Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 53 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου καλησπέρα......τα νέα μου έχουν ως εξής.....είμαι στην 4η μέρα της διέγερσης και έχω 3 ωοθυλάκια δεξιά 12 αρια όλα3 αριστερά κοντά στα 8 χιλιοστά περίπου. Δεν ξέρω αν θα μεγαλώσουν και τα άλλα τρία....σημασία βέβαια έχει ότι αυτή τη φορά τα πήγα λίγο καλύτερα και μάλλον το μιξ φαρμάκων με έπιασε.....δεν ξέρω τι να κάνω να χαρώ????? επόμενος υπέρηχος Τετάρτη...σήμερα ξεκιναω  και ανταγωνιστές @evaki33 καλωσήρθες στην παρέα μας..........

Μπράβο συναγωνίστρια μια χαρά τα έχεις πάει.

Και εγώ πάντως αυτό ήξερα για τους ανταγωνιστές για να μεγαλώσουν οσο γίνεται ομοιόμορφα και να μην γίνει η ωορηξία στα μεγαλύτερα νωρίτερα.

Φυσικά και θα μεγαλώσουν και τα άλλα τρία τι στο πηγάδι κατούρησαν? 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

ενδομήτριο καταπληκτικό σύμφωνα με τον γιατρό και χωρίς σικλακούρ.....νομίζω κοντά στο 10 την πρώτη φορά έκανα την μεταφορά 14 ημέρα και την επόμενη φορά 12 η μέρα.... εδώ να σου πω ότι έχω μικρό κύκλο 24-26 ημέρες

Την έκανες παρά πολύ νωρίς .πες ότι κανείς 13 μέρα ωορρηξία και 5 τα έμβρυα έπρεπε να τα βάλεις 18.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Παρά πολύ καλα είναι... 6 θυμάσαι τι σε ειπα για την κοπέλα δίπλα μου? 

6 έβγαλε και 6 γονιμοποίηθηκαν! 

Συν ότι μπορεί να μη τα βλέπετε και όλα;-) στέλνω θετική σκέψη. 

Μακάρι Παναγίτσα μου....και εγώ σου στέλνω καλή μου όλη μου την θετική σκέψη και ενέργεια...όλα θα πάνε καλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο συναγωνίστρια μια χαρά τα έχεις πάει.

Και εγώ πάντως αυτό ήξερα για τους ανταγωνιστές για να μεγαλώσουν οσο γίνεται ομοιόμορφα και να μην γίνει η ωορηξία στα μεγαλύτερα νωρίτερα.

Φυσικά και θα μεγαλώσουν και τα άλλα τρία τι στο πηγάδι κατούρησαν? 😁

Τι να πω μακάρι να μεγαλώσουν....για πες μου τα δικά σου φιλενάδα πως τα πας????/υπέρηχος????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Μακάρι Παναγίτσα μου....και εγώ σου στέλνω καλή μου όλη μου την θετική σκέψη και ενέργεια...όλα θα πάνε καλα...

Εδω  είμαι και στο λέω ότι θα γίνει αυτή τη φορααααα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

@BlackCat δώσε μου στίγμα τι νέα έχεις?????

Τετάρτη πάω εγώ για υπέρηχο να δω τι ψάρια έχουμε πιάσει.

Μέχρι στιγμής έχω τσιμπήματα στην δεξιά ωθοήκη (από εχθές το βράδυ) που η δεξιά σε ολες τις προηγούμενες φορές κοιμόταν όρθια και δεν έδινε τίποτα. Τώρα ξύπνησε ? τι να πω θα δείξει.

Και έχω και εξάψεις για λίγη ώρα μετά τις ενέσεις. Φαντάσου να ξεκινήσω και προγεστερόνη τι έχει να γίνει.

Βέβαια μπορεί να φταίει και η ζέστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Την έκανες παρά πολύ νωρίς .πες ότι κανείς 13 μέρα ωορρηξία και 5 τα έμβρυα έπρεπε να τα βάλεις 18.

Λες????Αφού έκανα όλη την διαδικασία και με οβιτελ και τα έμβρυα μεγάλωναν και έγιναν πέμπτης μέρας  πως να τα έβαζα στις 18????? να τα βάζαμε καταψυξη για κάποιες μέρες???αυτό δεν έχει σημασία και με την οβιτρελ???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τετάρτη πάω εγώ για υπέρηχο να δω τι ψάρια έχουμε πιάσει.

Μέχρι στιγμής έχω τσιμπήματα στην δεξιά ωθοήκη (από εχθές το βράδυ) που η δεξιά σε ολες τις προηγούμενες φορές κοιμόταν όρθια και δεν έδινε τίποτα. Τώρα ξύπνησε ? τι να πω θα δείξει.

Και έχω και εξάψεις για λίγη ώρα μετά τις ενέσεις. Φαντάσου να ξεκινήσω και προγεστερόνη τι έχει να γίνει.

Βέβαια μπορεί να φταίει και η ζέστη

Υπέροχα Τετάρτη θα ξαναπάω και εγώ....σούπερ θα τα πας αν σε τσιμπάει η κοιμισμένη ξύπνησε καλέ.....θα δεις θα πάνε όλα τέλεια...καλά από εξάψεις και νεύρα άλλο τίποτα έτσι...θα με διώξει ο άλλος από το σπίτι.....είναι σίγουρο.....δεν βοηθάει και ο καύσωνας την κατάστασή μας κακά τα ψέματα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Υπέροχα Τετάρτη θα ξαναπάω και εγώ....σούπερ θα τα πας αν σε τσιμπάει η κοιμισμένη ξύπνησε καλέ.....θα δεις θα πάνε όλα τέλεια...καλά από εξάψεις και νεύρα άλλο τίποτα έτσι...θα με διώξει ο άλλος από το σπίτι.....είναι σίγουρο.....δεν βοηθάει και ο καύσωνας την κατάστασή μας κακά τα ψέματα...

Δεν έχω άλλες αντιδράσεις οπότε σε καρδουλώνω εδώ 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Λες????Αφού έκανα όλη την διαδικασία και με οβιτελ και τα έμβρυα μεγάλωναν και έγιναν πέμπτης μέρας  πως να τα έβαζα στις 18????? να τα βάζαμε καταψυξη για κάποιες μέρες???αυτό δεν έχει σημασία και με την οβιτρελ????

Ναι δεν πηγες με κατεψυγμένα σωστά .Σορυ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@troiaτι μου θύμησες! Το είχα ξεχάσει... Τον τελευταίο μήνα όχι μόνο πονουσα στα χέρια αλλά ειδικά το πρωί που ξυπνούσα δεν μπορούσα καν να κλείσω τα δάχτυλα μου! Έπρεπε να πιέσω το ένα χέρι με το άλλο για να ξεπιαστω. Ήξερα ότι φεύγει αλλά έλεγα δεν μπορεί έτσι θα μείνω πάει. Καμία 20ρια μέρες από τη γέννα είχε εξαφανιστεί το πρόβλημα (δεν είχαν πριστεί για να ανησυχώ για τπτ άλλο μόνο πονουσα κ είχα δυσκαμψία σαν να έχω όπως λες θέμα με τον καρπιαιο σωλήνα ή τον αυχένα). Κουράγιο κ σε λίγο θα φύγουν όλα. Με το καλό! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Ναι δεν πηγες με κατεψυγμένα σωστά .Σορυ.

Ναι ήταν φυσικός ο κύκλος......δεν έκανα καμία φορά τεχνητό....τι να πω δεν ξέρω τι φταίει πραγματικά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Δεν έχω άλλες αντιδράσεις οπότε σε καρδουλώνω εδώ 🥰

ούτε εγώ και γράφω και από υπολογιστή και δεν ξέρω που να βρώ τις καρδούλες να τις βάλω στο κείμενο....οποτε σε καρουλώνω και εγώ δια μηνύματος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Ναι ήταν φυσικός ο κύκλος......δεν έκανα καμία φορά τεχνητό....τι να πω δεν ξέρω τι φταίει πραγματικά....

Καλά και μένα που πιάνουν και τα χάνω μετά δεν είναι και καλύτερο .Μήπως αυτήν την φορά πας με κατάψυξη.γιατί κανείς πολύ νωρίς την οβιτρελ και μήπως δεν έχει ανοίξει το παράθυρο εμφύτευσης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η evaki33 είπε:

Εμένα μου ακούγονται όλα μια χαρά! Θα υπάρχει θετικό αποτέλεσμα θα δεις! Τετάρτη λοιπόν!

Αίντε να δούμε την Τετάρτη....επίσης η @Eva29 έχει πολυκυστικές θα σε βοηθήσει πολύ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. 

Αλήθεια είναι οτι έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες που βρισκω στο ιντερνέτ και τόσα χρόνια δεν έχω βρει ένα γιατρό που να του έχω εμπιστοσύνη. Αυτός που πάω τα τελευταία χρόνια θεωρείτε από τους καλούς, πήγα συστημένη από μια φίλη και είναι και γιατρός που πηγαίνουν και «γνωστές» κυρίες. Παρόλα αυτά πέρα του παπ δεν μου έχει προσφέρει κάτι. Οταν έκανα τις αιματολογικές μπήκα στο γραφείο του, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ κακές, μου έδωσε ένα χαρτί για το τμήμα εξωσωματικής του ΙΑΣΩ έδωσα 100 ευρώ και έφυγα. Σε ένα λεπτό μέσα! Ούτε μου απάντησε στις ερωτήσεις μου , ούτε μου έδωσε κάποια παραπάνω εξήγηση ή πληροφορία. Βγήκα από το ιατρείο σα ζομπι.

@troia Αν θέλεις στείλε μου τα link που ανέφερες,

Στο Έλενα δε θέλω να πάω γιατί δεν είχα καλή εμπειρία και δεν θέλω να  παιδεύομαι πάλι με ραντεβού και αναμονές στο δημόσιο. Έχω ιδιωτική ασφάλεια από την εργασία του συζύγου και πιθανά να μπορώ να δικαιολογήσω εκεί κάποιες εξετάσεις.

Με την υιοθεσία θα προχωρήσουμε ασχέτως εξωσωματικής, το έχουμε πάρει απόφαση γιατι μπορεί να πάρει πάνω απο 2 χρόνια και αν μέχρι τότε έχουμε τριδυμα το βλέπουμε! :) Για αυτό και δε σκέφτομαι την περίπτωση με ξένα ωάρια, προτιμώ την υιοθεσία. 

Απλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω.

Εσείς που έχετε περάσει ή περνάτε τη διαδικασία της εξωσωματικής επιλέξατε βάση κέντρου ή βάση γιατρού;

Έχετε κάποια συγκεκριμένη πρόταση να μου κάνετε σε γιατρό ή κέντρο;

Και αντίστοιχα υπάρχει κάποιος γιατρός που θα με αποτρέπατε να πάω;

Θέλω τόσο πολύ να βρω έναν σωστό επιστήμονα που να με καθοδηγήσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Καλά και μένα που πιάνουν και τα χάνω μετά δεν είναι και καλύτερο .Μήπως αυτήν την φορά πας με κατάψυξη.γιατί κανείς πολύ νωρίς την οβιτρελ και μήπως δεν έχει ανοίξει το παράθυρο εμφύτευσης.

Ναι μπορεί δεν είναι απίθανο γιατί και εγώ τώρα που τον ρώτησα μου είπε θα δούμε πότε θα τα μεταφέρουμε....οπότε μάλλον θα το πάει σε τεχνητό κύκλο όπως όταν μου έκανε και το ΕΡΑ τεστ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τετάρτη πάω εγώ για υπέρηχο να δω τι ψάρια έχουμε πιάσει.

Μέχρι στιγμής έχω τσιμπήματα στην δεξιά ωθοήκη (από εχθές το βράδυ) που η δεξιά σε ολες τις προηγούμενες φορές κοιμόταν όρθια και δεν έδινε τίποτα. Τώρα ξύπνησε ? τι να πω θα δείξει.

Και έχω και εξάψεις για λίγη ώρα μετά τις ενέσεις. Φαντάσου να ξεκινήσω και προγεστερόνη τι έχει να γίνει.

Βέβαια μπορεί να φταίει και η ζέστη

Χαχαχαχ με βρακι θα κυκλοφορείς χαχαχαχα 

Ναι γτ να μην ξυπνήσει? Να δεις τώρα θα ξυπνησε και θα σου έχει και τα καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Χαχαχαχ με βρακι θα κυκλοφορείς χαχαχαχα 

Ναι γτ να μην ξυπνήσει? Να δεις τώρα θα ξυπνησε και θα σου έχει και τα καλύτερα. 

Άστα να πάνε..Θα χαρεί και η γειτονιά..

Αυτοί θα λένε ω ρε φίλε η κοπέλα είναι σε οίστρο!! Τα πέταξε όλα , η τρελλή του χωριού!!

Που να ήξεραν...😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε κορίτσια είμαι σε δίλημμα... 

Θα είμαι κρεβατωμενη μέχρι 04.10 :-/2 εβδομαδες . 

Τι θα κάνατε στη θέση μου; να το πω στον διευθυντή; να μη νομίζει ότι βγήκα άρρωστη ετσι ή όχι; 

Ρώτησα να πάω εφόσον έχω εύκολη δουλειά η απάντηση είναι όχι.  Όχι πολλές σκάλες, καναπέ και ηρεμία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Άστα να πάνε..Θα χαρεί και η γειτονιά..

Αυτοί θα λένε ω ρε φίλε η κοπέλα είναι σε οίστρο!! Τα πέταξε όλα , η τρελλή του χωριού!!

Που να ήξεραν...😁😁😁

Καλά έναν οίστρο η προγεστερονη την φέρνει χαχχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η papant είπε:

Ευχαριστώ κορίτσια για τις απαντήσεις σας. 

Αλήθεια είναι οτι έχω χαθεί με όλες τις πληροφορίες που βρισκω στο ιντερνέτ και τόσα χρόνια δεν έχω βρει ένα γιατρό που να του έχω εμπιστοσύνη. Αυτός που πάω τα τελευταία χρόνια θεωρείτε από τους καλούς, πήγα συστημένη από μια φίλη και είναι και γιατρός που πηγαίνουν και «γνωστές» κυρίες. Παρόλα αυτά πέρα του παπ δεν μου έχει προσφέρει κάτι. Οταν έκανα τις αιματολογικές μπήκα στο γραφείο του, μου είπε ότι οι εξετάσεις μου είναι πολύ κακές, μου έδωσε ένα χαρτί για το τμήμα εξωσωματικής του ΙΑΣΩ έδωσα 100 ευρώ και έφυγα. Σε ένα λεπτό μέσα! Ούτε μου απάντησε στις ερωτήσεις μου , ούτε μου έδωσε κάποια παραπάνω εξήγηση ή πληροφορία. Βγήκα από το ιατρείο σα ζομπι.

@troia Αν θέλεις στείλε μου τα link που ανέφερες,

Στο Έλενα δε θέλω να πάω γιατί δεν είχα καλή εμπειρία και δεν θέλω να  παιδεύομαι πάλι με ραντεβού και αναμονές στο δημόσιο. Έχω ιδιωτική ασφάλεια από την εργασία του συζύγου και πιθανά να μπορώ να δικαιολογήσω εκεί κάποιες εξετάσεις.

Με την υιοθεσία θα προχωρήσουμε ασχέτως εξωσωματικής, το έχουμε πάρει απόφαση γιατι μπορεί να πάρει πάνω απο 2 χρόνια και αν μέχρι τότε έχουμε τριδυμα το βλέπουμε! :) Για αυτό και δε σκέφτομαι την περίπτωση με ξένα ωάρια, προτιμώ την υιοθεσία. 

Απλά δε ξέρω πως να ξεκινήσω.

Εσείς που έχετε περάσει ή περνάτε τη διαδικασία της εξωσωματικής επιλέξατε βάση κέντρου ή βάση γιατρού;

Έχετε κάποια συγκεκριμένη πρόταση να μου κάνετε σε γιατρό ή κέντρο;

Και αντίστοιχα υπάρχει κάποιος γιατρός που θα με αποτρέπατε να πάω;

Θέλω τόσο πολύ να βρω έναν σωστό επιστήμονα που να με καθοδηγήσει.

Εγώ πήγα στο γέννημα στον Μαν…….. έμεινα αρκετά ευχαριστημένη και έχει πολύ δυνατό εμβρυολογικο .είναι 120 η επίσκεψη μπορείς να πας να δεις αν σου κάνει ο γιατρός και τι θα σου πει υπάρχουν και άλλοι αξιόλογοι.αλλά επειδή και εγώ είμαι ταλαιπωρημένη είπα να πάω κάπου που να ειναι πιο έμπειρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε κορίτσια είμαι σε δίλημμα... 

Θα είμαι κρεβατωμενη μέχρι 04.10 :-/2 εβδομαδες . 

Τι θα κάνατε στη θέση μου; να το πω στον διευθυντή; να μη νομίζει ότι βγήκα άρρωστη ετσι ή όχι; 

Ρώτησα να πάω εφόσον έχω εύκολη δουλειά η απάντηση είναι όχι.  Όχι πολλές σκάλες, καναπέ και ηρεμία 

Τόσο κόπο έκανες για να μείνεις έγκυος ούτε που να σκεφτείς την δουλειά μόνο το μωρό σου .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ρε κορίτσια είμαι σε δίλημμα... 

Θα είμαι κρεβατωμενη μέχρι 04.10 :-/2 εβδομαδες . 

Τι θα κάνατε στη θέση μου; να το πω στον διευθυντή; να μη νομίζει ότι βγήκα άρρωστη ετσι ή όχι; 

Ρώτησα να πάω εφόσον έχω εύκολη δουλειά η απάντηση είναι όχι.  Όχι πολλές σκάλες, καναπέ και ηρεμία 

Αυτό εξαρτάται από πολλούς παράγοντες. Τι σχέση έχεις με τον διευθυντή, με τους συναδέλφους , κατά πόσο θα έχεις συμπαράσταση, πόσο θα σε συζητήσουν, τι έχεις μοιραστεί έως τώρα κλπ.

Υποχρεωμένη να αναφέρεις τον λόγω της αναρρωτικής δεν είσαι.

Εγώ που έχω καεί με αποβολές δεν το είπα ποτέ. Οχι από ταμπού αλλά δεν ήθελα να έρθω σε δυσκολη θέση να συζητήσω κάτι αν πήγαινε κάτι στραβά όπως και έγινε. Έχω ρίξει μεγάλο αγώνα στην δουλειά να σταματήσουν οι αδιάκριτες ερωτήσεις τύπου "εσείς πότε με το καλό ένα παιδάκι, άντε τι περιμένετε?" και όλα τα σχετικά που ποτέ δεν γίνονται από καλοπροαίρετο ενδιαφέρον αλλά από καθαρό κουτσομπολιό.

Είχα σκοπό να μιλήσω για την εγκυμοσύνη μου μετά την αυχενική αλλά δεν έχω καταφέρει να φτάσω εκεί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...