Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλημερα κορίτσια μόλις με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι τα 21 ήταν αυτά που διάλεξαν για να τα προχωρήσουν σε γονιμοποίηση και γονιμοποιήθηκαν τα 18 και περιμένουμε και τις επόμενες μέρες για να δούμε ποια θα φτάσουν βλαστοκυστες!ελπιζω έστω 5 να φτάσουν εσεις τι λέτε;

Καλημέρα !! Απ τα 21, γονιμοποιήθηκαν τα 18. Παρά πολύ καλά... είμαι σιγουρη ότι θα έχεις περισσότερες από 5 βλαστοκυστες. 
θυμάμαι αυτά τα τηλεφωνήματα απ το κεντρο, πέρσι τέτοιο καιρο... τα περίμενα πως κ πως. Κ όταν έβλεπα το νούμερο τους η καρδια μου χτυπούσε τόσο δυνατά... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Είχα ελάχιστο αίμα την ίδια μέρα από τα 25 προχώρησαν αρχικά τα 14 και από τα δεκατέσσερα πέντε βλαστοκυστες  5 ημερών 2ΑΑ ποιότητα 3ΒΓ ποιότητα και άλλα 2 φρέσκα έμβρυακια 3 ημερών που τα έκανα έμβρυο μεταφορά τον ίδιο μήνα αλλά δεν προχώρησαν !!τώρα θα πάω για δεύτερη έμβρυο μεταφορά των 2 τέλειων βλαστοκυστων ,τον Ιούνιο πρώτα ο Θεός!!

Με το καλό να υποδεχτεις τα εμβρυακια σου και να μείνουν για 9 μήνες!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Έκανα σήμερα κι εγώ ΕΤ δυο βλαστοκυστες 4ΒΒ και 2ΒΒ από κατάψυξη και τώρα θα περιμένω για χοριακη 31/5

ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά και να μεγαλώσει ένα μπεμπέ μέσα μου 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Περιμένω να διαβάσω για πολλά θετικά αποτελέσματα 

Καλή επιτυχία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Καλημερα κορίτσια μόλις με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι τα 21 ήταν αυτά που διάλεξαν για να τα προχωρήσουν σε γονιμοποίηση και γονιμοποιήθηκαν τα 18 και περιμένουμε και τις επόμενες μέρες για να δούμε ποια θα φτάσουν βλαστοκυστες!ελπιζω έστω 5 να φτάσουν εσεις τι λέτε;

Καλημέρα!Συγχαρητήρια!Σίγουρα θα φτάσουν!

Εμείς με χάλια σπέρμα είχαμε 8 γονιμοποιησεις και έφτασαν 6 σε βλαστοκύστες!

Θα πάνε όλα καλά!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Έκανα σήμερα κι εγώ ΕΤ δυο βλαστοκυστες 4ΒΒ και 2ΒΒ από κατάψυξη και τώρα θα περιμένω για χοριακη 31/5

ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά και να μεγαλώσει ένα μπεμπέ μέσα μου 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Περιμένω να διαβάσω για πολλά θετικά αποτελέσματα 

Καλη επιτυχια!!! Να ειναι αυτο το/α τυχερο/α μωρακι/α σου! Να εχεις μια μεγαλη κ χορταστικη χοριακη ευχομαι!

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Καλημερα κορίτσια μόλις με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι τα 21 ήταν αυτά που διάλεξαν για να τα προχωρήσουν σε γονιμοποίηση και γονιμοποιήθηκαν τα 18 και περιμένουμε και τις επόμενες μέρες για να δούμε ποια θα φτάσουν βλαστοκυστες!ελπιζω έστω 5 να φτάσουν εσεις τι λέτε;

Πολυ καλα! Μπραβο! Εμενα μου ειχαν πει οτι περιπου το 50% γινεται βλαστοκυστες συνηθως, φανταζομαι παιζουν πολλα ρολο αλλα στο ευχομαι ολοψυχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια... Δεύτερη μέρα περιόδου μετά από υστεροσκοπηση και μου είπαν να ξεκινήσω puregon  225μοναδες!!!έχω αγχωθεί!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Δεύτερη μέρα περιόδου μετά από υστεροσκοπηση και μου είπαν να ξεκινήσω puregon  225μοναδες!!!έχω αγχωθεί!!!

Καλησπέρα!Καλή αρχή!Να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Δεύτερη μέρα περιόδου μετά από υστεροσκοπηση και μου είπαν να ξεκινήσω puregon  225μοναδες!!!έχω αγχωθεί!!!

Καλή αρχη!! Και μόνο θετικές σκέψεις!!!ευχομαι από καρδιάς τα καλύτερα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλή αρχη!! Και μόνο θετικές σκέψεις!!!ευχομαι από καρδιάς τα καλύτερα αποτελεσματα

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ... Μακάρι να πάνε καλά για όλες μας ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Δεύτερη μέρα περιόδου μετά από υστεροσκοπηση και μου είπαν να ξεκινήσω puregon  225μοναδες!!!έχω αγχωθεί!!!

Γεια σου κοριτσι μου!! Να μην αγχωνεσαι καθολου... καλη αρχη να εχεις, ολα με το καλο!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 3:04 ΜΜ, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα σπίτι από την ωοληψια μου!πηραμε 31 καλά ωάρια!εννοειται πως δεν θα κάνω εμβρυομεταφορα σε αυτο τον κύκλο γιατί η Ε2 έφτασε 7000 αλλά δεν πειράζει ότι είναι για καλό ειναι!!!!περιμενω να δω τώρα ποσά θα προχωρήσουν !

Μπράβο βρε κορίτσι τα πήγες τέλεια συγχαρητήρια καλές γονημοποιησεις....!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ τον προηγούμενο μήνα αν και δεν είχα τόσα πολλά, είχα πάθει ήπια υπερδιέγερση, είχα και εγώ αιματακι μετά συν πολλά άλλα θέματα αλλά δόξα το θεό συνήλθα γρήγορα. Καλή ανάρρωση και με το καλό τον επόμενο μήνα να πάρεις τα έμβρυακια σου... Φιλάκια 🌷🌷🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2021 at 8:26 ΜΜ, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!! Καλέ πόσες είμαστε που έχουμε ξεκινήσει ήδη έχω χάσει το μέτρημα, καλή επιτυχία σε όλες μας!!!

Εγώ σήμερα έκανα εμβριομεταφορα, βάλαμε 2 εμβρυακια ΑΑ και περιμένω!!! Επίσης μπήκαμε και άλλα 4 κατάψυξη.

Κοριτσάκι μου, τι τέλεια..... με το καλό μια τεράστια χοριακη εύχομαι.....

Κοντά είμαστε στις μέρες  τι ωραία είμαστε πολλές ❤️❤️❤️❤️

Τώρα.... Χαλαρά, ξεκούραση και απόλαυσε τις μέρες σαν βασίλισσα.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες κοριτσι μου!!!! Συγχαρητήρια σε ολες μας για τη δύναμη ψυχής!!! Με συγκίνησες κι εμενα και δε θελω και πολυ 🙂

Και εγώ συγκινήθηκα ρε κορίτσια πάρα πολύ με όσα έγραψε και εγώ έτσι νιώθω από τον Σεπτέμβριο ειχα κλείσει ραντεβού επιτροπής για Γενάρη μετακόμισα από την επαρχία στην Αθήνα μόνο και μόνο για την εξωσωματική και όταν μετά από πολλές περιπέτειες τον Απρίλιο έκανα τις ενεσεις δεν το πίστευα μακάρι να τα καταφέρουμε... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

στις πριν 22 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Έκανα σήμερα κι εγώ ΕΤ δυο βλαστοκυστες 4ΒΒ και 2ΒΒ από κατάψυξη και τώρα θα περιμένω για χοριακη 31/5

ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά και να μεγαλώσει ένα μπεμπέ μέσα μου 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Περιμένω να διαβάσω για πολλά θετικά αποτελέσματα 

Συγχαρητήρια, Με το καλό μια μεγάλη χοριακη σου εύχομαι.... Να έχεις διδιμακια ❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 1:21 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> 19/5

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> 15/5

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@Nansi --> 20/5

@ΧΑΡΜΑ-->22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando


Καλημέρα κορίτσια! Καταρχάς θα ήθελα με τη σειρά μου να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια ανεξαρτήτως του σε ποιο στάδιο βρίσκονται αλλά ιδιαιτέρως σε εκείνα που έφτασαν στο τελευταίο στάδιο πριν να αγκαλιάσουν το όνειρό τους @ΧΑΡΜΑ@Dimi1981@blueheart-καλώς ήρθες κιόλας με την ευκαιρία- και @Nansi Μπράβο για την επιμονή κ την επιμονή σας!

@Margitcκαι @xrysasoulκαλώς μας ήρθατε! Εύχομαι να έρθουν όλα γρήγορα κ ξεκούραστα αν κ τα καλά κόποις κτώνται!

@Αννια27τι έγινε με την ωοληψία σου; Το έχασα νομίζω ... Έκανες; Θα κάνεις;

@Layla85Κάπου τώρα κοντά θα έκανες χοριακή ή λάθος θυμάμαι; Ενημέρωσέ μας αν θες ...

@JNtinaκαλή μου σε άφησα τελευταία για να σου πω πως νομίζω πως ήρθε η ώρα σου! Με το καλό κοριτσάκι μου να βάλεις τα εμβρυάκια σου! Ο αριθμός είναι σούπερ, το σ/κ κοίτα να ξεκουραστείς και η ερχόμενη Δευτέρα θα είναι η πιο όμορφη Δευτέρα της ζωής σου! Συνήθως τις Δευτέρες τις μισούμε αλλά αυτή η Δευτέρα για εσένα εύχομαι να είναι ξεχωριστή! 💚

Στα δικά μου τώρα, χθες πέρασα επιτροπή μαζί με την @Διόνη(συγχαρητήρια κ με το καλό να ξεκινήσεις το ταξίδι σου κοριτσάκι μου). Εγώ εχθές δεν πήρα στα χέρια μου την απόφαση καθόσον η χοριακή λόγω της ovitrelle που είχα κάνει ενόψει της ωοληψίας ήταν ανεβασμένη. Λογικό και επόμενο θα μου πεις! Ωστόσο η επιτροπή δεν με έκοψε, μου είπαν όταν μηδενίσει να πάρω να κλείσω εκ νέου ρνβ εκκρεμοτήτων. Αυτό το αναφέρω για να μην πανικοβάλλονται τα κορίτσια που είναι να περάσουν επιτροπή και είτε κάτι τους λείπει, είτε οι τιμές τους δεν είναι κ πολύ καλές @N.Angel.Η επιτροπή δεν κόβει εύκολα παρά μόνο σε ακραίες περιπτώσεις.  Συγκεκριμένα ο Πρόεδρος της επιτροπής που έτυχε και του μίλησα, μου είπε πως ετησίως βγάζουν -δεν θυμάμαι ακριβώς- ένα τρελό νούμερο αποφάσεων ...

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται ... Το πιστεύω!

Έκανα κάποιες διορθώσεις στο πινακάκι μας, αν κάποια ξέχασα να την περάσω ... Δώστε μου ένα credit, έρχεται σ/κ!

Καλησπέρα, 

Κάθε φορά που βλέπω να γράφεις σε νιώθω σαν να Είσαι σαν την μεγαλύτερη αδερφή μας (δεν το λέω ηλικιακά μην με παρεξηγείς) που περιμένω να δω τι θα πεις για να μάθω κάτι ή να μας συμβουλεψει, που μας δίνει κουράγιο, που χαίρεται με τις χαρες όλων που μοιράζετε και τα δικά της....εύχομαι να σου πανε όλα καλα γιατί έχω δει και τον δικό σου αγώνα...και να γεμίσει η αγκαλιά σου με την τόση αγάπη που έχεις.... 

 

Α και ένα μεγάλο ευχαριστώ για τις ευχές σου.... η ετ μου ήταν στης 18/5 και θα κάνω χοριακή στης 28/5 αν θες πρόσθεσε το στο τέλειο πινακάκι και εύχομαι να με αλλάξεις κατηγορία στο τέλος του μήνα 🙏🏻🙏🏻🙏🏻φιλάκια 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Μπράβο βρε κορίτσι τα πήγες τέλεια συγχαρητήρια καλές γονημοποιησεις....!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ τον προηγούμενο μήνα αν και δεν είχα τόσα πολλά, είχα πάθει ήπια υπερδιέγερση, είχα και εγώ αιματακι μετά συν πολλά άλλα θέματα αλλά δόξα το θεό συνήλθα γρήγορα. Καλή ανάρρωση και με το καλό τον επόμενο μήνα να πάρεις τα έμβρυακια σου... Φιλάκια 🌷🌷🌷

Εγώ έχω ακόμα αίμα και σήμερα και τρομερούς πόνους αλλά είναι λογικό μου είπαν με τόσα που μου πήραν!σημερα σκεφτόμουν τελικά καλύτερα στον επόμενο κύκλο γιατί νιώθω τόσο ταλαιπωρημένη!περιμενω πως και πως να δω πόσες βλαστοκυστες θα γίνουν!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Εγώ έχω ακόμα αίμα και σήμερα και τρομερούς πόνους αλλά είναι λογικό μου είπαν με τόσα που μου πήραν!σημερα σκεφτόμουν τελικά καλύτερα στον επόμενο κύκλο γιατί νιώθω τόσο ταλαιπωρημένη!περιμενω πως και πως να δω πόσες βλαστοκυστες θα γίνουν!

Ναι γλυκια μου πέρασες τόσα σε καταλαβαίνω απόλυτα. Εγώ από τους πόνους ούτε υποθετο δεν μπορούσα να βάλω υπέφερα... Καλύτερα στον επόμενο κύκλο να ηρεμισει και το σώμα σου και οι ορμόνες σου να φτιάξεις μετά και ενδομητριο α! και επίσης έχει μεγάλο ποσοστό επιτυχίας η ετ σε διαφορετικό κύκλο μετα την ωολιψια έτσι μου χε πει κ ο εμβριολογος μου εμένα. Θα έμβρυακια σου θα τα πάνε τέλεια!!!!!!!!!!!!!! Με το καλό....!!!! Οταν θα σου πουν θα ανακουφιστείς...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!! Να μας πεις τα νεα της χοριακης σου που σου ευχομαι να ειναι θετικότατη!!! 

Ευχαριστώ πολύ! Και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι 🤗 καλή επιτυχία !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Αννια27 είπε:

Με το καλό να γαντζωθουν μέσα τα μπεμπακια σου και τέλος του μήνα να δεις μια τεράστια χοριακη κοπέλα μου στο εύχομαι ολόψυχα !!!

Ευχαριστώ πολύ!!! Να δω πως θα αντέξω να περιμένω μέχρι τέλος του μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Καλημερα κορίτσια μόλις με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι τα 21 ήταν αυτά που διάλεξαν για να τα προχωρήσουν σε γονιμοποίηση και γονιμοποιήθηκαν τα 18 και περιμένουμε και τις επόμενες μέρες για να δούμε ποια θα φτάσουν βλαστοκυστες!ελπιζω έστω 5 να φτάσουν εσεις τι λέτε;

Καλή επιτυχία κορίτσι μου! Θα πάρεις αρκετές βλαστοκυστες, είμαι σίγουρη 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Και εγώ συγκινήθηκα ρε κορίτσια πάρα πολύ με όσα έγραψε και εγώ έτσι νιώθω από τον Σεπτέμβριο ειχα κλείσει ραντεβού επιτροπής για Γενάρη μετακόμισα από την επαρχία στην Αθήνα μόνο και μόνο για την εξωσωματική και όταν μετά από πολλές περιπέτειες τον Απρίλιο έκανα τις ενεσεις δεν το πίστευα μακάρι να τα καταφέρουμε... 🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Συγχαρητήρια, Με το καλό μια μεγάλη χοριακη σου εύχομαι.... Να έχεις διδιμακια ❤️❤️❤️🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Σε ευχαριστώ πολύ! Μακάρι να είναι διδυμάκια 🙏🙏

και σε σένα ότι καλύτερο εύχομαι! Καλή επιτυχία 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσάς ο γιατρός στις πόσες μέρες σας είπε να πάτε για χοριακη? Και επίσης μετράτε από ωοληψια ή από εμβριομεταφορα?? 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 11:55 ΠΜ, ο/η Vasilique είπε:

Κορίτσι σ' εμένα στοίχισε 1.200 περίπου εάν θυμάμαι καλά αλλά ήταν διαγνωστική ... Την είχα κάνει τον Οκτώβριο ... Το πότε μπορείς να ξεκινήσεις θα σου το πει μωρέ ο γιατρός σου. Εξαρτάται από το τι θα σου κάνει αφού μιλάς για επεμβατική ...

 

Πολλα δεν ειναι για διαγνωστικη;ευχαριστω πολυ απλα λιγο το αγχος λιγο η ανυπομονησια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 21/5/2021 at 8:46 ΜΜ, ο/η blueheart είπε:

Για επεμβατική θα υπολογίσεις γύρω στα 1500 € 

διαγνωστική γύρω στα 800 €

 

μετα από πόσο καιρό φαντάζομαι θα στο πει ο γιατρός. Εγώ ξεκίνησα διαδικασία μετά από 4 μήνες περίπου γιατί περίμενα ενδιάμεσα και την έγκριση από την επιτροπή  

ευχαριστω πολυ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!! Εσάς ο γιατρός στις πόσες μέρες σας είπε να πάτε για χοριακη? Και επίσης μετράτε από ωοληψια ή από εμβριομεταφορα?? 

 

Γεια σου Νανσι μου!!! Εμενα ο γιατρος μετα την εμβρυομεταφορα μου λεει για χοριακη μετα απο 9 μερες! Με βλαστοκυστες βεβαια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...