Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Κουράγιο και μην απελπίζεστε!!! Δυσκολίες υπάρχουν πολλές, αλλά όλες επιθυμούμε τόοοσο πολύ να γίνουμε μητέρες που θα τα καταφέρουμε! Η επιστήμη έχει προχωρήσει πάρα πολύ και η ηλικία της γυναίκας δεν είναι πλέον απαγορευτική.

@Lucia79Επειδή βλέπω ότι αναφέρεστε και σε θέματα διατροφής, να σας πω και εγώ την εμπειρία μου μιας και ασχολούμαι αρκετά.

Θέμα με το ζάχαρο δεν είχα ποτέ, αλλά έχω ταλαιπωρηθεί από διάφορα αυτοάνοσα, τα οποία έχουν υποχωρήσει πολύ και κάποια έχουν εξαφανιστεί από τότε που ξεκίνησα να προσέχω πολύ τη διατροφή μου. Έχω αναφέρει και προηγουμένως ότι είμαι vegan, αλλά δεν θα εστιάσω σε αυτό διότι έγινα λόγω ηθικής και ιδεολογίας και όχι για λόγους υγείας. Το κρέας το έκοψα 16 χρόνια πριν και από τότε άρχισα να νιώθω μεγάλη ευεξία.  Όμως τα γαλακτοκομικά ήταν τελικά το μεγαλύτερο πρόβλημα! Από τότε που τα έκοψα όλα μαχαίρι πραγματικά είδα τεράστια βελτίωση με τα αυτοάνοσα και την υγεία μου. Τέρμα οι χρόνιοι πόνοι, η πεσμένη διάθεση και οι επισκέψεις σε ένα σωρό ειδικότητες γιατρών! Τα τελευταία χρόνια καταναλώνω μόνο φυτικό γάλα και γιαούρτι. Το ξέρω πως είναι θέμα γεύσης και συνήθειας, αλλά σας προτείνω να κάνετε μια προσπάθεια. Ιδίως το αγελαδινό γάλα και κρέας είναι ότι χειρότερο! Όσον αφορά ζυμαρικά, δημητριακά κτλ καταναλώνω μόνο ολικής άλεσης. Ποτέ τίποτα λευκό! Προσπαθείστε να εισάγετε στο διαιτολόγιο σας κινόα, φαγόπυρο, κεχρί καθώς και πολλούς σπόρους όπως λιναρόσπορο, chia, καναβόσπορο κλπ. Επίσης η ζάχαρη. Τρομερά βλαβερή, δεν προσφέρει τίποτα εκτός από γεύση. Υπάρχουν άπειροι τρόποι να φάτε φοβερά γλυκά χωρίς ίχνος πρόσθετης ζάχαρης. Πχ εγώ χρησιμοποιώ πολύ τους χουρμάδες. Με σωστή καθοδήγηση ειδικού διατροφολόγου θα δείτε τεράστια διαφορά και θα αποφύγετε τα φάρμακα. Αξίζει να δοκιμάσετε!

 

Τα μηνύματα μου χρειάζονται έγκριση επειδή είμαι νέο μέλος, αργούν πολύ να εμφανιστούν και χάνονται :(

Συμφωνώ απόλυτα αναφορικά με τα γαλακτοκομικά (όχι για όλες τις περιπτώσεις), το αγελαδινό γάλα (σε όλες τις περιπτώσεις), το ίδιο και το μοσχαρίσιο κρέας, τους σπόρους και τα δημητριακά, τη ζάχαρη και το άσπρο αλεύρι. Για το θέμα της ζωικής πρωτεΐνης καλό είναι να το ψάξει κανείς, αλλά αυτό είναι προσωπική επιλογή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η troia είπε:

Πολύ ευχαρίστως να γράψω αναλυτικά την ιστορία μου με το ζάχαρο!

Λοιπόν, η δική μου καμπύλη ζαχάρου ήταν επίπεδη, 90, 90, 90, ενώ η καμπύλη ινσουλίνης μου φυσιολογική. Αρχικά ο ενδοκρινολόγος μου μου έστειλε ένα πρόγραμμα διατροφής από συνεργαζόμενη διατροφολόγο που έχει στο γραφείο του για το οποίο δεν με χρέωσε, αλλά από την άλλη η διατροφολόγος μου εξήγησε επιγραμματικά κάποια πράγματα και δεν με παρακολουθούσε στενά. Οπότε η πληροφόρηση ήταν ελλιπής. Και έκανα τα εξής τραγικά λάθη: 

Καταρχήν το πρωινό μου ήταν το πλέον ακατάλληλο...Έτρωγα κάθε πρωί άσπρο ψωμί με βούτυρο και μέλι και αγελαδινό γάλα (άλλο κεφάλαιο τα γαλακτοκομικά για τη γονιμότητα, όχι όμως σε σχέση με το διαβήτη) ή κάποιο κέικ ή άλλο γλύκισμα που μπορεί να είχαμε στο σπίτι μαζί με αγελαδινό γάλα. Όλα λάθος!!!!!!! Επίσης επειδή μου είχε πει ο ενδοκρινολόγος ότι πρέπει να τρώω κάθε 3 με 4 ώρες κάτι, η ρουτίνα μου στη δουλειά ήταν να τρώω κάθε μέρα τοστ με άσπρο ψωμί. Τέλος, επειδή μου ήταν εύκολο ειδικά τις μέρες που δεν προλάβαινα να μαγειρέψω κάτι πιο δύσκολο, τα ζυμαρικά τα είχα στο πρόγραμμα μια φορά την εβδομάδα τουλάχιστον, κι αυτά άσπρα, όχι ολικής άλεσης. Συν όλους τους άλλους υδατάνθρακες, π.χ. πατάτες, λευκό ψωμί που ήταν στην καθημερινότητά μου. 

Σαν συνέπεια, τον επόμενο χρόνο που μέτρησα ζάχαρο νηστείας είχε πάει στο 97 και τότε ο ενδοκρινολόγος μου ξεκίνησε glucofage. 

Αυτή που με εκπαίδευσε σε σχέση με τη διατροφή ήταν η κυρία που μου έκανε βελονισμό. Με έβαλε να τηρήσω ένα ημερολόγιο διατροφής για μία εβδομάδα και πάνω σε αυτό μου έκανε διορθώσεις. Τις εξής: 

Μου εξήγησε για τους καλούς υδατάνθρακες που είναι το ρύζι, η κινόα, το φαγόπυρο κτλ. Μου περιόρισε το ψωμί και μου το αντικατέστησε με ψωμί ζέας. Τα ζυμαρικά μου τα έβαλε στη διατροφή μόνο μία φορά το μήνα και αυτά από αλεύρι ζέας (αυτό για τη γλουτένη, η οποία επίσης πρέπει να αποφεύγεται διότι φουντώνει τις φλεγμονές ή και να κόβεται τελείως σε περίπτωση δυσανεξίας - εδώ να πω ότι στο Έλενα η Τσεκούρα μου έκανε και εξετάσεις για δυσανεξία σε τροφές). Το πρωινό μου πλέον απαρτιζόταν από κάτι με αυγό ή από γιαούρτι με πέτσα με διάφορα (π.χ. ξηρούς καρπούς, κόκκινα φρούτα, αλλά όχι μέλι) ή μια φορά στις 10 μέρες από τηγανίτες βρώμης και ζέας, όχι όμως το ίδιο κάθε μέρα. Το καθημερινό τοστάκι πλέον το έτρωγα μια στο τόσο και είχα βρει άλλα σνακ για τη διάρκεια της μέρας (π.χ. ξηρούς καρπούς, τυρί με παξιμάδι χαρουπιού κτλ.) Επίσης έτρωγα πια με το ρολόι. 

Όταν είχα ήδη εφαρμόσει αυτή τη διατροφή για περίπου ένα χρόνο και ρώτησα τον ενδοκρινολόγο αν είναι σύμφωνος να κόψω το glucofage τώρα που πληροφορήθηκα καλύτερα περί διατροφής μου απάντησε δείχνοντάς μου μελέτη που έλεγε ότι η επίδραση του τρόπου ζωής είναι μεγαλύτερη από αυτή του φαρμάκου και μου έδωσε το ελεύθερο να το κόψω. Ωστόσο, γνωρίζω από φαρμακοποιό ότι το glucofage επιδρά αντίστροφα στη γήρανση των κυττάρων και γι' αυτό και γνωρίζω ενδοκρινολόγους αναπαραγωγής που το δίνουν προληπτικά χωρίς παθολογική καμπύλη ζαχάρου μόνο και μόνο για να βελτιωθεί η ποιότητα των ωαρίων. 

Σαν συμβουλή έχω να σου πω να πας σε διατροφολόγο για να σου βάλει τα πράγματα σε μία σειρά, αλλά να βεβαιωθείς ότι γνωρίζει κάποια πράγματα περί γονιμότητας (αυτά που γράφει ο οδηγός διατροφής του site "to make a mommy" αν τον έχεις διαβάσει) και να μην σου κάνει λάθη τέτοιου είδους. 

Σε ευχαριστώ που τα μοιράστηκες όλα αυτα. Έχω ήδη πάει σε δική μου διατροφολόγο που ναι μεν δεν είναι εξειδικευμένη σε γονιμότητα, της έχω όμως στείλει λινκ από το to make a mommy και τη ρωτάω για διαφορα, όπως πχ τώρα πρόσφατα για τον καφέ, επειδή στο σαητ συστήνουν να κοπεί η καφεΐνη. Η διατροφολόγος δεν ήταν υπέρ αλλά μου είπε ότι θα μελετήσει λίγο τα άρθρα στα οποία παραπέμπει αυτή από το σαητ και θα μου απαντήσει. Στο μεταξύ κάνω την προσπάθεια μου να τον κόψω αλλά είναι δύσκολο…Από γαλακτοκομικά αν κατάλαβα καλά τρως γιαούρτι αλλά έχεις κόψει όλα τα υπόλοιπα? Και το τυρι δλδ?

Γενικα η διατροφή είναι μεγάλο κεφάλαιο αλλά πιστεύω ότι εδώ και χρόνια έχω κόψει κάποια στάνταρ ανθυγιεινά. Απλώς αυτό το θέμα με την καμπυλη και τα 6 γεύματα με έχει αιφνιδιάσει εδώ και ένα μήνα και δεν είμαι καν σίγουρη ότι τα 6 γεύματα με βοηθανε. Αλλά αυτό είναι πολύ εξειδικευμένο θέμα δικό μου…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια καθίστε φρόνιμες και μην ψάχνετε συμπτώματα! Πάρα πολλές γυναίκες δεν έχουν απολύτως κανένα σύμπτωμα και τελικά διαπιστώνουν την εγκυμοσύνη μέρες μετά την καθυστέρηση της περιόδου. Φάτε νύχια καλύτερα χαχαχα Εγώ τα ξέβαψα κιόλας και είμαι πανέτοιμη να τα τσακίσω 😜  Παρασκευή έχω ωοληψία...άγχος και χαρά ταυτόχρονα! Καλά τα βιντεάκια που λέτε τα έχω δει και εγώ όλα!! Τώρα το έχω ρίξει στο καθάρισμα ροδιών!

Διδυμομανούλα μου @Vasilique μπορείς να με βάλεις ωοληψία 24/9 και χοριακή 8/10; Ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

γιατί αν είναι αρνητικό θέλω πρώτα να προετοιμαστώ ψυχολογικά για τη χοριακή. οσο για τη βλαστοκύστη το εμαθα οτι ηταν 6ης μέρας οταν πηγαμε για την ετ. πιστευα οτι ηταν 5ης (και γω δεν ρωτησα η αληθεια μολις μου ειπαν για βλαστοκυστη θεωρησα οτι ηταν 5ης μέρας). Οταν μου εδειξαν το εμβρυο στην οθονη πριν την ετ ειδα οτι ειχε αρχισει να εκολλαπτεται αλλα με το αγχος που ειχα δεν μπορεσα να ρωτησω τιποτα. τωρα αν αυτο ειναι καλο ή κακο το οτι ειχε σχεδον εκκολαφθει δεν το ξερω και δεν θελω και να ρωτησω πια.  

Ποιότητα σου είπαν ;το ότι είχε ξεκινήσει την εκκόλαψη είναι πολύ θετικό .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ποιότητα σου είπαν ;το ότι είχε ξεκινήσει την εκκόλαψη είναι πολύ θετικό .

μολις πηρα το εμβυρολογικό: εκκολαπτόμενη βλαστοκύστη 6ης μέρα ποιότητας 5ΑΒ 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

μολις πηρα το εμβυρολογικό: εκκολαπτόμενη βλαστοκύστη 6ης μέρα ποιότητας 5ΑΒ 🙄

Μια τέτοια βλαστοκύστη ήταν της κολλητής μου το παιδάκι που τώρα κλείνει τα 3!!

Με μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μια τέτοια βλαστοκύστη ήταν της κολλητής μου το παιδάκι που τώρα κλείνει τα 3!!

Με μια τεράστια χοριακή σου εύχομαι.

σ'ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις ελπίδες!!!! απλά σήμερα μ' έχει πάρει απο κάτω γιατι δεν έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα πλέον. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kk88 συναγωνίστρια που είσαι? πήγες για υπέρηχο?

Εγώ πήγα σήμερα 6η μέρα διέγερσης και έχω 5 ωάρια από την δεξιά ωοθήκη που δεν ανταποκρινόταν ΠΟΤΕ στις προηγούμενες διεγέρσεις και 1 στην αριστερή. Κοντά σε μέγεθος όχι ίδια ολα αλλά κοντά.

Σάββατο πάω για ωοληψία.

Με έπιασε νευρικό γέλιο και γελούσε και ο γιατρός του λέω είστε σίγουρος οτι εχει δώσει τόσα η δεξιά? Μέχρι που τα μετρήσαμε μαζί και μου λέει ήταν ώρα να την ξυπνήσουμε.

Οπότε βήμα βήμα και ο θεός βοηθός γιατί μετά αναλαμβάνει και το σπέρμα.

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η blueocean είπε:

σ'ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις ελπίδες!!!! απλά σήμερα μ' έχει πάρει απο κάτω γιατι δεν έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα πλέον. 

Κορίτσι σου εύχομαι κι εγώ όλα να πάνε τέλεια και να είναι η τυχερή σου!! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 συναγωνίστρια που είσαι? πήγες για υπέρηχο?

Εγώ πήγα σήμερα 6η μέρα διέγερσης και έχω 5 ωάρια από την δεξιά ωοθήκη που δεν ανταποκρινόταν ΠΟΤΕ στις προηγούμενες διεγέρσεις και 1 στην αριστερή. Κοντά σε μέγεθος όχι ίδια ολα αλλά κοντά.

Σάββατο πάω για ωοληψία.

Με έπιασε νευρικό γέλιο και γελούσε και ο γιατρός του λέω είστε σίγουρος οτι εχει δώσει τόσα η δεξιά? Μέχρι που τα μετρήσαμε μαζί και μου λέει ήταν ώρα να την ξυπνήσουμε.

Οπότε βήμα βήμα και ο θεός βοηθός γιατί μετά αναλαμβάνει και το σπέρμα.

 

 

 

 

Μπράβο κορίτσι μου τέλεια σου πήγε θα δεις και με το σπερμα θα πάει μια χαρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 συναγωνίστρια που είσαι? πήγες για υπέρηχο?

Εγώ πήγα σήμερα 6η μέρα διέγερσης και έχω 5 ωάρια από την δεξιά ωοθήκη που δεν ανταποκρινόταν ΠΟΤΕ στις προηγούμενες διεγέρσεις και 1 στην αριστερή. Κοντά σε μέγεθος όχι ίδια ολα αλλά κοντά.

Σάββατο πάω για ωοληψία.

Με έπιασε νευρικό γέλιο και γελούσε και ο γιατρός του λέω είστε σίγουρος οτι εχει δώσει τόσα η δεξιά? Μέχρι που τα μετρήσαμε μαζί και μου λέει ήταν ώρα να την ξυπνήσουμε.

Οπότε βήμα βήμα και ο θεός βοηθός γιατί μετά αναλαμβάνει και το σπέρμα.

 

 

 

 

μπραβο βρε κοριτσι με το καλο!!!!! να μεγαλώσουν κ αλλα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

μολις πηρα το εμβυρολογικό: εκκολαπτόμενη βλαστοκύστη 6ης μέρα ποιότητας 5ΑΒ 🙄

Είναι σούπερ το εμβρυακι !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κορίτσι μου να σαι καλά και μακάρι να έχεις δίκιο ,τα συμπτώματα επανήλθαν ίσως ήταν ιδέα μου αλλά κρατάω πολύ μικρό καλάθι πια ,ίσως διαίσθηση δεν ξέρω θα δείξει το Σάββατο!Σε ευχαριστω παρά πολύ παντως για την εμψύχωση σου και σε εσενα ευχομαι να πάνε ολα καλα να γίνεις μανούλα σύντομα 😊

Mε επιβεβαίωμενη κύηση και τα συμπτωματα έρχονται και φεύγουν. :-)

Εδω ήμαστε γουρλουδες.. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueocean είπε:

σε μένα έχουν εξαφανιστεί δεν νιώθω τίποτα. ουτε το στήθος ποναει ουτε τίποτα....κρατάω και 'γω μικρο καλάθι πλεόν...εντάξει μ' εχει πιάσει κατάθλιψη ήδη.😭

Καλε γτ τέτοια φατσουλα.. αντε καλε τίποτα δεν είχα και δεν έχω μέχρι τώρα. :-)

Να έχεις μεγάλο καλάθι να χωράει το μωρο. :-*

τζάμπα ψάχνετε συμπτώματα σας το λέω με πολύ πολύ αγάπη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Mε επιβεβαίωμενη κύηση και τα συμπτωματα έρχονται και φεύγουν. :-)

Εδω ήμαστε γουρλουδες.. 🥰

λέγε παρασκευαίδου! παρουσίασου! πως παμε;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 συναγωνίστρια που είσαι? πήγες για υπέρηχο?

Εγώ πήγα σήμερα 6η μέρα διέγερσης και έχω 5 ωάρια από την δεξιά ωοθήκη που δεν ανταποκρινόταν ΠΟΤΕ στις προηγούμενες διεγέρσεις και 1 στην αριστερή. Κοντά σε μέγεθος όχι ίδια ολα αλλά κοντά.

Σάββατο πάω για ωοληψία.

Με έπιασε νευρικό γέλιο και γελούσε και ο γιατρός του λέω είστε σίγουρος οτι εχει δώσει τόσα η δεξιά? Μέχρι που τα μετρήσαμε μαζί και μου λέει ήταν ώρα να την ξυπνήσουμε.

Οπότε βήμα βήμα και ο θεός βοηθός γιατί μετά αναλαμβάνει και το σπέρμα.

 

 

 

 

Τόσο γρήγορα θα πας για την ωοληψια; άντε με το καλό να τα πάρεις κ να γονιμοποιηθουν κ να γίνουν κ υγιείς βλαστοκυστες!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 συναγωνίστρια που είσαι? πήγες για υπέρηχο?

Εγώ πήγα σήμερα 6η μέρα διέγερσης και έχω 5 ωάρια από την δεξιά ωοθήκη που δεν ανταποκρινόταν ΠΟΤΕ στις προηγούμενες διεγέρσεις και 1 στην αριστερή. Κοντά σε μέγεθος όχι ίδια ολα αλλά κοντά.

Σάββατο πάω για ωοληψία.

Με έπιασε νευρικό γέλιο και γελούσε και ο γιατρός του λέω είστε σίγουρος οτι εχει δώσει τόσα η δεξιά? Μέχρι που τα μετρήσαμε μαζί και μου λέει ήταν ώρα να την ξυπνήσουμε.

Οπότε βήμα βήμα και ο θεός βοηθός γιατί μετά αναλαμβάνει και το σπέρμα.

 

 

 

 

Αντε ρε κοριτσαρε.... αυτά είναι. Με το καλοοο... :-) και τώρα θα σου δώσει και τα καλύτερα ωαρια. Έκανε διακοπές μωρε ήθελε ξεκούραση χαχαχαχ :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

λέγε παρασκευαίδου! παρουσίασου! πως παμε;;;

Καλά πάμε :-) περιμένω τον επόμενο υπερηχο είναι στις 4.10 δεν είχε πιο νωρις ούτε για δειγμα . Λέω δεν πειράζει εγω θα πάω να δω κατευθείαν και το φύλλο χαχαχαχαχ 

Εσυ για λέγε..  πως είσαι? Έχεις πονους ή φύγαν; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Τόσο γρήγορα θα πας για την ωοληψια; άντε με το καλό να τα πάρεις κ να γονιμοποιηθουν κ να γίνουν κ υγιείς βλαστοκυστες!! Καλή επιτυχία σου εύχομαι!! 🙏🙏

Είμαι καλό κορίτσι δεν φέρνω αντιρρήσεις 😁😁 Εδώ τα ψάχναμε με το κυάλι τώρα που τα βρήκαμε μη τα χάσουμε. 🥰 Σε ευχαριστώ πολύ φιλιά στα διδυμάκια.

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε ρε κοριτσαρε.... αυτά είναι. Με το καλοοο... :-) και τώρα θα σου δώσει και τα καλύτερα ωαρια. Έκανε διακοπές μωρε ήθελε ξεκούραση χαχαχαχ :-*

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά. Ξεκουράσου εσύ και το σποράκι σου 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Mε επιβεβαίωμενη κύηση και τα συμπτωματα έρχονται και φεύγουν. :-)

Εδω ήμαστε γουρλουδες.. 🥰

Αυτό είναι το μον σίγουρο ,είστε γουρλουδες και με το παραπάνω ,εκεί ποντάρω και εγω ακόμα 😂😱😁😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Είμαι καλό κορίτσι δεν φέρνω αντιρρήσεις 😁😁 Εδώ τα ψάχναμε με το κυάλι τώρα που τα βρήκαμε μη τα χάσουμε. 🥰 Σε ευχαριστώ πολύ φιλιά στα διδυμάκια.

Σε ευχαριστώ πολύ μακάρι να πάνε όλα καλά. Ξεκουράσου εσύ και το σποράκι σου 🥰

Εδω θα είμαι να σε περιμένω:-* 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλά πάμε :-) περιμένω τον επόμενο υπερηχο είναι στις 4.10 δεν είχε πιο νωρις ούτε για δειγμα . Λέω δεν πειράζει εγω θα πάω να δω κατευθείαν και το φύλλο χαχαχαχαχ 

Εσυ για λέγε..  πως είσαι? Έχεις πονους ή φύγαν; 

εγω ειμαι αισθητα καλύτερα, όχι για πολλά πολλά βέβαια ακόμα, οι εντονοι οι πονοι έφυγαν, έχουν μείνει πιο πολύ κράμπες που ελπίζω να φύγουν και αυτές σιγά σιγά, και σήμερα περιμένω τα καλά νέα για βλαστοκύστες 5 ημερών.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Frid είπε:

Αυτό είναι το μον σίγουρο ,είστε γουρλουδες και με το παραπάνω ,εκεί ποντάρω και εγω ακόμα 😂😱😁😘

Και εγώ έτσι σκόραρα απ τη στιγμή που είχα δει το όνομα νου στον πίνακα ήμουν σίγουρη ότι θα είμαι έγκυος:-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kk88 συναγωνίστρια που είσαι? πήγες για υπέρηχο?

Εγώ πήγα σήμερα 6η μέρα διέγερσης και έχω 5 ωάρια από την δεξιά ωοθήκη που δεν ανταποκρινόταν ΠΟΤΕ στις προηγούμενες διεγέρσεις και 1 στην αριστερή. Κοντά σε μέγεθος όχι ίδια ολα αλλά κοντά.

Σάββατο πάω για ωοληψία.

Με έπιασε νευρικό γέλιο και γελούσε και ο γιατρός του λέω είστε σίγουρος οτι εχει δώσει τόσα η δεξιά? Μέχρι που τα μετρήσαμε μαζί και μου λέει ήταν ώρα να την ξυπνήσουμε.

Οπότε βήμα βήμα και ο θεός βοηθός γιατί μετά αναλαμβάνει και το σπέρμα.

 

 

 

 

ευχομαι να παν όλα καλά! ο Θεός θα βοηθήσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

σ'ευχαριστώ πολύ, μου δίνεις ελπίδες!!!! απλά σήμερα μ' έχει πάρει απο κάτω γιατι δεν έχω κανένα μα κανένα σύμπτωμα πλέον. 

Η παρασκευη είναι κοντά και θα πάρεις μια τριψηφια χοριακη και θα κλαις από χαρά ακούς;;;έτσι θα μελετάμε και έχει ο θεός για όλες μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...