Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 4 ώρες, ο/η hope501 είπε:

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Πότε σου είπαν για χοριακή?

Σε δυο βδομάδες, Παρασκευη 22 του μήνα. Δεν ξέρω αν θα κρατηθώ ως τότε όμως, γενικα δείχνει και λίγο νωρίτερα. Ανάλογα ποσο θα έχω ζοριστεί μέχρι τότε. Προς το παρόν κρατάω μικρό καλάθι και το παίζω κουλ 😎
εσυ σε τι φάση είσαι, ετοιμάζεσαι για μεταφορα? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Θα πάρω τηλ απ'ευθείας στον τσουκανελη και θα ρωτήσω.. σε ευχαριστώ και πάλι για όλα!!!

🤗😘

Τίποτα! Όλα καλά να σας πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ποιο είναι το κόλπο για τις clexane γιατί εγώ ακόμη το ψάχνω! 🤪 

Η clexane λέει κανονικά να μην βγαζεις τον αέρα. Δύο τρόποι υπάρχουν: Ο ένας είναι να τον βγάλεις τελικά ευθύς εξ αρχης να βάλεις μετά την βελόνα μέσα. Ο άλλος τρόπος είναι να φέρεις την φυσαλίδα στο πίσω μέρος της σύριγγας (όπως λένε κανονικά) και να βγάλεις την βελόνα μόλις φτάσεις στην κουκκίδα. Καθιστή στον καναπέ με λίγη κλίση προς τα πίσω, μαζεύεις με το άλλο χέρι την κοιλίτσα σου και οπωσδήποτε σιγα σιγα το υργό με σταθερές ανάσες. Μια αριστερά μια δεξιά. Στον μήνα που το έκανα έτσι μόνο δυο φορές έκανα λίγο μπλε σημάδι. Η φίλη μου πάντα έβγαζε, εγώ τις περισσότερες έκανα τον δεύτερο τρόπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Σε δυο βδομάδες, Παρασκευη 22 του μήνα. Δεν ξέρω αν θα κρατηθώ ως τότε όμως, γενικα δείχνει και λίγο νωρίτερα. Ανάλογα ποσο θα έχω ζοριστεί μέχρι τότε. Προς το παρόν κρατάω μικρό καλάθι και το παίζω κουλ 😎
εσυ σε τι φάση είσαι, ετοιμάζεσαι για μεταφορα? 

Εγώ θα πάω Παρασκευή για υπέρηχο και απο εκεί και πέρα θα μου πουν. Θέλω να πιστεύω μες στην εβδομάδα να κάνω μεταφορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εγώ θα πάω Παρασκευή για υπέρηχο και απο εκεί και πέρα θα μου πουν. Θέλω να πιστεύω μες στην εβδομάδα να κάνω μεταφορά.

Κορίτσια έχω αρχίσει να ετοιμάζω τα χαρτιά για να περάσουμε επιτροπή και πελαγώνω... Τον Ιανουάιο λέμε να πάμε για επόμενη προσπάθεια.

Τα πρόσφατα σπερμοδιαγράμματα που έχουμε δεν κάνουν. Οπότε χρειαζόμαστε 2 καινούρια με απόσταση 75ημερών. Κλείσαμε το ένα σε δημόσιο νοσοκομείο. Χρειαζόμαστε όμως και ένα άμεσα, αυτής της εβδομάδας. Ξέρετε αν του Λυμπερόπουλου τα δέχεται η επιτροπή;

@troia Μήπως γνωρίζεις αν το τμήμα αποβολών στο Έλενα δέχεται και αλλες περιπτώσεις; Εμείς πχ. δεν πετυχαίνουμε εμφύτευση και θελουμε να το ψάξουμε κι άλλο. Δεν είχα ποτέ αποβολή. Εντωμεταξύ ραντεβού δεν βρίσκω, αλλά φαντάζομαι το ανοίγουν λιγα λίγα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εγώ θα πάω Παρασκευή για υπέρηχο και απο εκεί και πέρα θα μου πουν. Θέλω να πιστεύω μες στην εβδομάδα να κάνω μεταφορά.

Με το καλό λοιπόν, να είναι η τυχερή σου προσπάθεια. Ποσα θα βάλετε? Έχεις βλαστοκυστες έτσι δεν ειναι? 
επισης, άσχετο, πρώτη φορά ακούω να μη βγάζεις τον αέρα από τις clexane, μέχρι και στα βίντεο που είδα και εξηγούν λέει να τον βγάζεις. Φυσικά χάνω κ καμία σταγόνα φάρμακο με αυτή τη διαδικασία αλλά φαντάζομαι δεν πειράζει ιδιαίτερα, πρέπει να είναι υπολογισμένο κατιτις παραπάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια έχω αρχίσει να ετοιμάζω τα χαρτιά για να περάσουμε επιτροπή και πελαγώνω... Τον Ιανουάιο λέμε να πάμε για επόμενη προσπάθεια.

Τα πρόσφατα σπερμοδιαγράμματα που έχουμε δεν κάνουν. Οπότε χρειαζόμαστε 2 καινούρια με απόσταση 75ημερών. Κλείσαμε το ένα σε δημόσιο νοσοκομείο. Χρειαζόμαστε όμως και ένα άμεσα, αυτής της εβδομάδας. Ξέρετε αν του Λυμπερόπουλου τα δέχεται η επιτροπή;

@troia Μήπως γνωρίζεις αν το τμήμα αποβολών στο Έλενα δέχεται και αλλες περιπτώσεις; Εμείς πχ. δεν πετυχαίνουμε εμφύτευση και θελουμε να το ψάξουμε κι άλλο. Δεν είχα ποτέ αποβολή. Εντωμεταξύ ραντεβού δεν βρίσκω, αλλά φαντάζομαι το ανοίγουν λιγα λίγα.

Ο λυμπερόπουλος δεν δέχεται εοππυ. Σπερμοδιαγραμμα νομίζω ειναι στα 30 ευρώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Με το καλό λοιπόν, να είναι η τυχερή σου προσπάθεια. Ποσα θα βάλετε? Έχεις βλαστοκυστες έτσι δεν ειναι? 
επισης, άσχετο, πρώτη φορά ακούω να μη βγάζεις τον αέρα από τις clexane, μέχρι και στα βίντεο που είδα και εξηγούν λέει να τον βγάζεις. Φυσικά χάνω κ καμία σταγόνα φάρμακο με αυτή τη διαδικασία αλλά φαντάζομαι δεν πειράζει ιδιαίτερα, πρέπει να είναι υπολογισμένο κατιτις παραπάνω..

Ο Φαρμακοποιός και η συνταγή μέσα λέει πως δεν βγάζεις τον αέρα. Και στα βίντεο τα ξένα το ίδιο λένε. Αλλά διάβασα την συνταγή και το τι λέει η εταιρεία. Τι να πω...

Έχω δυο κατεψυγμένα. Ελπίζω και εγώ, όπως όλες μας, να πετύχει αυτή τη φορά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Ο λυμπερόπουλος δεν δέχεται εοππυ. Σπερμοδιαγραμμα νομίζω ειναι στα 30 ευρώ

συγγνωμη που μπαινω σφηνα κοριτσια μου. απλα επειδη θα κανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα (απλο) στο Λυμπεροπουλο, μας ειπαν 90€..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

συγγνωμη που μπαινω σφηνα κοριτσια μου. απλα επειδη θα κανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα (απλο) στο Λυμπεροπουλο, μας ειπαν 90€..

Ναι έτσι είναι. Το πλήρες που χρειαζόμαστε εμείς έχει 130€. Μας είπαν απο το τηλεφωνο ότι θα το δεχτεί η επιτροπή. Αλλά ρωτάω αν το ξέρει κάποια κοπελα που πέρασε από επιτροπή με σπερμοδιάγραμμα Λυμπερόπουλου για να είμαι σίγουρη. Ίσα ίσα μας βγαίνει ο χρόνος που ζητάνε και για το δεύτερο και δεν είμαστε τώρα να κάνουμε λάθη. Σκεφτομασταν και τη βιοιατρική για να είμαστε σίγουροι οτι θα  το δεχτούν, αλλά δεν εμπιστευόμαστε τα αποτελέσματά της σε αυτό το θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι έτσι είναι. Το πλήρες που χρειαζόμαστε εμείς έχει 130€. Μας είπαν απο το τηλεφωνο ότι θα το δεχτεί η επιτροπή. Αλλά ρωτάω αν το ξέρει κάποια κοπελα που πέρασε από επιτροπή με σπερμοδιάγραμμα Λυμπερόπουλου για να είμαι σίγουρη. Ίσα ίσα μας βγαίνει ο χρόνος που ζητάνε και για το δεύτερο και δεν είμαστε τώρα να κάνουμε λάθη. Σκεφτομασταν και τη βιοιατρική για να είμαστε σίγουροι οτι θα  το δεχτούν, αλλά δεν εμπιστευόμαστε τα αποτελέσματά της σε αυτό το θέμα. 

Να το κανείς βιοϊατρική με εοπυυ εξαλλου τι σε νοιαζει το αποτέλεσμα εσυ τα φάρμακα θες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Να το κανείς βιοϊατρική με εοπυυ εξαλλου τι σε νοιαζει το αποτέλεσμα εσυ τα φάρμακα θες.

Καλό θα ήταν να έχουμε και ένα έμπιστο σπερμοδιάγραμμα για να το συγκρίνουμε και με αυτό του κέντρου. Με εοπυυ πως; Μας γράφουν παραπεμπτικό απο το κέντρο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Luna777 είπε:

Καλό θα ήταν να έχουμε και ένα έμπιστο σπερμοδιάγραμμα για να το συγκρίνουμε και με αυτό του κέντρου. Με εοπυυ πως; Μας γράφουν παραπεμπτικό απο το κέντρο;

Ναι γράφουν εξετάσεις κανονικά δεν μου έχουν αρνηθεί ποτέ .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

συγγνωμη που μπαινω σφηνα κοριτσια μου. απλα επειδη θα κανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα (απλο) στο Λυμπεροπουλο, μας ειπαν 90€..

Πολύ σωστά! Με πρόλαβες!

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ναι έτσι είναι. Το πλήρες που χρειαζόμαστε εμείς έχει 130€. Μας είπαν απο το τηλεφωνο ότι θα το δεχτεί η επιτροπή. Αλλά ρωτάω αν το ξέρει κάποια κοπελα που πέρασε από επιτροπή με σπερμοδιάγραμμα Λυμπερόπουλου για να είμαι σίγουρη. Ίσα ίσα μας βγαίνει ο χρόνος που ζητάνε και για το δεύτερο και δεν είμαστε τώρα να κάνουμε λάθη. Σκεφτομασταν και τη βιοιατρική για να είμαστε σίγουροι οτι θα  το δεχτούν, αλλά δεν εμπιστευόμαστε τα αποτελέσματά της σε αυτό το θέμα. 

Πλέον το δέχονται στην επιτροπή, εγώ είχα πάρει τηλέφωνο και είχα ρωτήσει. Σε συμβουλεύω να κάνεις το ίδιο! Πάρε τηλέφωνο στην επιτροπή από όπου περνάς για να είσαι σίγουρη μην αλλάζει κάτι από επιτροπή σε επιτροπή..

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Καλό θα ήταν να έχουμε και ένα έμπιστο σπερμοδιάγραμμα για να το συγκρίνουμε και με αυτό του κέντρου. Με εοπυυ πως; Μας γράφουν παραπεμπτικό απο το κέντρο;

Ναι σωστά μπορούν να σας το συνταγογραφησουν, βγαίνει η συμμετοχή 0,61€.. για εμένα κάντε και ένα στη βιοϊατρική αφού σας παίρνει χρονικά (σωστά λέει η @Katerinaki83) ούτως ή άλλως θα το κρατήσει η επιτροπή και αφού είναι για τα φάρμακα δεν σας πολύ νοιάζει το αποτέλεσμα.. κάνετε και του Λυμπερόπουλου για εσάς να το έχετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

συγγνωμη που μπαινω σφηνα κοριτσια μου. απλα επειδη θα κανει ο αντρας μου σπερμοδιαγραμμα (απλο) στο Λυμπεροπουλο, μας ειπαν 90€..

Ίσως να έκανα λάθος με την τιμή. Ίσως την μπέρδεψα με την καλλιέργεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Εμένα δυστυχώς δεν με ενημέρωσαν τότε. Μου είπαν απλά πόσα γονιμοποιηθηκαν. Ούτε Α Β κτλ τίποτα. Δεν ήξερα και να ρωτήσω...

Εγώ λόγω των κοριτσιών εδώ ήμουν υποψιασμενη και για αυτό το έψαξα και ρώτησα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

@Litsadi εμένα η μία βλαστοκυστη ήταν 3αα και η άλλη 4αα κ έπιασαν και οι δύο 

Ο γιατρός μου είχε πει ειναι άριστες δεν τις ξεχώρισε. Το μέγεθος δεν παίζει ρόλο δηλαδή το 3 η το 4 

Και τα κατάφερες;έχεις παιδιά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια έχω αρχίσει να ετοιμάζω τα χαρτιά για να περάσουμε επιτροπή και πελαγώνω... Τον Ιανουάιο λέμε να πάμε για επόμενη προσπάθεια.

Τα πρόσφατα σπερμοδιαγράμματα που έχουμε δεν κάνουν. Οπότε χρειαζόμαστε 2 καινούρια με απόσταση 75ημερών. Κλείσαμε το ένα σε δημόσιο νοσοκομείο. Χρειαζόμαστε όμως και ένα άμεσα, αυτής της εβδομάδας. Ξέρετε αν του Λυμπερόπουλου τα δέχεται η επιτροπή;

@troia Μήπως γνωρίζεις αν το τμήμα αποβολών στο Έλενα δέχεται και αλλες περιπτώσεις; Εμείς πχ. δεν πετυχαίνουμε εμφύτευση και θελουμε να το ψάξουμε κι άλλο. Δεν είχα ποτέ αποβολή. Εντωμεταξύ ραντεβού δεν βρίσκω, αλλά φαντάζομαι το ανοίγουν λιγα λίγα.

Του Λυμπερόπουλου δεν τα δεχόταν επειδή δεν ήταν συμβεβλημμένος με τον ΕΟΠΥΥ, τώρα έχω την εντύπωση ότι αυτό το κριτήριο καταργήθηκε, αλλά καλό είναι να μιλήσεις με τη γραμματεία της επιτροπής για να σου πουν τι ισχύει. Αυτό που ισχύει σίγουρα είναι ότι ο ίδιος ο Λυμπερόπουλος δεν είναι γιατρός για να το υπογράψει, αλλά βιολόγος, αυτοί, όπως γράφει στο έντυπο παραπομπής, θέλουν να είναι υπογεγραμμένο από γιατρό βιοπαθολόγο. Δεν ξέρω αν ο Λυμπερόπουλος έχει μέσα στο εργαστήριό του κάποιο γιατρό για να τα υπογράφει. Θα σου έλεγα όμως να μην πας να το πληρώσεις ιδιωτικά αν πρόκειται μόνο για την επιτροπή. Το σπερμοδιάγραμμα γράφεται και η συμμετοχή στοιχίζει ελάχιστα. Επιπλέον, αν πρόκειται να το χρησιμοποιήσετε μόνο στην επιτροπή, δεν χρειάζεται να είναι έγκυρο, ίσα ίσα αν έχετε καλό σπέρμα σας συμφέρει να σας το βγάλουν κακό.

Το τμ. αποβολών του Έλενα, όπως θα δεις και στο site του νοσοκομείου, απευθύνεται σε όλα τα ζευγάρια που έχουν στο ιστορικό τους αποβολές ή αδυναμία εμφύτευσης ή υπογονιμότητα. Εγώ πήγα για πρώτη φορά εκεί χωρίς να έχω μείνει ποτέ έγκυος, χωρίς να έχω κάνει ποτέ προσπάθεια εξωσωματικής, μόνο και μόνο επειδή με είχε τρομοκρατήσει ο Τσιλιβάκος με τα nk. Αν κλείσεις ραντεβού εκεί δεν θα σε διώξουν επειδή δεν είχες ποτέ αποβολή, ίσα ίσα, θα σου πα΄ρουν αναλυτικό ιστορικό και θα σου κάνουν ό,τι έλεγχο χρειάζεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η troia είπε:

Του Λυμπερόπουλου δεν τα δεχόταν επειδή δεν ήταν συμβεβλημμένος με τον ΕΟΠΥΥ, τώρα έχω την εντύπωση ότι αυτό το κριτήριο καταργήθηκε, αλλά καλό είναι να μιλήσεις με τη γραμματεία της επιτροπής για να σου πουν τι ισχύει. Αυτό που ισχύει σίγουρα είναι ότι ο ίδιος ο Λυμπερόπουλος δεν είναι γιατρός για να το υπογράψει, αλλά βιολόγος, αυτοί, όπως γράφει στο έντυπο παραπομπής, θέλουν να είναι υπογεγραμμένο από γιατρό βιοπαθολόγο. Δεν ξέρω αν ο Λυμπερόπουλος έχει μέσα στο εργαστήριό του κάποιο γιατρό για να τα υπογράφει. Θα σου έλεγα όμως να μην πας να το πληρώσεις ιδιωτικά αν πρόκειται μόνο για την επιτροπή. Το σπερμοδιάγραμμα γράφεται και η συμμετοχή στοιχίζει ελάχιστα. Επιπλέον, αν πρόκειται να το χρησιμοποιήσετε μόνο στην επιτροπή, δεν χρειάζεται να είναι έγκυρο, ίσα ίσα αν έχετε καλό σπέρμα σας συμφέρει να σας το βγάλουν κακό.

Το τμ. αποβολών του Έλενα, όπως θα δεις και στο site του νοσοκομείου, απευθύνεται σε όλα τα ζευγάρια που έχουν στο ιστορικό τους αποβολές ή αδυναμία εμφύτευσης ή υπογονιμότητα. Εγώ πήγα για πρώτη φορά εκεί χωρίς να έχω μείνει ποτέ έγκυος, χωρίς να έχω κάνει ποτέ προσπάθεια εξωσωματικής, μόνο και μόνο επειδή με είχε τρομοκρατήσει ο Τσιλιβάκος με τα nk. Αν κλείσεις ραντεβού εκεί δεν θα σε διώξουν επειδή δεν είχες ποτέ αποβολή, ίσα ίσα, θα σου πα΄ρουν αναλυτικό ιστορικό και θα σου κάνουν ό,τι έλεγχο χρειάζεται.

Κορίτσια μου, επειδή και εγώ είμαι στη φάση που μαζεύω τα δικαιολογητικά.. θέλουν σε όλες τις εξετάσεις σφραγίδα του εοπυ και να αναγράφεται και το αμκα του γιατρού... και στις ορμονικές και στα σπερμοδιαγραμμα ... Επίσης ο χρόνος των σπερμοδιαγραμματων το 1ο να μην ξεπερνάει το 1 έτος καο το 2ο να εχει γινει  ΤΟΥΛΆΧΙΣΤΟΝ 72 μέρες μετά ( για το 72 μερες μπορεί να κάνω λάθος, μπορεί και 70) αυτά τα γράφουν ξεκάθαρα στις οδηγίες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! Εγώ είμαι στην 11η μέρα του κύκλου και ετοιμάζομαι για μεταφορά την άλλη εβδομάδα.. Όσο ανυπομονη ήμουν τις προηγούμενες μέρες τόσο αρχίζω να φοβάμαι τώρα που πλησιάζουν οι μέρες.. Εύχομαι αυτή τη φορά να φτάσουμε στη πηγή.. Είναι άλλη κοπέλα σε αναμονή εμβρυομεταφορας? Τι αγωγή ακολουθεί? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Ναι έτσι είναι. Το πλήρες που χρειαζόμαστε εμείς έχει 130€. Μας είπαν απο το τηλεφωνο ότι θα το δεχτεί η επιτροπή. Αλλά ρωτάω αν το ξέρει κάποια κοπελα που πέρασε από επιτροπή με σπερμοδιάγραμμα Λυμπερόπουλου για να είμαι σίγουρη. Ίσα ίσα μας βγαίνει ο χρόνος που ζητάνε και για το δεύτερο και δεν είμαστε τώρα να κάνουμε λάθη. Σκεφτομασταν και τη βιοιατρική για να είμαστε σίγουροι οτι θα  το δεχτούν, αλλά δεν εμπιστευόμαστε τα αποτελέσματά της σε αυτό το θέμα. 

Ναι εμείς περάσαμε με το πλήρες 135 ευρώ απλά πας από εκεί να σου δώσουν το πρωτότυπο και να το σφραγίζουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Litsadi είπε:

Κορίτσια μου γειά σας πείτε μου σας παρακαλώ πριν ανεβάσω πίεση, πότε σας ενημερώνουν για την ποιότητα των γονιμοποιημενων ωαρίων σας; εμένα μου ειπαν για μία βλαστοκύστη που μπήκε στην κατάψυξη ότι είναι απλά καλής ποιότητας χωρίς να ξέρω άν είναι Α-Β ή οτιδήποτε άλλο λένε τέλος πάντων....

 

 

Τα κέντρα δίνουν αναλυτικο έντυπο με την αξιολόγηση των εμβρύων και την επεξεργασια σπέρματος καθώς και φωτογραφίες την ημέρα της εμβρυομεταφορας.Τουλάχιστον το Ιασώ που έχω κάνει 4 ΕΤ έτσι το έκανε. Μετά την ωοληψια ενημέρωναν τηλεφωνικά για το ποσά γονιμοποιήθηκαν κ ποσά προχωράνε.

Αν ρωτήσεις όμως στο τηλεφωνο όταν σε ενημερώσουν για το πως προχωράνε θα σου πούνε και αξιολόγηση. Στο νέο κέντρο που είμαι τώρα με πήραν τηλ μου είπαν ότι γονιμοποιήθηκαν 4 αλλά μετά από 4 ημέρες που έμαθα πόσες βλαστοκυστες έχω κ μου είπαν 1 τέλεια εγώ ρώτησα συγκεκριμένα αξιολόγηση και μου είπαν 5ΑΑ.

Φανταζομαι όταν πάω για ΕΤ θα πάρουμε κ το χαρτί της ανάλυσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η angel35 είπε:

εγω που εχω 6 βλαστοκύστες στην καταψυξη δεν ξερω την ακριβη τους ποιοτητα. απλα ξέρω οτι ειναι καλα ποιοτικά. 

Θα μάθεις την αξιολόγηση όταν πας για ΕΤ αλλιώς ρωτάς κ τώρα το εμβρυολογικο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Θα έχω επαφουλες Θεού θέλοντος και διδύμων επιτρέποντος 😜 Αρκετά σταθερό. 26-29 μέρες μετά τη γεννα. Βρε αν είναι να γίνει θα γίνει.. Σκέψου εμείς 1.5 χρόνο προσπάθειες τίποτα. Εξωσωματική πέτυχε με την πρώτη τα δίδυμα. 3 χρόνια ελεύθερα πάλι χωρίς να υπολογίζουμε μέρες κλπ κ το Γενάρη φυσική σύλληψη με μια και μοναδική επαφή.. Σ ευχαριστώ πολύ!! Εύχομαι και σε σένα το πολυπόθητο!!! Όχι σε καμμία περίπτωση δεν ανέφερα την εξωσωματική για να σε παροτρύνω. Απλά εμείς τον είδαμε στη διέγερση τον πολύποδα πιο πριν δεν φαινόταν γι αυτό ανέφερα ότι το έκανα τότε. Σε κάθε περίπτωση η υστεροσκοπηση μόνο καλό θα κάνει!! 
    • Κορίτσι μου να σου ζήσουν ❤️❤️ και να τα χαίρεστε.  Γενικά δν έχω και πολλές πιθανότητες λόγω χαμηλής αμη και όχι πολύ καλών ορμονολογικων .. Αλλά δεν το βάζω κάτω, θα προσπαθήσω μέχρι τέρμα. Η εξωσωματική δεν είναι στα πλάνα μου για προσωπικούς λόγους. Και όπως πάντα λέω.. Εάν είναι γραφτό μου θα το κρατήσω κ εγώ το μωράκι μου 🙏🙏
    • Ναι σήμερα είχα ραντεβού ευτυχώς πέρασε και αυτήν η εξέταση την είχα έννοια να είναι όλα καλά..  Μόνο από κοιλιά μέτρησε, δεν με κοίταξε κολπικά ούτε τώρα ουτε αυχενική 
    • Κορίτσια σας ευχαριστώ πολύ για τη στήριξη.... Προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά δεδομένου ότι μέχρι στιγμής τίποτα δεν έχει πάει λάθος.... Απλά η αγωνία και η αναμονή δεν αντέχονται...  Υπομονή και δύναμη σε όλες μας και θα τα καταφέρουμε!!!
    • Εννοείται ακολουθούμε το ένστικτο μας! Εγώ κ την πρώτη φορά είχαμε 2 επαφές ολες κ όλες μια βράδυ κ μια το πρωί κ είχαμε πει να έχουμε κ μια το βράδυ ξανά, Ε μας ενημερώνουν αργά το απόγευμα  ότι  πέθανε ο παππούς του άντρα μου Ε εγώ κατάλαβα χαμένος μηνας ούτε καν μετρούσα τις ημερες για να δω αν έχω καθυστέρηση ήτανε η πρώτη φορά π πέρασαν οι 15 μερες έτσι γρήγορα… πάμε στην δεύτερη εγκυμοσύνη, είπαμε να αρχίσουμε ελεύθερες επαφές κ πιο στοχευμένα τώρα μετά το Πάσχα! Είχα πάρει τεστ ωορρηξιας απλά για να δω λίγο τον κύκλο μου τώρα μετά την εγκυμοσύνη πως είναι! Ξεκιναω τα τεστ θετικό δεν βρήκα ποτέ, είχα ένα έντονο μεν αλλά όχι θετικό είχαμε 2-3 επαφές κοντά σε αυτό το τεστ, μη στα πολυλογώ περνούν οι μερες εγώ δεν περίμενα καν ότι έμεινα εγκυος βλέπω το ημερολόγιο μου 2 μερες καθυστέρηση κάνω τεστ θετικο κάνω χοριακη την επόμενη 495 ποσό ήταν… είναι να βρεις κ το τάιμινγκ κ να εχεις πίστη κ όλα θα έρθουν!!! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...