Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις On 14/9/2021 at 3:49 ΜΜ, ο/η elena0212 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου.Τελεια τα πήγαν 🥰

Δυστυχώς τα δικά μου , απ τα 7 τα 4 δεν ήταν ώριμα. Κ απ τα 3 γονιμοποιηθηκαν τα 2 και το 3ο το περιμένουν μήπως προχωρήσει κ αυτό. Εύχομαι ένα απ αυτά να γίνει βλαστοκύστη. Έχω άλλη μια στην κατάψυξη. 

Έχεις νέα κοριτσάκι μου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Maroulita! 16/9

@Margitc 23/9

Ωοληψία ✌️

@kk88 ?

@angel35 17/9

@Lucia79 ?

@Luna777 ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Eva29 18/9

@Katerinaki83 18/9

@elena0212 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Παρασκευαιδου 20/9

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Annoulak είπε:

Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση αλλά κι εγώ είχα δει νωρίτερα (3-4 μέρες) περίοδο τον μήνα π έκανα την υστεροσκόπηση. 

Ααα πες το έτσι γιατί λέω πραγματικά έχουν απορρυθμιστει όλα..και τώρα σκέψου κατεβαίνει κούτσα κούτσα....τι πράγμα είναι και αυτό να την θες και να μην έρχεται....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η noutelitsa είπε:

Δυστυχώς επειδή ειμαι νεο μελος δεν μπορω να σου στείλω προσωπικό μηνυμα....

Μμμμμ σε λίγες μέρες θα μπορείς...έτσι κάνει στην αρχή....κοίτα το κάθε μέρα κάποια στιγμή θα σου την ανοίξει την επιλογή

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Έχεις νέα κοριτσάκι μου;

Ναι αγαπημένη. Τα δυο προχωράνε πολύ καλά. Μου είπε φαινονται άριστα. Το τρίτο γονιμοποιήθηκε απλά είναι πιο μετριο κ παει πιο σιγα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλύτερα που έρχεται  βρε..να είσαι κοντά μας :-) 😀

Εννοείται όσο γρηγορότερα τόσο καλύτερα...να κατέβει όμως επιτέλους γιατί έρχεται αργα αργά και σταθερά σπασαν τα νευρακια μου.....τα οποία ομολογουμένως δεν θέλουν και πολύ!!!! Για λέγε εσύ πως τα πας η ψυχολογία σου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@Maroulita! 16/9

@Margitc 23/9

Ωοληψία ✌️

@kk88 ?

@angel35 17/9

@Lucia79 ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Eva29 18/9

@Katerinaki83 18/9

@elena0212 ?

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz1358 🥰 

@Παρασκευαιδου 20/9

Να μαι και εγώ έτοιμη για την ωοληψία μου!!!!!!!!

Έχουμε εδώ περιπτώσεις που δεν έκαναν εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Να μαι και εγώ έτοιμη για την ωοληψία μου!!!!!!!!

Έχουμε εδώ περιπτώσεις που δεν έκαναν εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο;;;;;

Εγώ δε θα κάνω σ αυτόν τον κύκλο πχ… υπάρχουν περιπτώσεις. Να σκεφτείς όμως πως ότι είναι να γίνει θα γίνει για καλό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η elena0212 είπε:

Εγώ δε θα κάνω σ αυτόν τον κύκλο πχ… υπάρχουν περιπτώσεις. Να σκεφτείς όμως πως ότι είναι να γίνει θα γίνει για καλό!

τωρα θα σε ρωτησω , αλλα μπορει και να το εχεις πει..... γτ δεν εκανες στον ιδιο κυκλο;;;; εμενα απο οτι καταλαβαινω επειδη ειναι υψηλη η προγεστερονη. μου ειπε 1,9

Αλλα βρήκα σε ενα αρθρο αυτό και κάπως πήρα τα πάνω μου..

"Ωστόσο η μεγαλύτερη διαφορά στα ποσοστά επιτυχίας ανάμεσα στους κύκλους με κατεψυγμένα έμβρυα έναντι των «φρέσκων» παρατηρήθηκε στις γυναίκες ηλικίας άνω των 35 ετών οι οποίες είχαν υψηλά επίπεδα προγεστερόνης (πάνω από 1 ng/mL) την ημέρα της ωοληψίας.
Στη συγκεκριμένη υποομάδα γυναικών, η κατάψυξη όλων των εμβρύων και η μεταγενέστερη μεταφορά τους συσχετίσθηκε με αύξηση κατά 73% των πιθανοτήτων επίτευξης και συνέχισης μίας εγκυμοσύνης, σε σύγκριση με την εμβρυομεταφορά αμέσως μετά τη γονιμοποίηση."

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Να μαι και εγώ έτοιμη για την ωοληψία μου!!!!!!!!

Έχουμε εδώ περιπτώσεις που δεν έκαναν εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο;;;;;

Γεια σου κορίτσι, με το καλό!!! Εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια έκανα σε επόμενο κύκλο ετ και το ίδιο θα κάνουμε και τώρα γιατί έπαθα και τις 2 φορές υπερδιέγερση! Όλα καλά θα πάνε, θα δεις!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kaounmar είπε:

Γεια σου κορίτσι, με το καλό!!! Εγώ στην πρώτη μου προσπάθεια έκανα σε επόμενο κύκλο ετ και το ίδιο θα κάνουμε και τώρα γιατί έπαθα και τις 2 φορές υπερδιέγερση! Όλα καλά θα πάνε, θα δεις!!!

 

κοριτσια μου και μετα την ωοληψια αδιαθετουμε κανονικα;;;;; και πότε ? :P 
και την εμβρυομεταφορα σε αλλο κυκλο στην κανουν αφου τελειωσει η περιοδος;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

κοριτσια μου και μετα την ωοληψια αδιαθετουμε κανονικα;;;;; και πότε ? :P 
και την εμβρυομεταφορα σε αλλο κυκλο στην κανουν αφου τελειωσει η περιοδος;;;

Ναι κανονικά και να σου πω την αλήθεια εμένα μου ήρθε και λίγο νωρίτερα! Αλλά παίζει και ο κάθε οργανισμός πως δρα οπότε μην ανησυχείς, η ετ θα γίνει στον επόμενο σου κύκλο ως εξής: θα αδιαθετήσεις και την πρώτη μέρα του κύκλου θα πάρεις το γιατρό ώστε να σε δει με υπέρηχο τη 2η μέρα και να δεις και ορμόνες οιστραδιόλη και προγεστερόνη. Αν όλα έιναι οκ θα αρχίσεις χαπάκια οιστραδιόλης και θα σε δει 11η μέρα από τα χάπια αυτά ώστε να μετρήσει ενδομήτριο για να σου αρχίσει και προγεστερόνη! Λογικά 5 μέρες μετά την προγεστερόνη πας για ετ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Να μαι και εγώ έτοιμη για την ωοληψία μου!!!!!!!!

Έχουμε εδώ περιπτώσεις που δεν έκαναν εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο;;;;;

Κι εγώ κάνω σε άλλο κύκλο εμβρυομεταφορα γιατί έχω εικόνα πολυκυστικών με πολλά ωάρια οποτε το πιο ασφαλές για μη γίνει υπερδιέγερση είναι να γίνει μεταφορά σε επόμενο κύκλο. Μη σε ανησυχεί. 
Εμενα το πλάνο πήγε ως εξής: μου ήρθε η επόμενη περίοδος, έκανα κάποιες ορμονικές τη 2η μέρα για να τσεκάρουμε ότι όλα είναι οκ, 8η μέρα το ίδιο και υπέρηχο, μετά πάλι υπέρηχο για να δούμε πως προχωράει το ένα ωάριο του φυσικόυ κύκλου, μου καθόρισε μέρα και ώρα που θα κάνω ovitrelle, και την επόμενη της ovitrelle ξεκίνησα τα cuclacour. 2 μέρες μετά ξεκίνησα και utrogestan και την 19η μέρα έγινε η μεταφορά. Αν έχεις κατεψυγμένες βλαστοκυστες, η μέρα της μεταφοράς είναι ψιλό στάνταρ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η elena0212 είπε:

Ναι αγαπημένη. Τα δυο προχωράνε πολύ καλά. Μου είπε φαινονται άριστα. Το τρίτο γονιμοποιήθηκε απλά είναι πιο μετριο κ παει πιο σιγα


Άριστα! Αναμένουμε νεότερα … 💚

Υ.Γ Από τα σιγανά ποταμάκια να φοβάσαι λένε! 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Να μαι και εγώ έτοιμη για την ωοληψία μου!!!!!!!!

Έχουμε εδώ περιπτώσεις που δεν έκαναν εμβρυομεταφορά στον ίδιο κύκλο;;;;;

Με το καλό κορίτσι μου !!!!να πάρετε πολλά καλά αυγουλάκια !! 

Εγώ δεν έκανα στον ίδιο κύκλο εμβρυομεταφορα για να αποφύγουμε υπερδιέγερση επειδή είχα πολλά ωάρια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Katerinaki83 κορίτσι μου καλησπέρα!! Πλησιάζει η μέρα ! Εγώ αύριο θα κάνω το μοριακό τεστ.... Σε ποιο κέντρο είσαι ? Εγώ είμαι στο μητέρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Εννοείται όσο γρηγορότερα τόσο καλύτερα...να κατέβει όμως επιτέλους γιατί έρχεται αργα αργά και σταθερά σπασαν τα νευρακια μου.....τα οποία ομολογουμένως δεν θέλουν και πολύ!!!! Για λέγε εσύ πως τα πας η ψυχολογία σου????

Οι πρώτες μέρες ήταν δύσκολες πλέον χαλαρα.. δεν ξέρω γιατί χαχαχαχ έχω μπει σε άμυνα μάλλον . 

Με τι έρχεται γρήγορα η ακατανομαστη ξες;;; με επαφή;-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

@Katerinaki83 κορίτσι μου καλησπέρα!! Πλησιάζει η μέρα ! Εγώ αύριο θα κάνω το μοριακό τεστ.... Σε ποιο κέντρο είσαι ? Εγώ είμαι στο μητέρα...

Τίποτα δεν σας έμεινε:-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Κι εγώ κάνω σε άλλο κύκλο εμβρυομεταφορα γιατί έχω εικόνα πολυκυστικών με πολλά ωάρια οποτε το πιο ασφαλές για μη γίνει υπερδιέγερση είναι να γίνει μεταφορά σε επόμενο κύκλο. Μη σε ανησυχεί. 
Εμενα το πλάνο πήγε ως εξής: μου ήρθε η επόμενη περίοδος, έκανα κάποιες ορμονικές τη 2η μέρα για να τσεκάρουμε ότι όλα είναι οκ, 8η μέρα το ίδιο και υπέρηχο, μετά πάλι υπέρηχο για να δούμε πως προχωράει το ένα ωάριο του φυσικόυ κύκλου, μου καθόρισε μέρα και ώρα που θα κάνω ovitrelle, και την επόμενη της ovitrelle ξεκίνησα τα cuclacour. 2 μέρες μετά ξεκίνησα και utrogestan και την 19η μέρα έγινε η μεταφορά. Αν έχεις κατεψυγμένες βλαστοκυστες, η μέρα της μεταφοράς είναι ψιλό στάνταρ. 

α ξανακανουμε και Ovitrelle? να και κάτι καινουργιο που έμαθα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου !!!!να πάρετε πολλά καλά αυγουλάκια !! 

Εγώ δεν έκανα στον ίδιο κύκλο εμβρυομεταφορα για να αποφύγουμε υπερδιέγερση επειδή είχα πολλά ωάρια... 

και γω αύριο κάνω μοριακό!!!!!! εγω απο οτι καταλαβαίνω θα παω σε επομενο λογω υψηλης προγεστερονης. αλλα μου ειπε αν θυμαμαι καλα οτι αυτο θα το δει και βαση ενδομητριου την μερα της ωοληψιας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

@Katerinaki83 κορίτσι μου καλησπέρα!! Πλησιάζει η μέρα ! Εγώ αύριο θα κάνω το μοριακό τεστ.... Σε ποιο κέντρο είσαι ? Εγώ είμαι στο μητέρα...

Καλησπέρα ναι πλησιάζει πιστευω αύριο θα με πάρουν να μου πουν πως προχωράνε .Πάλι θέλουν μοριακό τεστ ;πάλι καλά που μου το είπες δεν τους ρώτησα .είμαι στο γέννημα με τον Ε….Μαντ…..είναι η πρώτη σου ;για το Μητέρα έχω ακούσει καλά λόγια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια!

Τέλεια τα νέα σας @Katerinaki83 @elena0212 Θετικές σκέψεις και με το καλό η ετ!!!

@angel35 κάνεις τις ερωτήσεις που έχω στο μυαλό μου χαχα Είναι η πρώτη μου προσπάθεια και έχω πολλές απορίες, αλλά με προλαβαίνεις. Έρχομαι και εγώ μαζί σου σιγά σιγά να ξέρεις... την επόμενη εβδομάδα έχω ωοληψία, αλλά δεν γνωρίζω ακόμα ακριβή ημερομηνία. Ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες να δω πόσα αυγουλάκια θα έχουμε! 

@VasiliqueΚορίτσι βάλε με και εμένα στο γουρλίδικο πινακάκι σου pleeease 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

α ξανακανουμε και Ovitrelle? να και κάτι καινουργιο που έμαθα!

Δεν είμαι σίγουρη αν το επιλέγουν όλοι οι γιατροί, ο δικός μου πάντως ναι, θέλει την ωορρηξία να γίνει σε υπολογισμένη ώρα. 
Ζητα οδηγίες από τώρα για να είσαι προετοιμασμένη και ως προς τη διαδικασία και ως προς τα φάρμακα, μην τα ψάχνεις τελευταία στιγμή. Εγώ γενικα δε θέλω εκπλήξεις, θέλω να ξέρω ποιο είναι το πλάνο από αρκετά νωρίτερα για να προετοιμάζομαι ψυχολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Lucia79 είπε:

Δεν είμαι σίγουρη αν το επιλέγουν όλοι οι γιατροί, ο δικός μου πάντως ναι, θέλει την ωορρηξία να γίνει σε υπολογισμένη ώρα. 
Ζητα οδηγίες από τώρα για να είσαι προετοιμασμένη και ως προς τη διαδικασία και ως προς τα φάρμακα, μην τα ψάχνεις τελευταία στιγμή. Εγώ γενικα δε θέλω εκπλήξεις, θέλω να ξέρω ποιο είναι το πλάνο από αρκετά νωρίτερα για να προετοιμάζομαι ψυχολογικά. 

μου ειπε και χτες οτι στην ωοληψια θα δει ενδομητριο και θα εχει φουλ εικονα οποτε φανταζομαι μετα θα μου τα πει ολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οι πρώτες μέρες ήταν δύσκολες πλέον χαλαρα.. δεν ξέρω γιατί χαχαχαχ έχω μπει σε άμυνα μάλλον . 

Με τι έρχεται γρήγορα η ακατανομαστη ξες;;; με επαφή;-) 

Επαφές και ζεστά ροφήματα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...