Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου @Vasilique @JNtina @nikol88 αλλά κ όλες τις υπόλοιπες για τις ευχές κ τη συμπαράσταση όλο αυτόν τον καιρό!! Μακάρι αύριο να έχω να σας πω τα πιο χαρμόσυνα νέα!! Κ σιγά σιγά να έχουμε όλες χαρμόσυνα, όχι αλλά δυσάρεστα μόνο ευχάριστα πια. Ευχάριστα κ μωράκια!! 🙏🙏🙏

Στο εύχομαι  μέσα απ την καρδιά μου.. σου εύχομαι  τα πιο ευχάριστα νεαααααααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evaki! είπε:

 

σήμερα κλείνω την 6η εβδομάδα. ΄Έχουμε δει το σάκο με εμβρυικά στοιχεία, αλλ΄α ήταν νωρίς για καρδούλα.

Έχω καφέ υγρά και αίμα από την 6η μέρα από ετ , κάτι που όλο και χειροτέρευε. Έπαιρνα utro από το στόμα 3 των 200 την ημέρα και σε ενεσιμη μορφή. Όταν ενημέρωσα το κέντρο για το αίμα μου αύξησαν τα χάπια σε 4 τη μέρα. Ο γυναικολόγος μου (βρίσκομαι επαρχία) μου είπε ότι η vasclor έχει καλύτερη απορρόφηση και να αντικαταστήσω όλα τα χάπια με 1 δόση κολπικής κρέμας ημερησίως. Η αλήθεια είναι ότι αφού άρχισα την κολπική κρέμα τα υγρά σχεδόν εξαφανίστηκαν. Όμως είπα να κόψω σταδιακά τα χάπια, οπότε έπαιρνα 2. Χθες που πήρα μόνο 1 χάπι άρχισαν πάλι τα καφέ. 

Δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι κάποια αποκόλληση ή προέρχεται απλά από ελλειψη προγεστερόνης και διορθώνεται πιο εύκολα και με λιγότερο άγχος. 

Αν και δεν γνωρίζω πολλά καθώς δεν είχα ποτέ αίμα νομίζω πρέπει λίγο να το συννενοηθειτε με τους γυναικολογους αυτό με τη δόση της προγεστερόνης γιατί λίγο μπερδεμένα μου φαίνονται..τους έχεις πει ότι μόλις μειωσες το χάπι έχεις πάλι καφέ? Ωστόσο φαντάζομαι πλησιάζει ο επόμενος υπέρηχος και θα ακούσετε και καρδούλα..εύχομαι να μην είναι κάτι ανησυχητικό όλο αυτό και να ηρεμήσεις λίγο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου @Vasilique @JNtina @nikol88 αλλά κ όλες τις υπόλοιπες για τις ευχές κ τη συμπαράσταση όλο αυτόν τον καιρό!! Μακάρι αύριο να έχω να σας πω τα πιο χαρμόσυνα νέα!! Κ σιγά σιγά να έχουμε όλες χαρμόσυνα, όχι αλλά δυσάρεστα μόνο ευχάριστα πια. Ευχάριστα κ μωράκια!! 🙏🙏🙏

Έφτασε η μέρα σου αγαπημένη!!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να μας ανακοινώσεις μια τέλεια θετική χοριακη!!🙏🤞❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

Καλημέρα,, στο δικό μου κέντρο θεωρούν αχρείαστη την εξέταση E2 -PRG. Τις έκανα μόνη μου (λόγω ροής) μαζί με τη 2η χοριακή (11η μέρα από ετ) και ήταν :

E2 77.29 pg/mL (από 3.500 που είχα πριν την ωοληψία) -  PRG 36.58 ng/mL

ούτε από το κέντρο ούτε ο γιατρός μου έδωσαν σημασία και θεώρησα ότι οι τιμές είναι φυσιολογικές. Μου είπαν μόνο να μείνω ξαπλωμένη. Ελπίζω το "πρόβλημά" μου να μην έχει τόσο απλή λύση και παιδεύομαι άδικα. Εν τω μεταξύ δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης, ίσως έτσι να εξηγείται.

@Nefeliap και όσα άλλα κορίτσια παίρνετε utrogestan κολπικά και από το στόμα παράλληλα, παίρνετε των 200 ή των 100; 

 

200 ! απορροφούνται καλυτερα τα κολπικα σε συνδιασμο με στομα ουτρο. η ε2 σου χαμηλη ητανε ,το λεω συμφωνα με αυτα που ειχανε πει σε μενα οτι τη θελανε πανω απο 150 και πιο μετα ( μετα την 15η μερα εμβρυομεταφορας )πανω απο 500 για να ειναι παχύ το ενδομητριο ωστε να μην εχουμε αποκολλησεις καφε ροζ αιμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Έχω αγωνία δεν μπορώ να πω πως είμαι χαλαρή!! Όσο περνάει η ώρα αυξάνεται κ η αγωνία.. Ελπίζω να έχουν πάει όλα καλά κ να ξεκινήσει κ για εμένα για 1η φορά το όνειρο!! 🙏🙏

Εύχομαι όλα μα όλα να είναι τέλεια!!! Και να έχεις υπέροχα νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου @Vasilique @JNtina @nikol88 αλλά κ όλες τις υπόλοιπες για τις ευχές κ τη συμπαράσταση όλο αυτόν τον καιρό!! Μακάρι αύριο να έχω να σας πω τα πιο χαρμόσυνα νέα!! Κ σιγά σιγά να έχουμε όλες χαρμόσυνα, όχι αλλά δυσάρεστα μόνο ευχάριστα πια. Ευχάριστα κ μωράκια!! 🙏🙏🙏

Θα περιμένουμε τα νέα σου κορίτσι!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@kaposetsi--> 754 🥰

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->4/8

@nikol88 ->11/8

Έτσι για το γούρι!!! 💚💚💚💚💚

Εμένα βγάλε με από το πίνακα κοπέλα μου! Τελείωσε και αυτό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Τι με πρήζεις καλέ ;; Ίσα ίσα που με ξεαγχωνει να μιλάω! 
11 μέρα από ετ 163

14 μέρα από ετ 469

17 μέρα από ετ 291 και πήρε την κάτω βόλτα! 
 

Εσυ όλες τις προσπάθειες εκεί τις έκανες;; Εγώ ζήτησα και προεμφυτευτικο αλλά επειδή δεν είχα πολλά κατάψυξη μου το απέκλεισαν και δεν το θεώρησαν και πολύ απαραίτητο βασισμένοι πάλι στην ηλικία!

Ασχετο αλλα θα το πω .. τα εμβρυακια σας ήταν μαζί... 😉  @Vasilique

Εφόσον ήταν στον ίδιο γιατρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ασχετο αλλα θα το πω .. τα εμβρυακια σας ήταν μαζί... 😉  @Vasilique

Εφόσον ήταν στον ίδιο γιατρο. 

Χαχαχ ναι!! Εμείς μπορεί να μην γνωριζόμαστε αλλά αυτά ναι!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Evaki! είπε:

 

σήμερα κλείνω την 6η εβδομάδα. ΄Έχουμε δει το σάκο με εμβρυικά στοιχεία, αλλ΄α ήταν νωρίς για καρδούλα.

Έχω καφέ υγρά και αίμα από την 6η μέρα από ετ , κάτι που όλο και χειροτέρευε. Έπαιρνα utro από το στόμα 3 των 200 την ημέρα και σε ενεσιμη μορφή. Όταν ενημέρωσα το κέντρο για το αίμα μου αύξησαν τα χάπια σε 4 τη μέρα. Ο γυναικολόγος μου (βρίσκομαι επαρχία) μου είπε ότι η vasclor έχει καλύτερη απορρόφηση και να αντικαταστήσω όλα τα χάπια με 1 δόση κολπικής κρέμας ημερησίως. Η αλήθεια είναι ότι αφού άρχισα την κολπική κρέμα τα υγρά σχεδόν εξαφανίστηκαν. Όμως είπα να κόψω σταδιακά τα χάπια, οπότε έπαιρνα 2. Χθες που πήρα μόνο 1 χάπι άρχισαν πάλι τα καφέ. 

Δεν ξέρω αν το πρόβλημα είναι κάποια αποκόλληση ή προέρχεται απλά από ελλειψη προγεστερόνης και διορθώνεται πιο εύκολα και με λιγότερο άγχος. 

Ευακι  σου είπε να κόψεις τα χάπια σταδιακά ο γιατρός;; Ειλικρινά δεν ξέρω εύχομαι κι εγώ να σταματήσει γρήγορα αυτό το καφε..όμως καλύτερα να επικοινωνήσεις με το γιατρό σου και να μην αγχώνεσαι από αυτά που διαβάζεις.η κάθε περίπτωση είναι διαφορετική..αλλά για εμένα επιμεινε λίγο στην επικοινωνια με το γιατρό σου..

Έστω ας περιμένεις  να ακούσεις καρδούλα και να ηρεμήσεις λιγάκι..... φαντάζομαι θα πρέπει να είναι πολύ αγχωτικό ολο αυτό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Ασχετο αλλα θα το πω .. τα εμβρυακια σας ήταν μαζί... 😉  @Vasilique

Εφόσον ήταν στον ίδιο γιατρο. 

@nikol88 Σωστό! Φίλοι όχι από κούνια αλλά από κατάψυξη! 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Εμένα βγάλε με από το πίνακα κοπέλα μου! Τελείωσε και αυτό! 

Λυπάμαι πολύ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας. Έκανα εμ στις 29/7 και περιμένω μέχρι 11/8 να κάνω χοριακή. Οι μέρες... οι ώρες δηλαδή, έχουν κολλήσει. Περιμένω με πολύ άγχος όπως φαντάζεστε. Έκανα φυσικό κύκλο και δεν έχω κάνει ξανά πριν, άλλη προσπάθεια.

Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη και καλά νέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

@nikol88 Σωστό! Φίλοι όχι από κούνια αλλά από κατάψυξη! 😂

😂😂😂 Να πάνε όλα καλά, να γεννηθούν και τα δικά σου που είναι στο δρόμο και τα δικά μου ευελπιστώ και θα κανονίσουμε να βρεθούμε κι εμείς μετά 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nektaria82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας. Έκανα εμ στις 29/7 και περιμένω μέχρι 11/8 να κάνω χοριακή. Οι μέρες... οι ώρες δηλαδή, έχουν κολλήσει. Περιμένω με πολύ άγχος όπως φαντάζεστε. Έκανα φυσικό κύκλο και δεν έχω κάνει ξανά πριν, άλλη προσπάθεια.

Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη και καλά νέα!!!

Καλή επιτυχία να έχεις με μια τεράστια χοριακή😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nektaria82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας. Έκανα εμ στις 29/7 και περιμένω μέχρι 11/8 να κάνω χοριακή. Οι μέρες... οι ώρες δηλαδή, έχουν κολλήσει. Περιμένω με πολύ άγχος όπως φαντάζεστε. Έκανα φυσικό κύκλο και δεν έχω κάνει ξανά πριν, άλλη προσπάθεια.

Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη και καλά νέα!!!

Καλώς ήρθες Νεκταρία! Εύχομαι να πάνε όλα κατ´ευχήν! Είναι η πρώτη σου προσπάθεια; Πόσα έμβρυα έβαλες; Θα περάσουν οι μέρες! Πιο εύκολα στην αρχή, πιο βασανιστικά προς το τέλος αλλά θα περάσουν… Κ εύχομαι να ανταμειφθούν οι κόποι σου! 🙏🏻💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

😂😂😂 Να πάνε όλα καλά, να γεννηθούν και τα δικά σου που είναι στο δρόμο και τα δικά μου ευελπιστώ και θα κανονίσουμε να βρεθούμε κι εμείς μετά 🥰

Ναι ρε κορίτσι! Εννοείται! Εμείς Άλιμο, εσείς; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλή επιτυχία να έχεις με μια τεράστια χοριακή😁

Ευχαριστώ πολύ αν και δεν έχω κάποιο σύμπτωμα, ούτε σαν παρενέργεια απο τόση προγεστερόνη που παίρνω. Πρέπει να είμαι σπάνια περίπτωση 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Nektaria82 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαι καινούρια στην παρέα σας. Έκανα εμ στις 29/7 και περιμένω μέχρι 11/8 να κάνω χοριακή. Οι μέρες... οι ώρες δηλαδή, έχουν κολλήσει. Περιμένω με πολύ άγχος όπως φαντάζεστε. Έκανα φυσικό κύκλο και δεν έχω κάνει ξανά πριν, άλλη προσπάθεια.

Εύχομαι σε όλες καλή δύναμη και καλά νέα!!!

Καλή επιτυχία με μια μεγάλη χοριακη!!!! Και εγώ πρωτα ο Θεός τον Σεπτέμβριο θα κάνω την πρωτη μου προσπάθεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Καλώς ήρθες Νεκταρία! Εύχομαι να πάνε όλα κατ´ευχήν! Είναι η πρώτη σου προσπάθεια; Πόσα έμβρυα έβαλες; Θα περάσουν οι μέρες! Πιο εύκολα στην αρχή, πιο βασανιστικά προς το τέλος αλλά θα περάσουν… Κ εύχομαι να ανταμειφθούν οι κόποι σου! 🙏🏻💚

Μακάρι να πάνε όλα καλά για όλες μας! Ναι, είναι η πρώτη προσπάθεια και απο άποψη οικονομική, αλλά και αποθεμάτων, δεν ξέρω κατά πόσο μπορώ να έχω άλλες προσπάθειες. Προς το παρόν με στηρίζει ο πατέρας μου. Έχει ο Θεός..

Βάλαμε 2 έμβρυα 3 ημερών, το ένα κατεψυγμένο και το άλλο της τελευταίας ωοληψίας, φρέσκο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tvz είπε:

Κορίτσια μου έχω αποτελεσμα: 1358..ξεκιναει ο χορός της κοιλιάς 🥳🥳🥳

 

στις Just now, ο/η Tvz είπε:

Κορίτσια μου έχω αποτελεσμα: 1358..ξεκιναει ο χορός της κοιλιάς 🥳🥳🥳

Διδυμάκια!!! Έλα ρε κορίτσι! Συγχαρητήριαααααααα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Παρασκευαιδου--> ?

@Lucia79--> ?

@kk88 -> ?

Εμβρυομεταφορά 🙏

Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@Vasilique--> 1729 🥰

@Διόνη -> 703 🥰

@Tvz ->1358 🥰

@nikol88 ->11/8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ετσι ειναι!!! Κι αυτος ο ανθρωπος ησουν εσυ γ μενα!!❤️🫶 Μια κοπελα π δν ξερω καλα καλα κ π μου σταθηκε καλυτερα κ απο φιλη!! 😍 Δε λεω κ ο αντρας μου διπλα μου σε ολα! Βραχος... αλλα ειναι αλλιως οταν ο αλλος το εχει ζησει κ εχει τις ιδιες αγωνιες.. περναει τα ιδια σκαμπανεβασματα, εχει κ τις ορμονες να βαρανε κοκκινο, μπαινει στη θεση σου γτ το ξερει πως ειναι κ σε νιωθει με μια λεξη π θα πεις..  Σε ευχαριστω πααααααρα πολυ!!💞💞💞
    • Ευχαριστω Ραμ μου!!!! 🥰 με το καλο ολα!!! 🙏❤️ Καλη αρχη στη νεα προσπαθεια κ με το καλο να μεγαλωσετε την οικογενεια σας!!!💫
    • Γλυκο μου μισοφεγγαρο!!! 🫶❤️🫶 Σε ευχαριστω για ολες τις ευχες!!! 🥰 Μακαρι ο θεος ν μας αξιωσει να γινουμε γονεις!!! Ελπιζω να πανε ολα καλα σε αυτο το ταξιδι π μολις ξεκινησε μεχρι το τελος!!! 🥹
    • Η αλήθεια είναι ότι και εμένα μου φάνηκε κάπως όμως δεν μου έδωσε περιθώρια ο γιατρός να το επεξεργαστώ! Με κοίταξε μου λέει είναι όλα καθαρά ντύσουν και έλα να τα πούμε! Μας ξεκίνησε με τις έρευνες και μας διάβαζε διαφορα πράγματα που είχε μελετήσει και μας λέγε το θα κάνουμε και πως θα προχωρήσουμε όποτε δεν πρόλαβα να σκεφτώ την παλινδρομη! Ναι δεν υπάρχει λογος για εξωσωματικη για την ωρα! Θα δούμε και τις εξετάσεις και τι θα μου δώσει και μετά αν δεν είναι εδώ ο σύντροφος θα καταψηξουμε σπερμα και θα κάνω σπερματεγχυνση! Μου είπε ότι μπορεί να αργησει να έρθει η περίοδος λόγω ΣΠΩ όχι όμως ότι είναι απόλυτο! Απλά για να μην ανησυχήσω! Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου🙏
    • Τοκυο μου!!!! ❤️ Σε ευχαριστω κι εσενα για ολα!!! 🥰 Αληθεια αν δεν ησουν εσυ ν τα λεμε με dm κ να μου συστησεις αυτο τον τρομερο γιατρο (γενικα ειχα φτασει σ ενα σημειο π ειχα μπλοκαρει κ με ξεμπλοκαρες..), μπορει ακομα να εχανα χρονο κ να ημασταν στο μηδεν οπως τοσα χρονια π ψαχναμε ψαχναμε κ ακρη δε βγαζαμε!!!  Να εισαι καλα κ να χαιρεσαι την οικογενεια σου!!!😊 Με το καλο ν ερθει κ το 2ο παιδακι σας γερο και καλοτυχο!!!🙏💫🎈 Μακαρι κι εμας τα εμβρυακια μας να ερθουν στην αγκαλια μας καποια μερα!🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...