Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

@Παρασκευαιδου Συγχαρητήρια!!! Όλα να πάνε καλά!!! 🤗

Κοριτσια, ως πρωτάρα εχω μια ερώτηση σχετικά με την επιτροπή! 
Θα με ενημερώσουν όταν έχουν αποτελέσματα ή να τους πάρω εγώ για να ενημερωθώ; 🤔

Μου είχαν πει ότι η επιτροπή θα γίνει στις 16/9..10 μέρες νωρίτερα με πήραν τηλ να πάω τα χαρτιά στις 13 για να δουν αν υπάρχει λάθος ώστε να διορθωθεί έγκαιρα. Από τότε δεν είχα νέα τους..να θορυβηθώ; 

Τι ενοεις κοριτσι μου σε πηραν απο την επιτροπη; Περασες δηλαδη; Κ δεν σου εδωσαν αποφαση; Αυτη την παιρνεις την ίδια μερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τελικά η κοπέλα είναι θεά... με πήρε τηλ!!!! 

Γτ με είδε να κλαιωω βασικα να τρέμω και μου είπε θα σε πάρω  να σου πω αποτελέσματα :-) 127.2🥰🥰🥰🥰🥰

Η χοριακη μου  !!!! 

Θα τρελαθωωω πάω να πάρω δωράκι στην κοπέλα γιατί πήγε έκανε την εξέταση έξτρα για εμενα χωρίς να δουλεύει ... την αγάπησα... 

Δευτέρα πάω για την τρίτη αλλά μου είπε ούτε καν χρειάζεται  :-)

 Ε και τώρα πλέον μπορώ να το πω με σιγουριά.  Ναι μωρή αρρώστια! Πάμε γερά! Πάνε δυνατά! Είδες? Όλα τέλεια θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΠαρασκευαιδουΜπράβο γλυκιά μου!!! Τα καταφέρατε!!! Πολλά συγχαρητήρια, με ένα μωράκι αγκαλιά σε 9 μήνες! 💕 🍼

@angel35 @Eva29 @Frid @blueocean Με το καλό να πάρετε τη σκυτάλη και να ακούσουμε σύντομα και τα δικά σας ευχάριστα! 💞 

Αχ αυτή η αναμονή πως μας ταλαιπωρεί όλες! Έχω αρχίσει διέγερση απο Δευτέρα και δεν περνάνε οι μέρες! Κοιτάζω συνέχεια το ημερολόγιο!!!

Να μοιραστώ και κάποιες έξτρα συμβουλές που μου έδωσε η βελονίστρια για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται 😊  Τις ημέρες πριν την ωοληψία καθόλου τηγανητά, καφέ και ζάχαρη (και για τον σύντροφο το ίδιο τις ημέρες αποχής). 3 ημέρες πριν την εμβρυομεταφορά όχι όξινες τροφές. Αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά τρώμε κάτι όξινο, πχ μια φρέσκια πορτοκαλάδα, και εκείνη την ημέρα τα γεύματά μας να είναι θρεπτικά και ελαφριά πχ μια σούπα βελουτέ. Όχι καυτερά μετά την εμβρυομεταφορά. Επίσης μετά την εμβρυομεταφορά για να βοηθήσουμε την καλή αιμάτωση της μήτρας καθόμαστε με τα πόδια ανοιχτά και χαλαρά, δεν τα σταυρώνουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Frid είπε:

Εγω τις πρώτες δυο μέρες διάβαζα αστυνομικά θρίλερ και έψαχνα δολοφόνους  😂,τις επόμενες δυο είπα δεν περνάνε οι ώρες το έριξα στο φαΐ ,σήμερα αρχίζω λίγο να χαλαρώνω αλλά αύριο δεν ξέρω πως θα είμαι 😱😁😂😂.Είναι η Τρίτη μου φορά ,την πρώτη έμεινα αλλά παλινδρόμησε και είχα παρατηρήσει ότι είχα πολλά υγρά ,τη δεύτερη μηδενική χοριακη και σχεδόν τίποτα από συμπτώματα ,κάθε φορά και κάθε άνθρωπος διαφορετικός και αυτό είναι που με τρελαίνει !!ενα οδηγό επιβίωσης μετά την εμβρυομεταφορα θα γράψει κανείς;;;Τίποτα πρέπει να γεμίζουμε το χρόνο μας μέχρι την ημέρα της χοριακης για να μας μείνει και κανένα εγκεφαλικό κύτταρο στη θέση του. Ουφ

Αυτό ακριβώς!! οδηγό επιβίωσης!! Όσο για το φαΐ δε το συζητώ το τι έχω κατεβάσει αυτές τις μέρες....τρώω και τα γλυκάκια μου η αλήθεια με μέτρο όμως.

@Eva29 πήρα και ΄γω medrol 5 μέρες πριν την εμβυομεταφορά. Βοηθά τον οργανισμό να μην απορρίψει το έμβρυο. Ευχομαι πολύ καλά αποτελέσματα, όλα να πάν καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Καλησπερα κοπελα μου .. εγω το εκανα τελος Αυγουστου τη δευτερη δοση κ απλα θα αφησω ενα 2μηνο για να κανω εμβρυομεταφορα .. ο γιατρος μ με εβαλε να το κανω γιατι το θεωρει απαραιτητο απλα μ τονισε οτι θα κανω η pfiser η moderna .. εκανα pfiser.. Σου ευχομαι να ειναι η τελευταια κ τυχερη σ προσπαθεια η επομενη.. ❤️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Το έκανα δυο βδομάδες πριν την εμβρυομεταφορά, πρέπει να γίνουν και οι δυο δόσεις πριν γίνει η ετ αλλά καλύτερα να το συζητήσεις με το δικό σου γιατρό. Ο  δικός μου γιατρός απλά με έλεγξε όταν πήγαινα για  τους υπέρηχους εαν είχα φουσκωμένους λεμφαδένες αλλα ευτυχώς ήταν όλα εντάξει.

Η προτελευταία μου ετ με είχε επίσης οδηγήσει σε πολύ φόβο και άρνηση και απλά ήμουν ένα βήμα πριν την κατάθλιψη. Χρειάστηκα αρκετό χρόνο για να συνέλθω, με βοήθησε πολύ η ρεφλεξολογία στο να χαλαρώσω και να είμαι πιο ήρεμη. Προσπάθησε να κάνεις κάτι παρόμοιο, ίσως γιόγκα,  για να σε βοηθήσει να αποβάλεις τις αρνητικές σκέψεις και να βοηθήσεις το σώμα σου να ετοιμαστεί σιγα σιγά να υποδεχτεί το/α εμβρυάκι/α σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Οι επίσημες οδηγίες και συστάσεις των διεθνών επιστημονικών οργανισμών λένε να γίνεται το εμβόλιο κανονικά. Προτείνουν τα εμβόλια mRNA (δηλαδή Pfizer και Moderna). Και στο κέντρο που είμαι όταν ρώτησα μου είπαν να το κάνω και να περιμένω 1 μήνα. Ολοκλήρωσα το Pfizer τον Αύγουστο και αυτή την εβδομάδα ξεκίνησα τη διέγερση.

Από καρδιάς σου εύχομαι δύναμη και επιτυχία σε αυτή τη νέα σας προσπάθεια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Με το καλο κοριτσι μου καλο!!! Ευχομαι σε λίγες μερες να παρεις την θετική χοριακη σου και να ερθεις στο γκρουπ με τις εγκυουλες!!!! Ολα καλα θα πανε!!! 🥰🙂🍀

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου ♥️🥰 μακάρι να μπω κι εγώ στο γκρουπακι σας !! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerinaki83 είπε:

Την κορτιζόνη την δίνουν για να έχουν το ανοσοποιητικό σε καταστολή να μην δει το έμβρυο σαν ξένο σώμα και το αποβάλει 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου δεν το ήξερα ! 

στις πριν 56 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου ! Εγώ έκανα το εμβόλιο μετά την ωοληψια και πριν την εμβρυομεταφορα. Ο γιατρός μου είχε πει ότι μπορούμε να κάνουμε εμβρυομεταφορα 7 μέρες μετά το εμβόλιο όχι νωρίτερα.  Εγώ 21/8 έκανα τη δεύτερη δόση pfizer και 18/9 εμβρυομεταφορα. Σου εύχομαι σύντομα ένα μωράκι σύντομα ♥️

στις πριν 6 ώρες, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο Σαββατοκύριακο 😁,όλο θετικά νέα σας διαβάζω τελευταία και είμαι πολύ χαρούμενη!!Ευχομαι να συνεχίσει έτσι για όλες μας ,υγιέστατα εμβρυακια θετικές χοριακες και υπερήχους να μετράμε δαχτυλάκια 😊😁!!!Εχω καιρό να γράψω ,τελευταία φορά είχα κάτι νευράκια και μπόλικο φόβο αλλά με βοηθήσατε πολύ και σας ευχαριστω όλες μέσα από την καρδιά μου!Αυτη τη φορά είμαι 5η ημέρα μετά από εμβρυομεταφορα και σε ανάμενα κάρβουνα 😱😂😂!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω μα έχει γίνει κάτι αλλά δεν πειράζει ίσως δεν ήταν η ώρα μας ακόμα ,παρόλα αυτα μια μικρή ελπίδα με κρατάει ακόμα μέχρι να δείξει η χοριακη στις 25 αυτού του μήνα και ήθελα να ζητήσω αν μπορείς Βασιλική μου να με βάλεις και εμενα σε αυτό το όμορφο πίνακακι 😁!@blueocean ειμαστε  στην ίδια φάση ακριβώς ;;;σου ευχομαι πολύ πολύ καλη επιτυχία και αν θες τα λέμε και από εδώ μήπως βοηθάει αυτό

Κορίτσι μου σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα και να μας πεις μια τεράστια χοριακη εδώ σε λίγες ημέρες!! Πόσα έβαλες ? Κι εγώ έκανα σήμερα εμβρυομεταφορα θα είμαστε μαζί στην αναμονή λοιπόν!! Εγώ θα κάνω χοριακη λίγο πιο μετά από σένα στις 28/9. Έβαλα 2 βλαστοκυστες κατεψυγμένες...♥️♥️♥️

στις πριν 6 ώρες, ο/η blueocean είπε:

σ'ευχαριστώ πολύ! είχα κάνει ένα κύκλο το 2018 με δυο ετ αποτυχημένες και ξανάκανα δεύτερο κύκλο το 2020 απλά απο τα 6 που γονιμοποιήθηκαν μόνο μια βλαστοκύστη προέκυψε, τα υπόλοιπα δεν προχώρησαν. Περιμέναμε την κατάλληλη στιγμή και βάλαμε το εμβρυάκι την Τριτη 14/9 και θέλω να σκέφτομαι οτι υπάρχει σοβαρός λόγος που έμεινε μαζί μας!!!! Ειμαι αισιόδοξη πραγματικά αλλά χθες με πήρε πραγματικά απο κάτω και σκεφτόμουν διάφορα σενάρια, η διάθεση και η ψυχολογία ειχαν παει στα πατώματα αλλα ευτυχώς ήταν παροδικό!!! 

@Παρασκευαιδου συγχαρητήρια! και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!

Με το καλό μια τεράστια χοριακη και εσύ κορίτσι μου ♥️♥️♥️ μαζί στην αναμονή λοιπόν !!! 

Κορίτσια έχουν αρχίσει και με έχουν πιάσει πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικό? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου ♥️♥️ με καταλαβαίνεις.!!! 🥰😘😘😘

Κορίτσια εγώ έκανα την εμβρυομεταφορα πήγαν όλα καλά ευτυχώς, δεν πόνεσα καθόλου μόνο μια περίεργη αίσθηση του διαστολεα και του καθετήρα. Μου είπε χοριακη σε 10 μέρες δηλαδή 28/9, αλλά δεν παίζει κορίτσια θα κάνω τεστακι νωρίτερα χαχχαχα 

Μου έδειξε τα μωράκια μου σε φωτογραφίες και μου είπε ότι το ένα είναι 4ΑΑ και το άλλο 3ΑΑ και πως και τα δύο είναι τέλεια!  Μετά έκατσα 1 ώρα και κάτι ξαπλωμένη μετά περιμέναμε να του μιλήσουμε και να μου δώσει οδηγίες. Συνεχίζω κανονικά τα φάρμακα όπως τώρα και προσθέτουμε και μια ένεση ivor (αντιπηκτική) κάθε μέρα και χάπια medrol κορτιζόνη. Γιατί δίνει κορτιζόνη ξέρετε? Αυτά από μένα και εύχομαι να μπω και εγώ στο παρεάκι των εγκύων !! ♥️♥️♥️

Αγάπη μου θα τρελαθώ ♥️♥️♥️ είδες που όλα είναι τέλεια ?? Με το καλό να το δείτε το μωράκι σας τώρα !! Περιμένω την σκυτάλη !!! 🥰🥰 

♥️♥️♥️ Άντε και να στη δώσω αγάπη μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας !! 

Με το καλό Eva μου να φωλιάσουν τα εμβρυακια σου για 9 μηνες... Χαλάρωσε τώρα ξεκουράσου και περιμένουμε θετική χοριακη.. το παρεάκι με τις εγκυουλες σε περιμένει..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eva29 @Frid @blueocean @Katerinaki83 Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια. Μια τεράστια θετική χοριακη σας εύχομαι. Να παίρνουμε θάρρος κ εμείς που ακολουθούμε 🥰🥰

ο γιατρός τι οδηγίες σας έδωσε για μετά την ετ;σπίτι κ ξεκουραση ή συνεχίζετε κανονικα;;; Επίσης κορτιζόνη ποιες παίρνετε μετά την ετ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Κορίτσι μου σε θυμάμαι ,σχετικά κοντά ήμασταν την προηγούμενη μεταφορά και δε σου κρύβω ότι και εγω ζορίστηκα να συνέλθω αλλά όταν είναι μονόδρομος ξανά βρίσκεις τη δύναμη σου και ξέρεις ότι μια δυο τρεις κάπου θα τα καταφέρουμε όλες !!!εμενα προσωπικά όσο είμαι στην προσπάθεια τουλάχιστον αυτό με βοηθάει και όσο διαβάζω τα καλά νέα άλλων εδώ μέσα και ας μην γράφω συχνά εγω.Σου ευχομαι να είναι η τυχερή σου φορά αυτή ,όσο αναφορά το εμβόλιο εμενα ο γιατρός μου μου είπε να κάνω Φάιζερ η μοντέρνα και εγω από επιλογή μου περίμενα και το έκανα το διάστημα μετά την ωοληψια και πριν την εμβρυομεταφορα ,θα σου έλεγα να κανείς ότι σου λέει ο γιατρός σου λοιπον αλλά μην βάλεις έξτρα άγχος πάνω σου και για το εμβόλιο καντο η όχι και μετά επίκεντροσου στα εμβρυακια σου .😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Με το καλό Eva μου να φωλιάσουν τα εμβρυακια σου για 9 μηνες... Χαλάρωσε τώρα ξεκουράσου και περιμένουμε θετική χοριακη.. το παρεάκι με τις εγκυουλες σε περιμένει..❤️

Σε ευχαριστώ πολύ Σάντυ μου ♥️♥️♥️ 🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Κοριτσι μου καλησπερα! Εγω εκανα το εμβόλιο (pfizer) μετα την πρώτη μου χοριακη. Ειμαι έγκυος τωρα και ολα πανε καλα!! 
Να ακούσεις την συμβουλή του γιατρού σου και να μην σε αγχώνει και αυτο το θεμα! Να επικεντρωθείς στη νεα σου προσπάθεια η οποία σου ευχομαι απο καρδιάς να ειναι και η τυχερουλα σου!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ γλυκιά μου ♥️🥰 μακάρι να μπω κι εγώ στο γκρουπακι σας !! 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου δεν το ήξερα ! 

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Σου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή σου ! Εγώ έκανα το εμβόλιο μετά την ωοληψια και πριν την εμβρυομεταφορα. Ο γιατρός μου είχε πει ότι μπορούμε να κάνουμε εμβρυομεταφορα 7 μέρες μετά το εμβόλιο όχι νωρίτερα.  Εγώ 21/8 έκανα τη δεύτερη δόση pfizer και 18/9 εμβρυομεταφορα. Σου εύχομαι σύντομα ένα μωράκι σύντομα ♥️

Κορίτσι μου σου εύχομαι να είσαι εγκυουλα και να μας πεις μια τεράστια χοριακη εδώ σε λίγες ημέρες!! Πόσα έβαλες ? Κι εγώ έκανα σήμερα εμβρυομεταφορα θα είμαστε μαζί στην αναμονή λοιπόν!! Εγώ θα κάνω χοριακη λίγο πιο μετά από σένα στις 28/9. Έβαλα 2 βλαστοκυστες κατεψυγμένες...♥️♥️♥️

Με το καλό μια τεράστια χοριακη και εσύ κορίτσι μου ♥️♥️♥️ μαζί στην αναμονή λοιπόν !!! 

Κορίτσια έχουν αρχίσει και με έχουν πιάσει πόνοι περιόδου είναι φυσιολογικό? 

Με το καλο να φωλιάσουν εκεί μέσα και στις δυο μας και σε όλες και να μπούμε και εμείς σε αλλά πινακακια 😁.Δυο έβαλα και εγω ,τα ξεπάγωσε μου είπε δυο ημερες πριν και εγίναν βλαστοκυστες 5 ημερών και χοριακη στις 12 ημερες ,ελπιζω να αντέξω !Οσο για τους πόνους περιόδου που λες ,την πρώτη φορά που είχε θετική χοριακη είχα πόνους έντονους μέχρι τέλους όποτε θα το έπαιρνα για θετικό γιατί τη δεύτερη που ήταν μηδενική δεν ένιωθα σχεδόν τίποτα !!!Ξερω είναι βλακεία μάλλον να συγκρίνουμε και να ψάχνουμε συμπτώματα αλλά και εγω ώρες ώρες τρώγομαι αστα 😂😁!!Οτι θες ρωτάμε να τα λέμε εδώ μέχρι την ώρα της χοριακης να επιβιώσουμε !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@Eva29 @Frid @blueocean @Katerinaki83 Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια. Μια τεράστια θετική χοριακη σας εύχομαι. Να παίρνουμε θάρρος κ εμείς που ακολουθούμε 🥰🥰

ο γιατρός τι οδηγίες σας έδωσε για μετά την ετ;σπίτι κ ξεκουραση ή συνεχίζετε κανονικα;;; Επίσης κορτιζόνη ποιες παίρνετε μετά την ετ;

Σε ευχαριστούμε κορίτσι μου και με το καλο και εσυ και μόνο επιτυχίες και χαρές να έχεις!Απο οδηγίες εμενα τα γνωστά όχι δουλειές για πέντε μέρες και μετά χαλαρά και κορτιζόνη πέντε μέρες μετά μου τη μειώνει !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

@Eva29 @Frid @blueocean @Katerinaki83 Καλά αποτελέσματα να έχετε κορίτσια. Μια τεράστια θετική χοριακη σας εύχομαι. Να παίρνουμε θάρρος κ εμείς που ακολουθούμε 🥰🥰

ο γιατρός τι οδηγίες σας έδωσε για μετά την ετ;σπίτι κ ξεκουραση ή συνεχίζετε κανονικα;;; Επίσης κορτιζόνη ποιες παίρνετε μετά την ετ;

Σε ευχαριστούμε έρχεται και η σειρά σου σύντομα .εμένα μου είπε ότι έκανα απλά όχι έντονη άσκηση και να μην σκύβω.παίρνω 3 ουτροτζεσταν την ημέρα τον 200 ,1 σικλακουρ και 1 fillicine.και το απόγευμα κάνω αντιπηκτική ιβορ. Κορτιζόνη  δεν μου έδωσε είχα πάρει στις προηγούμενες που είχα κάνει.Είπαμε αυτήν την φορά να πάμε με όσο το δυνατόν λιγότερα φάρμακα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Τι ενοεις κοριτσι μου σε πηραν απο την επιτροπη; Περασες δηλαδη; Κ δεν σου εδωσαν αποφαση; Αυτη την παιρνεις την ίδια μερα

Πήγα τα χαρτιά μου την Δευτέρα στον εοππυ και μου είπαν ότι η επιτροπή θα γίνει την Πέμπτη..λόγω COVID δεν επιτρέπετε η φυσική παρουσία όποτε μου ζήτησαν μόνο τον φάκελο, τον παρέδωσα, έφυγα  και περίμενα απόφαση τους! Δεν με ειδοποίησαν όμως και έχω αρχίσει να αγχώνομαι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα και συγχαρητήρια σε όλες τις εγκυμονούσες που πέτυχαν και καλή επιτυχία σε όσες περιμένουν θετικά αποτελέσματα! Σας το εύχομαι από καρδιάς!
Εγώ είμαι σχετικά παλιά εδώ, αλλά μετά την τελευταία αποτυχία έπαθα μια άρνηση. Έπεσα πολύ ψυχολογικά. 
Τώρα μαζεύω τα κομμάτια μου σιγά σιγά για να πάω για εμβρυομεταφορά. 
Θέλω να σας ρωτήσω για το εμβόλιο. Το έκανε κάποια από εσάς πριν την εμβρυομεταφορά; Γιατί σκέφτομαι να το κάνω αυτό το μήνα και τον επόμενο να προχωρήσω. Χωρίς να είμαι και σίγουρη…
Επισης είναι κάποια έγκυος που είχε κάνει το εμβόλιο πριν; Γιατί για μένα θα είναι ένα επιπλέον άγχος στην όλη διαδικασία. Το έχουν κάνει σχεδόν απαραίτητο για όλα και το σκέφτομαι σοβαρά πλέον…. 
Περιμένω απαντήσεις, σας ευχαριστώ πολύ πολύ! ♥️

Εγώ έκανα τον Ιούνιο το εμβόλιο .μια χαρά πιάνεις και ξεμπερδεύεις .καλή επιτυχία να έχεις και τριψηφια χοριακη να μην μας λένε η γιατροί ξανάκανε και ξανάκανε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου εσένα όπως φαίνεται σε αποκαταστήσαμε νωρίς! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!
Δίνεις το καλύτερο παράδειγμα και ελπίδα για τις επόμενες, @Eva29, @Frid, @Katerinaki83 Και @blueocean σας εύχομαι τεράστιες χοριακες και να παίρνουμε κι εμείς οι επόμενες σειρά. 

Παρεπιπτοντως έχω 6 ενέσεις cetrotide στο ψυγείο που γράφουν ότι λήγουν τον 9ο του 2021 αλλά εγώ θα χρειαστώ τον Οκτώβρη να τις κάνω οπότε πήρα καινούργιες. Αν τις χρειάζεται τώρα άμεσα κάποια κοπέλα ευχαρίστως τις δίνω, είμαι κέντρο Αθήνας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Πήγα τα χαρτιά μου την Δευτέρα στον εοππυ και μου είπαν ότι η επιτροπή θα γίνει την Πέμπτη..λόγω COVID δεν επιτρέπετε η φυσική παρουσία όποτε μου ζήτησαν μόνο τον φάκελο, τον παρέδωσα, έφυγα  και περίμενα απόφαση τους! Δεν με ειδοποίησαν όμως και έχω αρχίσει να αγχώνομαι!!

Δεν ξέρω τι οργάνωση έχουν σε κάθε πόλη αλλά την Πέμπτη που έγινε η συνεδρίαση της επιτροπής δεν νομίζω να σε έπαιρναν για ενημέρωση, η παρασκευή είναι δύσκολη μέρα για δουλειά, δεν αποκλείω να έλειπαν όλοι οπότε αν δεν σε πάρουν τη Δευτέρα αυτοί, ίσως να τους καλεσεις εσύ, εγώ αυτό θα εκανα γιατί αν ειναι και εκει σαν της Θεσσαλονίκης θα στο πάνε χαλαραααα και θα περιμένεις πολύ το τηλεφώνημα..τη φίλη μου την πήραν 3 εβδομάδες μετά, δεν τους νοιάζει τίποτα.. πότε περιμένεις περίοδο για να ξεκινήσεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

@Παρασκευαιδου εσένα όπως φαίνεται σε αποκαταστήσαμε νωρίς! Συγχαρητήρια κορίτσι μου!
Δίνεις το καλύτερο παράδειγμα και ελπίδα για τις επόμενες, @Eva29, @Frid, @Katerinaki83 Και @blueocean σας εύχομαι τεράστιες χοριακες και να παίρνουμε κι εμείς οι επόμενες σειρά. 

Παρεπιπτοντως έχω 6 ενέσεις cetrotide στο ψυγείο που γράφουν ότι λήγουν τον 9ο του 2021 αλλά εγώ θα χρειαστώ τον Οκτώβρη να τις κάνω οπότε πήρα καινούργιες. Αν τις χρειάζεται τώρα άμεσα κάποια κοπέλα ευχαρίστως τις δίνω, είμαι κέντρο Αθήνας. 

Ευχαριστούμε κορίτσι μου και με το καλο να έρθει η σειρά σου και να σου πάνε ολα καλά να είναι η τυχερή και τελευταία σου προσπάθεια 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

@ΠαρασκευαιδουΜπράβο γλυκιά μου!!! Τα καταφέρατε!!! Πολλά συγχαρητήρια, με ένα μωράκι αγκαλιά σε 9 μήνες! 💕 🍼

@angel35 @Eva29 @Frid @blueocean Με το καλό να πάρετε τη σκυτάλη και να ακούσουμε σύντομα και τα δικά σας ευχάριστα! 💞 

Αχ αυτή η αναμονή πως μας ταλαιπωρεί όλες! Έχω αρχίσει διέγερση απο Δευτέρα και δεν περνάνε οι μέρες! Κοιτάζω συνέχεια το ημερολόγιο!!!

Να μοιραστώ και κάποιες έξτρα συμβουλές που μου έδωσε η βελονίστρια για όποια κοπέλα ενδιαφέρεται 😊  Τις ημέρες πριν την ωοληψία καθόλου τηγανητά, καφέ και ζάχαρη (και για τον σύντροφο το ίδιο τις ημέρες αποχής). 3 ημέρες πριν την εμβρυομεταφορά όχι όξινες τροφές. Αμέσως μετά την εμβρυομεταφορά τρώμε κάτι όξινο, πχ μια φρέσκια πορτοκαλάδα, και εκείνη την ημέρα τα γεύματά μας να είναι θρεπτικά και ελαφριά πχ μια σούπα βελουτέ. Όχι καυτερά μετά την εμβρυομεταφορά. Επίσης μετά την εμβρυομεταφορά για να βοηθήσουμε την καλή αιμάτωση της μήτρας καθόμαστε με τα πόδια ανοιχτά και χαλαρά, δεν τα σταυρώνουμε. 

Καλη επιτυχία και σε εσενα καλη μου και να έχεις στο νου σου βήμα βήμα ,θα περάσει ο καιρός και σου ευχομαι στο τέλος της διαδρομής σου μόνο χαρές 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueocean είπε:

Αυτό ακριβώς!! οδηγό επιβίωσης!! Όσο για το φαΐ δε το συζητώ το τι έχω κατεβάσει αυτές τις μέρες....τρώω και τα γλυκάκια μου η αλήθεια με μέτρο όμως.

@Eva29 πήρα και ΄γω medrol 5 μέρες πριν την εμβυομεταφορά. Βοηθά τον οργανισμό να μην απορρίψει το έμβρυο. Ευχομαι πολύ καλά αποτελέσματα, όλα να πάν καλά!

Ε ας φάμε και υγιεινά ας φάμε και καμία σοκολατιτσα για καλη ψυχολογία 😊.Δεν ξέρω γιατί αλλά τα μνμτα σου μου αργεί να τα εμφανίσει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Frid είπε:

Ε ας φάμε και υγιεινά ας φάμε και καμία σοκολατιτσα για καλη ψυχολογία 😊.Δεν ξέρω γιατί αλλά τα μνμτα σου μου αργεί να τα εμφανίσει!!

μου βγάζει συνέχεια κάτι για έγκριση δε ξέρω γιατί!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...