Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Νιώθεις δηλαδή πρησμένη????

Πρησμένη και η κοιλιά αφού νιώθω σα να κάνω διέγερση  και έχω καμία 10 ωαρια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πρησμένη και η κοιλιά αφού νιώθω σα να κάνω διέγερση  και έχω καμία 10 ωαρια 

Ναι το κάνει η προγεστερόνη.... προκαλεί τρομερό πρήξιμο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Ναι το κάνει η προγεστερόνη.... προκαλεί τρομερό πρήξιμο....

Τωρα μου το λες; αφού έγινα μπαλόνι χαχαχαψ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τωρα μου το λες; αφού έγινα μπαλόνι χαχαχαψ

Χχαχαχαχχαχαχ τι θες να σου πω ότι θα πρηστεί η κοιλιά σου σαν να είσαι 3 μηνών???????κάνε υπομονή τώρα λίγο έμεινε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα, επανέρχομαι ξανά μετά από τρεις μήνες!!! Συγχαρητήρια στις εγκυμονουσες μας με το καλό να υποδεχτούν τα μωράκια τους και υπομονή σε όλες τις υπόλοιπες μέχρι να πετύχουμε εγκυμοσύνη!!εμείς είμαστε στη φάση της προετοιμασίας, βάλαμε τον Μάιο κατάψυξη πέντε βλαστοκύστες κ τώρα πάμε για έμβρυομεταφορά, έχω ξεκινήσει ενέσεις αβερκαπ 0.1 κάθε πρωί, σήμερα είναι έβδομη μέρα, να ρωτησω κάτι θέλω.. Ξέρετε πότε να περιμένω περίοδο; θα μου έρθει κανονικά όπως στον κύκλο μου; η αλλάζει κάτι λόγω ενέσεων; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τωρα μου το λες; αφού έγινα μπαλόνι χαχαχαψ

Εκτός από την προγεστερόνη που σίγουρα προκαλεί πρήξιμο εγώ μετά την ωοληψια είχα υγρό στην κοιλιά μου, πρηστηκε και πονούσε το έντερο μου για λίγες μέρες γιατι δεν ακολούθησα διατροφή και ήταν και για αρκετό καιρό λίγο πρησμένες οι ωοθήκες μου.. γενικά περνάμε καλά ρε παιδί μου!! Με τους πόνους περιόδου που είχες πως πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Εκτός από την προγεστερόνη που σίγουρα προκαλεί πρήξιμο εγώ μετά την ωοληψια είχα υγρό στην κοιλιά μου, πρηστηκε και πονούσε το έντερο μου για λίγες μέρες γιατι δεν ακολούθησα διατροφή και ήταν και για αρκετό καιρό λίγο πρησμένες οι ωοθήκες μου.. γενικά περνάμε καλά ρε παιδί μου!! Με τους πόνους περιόδου που είχες πως πας?

Πλάκα κάνεις... κατάλαβα σε κάνω παρέα χαχαχαχα 

Να πω την αλήθεια έπαθα δυσκοιλιοτητα:-( 

Πονους έχω ακόμα καλά είμαι:-) μια με πιάνουν έντονα μια φεύγουν. 

Σήμερα διάβασα και ένα ποστ σε μια ομάδα και πήρα τα πάνω μου αψχαχα 

Μια κυρία είχε ακριβώς τα ίδια με εμένα και τώρα έχει το μωράκι της :-) σα να την έβαλε ο Θεός να μου δείξει ότι υπάρχει ελπίδα:-) που να το ήξερε ποσο καλό μου έκανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πλάκα κάνεις... κατάλαβα σε κάνω παρέα χαχαχαχα 

Να πω την αλήθεια έπαθα δυσκοιλιοτητα:-( 

Πονους έχω ακόμα καλά είμαι:-) μια με πιάνουν έντονα μια φεύγουν. 

Σήμερα διάβασα και ένα ποστ σε μια ομάδα και πήρα τα πάνω μου αψχαχα 

Μια κυρία είχε ακριβώς τα ίδια με εμένα και τώρα έχει το μωράκι της :-) σα να την έβαλε ο Θεός να μου δείξει ότι υπάρχει ελπίδα:-) που να το ήξερε ποσο καλό μου έκανε 

Εγω έπαιρνα καθαρτικο.  Στην φάση αυτή δεν πρέπει να ζορίζεσαι να πας τουαλέτα.  Είχα κόψει κάπνισμα και καφέ και με τόσο πρήξιμο πώς να πάω η δόλια? Έφτιαχνα λοιπόν κάθε πρωί ένα smoothie και μέσα σε όλα έβαζα και ένα ακτινίδιο.  Έπαιρνα και το καθαρτικο μου και μια χαρά! Από πρήξιμο βέβαια άλλο τίποτα.  Σαν 4 μηνών έγκυος ήμουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Εγω έπαιρνα καθαρτικο.  Στην φάση αυτή δεν πρέπει να ζορίζεσαι να πας τουαλέτα.  Είχα κόψει κάπνισμα και καφέ και με τόσο πρήξιμο πώς να πάω η δόλια? Έφτιαχνα λοιπόν κάθε πρωί ένα smoothie και μέσα σε όλα έβαζα και ένα ακτινίδιο.  Έπαιρνα και το καθαρτικο μου και μια χαρά! Από πρήξιμο βέβαια άλλο τίποτα.  Σαν 4 μηνών έγκυος ήμουν

Τωρα που είπες ναι θα αρχίσω γτ δεν παλεύεται. Ευχαριστώ πολύ  :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Τωρα που είπες ναι θα αρχίσω γτ δεν παλεύεται. Ευχαριστώ πολύ  :-*

Τιποτα καλέ! Απλά συνεννοησου με τον γιατρο σου ποιο είναι το κατάλληλο γιατί δεν κάνουν όλα στην κατάσταση σου! Ξέρεις πρέπει να θεωρείς τον εαυτό σου ήδη έγκυο και να του συμπεριφερεσαι με αυτόν τον τρόπο! Πάμε γερά να σπάσουμε κάθε κοντέρ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πλάκα κάνεις... κατάλαβα σε κάνω παρέα χαχαχαχα 

Να πω την αλήθεια έπαθα δυσκοιλιοτητα:-( 

Πονους έχω ακόμα καλά είμαι:-) μια με πιάνουν έντονα μια φεύγουν. 

Σήμερα διάβασα και ένα ποστ σε μια ομάδα και πήρα τα πάνω μου αψχαχα 

Μια κυρία είχε ακριβώς τα ίδια με εμένα και τώρα έχει το μωράκι της :-) σα να την έβαλε ο Θεός να μου δείξει ότι υπάρχει ελπίδα:-) που να το ήξερε ποσο καλό μου έκανε 

Άστα το έντερο, ωοληψια και μετά προγεστερονη χαλια γίνεται..και εγώ είχα πόνους περιόδου βρε, μου είχαν κάνει εντύπωση κιόλας γιατί ήταν και έντονοι κάποιες φορες..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, επανέρχομαι ξανά μετά από τρεις μήνες!!! Συγχαρητήρια στις εγκυμονουσες μας με το καλό να υποδεχτούν τα μωράκια τους και υπομονή σε όλες τις υπόλοιπες μέχρι να πετύχουμε εγκυμοσύνη!!εμείς είμαστε στη φάση της προετοιμασίας, βάλαμε τον Μάιο κατάψυξη πέντε βλαστοκύστες κ τώρα πάμε για έμβρυομεταφορά, έχω ξεκινήσει ενέσεις αβερκαπ 0.1 κάθε πρωί, σήμερα είναι έβδομη μέρα, να ρωτησω κάτι θέλω.. Ξέρετε πότε να περιμένω περίοδο; θα μου έρθει κανονικά όπως στον κύκλο μου; η αλλάζει κάτι λόγω ενέσεων; 

Επανηλθες και ξεκίνησες προετοιμασία κορίτσι? Τέλεια!! δεν πήρα αυτές τις ενέσεις και δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά τις έκανε η @Eva29 και θα μπορεί να σου λύσει την απορια..εγώ ήθελα απλα να σου ευχηθώ καλή επιτυχία!! Με το καλό η έμβρυομεταφορά και με θετικά αποτελέσματα!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια καλησπέρα, επανέρχομαι ξανά μετά από τρεις μήνες!!! Συγχαρητήρια στις εγκυμονουσες μας με το καλό να υποδεχτούν τα μωράκια τους και υπομονή σε όλες τις υπόλοιπες μέχρι να πετύχουμε εγκυμοσύνη!!εμείς είμαστε στη φάση της προετοιμασίας, βάλαμε τον Μάιο κατάψυξη πέντε βλαστοκύστες κ τώρα πάμε για έμβρυομεταφορά, έχω ξεκινήσει ενέσεις αβερκαπ 0.1 κάθε πρωί, σήμερα είναι έβδομη μέρα, να ρωτησω κάτι θέλω.. Ξέρετε πότε να περιμένω περίοδο; θα μου έρθει κανονικά όπως στον κύκλο μου; η αλλάζει κάτι λόγω ενέσεων; 

Γεια σου κορίτσι ! Με το καλό να γίνει η εμβρυμεταφορα!! Πότε υπολογίζετε να γίνει ? Εγώ είμαι επίσης στην προετοιμασία εμβρυομεταφορας με κατεψυγμένα. Έχουμε 8 βλαστοκυστες στην κατάψυξη από τον Ιούλιο. Σήμερα είμαι στην 18η ημέρα ενέσεων averkap. Έχω ξεκινήσει την οιστραδιόλη τα χάπια και τη Δευτέρα 13/9 έχω υπέρυχο να δούμε το πάχος του ενδομητρίου. 18/9 η 20/9 θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα μου είχε πει ο γιατρός θα εξαρτηθεί από το ενδομήτριο. 

♥️♥️♥️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Γεια σου κορίτσι ! Με το καλό να γίνει η εμβρυμεταφορα!! Πότε υπολογίζετε να γίνει ? Εγώ είμαι επίσης στην προτελευταία εμβρυομεταφορας με κατεψυγμένα. Έχουμε 8 βλαστοκυστες στην κατάψυξη από τον Ιούλιο. Σήμερα είμαι στην 18η ημέρα ενέσεων averkap. Έχω ξεκινήσει την οιστραδιόλη τα χάπια και τη Δευτέρα 13/9 έχω υπέρυχο να δούμε το πάχος του ενδομητρίου. 18/9 η 20/9 θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα μου είχε πει ο γιατρός θα εξαρτηθεί από το ενδομήτριο. 

♥️♥️♥️

 

Αχ φτάνει ο καιρός:-) να συναντήσεις τα μωράκια σου :-*

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sandyb είπε:

Άστα το έντερο, ωοληψια και μετά προγεστερονη χαλια γίνεται..και εγώ είχα πόνους περιόδου βρε, μου είχαν κάνει εντύπωση κιόλας γιατί ήταν και έντονοι κάποιες φορες..

Αλήθεια? Και εμένα ώρες ώρες είναι τόσο έντονα που λέω λες να ερθει πιο νωρις ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Τιποτα καλέ! Απλά συνεννοησου με τον γιατρο σου ποιο είναι το κατάλληλο γιατί δεν κάνουν όλα στην κατάσταση σου! Ξέρεις πρέπει να θεωρείς τον εαυτό σου ήδη έγκυο και να του συμπεριφερεσαι με αυτόν τον τρόπο! Πάμε γερά να σπάσουμε κάθε κοντέρ!

Αχ τεχνικά ήμαστε έγκυος αλλά 😕

προβιοτικα αυτά που είναι στα σούπερ δεν κάνει? Δεν το φαντάστηκα. Ουπς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αλήθεια? Και εμένα ώρες ώρες είναι τόσο έντονα που λέω λες να ερθει πιο νωρις ;;;

Εμένα στην αρχή ήταν πονακια και μετά που είχα και κάτι καφέ υγρά έγιναν κανονικοί πόνοι περιόδου και κράτησαν μέχρι μετά τη δεύτερη χοριακη.. μου είχαν πει να μην ανησυχω.. δυσκολο το ξέρω.. κάνε υπομονή έχεις ακόμα μέρες από ότι είδα δύσκολη είναι η αναμονή αλλά αξίζει για ένα θετικό αποτέλεσμα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Sandyb είπε:

Εμένα στην αρχή ήταν πονακια και μετά που είχα και κάτι καφέ υγρά έγιναν κανονικοί πόνοι περιόδου και κράτησαν μέχρι μετά τη δεύτερη χοριακη.. μου είχαν πει να μην ανησυχω.. δυσκολο το ξέρω.. κάνε υπομονή έχεις ακόμα μέρες από ότι είδα δύσκολη είναι η αναμονή αλλά αξίζει για ένα θετικό αποτέλεσμα!! 

Πω θα είχα παθει σοκ. Εδώ με πονους κ κοιτάω εάν ηρθε....

Για αυτό βάζουν χοριακη ακόμα κ αν έχεις αίμα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αχ φτάνει ο καιρός:-) να συναντήσεις τα μωράκια σου :-*

Ναιιιι πόσο ανυπομονώ!! Άντε άντε να σε ακολουθήσω!! ♥️🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Ναιιιι πόσο ανυπομονώ!! Άντε άντε να σε ακολουθήσω!! ♥️🥰🥰🥰

Μόνο άμα έχει θετική έκβαση...αλλιώς ακόλουθα τη Σαντη. :-) και θα επανέλθω κι εγώ πιο αργά. Χαχαψ θα κάνω την κόρη και θα είναι το πιπίνι  εδω 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Πω θα είχα παθει σοκ. Εδώ με πονους κ κοιτάω εάν ηρθε....

Για αυτό βάζουν χοριακη ακόμα κ αν έχεις αίμα;

Ναι όντως ήταν πραγματικά σαν να έρχεται περίοδος... Ευτυχώς εγώ είχα μόνο καφέ υγρά για δύο μέρες και σταμάτησαν.. όταν όμως τους πήρα να τους ενημερώσω μου είπαν χαλαροί ότι μπορεί να έχω και αίμα αλλά να μην φοβηθω και εννοείται χοριακη κανουμε κανονικά.. μόνο η κανονική αιμορραγία θα τους ανησυχούσε τους γιατρούς μου είπαν.. εγώ εννοείται σοκ και όλοι αυτοί ατάραχοι.. ε και συνήθως έχουν δίκιο αλλά το μυαλό το δικό μας πως θα μείνει ήρεμο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ναι όντως ήταν πραγματικά σαν να έρχεται περίοδος... Ευτυχώς εγώ είχα μόνο καφέ υγρά για δύο μέρες και σταμάτησαν.. όταν όμως τους πήρα να τους ενημερώσω μου είπαν χαλαροί ότι μπορεί να έχω και αίμα αλλά να μην φοβηθω και εννοείται χοριακη κανουμε κανονικά.. μόνο η κανονική αιμορραγία θα τους ανησυχούσε τους γιατρούς μου είπαν.. εγώ εννοείται σοκ και όλοι αυτοί ατάραχοι.. ε και συνήθως έχουν δίκιο αλλά το μυαλό το δικό μας πως θα μείνει ήρεμο!! 

Απορώ πως  δεν έχω πάρει τα βουνά χαχαχα 

Ποτε θα ξαναπάς για υπερηχο? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Απορώ πως  δεν έχω πάρει τα βουνά χαχαχα 

Ποτε θα ξαναπάς για υπερηχο? 

Δεν έχω κλείσει ακόμα ραντεβού αλλά Την άλλη εβδομαδα θα πάω και ανυπομονώ και αγχωνομαι κλασσικα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Επανηλθες και ξεκίνησες προετοιμασία κορίτσι? Τέλεια!! δεν πήρα αυτές τις ενέσεις και δεν μπορώ να σε βοηθήσω αλλά τις έκανε η @Eva29 και θα μπορεί να σου λύσει την απορια..εγώ ήθελα απλα να σου ευχηθώ καλή επιτυχία!! Με το καλό η έμβρυομεταφορά και με θετικά αποτελέσματα!!❤️

Ναι ναι επανήλθα και έχω ξεκινήσει ευχαριστώ πολύ!!! Εσύ σε τι φάση είσαι; είναι τόσα πολλά τα μηνύματα που έχω χάσει που δεν μπορώ να δω τι κάνατε όσο έλειπα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Γεια σου κορίτσι ! Με το καλό να γίνει η εμβρυμεταφορα!! Πότε υπολογίζετε να γίνει ? Εγώ είμαι επίσης στην προετοιμασία εμβρυομεταφορας με κατεψυγμένα. Έχουμε 8 βλαστοκυστες στην κατάψυξη από τον Ιούλιο. Σήμερα είμαι στην 18η ημέρα ενέσεων averkap. Έχω ξεκινήσει την οιστραδιόλη τα χάπια και τη Δευτέρα 13/9 έχω υπέρυχο να δούμε το πάχος του ενδομητρίου. 18/9 η 20/9 θα κάνουμε την εμβρυομεταφορα μου είχε πει ο γιατρός θα εξαρτηθεί από το ενδομήτριο. 

♥️♥️♥️

 

Αντε με το καλό κορίτσι μου!!! Δεν ξέρω πότε θα κάνουμε μου είπε περίπου στις δύο βδομάδες με τις ενέσεις να με δει και μετά να μου πει πως θα παίρνω τα χάπια, περίοδος σου ήρθε σε όλη τη διάρκεια των ενέσεων;μου είπε να την πάρω όταν μου έρθει, κανονικά περιμένω στις 10 του μήνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...