Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η troia είπε:

Πριν κάνετε ο,τιδήποτε με τον εξωσωματιστή, σκέφτείτε σοβαρά το χειρουργείο για την κιρσοκήλη (δεδομένου ότι και ο άντρας σου δεν είναι μεγάλος) και δείτε και τον κατακερματισμό του σπέρματος. Μπορεί να χρειαστεί κάποια αγωγή για να τον ρίξετε και είναι αρκετά σημαντικό θέμα ακόμα κι αν οι περισσότεροι εξωσωματιστές τον υποτιμούν σαν παράγοντα. 

Εμας πάντως ο ένας ουρολόγοςμα είπε να κάνουμε επέμβαση χωρίς βέβαια να μπορεί να μας εγγυηθεί ότι θα φτιάξει το σπερμα μας έδωσε τρίμηνη θεραπεία με βιταμίνες με τις οποίες ήταν σίγουροςοτι θα ανέβαινε και ότι θα εμένα έγκυος, (δεν έμεινα) μετά πήγαμε σε έναν άλλον μας είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να γίνει επέμβαση από τη στιγμή που δεν πονάει γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην βελτιωθεί αλλά μας έδωσε την επιλογή να κάνουμε ότι θέλουμε, απλά μας μίλησε βάσει εμπειρίας και τελικά αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματικη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

ναι ειχα και ύγρα. τώρα πέρασε το διάστημα δλδ προχθες είχα και μετά τα τεστ δείχνουν πολύ αχνη γραμμή. Απλά το μόνο που σκέφτομαι είναι είτε να μην έκανα ωορρηξία ή επειδή πίνω αρκετό νέρο να μην έδειξε το τεστ. Γιατί στις οδηγίες έλεγε όχι νέρο πριν, που όντς δεν είχα πιεί μια δυο ώρες πριν αλλά γενικά μέσα στη μέρα πίνω αρκετο.. Δεν ξερώ εσένα αν σε βοήθησαν, εμένα πάντως με αγχώνουν λέω να τα σταματήσω..

Αν έχεις αρκετά τεστ συνέχισε να κάνεις τεστ να δεις για κάποιες ημέρες ακόμα... Ναι γενικά το έχω ακούσει ότι πολλές κοπέλες τις αγχωνουν αλλά εμένα όχι δεν με αγχωναν.... Δεν μας βοήθησαν δυστυχώς γιατί το πρόβλημα μας τελικα ήταν με το σπέρμα και δεν το ξέραμε τότε... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Οι ορμόνες είναι στο κόκκινο τώρα !! Και εγώ έτσι ήμουν άστα να πάνε !!! Χαχχαχα θα περάσει υπομονή!!! 

Πότε θα κάνεις τεστακι ? ♥️

Λεω για 14-15 . Σήμερα έκανα παραγγελία 10.09 είναι να μου έρθουν αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ πολλές  γράφανε ωοληψια+9 Μέρες τους έδειχνε . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λεω για 14-15 . Σήμερα έκανα παραγγελία 10.09 είναι να μου έρθουν αλλά φοβάμαι μην απογοητευτώ πολλές  γράφανε ωοληψια+9 Μέρες τους έδειχνε . 

Νωρίς δεν είναι αυτό ρε συ? Εγώ την προηγούμενη φορά είχα κάνει τεστ αλλά 8 μέρες μετά την ετ με βλαστοκυστες..μια μέρα πριν την προγραμματισμένη χοριακη δηλαδή και έδειξε αχνό σκέψου.. στις πόσες μέρες σου έβαλε εσένα χοριακη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Εμας πάντως ο ένας ουρολόγοςμα είπε να κάνουμε επέμβαση χωρίς βέβαια να μπορεί να μας εγγυηθεί ότι θα φτιάξει το σπερμα μας έδωσε τρίμηνη θεραπεία με βιταμίνες με τις οποίες ήταν σίγουροςοτι θα ανέβαινε και ότι θα εμένα έγκυος, (δεν έμεινα) μετά πήγαμε σε έναν άλλον μας είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να γίνει επέμβαση από τη στιγμή που δεν πονάει γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην βελτιωθεί αλλά μας έδωσε την επιλογή να κάνουμε ότι θέλουμε, απλά μας μίλησε βάσει εμπειρίας και τελικά αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματικη 

Οκ, απλώς κοιτάξτε τον κατακερματισμό πριν ξεκινήσετε την προσπάθεια μήπως χρειαστεί να τον ρίξετε λίγο με αντιοξειδωτικά. Αλλά γι᾽αυτό το θέμα καλύτερα να μιλάτε με ουρολόγο με ειδίκευση στα ανδρολογικά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Νωρίς δεν είναι αυτό ρε συ? Εγώ την προηγούμενη φορά είχα κάνει τεστ αλλά 8 μέρες μετά την ετ με βλαστοκυστες..μια μέρα πριν την προγραμματισμένη χοριακη δηλαδή και έδειξε αχνό σκέψου.. στις πόσες μέρες σου έβαλε εσένα χοριακη? 

Λογικά στις 14-15 να δείξει κάτι. 

Δεν παίζει ρόλο βλαστοκυστες ή έμβρυο.  Αλλά η ωοληψια.  Από εκεί μετράνε +14 μέρες. 

14 .09 είμαι 11 μέρες μετά την ετ. 

Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έκανα ακριβώς 14 μέρες μετά την ωορρηξίας και έβγαινε :-/ 

Κανονικά θα έπρεπε να μας βάλουν 17 αλλά έπεφτε Παρασκευή (σχόλανε πιο νωρις και μετά σκ δεν κάνουν έτσι μας πήγαν 20. )

Καλά είναι καμιά 20αρια τεστ των 3€ 🤣🤣🤣🤣🤑🤑🤑🤪🤪🤪 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λογικά στις 14-15 να δείξει κάτι. 

Δεν παίζει ρόλο βλαστοκυστες ή έμβρυο.  Αλλά η ωοληψια.  Από εκεί μετράνε +14 μέρες. 

14 .09 είμαι 11 μέρες μετά την ετ. 

Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έκανα ακριβώς 14 μέρες μετά την ωορρηξίας και έβγαινε 😕

Κανονικά θα έπρεπε να μας βάλουν 17 αλλά έπεφτε Παρασκευή (σχόλανε πιο νωρις και μετά σκ δεν κάνουν έτσι μας πήγαν 20. )

Καλά είναι καμιά 20αρια τεστ των 3€ 🤣🤣🤣🤣🤑🤑🤑🤪🤪🤪 

Το ωοληψια +9 που ειπες μου φάνηκε λίγο...όχι το +14.. ε μακριά σε πήγαν με το σκ.. ούτε εγώ θα άντεχα χωρίς τεστ... Απλά έχουμε πάντα στο μυαλό μας την πιθανότητα να μην δείξει σωστά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Το ωοληψια +9 που ειπες μου φάνηκε λίγο...όχι το +14.. ε μακριά σε πήγαν με το σκ.. ούτε εγώ θα άντεχα χωρίς τεστ... Απλά έχουμε πάντα στο μυαλό μας την πιθανότητα να μην δείξει σωστά..

Α... ναι εκεί και εμένα λίγο μου φαίνεται . Νόμιζα για το 14. 

Μα βρήκαν και άνθρωπο να που έλα μετά από τόσες μέρες.  Μα ωοληψια +19 μέρες είναι 20.09

Ας είναι καλά τα φθηνά τεστ  αχαχαχαχαχα 

Εγω περιμένω νέα από υπερηχο  ε... πόσο είσαι τώρα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Α... ναι εκεί και εμένα λίγο μου φαίνεται . Νόμιζα για το 14. 

Μα βρήκαν και άνθρωπο να που έλα μετά από τόσες μέρες.  Μα ωοληψια +19 μέρες είναι 20.09

Ας είναι καλά τα φθηνά τεστ  αχαχαχαχαχα 

Εγω περιμένω νέα από υπερηχο  ε... πόσο είσαι τώρα; 

Έχω μπει στην 7η εβδομάδα σιγά σιγά.. και εσύ ανυπόμονη ε? Και εμείς σαν φαντάροι μετράμε τις μέρες συνέχεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτησω… έχει πάρει καμία σερπαφαρ;; Μου βάλε «μίξη» σ αυτήν την προσπάθεια.

Είχα πάρει serpafar προτού κάνουμε σπερματέγχυση. Μου δημιούργησε 2 κύστες στις ωοθήκες, οι οποίες ευτυχώς υποχώρησαν 2-3 μήνες μετά από μόνες τους. Έχω ρωτήσει αρκετούς γυναικολόγους αν ήταν σωστή επιλογή αυτό το φάρμακο και μου είπαν πως είναι από τα πιο συνηθισμένα και ασφαλή, αλλά αρκετά συχνά δημιουργεί κύστες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η elena0212 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Να ρωτησω… έχει πάρει καμία σερπαφαρ;; Μου βάλε «μίξη» σ αυτήν την προσπάθεια.

Κορίτσι καλημέρα!!!!!! Κ εμένα στην προσπάθεια που θα κάνουμε μου έβαλε σερπαφαρ μαζί με γκοναλ.... Ωστόσο περιμένω το φαρμακείο να μου το φέρει..... Αλλά δεν θα ξεκινήσω άμεσα οπότε τους έχω δώσει χρόνο ... Καλή επιτυχία!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Είχα πάρει serpafar προτού κάνουμε σπερματέγχυση. Μου δημιούργησε 2 κύστες στις ωοθήκες, οι οποίες ευτυχώς υποχώρησαν 2-3 μήνες μετά από μόνες τους. Έχω ρωτήσει αρκετούς γυναικολόγους αν ήταν σωστή επιλογή αυτό το φάρμακο και μου είπαν πως είναι από τα πιο συνηθισμένα και ασφαλή, αλλά αρκετά συχνά δημιουργεί κύστες.

Αλήθεια????? Ωωωω όντως ευτυχώς που υποχώρησαν!!!!! Κρίμα πάντως να προσπαθούμε για κάτι κ να δημιουργούνται τέτοια εμπόδια.... Θα το πάρω κ εγώ σε λίγο καιρό που θα ξεκινήσω ξανά....

Καλή μέρα!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νιωθψ και πρήξιμο στο μέρος απ τις σάλπιγγες είναι και αυτό φυσιολογικό?

στις σαλπιγγες κοριτσι μου η μηπως εννοεις στις  ωοθηκες;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λογικά στις 14-15 να δείξει κάτι. 

Δεν παίζει ρόλο βλαστοκυστες ή έμβρυο.  Αλλά η ωοληψια.  Από εκεί μετράνε +14 μέρες. 

14 .09 είμαι 11 μέρες μετά την ετ. 

Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έκανα ακριβώς 14 μέρες μετά την ωορρηξίας και έβγαινε 😕

Κανονικά θα έπρεπε να μας βάλουν 17 αλλά έπεφτε Παρασκευή (σχόλανε πιο νωρις και μετά σκ δεν κάνουν έτσι μας πήγαν 20. )

Καλά είναι καμιά 20αρια τεστ των 3€ 🤣🤣🤣🤣🤑🤑🤑🤪🤪🤪 

εγω παντως εκανα 14 μερες μετα την εμβρυομεταφορα χοριακη...χαχαχαχχα καμια σχεση δηλαδη εγω...αλλα ο γιατρος μου το ειχε πει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η rouseva είπε:

Χαλκίδα!Εσύ έχεις ξεκινήσει τα φάρμακα ε?Θέλω την λίστα σου που πήγες στον γιατρό σου να συμπληρώσω την δική σου να μην ξεχάσω τίποτα😂

 

ναι εχω σήμερα θα κάνω 4η ένεση! ποια λίστα;; χαχαχαχα δεν είχα λίστα! εμείς ήμασταν έτοιμοι να παμε για σπερματεγχυση τωρα το σεπτεμβρη και μου ειχε βαλει η γυναικολογος ενα σκασμο εξετασεις, σαλπιγγογραφια, κυστικη, ορμονικες και γενικες. με αυτα πηγα στον εξωσωματικο και το τεστ παπ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Αν έχεις αρκετά τεστ συνέχισε να κάνεις τεστ να δεις για κάποιες ημέρες ακόμα... Ναι γενικά το έχω ακούσει ότι πολλές κοπέλες τις αγχωνουν αλλά εμένα όχι δεν με αγχωναν.... Δεν μας βοήθησαν δυστυχώς γιατί το πρόβλημα μας τελικα ήταν με το σπέρμα και δεν το ξέραμε τότε... 

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να κάνετε μωράκι! Εμένα με άγχωναν γιατί έχω και μικρό κύκλο με 23 μέρες και γενικά οι ορμόνες μου δεν είναι στις μέσες τιμές των υπολοίπων γυναικών και με έκανε να αναρωτιέμαι τι γίνεται.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!

Να σας ρωτήσω κάτι εσάς που τα ξέρετε....

Τα αποτελέσματα για την Κυστική ινώση ποτέ πρέπει να τα έχουμε διαθεσιμα; Πριν την ωοληψια, πριν την εμβρυομεταφορα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

εγω παντως εκανα 14 μερες μετα την εμβρυομεταφορα χοριακη...χαχαχαχχα καμια σχεση δηλαδη εγω...αλλα ο γιατρος μου το ειχε πει...

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

στις σαλπιγγες κοριτσι μου η μηπως εννοεις στις  ωοθηκες;;;

 Ναι ωοθήκες καλά τα έχω χάσει χαχχαχα

Σήμερα είχα τρελούς πονους περιόδου λέω μπα μου έρχεται  😕 αλλά δεν έχω κάτι όσο περνω την προγεστερονη δε νομίζω να μου έρθει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

ναι εχω σήμερα θα κάνω 4η ένεση! ποια λίστα;; χαχαχαχα δεν είχα λίστα! εμείς ήμασταν έτοιμοι να παμε για σπερματεγχυση τωρα το σεπτεμβρη και μου ειχε βαλει η γυναικολογος ενα σκασμο εξετασεις, σαλπιγγογραφια, κυστικη, ορμονικες και γενικες. με αυτα πηγα στον εξωσωματικο και το τεστ παπ.

Καλε τη λίστα που ρωτούσες τον γιατρό..  σε πήραν γραμμή χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, σήμερα πήραμε την πρώτη μας χαρά. Όλες οι τιμές του σπερμοδιαγράμματος φυσιολογικές για πρώτη φορά! 😃  Μας είχε πει και ο γιατρός πως όπως μας βλέπει σίγουρα θα συλλάβουμε και φυσιολογικά κάποια στιγμή. Αλλά το πότε είναι άγνωστο και τα χρόνια περνάνε. Επομένως συνεχίζουμε κανονικά. Περιμένω περίοδο σε 2 μέρες και ξεκινάω puregon με ενθουσιασμό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλε τη λίστα που ρωτούσες τον γιατρό..  σε πήραν γραμμή χιχιχι

μαρη την λιστα με τις ερωτήσεις που είχα ετοιμάσει εννοεις;;;;;;χαχαχααχαχαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina127 είπε:

Ελπίζω να πάνε όλα καλά και σύντομα να κάνετε μωράκι! Εμένα με άγχωναν γιατί έχω και μικρό κύκλο με 23 μέρες και γενικά οι ορμόνες μου δεν είναι στις μέσες τιμές των υπολοίπων γυναικών και με έκανε να αναρωτιέμαι τι γίνεται.. 

Σε ευχαριστώ πολύ και σε εσάς σύντομα να έρθει το μωράκι σας ! ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Apol είπε:

Εμας πάντως ο ένας ουρολόγοςμα είπε να κάνουμε επέμβαση χωρίς βέβαια να μπορεί να μας εγγυηθεί ότι θα φτιάξει το σπερμα μας έδωσε τρίμηνη θεραπεία με βιταμίνες με τις οποίες ήταν σίγουροςοτι θα ανέβαινε και ότι θα εμένα έγκυος, (δεν έμεινα) μετά πήγαμε σε έναν άλλον μας είπε ότι δεν υπάρχει λόγος να γίνει επέμβαση από τη στιγμή που δεν πονάει γιατί υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να μην βελτιωθεί αλλά μας έδωσε την επιλογή να κάνουμε ότι θέλουμε, απλά μας μίλησε βάσει εμπειρίας και τελικά αποφασίσαμε να προχωρήσουμε σε εξωσωματικη 

Ακριβώς το ίδιο κ σε εμάς.Κ ο γυναικολόγος μου κ ο ουρολόγος μας είπαν ότι έχει να κάνει με την υπομονή μας κ την αντοχή μας.Μπορουμε να κάνουμε το χειρουργείο,να πάρει βιταμίνες να φτιάξει αλλά μέχρι ένα 50% που κ αυτό ίσως χρειαστεί μέχρι κ 1-1,5 χρόνο για να φανεί.Ισως δεν υπάρξει κ καμία βελτίωση λόγω της ηλικίας του άντρα μου.Δεν θέλω να ρισκάρω αλλά 2 χρόνια στην προσπάθεια κ στο ίσως.Βεβαια σκέφτομαι μήπως κάνουμε κάποιο ραντεβού με τον Ασβ που απ' ότι διαβάζω είναι ο καλύτερος σε αυτό.Σωστα?Να τσεκαρουμε όσο καλύτερα μπορούμε το σπέρμα.Εσεις κάνατε την εγχείρηση τελικά?Και κάτι ακόμα.Διάβασα ότι αν υπάρχει κιρσοκιλη που δεν έχει χειρουργηθει σε κόβει η επιτροπή,ισχύει κάτι τέτοιο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Είχα πάρει serpafar προτού κάνουμε σπερματέγχυση. Μου δημιούργησε 2 κύστες στις ωοθήκες, οι οποίες ευτυχώς υποχώρησαν 2-3 μήνες μετά από μόνες τους. Έχω ρωτήσει αρκετούς γυναικολόγους αν ήταν σωστή επιλογή αυτό το φάρμακο και μου είπαν πως είναι από τα πιο συνηθισμένα και ασφαλή, αλλά αρκετά συχνά δημιουργεί κύστες.

στις πριν 9 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι καλημέρα!!!!!! Κ εμένα στην προσπάθεια που θα κάνουμε μου έβαλε σερπαφαρ μαζί με γκοναλ.... Ωστόσο περιμένω το φαρμακείο να μου το φέρει..... Αλλά δεν θα ξεκινήσω άμεσα οπότε τους έχω δώσει χρόνο ... Καλή επιτυχία!!!!!

Η αλήθεια είναι ότι εντυπωσιάστηκα με το αποτέλεσμα προς το παρον. Στο δευτερο υπέρηχο είδαμε στην αριστερή ωοθηκών 8 αυγουλακια κ στην δεξιά 1-2. 8 σε μια ο θήκη δεν είδαμε ούτε στην κανονική διέγερση που είχα κάνει. Ας ελπίσουμε να είναι κ ποιοτικά. Κάνω μαζί και 150μοναδες μενοπουρ. Βέβαια το ενδομήτριο δε φαινεται να αναπτύσσεται όπως πρέπει αλλά διάβασα ότι αυτό το κάνει το σερπαφαρ. Δεν μας απασχολεί όμως. Προτεραιοτητα είναι να βγαλουμε καμία βλαστοκύστη ακόμα. Κ μεταφέρουμε στον επόμενο κύκλο. Όσο για τις κύστες που ανέφερες @Luna777 καπου το ξαναδιάβασα…αλλά πάλι είχαν Φύγει με την περίοδο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...