Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Μακάρι να ΜΑΣ έρθουν όλα τέλεια!! Νομίζω ότι χρειαζόμαστε λίγο θετική σκέψη σε όλο αυτό το άγχος που ζούμε!! 😘😘

Μακαρι μακαρι!! Σε όλες μας!!

Παρεπιπτόντως είχα πάει κ εγώ διακοπές αρχές του μήνα κι όμως κάθε μέρα έμπαινα κ σας διάβαζα και μιλούσα όσο μπορούσα! Τώρα κ εσυ το ίδιο!! Έχουμε γίνει μια ωραία παρέα κ έχουμε η μια το άγχος της άλλης!! Είναι και λίγο συγκινητικό 😊🥺

Σ αφήνω να διασκεδάσεις και να χαρείς τον χρόνο με τον αντρουλη σου γιατί του χρόνου θα χετε και μικρούλια 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Τι ωραία νέα!! Μπράβο κοριτσι μου!! Με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα!! Σου ευχομαι τα καλύτερα!! 👩‍🍼❣️👩‍🍼

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου καλο!!!! Να εισαι καλα! Και ευχομαι σύντομα και στα δικα σου!!!! 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου....

Εύχομαι ότι ποθεί η καθεμιά μας να το πετύχει!!

Κουράγιο και δύναμη σε όλες.

Σας φιλώ.

❤️❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η JNtina είπε:

Καλα θυμασαι φιλη μου!!! Πηγα την Παρασκευή! Ολα καλα, δόξα το Θεό!!! Ολα πηγαίνουν καλα και μου στέλνει ενα κοριτσακι!!! 
Εσυ πως εισαι;; 

Μπράβο ρε κορίτσι! 👏🏻👏🏻👏🏻 Έκανες pappA; Θα κάνεις κ nipt ή όχι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Μπράβο ρε κορίτσι! 👏🏻👏🏻👏🏻 Έκανες pappA; Θα κάνεις κ nipt ή όχι;

Ευχαριστω Βασιλικουλα μου!!! Σύντομα και στη δικη σου α’ επιπέδου! Εκανα και pappA ναι! Και θα κανω και nipt λόγω ηλικίας και λόγω οτι το τελευταιο έμβρυο ειχε χρωμοσωμικη ανωμαλία. 
Εσυ πως πας; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Καλα θυμασαι φιλη μου!!! Πηγα την Παρασκευή! Ολα καλα, δόξα το Θεό!!! Ολα πηγαίνουν καλα και μου στέλνει ενα κοριτσακι!!! 
Εσυ πως εισαι;; 

Με το καλό να τη δεχτείς τη μικρούλα σου!! Μια ήρεμη κ ανεφελη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Με το καλό να τη δεχτείς τη μικρούλα σου!! Μια ήρεμη κ ανεφελη εγκυμοσύνη σου ευχομαι!! 

Ευχαριστω κοριτσι μου!! Πολυ σύντομα να περιμενεις κι εσυ το δικο σου μωρακι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η nikol88 είπε:

Η καθεμία μας με τα δικά της!! Νομίζω ότι το άγχος μας δεν θα σταματήσει ποτέ πια! Ακόμα και με το καλό όταν πάρουμε αγκαλιά τα παιδάκια μας θ αγχωνόμαστε γι αυτά!! Κοριτσια τη βάψαμε!! 😂😂😂

Αυτό σας το υπογράφω... 

Άγχος γιατί δεν ενενα έγκυο,

Άγχος στην εγκυμοσύνη 

Άγχος στις αρχές που ήταν μωρο (έλα και κάτι χαζα ,γιατί να μην είναι στην κοιλίτσα μου να τον προστατευω ,απ τα μικρόβια κτλ)

Άγχος τωρα που δε με ακούει 

Για μετά δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά όλο και κάποιο λόγο θα βρω.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!!ένα και καλό!!! Με έδειχνε 6 βδομάδων ενώ κανονικά ήμουν 7 αλλά μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό , άκουσα και καρδιά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!!ένα και καλό!!! Με έδειχνε 6 βδομάδων ενώ κανονικά ήμουν 7 αλλά μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό , άκουσα και καρδιά!!!!!

Συγχαρητήρια κοπέλα μου!! Με το καλό να το υποδεχτείς!! 😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ είμαι να σκάσω! Έχω τόσα νεύρα που θέλω να κλαίω!! Μ εκνευρίζουν τα πάντα και δεν ξέρω γιατί! Είναι από τις ορμόνες; Είναι από την ανυπομονησία;; Είναι επειδή σταμάτησα να καπνίζω;; Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πάντως είμαι μες στα νεύρα όλη μέρα! Όλη μέρα φωνάζω στον άντρα μου! Κ αγχώνομαι ότι με τόσα νεύρα και τόσο άσχημη ψυχολογία μόνο καλά νέα δεν θα χω! Δεν ξέρω το να κάνω πια!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ είμαι να σκάσω! Έχω τόσα νεύρα που θέλω να κλαίω!! Μ εκνευρίζουν τα πάντα και δεν ξέρω γιατί! Είναι από τις ορμόνες; Είναι από την ανυπομονησία;; Είναι επειδή σταμάτησα να καπνίζω;; Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πάντως είμαι μες στα νεύρα όλη μέρα! Όλη μέρα φωνάζω στον άντρα μου! Κ αγχώνομαι ότι με τόσα νεύρα και τόσο άσχημη ψυχολογία μόνο καλά νέα δεν θα χω! Δεν ξέρω το να κάνω πια!! 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!είναι λίγο απ' όλα , οι ορμόνες, η ανυπομονησια για να πάνε όλα καλά και το κάπνισμα παίζουν σημαντικό ρόλο .. όμως πρέπει να σκέφτεσαι θετικά ,να πεις εγώ έκανα αυτό που έπρεπε και να τα αφήσεις όλα στον Θεό!!!!!!κάνε καμία προσευχουλα , εγώ κάνω την παράκληση του Αγίου Στυλιανού και σταυρωνομαι με λαδακι .. εμένα αυτά μου έδιναν ελπίδα.... !!!πίστεψε το θα πάνε όλα καλά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!!ένα και καλό!!! Με έδειχνε 6 βδομάδων ενώ κανονικά ήμουν 7 αλλά μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό , άκουσα και καρδιά!!!!!

Μπραβο κοριτσι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️
Να συνεχίσεις ετσι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ είμαι να σκάσω! Έχω τόσα νεύρα που θέλω να κλαίω!! Μ εκνευρίζουν τα πάντα και δεν ξέρω γιατί! Είναι από τις ορμόνες; Είναι από την ανυπομονησία;; Είναι επειδή σταμάτησα να καπνίζω;; Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πάντως είμαι μες στα νεύρα όλη μέρα! Όλη μέρα φωνάζω στον άντρα μου! Κ αγχώνομαι ότι με τόσα νεύρα και τόσο άσχημη ψυχολογία μόνο καλά νέα δεν θα χω! Δεν ξέρω το να κάνω πια!! 

Ασε κοριτσι μου κι εγω ετσι ημουν και χειρότερα!!!! Ειναι η αναμονή που σκοτώνει και σου κανει τα νευρα κορδόνια!!!! Υπομονη λιγο ακομη!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω Βασιλικουλα μου!!! Σύντομα και στη δικη σου α’ επιπέδου! Εκανα και pappA ναι! Και θα κανω και nipt λόγω ηλικίας και λόγω οτι το τελευταιο έμβρυο ειχε χρωμοσωμικη ανωμαλία. 
Εσυ πως πας; 

Σ´ευχαριστώ Ντίνα μου! Εύχομαι καλά αποτελέσματα! Καλά θα κάνεις! Ό,τι μπορούμε να κάνουμε από εξετάσεις καλό είναι να το κάνουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αυτό σας το υπογράφω... 

Άγχος γιατί δεν ενενα έγκυο,

Άγχος στην εγκυμοσύνη 

Άγχος στις αρχές που ήταν μωρο (έλα και κάτι χαζα ,γιατί να μην είναι στην κοιλίτσα μου να τον προστατευω ,απ τα μικρόβια κτλ)

Άγχος τωρα που δε με ακούει 

Για μετά δεν ξέρω τι θα γίνει αλλά όλο και κάποιο λόγο θα βρω.. 

 

Το μόνο σίγουρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!!ένα και καλό!!! Με έδειχνε 6 βδομάδων ενώ κανονικά ήμουν 7 αλλά μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό , άκουσα και καρδιά!!!!!

Έχεις κάθε λόγο να είσαι χαρούμενη κοριτσάκι μου! Μπράβο! 🤗 Μια τελειόμηνη κ ανέφελη εγκυμοσύνη σου εύχομαι! Κ επίσημα πια! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Σ´ευχαριστώ Ντίνα μου! Εύχομαι καλά αποτελέσματα! Καλά θα κάνεις! Ό,τι μπορούμε να κάνουμε από εξετάσεις καλό είναι να το κάνουμε! 

Καλα εννοειται!!! Τοσα περάσαμε θα κολλήσω σε μια επιπλέον εξέταση αίματος!!! 
Εσυ πως τα πας;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια με γεμάτες αγκαλιές & κοιλιές.

@Tvz κορίτσι μου με την προγεστερόνη συνήθως δεν έρχεται περίοδος θεώρησε τα καφέ καλό σημάδι, ξεκουράσου, άδειασε το μυαλό σου όσο μπορείς και σε δυο μέρες σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή.

@JNtina με το καλό η μπέμπα σας, όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος , απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και ονειρέψου το παιδάκι σου.

@nikol88 Δύσκολο το διάστημα της αναμονής και φυσιολογικά όλα τα συναισθήματα. Ολα τα σκαμπανεβάσματα. Δεν έχω συμβουλή να σου δώσω μόνο υπομονή μέχρι την χοριακή σου και θετική σκέψη οτι όλα θα πάνε καλά.

@Ιωάννα28iwantababyΣυγχαρητήρια μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Απόλαυσε το.

@Vasilique και @Διόνη με το καλό οι υπέρηχοί σας, όλα θα πάνε τέλεια.

Και στα υπόλοιπα κορίτσια όλα με το καλό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η nikol88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Τι κάνετε;; Εγώ είμαι να σκάσω! Έχω τόσα νεύρα που θέλω να κλαίω!! Μ εκνευρίζουν τα πάντα και δεν ξέρω γιατί! Είναι από τις ορμόνες; Είναι από την ανυπομονησία;; Είναι επειδή σταμάτησα να καπνίζω;; Δεν ξέρω τι μου συμβαίνει πάντως είμαι μες στα νεύρα όλη μέρα! Όλη μέρα φωνάζω στον άντρα μου! Κ αγχώνομαι ότι με τόσα νεύρα και τόσο άσχημη ψυχολογία μόνο καλά νέα δεν θα χω! Δεν ξέρω το να κάνω πια!! 

Υπομονή καλή μου! Μην αισθάνεσαι άσχημα κ κυρίως μην προκαθορίζεις το αποτέλεσμα πως θα είναι αρνητικό! Όλα όσα αισθάνεσαι είναι απολύτως φυσιολογικά. Πολλώ δε μάλλον έχοντας κόψει το κάπνισμα κάτι που επιδεινώνει κ τσιτώνει τα νεύρα από μόνο του. Όχι σε σένα που παίρνεις κ τόσα φάρμακα κ ορμόνες. Λίγο έμεινε… έχε πίστη κ όλα θα γίνουν κ θα ξεχαστούν! Είμαι σίγουρη πως ο άντρας σε καταλαβαίνει κ κατανοεί! Σου στέλνω θετικά vibes! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η JNtina είπε:

Καλα εννοειται!!! Τοσα περάσαμε θα κολλήσω σε μια επιπλέον εξέταση αίματος!!! 
Εσυ πως τα πας;; 

Τίποτε το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής αν εξαιρέσεις τα πονάκια … Γενικά αραχτή! 🤗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Καλό μήνα κορίτσια με γεμάτες αγκαλιές & κοιλιές.

@Tvz κορίτσι μου με την προγεστερόνη συνήθως δεν έρχεται περίοδος θεώρησε τα καφέ καλό σημάδι, ξεκουράσου, άδειασε το μυαλό σου όσο μπορείς και σε δυο μέρες σου εύχομαι μια τεράστια χοριακή.

@JNtina με το καλό η μπέμπα σας, όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος , απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου και ονειρέψου το παιδάκι σου.

@nikol88 Δύσκολο το διάστημα της αναμονής και φυσιολογικά όλα τα συναισθήματα. Ολα τα σκαμπανεβάσματα. Δεν έχω συμβουλή να σου δώσω μόνο υπομονή μέχρι την χοριακή σου και θετική σκέψη οτι όλα θα πάνε καλά.

@Ιωάννα28iwantababyΣυγχαρητήρια μια ανέφελη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να έχεις. Απόλαυσε το.

@Vasilique και @Διόνη με το καλό οι υπέρηχοί σας, όλα θα πάνε τέλεια.

Και στα υπόλοιπα κορίτσια όλα με το καλό.

Ευχαριστούμε κορίτσι! Πού χάθηκες εσύ; Διακοπάρεις; Πρόσεξε τι θα μας πεις! 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Ευχαριστούμε κορίτσι! Πού χάθηκες εσύ; Διακοπάρεις; Πρόσεξε τι θα μας πεις! 🤪

χαχαχαχα οχι ακόμα..Κρατάω τις Θερμοπύλες.

Τέλος Αυγούστου βγαίνω σε άδεια.. Πολύ τέλος 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η JNtina είπε:

Ευχαριστω κοριτσι μου!! Πολυ σύντομα να περιμενεις κι εσυ το δικο σου μωρακι!!! 

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!!Είμαι πολύ χαρούμενη μόλις γύρισα από τον υπέρηχο!!ένα και καλό!!! Με έδειχνε 6 βδομάδων ενώ κανονικά ήμουν 7 αλλά μου είπαν ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό , άκουσα και καρδιά!!!!!

Μπράβο κορίτσι μου!! Όλα να πάνε καλά από δω κ πέρα κ να συναντήσεις το μωράκι σου σε 9 μήνες!! Χαλάρωσε κ ξεκουρασου τώρα, όλα βαινουν καλώς!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωορρηξία ξέρεις πότε έκανες όμως ακριβώς πότε εμφυτεύτηκε δεν το γνωριζεις. Εδώ σε εξωσωματική δεν το ξέρουμε. Εδώ με υπερήχους και στο πρώτο μου παιδί μετά την β επιπέδου καταλάβαμε ότι ήταν μεγαλύτερος 1 εβδ.  Κάνε λιγάκι υπομονή . Ξέρω πως νιώθεις αλλά σκέψου τίποτα δεν μπορείς να αλλάξεις παρά μόνο να οπλιστείτε με υπομονή
    • Αχ σαν νερό παίρνει ο καιρός.. ο χρόνος . Αχ και αυτός ο χρόνος. Όταν θηλαζω συνήθως έχω πιο ελευθερία 🤫🤫 όχι με τίποτα 3 , ξεκίνησα αντισυλληπτικά χάπια. Ο μικρός αποδεικνύεται θηρίο και εγώ μεγάλωσα για 3 😅 ο δε πρώτος έχει την ζήλια του λογικο αλλά τρελαίνεται για τον αδελφό του.  Εσύ πώς είσαι κοριτσάκι μου. Ξεχνάς τα δικά σου στηρίγματα.. εκεί βράχος δίπλα μου 
    • Ναι βρε συ... εννοειται δν επιλεγουμε εμεις...😊 απλα φευγαμε χθες απο τους κουμπαρους μας κ λεγαμε γ τα κουκουνια μας (εχουμε ξετρελαθει κ λογικο ειναι...) κ του ανεφερα οτι σκεφτομαι κι αυτο π παλευει να εξελιχθει κ του πηρε παραπανω χρονο. Κ γνκ ο αντρας μου αν δει εναν ανθρωπο πιο "αδυναμο" η "ντροπαλο" παντα τον στηριζει, ειναι ετσι σαν ανθρωπος, κ πανω εκει το ειπε..  Οσο γ την ετ, ναι μπορει να αναθαρρυσαμε κ να αφεθηκαμε, αλλα σιγουρα δν εχουμε "δεσει" κατι... ισα ισα, μεχρι τωρα νομιζαμε οτι εχουμε θεμα στη συλληψη (γτ περυσι ειχα παλινδρομη με κενο σακο π σημαινει οτι το εμβρυακι "διαλυθηκε" σε πολυ πρωιμο σταδιο) κ λογω του οτι δν ξερουμε τι φταιει τοσα χρονια π προσπαθουμε, φοβαμαι ολα τα σταδια... Ακομα κ θετικη χοριακη ν δω θα τρεμω.. γτ κ περυσι η χοριακη μου υπερδιπλασιαζοταν σε 48 ωρες κ δν ειδαμε ποτε λεκιθικο ασκο κ εμβρυικα στοιχεια στον 1ο υπερηχο....😢 (6+1 ημουν) Σε ευχαριστω πολυ. ❤️🥰 Μιλαμε τοσο καιρο κ ξερω οτι μου τα λες γ να ειμαι προετοιμασμενη για ολα!! Αλλωστε το εχουμε πει πολλες φορες οτι μετριες βλαστοκυστες εχουν δωσει υγιη μωρακια κ αριστες δυστυχως δν εχουν προχωρησει σε κυηση... Ειναι κι αυτο μια ενδειξη! Ας ελπισουμε οτι θα ειναι υπερ μας! 🙏
    • Ευχαριστω Γιαννα μου!!! ❤️ Να το χαιρεσαι το αντρακι σου!!! Να ειναι γερο κ καλοτυχο!!🙏💙🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...