Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλά δεν εισαι μόνη μην σκας. Εγώ στις διακοπές είχε έρθει η αδερφή του άντρα μου με τα παιδιά της για διακοπές κ την πρώτη μέρα που είχα τα καφέ κ ήμουν χεσμενη, ο γιατρός μου είχε πει να ξεκουραστώ οπότε δεν πήγαινα θάλασσα για μπάνιο κ αυτή έστελνε τα παιδιά της να παραπονιουνται στον άντρα μου να τους πάει για μπάνιο κ εκείνη μαζί παρακαλώ, χωρίς να την ενδιαφέρει εγώ αν θα μένω μόνη μου στο σπίτι ή την ψυχολογία ή του έλεγε πήγαινε με εκεί, πήγαινε με δω, πάμε για καφέ.. Γιατί βαριεμαι να μένω σπίτι κ τα παιδιά 15 κ 12 χρονων κ καλά δεν μπορούν να καταλαβουν κ στενοχωριουνται.. Καλά κ ο δικός μου ντιπ χαϊβάνι,της έκανε τα χατήρια ασυζητητί κ εγώ εμένα όλη μέρα μόνη μου.. Μέχρι που τα πήρα κρανίο κ του λέω αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, παίρνω το αεροπλάνο κ κατεβαίνω Αθήνα σπίτι μου, να είμαι μόνη μου αλλά στο σπίτι μου τουλάχιστον.. Κ τη μέρα που είχα αίμα, ενώ το ήξερε γιατί έψαχνα γιατρό για υπέρηχο, του έκανε παράπονα γιατί τους αλλάζουμε τα σχέδια κ χάνουν το μπάνιο τους.. Μέχρι που της έβαλε τη φωνή κ δεν ξανά μίλησε.. Αλλά κάτι γυναίκες που σκέφτονται μόνο την πάρτη τους κ όλοι οι άλλοι να μην πω που να πάνε.. Άστα δεν εισαι μόνη..Είναι κάποιες που παίρνουν βραβείο γαϊδούριας!! 

Αχ βρε κορίτσια και εγώ που νόμιζα ότι αν ξέρουν την κατάσταση είναι πιο διακριτικοι οι γύρω μας.. μαλλον είναι στον άνθρωπο τελικά.. εγώ πάντως αυτή τη φορά δεν έχω καταφέρει να ξεστομίσω τίποτα σε κανέναν και λέω ότι μπούρδα και δικαιολογία μου έρθει στο κεφαλι αν δεν μπορώ να παω καπου.. ειδικά τωρα έχει και δύο μέρες που έχω και κατι αναγουλες ούτε στα τηλ δεν απαντάω σε κανέναν, ούτε καν στη μάνα μου.. στο τέλος άνθρωπος δεν θα μου μείνει κοντά μου όλοι θα μου θυμωσουν νομίζω αλλά τι να κάνουμε δεν πειράζει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2021 at 5:31 ΜΜ, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα σας καλή επιτυχία σε όλες και καλές χοριακες και καλές τελειομηνες εγκυμοσύνες να έχετε.

Θα ήθελα να με ενημερώσετε αν μπορείτε

Τη Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό να μου γράψει εξετάσεις και να μιλήσουμε για ποιο λόγο συμβαίνει που έχω αποβολές.

Έχω κάνει δύο έμβρυομεταφορες και τις δύο φορές είχα θετικές χοριακες μέχρι 100 που πήγαινε η χοριακη αλλά μετά μου έπεφτε και είχα παράλληλα αιματακι.

Τι θα πρέπει να προσέχω με τις εξετάσεις που θα μου γράψει ο γιατρός μου αν γνωρίζετε.

Υ.Γ έχω κάνει για θρομβοφιλιας αλλά δεν έχω.

Ευχαριστώ πολύ

Αν είσαι κοντά στην Αθήνα, αυτή τη στιγμή στο 1535.gr θα βρεις ραντεβού για το Νοέμβριο στο τμήμα αποβολών του Έλενα. Αυτοί θα σου κάνουν πολύ περισσότερες εξετάσεις από αυτές που θα σου γράψει ο γυναικολόγος σου (γιατί θα σου γράψουν και εξετάσεις άλλων ειδικοτήτων) και θα κάνεις τα πάντα δωρεάν (το λέω γιατί στις πολύ εξειδικευμένες εξετάσεις η συμμετοχή είναι κάπως ακριβή. Επίσης θα σου πάρουν ένα πολύ αναλυτικό και σφαιρικό ιστορικό, το οποίο θα αφορά και στους 2 σας και θα ξεφεύγει από τα στενά όρια της ειδικότητας της γυναικολογίας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Margitc είπε:

Κοριτσι τι γινεται; Πως εισαι; Πολυ με νευριασε  η νυφη σου αλλα επρεπε να της πεις οτι θα ξαπλωσεις. Σου περασαν τα πονακια;

Εμενα να έβλεπες πως με νευρίασε.. λίγο τα φάρμακα λίγο το άγχος λίγο η αναισθησια της τα νεύρα  κρασιά.. 

Πονακια έχω ακόμα σήμερα πήγα ένα σούπερ και άρχισα να πονάω 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κοπέλα μου εύχομαι όλα μα όλα να πάνε τέλεια…. Για τα πονακια μην αγχώνεστε. 

Με τρόμαξαν μπορώ να πω. 

Στον μικρό ένιωσα 2 μέρες πριν την περίοδο πόνο περιόδου και αυτο. Τώρα λίγο να κάνω κάτι τσουπ πόνος 😕 καλά λέω πάμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα ναι βιοχημικες αποβολές είχα άλλα δεν το βάζω κάτω ☺️

Ναι θα κανω υστεροσκοπηση.Για την κυστική ίνωση και για θυρεοειδή τα έχω κοιτάξει.Μονο για το καρυότυπο δεν έχω κοιτάξει.Σευχαριστω πολύ

Έχεις δει για υδροσαλπιγγες? Θυρεοειδή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Καλά δεν εισαι μόνη μην σκας. Εγώ στις διακοπές είχε έρθει η αδερφή του άντρα μου με τα παιδιά της για διακοπές κ την πρώτη μέρα που είχα τα καφέ κ ήμουν χεσμενη, ο γιατρός μου είχε πει να ξεκουραστώ οπότε δεν πήγαινα θάλασσα για μπάνιο κ αυτή έστελνε τα παιδιά της να παραπονιουνται στον άντρα μου να τους πάει για μπάνιο κ εκείνη μαζί παρακαλώ, χωρίς να την ενδιαφέρει εγώ αν θα μένω μόνη μου στο σπίτι ή την ψυχολογία ή του έλεγε πήγαινε με εκεί, πήγαινε με δω, πάμε για καφέ.. Γιατί βαριεμαι να μένω σπίτι κ τα παιδιά 15 κ 12 χρονων κ καλά δεν μπορούν να καταλαβουν κ στενοχωριουνται.. Καλά κ ο δικός μου ντιπ χαϊβάνι,της έκανε τα χατήρια ασυζητητί κ εγώ εμένα όλη μέρα μόνη μου.. Μέχρι που τα πήρα κρανίο κ του λέω αν συνεχιστεί αυτή η κατάσταση, παίρνω το αεροπλάνο κ κατεβαίνω Αθήνα σπίτι μου, να είμαι μόνη μου αλλά στο σπίτι μου τουλάχιστον.. Κ τη μέρα που είχα αίμα, ενώ το ήξερε γιατί έψαχνα γιατρό για υπέρηχο, του έκανε παράπονα γιατί τους αλλάζουμε τα σχέδια κ χάνουν το μπάνιο τους.. Μέχρι που της έβαλε τη φωνή κ δεν ξανά μίλησε.. Αλλά κάτι γυναίκες που σκέφτονται μόνο την πάρτη τους κ όλοι οι άλλοι να μην πω που να πάνε.. Άστα δεν εισαι μόνη..Είναι κάποιες που παίρνουν βραβείο γαϊδούριας!! 

Ε...δεν πάμε καθόλου καλά θα πω συγνώμη κιόλας αλλά πολύ μουλαρααα έχεις το άγχος σου έχεις και τις αναίσθητες.. εδω και χωρίς εξωσωματική εάν κάποια έχει δύσκολη εγκυμοσύνη την βοηθάμε ποσο μάλλον σε εξωσωματική. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ βρε κορίτσια και εγώ που νόμιζα ότι αν ξέρουν την κατάσταση είναι πιο διακριτικοι οι γύρω μας.. μαλλον είναι στον άνθρωπο τελικά.. εγώ πάντως αυτή τη φορά δεν έχω καταφέρει να ξεστομίσω τίποτα σε κανέναν και λέω ότι μπούρδα και δικαιολογία μου έρθει στο κεφαλι αν δεν μπορώ να παω καπου.. ειδικά τωρα έχει και δύο μέρες που έχω και κατι αναγουλες ούτε στα τηλ δεν απαντάω σε κανέναν, ούτε καν στη μάνα μου.. στο τέλος άνθρωπος δεν θα μου μείνει κοντά μου όλοι θα μου θυμωσουν νομίζω αλλά τι να κάνουμε δεν πειράζει..

Όταν με το καλό το μάθουν θα καταλάβουν:-)

Νομίζω είναι στον άνθρωπο η άλλη η νύφη μου ψυχούλα ήρθε για 2 μέρες έδινε κάτι εξετάσεις και όταν γύρισα από έναν απλό υπερηχο μου με ρωτούσε τι να κάνει να φάω.  Αλλά κοπέλα με αρχές και σεβασμό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η renata1986 είπε:

Καλησπέρα ναι βιοχημικες αποβολές είχα άλλα δεν το βάζω κάτω ☺️

Ναι θα κανω υστεροσκοπηση.Για την κυστική ίνωση και για θυρεοειδή τα έχω κοιτάξει.Μονο για το καρυότυπο δεν έχω κοιτάξει.Σευχαριστω πολύ

Για τον αντρα :Καρυοτυπος,Σπερμοδιαγραμμα,Καλλιεργεια σπερματος, κατακερματισμος σπερματος 
για γυναικα ορμονολογικες αμη,e2,fsh,Lh,prg,προλακτικη  2)καρυοτυπος 
3) κυστικη ινωση (κανει μονο η γυναικα κ αν εχει ,τοτε πρεπει να κανει κ ο αντρας) 4)σαλπιγγογραφια 
5)πακετο θυροειδή tsh,ft3 κλπ και υπερηχος θυροειδη. 
6)καμπυλη ινσουλινης και σακχαρου 
7)αν εχεις πολυποδες (τις βλεπουν στον υπερηχο -μπορει ομως κ να μη φαινονται) κανεις υστεροσκοπηση οπωσδηποτε για να φυγουν αλλιως δεν προχωρας με τιποτα γιατί εμποδιζει τη συλληψη  
7)μαστογραφια ή υπερηχο μαστου 
8)γενικη αιματος,ομαδα αιματος ,ca 125,crp,βιταμινη D ,b12 ,φυλικο οξυ,φεριτινη ,σιδηρο,ομοκυστεινη,ΑΝΑ 
9) θρομβοφιλια επικτητη και κληρονομικη..για να δει η αιματολογος τι αγωγη θα δωσει στη γυναικα μετα την εμβρυομεταφορα απο αντιπηκτικες ή σαλοσπιρ πχ ..αυτο δεν το λενε απαραιτητα γιατί δινουν αντιπηκτικες σε ολες..& ειναι καπως οχι συχνο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εμενα να έβλεπες πως με νευρίασε.. λίγο τα φάρμακα λίγο το άγχος λίγο η αναισθησια της τα νεύρα  κρασιά.. 

Πονακια έχω ακόμα σήμερα πήγα ένα σούπερ και άρχισα να πονάω 😕

Μην κουραζεσαιιιιιιι κατσε λιγο εως την Δευτερα τουλαχιστον

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/9/2021 at 10:02 ΜΜ, ο/η Sandyb είπε:

Κορίτσια μου κάναμε υπέρηχο και είμαι πολύ χαρούμενη!! Είδαμε σάκο με ένα τέλειο μικρουλι εμβρυακι που αν και είναι νωρίς ακούσαμε και την καρδούλα του.. Τώρα μου έβαλε εξετασουλες και σε 10 μέρες περιπου θα με ξαναδεί για να ακούσουμε καλά καλά την καρδούλα είπε αλλά είναι πολύ αισιόδοξος αυτή τη φορά.. πάντως για τα χάπια οιστραδιόλης που μιλούσαμε μου είπε ότι θα τα παίρνω για τουλάχιστον 3 εβδομάδες ακόμα.. άρα τιποτα δεν ξεφορτώθηκα τελικά από χάπια και ενέσεις αλλά χαλάλι δεν πειράζει..

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Sandyb είπε:

Αχ βρε κορίτσια και εγώ που νόμιζα ότι αν ξέρουν την κατάσταση είναι πιο διακριτικοι οι γύρω μας.. μαλλον είναι στον άνθρωπο τελικά.. εγώ πάντως αυτή τη φορά δεν έχω καταφέρει να ξεστομίσω τίποτα σε κανέναν και λέω ότι μπούρδα και δικαιολογία μου έρθει στο κεφαλι αν δεν μπορώ να παω καπου.. ειδικά τωρα έχει και δύο μέρες που έχω και κατι αναγουλες ούτε στα τηλ δεν απαντάω σε κανέναν, ούτε καν στη μάνα μου.. στο τέλος άνθρωπος δεν θα μου μείνει κοντά μου όλοι θα μου θυμωσουν νομίζω αλλά τι να κάνουμε δεν πειράζει..

 

 

καλημερα και καλη κυριακη σε ολες!!!

σαντουλι μπραβο !!!!!! ποσο συγκινηθηκα που το ειδες!!! αντε τωρα κι ο επομενος υπερηχος κι ο επομενος κι ο επομενος να φευγει το αγχος σιγα σιγα....να νιωθεις οτι εκει ειναι και δε φευγει!!! γιατι κι εγω καποια φορα λεω ωρε τωρα ειναι εκει μεσα;;;; μετα επανερχομαι λιγο.....το αγχος ειναι και θα ειναι παντα λογικο για εμας και πριν και μετα την ετ!!


την καλυτερη εκανες που δεν ειπες τιποτα σε κανεναν!!κι εγω προσπαθησα αλλα δυστυχως ξεφυγε!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Παρασκευαιδου μου καλα αποτελεσματα καλουλα μου!!!! περιμενουμε με αγωνια....κατσε χαλαρη αυτες τις μερες....και κανε πραγματα να ξεχνιεσαι...βρες παιχνιδια με τον μικρο!!! θα ξεκινησει και σχολειο ετσι δεν ειναι;;;ποτε ξεκινανε εκει; αν ξεκινησει καπως θα περασει κι η βδομαδα!!!! χαχαχαχχ απλα μην κουραζεσαι πολυ!ναι;;; καλη επιτυχια αναμενουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας κοριτσια θελω τα φωτα σας .. Εγω εκανα ωοληψια στις 20 ιουλιου και καταψυξαμε τα εμβρυακια .. αδιαθετησα μετα απο 12 μερες 1 Αυγουστου .. κ τωρα εχουμε 5 Σεπτεμβρη κ περιοδος πουθενα ;; Σας εχει τυχει καθυστερηση στη περιοδο την επομενη μετα την ωοληψια ;; Να πω οτι εκανα ενδιαμεσα κ το εμβολιο .. κ οτι εχω εικονα πολυκυστικων αλλα με πολυ σταθερο κυκλο .. εχω φοβηθει πολυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια θελω τα φωτα σας .. Εγω εκανα ωοληψια στις 20 ιουλιου και καταψυξαμε τα εμβρυακια .. αδιαθετησα μετα απο 12 μερες 1 Αυγουστου .. κ τωρα εχουμε 5 Σεπτεμβρη κ περιοδος πουθενα ;; Σας εχει τυχει καθυστερηση στη περιοδο την επομενη μετα την ωοληψια ;; Να πω οτι εκανα ενδιαμεσα κ το εμβολιο .. κ οτι εχω εικονα πολυκυστικων αλλα με πολυ σταθερο κυκλο .. εχω φοβηθει πολυ..

Καλημέρα ! Κι εγώ είχα καθυστέρηση 6 μέρες νομίζω στην επόμενη περίοδο μετά την ωοληψια όπως εσύ τώρα.. είχα κάνει και εγώ το εμβόλιο και τις δύο δόσεις... Οπότε μπορεί να είναι από αυτό.... 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Eva29 είπε:

Καλημέρα ! Κι εγώ είχα καθυστέρηση 6 μέρες νομίζω στην επόμενη περίοδο μετά την ωοληψια όπως εσύ τώρα.. είχα κάνει και εγώ το εμβόλιο και τις δύο δόσεις... Οπότε μπορεί να είναι από αυτό.... 

 

Γενικα εχεις σταθερο κυκλο ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

@Παρασκευαιδου μου καλα αποτελεσματα καλουλα μου!!!! περιμενουμε με αγωνια....κατσε χαλαρη αυτες τις μερες....και κανε πραγματα να ξεχνιεσαι...βρες παιχνιδια με τον μικρο!!! θα ξεκινησει και σχολειο ετσι δεν ειναι;;;ποτε ξεκινανε εκει; αν ξεκινησει καπως θα περασει κι η βδομαδα!!!! χαχαχαχχ απλα μην κουραζεσαι πολυ!ναι;;; καλη επιτυχια αναμενουμε!!!

Παιδικό έχει κανονικά ο μικρος ευτυχως γτ ποιος θα μου τον κρατούσε τόσες μέρες. 😉

Τωρα από Τρίτη πάω στη δουλειά και ξέρω ότι με περιμένει μια στιβα με χαρτουρα και θα πέσω με τα μούτρα για να ξεχνιέμαι.  :-)

Το βράδυ ξύπνησα με άσχημο όνειρο και εκλαιγα :-( 😞 αυτό το άγχος με κυριεύει πάντα 😕

Θα πάρω και αύριο τηλ να δω πως τα πήγαν τα άλλα 2 που έχω αφήσει για βλαστοκυστες.  Και για αυτά έχω αγωνία. 

Θα σας ενημερώσω.  

Οι πόνοι περιόδου πάντως καλά κρατάνε..  γιναν πιο έντονοι. Κανονικά σε 8 μερες θα μου ερχόταν η περίοδος αν δεν εκανα ετ. 

Αλλα τωρα μετράμε την ωοληψια ε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια θελω τα φωτα σας .. Εγω εκανα ωοληψια στις 20 ιουλιου και καταψυξαμε τα εμβρυακια .. αδιαθετησα μετα απο 12 μερες 1 Αυγουστου .. κ τωρα εχουμε 5 Σεπτεμβρη κ περιοδος πουθενα ;; Σας εχει τυχει καθυστερηση στη περιοδο την επομενη μετα την ωοληψια ;; Να πω οτι εκανα ενδιαμεσα κ το εμβολιο .. κ οτι εχω εικονα πολυκυστικων αλλα με πολυ σταθερο κυκλο .. εχω φοβηθει πολυ..

Νατάσα μου εγω είχα καθυστέρηση μετά τη δεύτερη δόση.  Και στην πρώτη μου είχε έρθει πιο νωρις. Αν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη τότε μάλλον είναι απ το εμβόλιο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Γενικα εχεις σταθερο κυκλο ;;;

Όχι δεν εδώ σταθερό κύκλο λόγω του ότι η ωορρηξία γίνεται κάθε μήνα σε διαφορετική ημέρα του κύκλου μου. Χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας και ξέρω ότι 15 μέρες ακριβώς μετά την ωορρηξία έρχεται περίοδος. Το μήνα τον προηγούμενο που έκανα το εμβολιο η περίοδος δεν ήρθε στις 15 μέρες μετά την ωορρηξία αλλά στις 21-22 κάπου εκεί. Μπορεί να ήταν επειδή είχε απορυθμιστει όλο το σύστημα λόγω των φαρμάκων της ωοληψιας η από το εμβόλιο δεν ξέρω. Πάντως δεν μου είχε ξανατυχει. Και όταν ήρθε η περίοδος το αίμα κράτησε μια μέρα το πολύ και μετά είχα πολύ λίγο για 2-3 μέρες... Άλλο πάλι και τούτο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Natassou85 είπε:

Καλημερα σας κοριτσια θελω τα φωτα σας .. Εγω εκανα ωοληψια στις 20 ιουλιου και καταψυξαμε τα εμβρυακια .. αδιαθετησα μετα απο 12 μερες 1 Αυγουστου .. κ τωρα εχουμε 5 Σεπτεμβρη κ περιοδος πουθενα ;; Σας εχει τυχει καθυστερηση στη περιοδο την επομενη μετα την ωοληψια ;; Να πω οτι εκανα ενδιαμεσα κ το εμβολιο .. κ οτι εχω εικονα πολυκυστικων αλλα με πολυ σταθερο κυκλο .. εχω φοβηθει πολυ..

Ίσως επηρεάζει το εμβόλιο.Και εγώ είχα καθυστέρηση μετά την δεύτερη δόση 5 μέρες με άκρως ρυθμισμένο κύκλο.Επειδη όμως φαντάστηκα ότι φταίει αυτό δεν μπήκα στην διαδικασία να κάνω ούτε τεστ και τσουο εμφανίστηκε.Μακαρι σε εσένα να μην είναι από το εμβόλιο αλλά από το σπορακι σου✌️✌️✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Νατάσα μου εγω είχα καθυστέρηση μετά τη δεύτερη δόση.  Και στην πρώτη μου είχε έρθει πιο νωρις. Αν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη τότε μάλλον είναι απ το εμβόλιο.  

Ευχομαι να ειστε ηδη εγκυος .. ποσες μερες ειχατε;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eva29 είπε:

Όχι δεν εδώ σταθερό κύκλο λόγω του ότι η ωορρηξία γίνεται κάθε μήνα σε διαφορετική ημέρα του κύκλου μου. Χρησιμοποιώ τεστ ωορρηξίας και ξέρω ότι 15 μέρες ακριβώς μετά την ωορρηξία έρχεται περίοδος. Το μήνα τον προηγούμενο που έκανα το εμβολιο η περίοδος δεν ήρθε στις 15 μέρες μετά την ωορρηξία αλλά στις 21-22 κάπου εκεί. Μπορεί να ήταν επειδή είχε απορυθμιστει όλο το σύστημα λόγω των φαρμάκων της ωοληψιας η από το εμβόλιο δεν ξέρω. Πάντως δεν μου είχε ξανατυχει. Και όταν ήρθε η περίοδος το αίμα κράτησε μια μέρα το πολύ και μετά είχα πολύ λίγο για 2-3 μέρες... Άλλο πάλι και τούτο...

Μακαρι παναγια μ να ερθει κ μενα .. γτ ναι μεν εχω εικονα πολυκυστικων αλλα με σταθερο κυκλο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

Ίσως επηρεάζει το εμβόλιο.Και εγώ είχα καθυστέρηση μετά την δεύτερη δόση 5 μέρες με άκρως ρυθμισμένο κύκλο.Επειδη όμως φαντάστηκα ότι φταίει αυτό δεν μπήκα στην διαδικασία να κάνω ούτε τεστ και τσουο εμφανίστηκε.Μακαρι σε εσένα να μην είναι από το εμβόλιο αλλά από το σπορακι σου✌️✌️✌️

Δεν υπαρχει ενδεχομενο εγκυμοσυνης γι αυτο κ εχω τρομαξει πολυ …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Μακαρι παναγια μ να ερθει κ μενα .. γτ ναι μεν εχω εικονα πολυκυστικων αλλα με σταθερο κυκλο..

Ελπίζω να είσαι εγκυουλα και για αυτό να μην έχει έρθει ! Πάρε και ένα τεστακι για να μη το σκέφτεσαι αν είναι... Πως πήγε η ωοληψια? Συγνώμη αν το έχεις αναφέρει και δεν το θυμάμαι, είμαστε και πολλές... Θα πάτε με κατεψυγμένα ? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Ελπίζω να είσαι εγκυουλα και για αυτό να μην έχει έρθει ! Πάρε και ένα τεστακι για να μη το σκέφτεσαι αν είναι... Πως πήγε η ωοληψια? Συγνώμη αν το έχεις αναφέρει και δεν το θυμάμαι, είμαστε και πολλές... Θα πάτε με κατεψυγμένα ? 

Η ωοληψια πηγε καλα .. εβγαλα 31 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 19 κ ειχα 11 βλαστοκυστες .. ο αντρας μ ομως εχει μια γονιδιακη μεταλλαξη κ καναμε προεμφυτευτικο .. κ εμεινα με 4 βλαστοκυστες .. 2 υγιης και 2 με 90% υγιης που ο γιατρος μ επιμενει οτι θα δοκιμασουμε κ με τις 4 .. οποτε 4 κατεψυγμενες βλαστοκυστες .. μακαρι ο Θεος να με αξιωσει κ μενα να γινω μανουλα .. ενδεχομενο εγκυμοσυνης δεν υπαρχει δυστυχως λογω προφυλαξης για τη γονιδιακη μεταλλαξη .. γ αυτο φοβαμαι κ τη καθυστερηση .. ομως νιωθω πολυ πολυ μεγαλη ασφαλεια στον γιατρο που ειμαι ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Η ωοληψια πηγε καλα .. εβγαλα 31 ωαρια γονιμοποιηθηκαν τα 19 κ ειχα 11 βλαστοκυστες .. ο αντρας μ ομως εχει μια γονιδιακη μεταλλαξη κ καναμε προεμφυτευτικο .. κ εμεινα με 4 βλαστοκυστες .. 2 υγιης και 2 με 90% υγιης που ο γιατρος μ επιμενει οτι θα δοκιμασουμε κ με τις 4 .. οποτε 4 κατεψυγμενες βλαστοκυστες .. μακαρι ο Θεος να με αξιωσει κ μενα να γινω μανουλα .. ενδεχομενο εγκυμοσυνης δεν υπαρχει δυστυχως λογω προφυλαξης για τη γονιδιακη μεταλλαξη .. γ αυτο φοβαμαι κ τη καθυστερηση .. ομως νιωθω πολυ πολυ μεγαλη ασφαλεια στον γιατρο που ειμαι ..

Είχα δει διαφορά στην περίοδο στο πρώτο εμβόλιο 3 μέρες πιο νωρις (εγω ειμαι ρολόι) στο δεύτερο πήρα προγεστερονη για καθυστέρηση (έπεφτε Αύγουστο οπότε για να προλάβω κέντρο χρειαζόμουν καθυστέρηση) επειδή όμως με την 3 μέρα πήγα στο κέντρο για υπερηχο , είδαμε ότι παρόλο που είχα αίμα δεν ήταν η κανονική ημέρα περιόδου και αν δεν επερνα προγεστερονη  κτλ θα είχα καθυστέρηση 5 μέρες. 

Επίσης είδα και διάφορα στην ποσότητα και τις 2 φορές είχα πολύ πόνο περιόδου , πολύ αίμα και περισσότερες ημέρες. 

Μια χαρά είναι το 4 φαντάσου εγω από τα 10 ωαρια τα 4 μόνο γονιμοποίηθηκαν και τα άφησαν ως 3 ημερών περιμένω αύριο να δω τι γίνανε και τα άλλα 2 που είπαμε να τα αφήσουμε ως 5 ημερών (την Παρασκευή τα τελευταία νέα που είχα ήταν ότι μια χαρά πήγαν) αμα θα έχω σίγουρα και τα άλλα 2 με βλαστοκυστες θα ηρεμήσω περισσότερο. (Θα χω την καβατζα μου μωρέ 🤣γελάω για να μη με πιάσουν τα κλάματα απ το αγχος) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είχα δει διαφορά στην περίοδο στο πρώτο εμβόλιο 3 μέρες πιο νωρις (εγω ειμαι ρολόι) στο δεύτερο πήρα προγεστερονη για καθυστέρηση (έπεφτε Αύγουστο οπότε για να προλάβω κέντρο χρειαζόμουν καθυστέρηση) επειδή όμως με την 3 μέρα πήγα στο κέντρο για υπερηχο , είδαμε ότι παρόλο που είχα αίμα δεν ήταν η κανονική ημέρα περιόδου και αν δεν επερνα προγεστερονη  κτλ θα είχα καθυστέρηση 5 μέρες. 

Επίσης είδα και διάφορα στην ποσότητα και τις 2 φορές είχα πολύ πόνο περιόδου , πολύ αίμα και περισσότερες ημέρες. 

Μια χαρά είναι το 4 φαντάσου εγω από τα 10 ωαρια τα 4 μόνο γονιμοποίηθηκαν και τα άφησαν ως 3 ημερών περιμένω αύριο να δω τι γίνανε και τα άλλα 2 που είπαμε να τα αφήσουμε ως 5 ημερών (την Παρασκευή τα τελευταία νέα που είχα ήταν ότι μια χαρά πήγαν) αμα θα έχω σίγουρα και τα άλλα 2 με βλαστοκυστες θα ηρεμήσω περισσότερο. (Θα χω την καβατζα μου μωρέ 🤣γελάω για να μη με πιάσουν τα κλάματα απ το αγχος) 

Ολα καλα θα πανε να μην εχετε αγχος καθολου .. εχετε ηδη τα μωρακια σας μεσα κ πρεπει να ειστε ηρεμη ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
    • Καλησπέρα, ο γιατρός σε προετοιμάζει για το χειρότερο και καλά κάνει αππ τη μια αλλα εμεις ελπίζουμε για το καλύτερο, οπότε με πίστη προχώρα!! Ο γυναικολόγος μου οταν ξεκίνησα για πρώτη φορά την εξωσωματικη πριν τρια χρόνια μου είπε τη σήμερον ημέρα αν θες να κανεις παιδί θα κανεις! Αυτο συνεπάγεται βέβαια να έχεις και καποια χρήματα θα συμπληρώσω εγω! Εύχομαι οτι καλύτερο μεσα απο την καρδιά μου 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...