Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 23 λεπτά, ο/η papant είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. 

Αλήθεια είναι οτι έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες που βρισκω στο ιντερνέτ και τόσα χρόνια δεν έχω βρει ένα γιατρό που να του έχω εμπιστοσύνη. Αυτός που πάω τα τελευταία χρόνια θεωρείτε από τους καλούς, πήγα συστημένη από μια φίλη και είναι και γιατρός που πηγαίνουν και «γνωστές» κυρίες. Παρόλα αυτά πέρα του παπ δεν μου έχει προσφέρει κάτι. Οταν έκανα τις αιματολογικές μπήκα στο γραφείο του, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ κακές, μου έδωσε ένα χαρτί για το τμήμα εξωσωματικής του ΙΑΣΩ έδωσα 100 ευρώ και έφυγα. Σε ένα λεπτό μέσα! Ούτε μου απάντησε στις ερωτήσεις μου , ούτε μου έδωσε κάποια παραπάνω εξήγηση ή πληροφορία. Βγήκα από το ιατρείο σα ζομπι.

@troia Αν θέλεις στείλε μου τα link που ανέφερες,

Στο Έλενα δε θέλω να πάω γιατί δεν είχα καλή εμπειρία και δεν θέλω να  παιδεύομαι πάλι με ραντεβού και αναμονές στο δημόσιο. Έχω ιδιωτική ασφάλεια από την εργασία του συζύγου και πιθανά να μπορώ να δικαιολογήσω εκεί κάποιες εξετάσεις.

Με την υιοθεσία θα προχωρήσουμε ασχέτως εξωσωματικής, το έχουμε πάρει απόφαση γιατι μπορεί να πάρει πάνω απο 2 χρόνια και αν μέχρι τότε έχουμε τριδυμα το βλέπουμε! :) Για αυτό και δε σκέφτομαι την περίπτωση με ξένα ωάρια, προτιμώ την υιοθεσία. 

Απλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω.

Εσείς που έχετε περάσει ή περνάτε τη διαδικασία της εξωσωματικής επιλέξατε βάση κέντρου ή βάση γιατρού;

Έχετε κάποια συγκεκριμένη πρόταση να μου κάνετε σε γιατρό ή κέντρο;

Και αντίστοιχα υπάρχει κάποιος γιατρός που θα με αποτρέπατε να πάω;

Θέλω τόσο πολύ να βρω έναν σωστό επιστήμονα που να με καθοδηγήσει.

Όσες έχουμε περάσει τα στάδια της υιοθεσίας θα σου πούμε ότι είναι όνειρο θερινής νυκτός εκτός αν είσαι διατεθειμένη να υιοθετήσεις παιδάκι άνω των 7 ετών.  Ιδιωτικά πάλι θα χρειαστείς πάρα πολλά χρήματα που δ ν διαθέτεις. Το τμήμα καθεξιν αποβολών που σου πρότεινε η Τροία είναι μια πάρα πολύ καλή αρχή πίστεψέ με και δεν είναι καθόλου χάσιμο χρόνου. Μάλιστα αν θέλεις έχω να σου δώσω ραντεβού μέσα στον Οκτώβριο. Δεν έχεις απευθυνθεί σε εξειδικευμένο γυναικολόγο υπογονιμότητας υπάρχουν πολλοί αξιόλογοι. Μεγάλα και αξιόλογα κέντρα επίσης αλλά δεν θα σου χαϊδεψω τα αυτιά έχουμε ίδια ηλικία έχεις ελάχιστες έως μηδαμινές πιθανότητες να τα καταφέρεις με δικά σου ωάρια και αυτό θα στο πουν όλοι..... Μην σου χρυσών το χάπι αν έχεις χρήματα για μόνο μία προσπάθεια οι καλύτερες πιθανότητες σου είναι με δωρεά ωαρίων. Ότι άλλο θέλεις στείλε μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Τόσο κόπο έκανες για να μείνεις έγκυος ούτε που να σκεφτείς την δουλειά μόνο το μωρό σου .

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Τι σχέση έχεις με τον διευθυντή, με τους συναδέλφους , κατά πόσο θα έχεις συμπαράσταση, πόσο θα σε συζητήσουν, τι έχεις μοιραστεί έως τώρα κλπ.

Υποχρεωμένη να αναφέρεις τον λόγω της αναρρωτικής δεν είσαι.

Εγώ που έχω καεί με αποβολές δεν το είπα ποτέ. Οχι από ταμπού αλλά δεν ήθελα να έρθω σε δυσκολη θέση να συζητήσω κάτι αν πήγαινε κάτι στραβά όπως και έγινε. Έχω ρίξει μεγάλο αγώνα στην δουλειά να σταματήσουν οι αδιάκριτες ερωτήσεις τύπου "εσείς πότε με το καλό ένα παιδάκι, άντε τι περιμένετε?" και όλα τα σχετικά που ποτέ δεν γίνονται από καλοπροαίρετο ενδιαφέρον αλλά από καθαρό κουτσομπολιό.

Είχα σκοπό να μιλήσω για την εγκυμοσύνη μου μετά την αυχενική αλλά δεν έχω καταφέρει να φτάσω εκεί.

Ευχαριστώ πολύ  κορίτσια .

Στην Γερμανία και με άντρες μόνο τέτοιες ερωτήσεις δεν είχα ποτέ . Ούτε  φοβάμαι αν δεν πάει καλά τις ερωτήσεις. 

Με αγχώνει ότι θα πουν πάλι άρρωστη βγηκε; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η papant είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. 

Αλήθεια είναι οτι έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες που βρισκω στο ιντερνέτ και τόσα χρόνια δεν έχω βρει ένα γιατρό που να του έχω εμπιστοσύνη. Αυτός που πάω τα τελευταία χρόνια θεωρείτε από τους καλούς, πήγα συστημένη από μια φίλη και είναι και γιατρός που πηγαίνουν και «γνωστές» κυρίες. Παρόλα αυτά πέρα του παπ δεν μου έχει προσφέρει κάτι. Οταν έκανα τις αιματολογικές μπήκα στο γραφείο του, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ κακές, μου έδωσε ένα χαρτί για το τμήμα εξωσωματικής του ΙΑΣΩ έδωσα 100 ευρώ και έφυγα. Σε ένα λεπτό μέσα! Ούτε μου απάντησε στις ερωτήσεις μου , ούτε μου έδωσε κάποια παραπάνω εξήγηση ή πληροφορία. Βγήκα από το ιατρείο σα ζομπι.

@troia Αν θέλεις στείλε μου τα link που ανέφερες,

Στο Έλενα δε θέλω να πάω γιατί δεν είχα καλή εμπειρία και δεν θέλω να  παιδεύομαι πάλι με ραντεβού και αναμονές στο δημόσιο. Έχω ιδιωτική ασφάλεια από την εργασία του συζύγου και πιθανά να μπορώ να δικαιολογήσω εκεί κάποιες εξετάσεις.

Με την υιοθεσία θα προχωρήσουμε ασχέτως εξωσωματικής, το έχουμε πάρει απόφαση γιατι μπορεί να πάρει πάνω απο 2 χρόνια και αν μέχρι τότε έχουμε τριδυμα το βλέπουμε! :) Για αυτό και δε σκέφτομαι την περίπτωση με ξένα ωάρια, προτιμώ την υιοθεσία. 

Απλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω.

Εσείς που έχετε περάσει ή περνάτε τη διαδικασία της εξωσωματικής επιλέξατε βάση κέντρου ή βάση γιατρού;

Έχετε κάποια συγκεκριμένη πρόταση να μου κάνετε σε γιατρό ή κέντρο;

Και αντίστοιχα υπάρχει κάποιος γιατρός που θα με αποτρέπατε να πάω;

Θέλω τόσο πολύ να βρω έναν σωστό επιστήμονα που να με καθοδηγήσει.

Κάθε κοπέλα έχει να σου προτείνει γιατρό που δεν την κάλυψε ή/και είχε κακή εμπειρία ,αλλά για κάποια άλλη ειναι θεός γιατί της έδωσε το παιδάκι της .Επομένως είναι δύσκολη η επιλογή κατά αυτό τον τρόπο.

Θα σου πρότεινα να διαβάσεις ιστορίες κοριτσιών με παρόμοιο προφίλ με το δικό σας και σε αυτό το φόρουμ αλλά και στο parents cafe, πολυ διάβασμα όμως , να αποκτήσεις κάποια δικά σου κριτήρια όσο αυτό ειναι εφικτό και να κάνεις 3-4 ραντεβού με τους γιατρούς της επιλογής σας και μετά να αποφασίσεις με βάση το ένστικτό σου.

Σχετικά με το Ελενα και το τμήμα αποβολών ,επειδή δυστυχώς το επισκέφτηκα μετά από δυο παλίνδρομες, έχω να πω τα καλύτερα και θα ήθελα πολύ να το έχω επισκευτεί πολύ πριν ξεκινήσω την οποιαδήποτε προσπάθεια υποβοηθούμενης, στα 35 οταν ξεκινούσα, θα έκανα ολοκληρωμένο έλεγχο, θα έλυνα πολλές απορίες, θα είχα γνώσεις και κριτήριο να απαντήσω σε πολλες μπαρούφες γιατρών και ίσως μέχρι τώρα τα 40 να είχα και το παιδάκι μου.

Όποια και αν είναι η απόφασή σας πολύ καλή επιτυχία να έχετε.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ  κορίτσια .

Στην Γερμανία και με άντρες μόνο τέτοιες ερωτήσεις δεν είχα ποτέ . Ούτε  φοβάμαι αν δεν πάει καλά τις ερωτήσεις. 

Με αγχώνει ότι θα πουν πάλι άρρωστη βγηκε; 

Τότε για να μην έχεις ΚΑΙ ΑΥΤΟ το άγχος πες το για να είσαι ήρεμη.

Βασικά κάνε αυτό που επιθυμείς για να είσαι όσο γίνεται πιο ήρεμη.

ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ..Ξέρω οτι το σκέφτηκες.. Σε βλέπω😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε κορίτσια είμαι σε δίλημμα... 

Θα είμαι κρεβατωμενη μέχρι 04.10 :-/2 εβδομαδες . 

Τι θα κάνατε στη θέση μου; να το πω στον διευθυντή; να μη νομίζει ότι βγήκα άρρωστη ετσι ή όχι; 

Ρώτησα να πάω εφόσον έχω εύκολη δουλειά η απάντηση είναι όχι.  Όχι πολλές σκάλες, καναπέ και ηρεμία 

Είναι πολύ νωρίς απο τη μια να το ανακοινώσεις αλλά αφού θα πάρεις άδεια κ μπορεί κ να ξανά χρειαστείς κ στο μέλλον κι άλλη άδεια μήπως να το έλεγες για να ξέρουν τι να περιμένουν;; κ εγώ το είχα πει στον εργοδότη μου, ιδιώτη μεν, πριν κάνω την εμβρυομεταφορα ότι ενδεχομένως να σταματούσα τη δουλειά σε περίπτωση εγκυμοσύνης κ η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά που με έπαιρναν τηλ να με ρωτήσουν δε μου άρεσε καθόλου, ένιωθα αρνητική ενέργεια κ ότι τους ξεβολεψα αλλά κανένας δεν μπορούσε να μου καταλογισει αν μη τι άλλο ότι δεν ενημέρωσα πολύ νωρίτερα για να με αντικαταστήσει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/9/2021 at 9:16 ΜΜ, ο/η Futuremommy είπε:

Κορίτσια σας χαιρετώ! Είμαι καινούργια συμμετοχή στο φόρουμ ☺️ Έκανα την έμβρυομεταφορά μου το προηγούμενο Σάββατο και θα πάμε για χοριακη τη Δευτέρα. Δεν ξέρω αν είχατε την ίδια εμπειρία αλλά δεν έχω κανένα απολύτως σύμπτωμα. Δεν έχω καν τα συμπτώματα που θα έπρεπε να έχω από τις ενέσεις και τα χάπια. Δεν νιώθω απολύτως ΤΊΠΟΤΑ! Ούτε φούσκωμα ή πόνο στο στήθος, ούτε κακή διάθεση, ούτε υπερευαισθησια, ούτε πόνους περιόδου! Δεν ξέρω τι να σκεφτώ! Μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που ζω!

Κοπέλα μου καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σου θα σου πω ότι μετά την εμβρυομεταφορα με 2 κατεψυγμένες βλαστοκυστες 5 ημερών, μέχρι την μέρα της χοριακης το μόνο σύμπτωμα που είχα ήταν ένα τράβηγμα χαμηλά. Ούτε πόνους ουτε τίποτα ούτε στήθος πρησμένο. Κ η χοριακη μου ήταν 347 τώρα είμαι 16 εβδομάδων και περιμένω δίδυμα. Εύχομαι θετικές χοριακες σε όλα τα κορίτσια μέσα από την καρδιά μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Να μοιραστώ και εγώ τα νέα μου.

Είμαι στην 8η μέρα διέγερσης. Σήμερα έκανα πάλι υπέρηχο και μου είπαν πως όλα προχωράνε άριστα. Στον προηγούμενο υπέρηχο ηρέμησα όταν είδα καλή πρόοδο και χάρηκα πάρα πολύ, αλλά σήμερα αγχώθηκα να πω την αλήθεια. Όλο μου λένε τέλειο το ένα άριστο το άλλο και κάπως κάτι με έπιασε...δεν θέλω να παρασυρθώ και μετά να πάει κάτι στραβά. Είναι και η πρώτη μου προσπάθεια και είμαι κάπως συγκρατημένη, αν και αισιόδοξη. Έχω πάρα πολλά αυγουλάκια, πάνω από 10 (χάθηκα στο μέτρημα), αλλά διαφορετικών διαστάσεων, από 8-18mm νομίζω. Τους είπα ότι ανησυχώ που δεν είναι όλα τα ίδια, αλλά είπαν ότι δεν υπάρχει λόγος, θα ωριμάσουν και τα άλλα μπλα μπλα μπλα, όλα λέει θα τα πάρουμε, το ενδομήτριο ιδανικό, θα γίνει ετ σε αυτό τον κύκλο. Είναι νορμαλ αυτό; Έτσι ήταν και εσάς, διαφορετικά μεγέθη; Τα περισσότερα βέβαια είναι αρκετά κοντά. Θα ξαναπάω για υπέρηχο την Τετάρτη.

Επίσης, μετά τον υπέρηχο πήγα κολυμβητήριο. Δεν έκανα τίποτα τρελά, απαλά και με προσοχή. Ένιωσα αναζωογονημένη. Αλλά τώρα νιώθω κάποιες μικρές ενοχλήσεις. Έκανα βλακεία;;; Τους ρώτησα πριν πάω και είπαν δεν υπάρχει θέμα με ελαφριά άσκηση. Πω πω με βλέπω να κάθομαι σπίτι σαν καλή κοτούλα για τον επόμενο μήνα!!! 😁

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Είναι πολύ νωρίς απο τη μια να το ανακοινώσεις αλλά αφού θα πάρεις άδεια κ μπορεί κ να ξανά χρειαστείς κ στο μέλλον κι άλλη άδεια μήπως να το έλεγες για να ξέρουν τι να περιμένουν;; κ εγώ το είχα πει στον εργοδότη μου, ιδιώτη μεν, πριν κάνω την εμβρυομεταφορα ότι ενδεχομένως να σταματούσα τη δουλειά σε περίπτωση εγκυμοσύνης κ η αλήθεια είναι ότι κάθε φορά που με έπαιρναν τηλ να με ρωτήσουν δε μου άρεσε καθόλου, ένιωθα αρνητική ενέργεια κ ότι τους ξεβολεψα αλλά κανένας δεν μπορούσε να μου καταλογισει αν μη τι άλλο ότι δεν ενημέρωσα πολύ νωρίτερα για να με αντικαταστήσει!! 

Είναι θεματακι    είχα βγει στην εξωσωματική, βγήκα και τώρα.. 

Αλλα δεν γίνεται αφού με λέει η γυναικολόγος εσύ πρέπει να κάνεις ότι είναι να το βοηθήσεις φαντάσου να πας να σου έρθει αίμα πιο πολυ; θα το έχεις τυψεις. 

Του είπα αν θέλει να κάνω home Office  απ το κρεβάτι.  Θα το σκεφτεί και με πει αύριο. Εγώ θέλω πολύ ώστε να περνάει και ο καιρός. 

Παντως απ την στιγμή που αύξησα προγεστερονη έχω πολύ πολύ λιγότερο αίμα βασικα έχω καφέ σαν αυτό που είμαστε στα τελειώματα. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είναι θεματακι    είχα βγει στην εξωσωματική, βγήκα και τώρα.. 

Αλλα δεν γίνεται αφού με λέει η γυναικολόγος εσύ πρέπει να κάνεις ότι είναι να το βοηθήσεις φαντάσου να πας να σου έρθει αίμα πιο πολυ; θα το έχεις τυψεις. 

Του είπα αν θέλει να κάνω home Office  απ το κρεβάτι.  Θα το σκεφτεί και με πει αύριο. Εγώ θέλω πολύ ώστε να περνάει και ο καιρός. 

Παντως απ την στιγμή που αύξησα προγεστερονη έχω πολύ πολύ λιγότερο αίμα βασικα έχω καφέ σαν αυτό που είμαστε στα τελειώματα. 

 

Μπραβο ρε κοριτσι μου!!! Κατσε να ηρεμησεις και να βοηθήσεις και το μικρουλακι σου!!! 
Οσο για τη δουλεια αν δεν νιωθεις άβολα πες το για να τελειωνεις και να μην λενε οτι κανεις κοπάνα! Οπως νιωθεις εσυ καλυτερα, ΕΣΥ!! Εσενα θα σκεφτεις μονο και μετα δουλειες κτλ… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου...βοήθησες και εσύ άλλωστε πάρα πολύ και σε ευχαριστώ........πως είσαι σήμερα????

Γλυκούλα μου... ♥️

Είμαι καλύτερα δεν ένιωθα κάτι μόνο το μεσημέρι που ξάπλωσα να κοιμηθώ εκεί ένιωσα κάτι τσιμπήματα στη μήτρα, μπορεί να είναι η προγεστερόνη δεν βγάζεις άκρη τα έχουμε πει αυτά δεν υπάρχουν συμπτώματα... Έτσι κι αλλιώς και πιο παλιά τα ξαναειχα αυτά πριν την περίοδο και είναι η προγεστερόνη που τα προκαλεί... Οπότε απλά προσπαθώ να ξεχαστω γιατί είναι πολύ νωρίς, έχω φάει τα νύχια μου από την αγωνία όμως... Έχω δει κάθε βιντεάκι στο youtube με θέμα την εμβρυομεταφορα και μετά την εμβρυομεταφορα και τεστακια μετά την εμβρυομεταφορα χαχχα κατάλαβες τη φάση μου... 

Τρελή σου λέω !! 😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Λες????Αφού έκανα όλη την διαδικασία και με οβιτελ και τα έμβρυα μεγάλωναν και έγιναν πέμπτης μέρας  πως να τα έβαζα στις 18????? να τα βάζαμε καταψυξη για κάποιες μέρες???αυτό δεν έχει σημασία και με την οβιτρελ???? 

Συμφωνώ κι εγώ εδώ με την Κατερίνα. Αν βάλατε βλαστοκυστη 5 ημερών την 12 ημέρα του κύκλου που είπες λάθος δεν είναι ? Εδώ λέμε ότι πρέπει να μπει 5 ημέρες μετά την ωορρηξία! Την ovitrelle ποια ημέρα την έκανες ? Δηλαδή υπολόγισε ποια ημέρα έκανες την ωορρηξία και ότι έπρεπε να περιμένετε 5 μέρες να ταιριάξει χρονικά το έμβρυο με το ενδομήτριο. Αυτό έχω ακούσει και αυτό μου φαίνεται λογικό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Συμφωνώ κι εγώ εδώ με την Κατερίνα. Αν βάλατε βλαστοκυστη 5 ημερών την 12 ημέρα του κύκλου που είπες λάθος δεν είναι ? Εδώ λέμε ότι πρέπει να μπει 5 ημέρες μετά την ωορρηξία! Την ovitrelle ποια ημέρα την έκανες ? Δηλαδή υπολόγισε ποια ημέρα έκανες την ωορρηξία και ότι έπρεπε να περιμένετε 5 μέρες να ταιριάξει χρονικά το έμβρυο με το ενδομήτριο. Αυτό έχω ακούσει και αυτό μου φαίνεται λογικό... 

Αυτό ακριβώς έκανα δηλαδή 5 ημέρες μετά την ωορηξία έβαζα τα έβρυα... άφου πάντα έκανα οβιτρελ....σωστά τα βάζαμε....βάση της οβιτρελ γινόταν η μεταφορά...αυτο που λέει η κατερίνα είναι σε τεχνητό κύκλο όχι σε φυσικό που έκανα εγώ....Άλλωστε δεν μπορούσε να γίνει και διαφορετικά γιατί περίμενα να γίνουν τα έμβρυα βλαστοκύστες για να τα μεταφέρω....

Καλά αυτό με τα βίντεο το έκανα και εγώ έτσι....όλες οι τρελές τα ίδια κάνουμε είναι απίστευτο.....χχαχαχχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Συμφωνώ κι εγώ εδώ με την Κατερίνα. Αν βάλατε βλαστοκυστη 5 ημερών την 12 ημέρα του κύκλου που είπες λάθος δεν είναι ? Εδώ λέμε ότι πρέπει να μπει 5 ημέρες μετά την ωορρηξία! Την ovitrelle ποια ημέρα την έκανες ? Δηλαδή υπολόγισε ποια ημέρα έκανες την ωορρηξία και ότι έπρεπε να περιμένετε 5 μέρες να ταιριάξει χρονικά το έμβρυο με το ενδομήτριο. Αυτό έχω ακούσει και αυτό μου φαίνεται λογικό... 

ξέρεις μάλλον τι γίνεται της δίνει μεγάλη δόση ορμόνης και 7η μέρα την βάζει και κάνει οβιτρελ. Αφού πλέον έχουν φτάσει 18χιλ. Τα ωάρια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Αυτό ακριβώς έκανα δηλαδή 5 ημέρες μετά την ωορηξία έβαζα τα έβρυα... άφου πάντα έκανα οβιτρελ....σωστά τα βάζαμε....βάση της οβιτρελ γινόταν η μεταφορά...αυτο που λέει η κατερίνα είναι σε τεχνητό κύκλο όχι σε φυσικό που έκανα εγώ....Άλλωστε δεν μπορούσε να γίνει και διαφορετικά γιατί περίμενα να γίνουν τα έμβρυα βλαστοκύστες για να τα μεταφέρω....

Καλά αυτό με τα βίντεο το έκανα και εγώ έτσι....όλες οι τρελές τα ίδια κάνουμε είναι απίστευτο.....χχαχαχχαχα 

Ναι κατάλαβα τι λες... Σορρυ!! Ε ήταν απλά θέμα ατυχίας !! Αλλά μια φορά γίνονται αυτά τώρα θα είναι η τυχερή σου γιατί είσαι νεότατη δεν έχεις κάποιο προβλήμα όλα θα πάνε καλά !! 

Χαχαχα ναι ρε συ απίστευτο !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Katerinaki83 είπε:

ξέρεις μάλλον τι γίνεται της δίνει μεγάλη δόση ορμόνης και 7η μέρα την βάζει και κάνει οβιτρελ. Αφού πλέον έχουν φτάσει 18χιλ. Τα ωάρια .

 7η ημέρα οβιτρελ είναι νωρίς δεν είναι ?? Τα ωάρια πρέπει να γίνονται αργά και σταθερά όχι πολύ σύντομα.... εμένα μου είχε μειώσει τη δόση στα μισά για να μη μεγαλώνουν τόσο γρήγορα ώστε να καθυστερήσουμε λίγο παρόλο που μεγάλωναν όλα ομοιόμορφα, δεν είχα μισά μεγάλα μισά μικρά... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

ξέρεις μάλλον τι γίνεται της δίνει μεγάλη δόση ορμόνης και 7η μέρα την βάζει και κάνει οβιτρελ. Αφού πλέον έχουν φτάσει 18χιλ. Τα ωάρια .

Ναι κάνω μεγάλη δόση λόγω φτωχης ανταπόκρισης...κάτσε να δούμε πως θα με πάει αυτή την φορά.... σήμερα είμαι στην 5η ημέρα....και εγω επανάληψη υπερήχου την Τετάρτη για να δούμε πως τα πάω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

 

Ευχαριστώ πολύ  κορίτσια .

Στην Γερμανία και με άντρες μόνο τέτοιες ερωτήσεις δεν είχα ποτέ . Ούτε  φοβάμαι αν δεν πάει καλά τις ερωτήσεις. 

Με αγχώνει ότι θα πουν πάλι άρρωστη βγηκε; 

Αγάπη πες ότι έπαθες γαστρεντερίτιδα και βρες έναν γιατρό να σου γράψει αναρρωτική 5 εργάσιμες ώστε να γλιτώσεις έτσι μια εβδομάδα... Μετά βλέπεις τι θα κάνεις , αν πρέπει να μείνεις κι άλλο στο κρεβάτι τους το λες... Εγώ έτσι θα έκανα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

 7η ημέρα οβιτρελ είναι νωρίς δεν είναι ?? Τα ωάρια πρέπει να γίνονται αργά και σταθερά όχι πολύ σύντομα.... εμένα μου είχε μειώσει τη δόση στα μισά για να μη μεγαλώνουν τόσο γρήγορα ώστε να καθυστερήσουμε λίγο παρόλο που μεγάλωναν όλα ομοιόμορφα, δεν είχα μισά μεγάλα μισά μικρά... 

 

Δεν ξέρω κορίτσια θα παρακολουθήσω πιο στενά αυτή την φορά την διαδικασία....δεν έχουν τρομερή διαφορά τα ωοθυλάκια....επίσης αν δεν πάρω εγώ μεγάλη δόση lh στην αρχή δεν παράγω όπως φάνηκε στην προηγούμενη διέγερση σε αντίθεση με την τωρινή που ανταποκρίθηκα καλύτερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

 7η ημέρα οβιτρελ είναι νωρίς δεν είναι ?? Τα ωάρια πρέπει να γίνονται αργά και σταθερά όχι πολύ σύντομα.... εμένα μου είχε μειώσει τη δόση στα μισά για να μη μεγαλώνουν τόσο γρήγορα ώστε να καθυστερήσουμε λίγο παρόλο που μεγάλωναν όλα ομοιόμορφα, δεν είχα μισά μεγάλα μισά μικρά... 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Ναι κάνω μεγάλη δόση λόγω φτωχης ανταπόκρισης...κάτσε να δούμε πως θα με πάει αυτή την φορά.... σήμερα είμαι στην 5η ημέρα....και εγω επανάληψη υπερήχου την Τετάρτη για να δούμε πως τα πάω...

Να σου πω πως όσο μεγαλύτερη δόση παίρνεις τόσο χειρότερα .εγώ πήγα με σερπαφαρ και 150 δόση μενοπουρ έκανα οβιτρελ 11η μέρα και πήρα ακριβώς τα ίδια ωάρια .ο οργανισμός όση ορμόνη και να πάρεις δεν παράγει ωάρια μεγαλώνει να ήδη υπάρχον .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Αίντε να δούμε την Τετάρτη....επίσης η @Eva29 έχει πολυκυστικές θα σε βοηθήσει πολύ.....

@evaki33 καλώς ήρθες !! Έχω κι εγώ πολυκιστικες, ότι θες με ρωτάς !! 

Ξεκινάς Νοεμβρη είδα με το καλό λοιπόν!! Πόσο χρονών είσαι ?

Εμείς κάνουμε εξωσωματικη λόγω σπέρματος πάντως,

Σου εύχομαι σύντομα ένα μωράκι ♥️

Επεξεργάστηκε από Eva29
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν αναδιατυπώνω τώρα που κοιταξα καλά το ημερολόγιο...την πρώτη φορά που έκανα διέγερση έκανα οβιτρελ 10 η μέρα, ωοληψία 12η μέρα  και μεταφορά 2 η μερας την 14η μερα.

Την επόμενη πήγα με φυσικό χωρίς φαρμακα, απολύτως τίποτα και την 5 η μέρα είχα ένα 18 αρη και έκανα οβιτρελ και ωοληψία την 7 η μέρα και μεταφορά την 12 η μέρα.....

Αρα σωστά τα έκανε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι κάνω μεγάλη δόση λόγω φτωχης ανταπόκρισης...κάτσε να δούμε πως θα με πάει αυτή την φορά.... σήμερα είμαι στην 5η ημέρα....και εγω επανάληψη υπερήχου την Τετάρτη για να δούμε πως τα πάω...

Εσυ μόλις αλλάξεις ημερομηνία εμβρυομεταφορας κατευθείαν δίδυμα .θα το δεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Εσυ μόλις αλλάξεις ημερομηνία εμβρυομεταφορας κατευθείαν δίδυμα .θα το δεις.

χαχαχχα εεε θα το κάνω δεν βαριέσαι όλα τα έκανα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Λοιπόν αναδιατυπώνω τώρα που κοιταξα καλά το ημερολόγιο...την πρώτη φορά που έκανα διέγερση έκανα οβιτρελ 10 η μέρα, ωοληψία 12η μέρα  και μεταφορά 2 η μερας την 14η μερα.

Την επόμενη πήγα με φυσικό χωρίς φαρμακα, απολύτως τίποτα και την 5 η μέρα είχα ένα 18 αρη και έκανα οβιτρελ και ωοληψία την 7 η μέρα και μεταφορά την 12 η μέρα.....

Αρα σωστά τα έκανε.... 

Ναι όντως σωστά τα έκανε.... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Γλυκούλα μου... ♥️

Είμαι καλύτερα δεν ένιωθα κάτι μόνο το μεσημέρι που ξάπλωσα να κοιμηθώ εκεί ένιωσα κάτι τσιμπήματα στη μήτρα, μπορεί να είναι η προγεστερόνη δεν βγάζεις άκρη τα έχουμε πει αυτά δεν υπάρχουν συμπτώματα... Έτσι κι αλλιώς και πιο παλιά τα ξαναειχα αυτά πριν την περίοδο και είναι η προγεστερόνη που τα προκαλεί... Οπότε απλά προσπαθώ να ξεχαστω γιατί είναι πολύ νωρίς, έχω φάει τα νύχια μου από την αγωνία όμως... Έχω δει κάθε βιντεάκι στο youtube με θέμα την εμβρυομεταφορα και μετά την εμβρυομεταφορα και τεστακια μετά την εμβρυομεταφορα χαχχα κατάλαβες τη φάση μου... 

Τρελή σου λέω !! 😋

ποιό βίντεο είναι αυτό??  για πες!! 4 more days to go....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...