Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Κοίτα, εγώ πήρα τηλέφωνο στο πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων, ζήτησα να μιλήσω με την ουρολογικη κλινική (στους γιατρούς συγκεκριμένα γιατί θα σε ρωτήσουν αν θυμάμαι καλά) και ζήτησα να μιλήσω με τον ίδιο το Σοφικίτη στο τηλέφωνο. Δυστυχώς δεν τον έβρισκα ποτέ και πήρα πολλές φορές τηλέφωνο και για αρκετές μέρες.. μέχρι που ένας εκεί απηυδησε να με ακούει συνέχεια μάλλον και μου έδωσε το προσωπικό του τηλέφωνο, του Σοφικίτη. Από εκεί και πέρα συνεννοηθήκαμε μαζί του και μας κατεύθυνε ο ίδιος σε ραντεβού. Βέβαια λόγο της ιδιάζουσας περίπτωσης μας εγώ ήθελα να μιλήσω συγκεκριμένα πρώτα μαζί του για να μην τρέχουμε και τσάμπα Ιωάννινα.. οπότε θα σου έλεγα, πάρε τηλέφωνο στο νοσοκομείο και ρώτα για να κλείσεις ραντεβού με το Σοφικίτη, αν σου πουν ότι θα πρέπει να μιλήσεις με το ουρολογικό τμήμα ζήτα να σε συνδέσουν και από εκεί ρώτησε τους για να κλείσεις ραντεβού με το γιατρό στο νοσοκομείο. Θα σε κατευθύνουν αυτοί, είναι πολύ εξυπηρετικοί όλοι με όσους έτυχε να μιλήσω..!

Σε ευχαριστώ παααρα πολύ για τις πληροφορίες.. Ναι θα πάρω σε λίγο 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 8/10/2021 at 2:22 ΜΜ, ο/η Lucia79 είπε:

Μόλις γύρισα, βάλαμε και τα δυο εμβρυακια και είπαν ότι είχαν προχωρήσει κι άλλο σήμερα και ότι είναι πολύ καλής ποιότητας. Τώρα την έπεσα στον καναπέ και έχω μια ανακατωσούρα από τη μέθη αλλά όλα καλά. Μακάρι να είναι καποιο από τα δυο το τυχερό  μας!

Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!! Πότε σου είπαν για χοριακή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Θα επισκεφτώ τον σοφικιτη που βολεύει, αυτός έιναι σε νοσοκομείο του δημόσιου? Έχει και εξωτερικό ιατρείο? Βρήκα ένα τηλ θα πάρω σε λίγο, από ότι κατάλαβα ραντεβού κάνει στο ιατρείο του,  σωστά? 

Επίσης το σπέρμοδιαγραμμα και η καλλιέργεια  είναι πολύ καλές, δεν ανησυχώ για το σπέρμα, αλλά για να ησυχάσω θα κλείσω ραντεβού, να μην πω αργότερα τι βλακεία έκανα.. είναι δυνατόν το μηχάνημα να έχει  τραγική απόκλιση με τον έλεγχο του ματιού? Δλδ ένα πολύ καλό σπέρμα να το βγάλει χάλια? 

Όχι ιδιωτικό ιατρείο δεν διατηρεί αλλά πέρασαν και κάποια χρόνια οπότε αυτό μπορεί και να έχει αλλάξει τώρα. Ναι σωστά το πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων είναι δημόσιο.

Για το τι απόκλιση μπορεί να έχουν τα τυχαία διαγνωστικά με τα εξειδικευμένα.. συνήθως μεγάλη! Έχω και παραδείγματα από άλλες κοπέλες όπου η μια τους είχε βγάλει αζωοσπερμία αλλά όταν έκαναν την εξέταση σε εξειδικευμένο βρήκανε μερικά εκατομμύρια σπερματοζωάρια (1-2εκ) και άλλη μία που τους έβγαζαν σούπερ σπέρμα και όταν πήγαν στο εξειδικευμένο τους έβγαλε 1% φυσιολογικές μορφές. Τώρα το αν θα δείξει κάτι διαφορετικό στο δικό σας ή όχι δεν θα μπορούσα να το ξέρω..! Για αυτό λέμε ότι είναι καλό αυτές οι εξετάσεις να γίνονται σε εξειδικευμένα διαγνωστικά ώστε να έχουμε σίγουρα έγκυρο αποτέλεσμα. Νομίζω και η @troia έχει προσωπική εμπειρία να σου πει πάνω στα διαγνωστικά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/10/2021 at 10:51 ΠΜ, ο/η BlackCat είπε:

Συμβουλή επειδή παλεύω με το σπερμα χρονια

Σε όλες τις προσπάθειες μας η ανάλυση σπέρματος στο κέντρο εξωσωματικής που ήμασταν  ήταν σούπερ τόσο που δεν το πιστεύαμε κ ήταν κ οι τιμές ίδιες καθε μα καθε φορά γεγονός που μας προβλημάτισε γιατί μωρό δεν είχαμε στο τέλος.

Πλεον δεν δίνω σημασία στην ανάλυση του σπέρματος στα κεντρα παρά μόνο στην αξιολόγηση των εμβρύων μετά την γονιμοποίηση. Και εμπιστευόμαστε πλέον εξετάσεις σπέρματος είτε από δημόσιο είτε από τον Λυμπεροπουλο πχ.

Κορίτσια έχει δίκαιο η @BlackCat ο Λυμπερόπουλος είναι φοβερός!! Και όποια έχει πρόβλημα με σπέρμα να πάει να δει ανδρολόγο. Εμείς έτσι αντιμετωπίσαμε ένα πρόβλημα που είχαμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Ναι κορίτσι μου, κουράστηκα τοσο καιρό.. ο γιατρός μου επίκουρος καθηγητής, μου λέει ότι δεν βρίσκει λόγο που δεν γίνεται η σύλληψη, συγκεκριμένα για την οπίσθια κάμψη μου είπε,  τα σπερματοζωάρια περπατάνε παίρνουν το δρόμο τους μην σε ανήσυχει η οπίσθια κάμψη.  Υπάρχουν πολλά πρωτόκολλα που μπορεί να επιλέξει?  Ανησυχώ μήπως με την μήτρα μου κατι συμβαίνει, αλλα με καθησύχασε λέγοντας πως θα φαινόταν αν υπήρχε κατι στη σαλπιγγογραφια.. οπότε δεν έχω άλλη επιλογή και οχι γερο στομάχι να συνεχίσω τις προσπάθειες μου..  1 Νοεμβρίου έχω ραντεβού με τον 1ο εξωσωματιστη στις 11 με έναν άλλον.. και όπως τα υπολογίζω πρώτα ο Θεός Ιανουαρίου προχωράμε σε εξωσωματική..

Γεια σου κοριτσι , και εγω μια αρκετα παρομοια περιπτωση. 29χρ με εικονα πολυκυστικων, συγκεκριμενα αυτον τον μηνα δεν εκανα καν , εχω τουλαχιστον 6 μηνες παρακολουθηση ωορρηξιας, περσυ τον Δεκεμβρη ανακαλυψαμε πως δεν κανω τις συγκεκριμενες ημερες που νομιζαμε βαση κυκλου εφτανα μεχρι και 20η μερα, εχω παρει χαπια και εχω κανει και ovitrelle, δυστυχως οσο στοχευμενα και να το πηγαιναμε, σκεψου με υπερηχο ακομα και αργιες και Σαββατα και Κυριακες στο ιατρειο, χωρις αποτελεσμα. Επειδη δεν εχουμε θεμα με το σπερμα σε πρωτη φαση , ειπαμε με τον γιατρο να προχωρησουμε σε εξωσωματικη απευθειας και οχι σπερματεγχυση. Εχω προγραμματισμενη υστεροσκοπηση τον αλλο μηνα και στην σαλπιγγογραφια ειδαμε μια μικρη ανωμαλια στην μια σαλπιγγα. Εχω προγραμματισει ραντεβου με  ενδοκρινολογο υπογονιμοτητας ωστε να ακουσω και απο εκει μια γνωμη και θα ξεκινησω να τρεξω την αιτηση για επιτροπη γιατι μου ειπαν πως θελω περιπου 4 μηνες για να μου δωσουν ημερομηνια. 

Δυστυχως επειδη ειμαι νεο μελος ισως αργησει να φανει η απαντηση μου αλλα λογικα θα τραβηξουμε μαζι αυτον τον δρομο 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Λοιπόν όντως δεν ξέρω αν έχω το σύνδρομο,  αλλα θεωρώ ότι ο γιατρός μου θα μου το έλεγε.. Επισης όντως Δεν είχα σταθερό κύκλο , ο κύκλος μου έφτανε μέχρι και 54 ημέρες.. σε έναν κύκλο χωρίς φαρμακευτική  θεραπεία μέχρι και τον 18η μέρα δεν είδαμε ωάριο σε κολπικό ωάριο,  έπειτα μου έδωσε κλομιφαινη 1 χάπι ( το τονίζω το ΕΝΑ ΧΑΠΙ) την ημέρα για 5 μέρες απο τη 3η μερα του κύκλου, στην 18η μερα είχα οωρηξια, αυτό γινόταν για 5 μήνες χωρίς αποτελέσματα,  1 μήνα δεν πήρα τα χάπια και από μόνη μου έκανα πάλι οωρηξια την 18η μέρα (Χωρίς θεραπεία ξανά λέω).. τον τελευταίο μήνα παίρνω πολυβιταμίνες τις ova-max και με otrivelle έγινε η προσπάθεια στοχευμανα πάντα .. σε 4 μέρες πρέπει να αδιαθετησω.... απο τότε που ξεκίνησα την κλομιφαινη έχει σταθεροποιηθεί ο κύκλος μου.. ο γιατρός μου είπε οτι 1,2,3,4 φορές καταλαβαίνει να μην είχα ποιοτικό ωάριο, μεσα σε αυτές τις προσπάθειες εστω μια φορά 1 ποιοτικό ωάριο θα έπρεπε να είχα..

Οσο για τις ορμονολογικες είναι καλές οι εξετάσεις, η αλήθεια είναι οτι δεν απευθύνθηκα σε Ενδοκρινολογο, αλλά ο γυναικολόγος μου είπε τι να κάνω, επίσης τον ρώτησα πολλες φορές αν πρέπει να κάνω επιπλέον ορμονολογικες, αλλά μου είπε τα βασικά και αυτά που επηρεάζουν τα έχουμε ελέγξει, τον ενδιαφέρει που κάνω οωρηξια 

Α να σου προσθεσω πως και εγω μετα το μηνα που εκανα ωορρηξια μετα απο φαρμακα, οι επομενοι 1-2 μηνες εκανα κανονικα στις "σωστες" μερες χωρις θεραπεια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Όχι ιδιωτικό ιατρείο δεν διατηρεί αλλά πέρασαν και κάποια χρόνια οπότε αυτό μπορεί και να έχει αλλάξει τώρα. Ναι σωστά το πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων είναι δημόσιο.

Για το τι απόκλιση μπορεί να έχουν τα τυχαία διαγνωστικά με τα εξειδικευμένα.. συνήθως μεγάλη! Έχω και παραδείγματα από άλλες κοπέλες όπου η μια τους είχε βγάλει αζωοσπερμία αλλά όταν έκαναν την εξέταση σε εξειδικευμένο βρήκανε μερικά εκατομμύρια σπερματοζωάρια (1-2εκ) και άλλη μία που τους έβγαζαν σούπερ σπέρμα και όταν πήγαν στο εξειδικευμένο τους έβγαλε 1% φυσιολογικές μορφές. Τώρα το αν θα δείξει κάτι διαφορετικό στο δικό σας ή όχι δεν θα μπορούσα να το ξέρω..! Για αυτό λέμε ότι είναι καλό αυτές οι εξετάσεις να γίνονται σε εξειδικευμένα διαγνωστικά ώστε να έχουμε σίγουρα έγκυρο αποτέλεσμα. Νομίζω και η @troia έχει προσωπική εμπειρία να σου πει πάνω στα διαγνωστικά..

Σε ευχαριστώ πολύ και πάλι,  παίρνω τηλ και δεν το σηκώνουν, θα ξανα προσπαθήσω.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kiddo είπε:

Όχι ιδιωτικό ιατρείο δεν διατηρεί αλλά πέρασαν και κάποια χρόνια οπότε αυτό μπορεί και να έχει αλλάξει τώρα. Ναι σωστά το πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων είναι δημόσιο.

Για το τι απόκλιση μπορεί να έχουν τα τυχαία διαγνωστικά με τα εξειδικευμένα.. συνήθως μεγάλη! Έχω και παραδείγματα από άλλες κοπέλες όπου η μια τους είχε βγάλει αζωοσπερμία αλλά όταν έκαναν την εξέταση σε εξειδικευμένο βρήκανε μερικά εκατομμύρια σπερματοζωάρια (1-2εκ) και άλλη μία που τους έβγαζαν σούπερ σπέρμα και όταν πήγαν στο εξειδικευμένο τους έβγαλε 1% φυσιολογικές μορφές. Τώρα το αν θα δείξει κάτι διαφορετικό στο δικό σας ή όχι δεν θα μπορούσα να το ξέρω..! Για αυτό λέμε ότι είναι καλό αυτές οι εξετάσεις να γίνονται σε εξειδικευμένα διαγνωστικά ώστε να έχουμε σίγουρα έγκυρο αποτέλεσμα. Νομίζω και η @troia έχει προσωπική εμπειρία να σου πει πάνω στα διαγνωστικά..

Και σε εμάς αυτό είχε γίνει. Το πρώτο σπερμαδιαγραμμα δεν ξέραμε και το κάναμε στη βιοϊατρική και μας έβγαλε 24% φυσιολογικές μορφές. Ο ουρολόγος μας είχε πει ούτε ο σουπερ μαν τέτοιο σπέρμα. Σε εξειδικευμένο βρήκανε 1% φυσιολογικές μορφές !

Αλλά μας έβγαλε πάνω κάτω το ίδιο στον αριθμό εκατομμυρίων και στη κινητικότητα. Μικρή απόκλιση εκεί αλλά τεράστια στις φυσιολογικές μορφές...

 

@Κατεριναπαπ σε κάνω ταγκ κορίτσι μου για να δεις ότι όντως μπορεί να υπάρχουν τεράστιες αποκλίσεις ! Δυστυχώς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Όχι ιδιωτικό ιατρείο δεν διατηρεί αλλά πέρασαν και κάποια χρόνια οπότε αυτό μπορεί και να έχει αλλάξει τώρα. Ναι σωστά το πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ιωαννίνων είναι δημόσιο.

Για το τι απόκλιση μπορεί να έχουν τα τυχαία διαγνωστικά με τα εξειδικευμένα.. συνήθως μεγάλη! Έχω και παραδείγματα από άλλες κοπέλες όπου η μια τους είχε βγάλει αζωοσπερμία αλλά όταν έκαναν την εξέταση σε εξειδικευμένο βρήκανε μερικά εκατομμύρια σπερματοζωάρια (1-2εκ) και άλλη μία που τους έβγαζαν σούπερ σπέρμα και όταν πήγαν στο εξειδικευμένο τους έβγαλε 1% φυσιολογικές μορφές. Τώρα το αν θα δείξει κάτι διαφορετικό στο δικό σας ή όχι δεν θα μπορούσα να το ξέρω..! Για αυτό λέμε ότι είναι καλό αυτές οι εξετάσεις να γίνονται σε εξειδικευμένα διαγνωστικά ώστε να έχουμε σίγουρα έγκυρο αποτέλεσμα. Νομίζω και η @troia έχει προσωπική εμπειρία να σου πει πάνω στα διαγνωστικά..

Μίλησα με το ουρολογικο τμήμα και μου είπαν πως πρέπει να μιλήσω με τον ίδιο, μου έδωσαν το κινητό του τηλέφωνο στο οποίο παίρνω αλλά δεν απαντάει 🤨😡 σαν να μου θυμίζει την περίπτωση σου.. θα ξανά παρά στο τμήμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η aggelikh_l είπε:

Γεια σου κοριτσι , και εγω μια αρκετα παρομοια περιπτωση. 29χρ με εικονα πολυκυστικων, συγκεκριμενα αυτον τον μηνα δεν εκανα καν , εχω τουλαχιστον 6 μηνες παρακολουθηση ωορρηξιας, περσυ τον Δεκεμβρη ανακαλυψαμε πως δεν κανω τις συγκεκριμενες ημερες που νομιζαμε βαση κυκλου εφτανα μεχρι και 20η μερα, εχω παρει χαπια και εχω κανει και ovitrelle, δυστυχως οσο στοχευμενα και να το πηγαιναμε, σκεψου με υπερηχο ακομα και αργιες και Σαββατα και Κυριακες στο ιατρειο, χωρις αποτελεσμα. Επειδη δεν εχουμε θεμα με το σπερμα σε πρωτη φαση , ειπαμε με τον γιατρο να προχωρησουμε σε εξωσωματικη απευθειας και οχι σπερματεγχυση. Εχω προγραμματισμενη υστεροσκοπηση τον αλλο μηνα και στην σαλπιγγογραφια ειδαμε μια μικρη ανωμαλια στην μια σαλπιγγα. Εχω προγραμματισει ραντεβου με  ενδοκρινολογο υπογονιμοτητας ωστε να ακουσω και απο εκει μια γνωμη και θα ξεκινησω να τρεξω την αιτηση για επιτροπη γιατι μου ειπαν πως θελω περιπου 4 μηνες για να μου δωσουν ημερομηνια. 

Δυστυχως επειδη ειμαι νεο μελος ισως αργησει να φανει η απαντηση μου αλλα λογικα θα τραβηξουμε μαζι αυτον τον δρομο 😁

Καλώς ήρθες!! Πολλές ομοιότητες βλέπω όντως!! Τι ανωμαλία στη σάλπιγγα διαπιστώθηκε? Αν θες να πεις βέβαια.. Επίσης για πιο λόγο σου πρότειναν υστεροσκοπηση? 

Θα σου πρότεινα να κλείσεις τώρα επιτροπή αν είσαι απο Αθήνα σε 2-3 μήνες θα περάσεις,  επίσης απλά θα στείλεις το φάκελο με τα απαραίτητα δικαιολογητικά,αν θες την άποψη μου κλείσε τώρα και ξεκινά να μαζεύεις δικαιολογητικά,  υποθέτω πως θα έχεις ήδη σπερμοδιαγραμμα που δεν ξεπερνάει τον 1 χρόνο με σφραγίδα εοπυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Maroulita! 12/10

@Vibet 15/10

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 14/10

@angel35 ?

@kk88

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@tina21 13/10 

@Apol15/10

@Lucia79 ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Maroulita! 12/10

@Vibet 15/10

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 14/10

@angel35 ?

@kk88

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@tina21 13/10 

@Apol15/10

@Lucia79 ?

Καλημέρα κορίτσια! Καλή εβδομάδα! Τυχερή κ όμορφη για όλες μας! 🥰Ιδιαιτέρως για τα κορίτσια που αυτή την εβδομάδα κάτι περιμένουν να κάνουν ή να τους έρθει! 😉Εύχομαι να έρθουν όλα βολικά! 💚

@Παρασκευαιδου κορίτσι μου πώς είσαι; Διαβάζω για την περιπέτειά σου κ πραγματικά απορώ πώς τους έχει ξεφύγει η κατάσταση και ταλαιπωρείσαι έτσι… Περιμένουμε να μας πεις όταν μπορέσεις νεότερα… Περαστικά και γρήγορα σιδερένια στο σπίτι σου! 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@rouseva ?

Ωοληψία ✌️

@Maroulita! 12/10

@Vibet 15/10

@Παρασκευαιδου ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@elena0212 14/10

@angel35 ?

@kk88

@BlackCat ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@tina21 13/10 

@Apol15/10

@Lucia79 ?

οταν μαθετε ποτε θα κανω εμβρυομεταφορα πείτε μου και μενα χαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλώς ήρθες!! Πολλές ομοιότητες βλέπω όντως!! Τι ανωμαλία στη σάλπιγγα διαπιστώθηκε? Αν θες να πεις βέβαια.. Επίσης για πιο λόγο σου πρότειναν υστεροσκοπηση? 

Θα σου πρότεινα να κλείσεις τώρα επιτροπή αν είσαι απο Αθήνα σε 2-3 μήνες θα περάσεις,  επίσης απλά θα στείλεις το φάκελο με τα απαραίτητα δικαιολογητικά,αν θες την άποψη μου κλείσε τώρα και ξεκινά να μαζεύεις δικαιολογητικά,  υποθέτω πως θα έχεις ήδη σπερμοδιαγραμμα που δεν ξεπερνάει τον 1 χρόνο με σφραγίδα εοπυ

Να σου πω για την σαλπιγγογραφία δεν θυμαμαι ακριβως πως το εγραφε , θα πρεπει να παω σπιτι να το δω. Υστεροσκοπηση θελει να την κανει ο γιατρος μου διαγνωστικα, για να αποκλεισει θεμα στο εσωτερικο του ενδομητριου και της μητρας.

Ναι θα παω να κανω αιτηση αυτη τη βδομαδα να αρχισει να τρεχει και να δωσω σπερμοδιαγραμμα και σαλπιγγογραφία αλλα δεν μου είπαν να ειναι σγραφισμενα, οποτε θα καλεσω στο Ιασω να κανω μια ερωτηση . Βεβαια τωρα με τις απαντησεις που σου εδωσαν οι κοπελες προβληματίστηκα, γιατι και τα δυο σπερμοδιαγραμματα τα εχουμε κανει σε μικροβιολογικο της γειτονιας ας πουμε .

Και οχι τιποτα αλλο, ειναι αυτη η φαση που με εχει πιασει τρελα να παρω 2η και 3η γνωμη και αγχος μηπως δεν το εχουμε ψαξει αρκετα. Βεβαια 2η γνωμη που πήρα ηταν πως δεν εχω πολυκυστικες (δεν με εξετασε καν ειδε απλα εναν προηγουμενο υπερηχο) , να κατσω ενα χρονο ακομα χωρις αγχος (????) και αν δεν , να παω να κανω ραντεβου με τον εξωσωματιστη του νοσοκομειου . Και σε ερωτηση μου γιατι τοτε δεν κανω ωορρηξια, η απαντηση ηταν μπορει να φταιει ο θυροειδης (ενδοκρινολογικες μου εξετασεις καλες , οταν του τις εδειξα το εριξε στα κιλα μου)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

οταν μαθετε ποτε θα κανω εμβρυομεταφορα πείτε μου και μενα χαχαχαχαχα

Στο είπα αφού! Σε βλέπω να κρεβατώνεσαι δίπλα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο! 🎄🎁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Στο είπα αφού! Σε βλέπω να κρεβατώνεσαι δίπλα στο χριστουγεννιάτικο δέντρο! 🎄🎁

βασιλικούλα ζάχαρη, βασιλικούλα μέλι!!! πέμπτη ξεκινάω αβερκαπ! ελπίζω αρχες νοέμβρη να εχω δυο σπόρια στην κοιλιά να ξεκινήσω να λέω τα κάλαντα χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Και σε εμάς αυτό είχε γίνει. Το πρώτο σπερμαδιαγραμμα δεν ξέραμε και το κάναμε στη βιοϊατρική και μας έβγαλε 24% φυσιολογικές μορφές. Ο ουρολόγος μας είχε πει ούτε ο σουπερ μαν τέτοιο σπέρμα. Σε εξειδικευμένο βρήκανε 1% φυσιολογικές μορφές !

Αλλά μας έβγαλε πάνω κάτω το ίδιο στον αριθμό εκατομμυρίων και στη κινητικότητα. Μικρή απόκλιση εκεί αλλά τεράστια στις φυσιολογικές μορφές...

😘💖 Πως είσαι εσύ κοριτσάκι μου;

Αυτό.. δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει διαφορετικό κάνοντας τις εξετάσεις σε εξειδικευμένο διαγνωστικό..! Και λες εσύ μα όλα τέλεια, γιατί δεν μένω έγκυος.. τρέχεις μετά κάνεις εξετάσεις παρά εξετάσεις, παίρνεις ορμόνες κτλ ενώ είσαι ψευδώς καθησυχασμένη ότι έχετε ελέγξει το σπέρμα..! Και αν πάλι βγει τέλειο εκεί συνεχίζεις το ψάξιμο.. δεν λέω! Αλλά να είσαι σίγουρη..!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

οταν μαθετε ποτε θα κανω εμβρυομεταφορα πείτε μου και μενα χαχαχαχαχα

@angel35 εσενα και το κοριτσι μας @kk88 περιμενω πως και πως να μαθω ημερομηνια επιτελους!!! Τι νεα εχουμε??? ποτε εχετε υπερυχο?? ❤️ ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Μίλησα με το ουρολογικο τμήμα και μου είπαν πως πρέπει να μιλήσω με τον ίδιο, μου έδωσαν το κινητό του τηλέφωνο στο οποίο παίρνω αλλά δεν απαντάει 🤨😡 σαν να μου θυμίζει την περίπτωση σου.. θα ξανά παρά στο τμήμα 

Α! Στο έδωσαν αμέσως;! Μπράβο! Υπομονή.. να ξαναπάρεις! Τα πρωινά διδάσκει, μη ξεχνάς είναι καθηγητής και το νοσοκομείο πανεπιστημιακό. Δοκίμασε μετά τις 1- 2 τώρα το μεσημέρι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

@angel35 εσενα και το κοριτσι μας @kk88 περιμενω πως και πως να μαθω ημερομηνια επιτελους!!! Τι νεα εχουμε??? ποτε εχετε υπερυχο?? ❤️ ❤️ ❤️

κοριτσι μου ❤️ ακόμα παίρνω τα αντισυλληπτικά, την πεμπτη είναι η 17η μέρα και ξεκινάω αβερκαπ, στην 21η μέρα τελειώνουν τα βλαμμενα και μετά μου ειπε πως σε 3-4 μέρες θα αδιαθετήσω. όταν αδιαθετήσω ξεκινάω τα cyclacur και στην 7η μέρα θα πάω για υπέρηχο! αααααιιιιντε να δουμεεεε!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

😘💖 Πως είσαι εσύ κοριτσάκι μου;

Αυτό.. δεν ξέρεις τι μπορεί να προκύψει διαφορετικό κάνοντας τις εξετάσεις σε εξειδικευμένο διαγνωστικό..! Και λες εσύ μα όλα τέλεια, γιατί δεν μένω έγκυος.. τρέχεις μετά κάνεις εξετάσεις παρά εξετάσεις, παίρνεις ορμόνες κτλ ενώ είσαι ψευδώς καθησυχασμένη ότι έχετε ελέγξει το σπέρμα..! Και αν πάλι βγει τέλειο εκεί συνεχίζεις το ψάξιμο.. δεν λέω! Αλλά να είσαι σίγουρη..!

Καλη μας εβδομαδα κοριτσακι μου ❤️ Εγω καλα ειμαι ευτυχως ναυτιες ελαχιστες δεν εχω καθε μερα, μια εχω μια δεν εχω... Κουρασμενη νιωθω πολυ δεν μου φτανει ο υπνος... ακουω το σωμα μου ομως και κοιμαμαι οσο μπορω! ανυπομονω για τον υπερυχο τη Τεταρτη να παμε να ακουσουμε καρδουλες μακαρι Παναγια μου ❤️

χαχα ακριβως!! να λες μα γιατι που ειναι το προβλημα και να ειναι κατω απο τη μυτη σου! Ενταξει εμεις ευτυχως δεν ταλαιπωρηθηκαμε βρηκαμε νωρις το προβλημα... κλαμα ομως μολις εμαθα το προβλημα.... εννοειται οχι μπροστα στον συζυγο.... ειχα πανικοβληθει... κοριτσια αργα η γρηγορα ολα θα γινουν μην απογοητευεστε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

κοριτσι μου ❤️ ακόμα παίρνω τα αντισυλληπτικά, την πεμπτη είναι η 17η μέρα και ξεκινάω αβερκαπ, στην 21η μέρα τελειώνουν τα βλαμμενα και μετά μου ειπε πως σε 3-4 μέρες θα αδιαθετήσω. όταν αδιαθετήσω ξεκινάω τα cyclacur και στην 7η μέρα θα πάω για υπέρηχο! αααααιιιιντε να δουμεεεε!!!!!

Α και εσυ κανεις αβερκαπ οπως κι εγω !! Οι αβερκαπ ειναι βλαμμενες ακριβως!! για εμενα ηταν οι χειροτερες ενεσεις μακραν απο οσες ειχα κανει... ετσι ελεγα μεχρι που ξεκινησα τις αντιπηκτικες χαχαχα αυτες με τσουζουν!!! Σε προετοιμαζω!!! Αλλα εσυ δεν θα τις κανεις τις αβερκαπ μεχρι την εμβρυομεταφορα επομενως ε ? Ευτυχως!!

Εισαι στην τελικη ευθεια κοριτσακι μου ❤️ Πλησιαζουν οι μερες τι καλα!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Α και εσυ κανεις αβερκαπ οπως κι εγω !! Οι αβερκαπ ειναι βλαμμενες ακριβως!! για εμενα ηταν οι χειροτερες ενεσεις μακραν απο οσες ειχα κανει... ετσι ελεγα μεχρι που ξεκινησα τις αντιπηκτικες χαχαχα αυτες με τσουζουν!!! Σε προετοιμαζω!!! Αλλα εσυ δεν θα τις κανεις τις αβερκαπ μεχρι την εμβρυομεταφορα επομενως ε ? Ευτυχως!!

Εισαι στην τελικη ευθεια κοριτσακι μου ❤️ Πλησιαζουν οι μερες τι καλα!! :)

τελεια χαχαχα εγώ εννοουσα βλαμενα τα αντισυλληπτικα, με εχουν θερισει, αβερκαπ βρε ξεκιναω την πεμπτη πριν την εμβρυομεταφορα ! τι θα παθω;;; χαχαχα να σας χαιρετήσω από τώρα;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

τελεια χαχαχα εγώ εννοουσα βλαμενα τα αντισυλληπτικα, με εχουν θερισει, αβερκαπ βρε ξεκιναω την πεμπτη πριν την εμβρυομεταφορα ! τι θα παθω;;; χαχαχα να σας χαιρετήσω από τώρα;;;;

χαχαχα α τωρα το καταλαβα!! ενταξει!! :P  οχι απλα ειναι λιγο περιεργες που πρεπει να κανεις αλχημειες και καλα. να παρεις το διαλυτη με την ενεση να το βαλεις στο μουκαλακι με τη σκονη και μετα να το τραβηκεις ολο να αλλαξεις τη συρριγα με την ινσουλινης και να τη βαλεις... δεν ειναι ετοιμη απλα... δες τα βιντεακια στο ιντερνετ θα σε βοηθησουν... εγω προσωπικα ενιωθω και ενα τσιμπιματακι ενα τσουξιμο οταν εμπαινε το υγρο και με ενοχλουσε αυτο σε αντιθεση με ολες τις αλλες ενεσεις που δεν ενιωθα τιποτα! Οποτε γι αυτο για εμενα ηταν οι χειροτερες!! αλλα χαλαλι εδω παμε για εμβρυομεταφορα ελεγα ❤️ ❤️ ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

χαχαχα α τωρα το καταλαβα!! ενταξει!! :P  οχι απλα ειναι λιγο περιεργες που πρεπει να κανεις αλχημειες και καλα. να παρεις το διαλυτη με την ενεση να το βαλεις στο μουκαλακι με τη σκονη και μετα να το τραβηκεις ολο να αλλαξεις τη συρριγα με την ινσουλινης και να τη βαλεις... δεν ειναι ετοιμη απλα... δες τα βιντεακια στο ιντερνετ θα σε βοηθησουν... εγω προσωπικα ενιωθω και ενα τσιμπιματακι ενα τσουξιμο οταν εμπαινε το υγρο και με ενοχλουσε αυτο σε αντιθεση με ολες τις αλλες ενεσεις που δεν ενιωθα τιποτα! Οποτε γι αυτο για εμενα ηταν οι χειροτερες!! αλλα χαλαλι εδω παμε για εμβρυομεταφορα ελεγα ❤️ ❤️ ❤️

ναι τις εχω δει σε βιντεο, εχει την διαδικασια του!!! τωρα πραγματικα οτι και να γινει τι αλλο δλδ να μας τύχει;; χαχαχαχ ολα τα καναμε!!!! πέρασαν και οι μερες!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...