Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Γιατί αυτό? Εγώ την έκανα στο εργαστήριο που κάναμε καρυότυπο κυστική κλπ. Ούτε ο γυναικολόγος που με παρακολουθεί στην κύηση μου είπε κάτι που τα είδε.. παίζει να είναι λάθος τα αποτελέσματα? Ούτε εγώ είμαι Αθήνα βέβαια για να με στείλουν στο λαϊκό αλλά Πρέπει γενικα κάπου συγκεκριμένα να τα κάνουμε οπωσδήποτε? 

Πολλοί γυναικολόγοι, ανάμεσα και ο δικός μου, ζητάνε την εξέταση της μεσογειακής αναιμίας μόνο από το Λαικό. Φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με την αξιοπιστία, ναι. Θα τον ρωτήσω όταν θα ξαναπάω να με δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η troia είπε:

Πολλοί γυναικολόγοι, ανάμεσα και ο δικός μου, ζητάνε την εξέταση της μεσογειακής αναιμίας μόνο από το Λαικό. Φαντάζομαι ότι έχει να κάνει με την αξιοπιστία, ναι. Θα τον ρωτήσω όταν θα ξαναπάω να με δει. 

Πρώτη φορά το ακούω..θα ρωτήσω και εγώ το γυναικολόγο μου αλλά φαντάζομαι αν ήθελε να την κάνω κάπου εξειδικευμένα θα μου το είχε ζητήσει.. τι να πω..όλο νέα πράγματα ανακαλύπτω.. ευχαριστώ για την πληροφορία..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Επέλεξα τον Τσιριγώτη.Ειναι κάποια άλλη κοπέλα εκεί?

Συμφωνω με την φιλη @Nefeliapοτι ειναι λιγο ιδιόρρυθμος στην συμπεριφορά… αλλα πολυ καλός επιστήμονας!! Και τα κορίτσια της ομαδας του σουπερ!!!! Εγω ειμαι έγκυος και το χρωστάω σε εκείνον! Να πας με κλειστά τα ματια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Έχουμε μιλήσει σε μήνυμα στο parents cafe κορίτσι, έχουμε 1% φυσιολογικές μορφές, 12-15 εκ αριθμό και 18% κινητικότητα. Έχουμε κάνει ωοληψια τον Ιούλιο και έχουμε 8 βλαστοκυστες στην κατάψυξη. Κάναμε μικρογονιμοποιηση. Είμαι στη φάση προετοιμασίας για εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κύκλο. Υπολογίζω 18-20/9 να κάνουμε την εμβρυομεταφορα. Θα είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα μας. 🙏

Αχχ ναι μωρέ τα είπαμε...συγγνώμη! Πολλές πληροφορίες! 😁 

Τη μικρογονιμοποιηση σας το είπαν από την αρχή οτι θα την κανουν; Εμεις δεν το έχουμε συζητήσει αυτό...

Μηπως θα το αποφασίσουν ανάλογα με το δείγμα που θα δοθεί εκείνη την ημέρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Έχουμε μιλήσει σε μήνυμα στο parents cafe κορίτσι, έχουμε 1% φυσιολογικές μορφές, 12-15 εκ αριθμό και 18% κινητικότητα. Έχουμε κάνει ωοληψια τον Ιούλιο και έχουμε 8 βλαστοκυστες στην κατάψυξη. Κάναμε μικρογονιμοποιηση. Είμαι στη φάση προετοιμασίας για εμβρυομεταφορα σε τεχνητό κύκλο. Υπολογίζω 18-20/9 να κάνουμε την εμβρυομεταφορα. Θα είναι η πρώτη εμβρυομεταφορα μας. 🙏

Καλημέρα! Και εμεις ΟΑΤ είχαμε (ολιγοασθενοτερατοσπερμια), στις εξετάσεις καλλιέργειας του αντρα μου ολα ηταν 0%..εκεί να δεις κλάματα. Φυσικά μας απέκλεισαν τη φυσιολογικη σύλληψη, αλλα κάναμε μικρογονιμοποιηση και αυτη τη στιγμή ο μικρούλης μας ειναι 420 γραμμάρια 😊😊 (είμαστε 22η βδομάδα τώρα) . Η επιστήμη κάνει όντως θαύματα και ευτυχώς που την έχουμε.. Οπότε δεν απογοητευόμαστε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Massa είπε:

Αχχ ναι μωρέ τα είπαμε...συγγνώμη! Πολλές πληροφορίες! 😁 

Τη μικρογονιμοποιηση σας το είπαν από την αρχή οτι θα την κανουν; Εμεις δεν το έχουμε συζητήσει αυτό...

Μηπως θα το αποφασίσουν ανάλογα με το δείγμα που θα δοθεί εκείνη την ημέρα;

Για την μικρόγονιμοποίηση το κρίνουν οι εμβρυολογοι ανάλογα με το δείγμα εκείνης της ημέρας....αυτοί αποφασίζουν όχι ο εξωσωματιστής γιατί αυτοί ξέρουν τι θα βοηθήσει καλύτερα! Δηλαδή ακόμα και να μην το έχετε πει αν δουν οι εμβρυολογοι ότι είναι αναγκαίο θα προχωρήσουν σε μικρόγονιμοποίηση

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Massa είπε:

Αχχ ναι μωρέ τα είπαμε...συγγνώμη! Πολλές πληροφορίες! 😁 

Τη μικρογονιμοποιηση σας το είπαν από την αρχή οτι θα την κανουν; Εμεις δεν το έχουμε συζητήσει αυτό...

Μηπως θα το αποφασίσουν ανάλογα με το δείγμα που θα δοθεί εκείνη την ημέρα;

Χαχα ναι ναι το ξέρω είμαστε πολλές 😋

Κοίτα εμάς μας το είχε πει ο εξωσωματιστης ότι θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση και όταν υπέγραφα τα χαρτιά για την ωοληψια και για την κατάψυξη των εμβρύων που θα προκύψουν κλπ το είπα στην κοπέλα που με βοηθούσε με τα χαρτιά να σημειώσει ότι θα κάνουμε μικρογονιμοποιηση μην γίνει κανένα λάθος και μου είπε ότι έτσι κι αλλιώς αυτή η απόφαση λαμβάνεται από το έμβρυολογικο εκείνη τη στιγμή ανάλογα το σπέρμα, δηλαδή αν δουν χάλια σπέρμα ούτως η άλλως κάνουν μικρογονιμοποιηση... Οπότε πιστεύω και για εσάς θα πάρουν την καλύτερη απόφαση να μην ανησυχείς, αλλά ρώτα και τον γιατρό σου στην επόμενη συνάντηση σας. ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Πρώτη φορά το ακούω..θα ρωτήσω και εγώ το γυναικολόγο μου αλλά φαντάζομαι αν ήθελε να την κάνω κάπου εξειδικευμένα θα μου το είχε ζητήσει.. τι να πω..όλο νέα πράγματα ανακαλύπτω.. ευχαριστώ για την πληροφορία..

Ναι, αν το ήθελε θα σου το έλεγε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Συμφωνω με την φιλη @Nefeliapοτι ειναι λιγο ιδιόρρυθμος στην συμπεριφορά… αλλα πολυ καλός επιστήμονας!! Και τα κορίτσια της ομαδας του σουπερ!!!! Εγω ειμαι έγκυος και το χρωστάω σε εκείνον! Να πας με κλειστά τα ματια!! 

Ήδη δύο κ οι δύο εγκυουλες???🤗Ωραία ξεκινάμε!Με το καλό κορίτσια ♥️Με γερά κ δυνατά μωράκια♥️♥️♥️

Ήταν από τους πρώτους γυναικολόγους που είχα επισκεφθεί για υπέρηχο-παπ,δεν είχα συνεχίσει μαζί του λόγω απόστασης.Θυμαμαι ότι ήταν πολύ αναλυτικός κ τώρα που μας έτυχε αυτό ήταν ο πρώτος που σκέφτηκα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Ήδη δύο κ οι δύο εγκυουλες???🤗Ωραία ξεκινάμε!Με το καλό κορίτσια ♥️Με γερά κ δυνατά μωράκια♥️♥️♥️

Ήταν από τους πρώτους γυναικολόγους που είχα επισκεφθεί για υπέρηχο-παπ,δεν είχα συνεχίσει μαζί του λόγω απόστασης.Θυμαμαι ότι ήταν πολύ αναλυτικός κ τώρα που μας έτυχε αυτό ήταν ο πρώτος που σκέφτηκα.

Με το καλο να ξεκινήσεις κι εσυ κοριτσι μου και σύντομα εγκυουλα κι εσυ!!! Με το καλο!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ και τα 9 αυγουλακια μου σας στέλνουμε αγωνιστικούς χαιρετισμούς 😁😁😁😁😁

Επόμενος υπέρηχος την Τρίτη!! Σήμερα ξεκίνησα και τον ανταγωνιστή! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Εγώ και τα 9 αυγουλακια μου σας στέλνουμε αγωνιστικούς χαιρετισμούς 😁😁😁😁😁

Επόμενος υπέρηχος την Τρίτη!! Σήμερα ξεκίνησα και τον ανταγωνιστή! 

 

Μπράβο ρε κορίτσι!! Τέλεια τα πας... Καλή συνέχεια.. λίγες ενεσουλες ακόμα και με το καλό η ωοληψια!! Καλή επιτυχία..❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι!! Τέλεια τα πας... Καλή συνέχεια.. λίγες ενεσουλες ακόμα και με το καλό η ωοληψια!! Καλή επιτυχία..❤️

Σε ευχαριστώ πολύ σαντυ μου!!!!!!!! 

Δόξα το θεό και και γω βλέπω όλα πάνε καλά!!!!! 

Την Τρίτη θα το σιγουρεψουμε αλλά μου είπε από Πέμπτη ως Σάββατο θα γίνει η ωοληψια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ σαντυ μου!!!!!!!! 

Δόξα το θεό και και γω βλέπω όλα πάνε καλά!!!!! 

Την Τρίτη θα το σιγουρεψουμε αλλά μου είπε από Πέμπτη ως Σάββατο θα γίνει η ωοληψια! 

Τελεια κοριτσάκι μου γλυκό... πολύ καλά είναι τα 9 εμείς βλέπαμε 9 λεγαμε θα πάρουμε 7 και τελικά ήταν 11 απ τα οποία τα 10 ήταν καλά;-) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα είμαι στα χάλια μου και ο αντρας μου με μάλωσε:-/ έκανα τεστ και φυσικά βγήκε αρνητικό... ποια θέλει να με μουτζωσει? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα είμαι στα χάλια μου και ο αντρας μου με μάλωσε:-/ έκανα τεστ και φυσικά βγήκε αρνητικό... ποια θέλει να με μουτζωσει? 

Βρε συ έκανες τεστ τόσο νωρίς? Εννοείται ότι δεν θα έδειχνε.. και αφού καταλαβαίνεις και μόνη σου ότι έκανες χαζομαρουλα, πες ότι ήταν μια αδύναμη στιγμή και ξέχνα το σαν να μην το έκανες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα είμαι στα χάλια μου και ο αντρας μου με μάλωσε:-/ έκανα τεστ και φυσικά βγήκε αρνητικό... ποια θέλει να με μουτζωσει? 

Με ποιο χέρι το θες;;;;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Βρε συ έκανες τεστ τόσο νωρίς? Εννοείται ότι δεν θα έδειχνε.. και αφού καταλαβαίνεις και μόνη σου ότι έκανες χαζομαρουλα, πες ότι ήταν μια αδύναμη στιγμή και ξέχνα το σαν να μην το έκανες...

Ασε και έλεγα δεν θα κάνω δε θα κάνω ε.. 🖐 εκανα βουρ κλάμα , βουρ θα σταματήσω τα χαπια κτλ βουρ έκανα χαζομάρα, βουρ ευτυχως ο άντρας μου είναι ο λογικός.  

Είμαι 7 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με 3 ημερων φαντάσουν ποσο χαζο είμαι.. 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Με ποιο χέρι το θες;;;;;;;; 

Περιμένω την Εύα και τη Διώνη για να το ολοκληρώσουμε χαχαχαχαχ 

Εντάξει γέλασα με την ψυχή μου.. Σ ευχαριστώ το είχα ανάγκη χαχαχαχα με ποιο χέρι λέει χαχαχα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ασε και έλεγα δεν θα κάνω δε θα κάνω ε.. 🖐 εκανα βουρ κλάμα , βουρ θα σταματήσω τα χαπια κτλ βουρ έκανα χαζομάρα, βουρ ευτυχως ο άντρας μου είναι ο λογικός.  

Είμαι 7 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με 3 ημερων φαντάσουν ποσο χαζο είμαι.. 

Περιμένω την Εύα και τη Διώνη για να το ολοκληρώσουμε χαχαχαχαχ 

Εντάξει γέλασα με την ψυχή μου.. Σ ευχαριστώ το είχα ανάγκη χαχαχαχα με ποιο χέρι λέει χαχαχα 

Απαπα!!! Την καταστροφή έφερες!!! Να σου πω την αλήθεια την καταλαβαίνω πολύ την ανυπομονησία σου, αλλά νομίζω έσπασες ρεκόρ, δεν πιστεύω να έχει κάνει καμία νωρίτερα τεστ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σήμερα είμαι στα χάλια μου και ο αντρας μου με μάλωσε:-/ έκανα τεστ και φυσικά βγήκε αρνητικό... ποια θέλει να με μουτζωσει? 

Ε ... Τι να σου πω τώρα κι εγώ ?! Κάνουμε τεστ τόσο νωρίς ? Και να κάνουμε έτσι κάνουμε για να το κάνουμε όχι για να απογοητευομαστε και να λέμε θα σταματήσουμε τα φάρμακα και να κλαίμε !!! Προφανώς και είναι πολύ νωρίς ακόμα !!! Λίγο υπομονή κοριτσάρα μου ♥️♥️ κάνε σαν να μη το έκανες !!! Αυτό μπορεί να δείξει θετικό αύριο δεν το ξέρεις !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Απαπα!!! Την καταστροφή έφερες!!! Να σου πω την αλήθεια την καταλαβαίνω πολύ την ανυπομονησία σου, αλλά νομίζω έσπασες ρεκόρ, δεν πιστεύω να έχει κάνει καμία νωρίτερα τεστ!!

Λες να το ψάξω για το βιβλίο γκίνες χαχαχαχαχ 🤣🤣🤣 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Ε ... Τι να σου πω τώρα κι εγώ ?! Κάνουμε τεστ τόσο νωρίς ? Και να κάνουμε έτσι κάνουμε για να το κάνουμε όχι για να απογοητευομαστε και να λέμε θα σταματήσουμε τα φάρμακα και να κλαίμε !!! Προφανώς και είναι πολύ νωρίς ακόμα !!! Λίγο υπομονή κοριτσάρα μου ♥️♥️ κάνε σαν να μη το έκανες !!! Αυτό μπορεί να δείξει θετικό αύριο δεν το ξέρεις !! 

Ασε καμία ώρα είχα τον άντρα μου να μου λέει πας καλα; πως θα σε έδειχνε θετικο; οι άλλοι σε είπαν 20.09 και εσύ έκανες σήμερα; εντωμεταξύ μου τα έκρυψε καμία μου είπε να πάω για χοριακη.. οπότε εγώ από 20.09 θα ξέρω πιο νωρις με τίποτα 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ασε και έλεγα δεν θα κάνω δε θα κάνω ε.. 🖐 εκανα βουρ κλάμα , βουρ θα σταματήσω τα χαπια κτλ βουρ έκανα χαζομάρα, βουρ ευτυχως ο άντρας μου είναι ο λογικός.  

Είμαι 7 μέρες μετά την εμβρυομεταφορα με 3 ημερων φαντάσουν ποσο χαζο είμαι.. 

Περιμένω την Εύα και τη Διώνη για να το ολοκληρώσουμε χαχαχαχαχ 

Εντάξει γέλασα με την ψυχή μου.. Σ ευχαριστώ το είχα ανάγκη χαχαχαχα με ποιο χέρι λέει χαχαχα 

Εμένα με ξέχασες έτσι γιατί και από εμένα μουτζα έχει.....πας καλά μαρή έκανες τεστ στις 7 μέρες με 3 ημερών???? Αλήθεια και περίμενες αποτέλεσμα???? Εδώ δεν δείχνει στις βλαστοκυστες στις 7 ημέρες μωρη τρελή συνελθε και ηρέμησε ταράζει τα μωρά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ασε καμία ώρα είχα τον άντρα μου να μου λέει πας καλα; πως θα σε έδειχνε θετικο; οι άλλοι σε είπαν 20.09 και εσύ έκανες σήμερα; εντωμεταξύ μου τα έκρυψε καμία μου είπε να πάω για χοριακη.. οπότε εγώ από 20.09 θα ξέρω πιο νωρις με τίποτα 🤣

Καλά σε έκανε !!! 😂😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Σ' ευχαριστώ για το γλυκό σου μήνυμα!!!😍
    • Έτσι θα μας ανεβάσεις και συ το ουράνιο τόξο σου, να είσαι σίγουρη 🌈🌈 Από Οκτώβρη ξανά γιατί παίρνει ο άντρας μου κάποια φάρμακα ας πούμε, και δεν θέλουμε να διακινδυνεύσουμε να μείνω έγκυος όσο τα παίρνει.. Βγάζει ταυτόχρονα τα δύο κάτω και οι αφυπνίσεις τη νύχτα είναι ασταμάτητες... Που θα πάει, θα ηρεμήσουμε κάποια στιγμή (ένας γνωστός μου είπε θα ηρεμήσω εννοείται, όταν πάει 4 ετών 😱😱). Συνεχίζω τα τεστ και αυτόν τον μήνα και μετά τέλος, αν και δεν τρέφω πολλές ελπίδες, σίγουρα θέλουν χρόνο οι ορμόνες μου να έρθουν στα ίσα τους. Φιλάκια και στη δική σου κορούλα, και χαδακια στην μικρούλα στην κοιλιτσα 💓💓 Τη μέρα δαγκώνει ο,τι βρει, αλλά η νύχτα είναι άλλη πίστα, πιο δυσκολη. Ανά δύο ώρες ξύπνημα και κλάμα... Υπομονή σε όλες μας! Φιλάκια και στο δικό σου μωρουδελι ♥️♥️♥️
    • Τώρα που είπες γκρινιάζει, λοιπόν ακούστε έχω μια φίλη αστρολογο με την οποία κοιτάμε τις ημερομηνίες γύρω στην ΠΗΤ και οι περισσότερες μέρες του Οκτώβρη έχουν μια συνοδο που κάνει πολύ γκρινιαρικους χαρακτήρες.... με λέει μέσα στη μίρλα θα είναι 😝... πέφτει κ η έκλειψη.... δεν ξερω απο που να το πιασω.... θα δεσω τα ποδια μου να το βγαλω Νοέμβρη 😂
    • Καλησπέρα κορίτσια.Εκανα αιματολογικό έλεγχο..όλα καλά στις μετρήσεις.Ξεκιναω επισήμως αύριο λοιπόν...🙏🙏🙏Πρώτος υπέρηχος Τετάρτη 8 Μαϊου.
    • Εμένα δεν με δυσκόλεψε ιδιαίτερα η ανάρρωση από την καισαρική.. αυτό που με ζόρισε πιο πολύ ήταν επειδή θηλαζα και κρατούσα το παιδί αγκαλιά πολλές ωρες με πονούσε λιγο η τομή από το βαρος του παιδιού  αλλά γενικα ήταν οκ και έκανα καισαρική με ολική ναρκωση κιολας που θεωρείται και λίγο πιο δύσκολο 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...