Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εχτές το βράδυ κοιμήθηκα και δεν είχα καθόλου αίμα και σήμερα ξύπνησα πάλι μες στο αίμα ! Και μπόλικο ! Το ξέρω ότι πρέπει να είμαι προετοιμασμένη να το συναντώ και θα το έχω για μέρες και εβδομάδες ίσως μέχρι να φύγει το αιμάτωμα αλλά το σοκ κάθε φορά είναι σοκ ! 😥

Φοβάμαι αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά στο τέλος... Προς το παρόν μόνο στο κρεβάτι είμαι όλη μέρα εδώ τρώω εδώ τα πάντα... 

 

Υπομονή και πίστη Ευάκι..

Ολα θα πα΄νε καλά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Καλημερα!!!Ειχα να μπώ λιγο καιρούλι,Συγχαρητήρια σε όσες έχουν μωράκι στη κοιλίτσα ευχομαι με ένα πόνο!!!Για τα κοριτσακια που προσπαθούνε ακόμα ευχομαι να πάνε όλα καλά!Μαυρόγαταααααααααααααααα!!!!Τι κάνεις πως είσαι?

 

Welcome back @Zoupaki !!

Μας έλειψες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Υπομονη κοριτσι μου!!! Και καλη δύναμη!!! 

♥️♥️♥️

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

Κοριτσι μου την εχω περασει τη μαυρη αυτη στιγμη  και καταλαβα το αγχος και τη στεναχωρια σου αλλα αφου ειπανε οι γιατροι ολα καλα ετσι ειναι.Καλα κανεις και  περιοριζεις τις κινησεις σου δε χρειαζεται να τρεχεις για τιποτα.Καλη πιστη στα μωρακια σου και υπομονη ευχομαι!

 

♥️♥️♥️ Ευχαριστώ κορίτσι μου ! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα και ελπίζω σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα ♥️

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Υπομονή και πίστη Ευάκι..

Ολα θα πα΄νε καλά 😘

♥️♥️ ευχαριστώ μακάρι να πάνε !! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Σας ευχαριστώ πάρααααα πολύ για τις συμβουλες σας  @BlackCat και @troia  😘!  😘!  😘!!!!
Εχω ξαναπαει σε αιματολογο γιατι εχω θρομβοφιλία...ετσι ειχα και την πρωτη μου αποβολή...και στην μια και μοναδική εξωσωματικη που εχω κανει, ο γιατρος, μου εδωσε αντιπηκτικές μετα απο εντονη επιμονή δική μου....(να μην τον σχολιασω καλυτερα).....οποτε σιγουρα θα με βοηθησει η γνωμη της!
Θα σας ενημερωσω κοριτσια!!!

Αν θυμηθειτε κατι αλλο...στειλτε μηνυμα! 

Καλό είναι ο εξωσωματιστής να συνεργάζεται με τον αιματολόγο στον προσδιορισμό της δόσης της αντιπηκτικής αγωγής. Εγώ να σου πω την αλήθεια, παρόλο που δεν πήρα ποτέ αντιπηκτική αγωγή, ό,τι μου έλεγε ο εξωσωματιστής και μετέπειτα μαιευτήρας μου, το διπλοτσέκαρα με την Τσεκούρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου..... είμαι σε φάση προετοιμασίας για μεταφορά..... υπέρηχο την Δευτέρα και βλέπουμε πως προχωράμε.... εσύ πως πάει η ψυχολογία????

Να σου πω κρατάω μικρό καλάθι αλλά χωρίς να με έχει πάρει από κάτω. Φαντάσου έχω κάνει παραγγελία καινούριες βιταμίνες που έρχονται σήμερα και λίστα με εξετάσεις που θέλω να κάνω σε περίπτωση που χρειαστεί να ξαναπάμε σε ωοληψια. 
κατά τα άλλα με παίρνει ο ύπνος στον καναπέ  μεσημέρι ( που δεν το συνήθιζα), έχω συνέχεια μαύρους κύκλους και σέρνομαι από τα outrogestan. Δεν ξέρω τι είναι καλύτερο σαν στρατηγική να σκέφτομαι, καλύτερα να προετοιμάζομαι ότι δεν θα πετύχει παρά το ανάποδο. Προς το παρόν πάντως είμαι καλά, δεν έχω βαρέσει καμία φρίκη…

θα πάρετε και ωάριο του μήνα ή πας κατευθείαν για μεταφορά?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! Εχτές το βράδυ κοιμήθηκα και δεν είχα καθόλου αίμα και σήμερα ξύπνησα πάλι μες στο αίμα ! Και μπόλικο ! Το ξέρω ότι πρέπει να είμαι προετοιμασμένη να το συναντώ και θα το έχω για μέρες και εβδομάδες ίσως μέχρι να φύγει το αιμάτωμα αλλά το σοκ κάθε φορά είναι σοκ ! 😥

Φοβάμαι αλλά ελπίζω όλα να πάνε καλά στο τέλος... Προς το παρόν μόνο στο κρεβάτι είμαι όλη μέρα εδώ τρώω εδώ τα πάντα... 

 

Υπομονή, θα περάσει, τώρα μετά από αυτό που ετυχε προχτές είσαι έμπειρη, φυσικά θα ανησυχείς αλλά και ο γιατρός δεν απέκλεισε να ξανασυμβεί όπως καταλάβαμε οποτε ακόλουθα τις οδηγίες και μείνε στο κρεβάτι όλη μέρα. Όλα θα πάνε καλά θα το δεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η sarah_k είπε:

Αυτή ακριβώς τη συζήτηση είχαμε με τον φαρμακοποιό πριν λίγες μέρες για CoQ10 που ήθελα και για μενα και για τον καλό μου. Ότι ubiquinone/ubiquinol δεν έχει και μεγάλη διαφορά αφού ο οργανισμός θα κάνει αυτό που πρέπει, οπότε δεν υπάρχει λόγος να ξοδεύουμε περισσότερα χρήματα για τις μάχες της πατέντας.

(P.S. Εντάξει, δεν υπάρχεις.  Είσαι ο φωτεινός παντογνώστης!!!)

@Eva29 Όλη μου η θετική σκέψη μαζί σου. Ξεκούραση, δύναμη και αισιοδοξία μόνο. Όλα θα πάνε καλά❤️

😅😊🤗

Εε! Μας έχουν περάσει και τη νοοτροπία του ότι πιο ακριβό άρα και πιο καλό.. είναι εύκολο να τη πατήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Zoupaki είπε:

Καλημερα!!!Ειχα να μπώ λιγο καιρούλι,Συγχαρητήρια σε όσες έχουν μωράκι στη κοιλίτσα ευχομαι με ένα πόνο!!!Για τα κοριτσακια που προσπαθούνε ακόμα ευχομαι να πάνε όλα καλά!Μαυρόγαταααααααααααααααα!!!!Τι κάνεις πως είσαι?

 

ρε ζουπαααααααααακιιιιιιιιιιιιιι ρε ζουπακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι κανεις πως εισαι;;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

ρε ζουπαααααααααακιιιιιιιιιιιιιι ρε ζουπακιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι κανεις πως εισαι;;;;;;

μικρο γουτουμπερακι τι κανεις?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Zoupaki είπε:

μικρο γουτουμπερακι τι κανεις?

 

εγω ειμαι αυτη χαχαχαχαχαχαχα  καλα ζουπακι μου!!! εδώ στον αγώνα, αναμένω να γίνει η εμβρυομεταφορά!!!! εσύ πες μας!!! τι κάνεις;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

εγω ειμαι αυτη χαχαχαχαχαχαχα  καλα ζουπακι μου!!! εδώ στον αγώνα, αναμένω να γίνει η εμβρυομεταφορά!!!! εσύ πες μας!!! τι κάνεις;;;;

δεν εχω κανει τιποτα το επομενο διαστημα θα δειξει προς το παρων χαλαρα...!Μπραβο σου!!!Με το καλό και καλα αποτελεσματα!!!Εκανες κατι με το καναλι που λεγαμε παλια?

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Zoupaki είπε:

δεν εχω κανει τιποτα το επομενο διαστημα θα δειξει προς το παρων χαλαρα...!Μπραβο σου!!!Με το καλό και καλα αποτελεσματα!!!Εκανες κατι με το καναλι που λεγαμε παλια?

 

οχι δεν εχω κανει τιποτα ακομα!!!!! περιμενω να τελειωσω για να ασχοληθώ πάλι!!!

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

 

Με το καλο και τα 2 λοιπον!!!Το ενα λειπει απο τη κοιλιτσα σου,το αλλο απο την κοινοτητα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια με πήραν πρωί πρωί από το κέντρο..

Δεν είναι πολύ καλά τα νέα..Γονιμοποιήθηκε μόνο το ένα από τα 2 αλλά δυστυχως και εκείνο ήταν ακόμη κύτταρο την ώρα που μιλήσαμε..Μου είπε ότι θα του δώσουν ευκαιρία άλλες 24 ώρες γιατί απλά μπορεί να αργει να πάρει μπρος και θα μιλήσουμε πάλι αύριο.. 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Κοριτσια μ καλημερα κ καλη επιτυχια σε οσες περιμενουν μεσα απο τη καρδια μ ..ηθελα να σας πω οτι κ γω ιανουαριο θα κανω εμβρυομεταφορα λογω δουλειας δε μπορω να λειψω νωριτερα.αυτους τους 3 μηνες λοιπον λεω να τους εκμεταλλευτω .. η αληθεια ειναι οτι εχω 12 κιλακια παραπανισια παντα εκανα αυτη τη διαιτα του ντουκαν τα εχανα ολα κ μετα ξανα τα ιδια .. σημερα εκλεισα ραντεβου με διατροφολογο για να ξεκινησω τη προσπαθεια μ για αυτα τα 12 κιλα .. πιστευετε θα βοηθησει η επρεπε να προσπαθησω παλι μονη μ εφοσον τα χανω με τη ντουκαν .. ; Σας ευχαριστω πολυ κ συγγνωμη για το σεντονι

Κοπέλα μου καλημέρα!!!!!! Έκανες πολύ καλά!!!!!! Σίγουρα θα σε βοηθήσει ο ειδικός και σίγουρα θα τα χάσεις!!!!!! Σου μιλάω εγώ που μια ζωή με θυμάμαι με δίαιτες.... Χαχα!!!!! Όμως αφού το έχεις πάρει απόφαση ναιιιιι θα τα χάσεις !!!!! Και σκέψου πως ο διατροφολόγος θα σε βοηθήσει και μετά ....όταν με το καλό έρθει το μωράκι!!!!!! Καλή επιτυχία!!!!!! Σε όλα! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κοπέλα μου καλημέρα!!!!!! Έκανες πολύ καλά!!!!!! Σίγουρα θα σε βοηθήσει ο ειδικός και σίγουρα θα τα χάσεις!!!!!! Σου μιλάω εγώ που μια ζωή με θυμάμαι με δίαιτες.... Χαχα!!!!! Όμως αφού το έχεις πάρει απόφαση ναιιιιι θα τα χάσεις !!!!! Και σκέψου πως ο διατροφολόγος θα σε βοηθήσει και μετά ....όταν με το καλό έρθει το μωράκι!!!!!! Καλή επιτυχία!!!!!! Σε όλα! 🥰

Να σαι καλα κοπελα μ και εσυ γρηγορα με ενα μωρακι ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια με πήραν πρωί πρωί από το κέντρο..

Δεν είναι πολύ καλά τα νέα..Γονιμοποιήθηκε μόνο το ένα από τα 2 αλλά δυστυχως και εκείνο ήταν ακόμη κύτταρο την ώρα που μιλήσαμε..Μου είπε ότι θα του δώσουν ευκαιρία άλλες 24 ώρες γιατί απλά μπορεί να αργει να πάρει μπρος και θα μιλήσουμε πάλι αύριο.. 😔

Κοριτσακι μου μη σε παιρνει απο κατω.Αν δεν παει κατι καλα,δε σημαινει τιποτα ξερω ακριβως πως νιωθεις και γω 2 πηρα τη πρωτη φορα και μετα ηταν πολυ καλυτερα 14 τη 2η 18 την 3η ασχετα ποσα επιβιωσαν κτλ.Ειναι πολυ πολυ μακρυνος ο δρομμος της εξωσωματικης.Θελει κουραγιο,πορτοφολι και πιστη.Η πρωτη φορα διεγερσης ειναι αναγνωριστικη.Θα δεις ολα καλα θα πανε.Θα σου αλλαξει πρωτοκωλλο ή θα σ αυξησει καμια δοση.Μη στεναχωριεσαι...πιστεψε με ολες πιστευαμε οτι θα τα καταφερουμε με την πρωτη και ολες πονεσαμε οταν φαγαμε το χαστουκι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η troia είπε:

Καλό είναι ο εξωσωματιστής να συνεργάζεται με τον αιματολόγο στον προσδιορισμό της δόσης της αντιπηκτικής αγωγής. Εγώ να σου πω την αλήθεια, παρόλο που δεν πήρα ποτέ αντιπηκτική αγωγή, ό,τι μου έλεγε ο εξωσωματιστής και μετέπειτα μαιευτήρας μου, το διπλοτσέκαρα με την Τσεκούρα.

Εκει θα μου δωσουν εξετασεις και μετα θα πρεπει να ξανακλείσω ραντεβου για να τις δούνε?

Επίσης ακόμα δεν εχω καταλήξει σε ποιο κέντρο θα παω... Σκεφτομουνα τον γνωστο Παν... και καποιους από το Μητέρα...(πχ Παρτσ...)....τι λες?

Ξερεις εαν χρειαζεται rapid για το ΕΛΕΝΑ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

♥️♥️♥️

♥️♥️♥️ Ευχαριστώ κορίτσι μου ! 

Σου εύχομαι τα καλύτερα και ελπίζω σύντομα να έχεις ευχάριστα νέα ♥️

♥️♥️ ευχαριστώ μακάρι να πάνε !! 😘

Ευακι μου θα έρχεται μέχρι να φύγει το αιματωμα όσο μπορείς να είσαι χαλαρή. 

Και σε νιωθω απόλυτα.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια με πήραν πρωί πρωί από το κέντρο..

Δεν είναι πολύ καλά τα νέα..Γονιμοποιήθηκε μόνο το ένα από τα 2 αλλά δυστυχως και εκείνο ήταν ακόμη κύτταρο την ώρα που μιλήσαμε..Μου είπε ότι θα του δώσουν ευκαιρία άλλες 24 ώρες γιατί απλά μπορεί να αργει να πάρει μπρος και θα μιλήσουμε πάλι αύριο.. 😔

Ένα θέλουμε..  μη το βάζεις κατω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα ακόμη καλά λέω εσείς;

Εμεις οπως βλεπεις εδω στον αγωνα αλλες με τα καλα τους αλλες σε λιγο ευχομαστε εσυ; Κανεις κατι; Μηπως αλλαξες γνωμη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η noutelitsa είπε:

Εκει θα μου δωσουν εξετασεις και μετα θα πρεπει να ξανακλείσω ραντεβου για να τις δούνε?

Επίσης ακόμα δεν εχω καταλήξει σε ποιο κέντρο θα παω... Σκεφτομουνα τον γνωστο Παν... και καποιους από το Μητέρα...(πχ Παρτσ...)....τι λες?

Ξερεις εαν χρειαζεται rapid για το ΕΛΕΝΑ??

Θα σου γράψουν εξετάσεις και θα τις κάνεις εκεί. Όχι όμως την ίδια μέρα.

Άρα αναγκαστικά πρέπει να ξαναπάς να τις κάνεις, να κλείσεις ραντεβού πχ για υπέρηχο μήτρας που είναι σε άλλο τμήμα (θα σου δώσουν τηλέφωνα), μετά θα μαζέψεις τα αποτελέσματα (δεν τα στέλνουν με email πχ) και να ξανακάνεις ραντεβού για να τα δείτε ολα μαζί.

Απο εκεί και πέρα αν χρειαστεί επιπλέον εξέταση και εφόσον έχεις ανοίξει φάκελο στο Έλενα θα μπορείς να μιλάς και τηλεφωνικά ή με mail με την επικεφαλή. Το ίδιο και αν παραπέψουν τον σύζυγο σου για εξετάσεις θα γίνουν εκεί και αυτές.

Εγώ πχ έκανα το 1ο ραντεβού που μου πήραν ιστορικό και είδαν οτι εξετάσεις είχα κάνει.

Έκλεισα 2ο ραντεβού έκανα τις αιματολογικές που μου έγραψαν.

Έκλεισα 3ο ραντεβού έκανα υπέρηχο μήτρας.

Το 4ο ραντεβού το έκλεισα μετά από απο ένα μήνα περίπου και λίγο παραπάνω ,ώστε να έχουν βγει ο΄λα τα αποτέλεσματα (κάποια θέλουν περίπου 20 εργάσιμες) την ημέρα του ραντεβού πήγα νωρίτερα 1,5 ώρα μάζεψα τα αποτελέσματα από τα διάφορα τμήματα και έκανα το ραντεβού για να τα αξιολογήσουμε.

Χρειάστηκε ο σύζυγος να κάνει εξέταση στο Έλενα, πήγε μόνος του την έκανε, παρέλαβε τα αποτελέσματα μόνος του , τα πήγε στο τμήμα αποβολών και μετά μιλήσαμε τηλεφωνικά με την επικεφαλή για να μου τα αξιολογήσει, δεν ξαναπήγα.

Αυτά όλα στην αρχή του covid δεν χρειαζόταν rapid test. Μονο μάσκα και θερμομέτρηση στην είσοδο.

Ακούγεται βουνό όμως μου έδωσε πολλές χρήσιμες πληροφορίες που χρησιμοποίησα και στην επιλογή γιατρού και στο πρωτόκολλο που θα ακολουθήσω σε επόμενη προσπα΄θεια γιατί πήγα μετά από δυο αποβολές.

ΥΓ. Ο Παρτσινεβ. δεν είναι στο Μητέρα πια έχει πάει ΙΑΣΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maroulita! είπε:

Κοριτσια με πήραν πρωί πρωί από το κέντρο..

Δεν είναι πολύ καλά τα νέα..Γονιμοποιήθηκε μόνο το ένα από τα 2 αλλά δυστυχως και εκείνο ήταν ακόμη κύτταρο την ώρα που μιλήσαμε..Μου είπε ότι θα του δώσουν ευκαιρία άλλες 24 ώρες γιατί απλά μπορεί να αργει να πάρει μπρος και θα μιλήσουμε πάλι αύριο.. 😔

Και τις δυο εμφυτεύσεις τις είχα με ένα έμβρυο.

Ας είναι γερό και το τυχερό σας αυτό το ένα και όλα θα πάνε καλά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
    • Σώπα ρε!!!! Τι λες τώρα!!! Πάει ένας χρόνος.. Φτου φτου φτου φτου το παιδάκι!!! Μπράβο!! Πως πέρασε έτσι ο καιρός;;! Έλα βρε αγάπη, μπράβο!! Να τον χαίρεσαι!! Να τους χαίρεστε και τους δύο βασικά, υγιεστατους πάνω από όλα στη ζωή τους πάντα!!!  Δεν θες ένα ακόμα καλέ;; Μπορεί να έρθει και η κόρη επιτέλους;! 😝🤣🤣🤣 Όχι, πέρα από τη πλάκα, το ξέρω και μπράβο που συνεχίζεις να στηρίζεις τα κορίτσια! Απορώ που βρίσκεις το χρόνο βέβαια..!!! 😄😄  
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...