Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τελικά η κοπέλα είναι θεά... με πήρε τηλ!!!! 

Γτ με είδε να κλαιωω βασικα να τρέμω και μου είπε θα σε πάρω  να σου πω αποτελέσματα :-) 127.2🥰🥰🥰🥰🥰

Η χοριακη μου  !!!! 

Θα τρελαθωωω πάω να πάρω δωράκι στην κοπέλα γιατί πήγε έκανε την εξέταση έξτρα για εμενα χωρίς να δουλεύει ... την αγάπησα... 

Δευτέρα πάω για την τρίτη αλλά μου είπε ούτε καν χρειάζεται  :-)

Μπράβο ρε κορίτσι μου!!

με το καλό να το δεις λοιπόν το σποράκι σου!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τελικά η κοπέλα είναι θεά... με πήρε τηλ!!!! 

Γτ με είδε να κλαιωω βασικα να τρέμω και μου είπε θα σε πάρω  να σου πω αποτελέσματα :-) 127.2🥰🥰🥰🥰🥰

Η χοριακη μου  !!!! 

Θα τρελαθωωω πάω να πάρω δωράκι στην κοπέλα γιατί πήγε έκανε την εξέταση έξτρα για εμενα χωρίς να δουλεύει ... την αγάπησα... 

Δευτέρα πάω για την τρίτη αλλά μου είπε ούτε καν χρειάζεται  :-)

Είσαι έγκυος μωρη τρελή στο λέγαμε πίστεψέ το!!!!!!!! Μπράβο κορίτσι μου συγχαρητήρια!!!!!! Μια τελειομενη εγκυμοσύνη σου εύχομαι από καρδιάς!!!!! Για παρέδωσε σκυτάλη στο κορίτσι μας @Eva29......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η blueocean είπε:

@Διόνη Σ' ευχαριστώ πολύ και εγώ ελπίζω το ίδιο! Είναι η τελευταία μου βλαστοκύστη και ελπίζω να 'ναι και η πιο τυχερή. Απλά οι μέρες δεν περνάνε ευκολά και το μυαλό παίζει παιχνίδια γιατί πάντα σε μια γωνιά του βρίσκεται η απογοήτευση απο τις προηγούμενες φορές....😐 

Καλημερα κοριτσια και καλο Σαββατοκύριακο 😁,όλο θετικά νέα σας διαβάζω τελευταία και είμαι πολύ χαρούμενη!!Ευχομαι να συνεχίσει έτσι για όλες μας ,υγιέστατα εμβρυακια θετικές χοριακες και υπερήχους να μετράμε δαχτυλάκια 😊😁!!!Εχω καιρό να γράψω ,τελευταία φορά είχα κάτι νευράκια και μπόλικο φόβο αλλά με βοηθήσατε πολύ και σας ευχαριστω όλες μέσα από την καρδιά μου!Αυτη τη φορά είμαι 5η ημέρα μετά από εμβρυομεταφορα και σε ανάμενα κάρβουνα 😱😂😂!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω μα έχει γίνει κάτι αλλά δεν πειράζει ίσως δεν ήταν η ώρα μας ακόμα ,παρόλα αυτα μια μικρή ελπίδα με κρατάει ακόμα μέχρι να δείξει η χοριακη στις 25 αυτού του μήνα και ήθελα να ζητήσω αν μπορείς Βασιλική μου να με βάλεις και εμενα σε αυτό το όμορφο πίνακακι 😁!@blueocean ειμαστε  στην ίδια φάση ακριβώς ;;;σου ευχομαι πολύ πολύ καλη επιτυχία και αν θες τα λέμε και από εδώ μήπως βοηθάει αυτό

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τελικά η κοπέλα είναι θεά... με πήρε τηλ!!!! 

Γτ με είδε να κλαιωω βασικα να τρέμω και μου είπε θα σε πάρω  να σου πω αποτελέσματα :-) 127.2🥰🥰🥰🥰🥰

Η χοριακη μου  !!!! 

Θα τρελαθωωω πάω να πάρω δωράκι στην κοπέλα γιατί πήγε έκανε την εξέταση έξτρα για εμενα χωρίς να δουλεύει ... την αγάπησα... 

Δευτέρα πάω για την τρίτη αλλά μου είπε ούτε καν χρειάζεται  :-)

Μπράβο σου κορίτσι μου με το καλο να συναντήσεις το παιδάκι σου σε εννέα μήνες 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Καλή επιτυχία κορίτσι μου!!! Σε καταλαβαίνω απόλυτα και για εμένα πάντα αυτές οι μέρες ήταν οι πιο δύσκολες... εντωμεταξύ αν έχεις απογοητευτεί κι άλλες φορές γίνονται ακόμα πιο δυσβάσταχτες.... μέχρι που θα προτιμούσα να βαράω και δύο μήνες ενέσεις αρκεί την ημέρα που θα τελείωνα να ήξερα την ίδια στιγμή το αποτέλεσμα αλλά δυστυχώς δεν γίνεται.....

Προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά....έχε στο μυαλό σου ότι θα γίνει δεν υπάρχει περίπτωση...... υπομονή........ δεν έχεις πολύ.....

σ'ευχαριστώ πολύ! είχα κάνει ένα κύκλο το 2018 με δυο ετ αποτυχημένες και ξανάκανα δεύτερο κύκλο το 2020 απλά απο τα 6 που γονιμοποιήθηκαν μόνο μια βλαστοκύστη προέκυψε, τα υπόλοιπα δεν προχώρησαν. Περιμέναμε την κατάλληλη στιγμή και βάλαμε το εμβρυάκι την Τριτη 14/9 και θέλω να σκέφτομαι οτι υπάρχει σοβαρός λόγος που έμεινε μαζί μας!!!! Ειμαι αισιόδοξη πραγματικά αλλά χθες με πήρε πραγματικά απο κάτω και σκεφτόμουν διάφορα σενάρια, η διάθεση και η ψυχολογία ειχαν παει στα πατώματα αλλα ευτυχώς ήταν παροδικό!!! 

@Παρασκευαιδου συγχαρητήρια! και στα δικά μας οι υπόλοιπες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο Σαββατοκύριακο 😁,όλο θετικά νέα σας διαβάζω τελευταία και είμαι πολύ χαρούμενη!!Ευχομαι να συνεχίσει έτσι για όλες μας ,υγιέστατα εμβρυακια θετικές χοριακες και υπερήχους να μετράμε δαχτυλάκια 😊😁!!!Εχω καιρό να γράψω ,τελευταία φορά είχα κάτι νευράκια και μπόλικο φόβο αλλά με βοηθήσατε πολύ και σας ευχαριστω όλες μέσα από την καρδιά μου!Αυτη τη φορά είμαι 5η ημέρα μετά από εμβρυομεταφορα και σε ανάμενα κάρβουνα 😱😂😂!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω μα έχει γίνει κάτι αλλά δεν πειράζει ίσως δεν ήταν η ώρα μας ακόμα ,παρόλα αυτα μια μικρή ελπίδα με κρατάει ακόμα μέχρι να δείξει η χοριακη στις 25 αυτού του μήνα και ήθελα να ζητήσω αν μπορείς Βασιλική μου να με βάλεις και εμενα σε αυτό το όμορφο πίνακακι 😁!@blueocean ειμαστε  στην ίδια φάση ακριβώς ;;;σου ευχομαι πολύ πολύ καλη επιτυχία και αν θες τα λέμε και από εδώ μήπως βοηθάει αυτό

Κορίτσι μου καλή επιτυχία σου εύχομαι με μια τεράστια χοριακη.....μην ψάχνεις να νιώσεις κάτι είναι πολύ βασανιστικό...το έκανα και εγώ τις προηγούμενες φορές και ειλικρινά ήμουν χάλια ψυχολογικά..... δεν έχει μια σημασία τι νιώθεις γιατί παίρνεις πολλά φάρμακα οπότε τα πράγματα είναι μπερδεμένα.....ποια φορά σου είναι αυτή???? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο Σαββατοκύριακο 😁,όλο θετικά νέα σας διαβάζω τελευταία και είμαι πολύ χαρούμενη!!Ευχομαι να συνεχίσει έτσι για όλες μας ,υγιέστατα εμβρυακια θετικές χοριακες και υπερήχους να μετράμε δαχτυλάκια 😊😁!!!Εχω καιρό να γράψω ,τελευταία φορά είχα κάτι νευράκια και μπόλικο φόβο αλλά με βοηθήσατε πολύ και σας ευχαριστω όλες μέσα από την καρδιά μου!Αυτη τη φορά είμαι 5η ημέρα μετά από εμβρυομεταφορα και σε ανάμενα κάρβουνα 😱😂😂!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω μα έχει γίνει κάτι αλλά δεν πειράζει ίσως δεν ήταν η ώρα μας ακόμα ,παρόλα αυτα μια μικρή ελπίδα με κρατάει ακόμα μέχρι να δείξει η χοριακη στις 25 αυτού του μήνα και ήθελα να ζητήσω αν μπορείς Βασιλική μου να με βάλεις και εμενα σε αυτό το όμορφο πίνακακι 😁!@blueocean ειμαστε  στην ίδια φάση ακριβώς ;;;σου ευχομαι πολύ πολύ καλη επιτυχία και αν θες τα λέμε και από εδώ μήπως βοηθάει αυτό

χαχα εδω εδω στην ιδια φάση ακριβώς αν και ειμαι στην 4η μέρα μετα την ετ!!!! πότε πας για χοριακή? εγώ στις 24!!!! Εύχομαι καλή επιτυχία και σε σένα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Καλημερα κοριτσια και καλο Σαββατοκύριακο 😁,όλο θετικά νέα σας διαβάζω τελευταία και είμαι πολύ χαρούμενη!!Ευχομαι να συνεχίσει έτσι για όλες μας ,υγιέστατα εμβρυακια θετικές χοριακες και υπερήχους να μετράμε δαχτυλάκια 😊😁!!!Εχω καιρό να γράψω ,τελευταία φορά είχα κάτι νευράκια και μπόλικο φόβο αλλά με βοηθήσατε πολύ και σας ευχαριστω όλες μέσα από την καρδιά μου!Αυτη τη φορά είμαι 5η ημέρα μετά από εμβρυομεταφορα και σε ανάμενα κάρβουνα 😱😂😂!!!Η αλήθεια είναι ότι δεν νιώθω μα έχει γίνει κάτι αλλά δεν πειράζει ίσως δεν ήταν η ώρα μας ακόμα ,παρόλα αυτα μια μικρή ελπίδα με κρατάει ακόμα μέχρι να δείξει η χοριακη στις 25 αυτού του μήνα και ήθελα να ζητήσω αν μπορείς Βασιλική μου να με βάλεις και εμενα σε αυτό το όμορφο πίνακακι 😁!@blueocean ειμαστε  στην ίδια φάση ακριβώς ;;;σου ευχομαι πολύ πολύ καλη επιτυχία και αν θες τα λέμε και από εδώ μήπως βοηθάει αυτό

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Κι εγω τη δεύτερη φορα στην αναμονή περιμενα με φόβο… αλλα μετα σκεφτηκα (μου το ειπε μια κοπελα εδω στο φόρουμ) ο,τι ειναι να γινει θα γινει!!!! Μην ψαχνεις για συμπτώματα, με τα φαρμακα και πονάκια ειχα και πρηξίματα και ολα! Ολα καλα να πανε αυτη τη φορα κοριτσι μου!!! Καλη επιτυχια στην χοριακη σου!!! 🍀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Κορίτσι μου καλή επιτυχία σου εύχομαι με μια τεράστια χοριακη.....μην ψάχνεις να νιώσεις κάτι είναι πολύ βασανιστικό...το έκανα και εγώ τις προηγούμενες φορές και ειλικρινά ήμουν χάλια ψυχολογικά..... δεν έχει μια σημασία τι νιώθεις γιατί παίρνεις πολλά φάρμακα οπότε τα πράγματα είναι μπερδεμένα.....ποια φορά σου είναι αυτή???? 

Σε ευχαριστω κορίτσι και σε εσενα ευχομαι τα καλύτερα σε αυτό το ταξίδι ,είναι η Τρίτη μου εμβρυομεταφορα και η δεύτερη εξωσωματικη μου!!Εχεις απόλυτο δίκιο ,τα ίδια μου λέω και εγω κάθε μέρα αλλά δεν παίρνω πάντα από λόγια 😂😂,μια έτσι μια αλλιώς !Εσυ εισαι σε φάση διέγερσης αν δεν κάνω λάθος ,η ετοιμάζεσαι ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλη επιτυχια κοριτσι μου!!! Κι εγω τη δεύτερη φορα στην αναμονή περιμενα με φόβο… αλλα μετα σκεφτηκα (μου το ειπε μια κοπελα εδω στο φόρουμ) ο,τι ειναι να γινει θα γινει!!!! Μην ψαχνεις για συμπτώματα, με τα φαρμακα και πονάκια ειχα και πρηξίματα και ολα! Ολα καλα να πανε αυτη τη φορα κοριτσι μου!!! Καλη επιτυχια στην χοριακη σου!!! 🍀

Σε ευχαριστω μελλοντική μανούλα και σου ευχομαι σύντομα να έχεις αγκαλιά ένα υγιέστατο μωράκι 😁!!κρατιεμαι η αλήθεια είναι ,τη μια ψάχνω συμπτώματα παντού την άλλη λέω το ίδιο σου κάνει μόνο η χοριακη θα δείξει όποτε χαλάρωσε τρελουλα 😂😂!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Frid είπε:

Σε ευχαριστω κορίτσι και σε εσενα ευχομαι τα καλύτερα σε αυτό το ταξίδι ,είναι η Τρίτη μου εμβρυομεταφορα και η δεύτερη εξωσωματικη μου!!Εχεις απόλυτο δίκιο ,τα ίδια μου λέω και εγω κάθε μέρα αλλά δεν παίρνω πάντα από λόγια 😂😂,μια έτσι μια αλλιώς !Εσυ εισαι σε φάση διέγερσης αν δεν κάνω λάθος ,η ετοιμάζεσαι ;

Καλέ ναι και εγώ τα λέω για να τα πιστέψω τώρα που έρχεται η σειρά μου!!!! Δεύτερη διέγερση, τρίτη μεταφορά και εγώ!!!! Ήδη είμαι στην τρίτη μέρα διέγερσης έχω ακόμα δρόμο για να σας φτάσω.... μηδενικές χοριακες πήρα τις προηγούμενες δύο....αλλά είπα αυτή τη φορά θα είμαι χαλαρή γιατί θα γίνει....είμαι σίγουρη ότι για όλες μας θα έρθει το θαύμα.... οπότε χαλαρώνουμε και σκεφτόμαστε μόνο ότι θα έρθει σιγουραάααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Σε ευχαριστω κορίτσι και σε εσενα ευχομαι τα καλύτερα σε αυτό το ταξίδι ,είναι η Τρίτη μου εμβρυομεταφορα και η δεύτερη εξωσωματικη μου!!Εχεις απόλυτο δίκιο ,τα ίδια μου λέω και εγω κάθε μέρα αλλά δεν παίρνω πάντα από λόγια 😂😂,μια έτσι μια αλλιώς !Εσυ εισαι σε φάση διέγερσης αν δεν κάνω λάθος ,η ετοιμάζεσαι ;

και μένα το ίδιο, είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση τελικά. Όλα θα πάν καλά να σκέφτεσαι θετικά, να μιλάς στο εμβρυάκι, να χαιδεύεις την κοιλία, να στέλνεις θετική ενέργεια και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η kk88 είπε:

Καλέ ναι και εγώ τα λέω για να τα πιστέψω τώρα που έρχεται η σειρά μου!!!! Δεύτερη διέγερση, τρίτη μεταφορά και εγώ!!!! Ήδη είμαι στην τρίτη μέρα διέγερσης έχω ακόμα δρόμο για να σας φτάσω.... μηδενικές χοριακες πήρα τις προηγούμενες δύο....αλλά είπα αυτή τη φορά θα είμαι χαλαρή γιατί θα γίνει....είμαι σίγουρη ότι για όλες μας θα έρθει το θαύμα.... οπότε χαλαρώνουμε και σκεφτόμαστε μόνο ότι θα έρθει σιγουραάααααααα

Νομίζω οι μέρες μέχρι την ωοληψια περνάνε γρήγορα και δεν το καταλαβαίνουμε ,να τις απολαύσεις να βγουν χαρούμενες βλαστοκυστες 😁,μετά την εμβρυομεταφορα όμως κάθε μέρα μου φαίνεται μετράει για τρεις 😂😂!!!να εισαι χαλαρή κορίτσι μου γιατί σίγουρα θα γίνει αυτή τη φορά ,ένα βήμα τη φορά και ερχόμαστε πιο κοντά στη μητρότητα!Ευχομαι να βγάλεις αρκετά ωοθηλακια να κανείς και ένα και δυο η όσα θες μωράκια από αυτή τη διέγερση 😘  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Frid είπε:

Νομίζω οι μέρες μέχρι την ωοληψια περνάνε γρήγορα και δεν το καταλαβαίνουμε ,να τις απολαύσεις να βγουν χαρούμενες βλαστοκυστες 😁,μετά την εμβρυομεταφορα όμως κάθε μέρα μου φαίνεται μετράει για τρεις 😂😂!!!να εισαι χαλαρή κορίτσι μου γιατί σίγουρα θα γίνει αυτή τη φορά ,ένα βήμα τη φορά και ερχόμαστε πιο κοντά στη μητρότητα!Ευχομαι να βγάλεις αρκετά ωοθηλακια να κανείς και ένα και δυο η όσα θες μωράκια από αυτή τη διέγερση 😘  

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️❤️!!!! Και σε εσένα εύχομαι μια τεράστια χοριακη από την καρδιά μου!!!! Άλλωστε είναι αυτό που είπες κάθε φορά σε κάθε προσπάθεια ειμαστε σίγουρα πιο κοντά στο να γίνουμε μανουλες.......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τελικά η κοπέλα είναι θεά... με πήρε τηλ!!!! 

Γτ με είδε να κλαιωω βασικα να τρέμω και μου είπε θα σε πάρω  να σου πω αποτελέσματα :-) 127.2🥰🥰🥰🥰🥰

Η χοριακη μου  !!!! 

Θα τρελαθωωω πάω να πάρω δωράκι στην κοπέλα γιατί πήγε έκανε την εξέταση έξτρα για εμενα χωρίς να δουλεύει ... την αγάπησα... 

Δευτέρα πάω για την τρίτη αλλά μου είπε ούτε καν χρειάζεται  :-)

Αααααααααχ θα τρελαθώ!! Τελεια.. Συγχαρητήρια ρε κορίτσι.. όλα να σου πάνε υπέροχα από δω και πέρα.. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Frid και @blueocean κορίτσια εύχομαι και στις δύο σας καλη επιτυχία και σύντομα με θετικές χοριακες.. δύσκολη η αναμονή είναι γεγονός αλλά θα περάσει εδώ παρέα, υπομονή..🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η blueocean είπε:

και μένα το ίδιο, είμαστε ακριβώς στην ίδια φάση τελικά. Όλα θα πάν καλά να σκέφτεσαι θετικά, να μιλάς στο εμβρυάκι, να χαιδεύεις την κοιλία, να στέλνεις θετική ενέργεια και όλα θα πάρουν το δρόμο τους.

Αυτό προσπαθώ και εγω κορίτσι μου να σκεφτομαι θετικα απλά ποτε ποτε λέω και στον εαυτό μου κρατά μικρό καλάθι 😱😜!εγω την έκανα στις 14 και χοριακη στις 25 ,προσπαθώ να είμαι ξάπλα αλλά περπατάω μέσα στο σπιτι και κάτι μικρό δουλίτσες τις κάνω αλλά όχι βαριά πράγματα ,ώρες ώρες λέω δεν περνάνε οι μέρες ,εσυ πως εισαι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

@Frid και @blueocean κορίτσια εύχομαι και στις δύο σας καλη επιτυχία και σύντομα με θετικές χοριακες.. δύσκολη η αναμονή είναι γεγονός αλλά θα περάσει εδώ παρέα, υπομονή..🙏❤️

Ευχαριστούμε κορίτσι μου και εσυ να προσεχείς το μωράκι σου και με το καλο να σμιξετε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️❤️!!!! Και σε εσένα εύχομαι μια τεράστια χοριακη από την καρδιά μου!!!! Άλλωστε είναι αυτό που είπες κάθε φορά σε κάθε προσπάθεια ειμαστε σίγουρα πιο κοντά στο να γίνουμε μανουλες.......

Θα γίνει ρε παιδάκι μου δε γίνεται να μη γίνει ,αντε μόνο να δούμε ποτε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τελικά η κοπέλα είναι θεά... με πήρε τηλ!!!! 

Γτ με είδε να κλαιωω βασικα να τρέμω και μου είπε θα σε πάρω  να σου πω αποτελέσματα :-) 127.2🥰🥰🥰🥰🥰

Η χοριακη μου  !!!! 

Θα τρελαθωωω πάω να πάρω δωράκι στην κοπέλα γιατί πήγε έκανε την εξέταση έξτρα για εμενα χωρίς να δουλεύει ... την αγάπησα... 

Δευτέρα πάω για την τρίτη αλλά μου είπε ούτε καν χρειάζεται  :-)

Ε να τώρα να τσιριξω ελεύθερα!!!!!! Μπράβο ρε κοριτσαρε!!!!!!! Με το καλό!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Σε ευχαριστω μελλοντική μανούλα και σου ευχομαι σύντομα να έχεις αγκαλιά ένα υγιέστατο μωράκι 😁!!κρατιεμαι η αλήθεια είναι ,τη μια ψάχνω συμπτώματα παντού την άλλη λέω το ίδιο σου κάνει μόνο η χοριακη θα δείξει όποτε χαλάρωσε τρελουλα 😂😂!!

Κι εγω το ιδιο εκανα!!! Δεν εισαι η μονη! Εκει που μιλάει η λογική μετα την ξεχνας και σκεφτεσαι που ειναι τα συμπτώματα… 

Η αναμονή ειναι που μας κανει ετσι! Η πιο δύσκολη περίοδος ειναι αυτη! 
Με το καλο και σύντομα να ερθεις και εσυ στη θεση μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Frid είπε:

Αυτό προσπαθώ και εγω κορίτσι μου να σκεφτομαι θετικα απλά ποτε ποτε λέω και στον εαυτό μου κρατά μικρό καλάθι 😱😜!εγω την έκανα στις 14 και χοριακη στις 25 ,προσπαθώ να είμαι ξάπλα αλλά περπατάω μέσα στο σπιτι και κάτι μικρό δουλίτσες τις κάνω αλλά όχι βαριά πράγματα ,ώρες ώρες λέω δεν περνάνε οι μέρες ,εσυ πως εισαι;

σε καταλαβαίνω απόλυτα.....και ΄γω απο τον καναπέ στην καρέκλα και αντίθετα. Απο δουλειές δεν κάνω τίποτα γιατί τις αλλες φορες κατι τις το εκανα οποτε ειπα αυτη τη φορα να ειμαι τελείως χαλαρά. Τις πρώτες δυο μέρες είχα τρελλαθεί να διαβάζω για συμπτώματα και να ψάχνω σημάδια αλλά στην πορεία είπα οτι ειναι να γίνει μόνο ο Θεός το ξέρει οπότε σταμάτησα να ψάχνω γιατί στην κάθε μια κατάλαβα οτι το σώμα της αντιδρά διαφορετικά.  Ακούω ήρεμη μουσική, βλέπω καμιά ταινία, λίγο διάβασμα αλλά ναι αυτό που λες ισχύει...δεν περνάνε οι μέρες! 

@sandyb σ'ευχαριστώ πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Συλλογή ωαρίων για 3 μήνες??? Άρα πας με φυσικούς κύκλους η φυσικούς τροποποιημένους με ελάχιστα φάρμακα????αν σου ήρθε αργά χθες το βράδυ η δεύτερη μέρα ναι είναι η Κυριακή βέβαια ισως σου πει να μετρήσεις και σήμερα και ξανά την Κυριακή για σίγουρα για να μην χαθεί ο κύκλος!! Μην αγχώνεσαι με τις ενέσεις καλή μου είναι πολύ εύκολες και δεν πονάνε!!!! Θα στρεσαριστεις μέχρι να κάνεις την πρώτη και μετά θα είσαι κομπλέ!!!! Εγώ που κάνω μιξ φαρμάκων κάνω δύο διαφορετικές κάθε βράδυ και σε λίγο θα κάνω 3 μαζί με τους ανταγωνιστές... βέβαια μου τις κάνει ο άντρας μου να μην λέω ψέματα γιατί έτσι νιώθω εγώ καλύτερα και δεν πιέζομαι!!!!!

Προς το παρόν έχω μόνο ενέσεις δεν ξέρω τι θα γίνει, μίλησα με την γιατρό και θα πάω να κάνω τις εξετάσεις σήμερα και από εκεί και πέρα θα μου πει περισσότερα μετά τα αποτελέσματα. Και εγώ έλεγα να μου τις κάνει ο άντρας μου αλλά φοβάται λίγο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Κι εγω το ιδιο εκανα!!! Δεν εισαι η μονη! Εκει που μιλάει η λογική μετα την ξεχνας και σκεφτεσαι που ειναι τα συμπτώματα… 

Η αναμονή ειναι που μας κανει ετσι! Η πιο δύσκολη περίοδος ειναι αυτη! 
Με το καλο και σύντομα να ερθεις και εσυ στη θεση μου!!! 

Ποια λογική ;;😂😂δεν την ξέρω την κυρία ,σε λίγο θα ψαχνω σημάδια στα σύννεφα !!!Με το καλο να έρθουμε όλες στη θέση σου και με το καλο να γεννήσεις κορίτσι μου και μόνο χαρές και πολλές πολλές όμορφες ριγμένα με την οικογένεια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Litsadi είπε:

Προς το παρόν έχω μόνο ενέσεις δεν ξέρω τι θα γίνει, μίλησα με την γιατρό και θα πάω να κάνω τις εξετάσεις σήμερα και από εκεί και πέρα θα μου πει περισσότερα μετά τα αποτελέσματα. Και εγώ έλεγα να μου τις κάνει ο άντρας μου αλλά φοβάται λίγο....

Φοβάται έλεγε και ο δικός μου....τώρα να δεις πως τις χτυπάει την μια πίσω από την άλλη.... γιατί όπως λέει και η λαϊκή ρήση εκατό ξυλιες σε ξένο κωλο δεν πονάνε.....🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
    • Συνήθως ξέρουν πότε περίπου θα γεννήσουν οι γυναίκες που παρακολουθούν και προγραματίζουν ανάλογα το πότε και πόσο θα λείψουν. Αλλά συνήθως δε φεύγουν για πάνω απο 3-5 μέρες. Μακάρι να το ζήσουμε κορίτσι μου. Εγώ θα ξεκινήσω μαθήματα στο τελος του 7ου με την ελπίδα να έρθει στην ώρα της η μπουμπού. Για την ώρα κάνω μόνο ασκήσεις Kegel!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...