Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!σημερα έχω τρελαθεί από την χαρά μου νομοζω σήμερα κατάλαβα ότι είμαι εγκυος και σε δίδυμα!!εχπυν αρχίσει μα σχηματίζονται δεν το περίμενα τόσο νωρίς!το ένα ήταν ξαπλωμένο με γυρισμένη πλάτη χαχαχαχαχαχ!ειναι τόσο όμορφα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Πόσο ωραια!! 2 μωράκια!! Με το καλό να τα συναντήσεις σε 9 μήνες σου εύχομαι!! Πόσο εβδομάδων είσαι;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Πόσο ωραια!! 2 μωράκια!! Με το καλό να τα συναντήσεις σε 9 μήνες σου εύχομαι!! Πόσο εβδομάδων είσαι;; 

9 εβδομάδων είμαι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Θα κανεις και ωοληψια σε αυτόν τον κύκλο η έχεις κρύο συντηρημένα και θα κανεις μόνο εμβρυομεταφορα; Εγώ που έκανα μόνο ετ ξεκίνησα τη δεύτερη μέρα του κύκλου οιστραδιολη και ο γιατρός με είδε την 8η μέρα όποτε πιστεύω θα προλάβεις άνετα! Τώρα αν κανεις και ωοληψια δεν το ξέρω γιατί εγώ είχα κάνει το μακρύ πρωτόκολλο κι είχα ξεκινήσει την 21η μέρα του κύκλου ενέσεις κ συνέχισα μέχρι τη 14 του επόμενου που έκανα κ ωοληψια! Πάντως όπως και να χει πιστεύω ότι θα προλάβεις άνετα!! Εάν έχεις κ απλό γυναικολόγο που σε παρακολουθεί μπορείς να συμβουλευτείς κ αυτόν στην ανάγκη! Όπως και να χει καλή αρχή και πολύ πολύ καλή επιτυχία!! 🤞

Οχι είναι η πρώτη προσπάθεια σε όλα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Όχι για χοριακή δεν θα σου πω να κάνεις άλλη γιατί οι τιμές σου είναι τέλειες. Για E2 και prg όμως κ ενώ οι τιμές μου είναι σούπερ ωστόσο θέλει μια φορά την εβδομάδα να τις τσεκάρουμε! Κάνε μια να δεις πού βρίσκεσαι! Οι τιμές γενικά έχουν διακυμάνσεις κ να ξέρεις ότι την προγεστερόνη δεν την θέλουμε κάτω από το 30… 

Πόσο θα είσαι 12/8; 

Μόνο ο Π τον κανει  αυτο τον ελεγχο καθε βδομαδα σε ολες μας μεχρι την 11η γιατι ειχε περιπτωσεις αποβολλων λογω έλλειψης..ισως να ειναι σπανιο αλλα συμβαινει και σε φυσιολογικες συλληψεις να υπαρχει ελλειψη κ να θελει εξτρα στηριξη μεσω φαρμακων..άλλοι γιατροι ουτε το αναφέρουν ποτε..μη σου πω οτι το κοροιδευουν κιολας..αλλα οταν μια εξεταση ειναι απλη κ δωρεαν γιατι να μη γινεται ; @Διόνη @SandybBtw εχεις πολυ prg  εμενα ηταν κολλημένη στο 50

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Nefeliap είπε:

Μόνο ο Π τον κανει  αυτο τον ελεγχο καθε βδομαδα σε ολες μας μεχρι την 11η γιατι ειχε περιπτωσεις αποβολλων λογω έλλειψης..ισως να ειναι σπανιο αλλα συμβαινει και σε φυσιολογικες συλληψεις να υπαρχει ελλειψη κ να θελει εξτρα στηριξη μεσω φαρμακων..άλλοι γιατροι ουτε το αναφέρουν ποτε..μη σου πω οτι το κοροιδευουν κιολας..αλλα οταν μια εξεταση ειναι απλη κ δωρεαν γιατι να μη γινεται ; @Διόνη @SandybBtw εχεις πολυ prg  εμενα ηταν κολλημένη στο 50

Καλημέρα....να σε ρωτήσω κάτι προγεστερόνη παίρνεις -η έπαιρνες- παράλληλα(συγχώρεσε με δε θυμάμαι σε τι φάση είσαι Νεφέλη μου)...?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Είδα τα χαρτιά γράφει 3 μέρα,  πρωί πρωί Δευτέρα 13.08 θα πάρω τηλ αν φυσικά έρθει στην ώρα της και όχι πιο νωρις αλλιώς το έχασα..  είπα στον άντρα μου θα πάω σε άλλο κέντρο όμως 58χιλ δεν μπορώ:-( 

Να μη σκέφτεσαι έτσι όλα γίνονται! πιστεύω μια χαρά θα τους προλάβεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!σημερα έχω τρελαθεί από την χαρά μου νομοζω σήμερα κατάλαβα ότι είμαι εγκυος και σε δίδυμα!!εχπυν αρχίσει μα σχηματίζονται δεν το περίμενα τόσο νωρίς!το ένα ήταν ξαπλωμένο με γυρισμένη πλάτη χαχαχαχαχαχ!ειναι τόσο όμορφα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Αααααχ κοριτσάκι μου!!!! Αλήθεια!!! Ήταν τόσο ωραία;;;;; Ψυχουλες μου!! Είδες όλα πάνε τέλεια!!! Τώρα που διάβασα το μήνυμά σου ανυπομονώ να το ζήσω κι εγώ!!!❤️❤️❤️❤️

Εσύ πως είσαι σύνηλθες καθόλου;;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Καλημέρα....να σε ρωτήσω κάτι προγεστερόνη παίρνεις -η έπαιρνες- παράλληλα(συγχώρεσε με δε θυμάμαι σε τι φάση είσαι Νεφέλη μου)...?

Γεννησα πριν 5 μηνες διδυμα..προγεστερονη  επαιρνα σε ολο το πρωτο τριμηνο(επειτα  απο τσεκάρισμα prg κ ε2 καθε δευτερα μετα το θετικο τεστ κυησης) μεχρι & την αυχενικη (11η βδομαδα)δηλαδη επαιρνα 1 ουτρο κολπο και 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ.απο τη μερα της ετ δηλαδη μεχρι και την 11η 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Οχι είναι η πρώτη προσπάθεια σε όλα 

Άντε όλα θα πάνε καλά! Σου ευχομαι να είναι και η τελευταία!! Από το άγχος σου κ μόνο μπορεί να καθυστερήσει κάνα δυο μέρες όποτε θα σαι οκ! Καλή αρχή κ όλα να πάνε δεξιά!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε;;;;;;;;;;;;;; πως μου ειστε;;;;;;;;;;;; τι ωραια πραγματακια διαβαζω;;;;;;;;;;;;

εμεις σημερα πήραμε και τις υπολοιπες ενεσεις! είναι ολες στο ψυγειο και με περιμένουν!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα μόλις γύρισα από τον γιατρό!!!σημερα έχω τρελαθεί από την χαρά μου νομοζω σήμερα κατάλαβα ότι είμαι εγκυος και σε δίδυμα!!εχπυν αρχίσει μα σχηματίζονται δεν το περίμενα τόσο νωρίς!το ένα ήταν ξαπλωμένο με γυρισμένη πλάτη χαχαχαχαχαχ!ειναι τόσο όμορφα ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Τι ωραία! Μπράβο ρε κορίτσι! Πάντα τέτοια χαρά να παίρνεις! Μπόρεσε να δει κ φύλο μήπως ή κάποια υποψία; Πότε πας πάλι; Για αυχενική κατευθείαν;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Μόνο ο Π τον κανει  αυτο τον ελεγχο καθε βδομαδα σε ολες μας μεχρι την 11η γιατι ειχε περιπτωσεις αποβολλων λογω έλλειψης..ισως να ειναι σπανιο αλλα συμβαινει και σε φυσιολογικες συλληψεις να υπαρχει ελλειψη κ να θελει εξτρα στηριξη μεσω φαρμακων..άλλοι γιατροι ουτε το αναφέρουν ποτε..μη σου πω οτι το κοροιδευουν κιολας..αλλα οταν μια εξεταση ειναι απλη κ δωρεαν γιατι να μη γινεται ; @Διόνη @SandybBtw εχεις πολυ prg  εμενα ηταν κολλημένη στο 50

Κ πολύ καλά κάνει ο καλούλης μου! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε;;;;;;;;;;;;;; πως μου ειστε;;;;;;;;;;;; τι ωραια πραγματακια διαβαζω;;;;;;;;;;;;

εμεις σημερα πήραμε και τις υπολοιπες ενεσεις! είναι ολες στο ψυγειο και με περιμένουν!!!!

Δίπλα στις ντομάτες όπως σου είπα; 😂

Καλή αρχή κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε;;;;;;;;;;;;;; πως μου ειστε;;;;;;;;;;;; τι ωραια πραγματακια διαβαζω;;;;;;;;;;;;

εμεις σημερα πήραμε και τις υπολοιπες ενεσεις! είναι ολες στο ψυγειο και με περιμένουν!!!!

Καλή αρχή!!!!!!!! όλα να πάνε καλά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!!! Τι κάνετε;;;;;;;;;;;;;; πως μου ειστε;;;;;;;;;;;; τι ωραια πραγματακια διαβαζω;;;;;;;;;;;;

εμεις σημερα πήραμε και τις υπολοιπες ενεσεις! είναι ολες στο ψυγειο και με περιμένουν!!!!

:ymparty:[smilie=icon_bounce:[smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif]:ymparty:[smilie=icon_bounce:[smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif]:ymparty:[smilie=icon_bounce:[smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif]:ymparty:[smilie=icon_bounce:[smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif]:ymparty:[smilie=icon_bounce:[smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif]:ymparty:[smilie=icon_bounce:[smilie=angel8.gif][smilie=angel8.gif]

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nefeliap είπε:

Γεννησα πριν 5 μηνες διδυμα..προγεστερονη  επαιρνα σε ολο το πρωτο τριμηνο(επειτα  απο τσεκάρισμα prg κ ε2 καθε δευτερα μετα το θετικο τεστ κυησης) μεχρι & την αυχενικη (11η βδομαδα)δηλαδη επαιρνα 1 ουτρο κολπο και 1 στομα πρωι μεσημερι βραδυ.απο τη μερα της ετ δηλαδη μεχρι και την 11η 

να σου ζησουν κοριτσακι μου.....!!! οκ ευχαριστω τοσο πολυ για τις πληροφοριες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Καλησπερα κορίτσια σας διαβάζω αρκετό καιρό... Καλή επιτυχία σε όλες!Περναω επιτροπη 21 σεπτεμβρίου, οπότε μαζεύω χαρτιά προς το παρών! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Μετά την θετική χοριακή κ μέχρι την 11η εβδομάδα. Μία φορά την εβδομάδα για να έχουμε εικόνα κ αν χρειαστεί να αυξήσουμε τα υποστηρικτικά φάρμακα. Μετά την 11η εβδομάδα αναλαμβάνει ο πλακούντας όλη την δουλειά… Εγω προσωπικά είχα κάνει κ την ημέρα της ετ γιατί ήθελα να δω με τι τιμές ξεκινάω…

Ημέρα ετ : Ε2 427   Prg 44,7

Ημέρα 1ης χοριακής Ε2 803  Prg 74,1 (16/7)

Ημέρα 2ης χοριακής Ε2 821 Prg 76,4 (19/7)

(26/7) E2 1300  Prg 60

(02/08) E2 1749 Prg 67,3

Καλημέρα,, στο δικό μου κέντρο θεωρούν αχρείαστη την εξέταση E2 -PRG. Τις έκανα μόνη μου (λόγω ροής) μαζί με τη 2η χοριακή (11η μέρα από ετ) και ήταν :

E2 77.29 pg/mL (από 3.500 που είχα πριν την ωοληψία) -  PRG 36.58 ng/mL

ούτε από το κέντρο ούτε ο γιατρός μου έδωσαν σημασία και θεώρησα ότι οι τιμές είναι φυσιολογικές. Μου είπαν μόνο να μείνω ξαπλωμένη. Ελπίζω το "πρόβλημά" μου να μην έχει τόσο απλή λύση και παιδεύομαι άδικα. Εν τω μεταξύ δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης, ίσως έτσι να εξηγείται.

@Nefeliap και όσα άλλα κορίτσια παίρνετε utrogestan κολπικά και από το στόμα παράλληλα, παίρνετε των 200 ή των 100; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Evaki! είπε:

Καλημέρα,, στο δικό μου κέντρο θεωρούν αχρείαστη την εξέταση E2 -PRG. Τις έκανα μόνη μου (λόγω ροής) μαζί με τη 2η χοριακή (11η μέρα από ετ) και ήταν :

E2 77.29 pg/mL (από 3.500 που είχα πριν την ωοληψία) -  PRG 36.58 ng/mL

ούτε από το κέντρο ούτε ο γιατρός μου έδωσαν σημασία και θεώρησα ότι οι τιμές είναι φυσιολογικές. Μου είπαν μόνο να μείνω ξαπλωμένη. Ελπίζω το "πρόβλημά" μου να μην έχει τόσο απλή λύση και παιδεύομαι άδικα. Εν τω μεταξύ δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης, ίσως έτσι να εξηγείται.

@Nefeliap και όσα άλλα κορίτσια παίρνετε utrogestan κολπικά και από το στόμα παράλληλα, παίρνετε των 200 ή των 100; 

 

εγω παιρνω 200 και παιρνω και ενεσιμη το μεσημερι αντι για ουτροτζεσταν.... τι αξριβως προβλημα εχεις ευακι;;
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Δίπλα στις ντομάτες όπως σου είπα; 😂

Καλή αρχή κοριτσάκι μου!

Πάνω από τις ντομάτες και κάτω από το ράφι με τα μπουκάλια 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Evaki! είπε:

Καλημέρα,, στο δικό μου κέντρο θεωρούν αχρείαστη την εξέταση E2 -PRG. Τις έκανα μόνη μου (λόγω ροής) μαζί με τη 2η χοριακή (11η μέρα από ετ) και ήταν :

E2 77.29 pg/mL (από 3.500 που είχα πριν την ωοληψία) -  PRG 36.58 ng/mL

ούτε από το κέντρο ούτε ο γιατρός μου έδωσαν σημασία και θεώρησα ότι οι τιμές είναι φυσιολογικές. Μου είπαν μόνο να μείνω ξαπλωμένη. Ελπίζω το "πρόβλημά" μου να μην έχει τόσο απλή λύση και παιδεύομαι άδικα. Εν τω μεταξύ δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης, ίσως έτσι να εξηγείται.

@Nefeliap και όσα άλλα κορίτσια παίρνετε utrogestan κολπικά και από το στόμα παράλληλα, παίρνετε των 200 ή των 100; 

 

Εγώ 200 έπαιρνα αλλά κολπικά έβαζα vasclor..σε ποια εβδομάδα είσαι? Έχετε κάνει υπέρηχο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Τι ωραία! Μπράβο ρε κορίτσι! Πάντα τέτοια χαρά να παίρνεις! Μπόρεσε να δει κ φύλο μήπως ή κάποια υποψία; Πότε πας πάλι; Για αυχενική κατευθείαν;

Όχι για φύλο είναι πολύ νωρίς αυχενική έχω στις 23/8

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Κ πολύ καλά κάνει ο καλούλης μου! 🤗

Ελπίζω να έκανε το θαύμα του ο καλούλης και σε μένα όπως και σ εσας!! 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Evaki! είπε:

Καλημέρα,, στο δικό μου κέντρο θεωρούν αχρείαστη την εξέταση E2 -PRG. Τις έκανα μόνη μου (λόγω ροής) μαζί με τη 2η χοριακή (11η μέρα από ετ) και ήταν :

E2 77.29 pg/mL (από 3.500 που είχα πριν την ωοληψία) -  PRG 36.58 ng/mL

ούτε από το κέντρο ούτε ο γιατρός μου έδωσαν σημασία και θεώρησα ότι οι τιμές είναι φυσιολογικές. Μου είπαν μόνο να μείνω ξαπλωμένη. Ελπίζω το "πρόβλημά" μου να μην έχει τόσο απλή λύση και παιδεύομαι άδικα. Εν τω μεταξύ δεν έχω καθόλου συμπτώματα εγκυμοσύνης, ίσως έτσι να εξηγείται.

@Nefeliap και όσα άλλα κορίτσια παίρνετε utrogestan κολπικά και από το στόμα παράλληλα, παίρνετε των 200 ή των 100; 

 

Καλησπέρα!

Εγώ είμαι 5,5 εβδομάδων και παίρνω 2 utrogestan το πρωί από το στόμα, 2 το μεσημέρι από το στόμα και 2 το βράδυ κολπικά, όλα των 200. Και κάθε πρωί βάζω και μια κολπική κρέμα προγεστερόνης.

Αλλά με τα κολπικά έχω συνέχεια την αμφιβολία αν απορροφώνται σωστά από τον οργανισμό, γιατί πολλές φορές στην τουαλέτα τα βλέπω στο χαρτί, σαν οδοντόπαστα... Και δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...