Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κάνε μια ερώτηση για καλό και για κακό. Εμένα μου είχαν πει πρέπει οπωσδήποτε να είναι κάτω από 2.5 και πως το ιδανικό είναι κοντά στο 1. Έχω 1.13 και μου είπαν δεν χρειάζεται να ασχοληθώ με αυτό τώρα. Μετά τη χοριακή και την επιβεβαίωση εγκυμοσύνης χρεια΄ζεται στενή παρακολούθηση από ενδοκρινολόγο καθόλη τη διάρκεια της κύησης. Πήρα και ρώτησα πάλι σήμερα και αυτή ήταν η απάντηση που έλαβα.

Πολύ σωστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες!!!!

@Eva29 @Massa @Katerinaki83

Συγχαρητήριααααα!!!Με το καλό!!Εγκυουλες μας♥️Να μας στέλνετε την θετική σας ενέργεια κ μπόλικη μπεμπεδοσκονη!

ΑΧχχ άντε κ οι υπόλοιπες να παίρνουμε σειρά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όριο το 2,5 για ετ;;; Εντύπωση μου κάνει αυτό που λες! Έχω μιλήσει με πολλές κοπέλες που δεν τις προχωρούσε σε ετ λόγω αυξημένης tsh…  Σε κάθε περίπτωση εμπειρίες καταθέτουμε εδώ! Η καθεμία εμπιστεύεται τον γιατρό της κ πολύ καλά κάνει! Εκ του αποτελέσματος κρίνονται όλοι κ όλα! 😉

Ναι έτσι μου είχαν πει ότι τιμή κάτω από 2,5 είναι οκ χωρίς χάπι και για εξωσωματική και για εγκυμοσύνη.. γιαυτο είπα πριν μπορεί να διαφέρει από κοπέλα σε κοπέλα αυτό..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29
@Massa

@Katerinaki83

Πολλά πολλά συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σας και με τη βούλα πλέον!

Μέσα από την.καρδια μου σας εύχομαι τα καλύτερα, να πάνε όλα τέλεια και να έχετε μία υπέροχη εγκυμοσύνη χωρίς άγχος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Margitc είπε:

Εσυ καλη επιτυχια κυρια μου

Αμήν!Απο το στόμα σου κ στου θεού το αυτί!!

Κ εσυ το ίδιο αγαπη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια δεν το πιστευω δεν μπορώ ακόμα να συνέλθω 365 η χοριακη .Συνχαριτηρια σε ολες .

Ε ναι!!!

Μπραβοοοο στο σπορι σου ήρθε για να μείνει στο είπα!!

Ολα με το καλό!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 @Massa @Katerinaki83

Με το καλο κοριτσάκια!!! Καλούς διπλασιασμούς και μονο θετικά νεα απο δω και πέρα!!! 🍀🙏❤️
Καλη συνεχεια και στα υπολοιπα κορίτσια!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια για όλα. 

Η θετικότατη που λέει και η BlackCat δεν θα φύγει, απλά έπεσα εκλαψα κανα δύο ωρο και τώρα έκανα υπερηχο πρέπει να κάνω λαμπαροσκοπιση μάλλον εξωμητριο! Για αυτό και έπεσε τόσο απότομα. Και Σκωληκοειδίτιδα μου.

Κανονίζουν το χειρουργείο μου και μπαίνω μέσα.  Τουλάχιστον το πρόλαβα νωρίς και δεν θα χάσω σάλπιγγα 

Κοριτσι μου συγγνώμη τώρα το είδα....

Λυπαμαι τοοοσο πολύ κοριτσάκι μου... πραγματικα....δεν ξέρω τι να σου πω...και είναι τόσο περίεργο το εξωμητριο στην εξωσωματική κι όμως διάβασα στο ίντερνετ κάποιες περιπτώσεις που έχουν συμβεί! Τουλάχιστον να προλάβετε στη σάλπιγγα σου και στο λέω εγώ που δεν έχω καμία.και ξέρω πόσο σημαντικό είναι γιατί έστω με τις σάλπιγγες ελπίζεις σε θαύματα! Μάζεψε τις δυνάμεις σου γιατί έχεις αγώνα ακόμα μπροστά σου κι εμείς είμαστε εδώ κοριτσάκι μου.... Περιμένουμε νέα σου όταν νιώσεις καλα!! 😔❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Ναι έτσι μου είχαν πει ότι τιμή κάτω από 2,5 είναι οκ χωρίς χάπι και για εξωσωματική και για εγκυμοσύνη.. γιαυτο είπα πριν μπορεί να διαφέρει από κοπέλα σε κοπέλα αυτό..

Ακριβως τις ιδιες οδηγιες ξερω κ γω απο το κεντρο ..

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κάνε μια ερώτηση για καλό και για κακό. Εμένα μου είχαν πει πρέπει οπωσδήποτε να είναι κάτω από 2.5 και πως το ιδανικό είναι κοντά στο 1. Έχω 1.13 και μου είπαν δεν χρειάζεται να ασχοληθώ με αυτό τώρα. Μετά τη χοριακή και την επιβεβαίωση εγκυμοσύνης χρεια΄ζεται στενή παρακολούθηση από ενδοκρινολόγο καθόλη τη διάρκεια της κύησης. Πήρα και ρώτησα πάλι σήμερα και αυτή ήταν η απάντηση που έλαβα.

Εμένα με παρακολουθούσε και κατά τη διάρκεια της διέγερσης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Γιατι κατω απο 1?? Η γυναικολογος μ μου ειχε πει κατω απο 2 κ εξωσωματικος που εχω 1,68 μ πε ειμαι πολυ καλα.. υπαρχει καποιο προβλημα κυρια Βασιλικη με πανω απο 1;

Κάτω από 2,5 ξέρω εγώ και το 1,5 θεωρείται ιδανικό. Η Τσεκούρα από το Έλενα μου είχε εξηγήσει ότι στην εξωσωματική είμαστε πιο αυστηροί στο θέμα του θυρεοειδή, επειδή τα φάρμακα που περιέχουν ορμόνες μπορεί να τον απορρυθμίσουν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Ε ναι!!!

Μπραβοοοο στο σπορι σου ήρθε για να μείνει στο είπα!!

Ολα με το καλό!!❤️

Τελικά έπιασε η μέθοδος και στις δυο μας !!!!!!!!!σου εύχομαι τα καλύτερα .Σύντομα εγκυουλα κοπέλα μου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Συγχαρητήρια κορίτσια μου με το καλό και καλή τελειομηνη εγκυμοσύνη να έχετε.Χαιρομαι που ακούω ευχάριστα νέα.

Ελπίζω και εύχομαι σε όλες που προσπαθούμε η Παναγία μας να μας αξιώσει να νιώσουμε την χαρά ξανά και δεν το βάζουμε κάτω και ψηλά το κεφάλι και πάνω από όλα υγεία.☺️☺️☺️🙏🙏🙏🙏🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️

Ευχαριστω πολύ κορίτσι μου ♥️ εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε όλα καλά για όλες μας και σύντομα να έρθει το θαυματακι σου ♥️🙏🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

@Eva29 @Massa @Katerinaki83

Με το καλο κοριτσάκια!!! Καλούς διπλασιασμούς και μονο θετικά νεα απο δω και πέρα!!! 🍀🙏❤️
Καλη συνεχεια και στα υπολοιπα κορίτσια!!!! 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️🥰 μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας ♥️🥰 με το καλό κι εσύ !  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Οκ άρα πρέπει να βρω ενδοκρινολόγο τώρα, εμένα πάντα με έβλεπε ο παθολόγος δεν έχω πάει ποτέ σε ενδοκρινολόγο... Κορίτσια επειδή έχω κάει από κακούς γιατρους θέλει να μου στείλει καμία κάποιον καλό που εμπιστεύεται εδώ στην Αθήνα ? Εγώ μένω Καλλιθέα... Κατά προτίμηση όσο γίνεται πιο κοντά αλλά και μακριά αν είναι θα πάω εννοείται... 

Για το ενδοκρινολογικό του Έλενα έχουν ακουστεί καλές κριτικές και θα βρεις εύκολα απογευματινό ραντεβού. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το δικό μου, είναι ιδιώτης στο Παγκράτι, αλλά το πρώτο ραντεβού το κλείνει μετά από 6 μήνες. Αν  ήσουν ήδη ασθενής του όμως, με τη θετική χοριακή θα σου έδινε οδηγίες από το τηλ. και θα σε έβλεπε για πρώτη φορά στο τέλος του α' τριμήνου και μετά πάλι στο τέλος του β' τριμήνου. Στο ενδιάμεσο θα μιλάγατε στο τηλέφωνο. Δυστυχώς όμως τέτοια ώρα, τέτοια λόγια, δε νομίζω ότι θα σε δεχτεί εκτάκτως, εκτός κι αν ήσουν συστημένη από το γυναικολόγο σου...Οπότε μάλλον δεν έχει νόημα να αναφέρω καν το όνομά του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Εεεεεεεεεε είμαι έτοιμη να τρελαθωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω 

καλέ τι χαμό έχετε κάνει.... Να αρχίσω με το ευακι μου που ξεκινήσαμε και σχεδόν μαζί κι είναι λίγο πιο παλιό μωρεεεεε.... @Eva29 δεν περίμενα και κάτι άλλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αλλά οκ ήθελα τοοοοοσο να το δω και στη χοριακηηηη είναι αλλιώς ρε παιδί μου το σιγουρευεις μέσα σου!!! Να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!! Κάτσε ξεκούραστη!! Κι όλα θα πάνε τέλεια!! Έρχεται το νινιιιιιιιιι!!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️

 

@Massa @Katerinaki83

Κοριτσάκια μου γλυκά.....πόσο χαίρομαι και για τις δύο σας...ένα όνειρό σας, ίσως και το πιο σημαντικό, γίνεται πραγματικότητα! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε μια υγιή και πανέμορφη εγκυμοσύνη! Περιμένουμε εξελίξεις γλυκές μου !!!! 💓💓💓💓💓

 

Διονη μου τι γλυκιά μανούλα που θα γίνεις ♥️🥰 σε ευχαριστώ πολύ πολύ ♥️ μακάρι να πάνε όλα καλά όντως ! Και εσύ με το καλό να το πάρεις το μωράκι σου αγκαλίτσα! 🙏🙏🙏 Τόσο καιρό εδώ επιτέλους ήρθε αυτή η πολυπόθητη ημέρα σαν ψέμα μου μοιάζει δεν μπορώ να το πιστέψω ! Όλο αυτό το καιρό εσείς εδώ μου δίνατε δύναμη και χαρά, αισιοδοξία με τις χαρές σας και έλεγα το ίδιο θα γίνει και σε εμένα ! Και όντως έγινε !  ♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η troia είπε:

Κάτω από 2,5 ξέρω εγώ και το 1,5 θεωρείται ιδανικό. Η Τσεκούρα από το Έλενα μου είχε εξηγήσει ότι στην εξωσωματική είμαστε πιο αυστηροί στο θέμα του θυρεοειδή, επειδή τα φάρμακα που περιέχουν ορμόνες μπορεί να τον απορρυθμίσουν. 

Ετσι γνωριζω κ γω .. ευχαριστω πολυ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η troia είπε:

Για το ενδοκρινολογικό του Έλενα έχουν ακουστεί καλές κριτικές και θα βρεις εύκολα απογευματινό ραντεβού. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη από το δικό μου, είναι ιδιώτης στο Παγκράτι, αλλά το πρώτο ραντεβού το κλείνει μετά από 6 μήνες. Αν  ήσουν ήδη ασθενής του όμως, με τη θετική χοριακή θα σου έδινε οδηγίες από το τηλ. και θα σε έβλεπε για πρώτη φορά στο τέλος του α' τριμήνου και μετά πάλι στο τέλος του β' τριμήνου. Στο ενδιάμεσο θα μιλάγατε στο τηλέφωνο. Δυστυχώς όμως τέτοια ώρα, τέτοια λόγια, δε νομίζω ότι θα σε δεχτεί εκτάκτως, εκτός κι αν ήσουν συστημένη από το γυναικολόγο σου...Οπότε μάλλον δεν έχει νόημα να αναφέρω καν το όνομά του. 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ που με σκέφτηκες και μου έστειλες ! ♥️ 

Θα μιλήσω και με τον γυναικολόγο μου από κοντά για αυτό την άλλη εβδομάδα και βλέπουμε μπορεί να έχει κάποιον να με συστήσει. Έτσι το έχω σκεφτεί. 

Φιλιά ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπράβο βρε κορίτσια, συγχαρητήρια!! @Eva29, @Massa, @Katerinaki83.. Ήρεμες κ τελειομηνες εγκυμοσύνες σας εύχομαι!! Όλα να πάνε καλά από εδώ κ πέρα.. Ξεκούραση κ ηρεμία κ βήμα βήμα να αγκαλιάσετε τα θαύματακι σας!! Γεμισε εγκυούλες το γκρουπακι μας, σας είχα πει ότι είναι γουρλίδικο!! Καλούς διπλασιασμόυς σας εύχομαι κ με το καλό να τα δείτε κ στον υπέρηχο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Κοριτσαρες!!!!

@Eva29 @Massa @Katerinaki83

Συγχαρητήριααααα!!!Με το καλό!!Εγκυουλες μας♥️Να μας στέλνετε την θετική σας ενέργεια κ μπόλικη μπεμπεδοσκονη!

ΑΧχχ άντε κ οι υπόλοιπες να παίρνουμε σειρά!

Ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου! ♥️ Με το καλό να ξεκινήσεις και να μας πεις και εσύ τα ευχάριστα σύντομα περιμένουμε 😘

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μπράβο βρε κορίτσια, συγχαρητήρια!! @Eva29, @Massa, @Katerinaki83.. Ήρεμες κ τελειομηνες εγκυμοσύνες σας εύχομαι!! Όλα να πάνε καλά από εδώ κ πέρα.. Ξεκούραση κ ηρεμία κ βήμα βήμα να αγκαλιάσετε τα θαύματακι σας!! Γεμισε εγκυούλες το γκρουπακι μας, σας είχα πει ότι είναι γουρλίδικο!! Καλούς διπλασιασμόυς σας εύχομαι κ με το καλό να τα δείτε κ στον υπέρηχο!! 

Γλυκιά δίδυμομανουλα σε ευχαριστώ πολύ πολύ! Μακάρι να πάνε καλά όλα για όλες μας ! Όντως τι γουρλιδικο γκρουπακι ειναι αυτό ??!!! ♥️♥️♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Κορίτσια δεν το πιστευω δεν μπορώ ακόμα να συνέλθω 365 η χοριακη .Συνχαριτηρια σε ολες .

Με το καλο διπλασιασμους κ μια τελειομηνη εγκυμοσυνη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

 

 

 

 

Κορίτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ πολύ πολύ ! Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου σύντομα να μάθετε ευχάριστα νέα όσες ετοιμάζεστε για να συναντηθείτε με τα μωράκια σας και όσες τα περίμενετε με το καλό να τα πάρετε αγκαλιά ♥️

Εγώ μίλησα και με τον γυναικολόγο μου και μου είπε να μην κάνω ξανά χοριακη και θα με δει κατευθείαν την άλλη Τετάρτη για έναν πρώτο υπέρυχο... Από τη μια γλιτώνω το άγχος της χοριακης αλλά από την άλλη θα είναι όλα καλά ?? Λογικά θα είναι δεν θα είναι ?? Αχχχχχ 🙏🥰🥰🥰

Να μην αγχωνεσαι καθολου εισαι κ με τη βουλα εγκυος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου ♥️🥰 μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας ♥️🥰 με το καλό κι εσύ !  

Ευχαριστω κοριτσι μου!!! Σας διαβαζω καθημερινά και στελνω φουλ μπεμπεδοσκονη σε ολες σας για θετικά νεα!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Γιατι κατω απο 1?? Η γυναικολογος μ μου ειχε πει κατω απο 2 κ εξωσωματικος που εχω 1,68 μ πε ειμαι πολυ καλα.. υπαρχει καποιο προβλημα κυρια Βασιλικη με πανω απο 1;

Εγω δεν ειμαι σιγουρα ειδικος στο θεμα θα σου πω ομως τι μου ειπαν εξωσωματικος κ ενδοκρινολογος ( δεν εχω ξεκινησει ακομα ωοληψια) ειχα κανει ενεσεις averkap για καταστολη λογω ενδομητριωσης μετα απο λαπαροσκοπιση η tsh προ χειρουργειου ηταν 0,95 μετα απο 5 μηνες που ξανααδιαθετησα κ εκανα τις εξετασεις για να περασω επιτροπη ηταν 1,53 ο εξωσωματικος μου λεει πηγαινε σε ενδοκρινολογο να δεις θυροειδη πριν ξεκινησουμε. Παω λοιπον μου λεει ειναι ψηλα για εξωσωματικη κ με βαζει να ξανακανω εξεταση. 0,95 ηρθε στα φυσιολογικα της μου ειπε ηταν λογο της καταστολης. Δεν ρωτησα ομως αν εμενε ψηλα τι θα επρεπε να κανω η αν ηταν προβλημα . Θα προτεινα να κλεισεις να σε δει κ ενας ενδοκρινολογος. Σου ευχομαι καλη επιτυχεια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Massa είπε:

Ευχαριστώ πολύ!! Με το καλό και τα δικά σου!!!

Ευχαριστω. Να αχουμε ολα τα κοριτσια καλα νεα σαν κ εσας σημερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...