Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσάς ο γιατρός στις πόσες μέρες σας είπε να πάτε για χοριακη? Και επίσης μετράτε από ωοληψια ή από εμβριομεταφορα?? 

 

Σε εμένα στις 12 ημέρες. Βάλαμε έμβρυα τριών ημερών. Από την ετ μετράμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσάς ο γιατρός στις πόσες μέρες σας είπε να πάτε για χοριακη? Και επίσης μετράτε από ωοληψια ή από εμβριομεταφορα?? 

 

Καλημέρα.κι εμένα μου είχε πει στις 9 μερες μετά την εμβρυομεταφορα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσάς ο γιατρός στις πόσες μέρες σας είπε να πάτε για χοριακη? Και επίσης μετράτε από ωοληψια ή από εμβριομεταφορα?? 

 

Καλημέρα @Nansi

9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα (με βλαστοκυστες) 

Εσένα πότε σου είπε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να είναι διδυμάκια 🙏🙏

και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι! Καλή επιτυχία 😘

Να σε καλά γλυκια μου σε ευχαριστώ παρα πολύ...... 

Να σκέφτεσαι θετικά να είσαι ήρεμη. Όλα θα πάνε τέλεια... Ο θεός είναι μεγάλος και το σύμπαν βλέπει τι έχουμε περάσει μέχρι να φτάσουμε εδώ συγουρα θα τα καταφέρουμε να κρατισουμε τους καρπούς του έρωτα μας στα χέρια μας...σε φιλώ καλή Κυριακή 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Γεια σου Νανσι μου!!! Εμενα ο γιατρος μετα την εμβρυομεταφορα μου λεει για χοριακη μετα απο 9 μερες! Με βλαστοκυστες βεβαια! 

 

στις πριν 5 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα @Nansi

9 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα (με βλαστοκυστες) 

Εσένα πότε σου είπε ;

Καλημέρα κορίτσια, και εγώ δύο βλαστοκυστες έβαλα και μου είπε κάνε χοριακη στις 14 μέρες, παίρνω 3 utrogestan την ημέρα και κάνω και μια innohep. Αλλά μια κοπέλα που κάναμε μαζί την εμβριομεταφορα μου είπε θα πάει την 9η γι'αυτό ρώτησα και εσάς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα η 9η μέρα πέφτει το Σάββατο, εγώ λέω να το αφήσω για Δευτέρα Τρίτη ... Την τρίτη έχει γενέθλια ο άντρας μου!!🤞🌺 Λέτε να μην του αγοράσω κάποιο δώρο και να περιμένω να του δείξω την χοριακη?? Αχ μακαριιιιιιιι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Εμένα η 9η μέρα πέφτει το Σάββατο, εγώ λέω να το αφήσω για Δευτέρα Τρίτη ... Την τρίτη έχει γενέθλια ο άντρας μου!!🤞🌺 Λέτε να μην του αγοράσω κάποιο δώρο και να περιμένω να του δείξω την χοριακη?? Αχ μακαριιιιιιιι

Εμένα είχε πει σε 11 μέρες, με βλαστοκύστες τεσσάρων ημερών. Έχεις υπομονή να το πας πιο μετά βρε θηρίο?? Συνήθως όλες σκαμε να πάμε νωρίτερα!! Να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά, έχεις ένα εμβρυακι μέσα σου που μεγαλώνει με αγάπη 💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2021 at 1:39 ΜΜ, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Δεύτερη μέρα περιόδου μετά από υστεροσκοπηση και μου είπαν να ξεκινήσω puregon  225μοναδες!!!έχω αγχωθεί!!!

Δεν χρειάζεται ανχος όπως μου είχε πει μια γυναίκα που κατάφερε να αποκτήσει δύο παιδιά μέσω εξωσωματική ,μόνο χαρά χρειάζεται τίποτα άλλο και τα υπόλοιπα θα έρθουν σίγουρα 😉 καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/5/2021 at 9:23 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ έχω ακόμα αίμα και σήμερα και τρομερούς πόνους αλλά είναι λογικό μου είπαν με τόσα που μου πήραν!σημερα σκεφτόμουν τελικά καλύτερα στον επόμενο κύκλο γιατί νιώθω τόσο ταλαιπωρημένη!περιμενω πως και πως να δω πόσες βλαστοκυστες θα γίνουν!

Το πέρασα κοπέλα μου και το ξέρω !! Περαστικά σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Εμένα η 9η μέρα πέφτει το Σάββατο, εγώ λέω να το αφήσω για Δευτέρα Τρίτη ... Την τρίτη έχει γενέθλια ο άντρας μου!!🤞🌺 Λέτε να μην του αγοράσω κάποιο δώρο και να περιμένω να του δείξω την χοριακη?? Αχ μακαριιιιιιιι

Με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακη και να του κάνεις δώρο αυτό το θαύμα :-) :-) και ο δικός μου άντρας έχει την Πέμπτη γενέθλια (διδυμακια χαχαχαχα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Nansi είπε:

 

Καλημέρα κορίτσια, και εγώ δύο βλαστοκυστες έβαλα και μου είπε κάνε χοριακη στις 14 μέρες, παίρνω 3 utrogestan την ημέρα και κάνω και μια innohep. Αλλά μια κοπέλα που κάναμε μαζί την εμβριομεταφορα μου είπε θα πάει την 9η γι'αυτό ρώτησα και εσάς..

Πως τα πας με τα utrogestan? Εγώ στα 10 λεπτά από τη στιγμή που τα παίρνω πέφτω σε λήθαργο … από την Παρασκευή πρέπει να κοιμάμαι 18 ώρες το 24ωρο 

Να δω πως θα μπορέσω να δουλέψω αύριο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Εμένα η 9η μέρα πέφτει το Σάββατο, εγώ λέω να το αφήσω για Δευτέρα Τρίτη ... Την τρίτη έχει γενέθλια ο άντρας μου!!🤞🌺 Λέτε να μην του αγοράσω κάποιο δώρο και να περιμένω να του δείξω την χοριακη?? Αχ μακαριιιιιιιι

Θα είναι όνειρο να του έκανες έκπληξη με τη χοριακη!! Το πολύ καντην εσύ νωρίτερα και αν όλα είναι καλα ετοίμασε του μία έκπληξη!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια κοριτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Με το καλό να έχεις μια τεράστια χοριακη και να του κάνεις δώρο αυτό το θαύμα :-) :-) και ο δικός μου άντρας έχει την Πέμπτη γενέθλια (διδυμακια χαχαχαχα)

Κορίτσια κατα αρχας να τους χαίρεστε τους άντρες σας με υγεια και ευχομαι απο καρδιάς φέτος να τους δώσετε το ωραιότερο δώρο!! ❤️❤️🙏❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nansi είπε:

Εμένα η 9η μέρα πέφτει το Σάββατο, εγώ λέω να το αφήσω για Δευτέρα Τρίτη ... Την τρίτη έχει γενέθλια ο άντρας μου!!🤞🌺 Λέτε να μην του αγοράσω κάποιο δώρο και να περιμένω να του δείξω την χοριακη?? Αχ μακαριιιιιιιι

Καλη επιτυχια κοριτσι!να πανε ολα τέλεια!σημερα μια χαρα θα δειξει! Ευχομαι Μια τεραστια χοριακη ,ενα τεραστιο δωρο ζωης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; να σας ρωτήσω, εσείς που τα βάλατε όλα κατάψυξη με έμβρυομεταφορά σε άλλο κύκλο πότε πληρώσατε;;; η τελευταία μου ενημέρωση από τους εμβρυολογους ήταν Τετάρτη κ μετά με πήρε κ η γιατρός μου κ τη ρώτησα κ μου είπε πρέπει να μου δώσουν ένα έγγραφο για το πόσα έμβρυα έχω στην κατάψυξη. Η γραμματεία δεν με έχει πάρει ακόμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; να σας ρωτήσω, εσείς που τα βάλατε όλα κατάψυξη με έμβρυομεταφορά σε άλλο κύκλο πότε πληρώσατε;;; η τελευταία μου ενημέρωση από τους εμβρυολογους ήταν Τετάρτη κ μετά με πήρε κ η γιατρός μου κ τη ρώτησα κ μου είπε πρέπει να μου δώσουν ένα έγγραφο για το πόσα έμβρυα έχω στην κατάψυξη. Η γραμματεία δεν με έχει πάρει ακόμα

Σε εμάς στις τρεις προηγούμενες ήταν ξεκάθαρο εξ αρχής ότι θα τα καταψύξουν και πληρώσαμε την κατάψυξη την ημέρα της ωοληψίας. Κάπου 400 για όλα, ήταν σύνολο 4. Δεν ξέρω γενικά τι γίνεται. Βέβαια δεν μας είχαν δώσει κανένα έγγραφο. Δεν ήταν τόσο οργανωμένο εκείνο το κέντρο.

Μην ανησυχείς! Θα σε πάρουν σόγουρα. Ειδικά όταν πρόκειται για χρήματα, κανείς δεν σε ξεχνάει. 
καλή επιτυχία εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου τι κάνετε;;; να σας ρωτήσω, εσείς που τα βάλατε όλα κατάψυξη με έμβρυομεταφορά σε άλλο κύκλο πότε πληρώσατε;;; η τελευταία μου ενημέρωση από τους εμβρυολογους ήταν Τετάρτη κ μετά με πήρε κ η γιατρός μου κ τη ρώτησα κ μου είπε πρέπει να μου δώσουν ένα έγγραφο για το πόσα έμβρυα έχω στην κατάψυξη. Η γραμματεία δεν με έχει πάρει ακόμα

Καλημέρα! Εγώ πλήρωσα για τις βλαστοκυστες και την κατάψυξη την 5η μέρα μετά την ωοληψια. Όταν δηλαδή με ενημέρωσαν πόσα έμβρυα είχαν προχωρήσει. Μου έδωσαν την ανάλυση με την ποιότητα και τις φωτογραφίες τους και αντίγραφο του εγγράφου για την κατάψυξη (πρέπει να το υπογράψετε αυτό) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Avocando είπε:

Εμένα είχε πει σε 11 μέρες, με βλαστοκύστες τεσσάρων ημερών. Έχεις υπομονή να το πας πιο μετά βρε θηρίο?? Συνήθως όλες σκαμε να πάμε νωρίτερα!! Να είσαι ήρεμη και να σκέφτεσαι θετικά, έχεις ένα εμβρυακι μέσα σου που μεγαλώνει με αγάπη 💕💕

Νομίζω ότι θα αντέξω να περιμένω γιατί φοβάμαι να την κάνω νωρίτερα μη τυχών και δείξει χαμηλό νούμερο και αγχωθω ακόμα περισσότερο... Πλέον λέω ότι είναι να γίνει έγινε αν είναι γραφτό μου να είμαι έγκυος θα το μάθω στην ώρα του....αυτά τα λέω τώρα που είμαι 4η μέρα από την εμβριομεταφορα δεν ξέρω πως θα είμαι σε μια βδομάδα 😂😂

στις πριν 12 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Πως τα πας με τα utrogestan? Εγώ στα 10 λεπτά από τη στιγμή που τα παίρνω πέφτω σε λήθαργο … από την Παρασκευή πρέπει να κοιμάμαι 18 ώρες το 24ωρο 

Να δω πως θα μπορέσω να δουλέψω αύριο 

Παίρνω κολπικά ένα πρωί ένα μεσημέρι ένα βράδυ από την ημέρα της ωοληψιας.... Τις πρώτες μέρες ήμουν κ εγώ σε καταστολή, πλέον την παλεύω κάπως καλύτερα αλλά καμιά φορά με πιάνει και εμένα να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου με τίποτα ανοιχτά..!! Υπομονή...!!😴

στις πριν 10 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Κορίτσια κατα αρχας να τους χαίρεστε τους άντρες σας με υγεια και ευχομαι απο καρδιάς φέτος να τους δώσετε το ωραιότερο δώρο!! ❤️❤️🙏❤️❤️

Ευχαριστούμε πολύ κοπέλα μου, κάθε χρόνο ήθελα να του κάνω κάτι ξεχωριστό δώρο διάλεγα ή κάτι που το ήθελε πάρα πολύ ή πηγαίναμε κανένα 2μερακι διακοπουλες.....μακάρι το φετινό μου δώρο να είναι και το καλύτερο όλων !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια όπως είπα και παραπάνω φοβάμαι να κάνω την χοριακη.... @Vasilique για την χοριακη στο δικό μου όνομα δίπλα μην βάλεις ημερομηνία γράψε απλά " όταν βρει το κουράγιο"..🤦🏻‍♀️😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Νομίζω ότι θα αντέξω να περιμένω γιατί φοβάμαι να την κάνω νωρίτερα μη τυχών και δείξει χαμηλό νούμερο και αγχωθω ακόμα περισσότερο... Πλέον λέω ότι είναι να γίνει έγινε αν είναι γραφτό μου να είμαι έγκυος θα το μάθω στην ώρα του....αυτά τα λέω τώρα που είμαι 4η μέρα από την εμβριομεταφορα δεν ξέρω πως θα είμαι σε μια βδομάδα 😂😂

Παίρνω κολπικά ένα πρωί ένα μεσημέρι ένα βράδυ από την ημέρα της ωοληψιας.... Τις πρώτες μέρες ήμουν κ εγώ σε καταστολή, πλέον την παλεύω κάπως καλύτερα αλλά καμιά φορά με πιάνει και εμένα να μην μπορώ να κρατήσω τα μάτια μου με τίποτα ανοιχτά..!! Υπομονή...!!😴

Ευχαριστούμε πολύ κοπέλα μου, κάθε χρόνο ήθελα να του κάνω κάτι ξεχωριστό δώρο διάλεγα ή κάτι που το ήθελε πάρα πολύ ή πηγαίναμε κανένα 2μερακι διακοπουλες.....μακάρι το φετινό μου δώρο να είναι και το καλύτερο όλων !!

Αυτό να κάνεις! Να πας την ημέρα που σου είπε ο γιατρός σου. Εξάλλου θα επανελέγχεις για μέρες. Γιατί να προσθέσεις άγχος στο άγχος! 
Το καλυτερότερο δώρο θα είναι για τον καλό σου και για εσένα! 
 

Χρειάζεται υπομονή πολλή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Κορίτσια όπως είπα και παραπάνω φοβάμαι να κάνω την χοριακη.... @Vasilique για την χοριακη στο δικό μου όνομα δίπλα μην βάλεις ημερομηνία γράψε απλά " όταν βρει το κουράγιο"..🤦🏻‍♀️😂😂😂

Πόσο σε νιώθω!!! Δεν μπορούσα να πάω από τη δεύτερη ετ και μετά. Είχα άρνηση. Να πας όμως με πίστη και αγάπη! Όλα για καλό γίνονται και ας βασανιζόμαστε μερικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια για πείτε να συζητήσουμε σήμερα.... Όσες έχετε κάνει εμβριομεταφορα, είχατε κάποιο σύμπτωμα τις επόμενες μέρες? Εγώ τίποτα λίγη υπνηλία και πόνο στο στήθος έχω αλλά φαντάζομαι είναι από τα utrogestan 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...