Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Η ωοληψια πηγε καλα .. εβγαλα 31 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 19 κ ειχα 11 βλαστοκυστες .. ο αντρας μ ομως εχει μια γονιδιακη μεταλλαξη κ καναμε προεμφυτευτικο .. κ εμεινα με 4 βλαστοκυστες .. 2 υγιης και 2 με 90% υγιης που ο γιατρος μ επιμενει οτι θα δοκιμασουμε κ με τις 4 .. οποτε 4 κατεψυγμενες βλαστοκυστες .. μακαρι ο Θεος να με αξιωσει κ μενα να γινω μανουλα .. ενδεχομενο εγκυμοσυνης δεν υπαρχει δυστυχως λογω προφυλαξης για τη γονιδιακη μεταλλαξη .. γ αυτο φοβαμαι κ τη καθυστερηση .. ομως νιωθω πολυ πολυ μεγαλη ασφαλεια στον γιατρο που ειμαι ..

Είναι πολύ καλά τα νέα σας ! Εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα ! 

Οπότε τώρα θα κάνεις προετοιμασία εμβρυομεταφορας μόλις έρθει η περίοδος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η troia είπε:

Αν είσαι κοντά στην Αθήνα, αυτή τη στιγμή στο 1535.gr θα βρεις ραντεβού για το Νοέμβριο στο τμήμα αποβολών του Έλενα. Αυτοί θα σου κάνουν πολύ περισσότερες εξετάσεις από αυτές που θα σου γράψει ο γυναικολόγος σου (γιατί θα σου γράψουν και εξετάσεις άλλων ειδικοτήτων) και θα κάνεις τα πάντα δωρεάν (το λέω γιατί στις πολύ εξειδικευμένες εξετάσεις η συμμετοχή είναι κάπως ακριβή. Επίσης θα σου πάρουν ένα πολύ αναλυτικό και σφαιρικό ιστορικό, το οποίο θα αφορά και στους 2 σας και θα ξεφεύγει από τα στενά όρια της ειδικότητας της γυναικολογίας. 

Σευχαριστω πολύυυ.Αθηνα μένω .έχω πάρει τηλ αλλά δεν υπάρχουν ραντεβού 😳😳🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Έχεις δει για υδροσαλπιγγες? Θυρεοειδή?

Στην σαλπιγγογραφια που είχαν κάνει έχω φραγμένη σάλπιγγα και το τοξοειδής μήτρα.Θυροειδη ναι έχω κοιτάξει και παίρνω χάπι χρόνια τώρα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Στην σαλπιγγογραφια που είχαν κάνει έχω φραγμένη σάλπιγγα και το τοξοειδής μήτρα.Θυροειδη ναι έχω κοιτάξει και παίρνω χάπι χρόνια τώρα

ο γιατρος που είχες τι σου είπε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η renata1986 είπε:

Στην σαλπιγγογραφια που είχαν κάνει έχω φραγμένη σάλπιγγα και το τοξοειδής μήτρα.Θυροειδη ναι έχω κοιτάξει και παίρνω χάπι χρόνια τώρα

Μένεις Αθήνα; Έχω μια φίλη που κατέβηκε από Γερμανία Ελλάδα για έναν συγκεκριμένο γιατρό είχε το ίδιο θέμα με εσένα. Εάν θέλεις να σου στείλω στοιχεία. 

Στη Γερμανία 2 Εξωσωματικες ενώ όλα φαινόταν καθαρά τσουπ δεν έπιανε απευθύνθηκε στην Ελλάδα και τα καταφέρε, δεν της είχαν βρει το τοξόειδης μήτρα. Ψαξ το λιγακι σε παρακαλώ πολύ. Στο λέω πολύ φιλικά είναι αυτο που αμα καείς από το γάλα φυσας και το γιαούρτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

ο γιατρος που είχες τι σου είπε;

Σε ψάχνω ε...κανόνισε.. δεν μπορώ να το περνάω μόνη:-) ασε τις βόλτες ποασε την Παρασκευαιδου  😁😁😁😁🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

ο γιατρος που είχες τι σου είπε

Τι να μου πει και αυτός γιατί εγώ θέμα και εγώ και ο άντρας μού  ελαφριά μορφή κιρσοκήλη.

Στην σαλπιγγογραφια που έκανα η μία Σαλπιγγα είναι κλειστή και την άλλη ευτυχώς την άνοιξαν  αλλά όχι 100%.

Γι'αυτό και κάνουμε εξωσωματικη ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Διάβασα αυτό και ήθελα να το μοιραστώ μαζί σας 

🍋Είναι φορές που όσα λεμόνια και αν σου φέρει η ζωή, έχεις κουραστεί να τα κάνεις λεμονάδα.

🌻Δεν χρειάζεται να είμαστε πάντα παραγωγικοί και είναι εντάξει να απογοητευομαστε, να επιλέγουμε την ξεκούραση, να πενθούμε και να παίρνουμε τον χρόνο μας.

🌀Ας αφήσουμε πίσω την ιδέα ότι οι δυσκολίες μας δοκιμάζουν και πως πάντα πρέπει κάπως να τις εκμεταλλευτούμε για το καλύτερο.

🌅Η καλύτερη διαχείριση μίας δυσκολίας είναι το να ακούς το σώμα σου και τις πνευματικές σου ανάγκες, όπως εσύ ξέρεις. Και αυτό είναι η πιο γενναία στάση απέναντι στην ζωή.

Πηγη: www.pandoron.gr

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η renata1986 είπε:

Τι να μου πει και αυτός γιατί εγώ θέμα και εγώ και ο άντρας μού  ελαφριά μορφή κιρσοκήλη.

Στην σαλπιγγογραφια που έκανα η μία Σαλπιγγα είναι κλειστή και την άλλη ευτυχώς την άνοιξαν  αλλά όχι 100%.

Γι'αυτό και κάνουμε εξωσωματικη ☺️☺️

Λαμπαροσκοπηση? Έχει γίνει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ψάχνω ε...κανόνισε.. δεν μπορώ να το περνάω μόνη:-) ασε τις βόλτες ποασε την Παρασκευαιδου  😁😁😁😁🤣🤣🤣

κατσε λιγο..... για να πω κατι χαχαχαχαχα

ξεκινάω αύριο!!!!!!!! αδιαθετησα σήμερα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μένεις Αθήνα; Έχω μια φίλη που κατέβηκε από Γερμανία Ελλάδα για έναν συγκεκριμένο γιατρό είχε το ίδιο θέμα με εσένα. Εάν θέλεις να σου στείλω στοιχεία. 

Στη Γερμανία 2 Εξωσωματικες ενώ όλα φαινόταν καθαρά τσουπ δεν έπιανε απευθύνθηκε στην Ελλάδα και τα καταφέρε, δεν της είχαν βρει το τοξόειδης μήτρα. Ψαξ το λιγακι σε παρακαλώ πολύ. Στο λέω πολύ φιλικά είναι αυτο που αμα καείς από το γάλα φυσας και το γιαούρτι 

Αθήνα μένω και έχω τοξοειδής μήτρα,☺️

Όλα τα ψάχνω και θέλω να ψάξω παραπάνω όσο δεν πάει 🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λαμπαροσκοπηση? Έχει γίνει?

Υστεροσκοπηση ξέρω ότι θα μου κάνει.σ

Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό για να κανονίσουμε πως θα κινηθούμε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η renata1986 είπε:

Υστεροσκοπηση ξέρω ότι θα μου κάνει.σ

Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό για να κανονίσουμε πως θα κινηθούμε

Τέλεια τότε, δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα 

Περιμένουμε να μας πεις πως πήγε. 

Πάντα πίστευα όταν ξες το πρόβλημα βρίσκεις και την λύση! :-) 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

κατσε λιγο..... για να πω κατι χαχαχαχαχα

ξεκινάω αύριο!!!!!!!! αδιαθετησα σήμερα!!!!!!

Ανά γειά σου..  έτσι πάμε δυνατά.. 

Οποτε λογικά Τρίτη θα κάνεις υπερηχο και θα πάρεις ενεσουλες (μπλεαξ να μη ξεχνιόμαστε-αλλα βοηθάνε πολύ!!!) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ανά γειά σου..  έτσι πάμε δυνατά.. 

Οποτε λογικά Τρίτη θα κάνεις υπερηχο και θα πάρεις ενεσουλες (μπλεαξ να μη ξεχνιόμαστε-αλλα βοηθάνε πολύ!!!) 

η παρασκευή ή σαββατο θα κανω υπέρηχο. λογικά σάββατο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Για τον αντρα :Καρυοτυπος,Σπερμοδιαγραμμα,Καλλιεργεια σπερματος, κατακερματισμος σπερματος 
για γυναικα ορμονολογικες αμη,e2,fsh,Lh,prg,προλακτικη  2)καρυοτυπος 
3) κυστικη ινωση (κανει μονο η γυναικα κ αν εχει ,τοτε πρεπει να κανει κ ο αντρας) 4)σαλπιγγογραφια 
5)πακετο θυροειδή tsh,ft3 κλπ και υπερηχος θυροειδη. 
6)καμπυλη ινσουλινης και σακχαρου 
7)αν εχεις πολυποδες (τις βλεπουν στον υπερηχο -μπορει ομως κ να μη φαινονται) κανεις υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωρας με τιποτα γιατί εμποδιζει τη συλληψη  
7)μαστογραφια ή υπερηχο μαστου 
8)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125,crp,βιταμινη D ,b12 ,φυλικο οξυ,φεριτινη ,σιδηρο,ομοκυστεινη,ΑΝΑ 
9) θρομβοφιλια επικτητη και κληρονομικη..για να δει η αιματολογος τι αγωγη θα δωσει στη γυναικα μετα την εμβρυομεταφορα απο αντιπηκτικες ή σαλοσπιρ πχ ..αυτο δεν το λενε απαραιτητα γιατί δινουν αντιπηκτικες σε ολες..& ειναι καπως οχι συχνο.

Σευχαριστω πολύ να σαι καλά.Μισες εξετάσεις από αυτά τα έχουμε κάνει και κάποια άλλα όχι.Και στην αιματολογο έχω πάει και μου γράψει για την θρομβοφιλιας αλλά δεν έχω.θα δούμε αύριο τι θα μου γράψει και τι θα γίνει.👀👀🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες!!

Ετοιμαζόμαστε και εμείς σιγά σιγά για την πρώτη μας εξωσωματική και όλες σας οι συμβουλές είναι ευπρόσδεκτες!

Πώς προετοιμαζομαστε; Τι διατροφη κανετε; Παίρνετε τίποτα βιταμίνες; 

Εμείς θα κάνουμε το μακρύ πρωτόκολλο και το θέμα που πιστεύουμε ότι μας εμποδίζει δύο χρόνια τώρα μάλλον είναι στο σπέρμα. Κάτι άλλο δεν έχει βρεθεί.

Θα χαρώ πολύ να μιλάμε και να παίρνω συμβουλές σε όλο αυτό το ταξίδι!

Εύχομαι σε όλες σας να αποκτήσετε τα μωράκια σας το συντομότερο! ☺️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Είναι πολύ καλά τα νέα σας ! Εύχομαι σύντομα να γίνεις μανούλα ! 

Οπότε τώρα θα κάνεις προετοιμασία εμβρυομεταφορας μόλις έρθει η περίοδος? 

Η αυτον η τον επομενο λεω .. το θεμα ειναι οτι δεν ερχεται κ δεν εχω κ συμπτωματα περιοδου .. πφφφ εχω σκασει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

η παρασκευή ή σαββατο θα κανω υπέρηχο. λογικά σάββατο.

Αυτό το μήνα θα ξεκινήσεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό το μήνα θα ξεκινήσεις? 

Αύριο μανα μου, εχω την πρωτη ενεση λεμε :P αυτο το μηνα θα γινουν ολα, απλα μου εβαλε να κανω τον υπερηχο αφου κλεισω 5 ημέρες ενέσεων, ετσι μου ειπε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

Αύριο μανα μου, εχω την πρωτη ενεση λεμε :P αυτο το μηνα θα γινουν ολα, απλα μου εβαλε να κανω τον υπερηχο αφου κλεισω 5 ημέρες ενέσεων, ετσι μου ειπε! 

Έλα μια μια παίρνει σειρά.......χαμός θα γίνει τον Σεπτέμβριο..... Κορίτσια περιμένετε ρε έρχομαι και εγώ από πίσω.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έλα μια μια παίρνει σειρά.......χαμός θα γίνει τον Σεπτέμβριο..... Κορίτσια περιμένετε ρε έρχομαι και εγώ από πίσω.....

σε τι φαση ειμαστε;;;; ποτε αγαπη εσυ;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Αύριο μανα μου, εχω την πρωτη ενεση λεμε :P αυτο το μηνα θα γινουν ολα, απλα μου εβαλε να κανω τον υπερηχο αφου κλεισω 5 ημέρες ενέσεων, ετσι μου ειπε! 

Χαχαχχ καλά μάνα μου μη βαράς χαχαχ

Πωπω τέρμα τα ψέματα ξεκινάς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

σε τι φαση ειμαστε;;;; ποτε αγαπη εσυ;;;;

Εγώ έκανα υστεροσκοπηση πριν λίγες μέρες και γύρω στις 15 ξεκινάω ενεσουλες επιτέλους και θέλω να πιστεύω ότι αυτή η διέγερση θα με πάει καλύτερα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έλα μια μια παίρνει σειρά.......χαμός θα γίνει τον Σεπτέμβριο..... Κορίτσια περιμένετε ρε έρχομαι και εγώ από πίσω.....

Πλάκα κάνεις εδώ σε περιμένουμε μέχρι 20.09 ξες πόσες μέρες ειναι;; έχω πολύ μέλλον να σας ζαλίζω 😁😁😁😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...