Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 24/5/2021 at 2:38 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Είναι μακρινό αλλά σκέψου πόσα έχεις να κάνεις μέχρι τότε κ να είσαι ανέμελη; Καταρχάς έχεις χρόνο να κάνεις ότι εξετάσεις δεν έκανες και εσύ κ το αγόρι σου. Έπειτα θα πας ξέγνοιαστη διακοπές, θα χαλαρώσεις, θα μαυρίσεις, θα μαζέψεις βιταμίνη D που είναι τόσο πολύτιμη στην περίπτωσή μας και για πότε θα περάσει ο καιρός ούτε που θα το καταλάβεις! Για κάποιο λόγο γίνονται όλα! Να μου το θυμηθείς! Αισιοδοξία κ υπομονή! Μεγάλη αρετή! Το λέω κ θα το ξαναλέω κ εδώ θα είμαστε όλες μαζί για να τα λέμε! 💚

Ω γλυκακια μου σε ευχαριστω πολυ πολυ μετα απο ολα αυτα που κανουμε νομιζω πως ολες θα τα ξεχασουμε αυτα που παιρναμε 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geokou είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω στη παρέα σας αν και διάβαζα τους διαλόγους σας... Βρίσκομαι στη 3η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά 2 πολύ καλής ποιότητας βλαστοκύστεων και η χοριακή μου (σύμφωνα με το γιατρό) θα γίνει στις 2/6! Την αγωνία μου την ξέρετε είμαι σίγουρη... Δεν ξέρω πως θα περάσουν ΟΛΕΣ αυτές οι μέρες.

Είναι η 2η μου προσπάθεια. Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν πέρσι το 2020 η οποία ήταν πετυχημένη, αλλά δυστυχώς στη πορεία δεν πήγαν καθόλου καλά τα πράγματα. Άνοιξα αιμορραγία στην 12η εβδομάδα... μετά το ξεπέρασα αλλά στην 22η εβδομάδα σπάσαν τα νερά μου με αποτέλεσμα να εισαχθώ στο νοσοκομείο. Γέννησα τελικά το κοριτσάκι μου στην 26η εβδομάδα με καισσαρική λόγω πάλι αιμορραγίας αλλά το μωράκι μου έζησε μόνο 3 μερούλες. Δεν τα κατάφερε...

Ενώ αρχικά είπα ότι δεν θα ξαναδοκιμάσω καθώς δεν είχα ούτε ένα άλλο εμβρυάκι, τελικά αλλάξαμε γνώμη με το σύζυγο και ξανακάναμε όλη τη διαδικασία, πήραμε 4 βλαστοκύστες και βάλαμε τις 2. Παγώσαμε τις άλλες 2.

Να σημειώσω ότι είμαι 39 και έχω ήδη ένα υπέροχο γιο 8 χρονών με εντελώς φυσική σύλληψη και μια υγιέστατη εγκυμοσύνη ο οποίος ανυπομονεί να αποκτήσει αδελφάκια. Και φαντάζεστε όταν περίμενε την αδελφούλα του πέρυσι...Ευτυχώς όμως το πήρε αρκετά καλά και λέει σε όλους ότι έχει αδελφάκι ένα αγγελάκι δίπλα από το Χριστούλη...

Καλως ηρθες κοριτσι μου καλο!!! Φέρεις κι εσυ την δικη σου ιστορία δυστυχως στενάχωρη! ☹️ Σε καταλαβαινω γιατι κι εγω δυστυχως ειχα μια κακή εμπειρία πριν με φυσική σύλληψη λιγο πριν απο σενα την 22η εβδομάδα κι εγω με αιμορραγία, εισαγωγή στο νοσοκομειο και καισαρική! 
Ομως ας περασουμε στα ευχάριστα!!! Εισαι ηδη στο δρομο καινούριας προσπάθεια καθώς κι εγω, περιμενεις χοριακη την ιδια μερα με μενα οποτε ελπιζω κοριτσι μου να ειμαστε τυχερές αυτη τη φορα!!! Να πεις στο γιο σου οτι ερχεται αλλο μωρακι με το καλο σιγα σιγα και θα εχετε παντα το αγγελάκι σας απο ψηλά να σας προσέχει!!!! 
Να σου πανε ολα θετικά απο δω και πέρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσι μου καλό συγχαρητήρια!!! Εύχομαι σήμερα να ξεκίνησε για σένα η πιο γλυκιά ταξιδάρα!!!! Εδώ είμαστε να συζητάμε την πορεία!!! 😘😘😘😘😘

Με το καλο να ακουσεις καρδουλα να χαρουμε κ εμεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλημέρα γλυκουλα...ετοιμάζεις το πιο ωραίο δώρο για τον άντρα σου φέτος!!!!

πως πάνε τα συμπτώματα σημερα; εγώ έκλεισα μια βδομάδα απο την ετ. Τις πρώτες μέρες είχα θέμα με υπνηλία, πόνους μικρούς λες και θα έρθει περίοδος που κ που.. Λίγες καφέ εκκρίσεις... ήμουν κουρασμένη όλη την ώρα αλλά από την Κυριακή δεν έχω τπτ και ανησυχώ λίγα τραβιγματα νιώθω κοντά στον αφαλό άμα αλλάζω θέση έτσι λίγα πονακια της στιγμής...🤔 Εγώ περνω μόνο 3 ουτροτζεσταν από το στόμα

Εγώ πάλι πέρα από λίγη ατονία κούραση κλπ..δεν έχω νιώσει ούτε έχω δει κάτι...τι να πω κάθε οργανισμός ίσως είναι διαφορετικός....ας πούμε εγώ στην διέγερση δεν πρηστικα καθόλου στην κοιλιάούτε τώρα ...μόνο το στήθος είναι πρησμένο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geokou είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω στη παρέα σας αν και διάβαζα τους διαλόγους σας... Βρίσκομαι στη 3η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά 2 πολύ καλής ποιότητας βλαστοκύστεων και η χοριακή μου (σύμφωνα με το γιατρό) θα γίνει στις 2/6! Την αγωνία μου την ξέρετε είμαι σίγουρη... Δεν ξέρω πως θα περάσουν ΟΛΕΣ αυτές οι μέρες.

Είναι η 2η μου προσπάθεια. Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν πέρσι το 2020 η οποία ήταν πετυχημένη, αλλά δυστυχώς στη πορεία δεν πήγαν καθόλου καλά τα πράγματα. Άνοιξα αιμορραγία στην 12η εβδομάδα... μετά το ξεπέρασα αλλά στην 22η εβδομάδα σπάσαν τα νερά μου με αποτέλεσμα να εισαχθώ στο νοσοκομείο. Γέννησα τελικά το κοριτσάκι μου στην 26η εβδομάδα με καισσαρική λόγω πάλι αιμορραγίας αλλά το μωράκι μου έζησε μόνο 3 μερούλες. Δεν τα κατάφερε...

Ενώ αρχικά είπα ότι δεν θα ξαναδοκιμάσω καθώς δεν είχα ούτε ένα άλλο εμβρυάκι, τελικά αλλάξαμε γνώμη με το σύζυγο και ξανακάναμε όλη τη διαδικασία, πήραμε 4 βλαστοκύστες και βάλαμε τις 2. Παγώσαμε τις άλλες 2.

Να σημειώσω ότι είμαι 39 και έχω ήδη ένα υπέροχο γιο 8 χρονών με εντελώς φυσική σύλληψη και μια υγιέστατη εγκυμοσύνη ο οποίος ανυπομονεί να αποκτήσει αδελφάκια. Και φαντάζεστε όταν περίμενε την αδελφούλα του πέρυσι...Ευτυχώς όμως το πήρε αρκετά καλά και λέει σε όλους ότι έχει αδελφάκι ένα αγγελάκι δίπλα από το Χριστούλη...

Λυπαμαι πολυ για το μωρακι σου κ ευχομαι αυτη τη φορα να το κρατησεις για παντα στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Jesabell είπε:

Καλημέρα κοριτσια! Σας διαβαζω βεβαιως και σας στελνω θετικη ενεργεια κ σκεψεις! Εγω ακομη παιρνω το χρονο μου, ηθελα ωστοσο να ρωτησω και παρακαλω οποια θελει και θυμαται να μου πειτε ποια μερα του κυκλου κάνατε τις εμβρυομεταφορες; 
Εγω και τις 2 προηγ καναμε την 15η.. με την 1η ενδομήτριο 9,3 ( βλαστοκυστες) και τη 2η 8,8 (3ης ημερας) 
 

μπορει να γινει εμβρυομεταφορα πχ 18-19η μερα του κυκλου;  
παιζει ρολο το ενδομήτριο αυτο το ξερω αλλα δε πρεπει πχ να εχει καποια σχεση η μερα εμβρύων με τη μερα του κυκλου; 

Καλησπέρα!! Προσωπικά έκανα την ΕΤ 22η μέρα οπότε μάλλον δεν έχει σημασία.. Ο γιατρός βλέπει να έχεις τις τιμές που θέλει κ το ενδομητριο σου να είναι όπως πρέπει. Μην ανησυχείς, οι ειδικοί ξερουν 🧡💛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου @geo2222@mar333@Αννια27και δεν ξέρω αν ξέχασα κάποια από όσες συμμετέχετε σε αυτή την συζήτηση απλά μου προκαλεί εντύπωση κι ακόμα δεν τα ξέρω καλά.. . Τι σας προκαλεί αυτό το πρήξιμο στην κοιλιά; η εμβρυομεταφορα; είναι λογικό; για ποιο λόγο συμβαίνει; από τις ορμόνες που έχουμε πάρει πιο πριν; 

Καλησπέρα κορίτσι εγώ έπαθα υπερδιέγερση είναι επειδή έκανα πολλά αυγά και ταλαιπωρήθηκα στην ωοληψια δεν το παθαίνουν όλες!ειναι νομίζω αναλόγως τα φάρμακα και τον οργανισμό!στην ουσία έχουν πρηστεί αρκετά οι ωοθήκες μου με αποτέλεσμα το ένα όργανο να σπρώχνει το άλλο!κάως έτσι μου το εξήγησαν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Καλως ηρθες κοριτσι μου καλο!!! Φέρεις κι εσυ την δικη σου ιστορία δυστυχως στενάχωρη! ☹️ Σε καταλαβαινω γιατι κι εγω δυστυχως ειχα μια κακή εμπειρία πριν με φυσική σύλληψη λιγο πριν απο σενα την 22η εβδομάδα κι εγω με αιμορραγία, εισαγωγή στο νοσοκομειο και καισαρική! 
Ομως ας περασουμε στα ευχάριστα!!! Εισαι ηδη στο δρομο καινούριας προσπάθεια καθώς κι εγω, περιμενεις χοριακη την ιδια μερα με μενα οποτε ελπιζω κοριτσι μου να ειμαστε τυχερές αυτη τη φορα!!! Να πεις στο γιο σου οτι ερχεται αλλο μωρακι με το καλο σιγα σιγα και θα εχετε παντα το αγγελάκι σας απο ψηλά να σας προσέχει!!!! 
Να σου πανε ολα θετικά απο δω και πέρα!!!

Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Είμαστε στην αναμονή μαζί! Τέλειο! Ελπίζω μαζί να έχουμε τα ευχάριστα.

❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Λυπαμαι πολυ για το μωρακι σου κ ευχομαι αυτη τη φορα να το κρατησεις για παντα στην αγκαλια σου!

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Μακάρι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Να ρωτήσω ρε κορίτσια τα utrogestan είναι και αυτά σε έλλειψη;; η ψάχνουμε μόνο cyclacur η divina και όλα τα υπόλοιπα είναι οκ;; 

τα utrogestan τα βρίσκω κανονικά. Cyclacur και divina πουθενά παρά μόνο "φτιαχτά" από φαρμακοποιούς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ είμαι από Κύπρο. Και εδώ τα cyclacur είναι εξαφανισμένα. Αλλά αντί αυτών οι γιατροί δίνουν τα femoston που είναι ακριβώς η ίδια ουσία... δεν υπάρχουν στην Ελλάδα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, τα φώτα σας. Είναι φυσιολογικό να έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά ημέρα 5η από την περίοδο που δεν ήρθε, ή αλλιώς 17 ημέρες από την ετ μου. Η χοριακή ήταν τελευταία στο 500. Θα την ξαναμετρήσω μια ή δυο ακόμη φορές μέχρι να με δει σε υπέρηχο ο γιατρός. Η αγωνία στο ταβάνι!! Είναι άλλη κοπέλα στην ίδια φάση; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

τα utrogestan τα βρίσκω κανονικά. Cyclacur και divina πουθενά παρά μόνο "φτιαχτά" από φαρμακοποιούς 

Α ωραία γιατί πρέπει να τα μαζέψω όλα σε λίγες μέρες, ο φαρμακοποιός μου είπε να πάω αυτή τη βδομάδα θα τα εχει τώρα δεν ξέρω ποιο από τα δύο ή αν είναι φτιαχτά, θα σας πω μόλις τα πάρω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η carpe είπε:

Κορίτσια, τα φώτα σας. Είναι φυσιολογικό να έχω πονάκια χαμηλά στην κοιλιά ημέρα 5η από την περίοδο που δεν ήρθε, ή αλλιώς 17 ημέρες από την ετ μου. Η χοριακή ήταν τελευταία στο 500. Θα την ξαναμετρήσω μια ή δυο ακόμη φορές μέχρι να με δει σε υπέρηχο ο γιατρός. Η αγωνία στο ταβάνι!! Είναι άλλη κοπέλα στην ίδια φάση; 

Λογικά νιώθεις τραβήγματα επειδή μεγαλώνει η μήτρα σου. Αν είναι αυτό, είναι φυσιολογικό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσια μου @geo2222@mar333@Αννια27και δεν ξέρω αν ξέχασα κάποια από όσες συμμετέχετε σε αυτή την συζήτηση απλά μου προκαλεί εντύπωση κι ακόμα δεν τα ξέρω καλά.. . Τι σας προκαλεί αυτό το πρήξιμο στην κοιλιά; η εμβρυομεταφορα; είναι λογικό; για ποιο λόγο συμβαίνει; από τις ορμόνες που έχουμε πάρει πιο πριν; 

Oταν μια γυναίκα κάνει πολλά ωάρια ταλαιπωρούνται πολύ οι ωοθήκες και όλο αυτό δημιουργεί πρήξιμο και πόνο.Μέχρι 18-20 ωάρια με τις οδηγίες που αναφέραμε το πρηξιμο υποχωρεί σχετικα εύκολα και δεν εχεις πόνους.Είναι σπάνιο να δώσει μιά γυναίκα παράνω και προσέχουν και οι γιατροί τις δόσεις ορμονών για να μην συμβεί οπότε μην φοβάσαι όλα καλά θα πάνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η geokou είπε:

Κορίτσια εγώ είμαι από Κύπρο. Και εδώ τα cyclacur είναι εξαφανισμένα. Αλλά αντί αυτών οι γιατροί δίνουν τα femoston που είναι ακριβώς η ίδια ουσία... δεν υπάρχουν στην Ελλάδα;

Εγώ δεν έχω ιδέα μου είπε cyclacur η divina η τέλος πάντων κάποιο που να έχει αυτή τη δραστική ουσία αλλά φαντάζομαι το ίδιο θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ο δικός μου δεν μου έδωσε καθόλου οιστραδιόλη. Κάναμε ετ αμέσως μετά από διέγερση και μου εξήγησε ότι αυτά έχουν αρκετή ποσότητα που καλύπτει τον οργανισμό. Σκέφτομαι όμως να τη μετρήσω από μόνη μου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η geokou είπε:

Γεια σας και από εμένα κορίτσια! Πρώτη φορά γράφω στη παρέα σας αν και διάβαζα τους διαλόγους σας... Βρίσκομαι στη 3η μέρα μετά την εμβρυομεταφορά 2 πολύ καλής ποιότητας βλαστοκύστεων και η χοριακή μου (σύμφωνα με το γιατρό) θα γίνει στις 2/6! Την αγωνία μου την ξέρετε είμαι σίγουρη... Δεν ξέρω πως θα περάσουν ΟΛΕΣ αυτές οι μέρες.

Είναι η 2η μου προσπάθεια. Η πρώτη μου προσπάθεια ήταν πέρσι το 2020 η οποία ήταν πετυχημένη, αλλά δυστυχώς στη πορεία δεν πήγαν καθόλου καλά τα πράγματα. Άνοιξα αιμορραγία στην 12η εβδομάδα... μετά το ξεπέρασα αλλά στην 22η εβδομάδα σπάσαν τα νερά μου με αποτέλεσμα να εισαχθώ στο νοσοκομείο. Γέννησα τελικά το κοριτσάκι μου στην 26η εβδομάδα με καισσαρική λόγω πάλι αιμορραγίας αλλά το μωράκι μου έζησε μόνο 3 μερούλες. Δεν τα κατάφερε...

Ενώ αρχικά είπα ότι δεν θα ξαναδοκιμάσω καθώς δεν είχα ούτε ένα άλλο εμβρυάκι, τελικά αλλάξαμε γνώμη με το σύζυγο και ξανακάναμε όλη τη διαδικασία, πήραμε 4 βλαστοκύστες και βάλαμε τις 2. Παγώσαμε τις άλλες 2.

Να σημειώσω ότι είμαι 39 και έχω ήδη ένα υπέροχο γιο 8 χρονών με εντελώς φυσική σύλληψη και μια υγιέστατη εγκυμοσύνη ο οποίος ανυπομονεί να αποκτήσει αδελφάκια. Και φαντάζεστε όταν περίμενε την αδελφούλα του πέρυσι...Ευτυχώς όμως το πήρε αρκετά καλά και λέει σε όλους ότι έχει αδελφάκι ένα αγγελάκι δίπλα από το Χριστούλη...

Καλως μας ηρθες! Εχεις κ εσυ την δικη σου ιστορια, περασες δυσκολα κ εισαι πολυ δυνατη...Τωρα ομως σε περιμενουν τα καλυτερα! Σου ευχομαι μια τερααααααααστια χοριακη μαζι με την @JNtina

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Καλως μας ηρθες! Εχεις κ εσυ την δικη σου ιστορια, περασες δυσκολα κ εισαι πολυ δυνατη...Τωρα ομως σε περιμενουν τα καλυτερα! Σου ευχομαι μια τερααααααααστια χοριακη μαζι με την @JNtina

🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου χρειαζομαι τα φωτα σας!! Απο οτι φαινεται ο δρομος για εμενα θα ειναι ακομα πιο δυσκολος....Εκανα σημερα σαλπιγγογραφια κ τα αποτελεσματα δεν ηταν κ τοσο καλα...Δεν φανηκε καθολου η δεξια μου σαλπιγγα, μου εβαλαν δυο φορες το σχιαστικο, ταλαιπωρηθηκα πολυ κ παρολ'αυτα δεν καταφεραν να την δουν. Η μητρα μου στη δεξια γωνια που ειναι κ η εισοδος της σαλπιγγας δεν ειναι φυσιολογικη, ειναι σαν να την δαγωσαν κ να λειπει κομματι, μου ειπε η γιατρος απο το διαγνωστικο οτι μπορει να ειναι καποια συμφυση η πολυποδας! Τι γινεται τωρα???? Ο γυναικολογος μου ανεφερε κατι για πιθανη λαπαροσκοπηση και οχι υστεροσκοπηση...Εχω αγχωθει τοσο πολυ! Ολα θα πανε μηνες πισω κ αυτη την στιγμη δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Γιατι τοσα εμποδια???? Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι κακο? Λετε σε αυτο να οφειλεται κ η παλινδρομη? Αχ συγνωμη για το κατεβατο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η geokou είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα εύχομαι να πάνε όλα καλά! 

Είμαστε στην αναμονή μαζί! Τέλειο! Ελπίζω μαζί να έχουμε τα ευχάριστα.

❤❤

Μακαρι κοριτσι μου!!! Ελπίζουμε για το θετικό!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου χρειαζομαι τα φωτα σας!! Απο οτι φαινεται ο δρομος για εμενα θα ειναι ακομα πιο δυσκολος....Εκανα σημερα σαλπιγγογραφια κ τα αποτελεσματα δεν ηταν κ τοσο καλα...Δεν φανηκε καθολου η δεξια μου σαλπιγγα, μου εβαλαν δυο φορες το σχιαστικο, ταλαιπωρηθηκα πολυ κ παρολ'αυτα δεν καταφεραν να την δουν. Η μητρα μου στη δεξια γωνια που ειναι κ η εισοδος της σαλπιγγας δεν ειναι φυσιολογικη, ειναι σαν να την δαγωσαν κ να λειπει κομματι, μου ειπε η γιατρος απο το διαγνωστικο οτι μπορει να ειναι καποια συμφυση η πολυποδας! Τι γινεται τωρα???? Ο γυναικολογος μου ανεφερε κατι για πιθανη λαπαροσκοπηση και οχι υστεροσκοπηση...Εχω αγχωθει τοσο πολυ! Ολα θα πανε μηνες πισω κ αυτη την στιγμη δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Γιατι τοσα εμποδια???? Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι κακο? Λετε σε αυτο να οφειλεται κ η παλινδρομη? Αχ συγνωμη για το κατεβατο....

Ελα κοριτσι μου γλυκο!!! 
Σου ειπε ο γιατρος σου οτι απο αυτο οφείλεται η παλινδρομη; 
Εχεις δικιο που αγανακτείς με τα εμπόδια αλλα αν ο γιατρος σου προτείνει να κανεις κατι τωρα πιστευω οτι θα ειναι καλυτερα για μετα ώστε να μειώσεις τις πιθανότητες για αποτυχία... πως το σκεφτεσαι εσυ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η N.Angel είπε:

Κοριτσια μου χρειαζομαι τα φωτα σας!! Απο οτι φαινεται ο δρομος για εμενα θα ειναι ακομα πιο δυσκολος....Εκανα σημερα σαλπιγγογραφια κ τα αποτελεσματα δεν ηταν κ τοσο καλα...Δεν φανηκε καθολου η δεξια μου σαλπιγγα, μου εβαλαν δυο φορες το σχιαστικο, ταλαιπωρηθηκα πολυ κ παρολ'αυτα δεν καταφεραν να την δουν. Η μητρα μου στη δεξια γωνια που ειναι κ η εισοδος της σαλπιγγας δεν ειναι φυσιολογικη, ειναι σαν να την δαγωσαν κ να λειπει κομματι, μου ειπε η γιατρος απο το διαγνωστικο οτι μπορει να ειναι καποια συμφυση η πολυποδας! Τι γινεται τωρα???? Ο γυναικολογος μου ανεφερε κατι για πιθανη λαπαροσκοπηση και οχι υστεροσκοπηση...Εχω αγχωθει τοσο πολυ! Ολα θα πανε μηνες πισω κ αυτη την στιγμη δεν μπορω να το διαχειριστω καθολου! Γιατι τοσα εμποδια???? Υπαρχει περιπτωση να ειναι κατι κακο? Λετε σε αυτο να οφειλεται κ η παλινδρομη? Αχ συγνωμη για το κατεβατο....

Το ξερω ότι δεν μπορείς να το δεις αυτή τη στιγμή, αλλά κάθε εμπόδιο είναι για καλό.  Και τι εννοώ.  Βρέθηκε κάποιο θέμα. Από τη στιγμή που φτιάχνει, τότε παύει να είναι πια πρόβλημα.  Χιλιες φορες να πας λίγο πίσω και να έχεις μετά μια θετική έκβαση, παρά να προσπαθείς,  να μην έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα και να μην ξέρεις τι γίνεται. Πλέον όλα τα θέματα φτιάχνουν,  μην αγχώνεσαι. Και η λαπαροσκοπηση δεν είναι κάτι το φοβερό για να σε αγχώνει.  Και εγώ έκανα και μάλιστα χωρίς να ξέρω ότι έχω κάποιο θέμα,  απλά και μόνο για να δούμε αν όντως υπάρχει κάποιο θέμα. 

Μη στεναχωριέσαι και θα δεις ότι όλα γίνονται για καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...