Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Apol είπε:

14 Μαΐου είχα ωοληψια  και στις 19 μου ήρθε περίοδος, ούτε μια βδομάδα 

wtf???

Όχι οχι δεν θέλω!!

Φοβάμαι 😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

κορίτσι μου καλύτερα να καθυστερουσε ακομα η περιοδος, εχω ακουσει εδω μεσα που ο γιατρος δεν εκανε την μεταφορα στον αμεσως επομενο κυκλο αν η περιοδος ερθει λιγες ημερες μετα.... ας περασουν 10 μερες καλυτερα... εμενα παντως ειχε ερθει στις 12 ημερες ακριβως

Εμένα σίγουρα δεν θα με προχωρήσει αν δεν πέσει η TSH.

6ημέρα διέγερσης είχα 4,55!! με χάπι 75mg!!

Το οποίο φυσικά και αύξησα αλλά θέλει κάποιες μέρες να δράσει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

κορίτσι μου καλύτερα να καθυστερουσε ακομα η περιοδος, εχω ακουσει εδω μεσα που ο γιατρος δεν εκανε την μεταφορα στον αμεσως επομενο κυκλο αν η περιοδος ερθει λιγες ημερες μετα.... ας περασουν 10 μερες καλυτερα... εμενα παντως ειχε ερθει στις 12 ημερες ακριβως

Ναι δεν ξέρω θα το συζητήσω μαζί του αν έρθει.... βέβαια και εγώ το έχω ακούσει για κοπέλες όμως που ήταν στα όρια της υπερδιέγερσης.....αλλά γενικά θα κάνω ότι μου πει... δεν παίζουμε τώρα με αυτά.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Εμένα σίγουρα δεν θα με προχωρήσει αν δεν πέσει η TSH.

6ημέρα διέγερσης είχα 4,55!! με χάπι 75mg!!

Το οποίο φυσικά και αύξησα αλλά θέλει κάποιες μέρες να δράσει

Εμένα πάλι η διέγερση δεν μου την πείραξε την tsh την είχα στο 1 βέβαια.... ούτε την προηγούμενη φορά πειραχτηκε......σώπα καλέ θα πέσει δεν είναι στο χέρι της!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

wtf???

Όχι οχι δεν θέλω!!

Φοβάμαι 😁😁

Κοίτα κορίτσι εγω μονη δεν πάω για μεταφορά θα έρθεις μαζί.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ρε κοριτσαρες να σας κάνω μια ερώτηση.... μετά από ωοληψια στις πόσες μέρες σας ήρθε η ακατανομαστη???? Έχω ενοχλήσεις σαν αυτές που έχω όταν αρχίσει την κάθοδο 🤨🤨🤨

Ο γιατρός είπε θα έρθει μέσα στις επόμενες 12 ημέρες τι στο καλό σε εμένα συμβαίνουν όλα τα κουλά?????

Εγώ είχα ωοληψια 13/9. Μου είπε ο γιατρός ότι θα μου ρθει σε 5-10 μερες. Αλλά μου Ηρθε στις 26/9. 13 μερες μετά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Ναι δεν ξέρω θα το συζητήσω μαζί του αν έρθει.... βέβαια και εγώ το έχω ακούσει για κοπέλες όμως που ήταν στα όρια της υπερδιέγερσης.....αλλά γενικά θα κάνω ότι μου πει... δεν παίζουμε τώρα με αυτά.....

εμενα μου ειχε πει που ημουν λιγο στα ορια της υπερδιεγερσης οτι και ανοιχτο να ηταν το κεντρο τον Αυγουστο παλι θα αφηναμε εναν μηνα να περασει και θα καναμε το σεπτεμβρη την μεταφορα ωστε να σιγουρευτουμε οτι ολα εχουν ηρεμησει μεσα και οι ορμονες εχουν επανελθει στα φυσιολογικα... καλυτερα να μην υπαρχει βιασινη... οπως λες οτι σου πει εκεινος θα ξερει καλυτερα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Εμένα πάλι η διέγερση δεν μου την πείραξε την tsh την είχα στο 1 βέβαια.... ούτε την προηγούμενη φορά πειραχτηκε......σώπα καλέ θα πέσει δεν είναι στο χέρι της!!!!

Καλά και εγώ με 1,3 ξεκίνησα διέγερση!! και 6ημέρα πήγε 4,55!!

αλλά σε όλες αν θυμάμαι καλά εμένα απορρυθμιζόταν..

Κάτσε βέβαια να μα΄θω τι ψάρια πια΄σαμε γιατί προς το παρόν ξέρω μόνο οτι γονιμοποιηθηκαν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ είχα ωοληψια 13/9. Μου είπε ο γιατρός ότι θα μου ρθει σε 5-10 μερες. Αλλά μου Ηρθε στις 26/9. 13 μερες μετά. 

Εσένα σου καθυστέρησε.... μπράβο θυμάμαι που το έλεγες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κοίτα κορίτσι εγω μονη δεν πάω για μεταφορά θα έρθεις μαζί.........

Θα έρθω μάνα μου να σου κρατάω το χέρι..

Θα μπουκάρω μέσα θένε δεν θένε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Εσένα σου καθυστέρησε.... μπράβο θυμάμαι που το έλεγες.......

Ναι μου καθυστέρησε κ είχαν σπάσει τα νεύρα μου. Ένιωθα όμως ότι θα αδιαθετησω αρκετα μερες πριν. Όποτε μην αγχωνεσαι άδικα. Ίσως κ να αργήσει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Καλά και εγώ με 1,3 ξεκίνησα διέγερση!! και 6ημέρα πήγε 4,55!!

αλλά σε όλες αν θυμάμαι καλά εμένα απορρυθμιζόταν..

Κάτσε βέβαια να μα΄θω τι ψάρια πια΄σαμε γιατί προς το παρόν ξέρω μόνο οτι γονιμοποιηθηκαν..

Έλα αύριο θα μάθεις τα ευχάριστα......

 

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Θα έρθω μάνα μου να σου κρατάω το χέρι..

Θα μπουκάρω μέσα θένε δεν θένε 😁

Χαχχαχαχαχχαχαχα κλαίω..........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η elena0212 είπε:

Ναι μου καθυστέρησε κ είχαν σπάσει τα νεύρα μου. Ένιωθα όμως ότι θα αδιαθετησω αρκετα μερες πριν. Όποτε μην αγχωνεσαι άδικα. Ίσως κ να αργήσει…

Αν με ρωτάς προτιμάω να κάτσει εκεί που είναι και να εμφανιστεί σε 10 μέρες!!!! Ας μου κάνει έστω μια φορά το χατίρι.....τι ζητάω η ρουφιάνα.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Έλα αύριο θα μάθεις τα ευχάριστα......

 

Χαχχαχαχαχχαχαχα κλαίω..........

Ιασώ είσαι? Με ξέρουν κιόλας από την καλή και από την ανάποδη 😁

Προκειμένου να γλυτώσουν από μένα θα με αφήσουν να σου κάνω και την εμβρυομεταφορά!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η BlackCat είπε:

Ιασώ είσαι? Με ξέρουν κιόλας από την καλή και από την ανάποδη 😁

Προκειμένου να γλυτώσουν από μένα θα με αφήσουν να σου κάνω και την εμβρυομεταφορά!!

Γαμωτο στο Μητέρα είμαι.....κοίτα να δεις που θα ψηνομουν να αλλάξει το γούρι 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο, 7η μέρα, είδε 8 ωοθυλακια αν κατάλαβα καλά από 14 mm έως 18 mm ένα μεγαλύτερο και από σήμερα ξεκινάω και cetrotide μαζί με menopur. Παρασκευή θα ξαναπάω για μια απ τα ίδια. Δευτέρα ή Τρίτη με βλέπω για ωοληψια. 
@BlackCat άντε να μάθουμε επιτέλους τι γίνεται! 
@kk88τι κάνουμε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο, 7η μέρα, είδε 8 ωοθυλακια αν κατάλαβα καλά από 14 mm έως 18 mm ένα μεγαλύτερο και από σήμερα ξεκινάω και cetrotide μαζί με menopur. Παρασκευή θα ξαναπάω για μια απ τα ίδια. Δευτέρα ή Τρίτη με βλέπω για ωοληψια. 
@BlackCat άντε να μάθουμε επιτέλους τι γίνεται! 
@kk88τι κάνουμε?

Ααααααα υπέροχα τα νέα σου καλέ...... τέλειο το νούμερο...τα πας φαντάστηκα και έτσι θα συνεχισεις.....εγώ εδώ σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι το Σάββατο που θα ξέρω τι γίνεται με τα έμβρυα.....έχω ξεκινήσει τις παρακλήσεις για να μην έρθει η περίοδος πριν την ώρα της.... σκέφτομαι να στυψω μια ντουζίνα λεμόνια να πιω αλλά φοβάμαι και την διάτρηση στομάχου.....κατά τα άλλα καλά μπορώ να πω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου από 234 στο 649 η χοριακη μου! Ο γιατρός πιστεύει ότι θα πάει καλά και θα την επαναλάβω παλι σε δυο μερες!

Kοριτσι μου φανταστικα ειναι!!! πολυ παραπανω απο διπλασιασμο και μολις σε 2 μερες!! Σουπερ ειναι!! ❤️❤️❤️ αντε με το καλο και με εναν πονο !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Σήμερα κάναμε την εμβρυομεταφορά...γυρίσαμε σπίτι με 2 σποράκια βλαστοκύστες!!!! ❤️ ❤️  Η μία είχε αρχίσει ήδη την εκκόλαψη. Είμαστε πολύ ενθουσιασμένοι, χαρούμενοι και αισιόδοξοι! Πήγα και για βελονισμό αμέσως πριν την εμβρυομεταφορά και νιώθω φουλ χαλαρή και με θετική ενέργεια! 

 

@twinkletwinlkle Σχετικά με το ρευματολόγο που λες, έχω πάει και εγώ για αυτοάνοσα θεματάκια, άσχετα από τη γονιμότητα. Σίγουρα υπάρχουν πάρα πολλοί παράγοντες και πολύ σωστά έκανες που το ψάχνεις με πολλές ειδικότητες ιατρών. Μου είχε γράψει και εμένα Plaquenil μαζί με κορτιζόνη, αλλά τελικά δεν χρειάστηκε να τα πάρω. Να προσέξεις μόνο με το συγκεκριμένο φάρμακο το βυθό του ματιού σου. Δεν ξέρω αν στο είπε, αλλά προτού αρχίσεις την αγωγή πρε΄πει να κάνεις βυθοσκόπηση. Έχω και εγώ πάρα πολύ καλό ρευματολόγο, καθηγητή πανεπιστημίου, αν κάποια ενδιαφέρεται για τα στοιχεία του μου λέει. Σχετικά με τις εξετάσεις αυτές που έκανες για τη θρομβοφιλία, μου κάνει εντύπωση που δεν στις είχαν πει προηγουμένως. Είναι οι πιο συνηθισμένες που ζητάνε. Εγώ τις είχα κάνει παλιότερα, για άσχετο λόγο πάλι. Μου τις έγραψε αιματολόγος, η οποία μου έκανε πάρα πολύ διεξοδικό έλεγχο και πολύ καλή επίσης αν κάποια ψάχνει. Αυτή μου πρότεινε να δω και ρευματολόγο, γιατί και εγώ δεν είχα σκεφτεί καν να επισκεφτώ αυτή την ειδικότητα και ούτε ποτέ κάποιος άλλος γιατρός μου το είχε πει.

Ομοκυστεΐνη και B12 πάνε πακετάκι. Καλό είναι να ελέγχονται ετησίως. Και το φυλλικό οξύ. Αυτά τα κοιτάω κάθε 6 μήνες τουλάχιστον λόγω χορτοφαγίας. Όμως πλεον, να ξέρετε πως παρατηρείται γενικότερα έλλειψη Β12 στον πληθυσμό (όπως και D), ακόμα και σε όσους καταναλώνουν κρέας. Επομένως, με το ετήσιο check up όλοι πρέπει να ελέγχονται.

Με την @Katerinaki83 έχουμε τον ίδιο εξωσωματιστή. Όμως εμένα δεν μου έδωσε αντιπηκτικές. Μόνο Salospir 1 φορά ημερησίως. Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες, επομένως μην αγχώνεστε ότι σώνει και καλά πρέπει να πάρετε ενέσεις. 

Καλα καλα καλα αποτελεσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lucia79 είπε:

Κορίτσια εγώ πήγα σήμερα για υπέρηχο, 7η μέρα, είδε 8 ωοθυλακια αν κατάλαβα καλά από 14 mm έως 18 mm ένα μεγαλύτερο και από σήμερα ξεκινάω και cetrotide μαζί με menopur. Παρασκευή θα ξαναπάω για μια απ τα ίδια. Δευτέρα ή Τρίτη με βλέπω για ωοληψια. 
@BlackCat άντε να μάθουμε επιτέλους τι γίνεται! 
@kk88τι κάνουμε?

Μπράβο ρε κορίτσι τέλεια τα πας!!!
Με το καλό και η ωοληψια σου!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Massa είπε:

Κορίτσια μου από 234 στο 649 η χοριακη μου! Ο γιατρός πιστεύει ότι θα πάει καλά και θα την επαναλάβω παλι σε δυο μερες!

Σούπερ είναι η χοριακη σου!!

με το καλό ο υπέρηχος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Ααααααα υπέροχα τα νέα σου καλέ...... τέλειο το νούμερο...τα πας φαντάστηκα και έτσι θα συνεχισεις.....εγώ εδώ σε αναμμένα κάρβουνα μέχρι το Σάββατο που θα ξέρω τι γίνεται με τα έμβρυα.....έχω ξεκινήσει τις παρακλήσεις για να μην έρθει η περίοδος πριν την ώρα της.... σκέφτομαι να στυψω μια ντουζίνα λεμόνια να πιω αλλά φοβάμαι και την διάτρηση στομάχου.....κατά τα άλλα καλά μπορώ να πω.....

Μη μιλάς για λεμόνια = λάιμ = μοχιτο = απόλαυση γιατί έχω μήνες να πιω κ τώρα στην αναμονή το χτυπούσα άνετα!!! 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλή εμφύτευση τώρα! Ηρεμία και προσοχή στον οργανισμό σου μέχρι τη χοριακη! Αν και κρίνοντας από τον βελονισμό μάλλον το έχεις φιλοσοφήσει το θέμα και παίρνεις τα μέτρα σου!
Σε σχέση με τις εξετάσεις που λέτε, εγώ πήγα το καλοκαίρι σε αιματολόγο έκανα κάποιες βασικές, ήταν όλα αρνητικά όμως έχω ομοκυστεινη 14,4, Β12 310 και φυλλικό οξύ 5.6 αλλά δεν μου έδωσαν καμία αγωγή. Χρειάζομαι κάποιο συμπλήρωμα πιστεύετε? Εμένα μου φάνηκαν λίγο χαμηλές οι τιμές. Η ομοκυστεινη δεν ξέρω καν τι επηρεάζει και γιατί είναι πάνω από το όριο. Ο αιματολόγος μου είπε ότι είναι όλα φυσιολογικά παρόλα αυτα. 

Υψηλη ειναι η ομοκυστεινη παντως.επισης φιλισιν ναι να παρεις 1 τη μερα κακο δε κανει...20 ειχα εγω κ ηταν οκ (φυλλικο οξυ) β12 να ανεβάσεις οπωσδηποτε κ να τσεκαρεις D , crp ca125 κ ra test δε καταλαβαινω γιατι δεν σου εδωσε συμπληρώματα... οκ ειναι αλλα οχι τέλεια..γιατι να μη βελτιωθούν;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σούπερ είναι η χοριακη σου!!

με το καλό ο υπέρηχος!!

Ευχαριστώ πολύ γλυκιά μου! Και σε σένα ο,τι καλύτερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...