Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Μου δινετε πολυ κουραγιο! Σας ευχαριστω ολες! Ελπιζω να μην ειναι τπτ σοβαρο κ ολα να κοιλησουν ομαλα με μια μικρη καθυστερηση...περιμενω να μα παρει κ ο εξωσωματικος να το συζητησουμε.

 Ευχομαι κ σε σενα @Διόνηολα να πανε καλα κ να πραγματοποιηθει το ονειρο σου πολυ συντομα!!

Γιατί όπως λέει κ ο σοφός λαός το καλό πράγμα αργεί να γινει!!! Υπομονή κορίτσι μου κ όλα θα φτιάξουν,από τη στιγμή που ξέρουμε το πρόβλημα πάντα υπάρχει κ λύση! Αυτό να θυμάσαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/5/2021 at 12:44 ΜΜ, ο/η geokou είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω στη παρέα σας αν και διάβαζα τους διαλόγους σας... Βρίσκομαι στη 3η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά 2 πολύ καλής ποιότητας βλαστοκύστεων και η χοριακή μου (σύμφωνα με το γιατρό) θα γίνει στις 2/6! Την αγωνία μου την ξέρετε είμαι σίγουρη... Δεν ξέρω πως θα περάσουν ΟΛΕΣ αυτές οι μέρες.

Είναι η 2η μου προσπάθεια. Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν πέρσι το 2020 η οποία ήταν πετυχημένη, αλλά δυστυχώς στη πορεία δεν πήγαν καθόλου καλά τα πράγματα. Άνοιξα αιμορραγία στην 12η εβδομάδα... μετά το ξεπέρασα αλλά στην 22η εβδομάδα σπάσαν τα νερά μου με αποτέλεσμα να εισαχθώ στο νοσοκομείο. Γέννησα τελικά το κοριτσάκι μου στην 26η εβδομάδα με καισσαρική λόγω πάλι αιμορραγίας αλλά το μωράκι μου έζησε μόνο 3 μερούλες. Δεν τα κατάφερε...

Ενώ αρχικά είπα ότι δεν θα ξαναδοκιμάσω καθώς δεν είχα ούτε ένα άλλο εμβρυάκι, τελικά αλλάξαμε γνώμη με το σύζυγο και ξανακάναμε όλη τη διαδικασία, πήραμε 4 βλαστοκύστες και βάλαμε τις 2. Παγώσαμε τις άλλες 2.

Να σημειώσω ότι είμαι 39 και έχω ήδη ένα υπέροχο γιο 8 χρονών με εντελώς φυσική σύλληψη και μια υγιέστατη εγκυμοσύνη ο οποίος ανυπομονεί να αποκτήσει αδελφάκια. Και φαντάζεστε όταν περίμενε την αδελφούλα του πέρυσι...Ευτυχώς όμως το πήρε αρκετά καλά και λέει σε όλους ότι έχει αδελφάκι ένα αγγελάκι δίπλα από το Χριστούλη...

Αχχχ κορίτσι μου πόσο με συγκινήσεις , εύχομαι αυτή τη φορά να ξεκινήσεις με μια τεράστια χοριακη και μετά από 9 μήνες να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά!! Καλή επιτυχία κοπέλα μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου @geo2222@mar333@Αννια27και δεν ξέρω αν ξέχασα κάποια από όσες συμμετέχετε σε αυτή την συζήτηση απλά μου προκαλεί εντύπωση κι ακόμα δεν τα ξέρω καλά.. . Τι σας προκαλεί αυτό το πρήξιμο στην κοιλιά; η εμβρυομεταφορα; είναι λογικό; για ποιο λόγο συμβαίνει; από τις ορμόνες που έχουμε πάρει πιο πριν; 

Εμένα μου είπε ο γιατρός ότι αυτό γίνεται λόγω ότι δημιουργούνται πολλά ωαρια με τα φάρμακα και λόγω πολυκυστικων ακόμη και με την μικρότερη δόση πάλι θα βγάζω πολλά ωαρια ( αυτό βέβαια δεν σημαίνει ότι είναι όλα ποιότηκα ) γι'αυτό και από τα 25 μόνο τα 5 γίνανε βλαστοκυστες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου χρειαζομαι τα φωτα σας!! Απο οτι φαινεται ο δρομος για εμενα θα ειναι ακομα πιο δυσκολος....Εκανα σημερα σαλπιγγογραφια κ τα αποτελεσματα δεν ηταν κ τοσο καλα...Δεν φανηκε καθολου η δεξια μου σαλπιγγα, μου εβαλαν δυο φορες το σχιαστικο, ταλαιπωρηθηκα πολυ κ παρολ'αυτα δεν καταφεραν να την δουν. Η μητρα μου στη δεξια γωνια που ειναι κ η εισοδος της σαλπιγγας δεν ειναι φυσιολογικη, ειναι σαν να την δαγωσαν κ να λειπει κομματι, μου ειπε η γιατρος απο το διαγνωστικο οτι μπορει να ειναι καποια συμφυση η πολυποδας! Τι γινεται τωρα???? Ο γυναικολογος μου ανεφερε κατι για πιθανη λαπαροσκοπηση και οχι υστεροσκοπηση...Εχω αγχωθει τοσο πολυ! Ολα θα πανε μηνες πισω κ αυτη την στιγμη δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Γιατι τοσα εμποδια???? Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι κακο? Λετε σε αυτο να οφειλεται κ η παλινδρομη? Αχ συγνωμη για το κατεβατο....

Κορίτσι μου δεν νομίζω ότι θα είναι κάτι κακό ,ούτε ότι σε αυτό θα οφείλεται η παλινδρόμηση, ο γιατρός σου ξέρει σίγουρα τι πρέπει να κάνεις από εδώ κ πέρα!! Μην σκας χωρίς να ξέρεις τα παρακάτω και να θυμάσαι ότι όλα λύνονται και καλύτερα που το είδατε τώρα !! Εύχομαι να μην είναι τίποτα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Δεν ξερω τι θα μου βρουν...παντως οπως ειδα την ακτινα μου φανηκε οτι θα εχει δουλιτσα...

Εγω ξεκινησα την 1η προσπαθεια τον Οκτωβρη κ η αληθεια ειναι οτι μεχρι την ετ ημουν αρκετα χαλαρη, απο την παλινδρομη κ μετα το σκεφτομαι συνεχεια...εχω κ διαρκως γυρω μου φιλες, γνωστες που γεννανε κ δεν με βοηθαει καθολου αυτο, γιατι ολες μου λενε θα δεις κ εσυ οταν θα κανεις παιδι πως ειναι, θα σου τα πουμε ολα εμεις κ πολλα αλλα τετοια κ εμενα με πιανουν τα νευρα μου εκεινη την στιγμη αλλα το πνιγω...

Με εχει πιασει μεγαλη φοβια, δεν ειναι μονο το συνδρομο που εχω που ηδη το κανει πιο δυσκολο, συμβαινουν κ ολα αυτα...και εχω κ ενα ασχημο ιστορικο απο μεγαλη σχεση που με αφησε λογω του συνδρομου μου ενω το ηξερε εξ αρχης, μολις ηρθε η ωρα για να δουμε για παιδι...

Εχω δουλεψει τον εαυτο μου για καιρο με βοηθεια εννοειται για να αντιμετωπισω τους δαιμονες μου αλλα δεν ξεπερνιουνται ολα εντελως, εμαθα να τα διαχειριζομαι οσο μπορω καλυτερα, αλλες φορες πεφτω κ αλλες ξανασηκωνομαι...ετσι θα γινει κ τωρα... αλλα η αληθεια ειναι δεν μπορω να πνιξω την επιθυμια μου για ενα μωρακι κ γινομαι ανυπομονη...

Σε καταλαβαίνω και στο ότι γινόμαστε ανυπόμονοι για αυτό το μωράκι και ειδικά αυτό που είπες για φίλες και γνωστές που γεννάνε και έχουν οολεες άποψη ,από την μια θέλω να χαίρομαι μόνο όταν ακούω τόσο ωραία νέα αλλά από την άλλη δεν θα σας κρύψω κορίτσια ότι έχω πιάσει τον εαυτό μου να νιώθει αδικημένη που εγώ τρυπιεμαι και προσπαθώ τόσα χρόνια και κάποιες με μια φορά και πιάνουν αμέσως ( άσχημο αυτό που λέω το ξέρω και με συγχωρείτε πολύ!!! ) Αλλά θα ήθελα και εγώ να δημιουργήσω ένα μωρό σε ένα κρεβάτι αγάπης και όχι σε μια σιδερένια καρέκλα κοιτώντας το ταβάνι !! Συγνώμη και πάλι εάν ακούστηκα άδικη και κακία ,δεν είμαι έτσι απλά ξεφεύγω καμία φορά!! Αλλά από την άλλη λέω ΟΧΙ εγώ είμαι πιο δυνατή από όλες τις άλλες και θα το παλέψω μέχρι τέλους :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Σε καταλαβαίνω και στο ότι γινόμαστε ανυπόμονοι για αυτό το μωράκι και ειδικά αυτό που είπες για φίλες και γνωστές που γεννάνε και έχουν οολεες άποψη ,από την μια θέλω να χαίρομαι μόνο όταν ακούω τόσο ωραία νέα αλλά από την άλλη δεν θα σας κρύψω κορίτσια ότι έχω πιάσει τον εαυτό μου να νιώθει αδικημένη που εγώ τρυπιεμαι και προσπαθώ τόσα χρόνια και κάποιες με μια φορά και πιάνουν αμέσως ( άσχημο αυτό που λέω το ξέρω και με συγχωρείτε πολύ!!! ) Αλλά θα ήθελα και εγώ να δημιουργήσω ένα μωρό σε ένα κρεβάτι αγάπης και όχι σε μια σιδερένια καρέκλα κοιτώντας το ταβάνι !! Συγνώμη και πάλι εάν ακούστηκα άδικη και κακία ,δεν είμαι έτσι απλά ξεφεύγω καμία φορά!! Αλλά από την άλλη λέω ΟΧΙ εγώ είμαι πιο δυνατή από όλες τις άλλες και θα το παλέψω μέχρι τέλους :-)

Δεν ακούγεσαι άδικη κοπελα μου αληθινή ακούγεσαι τουλάχιστον σε μενα! Εχεις δικιο!!! Εγω για αυτο δε το εχω πει σε κανεναν γιατι ολοι έχουν μια αποψη για το θεμα χωρις να ξερουν. Σε μια κουβεντα μια φιλη (χωρις να ξερει για μενα) λόγω της πρωτης αποτυχιας μου με ρωτησε «γιατι δεν κανεις εξωσωματικη μωρε σιγα, δεν ειναι τιποτα, μονο το κοστος των φαρμάκων ειναι...»! 
Ας το πετύχουμε στη σιδερένια καρέκλα κοριτσι μου και θα ειναι μπεμπέ μεγάλης αγάπης και μεγάλης προσπάθειας!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η JNtina είπε:

Δεν ακούγεσαι άδικη κοπελα μου αληθινή ακούγεσαι τουλάχιστον σε μενα! Εχεις δικιο!!! Εγω για αυτο δε το εχω πει σε κανεναν γιατι ολοι έχουν μια αποψη για το θεμα χωρις να ξερουν. Σε μια κουβεντα μια φιλη (χωρις να ξερει για μενα) λόγω της πρωτης αποτυχιας μου με ρωτησε «γιατι δεν κανεις εξωσωματικη μωρε σιγα, δεν ειναι τιποτα, μονο το κοστος των φαρμάκων ειναι...»! 
Ας το πετύχουμε στη σιδερένια καρέκλα κοριτσι μου και θα ειναι μπεμπέ μεγάλης αγάπης και μεγάλης προσπάθειας!!! ❤️❤️

Έτσι είναι κορίτσι μου και θα το πετύχουμε που θα πάει!!! :-) ευχαριστώ για τα λόγια σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! @Dimi1981σημερα ειναι η μερα σου, σωστα;;;; Θετικότατη χοριακη να εχεις κοριτσι μου!! Περιμενουμε κι εμεις μαζι σου... 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.θα σας στείλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Αννια27 είπε:

Σε καταλαβαίνω και στο ότι γινόμαστε ανυπόμονοι για αυτό το μωράκι και ειδικά αυτό που είπες για φίλες και γνωστές που γεννάνε και έχουν οολεες άποψη ,από την μια θέλω να χαίρομαι μόνο όταν ακούω τόσο ωραία νέα αλλά από την άλλη δεν θα σας κρύψω κορίτσια ότι έχω πιάσει τον εαυτό μου να νιώθει αδικημένη που εγώ τρυπιεμαι και προσπαθώ τόσα χρόνια και κάποιες με μια φορά και πιάνουν αμέσως ( άσχημο αυτό που λέω το ξέρω και με συγχωρείτε πολύ!!! ) Αλλά θα ήθελα και εγώ να δημιουργήσω ένα μωρό σε ένα κρεβάτι αγάπης και όχι σε μια σιδερένια καρέκλα κοιτώντας το ταβάνι !! Συγνώμη και πάλι εάν ακούστηκα άδικη και κακία ,δεν είμαι έτσι απλά ξεφεύγω καμία φορά!! Αλλά από την άλλη λέω ΟΧΙ εγώ είμαι πιο δυνατή από όλες τις άλλες και θα το παλέψω μέχρι τέλους :-)

Κ εγω το ιδιο νιωθω πολλες φορες! Το οτι νιωθουμε αδικια δεν σημαινει οτι θα σκεφτουμε το κακο για τους αλλους, απλα ειναι το γαμωτο που καποιοι ανθρωποι δεν εκτιμουν το δωρο που τους δινεται ευκολα...

ο αντρας μου λεει ενα μωρο θελουμε να κανουμε κ θα ξεχασουμε πως γινεται! 😝 Γιατι σε μας πραγματικα απο πριν την ετ δεν μας επετρεπαν να κανουμε...σκεφτειτε απο μεσα φεβρουαριου στα δαχτυλα του ενος χεριου...Ας ειναι να κανουμε ενα μωρακι με οποιο τροπο κ να ειμαστε καλα, μετα ολα ξεχνιουνται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η N.Angel είπε:

Μου δινετε πολυ κουραγιο! Σας ευχαριστω ολες! Ελπιζω να μην ειναι τπτ σοβαρο κ ολα να κοιλησουν ομαλα με μια μικρη καθυστερηση...περιμενω να μα παρει κ ο εξωσωματικος να το συζητησουμε.

 Ευχομαι κ σε σενα @Διόνηολα να πανε καλα κ να πραγματοποιηθει το ονειρο σου πολυ συντομα!!

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου!! 💚🙏💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Διόνη @Αννια27 Σας ευχαριστώ πάρα πολύ κορίτσια. Μακάρι ο Θεός και η Παναγία μας να μας βοηθήσουν όλες!

@Dimi1981 Καλή επιτυχία!

@N.Angel Να σκέφτεσαι θετικά! Θα δεις που θα περάσει ο καιρός, θα πάνε όλα καλά και κάποια στιγμή στο μέλλον θα πεις ευτυχώς που ήρθαν έτσι τα πράγματα γιατί αν έρχόντουσαν αλλιώς ίσως τότε να μην ήμουν σε θέση να ανταπεξέλθω στις καταστάσεις... Ελπίζω να καταλαβαίνεις τι εννοώ...🧡

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!τι κάνετε;;;εγώ ακόμα δεν είμαι καλά αλλά σήμερα το πρωί με πήρε ο γιατρός και μου είπε τα ευχάριστα δεν προλάβαμε να τα πούμε αναλυτικά γιατί σήμερα είναι γεμάτος χειρουργεία θα με πάρει το βράδυ να μου πει αυτό όμως που πρόλαβε να μου πει είναι ότι οι βλαστοκυστες μας είναι 13!!!!τελικα αξίζει όλο αυτό που περνάω!!!εκει που πιστεύαμε ότι λόγο του σπέρματος θα μείνουν 4 με 5 έμειναν 13!!εχω πάθει σοκ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!τι κάνετε;;;εγώ ακόμα δεν είμαι καλά αλλά σήμερα το πρωί με πήρε ο γιατρός και μου είπε τα ευχάριστα δεν προλάβαμε να τα πούμε αναλυτικά γιατί σήμερα είναι γεμάτος χειρουργεία θα με πάρει το βράδυ να μου πει αυτό όμως που πρόλαβε να μου πει είναι ότι οι βλαστοκυστες μας είναι 13!!!!τελικα αξίζει όλο αυτό που περνάω!!!εκει που πιστεύαμε ότι λόγο του σπέρματος θα μείνουν 4 με 5 έμειναν 13!!εχω πάθει σοκ!

Έχετε σπάσει όλα τα κοντέρ!!!! Χεχε μπράβο συγχαρητήρια κορίτσι μου..σας βλέπω για πολύτεκνους 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!τι κάνετε;;;εγώ ακόμα δεν είμαι καλά αλλά σήμερα το πρωί με πήρε ο γιατρός και μου είπε τα ευχάριστα δεν προλάβαμε να τα πούμε αναλυτικά γιατί σήμερα είναι γεμάτος χειρουργεία θα με πάρει το βράδυ να μου πει αυτό όμως που πρόλαβε να μου πει είναι ότι οι βλαστοκυστες μας είναι 13!!!!τελικα αξίζει όλο αυτό που περνάω!!!εκει που πιστεύαμε ότι λόγο του σπέρματος θα μείνουν 4 με 5 έμειναν 13!!εχω πάθει σοκ!

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Μια χαρα!!!! Και θα βαλεις τωρα τα εμβρυακια σου και θα εχεις και καβατζουλα για επόμενη φορα!! Για αδερφάκια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Μια χαρα!!!! Και θα βαλεις τωρα τα εμβρυακια σου και θα εχεις και καβατζουλα για επόμενη φορα!! Για αδερφάκια!! 

Ευχαριστώ πολύ!!!!ποδοσφαιρική ομάδα και με αλλαγές είπε ο άντρας μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας και από μένα, να ευχηθώ με το καλό σε όλα τα κορίτσια που προσπαθούν!!! Εγώ αδιαθέτησα επιτέλους μετά την απόξεση λόγω παλίνδρομης που είχα τον Απρίλη οπότε τώρα θα μπορέσω να πάω στο γιατρό να με δει και να δούμε τι πλάνο θα προτείνει για τη συνέχεια! Προσπαθώ να είμαι καλά αλλά κάποιες φορές με πιάνει το παράπονο για την 2η αποβολή. Όμως από την άλλη σκέφτομαι ότι αφού μένω έγκυος είμαστε κοντά στο θαύμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα και από μένα!

Σας παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό!

Εγώ έκανα πρόσφατα την πρώτη μου ωοληψία, πήρανε 21 ωάρια εκ των οποίων τα 17 ώριμα, γονιμοποιήθηκαν και τα 17 και την 5η μέρα μας ενημέρωσαν ότι έχουμε 11 εξαιρετικές βλαστοκύστες, 1 απλώς καλή και 1 που προχωρούσε κάπως πιο αργά, σύνολο 13. Η απορία μου είναι η εξής: στην αναφορά που μας έδωσαν δεν υπήρχε η αξιολόγηση που βλέπω πως γράφουν κάποιες κοπέλες, δηλαδή π.χ. 4ΑΑ, 5ΑΒ κ.λ.π. Πρέπει να ρωτήσω προφορικά το εμβρυολογικό τμήμα για να μου τα πουνε; Κατά τ' άλλα η εμβρυομεταφορά αναβλήθηκε σε επόμενο κύκλο, γιατί έπαθα υπερδιέγερση και ταλαιπωρήθηκα αρκετά για 10 μέρες σχεδόν.  Καταψύξαμε και τις 13 βλαστοκύστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!τι κάνετε;;;εγώ ακόμα δεν είμαι καλά αλλά σήμερα το πρωί με πήρε ο γιατρός και μου είπε τα ευχάριστα δεν προλάβαμε να τα πούμε αναλυτικά γιατί σήμερα είναι γεμάτος χειρουργεία θα με πάρει το βράδυ να μου πει αυτό όμως που πρόλαβε να μου πει είναι ότι οι βλαστοκυστες μας είναι 13!!!!τελικα αξίζει όλο αυτό που περνάω!!!εκει που πιστεύαμε ότι λόγο του σπέρματος θα μείνουν 4 με 5 έμειναν 13!!εχω πάθει σοκ!

Συγχαρητήρια!!! Ακριβώς στα ίδια είμαστε! Λίγη υπομονή ακόμα, αν κρίνω από μένα, σε 2-3 μέρες θα αρχίσεις να νιώθεις καλύτερα και θα υποχωρήσει σιγά σιγά το πρήξιμο! Προσοχή στη διατροφή, πολλούς χυμούς και πολλά ασπράδια! Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι, τουλάχιστον να άξιζε τον κόπο και να μη χρειαστεί να περάσουμε την ταλαιπωρία πάλι! Να κάνουμε μόνο τις ε.τ. από εδώ και πέρα. Για μένα όλη η ταλαιπωρία ήταν μετά την ωοληψία, η διέγερση δεν μου φάνηκε τόσο τρομερή διαδικασία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ευχηθώ καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια!!! Δύναμη και υπομονή!!! Και να θυμίζουμε στους εαυτούς μας ότι το σημαντικότερο είναι να είμαστε υγιείς, σωματικά και ψυχικά και να χαιρόμαστε τη ζωή, δεν πρέπει να περιστρέφονται πάντα όλα γύρω από το θέμα του παιδιού. Ισορροπία σε όλα και πάντα θα υπάρχει κάποιος τρόπος! Τα λέω για τα ακούω και εγώ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η emmy87 είπε:

Συγχαρητήρια!!! Ακριβώς στα ίδια είμαστε! Λίγη υπομονή ακόμα, αν κρίνω από μένα, σε 2-3 μέρες θα αρχίσεις να νιώθεις καλύτερα και θα υποχωρήσει σιγά σιγά το πρήξιμο! Προσοχή στη διατροφή, πολλούς χυμούς και πολλά ασπράδια! Κι εγώ το ίδιο σκέφτομαι, τουλάχιστον να άξιζε τον κόπο και να μη χρειαστεί να περάσουμε την ταλαιπωρία πάλι! Να κάνουμε μόνο τις ε.τ. από εδώ και πέρα. Για μένα όλη η ταλαιπωρία ήταν μετά την ωοληψία, η διέγερση δεν μου φάνηκε τόσο τρομερή διαδικασία. 

Τελικά το δικό μου θέμα είναι με την αντιβίωση το στομάχι μου είναι έτοιμο να σπάσει και τρώω με το ζόρι προσέχω την διατροφή αλλά έχω ένα θέμα με τα αυγά δεν μπορώ με τίποτα κλαίω για να τα φαω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!τι κάνετε;;;εγώ ακόμα δεν είμαι καλά αλλά σήμερα το πρωί με πήρε ο γιατρός και μου είπε τα ευχάριστα δεν προλάβαμε να τα πούμε αναλυτικά γιατί σήμερα είναι γεμάτος χειρουργεία θα με πάρει το βράδυ να μου πει αυτό όμως που πρόλαβε να μου πει είναι ότι οι βλαστοκυστες μας είναι 13!!!!τελικα αξίζει όλο αυτό που περνάω!!!εκει που πιστεύαμε ότι λόγο του σπέρματος θα μείνουν 4 με 5 έμειναν 13!!εχω πάθει σοκ!

Μπράβο κορίτσι μου είδες;;όλα τελειαααα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η emmy87 είπε:

Καλησπέρα και από μένα!

Σας παρακολουθώ εδώ και λίγο καιρό!

Εγώ έκανα πρόσφατα την πρώτη μου ωοληψία, πήρανε 21 ωάρια εκ των οποίων τα 17 ώριμα, γονιμοποιήθηκαν και τα 17 και την 5η μέρα μας ενημέρωσαν ότι έχουμε 11 εξαιρετικές βλαστοκύστες, 1 απλώς καλή και 1 που προχωρούσε κάπως πιο αργά, σύνολο 13. Η απορία μου είναι η εξής: στην αναφορά που μας έδωσαν δεν υπήρχε η αξιολόγηση που βλέπω πως γράφουν κάποιες κοπέλες, δηλαδή π.χ. 4ΑΑ, 5ΑΒ κ.λ.π. Πρέπει να ρωτήσω προφορικά το εμβρυολογικό τμήμα για να μου τα πουνε; Κατά τ' άλλα η εμβρυομεταφορά αναβλήθηκε σε επόμενο κύκλο, γιατί έπαθα υπερδιέγερση και ταλαιπωρήθηκα αρκετά για 10 μέρες σχεδόν.  Καταψύξαμε και τις 13 βλαστοκύστες.

Μπράβο αρχικά για τις πολλές βλαστοκυστες σας !! Εμένα αυτά τα 5ΑΑ κτλ μου τα είπε ο γιατρός εγώ δεν τα καταλαβαίνα όταν τα διάβαζα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου βγήκε η χοριακη και ειναι θετική.194! 

Χάρηκα πολύ δε λέω ειναι το πρώτο βήμα, απλά ειναι η πέμπτη φορά που βλέπω θετική χοριακη. Ελπιζω αυτή τη φορά μια και εκανα προεμφυτευτικο να αλλάξει η τύχη μου...είμαι πολυ συγκρατημενη.

Θέλω να σας ευχαριστήσω ολες σας για την παρέα που μου έχετε κάνει τους τελευταίους μήνες για τα γλυκά σας μηνύματα για τη στήριξη στις αγωνίες μου για ΟΛΑ αυτα που δε μπορούσα να φανταστώ ότι μπορεί ένα απρόσωπο φόρουμ να προσφέρει!!!!σας εύχομαι να γίνετε ολες μανούλες γιατί σας αξίζει!

πίστη στα μετρια εμβρυα!!χαχαχα😀😃😄🥰😍🤩

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλημερα κορίτσια!!! @Dimi1981σημερα ειναι η μερα σου, σωστα;;;; Θετικότατη χοριακη να εχεις κοριτσι μου!! Περιμενουμε κι εμεις μαζι σου... 

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου.θα σας στείλω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...