Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 10 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλό μήνα κορίτσια με γεμάτες αγκαλιές & κοιλιές.

@Tvz κορίτσι μου με την προγεστερόνη συνήθως δεν έρχεται περίοδος θεώρησε τα καφέ καλό σημάδι, ξεκουράσου, άδειασε το μυαλό σου όσο μπορείς και σε δυο μέρες σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή.

@JNtina με το καλό η μπέμπα σας, όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος , απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και ονειρέψου το παιδάκι σου.

@nikol88 Δύσκολο το διάστημα της αναμονής και φυσιολογικά όλα τα συναισθήματα. Ολα τα σκαμπανεβάσματα. Δεν έχω συμβουλή να σου δώσω μόνο υπομονή μέχρι την χοριακή σου και θετική σκέψη οτι όλα θα πάνε καλά.

@Ιωάννα28iwantababyΣυγχαρητήρια μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Απόλαυσε το.

@Vasilique και @Διόνη με το καλό οι υπέρηχοί σας, όλα θα πάνε τέλεια.

Και στα υπόλοιπα κορίτσια όλα με το καλό.

Μακάρι @BlackCatμου δύο μέρες έμειναν, είμαστε κοντά θα μάθουμε.. Μακάρι να έχουν πάει όλα καλά!! Εχουμε κ ένα χορό της κοιλιάς να χορέψουμε 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μακάρι @BlackCatμου δύο μέρες έμειναν, είμαστε κοντά θα μάθουμε.. Μακάρι να έχουν πάει όλα καλά!! Εχουμε κ ένα χορό της κοιλιάς να χορέψουμε 😂😂

Έχεις φάει το γάιδαρο στην ουρά θα κολλήσεις?

Με το καλό ο χορός ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ είμαι να σκάσω! Έχω τόσα νεύρα που θέλω να κλαίω!! Μ εκνευρίζουν τα πάντα και δεν ξέρω γιατί! Είναι από τις ορμόνες; Είναι από την ανυπομονησία;; Είναι επειδή σταμάτησα να καπνίζω;; Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πάντως είμαι μες στα νεύρα όλη μέρα! Όλη μέρα φωνάζω στον άντρα μου! Κ αγχώνομαι ότι με τόσα νεύρα και τόσο άσχημη ψυχολογία μόνο καλά νέα δεν θα χω! Δεν ξέρω το να κάνω πια!! 

Αχ βρε κορίτσι μου σου έχουν πέσει όλα μαζεμένα, είναι κ οι ορμόνες είναι κ το κόψιμο του τσιγάρου, θέλει διπλή κ τριδιπλη υπομονή. Κάνε κάτι που να σε ευχαριστεί, πηγαινε μια βόλτα αργά το βραδυ να μην έχει καύσωνα, φαε ένα παγωτάκι να δροσιστείς!! Πήγαινε κανένα κομμωτήριο να περιποιηθεις λίγο τα μαλλιά τα νυχάκια σου. Γενικά κάνε κάτι που θα σε κάνει να ξεχαστείς!! Εντάξει καλό είναι να είμαστε ξαπλωμένες κ να ξεκουραζομαστε αλλά μια μικρή βόλτα προκειμένου να απόφορτιστεις σε νομίζω να σε βλάψει, αντιθέτως!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Τίποτε το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής αν εξαιρέσεις τα πονάκια … Γενικά αραχτή! 🤗

Μακαρι να συνεχίσεις ετσι!!! Αραχτη οσο μπορεις!! Και πολυ καλα κανεις!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!!ένα και καλό!!! Με έδειχνε 6 βδομάδων ενώ κανονικά ήμουν 7 αλλά μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό , άκουσα και καρδιά!!!!!

Με το καλό κορίτσι μου!!!!!!!! Όλα να πάνε καλά!!!!!!!! ❣️❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!είναι λίγο απ' όλα , οι ορμόνες, η ανυπομονησια για να πάνε όλα καλά και το κάπνισμα παίζουν σημαντικό ρόλο .. όμως πρέπει να σκέφτεσαι θετικά ,να πεις εγώ έκανα αυτό που έπρεπε και να τα αφήσεις όλα στον Θεό!!!!!!κάνε καμία προσευχουλα , εγώ κάνω την παράκληση του Αγίου Στυλιανού και σταυρωνομαι με λαδακι .. εμένα αυτά μου έδιναν ελπίδα.... !!!πίστεψε το θα πάνε όλα καλά !!!

Ποσό σε καταλαβαίνω!! Κ εγώ σταυρώνω την κοιλιά μου με λαδακι από την Παναγία!! Να βάλει το χεράκι της να δούμε μια άσπρη και βασικά χαρούμενη μέρα!! Θα προσπαθήσω να χαλαρώσω γιατί δεν θα αντέξω άλλες δέκα μέρες έτσι!  🤷🏻‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Ασε κοριτσι μου κι εγω ετσι ημουν και χειρότερα!!!! Ειναι η αναμονή που σκοτώνει και σου κανει τα νευρα κορδόνια!!!! Υπομονη λιγο ακομη!!! 

Είμαι που είμαι νευρικιά τώρα έχω απογίνει! Ελπίζω εκτός από παιδί να έχω και άντρα στο τέλος όλου αυτού!! 😒

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Υπομονή καλή μου! Μην αισθάνεσαι άσχημα κ κυρίως μην προκαθορίζεις το αποτέλεσμα πως θα είναι αρνητικό! Όλα όσα αισθάνεσαι είναι απολύτως φυσιολογικά. Πολλώ δε μάλλον έχοντας κόψει το κάπνισμα κάτι που επιδεινώνει κ τσιτώνει τα νεύρα από μόνο του. Όχι σε σένα που παίρνεις κ τόσα φάρμακα κ ορμόνες. Λίγο έμεινε… έχε πίστη κ όλα θα γίνουν κ θα ξεχαστούν! Είμαι σίγουρη πως ο άντρας σε καταλαβαίνει κ κατανοεί! Σου στέλνω θετικά vibes! 💚

Σ ευχαριστώ Βασιλικουλα μου!! Πάντα με τα ενθαρρυντικά σου λόγια! Βρε αν είμαι μια χαρά θα με καταλάβει, αν δεν είμαι θα με κυνηγάει!! Χαχα Φιλια πολλά σε σένα και στα διδυμάκια!! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Αχ βρε κορίτσι μου σου έχουν πέσει όλα μαζεμένα, είναι κ οι ορμόνες είναι κ το κόψιμο του τσιγάρου, θέλει διπλή κ τριδιπλη υπομονή. Κάνε κάτι που να σε ευχαριστεί, πηγαινε μια βόλτα αργά το βραδυ να μην έχει καύσωνα, φαε ένα παγωτάκι να δροσιστείς!! Πήγαινε κανένα κομμωτήριο να περιποιηθεις λίγο τα μαλλιά τα νυχάκια σου. Γενικά κάνε κάτι που θα σε κάνει να ξεχαστείς!! Εντάξει καλό είναι να είμαστε ξαπλωμένες κ να ξεκουραζομαστε αλλά μια μικρή βόλτα προκειμένου να απόφορτιστεις σε νομίζω να σε βλάψει, αντιθέτως!! 

Έλα σου που τα έκανα όλα από πριν για να μην έχω τίποτα να παρεμποδίζει την ατελείωτη ξάπλα!! Ευτυχώς έχω το ανιψακι μου κ με κάνει και γελάω λίγο και ξεχνιέμαι!! Ας έρθει Παναγία μου το θετικό και μετά θα γίνω ο πιο χαρούμενος άνθρωπος στον κόσμο!! Όπως ήμουν κι πριν απ όλα αυτά δλδ αλλά τέλος πάντων!! Περιμένουμε τα δικά σου πρώτα με ανυπομονησία!! Σε φιλω!! 💋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλό μήνα κορίτσια με γεμάτες αγκαλιές & κοιλιές.

@Tvz κορίτσι μου με την προγεστερόνη συνήθως δεν έρχεται περίοδος θεώρησε τα καφέ καλό σημάδι, ξεκουράσου, άδειασε το μυαλό σου όσο μπορείς και σε δυο μέρες σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή.

@JNtina με το καλό η μπέμπα σας, όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος , απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και ονειρέψου το παιδάκι σου.

@nikol88 Δύσκολο το διάστημα της αναμονής και φυσιολογικά όλα τα συναισθήματα. Ολα τα σκαμπανεβάσματα. Δεν έχω συμβουλή να σου δώσω μόνο υπομονή μέχρι την χοριακή σου και θετική σκέψη οτι όλα θα πάνε καλά.

@Ιωάννα28iwantababyΣυγχαρητήρια μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Απόλαυσε το.

@Vasilique και @Διόνη με το καλό οι υπέρηχοί σας, όλα θα πάνε τέλεια.

Και στα υπόλοιπα κορίτσια όλα με το καλό.

Αυτήν την συμβουλή αν την είχε κάποια πάντως θα γίνονταν ζαμπλουτη!! 😁😁 Ευχαριστώ για τη στήριξη καλή μου!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Έλα σου που τα έκανα όλα από πριν για να μην έχω τίποτα να παρεμποδίζει την ατελείωτη ξάπλα!! Ευτυχώς έχω το ανιψακι μου κ με κάνει και γελάω λίγο και ξεχνιέμαι!! Ας έρθει Παναγία μου το θετικό και μετά θα γίνω ο πιο χαρούμενος άνθρωπος στον κόσμο!! Όπως ήμουν κι πριν απ όλα αυτά δλδ αλλά τέλος πάντων!! Περιμένουμε τα δικά σου πρώτα με ανυπομονησία!! Σε φιλω!! 💋

Καλα κ εγω το ίδιο είχα κάνει μη νομίζεις.. Πριν την εμβρυομεταφορα τα είχα κάνει όλα.. Εγώ έχω σκυλακι που κάνει τη δουλειά του ανηψιου σου κ ξεχνιέμαι 😄😄!! Ε ναι βρε συ κ εγώ αν κάτσω να σκεφτώ πόση στενοχωρια έχω περάσει τον τελευταίο χρόνο άστα όσο σχεδόν όλη μου τη ζωή!! Αλλιώς δε θα μπαίναμε κ τόσο γρήγορα στην εξωσωματική αλλά έπρεπε κάτι να γίνει γιατί κάθε μήνα που μου ερχόταν η περίοδος έχω έπεφτα ακόμα περισσότερο. Ευτυχώς ο άντρας μου μπροστά στη χαρά μου δεν υπολόγισε ούτε χρήματα ούτε τπτ. Εγώ πιστεύω πως μετά το θετικό θα τρελαθώ από τη χαρά μου κ μετά δε θα με νοιάζει τπτ. Κ εμετούς να κάνω όλη μέρα θα πεταω απο τη χαρά μου που λέει ο λόγος 😂😂!! Μακάρι να γίνει σύντομα κ να ξανά βρούμε τη χαρά μας!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλα κ εγω το ίδιο είχα κάνει μη νομίζεις.. Πριν την εμβρυομεταφορα τα είχα κάνει όλα.. Εγώ έχω σκυλακι που κάνει τη δουλειά του ανηψιου σου κ ξεχνιέμαι 😄😄!! Ε ναι βρε συ κ εγώ αν κάτσω να σκεφτώ πόση στενοχωρια έχω περάσει τον τελευταίο χρόνο άστα όσο σχεδόν όλη μου τη ζωή!! Αλλιώς δε θα μπαίναμε κ τόσο γρήγορα στην εξωσωματική αλλά έπρεπε κάτι να γίνει γιατί κάθε μήνα που μου ερχόταν η περίοδος έχω έπεφτα ακόμα περισσότερο. Ευτυχώς ο άντρας μου μπροστά στη χαρά μου δεν υπολόγισε ούτε χρήματα ούτε τπτ. Εγώ πιστεύω πως μετά το θετικό θα τρελαθώ από τη χαρά μου κ μετά δε θα με νοιάζει τπτ. Κ εμετούς να κάνω όλη μέρα θα πεταω απο τη χαρά μου που λέει ο λόγος 😂😂!! Μακάρι να γίνει σύντομα κ να ξανά βρούμε τη χαρά μας!! ❤️❤️

Πόσο σε νιώθω κορίτσι μου .... Κι εγώ είχα φτάσει σε σημείο να σκέφτομαι μόνο το θέμα παιδιού όλη μέρα να κλαίω για μέρες μόλις ερχόταν περίοδος και να μην είμαι ο εαυτός μου γενικά ! Ευτυχώς μπήκαμε γρήγορα στον κόσμο της εξωσωματικής και κατευθείαν γεννήθηκε έλπιζα μέσα μου και γέμισα πάλι χαρά ? Έκανα τις ενέσεις και ήμουν χαμογελαστή γελαγα γιατί σκεφτόμουν τώρα κάνουμε παιδάκι!! Μακάρι να έρθει το θετικό άμεσα για όλες μας και να τα αφήσουμε όλα τα προηγούμενα πίσω μας και να έχουμε άλλα όμορφα πράγματα μπροστά μας 😘😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σ´ευχαριστώ Διόνη μου! Καλό μήνα κ σ´εσένα κ σε όλα τα κορίτσια! Μακάρι η Παναγία να μας βοηθήσει όλες μας! 

Καλά είμαι, δόξα τω Θεώ! Δεν έχω ναυτίες, δεν έχω ανακατωσούρες αντιθέτως θέλω να τρώω συνέχεια! Πονάκια κάτω χαμηλά ακόμη έχω κ μέχρι 10/8 που ξαναπάω για υπέρηχο θα με φάει η αγωνία! 

Εσύ πότε είπαμε πας; Έκανες κ 3η χοριακή; Μέτρησες Ε2 και prg αυτές τις ημέρες; Εάν όχι να το κάνεις κοριτσάκι μου να δεις που βρίσκεσαι… 

Βασιλική καλημέρα!!! Εγώ θα πάω στις 12/8 σχετικά νωρίς μου φαίνεται αν κρίνω από εσένα...κάτι πονάκια έχω εγώ συνήθως το απόγευμα αλλά τίποτα άλλο...όπως εσύ!! Και με έχει φάει η αγωνία γιατί δεν ξέρω τι γίνεται....

δεν μέτρησα αυτά που μου λες υπάρχει λόγος να το κάνω...;; συνεχίζω προγεστερόνη κανονικά και ενέσιμο και χάπι....δεν μου είπε κάτι η γιατρός μου.

Επίσης χοριακη τρίτη δεν έκανα...έκανα μετά από τρεις μέρες την δεύτερη..αλλά επειδή έχω άγχος μου έχουν μπει ιδέες να πάω να κάνω..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Καλα κ εγω το ίδιο είχα κάνει μη νομίζεις.. Πριν την εμβρυομεταφορα τα είχα κάνει όλα.. Εγώ έχω σκυλακι που κάνει τη δουλειά του ανηψιου σου κ ξεχνιέμαι 😄😄!! Ε ναι βρε συ κ εγώ αν κάτσω να σκεφτώ πόση στενοχωρια έχω περάσει τον τελευταίο χρόνο άστα όσο σχεδόν όλη μου τη ζωή!! Αλλιώς δε θα μπαίναμε κ τόσο γρήγορα στην εξωσωματική αλλά έπρεπε κάτι να γίνει γιατί κάθε μήνα που μου ερχόταν η περίοδος έχω έπεφτα ακόμα περισσότερο. Ευτυχώς ο άντρας μου μπροστά στη χαρά μου δεν υπολόγισε ούτε χρήματα ούτε τπτ. Εγώ πιστεύω πως μετά το θετικό θα τρελαθώ από τη χαρά μου κ μετά δε θα με νοιάζει τπτ. Κ εμετούς να κάνω όλη μέρα θα πεταω απο τη χαρά μου που λέει ο λόγος 😂😂!! Μακάρι να γίνει σύντομα κ να ξανά βρούμε τη χαρά μας!! ❤️❤️

Έτσι κ εμείς!! Εμείς βέβαια προσπαθούμε σχεδόν τρία χρόνια! Κ όχι εξαιτίας του οικονομικού! Όλο κάτι μας έλεγαν να κάνουμε που τάχα μου θα χε αποτέλεσμα! Εκεί να δεις απογοήτευση! Που λέγαμε άντε τώρα κάναμε κ αυτό και θα τα καταφέρουμε και τίποτα! Εγώ έλεγα για εξωσωματική από τον πρώτο χρόνο κ ο γιατρός μου δεν μ άφηνε γιατί δεν έβλεπε σοβαρό λόγο και να που τώρα έκανα την δεύτερη! Δεν θα χα χάσει ούτε χρόνο και βασικά ούτε την ήρεμια μου!! Τέλος πάντων, αρκετά σας ζάλισα κ εσας σήμερα!!! Θα προσπαθήσω να ηρεμήσω και ελπίζω σε κάτι θετικό! Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο δυστυχώς!! Προσεύχομαι κ ελπίζω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Είμαι που είμαι νευρικιά τώρα έχω απογίνει! Ελπίζω εκτός από παιδί να έχω και άντρα στο τέλος όλου αυτού!! 😒

Κι εγω απο νευρα αλλο τιποτα δίνω και σε άλλους!!! Κι εγω το ιδιο ελεγα!!! Τι να κάνουν οι αντρουληδες υπομονη γιατι δεν περνάμε και λίγα… 🤪❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!!ένα και καλό!!! Με έδειχνε 6 βδομάδων ενώ κανονικά ήμουν 7 αλλά μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό , άκουσα και καρδιά!!!!!

Μπράβο κοριτσάκι μου!!!!!! Συγχαρητήρια!!! Ακούσατε τουκ τουκ μωρέ;;;;; Τι καλά...έγινε ένα βήμα...άντε όλα καλά τώρα να έχεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ είμαι να σκάσω! Έχω τόσα νεύρα που θέλω να κλαίω!! Μ εκνευρίζουν τα πάντα και δεν ξέρω γιατί! Είναι από τις ορμόνες; Είναι από την ανυπομονησία;; Είναι επειδή σταμάτησα να καπνίζω;; Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πάντως είμαι μες στα νεύρα όλη μέρα! Όλη μέρα φωνάζω στον άντρα μου! Κ αγχώνομαι ότι με τόσα νεύρα και τόσο άσχημη ψυχολογία μόνο καλά νέα δεν θα χω! Δεν ξέρω το να κάνω πια!! 

Είναι απόλυτα λογικό κοριτσάκι μου....όλες το περάσαμε...να έχεις ψυχική ηρεμία για να είσαι καλά και να μπορέσεις να αντέξεις αυτές τις ημέρες μέχρι τα αποτελέσματα...

Μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτό σου νομίζοντας ότι το άγχος σου δε θα φέρει καλά νέα...γιατί κι εγώ έτσι ένιωθα..τυψεις...αλλά δεν είναι έτσι είναι λογικό να αγχώνεσαι...απλά να μην φτάνεις στα άκρα πρώτα απ' όλα για εσένα! Να είσαι καλά και να το ευχαριστηθείς..

Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα κάνε προσευχουλα εμένα αυτό με βοήθουσε κάθε πρωί να ηρεμώ παρά πολύ...κι όλα θα πάνε καλά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Ναι την Πέμπτη γυρίζουμε κ μετά θα συνεχίσουμε στο νησί του άντρα μου με πεθερικά κτλ.. Την Τετάρτη εδώ θα κάνω την εξέταση, μετά θα μείνω λίγο Αθήνα αν χρειαστεί κ βλέπουμε ποτέ θα ξανά φύγουμε. Καλά εννοείται πως θα κανουμε παρτάκι!! Κάθε ώρα που περνάει κ δεν έχω αίμα ή κάτι παρόμοιο είναι κέρδος, τι να κάνω έτσι λέω για να αναθαρρησω λιγάκι. Ας ελπίσουμε ότι θα συνεχιστεί έτσι ως κ τη μέρα της χοριακη κ αν είναι κ θετική θα καεί το πελεκουδι 😂😂!! 

Κοριτσάκι μου χωρίς να θέλω να σε αγχωσω....έχεις μιλήσει με το γιατρό σου για τις χοριακες; Νομίζω πρέπει να γίνουν στο ίδιο μικροβιολογικο εργαστήριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

Βασιλική καλημέρα!!! Εγώ θα πάω στις 12/8 σχετικά νωρίς μου φαίνεται αν κρίνω από εσένα...κάτι πονάκια έχω εγώ συνήθως το απόγευμα αλλά τίποτα άλλο...όπως εσύ!! Και με έχει φάει η αγωνία γιατί δεν ξέρω τι γίνεται....

δεν μέτρησα αυτά που μου λες υπάρχει λόγος να το κάνω...;; συνεχίζω προγεστερόνη κανονικά και ενέσιμο και χάπι....δεν μου είπε κάτι η γιατρός μου.

Επίσης χοριακη τρίτη δεν έκανα...έκανα μετά από τρεις μέρες την δεύτερη..αλλά επειδή έχω άγχος μου έχουν μπει ιδέες να πάω να κάνω..

Όχι για χοριακή δεν θα σου πω να κάνεις άλλη γιατί οι τιμές σου είναι τέλειες. Για E2 και prg όμως κ ενώ οι τιμές μου είναι σούπερ ωστόσο θέλει μια φορά την εβδομάδα να τις τσεκάρουμε! Κάνε μια να δεις πού βρίσκεσαι! Οι τιμές γενικά έχουν διακυμάνσεις κ να ξέρεις ότι την προγεστερόνη δεν την θέλουμε κάτω από το 30… 

Πόσο θα είσαι 12/8; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Όχι για χοριακή δεν θα σου πω να κάνεις άλλη γιατί οι τιμές σου είναι τέλειες. Για E2 και prg όμως κ ενώ οι τιμές μου είναι σούπερ ωστόσο θέλει μια φορά την εβδομάδα να τις τσεκάρουμε! Κάνε μια να δεις πού βρίσκεσαι! Οι τιμές γενικά έχουν διακυμάνσεις κ να ξέρεις ότι την προγεστερόνη δεν την θέλουμε κάτω από το 30… 

Πόσο θα είσαι 12/8; 

Ε2 και prg τα μετράται μετά την ετ ή μετά τη θετική χοριακη? ούτε εμένα με έβαλαν ποτέ να τα κάνω..θα τον ρωτήσω ομως αυτή τη φορά αν χρειάζεται να δω τι θα μου πει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

Κοριτσάκι μου χωρίς να θέλω να σε αγχωσω....έχεις μιλήσει με το γιατρό σου για τις χοριακες; Νομίζω πρέπει να γίνουν στο ίδιο μικροβιολογικο εργαστήριο....

Ναι το ξερω. Το έχουμε συζητήσει με το γιατρό αλλά δεν έδειξε να προβληματίζεται. Έτσι κ αλλιώς είναι μεγάλο νησί η Κρήτη μου είπε στο Ηράκλειο θα πας, έχει καλά μικροβιολογικα. Τώρα τη 2η αν φτάσουμε πρώτα ο Θεός θα την κάνω στο ιασώ. Αλλά δεν είχε πρόβλημα αφού μου είπε να κάνω κ του φαρμακείου αν δεν έχω πρόσβαση σε μικροβιολογικό. Απλώς δε θα έχουμε νούμερο. Αλλά θα πάω κανονικά σε εργαστήριο να την κάνω, ειναι κ γνωστός μας ο ιδιοκτήτης να έχουμε κ νούμερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Ε2 και prg τα μετράται μετά την ετ ή μετά τη θετική χοριακη? ούτε εμένα με έβαλαν ποτέ να τα κάνω..θα τον ρωτήσω ομως αυτή τη φορά αν χρειάζεται να δω τι θα μου πει.

Μετά την θετική χοριακή κ μέχρι την 11η εβδομάδα. Μία φορά την εβδομάδα για να έχουμε εικόνα κ αν χρειαστεί να αυξήσουμε τα υποστηρικτικά φάρμακα. Μετά την 11η εβδομάδα αναλαμβάνει ο πλακούντας όλη την δουλειά… Εγω προσωπικά είχα κάνει κ την ημέρα της ετ γιατί ήθελα να δω με τι τιμές ξεκινάω…

Ημέρα ετ : Ε2 427   Prg 44,7

Ημέρα 1ης χοριακής Ε2 803  Prg 74,1 (16/7)

Ημέρα 2ης χοριακής Ε2 821 Prg 76,4 (19/7)

(26/7) E2 1300  Prg 60

(02/08) E2 1749 Prg 67,3

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Είναι απόλυτα λογικό κοριτσάκι μου....όλες το περάσαμε...να έχεις ψυχική ηρεμία για να είσαι καλά και να μπορέσεις να αντέξεις αυτές τις ημέρες μέχρι τα αποτελέσματα...

Μην ρίχνεις ευθύνες στον εαυτό σου νομίζοντας ότι το άγχος σου δε θα φέρει καλά νέα...γιατί κι εγώ έτσι ένιωθα..τυψεις...αλλά δεν είναι έτσι είναι λογικό να αγχώνεσαι...απλά να μην φτάνεις στα άκρα πρώτα απ' όλα για εσένα! Να είσαι καλά και να το ευχαριστηθείς..

Όπως είπε και μια άλλη κοπέλα κάνε προσευχουλα εμένα αυτό με βοήθουσε κάθε πρωί να ηρεμώ παρά πολύ...κι όλα θα πάνε καλά...

Σ ευχαριστώ καλή μου για τη στήριξη!! Ευτυχώς έχω κ εσας και τα λέω! Εσυ πως είσαι;; Όλα καλά;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...