Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi1981 είπε:

Πάντως από προηγούμενες εμπειρίες οταν δεν τα είχα ολα αυτα (και έπαιρνα και τότε φάρμακα)η χοριακη ήταν αρνητική. Οποτε αισιοδοξούμε. Όσο μπορούμε...το λέω εγώ που είμαι φουλ απαισιόδοξη...χαχαχα

Μακαρι αυτη τη φορα να σου πανε ολα καλα κοριτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Μακαρι αυτη τη φορα να σου πανε ολα καλα κοριτσι μου!!! 

Μακάρι κορίτσι μου!!!και σε σένα!!!αντε να τελειώνουμε μ αυτη τη διαδικασία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα σπίτι από την ωοληψια μου!πηραμε 31 καλά ωάρια!εννοειται πως δεν θα κάνω εμβρυομεταφορα σε αυτο τον κύκλο γιατί η Ε2 έφτασε 7000 αλλά δεν πειράζει ότι είναι για καλό ειναι!!!!περιμενω να δω τώρα ποσά θα προχωρήσουν !

31??? τέλειο!!! Μπράβο βρε κορίτσι μου όλα θα πάνε υπέροχα.. Με το καλό να προχωρήσουν σε εμβρυακια!! Θα περιμένουμε νέα σου από τις γονιμοποιησεις.. Να σκέφτεσαι μόνο θετικά αφού ξεκίνησες με τόσο καλα νέα!! 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/5/2021 at 11:24 ΜΜ, ο/η dep14 είπε:

κοριτσια μηπως ξερετε ποσο κοστιζει ιδιωτικα η επεμβατικη υστεροσκοπηση;κ μετα απο ποσο καιρο μπορω να ξεκινησω εξωσωματικη;

Για επεμβατική θα υπολογίσεις γύρω στα 1500 € 

διαγνωστική γύρω στα 800 €

 

μετα από πόσο καιρό φαντάζομαι θα στο πει ο γιατρός. Εγώ ξεκίνησα διαδικασία μετά από 4 μήνες περίπου γιατί περίμενα ενδιάμεσα και την έγκριση από την επιτροπή  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> 19/5

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> 15/5

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@Nansi --> 20/5

@ΧΑΡΜΑ-->22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando


Καλημέρα κορίτσια! Καταρχάς θα ήθελα με τη σειρά μου να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια ανεξαρτήτως του σε ποιο στάδιο βρίσκονται αλλά ιδιαιτέρως σε εκείνα που έφτασαν στο τελευταίο στάδιο πριν να αγκαλιάσουν το όνειρό τους @ΧΑΡΜΑ@Dimi1981@blueheart-καλώς ήρθες κιόλας με την ευκαιρία- και @Nansi Μπράβο για την επιμονή κ την επιμονή σας!

@Margitcκαι @xrysasoulκαλώς μας ήρθατε! Εύχομαι να έρθουν όλα γρήγορα κ ξεκούραστα αν κ τα καλά κόποις κτώνται!

@Αννια27τι έγινε με την ωοληψία σου; Το έχασα νομίζω ... Έκανες; Θα κάνεις;

@Layla85Κάπου τώρα κοντά θα έκανες χοριακή ή λάθος θυμάμαι; Ενημέρωσέ μας αν θες ...

@JNtinaκαλή μου σε άφησα τελευταία για να σου πω πως νομίζω πως ήρθε η ώρα σου! Με το καλό κοριτσάκι μου να βάλεις τα εμβρυάκια σου! Ο αριθμός είναι σούπερ, το σ/κ κοίτα να ξεκουραστείς και η ερχόμενη Δευτέρα θα είναι η πιο όμορφη Δευτέρα της ζωής σου! Συνήθως τις Δευτέρες τις μισούμε αλλά αυτή η Δευτέρα για εσένα εύχομαι να είναι ξεχωριστή! 💚

Στα δικά μου τώρα, χθες πέρασα επιτροπή μαζί με την @Διόνη(συγχαρητήρια κ με το καλό να ξεκινήσεις το ταξίδι σου κοριτσάκι μου). Εγώ εχθές δεν πήρα στα χέρια μου την απόφαση καθόσον η χοριακή λόγω της ovitrelle που είχα κάνει ενόψει της ωοληψίας ήταν ανεβασμένη. Λογικό και επόμενο θα μου πεις! Ωστόσο η επιτροπή δεν με έκοψε, μου είπαν όταν μηδενίσει να πάρω να κλείσω εκ νέου ρνβ εκκρεμοτήτων. Αυτό το αναφέρω για να μην πανικοβάλλονται τα κορίτσια που είναι να περάσουν επιτροπή και είτε κάτι τους λείπει, είτε οι τιμές τους δεν είναι κ πολύ καλές @N.Angel.Η επιτροπή δεν κόβει εύκολα παρά μόνο σε ακραίες περιπτώσεις.  Συγκεκριμένα ο Πρόεδρος της επιτροπής που έτυχε και του μίλησα, μου είπε πως ετησίως βγάζουν -δεν θυμάμαι ακριβώς- ένα τρελό νούμερο αποφάσεων ...

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται ... Το πιστεύω!

Έκανα κάποιες διορθώσεις στο πινακάκι μας, αν κάποια ξέχασα να την περάσω ... Δώστε μου ένα credit, έρχεται σ/κ!

Πόσο ομορφα τα λες @Vasilique μου! μακαρι σύντομα όλες να ειμαστε στην τελευταία ομαδούλα!!!

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/5/2021 at 12:39 ΜΜ, ο/η FAITH_ είπε:

@Dimi1981 ουαου πολλά λέφτα .. υπολόγιζα 300 € η μία αλλά τα επιπλέον για την βιοψία δεν τα ήξερα ..Νόμιζα ότι ήταν μέσα στην τιμή .. Περίφημα .. Θα τα πουλήσουμε όλα μέχρι να πετύχουμε το στόχο μας !

Το κοιτούσα κι εγώ σήμερα στο κέντρο που είμαι και ήταν 230 ο προεμφυτευτικός και 700 η βιοψία. Οπότε φαντάζομαι πάνω κάτω τα ίδια πόσα θα παίζουν παντού 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα σπίτι από την ωοληψια μου!πηραμε 31 καλά ωάρια!εννοειται πως δεν θα κάνω εμβρυομεταφορα σε αυτο τον κύκλο γιατί η Ε2 έφτασε 7000 αλλά δεν πειράζει ότι είναι για καλό ειναι!!!!περιμενω να δω τώρα ποσά θα προχωρήσουν !

31????? τι καλά!!! καλές γονιμοποιήσεις τώρα! από δω και πέρα μόνο μόνο αισιόδοξες σκέψεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μίλησα σήμερα με τον γιατρό μου. Στον επόμενο κύκλο θα κάνω εμβρυομεταφορά τη μία βλαστοκύστη που έχω. Επίσης θα με παρακολουθήσει, θα πάρουμε και θα γονιμοποιήσουμε το ωάριο του φυσικού κύκλου, και καλώς εχόντων των πραγμάτων, αν καταφέρει να γίνει κ αυτό βλαστοκύστη, θα το μεταφέρουμε μαζί με το κρυοσυντηρημένο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> 19/5

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> 15/5

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@Nansi --> 20/5

@ΧΑΡΜΑ-->22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando


Καλημέρα κορίτσια! Καταρχάς θα ήθελα με τη σειρά μου να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια ανεξαρτήτως του σε ποιο στάδιο βρίσκονται αλλά ιδιαιτέρως σε εκείνα που έφτασαν στο τελευταίο στάδιο πριν να αγκαλιάσουν το όνειρό τους @ΧΑΡΜΑ@Dimi1981@blueheart-καλώς ήρθες κιόλας με την ευκαιρία- και @Nansi Μπράβο για την επιμονή κ την επιμονή σας!

@Margitcκαι @xrysasoulκαλώς μας ήρθατε! Εύχομαι να έρθουν όλα γρήγορα κ ξεκούραστα αν κ τα καλά κόποις κτώνται!

@Αννια27τι έγινε με την ωοληψία σου; Το έχασα νομίζω ... Έκανες; Θα κάνεις;

@Layla85Κάπου τώρα κοντά θα έκανες χοριακή ή λάθος θυμάμαι; Ενημέρωσέ μας αν θες ...

@JNtinaκαλή μου σε άφησα τελευταία για να σου πω πως νομίζω πως ήρθε η ώρα σου! Με το καλό κοριτσάκι μου να βάλεις τα εμβρυάκια σου! Ο αριθμός είναι σούπερ, το σ/κ κοίτα να ξεκουραστείς και η ερχόμενη Δευτέρα θα είναι η πιο όμορφη Δευτέρα της ζωής σου! Συνήθως τις Δευτέρες τις μισούμε αλλά αυτή η Δευτέρα για εσένα εύχομαι να είναι ξεχωριστή! 💚

Στα δικά μου τώρα, χθες πέρασα επιτροπή μαζί με την @Διόνη(συγχαρητήρια κ με το καλό να ξεκινήσεις το ταξίδι σου κοριτσάκι μου). Εγώ εχθές δεν πήρα στα χέρια μου την απόφαση καθόσον η χοριακή λόγω της ovitrelle που είχα κάνει ενόψει της ωοληψίας ήταν ανεβασμένη. Λογικό και επόμενο θα μου πεις! Ωστόσο η επιτροπή δεν με έκοψε, μου είπαν όταν μηδενίσει να πάρω να κλείσω εκ νέου ρνβ εκκρεμοτήτων. Αυτό το αναφέρω για να μην πανικοβάλλονται τα κορίτσια που είναι να περάσουν επιτροπή και είτε κάτι τους λείπει, είτε οι τιμές τους δεν είναι κ πολύ καλές @N.Angel.Η επιτροπή δεν κόβει εύκολα παρά μόνο σε ακραίες περιπτώσεις.  Συγκεκριμένα ο Πρόεδρος της επιτροπής που έτυχε και του μίλησα, μου είπε πως ετησίως βγάζουν -δεν θυμάμαι ακριβώς- ένα τρελό νούμερο αποφάσεων ...

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται ... Το πιστεύω!

Έκανα κάποιες διορθώσεις στο πινακάκι μας, αν κάποια ξέχασα να την περάσω ... Δώστε μου ένα credit, έρχεται σ/κ!

Πριν κάποιους μήνες έλεγα μέσα μου "δεν γίνεται θα μείνω έγκυος φυσικά" σκεφτόμουν ότι θα υπάρχει λύση ή τέλος πάντων θα γίνει κάποιο θαύμα μου φαινόταν η εξωσωματική βουνό πιστεύω ότι δεν έχω την αντοχή ούτε την δύναμη να σηκώσω μια τόσο απαιτητική διαδικασία σκεφτόμουν "γιατί σε εμάς" έμπαινα και διάβαζα εδώ το φόρουμ εσάς και τις καταπληκτικές προσπάθειες που έκανε η κάθε μία σας άλλες φορές με χαρούμενα και άλλες φορές με δυσάρεστα νέα και έβλεπα και τα πινακακια σας και έβαζα τα κλάματα ....... Σήμερα που είδα το όνομα μου στην στήλη της χοριακης πραγματικά συγκινήθηκα, αυτή την φορά είπα από μέσα μου "τα κατάφερες" ανεξάρτητου αποτελέσματος βρήκα την δύναμη, το έκανα, τα κατάφερα και με βοηθήσατε και εσείς σε αυτό και σας ευχαριστώ, πολύ σας ευχαριστώ !!! Είμαι περιφανή για τις γυναίκες για την δύναμη μας μα πιο πολύ είμαι περιφανή για εμένα!!! Πιστέψτε το όλες μπορούμε!!!🌺

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα εύχομαι να έχουν τα καλά όλου του κόσμου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/5/2021 at 8:26 ΜΜ, ο/η Nansi είπε:

Καλησπέρα σε όλη την παρέα!! Καλέ πόσες είμαστε που έχουμε ξεκινήσει ήδη έχω χάσει το μέτρημα, καλή επιτυχία σε όλες μας!!!

Εγώ σήμερα έκανα εμβριομεταφορα, βάλαμε 2 εμβρυακια ΑΑ και περιμένω!!! Επίσης μπήκαμε και άλλα 4 κατάψυξη.

Με το καλό να φωλιάσουν και να δεις μια τεράστια χοριακή! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> 19/5

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> 15/5

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@Nansi --> 20/5

@ΧΑΡΜΑ-->22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando


Καλημέρα κορίτσια! Καταρχάς θα ήθελα με τη σειρά μου να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια ανεξαρτήτως του σε ποιο στάδιο βρίσκονται αλλά ιδιαιτέρως σε εκείνα που έφτασαν στο τελευταίο στάδιο πριν να αγκαλιάσουν το όνειρό τους @ΧΑΡΜΑ@Dimi1981@blueheart-καλώς ήρθες κιόλας με την ευκαιρία- και @Nansi Μπράβο για την επιμονή κ την επιμονή σας!

@Margitcκαι @xrysasoulκαλώς μας ήρθατε! Εύχομαι να έρθουν όλα γρήγορα κ ξεκούραστα αν κ τα καλά κόποις κτώνται!

@Αννια27τι έγινε με την ωοληψία σου; Το έχασα νομίζω ... Έκανες; Θα κάνεις;

@Layla85Κάπου τώρα κοντά θα έκανες χοριακή ή λάθος θυμάμαι; Ενημέρωσέ μας αν θες ...

@JNtinaκαλή μου σε άφησα τελευταία για να σου πω πως νομίζω πως ήρθε η ώρα σου! Με το καλό κοριτσάκι μου να βάλεις τα εμβρυάκια σου! Ο αριθμός είναι σούπερ, το σ/κ κοίτα να ξεκουραστείς και η ερχόμενη Δευτέρα θα είναι η πιο όμορφη Δευτέρα της ζωής σου! Συνήθως τις Δευτέρες τις μισούμε αλλά αυτή η Δευτέρα για εσένα εύχομαι να είναι ξεχωριστή! 💚

Στα δικά μου τώρα, χθες πέρασα επιτροπή μαζί με την @Διόνη(συγχαρητήρια κ με το καλό να ξεκινήσεις το ταξίδι σου κοριτσάκι μου). Εγώ εχθές δεν πήρα στα χέρια μου την απόφαση καθόσον η χοριακή λόγω της ovitrelle που είχα κάνει ενόψει της ωοληψίας ήταν ανεβασμένη. Λογικό και επόμενο θα μου πεις! Ωστόσο η επιτροπή δεν με έκοψε, μου είπαν όταν μηδενίσει να πάρω να κλείσω εκ νέου ρνβ εκκρεμοτήτων. Αυτό το αναφέρω για να μην πανικοβάλλονται τα κορίτσια που είναι να περάσουν επιτροπή και είτε κάτι τους λείπει, είτε οι τιμές τους δεν είναι κ πολύ καλές @N.Angel.Η επιτροπή δεν κόβει εύκολα παρά μόνο σε ακραίες περιπτώσεις.  Συγκεκριμένα ο Πρόεδρος της επιτροπής που έτυχε και του μίλησα, μου είπε πως ετησίως βγάζουν -δεν θυμάμαι ακριβώς- ένα τρελό νούμερο αποφάσεων ...

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται ... Το πιστεύω!

Έκανα κάποιες διορθώσεις στο πινακάκι μας, αν κάποια ξέχασα να την περάσω ... Δώστε μου ένα credit, έρχεται σ/κ!

Κορίτσι μου καλη επιτυχία σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου. Αν δεν υπάρχει κάποιος σημαντικός λόγος η επιτροπή δεν σε κόβει. Περίμενε λίγες μέρες και κλείσε νέο ραντεβού εκκρεμοτήτων! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Nansi είπε:

Πριν κάποιους μήνες έλεγα μέσα μου "δεν γίνεται θα μείνω έγκυος φυσικά" σκεφτόμουν ότι θα υπάρχει λύση ή τέλος πάντων θα γίνει κάποιο θαύμα μου φαινόταν η εξωσωματική βουνό πιστεύω ότι δεν έχω την αντοχή ούτε την δύναμη να σηκώσω μια τόσο απαιτητική διαδικασία σκεφτόμουν "γιατί σε εμάς" έμπαινα και διάβαζα εδώ το φόρουμ εσάς και τις καταπληκτικές προσπάθειες που έκανε η κάθε μία σας άλλες φορές με χαρούμενα και άλλες φορές με δυσάρεστα νέα και έβλεπα και τα πινακακια σας και έβαζα τα κλάματα ....... Σήμερα που είδα το όνομα μου στην στήλη της χοριακης πραγματικά συγκινήθηκα, αυτή την φορά είπα από μέσα μου "τα κατάφερες" ανεξάρτητου αποτελέσματος βρήκα την δύναμη, το έκανα, τα κατάφερα και με βοηθήσατε και εσείς σε αυτό και σας ευχαριστώ, πολύ σας ευχαριστώ !!! Είμαι περιφανή για τις γυναίκες για την δύναμη μας μα πιο πολύ είμαι περιφανή για εμένα!!! Πιστέψτε το όλες μπορούμε!!!🌺

Χρόνια πολλά σε όσες γιορτάζουν σήμερα εύχομαι να έχουν τα καλά όλου του κόσμου!!

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες κοριτσι μου!!!! Συγχαρητήρια σε ολες μας για τη δύναμη ψυχής!!! Με συγκίνησες κι εμενα και δε θελω και πολυ 🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi1981 είπε:

Μακάρι κορίτσι μου!!!και σε σένα!!!αντε να τελειώνουμε μ αυτη τη διαδικασία!!!!!

Μακαρι μεσα απο την καρδια μου για ολες μας!!!! Θα περιμενουμε τη θετική χοριακη σου!!! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Έκανα σήμερα κι εγώ ΕΤ δυο βλαστοκυστες 4ΒΒ και 2ΒΒ από κατάψυξη και τώρα θα περιμένω για χοριακη 31/5

ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά και να μεγαλώσει ένα μπεμπέ μέσα μου 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Περιμένω να διαβάσω για πολλά θετικά αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Ετσι ακριβως ειναι οπως τα λες κοριτσι μου!!!! Συγχαρητήρια σε ολες μας για τη δύναμη ψυχής!!! Με συγκίνησες κι εμενα και δε θελω και πολυ 🙂

Με το καλο, ενα μεγαλο μπραβο σε ολα τα κοριτσια που παλευουν για να αγκαλιασουν τα μπεμπακια τους. Δυναμη σε ολες!😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!!!οτι καταφερα και το έκανα όλο αυτό που πιστεύα ότι δεν θα το κάνω ποτέ γιατί φοβόμουν την διαδικασία που σε κοιμίζουν και γενικά όλη την φάση γιατί μικρή είχα μια κακη εμπειρία σε λαπαροσκόπηση αλλά σίγουρα έφταιγε ο γιατρός αλλά ήμουν 18 χρόνων και φοβόμουν και πολύ!!!!ευχομαι όλες να τα καταφέρουμε κορίτσια και να κάνουμε το ρεκόρ σε αυτή την ομάδα και σε δυο μήνες να τα λεμε όλες σε άλλο θέμα!!!😀😀😀😀 βγάζω δυο μήνες για με πετύχω και τις γυναίκες που ξεκινάνε τώρα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!!!οτι καταφερα και το έκανα όλο αυτό που πιστεύα ότι δεν θα το κάνω ποτέ γιατί φοβόμουν την διαδικασία που σε κοιμίζουν και γενικά όλη την φάση γιατί μικρή είχα μια κακη εμπειρία σε λαπαροσκόπηση αλλά σίγουρα έφταιγε ο γιατρός αλλά ήμουν 18 χρόνων και φοβόμουν και πολύ!!!!ευχομαι όλες να τα καταφέρουμε κορίτσια και να κάνουμε το ρεκόρ σε αυτή την ομάδα και σε δυο μήνες να τα λεμε όλες σε άλλο θέμα!!!😀😀😀😀 βγάζω δυο μήνες για με πετύχω και τις γυναίκες που ξεκινάνε τώρα!!!

Ολα καλα κοριτσι μου απο δω και πέρα και νίκησες και τους φόβους σου!! Μακαρι να γινει οπως τα λες, πααααααμε για ρεκόρ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή 📅


@dep14--> 18/5

@Vasilique--> 20/5

@Διόνη--> 20/5

@Litsadi--> 31/5

@N.Angel --> 14/6

@FAITH_--> 22/7

 

Ωοληψία ✌️

@Vasilique--> 13/5

@JNtina --> 19/5

@Vibet--> ?

@Apol--> 14/5

@Nansi--> 15/5

@geo2222--> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Sandyb--> ?

@Nansi --> 20/5

@ΧΑΡΜΑ-->22/5

 

--> Χοριακή 

@AvocandoΘΕΤΙΚΟ 🥰

@Layla85 --> ?

@Dimi1981-->26/5

@Nansi--> 5/6

 

Εγκυμοσύνη 🤰

@Taggeris

@Avocando


Καλημέρα κορίτσια! Καταρχάς θα ήθελα με τη σειρά μου να ευχηθώ μέσα από την καρδιά μου καλή επιτυχία σε όλα τα κορίτσια ανεξαρτήτως του σε ποιο στάδιο βρίσκονται αλλά ιδιαιτέρως σε εκείνα που έφτασαν στο τελευταίο στάδιο πριν να αγκαλιάσουν το όνειρό τους @ΧΑΡΜΑ@Dimi1981@blueheart-καλώς ήρθες κιόλας με την ευκαιρία- και @Nansi Μπράβο για την επιμονή κ την επιμονή σας!

@Margitcκαι @xrysasoulκαλώς μας ήρθατε! Εύχομαι να έρθουν όλα γρήγορα κ ξεκούραστα αν κ τα καλά κόποις κτώνται!

@Αννια27τι έγινε με την ωοληψία σου; Το έχασα νομίζω ... Έκανες; Θα κάνεις;

@Layla85Κάπου τώρα κοντά θα έκανες χοριακή ή λάθος θυμάμαι; Ενημέρωσέ μας αν θες ...

@JNtinaκαλή μου σε άφησα τελευταία για να σου πω πως νομίζω πως ήρθε η ώρα σου! Με το καλό κοριτσάκι μου να βάλεις τα εμβρυάκια σου! Ο αριθμός είναι σούπερ, το σ/κ κοίτα να ξεκουραστείς και η ερχόμενη Δευτέρα θα είναι η πιο όμορφη Δευτέρα της ζωής σου! Συνήθως τις Δευτέρες τις μισούμε αλλά αυτή η Δευτέρα για εσένα εύχομαι να είναι ξεχωριστή! 💚

Στα δικά μου τώρα, χθες πέρασα επιτροπή μαζί με την @Διόνη(συγχαρητήρια κ με το καλό να ξεκινήσεις το ταξίδι σου κοριτσάκι μου). Εγώ εχθές δεν πήρα στα χέρια μου την απόφαση καθόσον η χοριακή λόγω της ovitrelle που είχα κάνει ενόψει της ωοληψίας ήταν ανεβασμένη. Λογικό και επόμενο θα μου πεις! Ωστόσο η επιτροπή δεν με έκοψε, μου είπαν όταν μηδενίσει να πάρω να κλείσω εκ νέου ρνβ εκκρεμοτήτων. Αυτό το αναφέρω για να μην πανικοβάλλονται τα κορίτσια που είναι να περάσουν επιτροπή και είτε κάτι τους λείπει, είτε οι τιμές τους δεν είναι κ πολύ καλές @N.Angel.Η επιτροπή δεν κόβει εύκολα παρά μόνο σε ακραίες περιπτώσεις.  Συγκεκριμένα ο Πρόεδρος της επιτροπής που έτυχε και του μίλησα, μου είπε πως ετησίως βγάζουν -δεν θυμάμαι ακριβώς- ένα τρελό νούμερο αποφάσεων ...

Όλα για κάποιο λόγο γίνονται ... Το πιστεύω!

Έκανα κάποιες διορθώσεις στο πινακάκι μας, αν κάποια ξέχασα να την περάσω ... Δώστε μου ένα credit, έρχεται σ/κ!

Πολλα credits! Τελειο το πινακακι! Σε ευχαριστουμε πολυ κ για οσες πληροφοριες μας δινεις!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Έκανα σήμερα κι εγώ ΕΤ δυο βλαστοκυστες 4ΒΒ και 2ΒΒ από κατάψυξη και τώρα θα περιμένω για χοριακη 31/5

ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά και να μεγαλώσει ένα μπεμπέ μέσα μου 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Περιμένω να διαβάσω για πολλά θετικά αποτελέσματα 

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!!! Να μας πεις τα νεα της χοριακης σου που σου ευχομαι να ειναι θετικότατη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Vasilique αρχικά το πινακάκι είναι τέλειο! Καθίσες και μελετήσεις την κάθε μία ξεχωριστά! Σ ευχαριστούμε! Δεύτερον να ξέρεις έχεις την εκτίμησή μου για την υπομονή που δείχνεις γιατί εγώ εκείνη την ημέρα κόντεψα να τρελαθώ όταν μου έλειπαν οι σφραγίδες... Πραγματικά, μπράβο σου! Υπομονή λίγες μέρες ακόμα να κλείσεις εκ νέου ραντεβού, αν και μετά απ όλα αυτά αν φανείς και λίγο ανυπομονη πάλι δικαιολογημενη θα είσαι! 💙💙💙 Σου στέλνω όλη τη θετική μου ενέργεια!!!

@geo2222 υπάρχουν και αυτοι οι αριθμοί;;; 31;;;; δεν το περίμενα καθόλου! Όταν είχα ακούσει τα 25 της @Αννια27 είχα απόρησει!! Μπράβο συγχαρητήρια!! Από εδώ και πέρα εύχομαι να πάνε όλα καλά!! Καλές γονιμοποιησεις κορίτσι μου!! ❤️❤️❤️🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Έκανα σήμερα κι εγώ ΕΤ δυο βλαστοκυστες 4ΒΒ και 2ΒΒ από κατάψυξη και τώρα θα περιμένω για χοριακη 31/5

ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά και να μεγαλώσει ένα μπεμπέ μέσα μου 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Περιμένω να διαβάσω για πολλά θετικά αποτελέσματα 

Θα είσαι η επιτυχία στην εκπνοή του Μαίου!!! Πίστη! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!!!οτι καταφερα και το έκανα όλο αυτό που πιστεύα ότι δεν θα το κάνω ποτέ γιατί φοβόμουν την διαδικασία που σε κοιμίζουν και γενικά όλη την φάση γιατί μικρή είχα μια κακη εμπειρία σε λαπαροσκόπηση αλλά σίγουρα έφταιγε ο γιατρός αλλά ήμουν 18 χρόνων και φοβόμουν και πολύ!!!!ευχομαι όλες να τα καταφέρουμε κορίτσια και να κάνουμε το ρεκόρ σε αυτή την ομάδα και σε δυο μήνες να τα λεμε όλες σε άλλο θέμα!!!😀😀😀😀 βγάζω δυο μήνες για με πετύχω και τις γυναίκες που ξεκινάνε τώρα!!!

Έτσι είναι κορίτσι μου ,που θα πάει όλες θα τα καταφέρουμε!! Και σίγουρα είμαστε όλες δυνατές !! Συγχαρητήρια για την επιμονή σου και εύχομαι μια τεραααστιαααα χοριακηηη 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Έκανα σήμερα κι εγώ ΕΤ δυο βλαστοκυστες 4ΒΒ και 2ΒΒ από κατάψυξη και τώρα θα περιμένω για χοριακη 31/5

ελπίζω να πετύχει αυτή τη φορά και να μεγαλώσει ένα μπεμπέ μέσα μου 

Καλή επιτυχία σε όλες κορίτσια! Περιμένω να διαβάσω για πολλά θετικά αποτελέσματα 

Με το καλό να γαντζωθουν μέσα τα μπεμπακια σου και τέλος του μήνα να δεις μια τεράστια χοριακη κοπέλα μου στο εύχομαι ολόψυχα !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κορίτσια μόλις με πήρε ο γιατρός και μου είπε ότι τα 21 ήταν αυτά που διάλεξαν για να τα προχωρήσουν σε γονιμοποίηση και γονιμοποιήθηκαν τα 18 και περιμένουμε και τις επόμενες μέρες για να δούμε ποια θα φτάσουν βλαστοκυστες!ελπιζω έστω 5 να φτάσουν εσεις τι λέτε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η carpe είπε:

Σε πολύ αρχικό. Στον πρώτο διπλασιασμό της χοριακής μου. Αναμένω τους υπόλοιπους ώστε να δούμε σάκο. Εκεί ίσως να ηρεμήσω λίγο. Προς το παρόν νιώθω έγκυος, αλλά φοβάμαι για την εξέλιξη πολύ. Δεν μου έχει ξανατύχει. Ξέρω ότι τίποτα δεν είναι ασφαλές από τόσο νωρίς. Είναι η τέταρτη προσπάθειά μας. Νιώθω ότι έχω βασανιστεί πολύ, αλλά ήδη με την χαρά που πήρα άρχισα να ξεχνώ τα παλιά. 
Σε όλες σύντομα να το ζήσετε! Να ζήσουμε με τα μωρά μας αγκαλιά! 

Καλημέρα!

Εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Σε καταλαβαίνω, και εγώ μέχρι να ακούσω καρδιές είχα πάρα πολύ άγχος!

Όντως αυτό που λες ,ότι ξεχνάς τα παλιά, ισχύει...Νομίζω πως αυτό το συναίσθημα, της χαράς, είναι πολύ έντονο που διαγράφει όσα έχουμε περάσει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...