Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 13 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αύριο πάω για FHS, E2 ,PRG και αναμένω οδηγίες προς ναυτιλωμένους.🤞

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας🥰

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!!! Όλα να πάνε καλά και καλή αρχή να έχεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Eva29 είπε:

 

Με το καλό να ξεκινήσεις κορίτσι μου 😍💜💜💜 πες μας πως πήγαν οι εξετάσεις όταν θα μάθεις !! 

Σε ευχαριστώ @Eva29 μου με το καλό να τα παραλάβεις τα μωρά σου το Σάββατο🤞& να ευχαριστηθείτε το brunch οικογενειακώς😁

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!!! Όλα να πάνε καλά και καλή αρχή να έχεις!!!! 

Θα πάμε παρέα χέρι χέρι 😄 Σε ευχαριστώ και ανταποδίδω 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Σε ευχαριστώ @Eva29 μου με το καλό να τα παραλάβεις τα μωρά σου το Σάββατο🤞& να ευχαριστηθείτε το brunch οικογενειακώς😁

 

Χαχαχα ναι ναι οικογενειακό brunch για 4 θα ζητήσω χαχαχ 😋😋😋

Πάμε δυνατά σε λίγο θα μιλάμε για τις κοιλίτσες μας !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η BlackCat είπε:

Θα πάμε παρέα χέρι χέρι 😄 Σε ευχαριστώ και ανταποδίδω 😘

Σε περιμένω με χαρά!!!!! Όσο περισσότερες τόση περισσότερη δύναμη παίρνω!!!! Ενημέρωσε μας καλή μου!!!🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Πόσο χρονών είσαι??? Υπάρχει νομοθεσία από ποια ηλικία και επάνω μπορείς να βάλεις 3 η 4....η @Vasilique έχει βάλει παραπάνω αν θυμάμαι καλά για να σε βοηθήσει καλύτερα.....θα έχεις δύο μην αγχώνεσαι θα το δεις όλα καλά θα πάνε!!!✌️✌️✌️✌️

Είμαι 38 αλλά μου είπαν ότι επειδή έχω αποτυχημένες γίνεται να βάλω 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Είμαι 38 αλλά μου είπαν ότι επειδή έχω αποτυχημένες γίνεται να βάλω 3.

Δεν έχω κοιτάξει την νομοθεσία αν επιτρέπει σε αυτές τις περιπτώσεις καλό θα ήταν όμως να το κοιτάξεις έτσι για ασφάλεια βρε παιδί μου!!!! Πόσες αποτυχημένες προσπάθειες έχεις??? Εμφύτευση έχεις πετύχει???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Να προχωρήσουν τα εμβρυακια σου για να πας να τα παρεις το Σάββατο!! Με το καλο κοριτσι μου!!! 👍🏻❤️🍀

Ευχαριστώ σας εύχομαι ότι καλύτερο !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

Δεν έχω κοιτάξει την νομοθεσία αν επιτρέπει σε αυτές τις περιπτώσεις καλό θα ήταν όμως να το κοιτάξεις έτσι για ασφάλεια βρε παιδί μου!!!! Πόσες αποτυχημένες προσπάθειες έχεις??? Εμφύτευση έχεις πετύχει???

Έχω κάνει 3 διεγέρσεις και 4 εμβρυομεταφορες όλες με θετική χοριακη γιαυτο φοβαμαι λίγο.Πάμε και  με πολύ καλό σπερμα αυτήν την φορά στις άλλες δεν ήταν καλο και έκανα και υστεροσκοπηση που βρήκα ένα μικρό διάφραγμα και υπερπλασία ενδομητρίου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Katerinaki83 είπε:

Έχω κάνει 3 διεγέρσεις και 4 εμβρυομεταφορες όλες με θετική χοριακη γιαυτο φοβαμαι λίγο.Πάμε και  με πολύ καλό σπερμα αυτήν την φορά στις άλλες δεν ήταν καλο και έκανα και υστεροσκοπηση που βρήκα ένα μικρό διάφραγμα και υπερπλασία ενδομητρίου.

Άρα με την εμφύτευση δεν έχεις θέμα... βιοχημικές ήταν οι παλλινδρομες???? Έχετε ελέγξει τα έμβρυα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katerinaki83 είπε:

Μακάρι να προχωρήσουν και να έχω δυο βλαστοκυστες έστω το Σάββατο .Μου είπαν βέβαια αν σκέφτομαι και το ενδεχόμενο να βάλω 3 βλαστοκυστες αλλά δεν έχω ακούσει από άλλη κοπέλα να έχει βάλει τόσες πολλές .Νομίζω πως είναι επικίνδυνο .


Η εθνική νομοθεσία ορίζει πως:

  • σε γυναίκες κάτω των 35 ετών ο αριθμός αυτός δεν μπορεί να υπερβαίνει τα δύο
  • σε γυναίκες από 35 εώς 39 ετών μπορούν κατ’εξαίρεση να μεταφερθούν τρία έμβρυα εάν έχουν ήδη προηγηθεί δύο αποτυχημένες εμβρυομεταφορές
  • σε γυναίκες ηλικίας 40 ετών επιτρέπεται η μεταφορά τριών εμβρύων ήδη από την πρώτη εμβρυομεταφορά
  • σε γυναίκες άνω των 40 ετών επιτρέπεται η μεταφορά τεσσάρων εμβρύων

Εμείς βάλαμε 4 έμβρυα κ αυτή τη στιγμή είμαι 13w σε δίδυμη κύηση. Η αλήθεια είναι ότι οι πολύδυμες κυήσεις θεωρούνται εξ ορισμού υψηλότερου κινδύνου κυήσεις από τις μονήρεις, καθώς ο κίνδυνος για ορισμένες επιπλοκές είναι υψηλότερος, με πιο συνηθισμένη τον πρόωρο τοκετό. Επίσης, διαταραχές κατά την κύηση όπως η προεκλαμψία ή ο διαβήτης είναι πιο πιθανό να εμφανιστούν σε μια πολύδυμη κύηση. Πιστεύω όμως πως αν υπάρχει συχνή παρακολούθηση από εξειδικευμένο κ έμπειρο γιατρό όλα στο τέλος θα πάνε καλά. Καλώς κακώς βάζοντας παραπάνω από ένα έμβρυα αυξάνεις τις πιθανότητες κ ταυτόχρονα όμως παίρνεις κ ένα ρίσκο… Εύχομαι να πάρετε την καλύτερη απόφαση! 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Άρα με την εμφύτευση δεν έχεις θέμα... βιοχημικές ήταν οι παλλινδρομες???? Έχετε ελέγξει τα έμβρυα???

1η βιοχημική 2η το έχασα 6,5 εβδομάδων 3η με έμβρυα 3 ημερών βιοχημική και 4η ανεμβρυικη .δεν έχω δει τα έμβρυα αν ήταν καλά .Φαντάζομαι το τελευταίο δεν θα ήταν σίγουρα .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

1η βιοχημική 2η το έχασα 6,5 εβδομάδων 3η με έμβρυα 3 ημερών βιοχημική και 4η ανεμβρυικη .δεν έχω δει τα έμβρυα αν ήταν καλά .Φαντάζομαι το τελευταίο δεν θα ήταν σίγουρα .

Μάλιστα δεν έχεις και εσύ μικρή πορεία.... δεν έχεις συζητήσει καθόλου με τον γιατρό σου τον προεμφυτευτικο έλεγχο στα έμβρυα ???? Σου εύχομαι ολόψυχα αυτή την φορά να πάνε όλα τέλεια!!!! Και θα πάνε πίστεψε το!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Μάλιστα δεν έχεις και εσύ μικρή πορεία.... δεν έχεις συζητήσει καθόλου με τον γιατρό σου τον προεμφυτευτικο έλεγχο στα έμβρυα ???? Σου εύχομαι ολόψυχα αυτή την φορά να πάνε όλα τέλεια!!!! Και θα πάνε πίστεψε το!!!!!

Άλλαξα γιατρό και ο γιατρός ο καινούργιος πιστεύει πως έγιναν λαθοι και είναι πολύ αισιόδοξος πως θα πιάσουμε αυτήν την φορά .όποτε είπα να μην κάνω προεμφυτευτικο ούτε ο γιατρός μου το πρότεινε .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katerinaki83 είπε:

Άλλαξα γιατρό και ο γιατρός ο καινούργιος πιστεύει πως έγιναν λαθοι και είναι πολύ αισιόδοξος πως θα πιάσουμε αυτήν την φορά .όποτε είπα να μην κάνω προεμφυτευτικο ούτε ο γιατρός μου το πρότεινε .

Τέλεια ο γιατρός σου ξέρει πολύ καλύτερα από τον οποιονδήποτε....όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά...στο εύχομαι ολόψυχα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια μου. 

Πήγα έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσμα  😕 🤔 57.2  θετικό μεν χαμηλό δε και για αυτό θα πάω και Σάββατο ο γιατρός δεν είναι αισιόδοξος και εγώ στα χαμένα.. να χαρώ να κλαψω ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kk88 είπε:

Έλα τρέλανε μας!!!!!!!!! Φτιάξε μας την μέρα 🎉🎉🎉🎉🎉🎉!!!!! Μπράβο κορίτσι μου!!!!! Είσαι σίγουρα εγκυουλα καλέ μην αναρωτιέσαι!!!! Την σκυτάλη που λέγαμε μην ξεχάσεις έτσι αναμένουμε όλες οι υπόλοιπες!!!!!εμένα μου ήρθε κανονικά η ακατανομαστη και άρα ξεκινάω κορίτσια!!!!!!!

Καλγ αρχή κοριτσάκι μου.. :-* τέλεια αυτό σημαίνει ότι ο οργανισμός σου δουλεύει ρολόι.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλγ αρχή κοριτσάκι μου.. :-* τέλεια αυτό σημαίνει ότι ο οργανισμός σου δουλεύει ρολόι.  

Κορίτσια μουυυυυυ οιστραδιόλη τέλεια.... ξεκινάω σήμερα 🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έκανα 😁 σήμερα το πρωί και είναι αχνό θετικό🤫🤫🤫🤫 δεν είπα κάτι γτ το απόγευμα στο σκούπισμα είχα καφέ  🤐🤐🤐 και μου έκοψε τα φτερά απ το κέντρο μου είπαν συνεχίζω κανονικά τα φάρμακα με περιμένουν την Δευτέρα  🤐 λιγακι απόρησα γτ είμαι με 12 ημέρες μετά την ετ τι είναι αυτό το καφέ τώρα ελάχιστο αλλά ήταν 😕 🤔

Ωωω♥️Με το καλό κ με μια τερααααστια χοριακη!Έλα λίγο έμεινε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλη αρχη κοριτσι μου!!! Εγω το συζητούσα και έπρηζα μονο τον αντρα μου! Δεν ηθελα να με βομβαρδίσουν με ερωτήσεις ολοι οι υπόλοιποι! Αλλα ειναι καθαρά προσωπική γνώμη πως θα το χειριστεί η καθεμία! Να κανεις αυτο που νιωθεις!!! 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️Εγώ μάλλον θα τους πρηξω όλους😂Εσύ πως είσαι?Θα μείνεις με τον ίδιο γιατρό η έχεις άλλον γυναικολόγο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια μου. 

Πήγα έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσμα  😕 🤔 57.2  θετικό μεν χαμηλό δε και για αυτό θα πάω και Σάββατο ο γιατρός δεν είναι αισιόδοξος και εγώ στα χαμένα.. να χαρώ να κλαψω ; 

57,2 την 12 μέρα  το βλέπω μια χαρά....μην σε παίρνει από κάτω καλέ είσαι έγκυος και θα πάει καλά...θα πάρει τα πάνω του θα το δεις......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για πειτε ρε κορίτσια, τι κάνατε την προηγούμενη μέρα της ωοληψίας;;; γτ εγώ λυπάμαι να φάω τα νύχια μου χαχαχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ  κορίτσια μου. 

Πήγα έκανα σήμερα την χοριακη και μόλις πήρα τα αποτέλεσμα  😕 🤔 57.2  θετικό μεν χαμηλό δε και για αυτό θα πάω και Σάββατο ο γιατρός δεν είναι αισιόδοξος και εγώ στα χαμένα.. να χαρώ να κλαψω ; 

γιατί δεν είναι αισιόδοξος;;;; ποια μέρα είσαι μετά την εμβρυομεταφορά;;;;; ρε πουλί μου έχεις αλλες 4 μέρες μεχρι να εκανες κανονικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα!! Εγώ πήγα φουλ αγχωμενη έφυγα κάπως καλύτερα και κάθε φορά ήμουν λίγο λιγότερο αγχωμενη... Με καθυσυχαζε ο γιατρός ένιωθα πως ξέρει τι κάνει και πως όλα θα πάνε καλά... Είχα μιλήσει σε οικογένεια και φίλους και μου έδιναν πολύ στήριξη από τη πρώτη στιγμή.... Καλύτερα να τα πεις μην τα κρατάς μέσα σου μόνο για σένα... Αυτό πιστεύω... Όσον αφορά τις εξετάσεις το ξέρω είναι αγχωτικές αλλά μόλις τις κάνεις θα φύγει ένα άγχος ! Τι ηλικία έχεις ? Η αμη σου είναι σούπερ πολύ υψηλή, θα έχετε πολλά αυγουλάκια και πιθανότατα έτσι πολλές βλαστοκυστες!!! Με το καλό !! Πότε θα ξεκινήσετε διέγερση ? ♥️

Σ ευχαριστωωωω ♥️Μακάρι να πάνε όλα καλά!Περιμένω να περάσω επιτροπή μέσα στον Οκτώβριο οπότε αν προλάβω στον επόμενο κύκλο μου ξεκινάω.Εσυ στις 18 πας για ωοληψια ε?Άντε λίγο έμεινε♥️Πολλά πολλά κ υγιή εμβρυακια κορίτσι μου♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

καλη αρχη κοριτσι μου...το αγχος τωρα ειναι πολυ υποκειμενικο και πολυ αναποφευκτο....
παρολα αυτα δεν βοηθαει ειδικα τωρα στην αρχη με τις εξετασεις...γιατι εχεις να βιωσεις αγχος μετααα ...παααααρα πολυ!!! οποτε περασε λιγο πιο ηρεμα αυτο το σταδιο!!

 

η ΑΜΗ σου μου φαινεται παρα πολυ καλη!!!!

Καλησπερα κορίτσι μου!Προσπαθώ να τα βάλω σε κουτάκια κ να πάω βήμα βήμα🤷Εδώ θα είμαστε να σας πρήζω κ εσάς με τα ψυχολογικά μου😌

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...