σου και θα δεις ότι όλα θα έρθουν μόνα τους......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ!
Και σε σενα ευχομαι τα καλυτερα!! Αρα να φανταστω πως εισαι ήδη έγκυούλα?  Τι ωρα νεα!!!
(Μπορείς να το εχεις αναφερει αλλά συγνωμη γιατι δεν ειμαι καιρο στο forum και δεν το θυμαμαι!!)
Ηταν η πρωτη σου εξωσωματική? 

Έχω ήδη γεννήσει, έχω ένα κοριτσάκι 8 μηνών! Ναι η 1η. Έκανα 2 ωοληψιες (τα έχω γράψει λίγο παραπάνω στην Μαρουλιτα) κ έπιασα σε την 1η ετ. Μάλιστα μετέφερα ένα έμβρυο γιατί δεν ήθελα δίδυμα κ αυτή τη στιγμή το έχω εδώ δίπλα μου 😊

Να πάρεις γνώμες να δεις ποιος σου ταιριάζει. Εμένα μου ταίριαξε πολύ γιατί το ψάχνει, 3ξηγει, καθοδηγεί κ γενικά δε σε ξεπετάει! Έτυχε να τον έχω γιατρό χρόνια οπότε όταν χρειάστηκε με βοήθησε άμεσα κ έτσι δεν έχασα κ χρόνο. 

Σου εύχομαι ό,τι καλύτερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/10/2021 at 12:02 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Maroulita! 12/10

@Vibet 15/10

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 14/10

@angel35 ?

@kk88

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@tina21 13/10 

@Apol15/10

@Lucia79 ?

κοριτσια μου δυστυχως αρνητικο εγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου Έλενα , με το καλό μια μεγάλη χοριακή.🥰

Ευχαριστω κοριτσάκι μου. Με τοσες ευχές που μου στείλατε θεωρω ότι είναι μονόδρομος 🥰🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η troia είπε:

Ναι, αλλά όχι αν είσαι πλήρως εμβολιασμένη.

Α! Το άλλαξαν; Τον Αύγουστο θυμάμαι ζηταγαν ήσουν δεν ήσουν εμβολιασμενος.. οκ! Να το ξέρουμε..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Α! Το άλλαξαν; Τον Αύγουστο θυμάμαι ζηταγαν ήσουν δεν ήσουν εμβολιασμενος.. οκ! Να το ξέρουμε..!

Το Σεπτέμβριο που πήγε η νύφη μου δεν ζήταγαν από τους εμβολιασμένους. Το γράφει και στο μήνυμα που βγαίνει όταν κλείνεις ραντεβού από το 1535.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

H νύφη μου είχε ραντεβού στο τμήμα που θα πάει σήμερα η @noutelitsa στις αρχές Σεπτεμβρίου. Έδειξε το πιστοποιητικό εμβολιασμού και μπήκε έτσι απλά.

Α οκ εγώ αναφέρομαι σε ιδιωτική κλινική και όχι για αρχές Σεπτέμβρη αλλά για τώρα τη τρίτη που πήγα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η troia είπε:

Το Σεπτέμβριο που πήγε η νύφη μου δεν ζήταγαν από τους εμβολιασμένους. Το γράφει και στο μήνυμα που βγαίνει όταν κλείνεις ραντεβού από το 1535.gr

Ναι κατάλαβα.. θα το άλλαξαν πάλι με τα νέα μέτρα φαντάζομαι του Σεπτεμβρίου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...