Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Σας ευχαριστώ όλες μια μια από καρδιάς μου για όλοι αυτή την υποστήριξη που μου έχετε δώσει ως σήμερα πραγματικά… το εκτιμάω τόσο πόλη που δεν υπάρχει μου έχετε δώσει κουράγιο παρά πολύ αυτές τις ημέρες.. όπως είπε ένα κορίτσι πιο πάνω παλεύει μέσα μου η σκέψη η κακιά με την ελπίδα και νικάει δυστυχώς η σκέψη.. εγώ αν δεν πάνε καλά τελείωσε εδώ ο κόσμος της εξωσωματικής μιας και δεν υπάρχουν πλέον αποθέματα ούτε αντοχές.

θελω πραγματικά να μην σταματήσει καμία σας να παλεύει για αυτό το όνειρο.. κάπου εκεί έξω σας περιμένει το παιδάκι σας… και το ξέρετε όλες σας.. 

 

σας φιλώ γλυκά…

Προσπάθησε να είσαι ήρεμη μην απογοητεύεσαι!! Θα γίνει η ανατροπή!! Ότι απόφαση όμως κι αν πάρετε κοιτάξτε να είναι καλή και σωστή για εσας!! Γιατί είπαμε θελουμε πολύ να κάνουμε μωράκι αλλά πρώτα απ όλα πρέπει ν είμαστε εμείς καλά και σωματικά και ψυχικά!! Υπάρχουν πολλοί τρόποι να γίνεις μανούλα, δεν μένουμε στην εξωσωματική! Πάρολα αυτά ευχομαι όλα να είναι καλά με το μωράκι σου και να ξεχάσεις όλο το άγχος και τη στεναχώρια!! Πίστη και υπομονή! 😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η dep14 είπε:

Γεια σας κοριτσια!!αυριο εχω χοριακη κ εκανα ενα τεστακι πριν λιγο το οποιο κ ειναι αρνητικο δεν πτοουμαι θα κανω την χοριακη κ βλεπουμε αλλα κ ετσι να ναι δεν θα αφησω να με παρει απο κατω κ θα συνεχισω...εχω μαθει οτι ολα για καποιο λογο γινονται κ υπαρχει η καταλληλη στιγμη για ολα!!!δεν το βαζουμε κατω κ συνεχιζουμε δυναμικα!!!ευχομαι στις εγκυουλες μας ολα μα ολα να πανε καλα κ για τις υπολοιπες πιστη δυναμη κ αισιοδοξια για τα καλυτερα που θα ρθουν!!!

Μόνο με χοριακη θα είσαι σίγουρη όποτε μην πτοείσαι!! Είσαι δυνατή και φαίνεται απ τον τρόπο που αντιμετωπίζεις τα πραγματα!! Όλα θα πάνε καλά για όλες μας στο τέλος!! 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια καλημέρα και πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που πέτυχαν! Είστε όλες καταπληκτικές, το αξίζετε και πραγματικά σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να απολαύσετε αυτό το μοναδικό ταξίδι, το θαύμα της ζωής και να έχετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Δυστυχώς για μένα ήταν αρνητική η χοριακή και είμαι πολύ στεναχωρημένη αλλά έτσι είναι η ζωή… έχει τις χαρές της (σαν τις δικές σας ❤️ ! ) αλλά και τις πίκρες της κι όσο κι αν θελουμε κάτι πολύ δυστυχώς δεν πετυχαίνει πάντα… Το θέμα είναι να μην χάνουμε την πίστη μας, αλλά κι αυτό κάποιες φορές είναι πολύ δύσκολο. 
Σας φιλώ γλυκά και σας ευχαριστώ που με βοηθήσατε πολλές φορές με τις συμβουλές σας. 
 

 

Λυπάμαι πολύ καλή μου!! Την επόμενη θα είναι η τυχερή σας!! Ξέρω ότι όλες μας καθώς και οι άντρες μας μ αυτήν την αγωνία και την ανυπομονησία ζούμε αλλά δεν περνάνε όλα από το χέρι μας δυστυχώς!! Θα έρθει η ώρα μας κάποια στιγμή!! Χαλαρώστε, κάντε τα μπανακια σας, ανασυγκροτηθείτε και βουρ για Σεπτέμβρη!! 😉 Σου ευχομαι τα καλύτερα!! Μην το βάζετε κάτω!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tvz είπε:

Σε ποια μέρα είσαι από την έμβρυομεταφορά είσαι; κ το έκανες με τα πρωινά ουρά; εννοείται να πας να κάνεις κ χοριακη. 

15/7 ηταν η εμβρυομεταφορα οποτε 12η μερα θα ναι σημερα...οχι δεν ηταν με τα πρωινα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η dep14 είπε:

15/7 ηταν η εμβρυομεταφορα οποτε 12η μερα θα ναι σημερα...οχι δεν ηταν με τα πρωινα

Μην πτοεισαι καθόλου, μακαρι η χοριακη σου να δείξει διαφορετικό αποτέλεσμα κ να είναι θε-τι-κο-τα-τη!!🙏🙏 Νομιζω πως με τα πρωινά ουρά είναι το πιο αξιόπιστο, ξαναλέω νομίζω γιατί δε μου έχει τύχει κ πότε!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια καλημέρα και πολλά πολλά συγχαρητήρια σε όλες τις κοπέλες που πέτυχαν! Είστε όλες καταπληκτικές, το αξίζετε και πραγματικά σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να απολαύσετε αυτό το μοναδικό ταξίδι, το θαύμα της ζωής και να έχετε μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη! 
Δυστυχώς για μένα ήταν αρνητική η χοριακή και είμαι πολύ στεναχωρημένη αλλά έτσι είναι η ζωή… έχει τις χαρές της (σαν τις δικές σας ❤️ ! ) αλλά και τις πίκρες της κι όσο κι αν θελουμε κάτι πολύ δυστυχώς δεν πετυχαίνει πάντα… Το θέμα είναι να μην χάνουμε την πίστη μας, αλλά κι αυτό κάποιες φορές είναι πολύ δύσκολο. 
Σας φιλώ γλυκά και σας ευχαριστώ που με βοηθήσατε πολλές φορές με τις συμβουλές σας. 
 

 

Κορίτσι μου λυπάμαι πάρα πολύ!! Θα κρατήσω όμως αυτό που είπες να μην χάνουμε την πίστη μας και ας είναι δύσκολο..να ηρεμήσετε, να πάρετε οσο χρόνο σας χρειάζεται και εύχομαι πολύ σύντομα η επόμενη προσπάθεια να είναι η τυχερή σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η kaounmar είπε:

Αχ φίλες μου το έχω βιώσει και εγώ δυστυχώς αυτό το συναίσθημα πρόσφατα. Εγώ είχα ακούσει καρδιά και μετά λόγω αιματώματος δεν ξαναακούσαμε ενώ η ειρωνεία ήταν ότι το αίμα που λίγο είχα δει είχε σταματήσει έπειτα. Ευχομαι όμως στην περίπτωση της φίλης μας να πάνε όλα καλά και να γίνει ανατροπάρα φοβερή και μετά να κλαις κορίτσι μόνο από χαρά!!! Το ελπίζω!!!

Αχ κορίτσι μου το θυμάμαι δυστυχώς...λίγες μερες μετά από σένα είχα και εγώ την παλινδρομη και σε είχα διαβάσει τότε..σε τι φάση είσαι τώρα?θα ξεκινήσεις πάλι προσπάθεια?δεν έχω δει αν έχεις γράψει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Σας ευχαριστώ όλες μια μια από καρδιάς μου για όλοι αυτή την υποστήριξη που μου έχετε δώσει ως σήμερα πραγματικά… το εκτιμάω τόσο πόλη που δεν υπάρχει μου έχετε δώσει κουράγιο παρά πολύ αυτές τις ημέρες.. όπως είπε ένα κορίτσι πιο πάνω παλεύει μέσα μου η σκέψη η κακιά με την ελπίδα και νικάει δυστυχώς η σκέψη.. εγώ αν δεν πάνε καλά τελείωσε εδώ ο κόσμος της εξωσωματικής μιας και δεν υπάρχουν πλέον αποθέματα ούτε αντοχές.

θελω πραγματικά να μην σταματήσει καμία σας να παλεύει για αυτό το όνειρο.. κάπου εκεί έξω σας περιμένει το παιδάκι σας… και το ξέρετε όλες σας.. 

 

σας φιλώ γλυκά…

Κοριτσι μου γλυκο θυμαμαι ποσο πολυ εχεις προσπαθησει , θυμαμαι την ιστορια σου κ στεναχωριεμαι. Ευχομαι αυτο το σπορακι ειναι καλα και να φταιει ο υπερηχος ευχομαι να καταφερεις να το κρατησεις στην αγκαλια σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μου 4η προσπάθεια να ακούσουμε καρδούλα και πάλι δεν ακούσαμε τίποτα! Διορία ως την Δευτέρα για να ακούσουμε ο ιατρός δεν είναι πολύ αισιόδοξος λόγο ότι πλέον είμαι 7 εβδομάδων και 6 ημερών με βάση της περιόδου αλλά στον υπέρηχο από την προηγούμενη εβδομάδα με δείχνει 6 εβδομάδων και 2 ημερών η υποθέσεις είναι 3 η παίζει ρόλο που έγινε καθιστερημενα  η ετ ή επειδή έγιναν από δυο διαφορετικούς υπερήχους ή έχει σταματισει να αναπτισετε! 
μας ενημέρωσε ο ιατρός ότι να έχουμε πλέον στο μυαλό μας όλα! Επίσης μας έδωσε όπως σας είπα διορία ως την Δευτέρα πάμε κάθε 2 ημέρες για να δούμε μήπως ακούσουμε ως την Δευτέρα! Η διάθεση στα πατώματα η ψυχολογία το ίδιο το μυαλό μας άδειο δεν έχει κουράγιο να σκεφτούμε τίποτα! Δεν έχω πλέον κουράγιο για τίποτα ούτε τα φάρμακα θέλω να πάρω ούτε να κάνω ενέσεις τίποτα! Σας μαύρισα το ξέρω συγνώμη! 
 

ευχομαι για όλες σας να μην το περάσει καμία μα καμία και όλα να πάνε τέλεια και να κρατήσετε τα παιδάκια σας στην ζέστη σας αγκαλιά!!! 
 

σας φιλώ όλες μια μια ξεχωριστά!! 

Εάν δεν είναι κάτι 100% τότε δεν πρέπει να πέφτει.  Έχουμε δει και έχουμε ακούσει πολλά..  αν είσαι 6 και 2τοτε να υπάρχει πιθανότητα να μην ακούσεις.  Χοριακες δεν σου έβαλε να κανεις; εδω που ζω υπάρχει πρωτόκολλο να συνεχίζεις τα φάρμακα και να κάνεις χοριακες αν δεν πέφτει τότε δεν ξεκινάμε να σκεφτόμαστε  άσχημα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Γλυκακι μου καλό σ ευχαριστώ πάρα πολύ!!! Μακάρι είτε είναι ένα είτε ειναι δύο είναι καλοδεχούμενα!!! Άντε να ξεκινήσεις κι εσύ μαζί με το @angel35 μας !!! Και να συνεχιστούν οι καλές προσπάθειες...το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου ❤️ !!!!

Σε ευχαριστώ  πολύ  :-*

@angel35  άκους...αντε ετοιμάσου...μάζευε βιταμίνη Β. Εγώ εδώ που θα την βρω? Μου λέτε? Μάλλον θα πάω σε μια λάμπα από κάτω μπας και πάρω και χρώμα χαχαχχα φέτος μόνο βροχή  και κρυο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φίλη μου έκανα νέα διέγερση γιατί είχα εξαντλήσει τα έμβρυα(βλαστοκύστες) που είχα. Οπότε ωοληψία είχα 2/7 και τώρα έχω 3 βλαστοκύστες παρά την υπερδιέγερση και τα πολλά ωάρια δεν προχώρησαν άλλα. Θα κάνω ετ από Φθινόπωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Σε ευχαριστώ  πολύ  :-*

@angel35  άκους...αντε ετοιμάσου...μάζευε βιταμίνη Β. Εγώ εδώ που θα την βρω? Μου λέτε? Μάλλον θα πάω σε μια λάμπα από κάτω μπας και πάρω και χρώμα χαχαχχα φέτος μόνο βροχή  και κρυο

Πες μου πόση να στείλω!!!!!!!!! Αύριο πρωί πρωί με το ΚΤΕΛ!!!!! Κάποια στιγμή θα έρθει!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Φίλη μου έκανα νέα διέγερση γιατί είχα εξαντλήσει τα έμβρυα(βλαστοκύστες) που είχα. Οπότε ωοληψία είχα 2/7 και τώρα έχω 3 βλαστοκύστες παρά την υπερδιέγερση και τα πολλά ωάρια δεν προχώρησαν άλλα. Θα κάνω ετ από Φθινόπωρο!

Δεν πειράζει 3 και καλά!! Αυτό έχει σημασία!! Να ξεκουράσεις τον οργανισμό σου από την υπερδιέγερση, να χαλαρώσετε και με το καλό να προχωρήσεις σε ετ..εύχομαι να σου πάνε όλα τέλεια και η επόμενη φορά να είναι η τυχερή σου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Πες μου πόση να στείλω!!!!!!!!! Αύριο πρωί πρωί με το ΚΤΕΛ!!!!! Κάποια στιγμή θα έρθει!!!!! 

Μια κούτα νομίζω θα μου φτάσει 😄😄😄 

Τωρα αμα βάλεις και έδεσμα ελληνικό όχι δεν θα πω... αγαπώ την ελληνική κουζίνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Μια κούτα νομίζω θα μου φτάσει 😄😄😄 

Τωρα αμα βάλεις και έδεσμα ελληνικό όχι δεν θα πω... αγαπώ την ελληνική κουζίνα 

Πες μου πουλάκι μου γτ δεν βρίσκω το μήνυμα σου, πότε ξεκινάς;;;;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Πες μου πουλάκι μου γτ δεν βρίσκω το μήνυμα σου, πότε ξεκινάς;;;;;; 

Περιμένω να έρθει περίοδος... 😉 13.08 περιμένω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια..εκανα την χοριακη στις 5 περιπου θα μου στειλουν μειλ..οποτσ ειμαι στην αναμονη κ οταν εχω τα αποτελεσματα θα σας στειλω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 27/7/2021 at 12:06 ΠΜ, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μου 4η προσπάθεια να ακούσουμε καρδούλα και πάλι δεν ακούσαμε τίποτα! Διορία ως την Δευτέρα για να ακούσουμε ο ιατρός δεν είναι πολύ αισιόδοξος λόγο ότι πλέον είμαι 7 εβδομάδων και 6 ημερών με βάση της περιόδου αλλά στον υπέρηχο από την προηγούμενη εβδομάδα με δείχνει 6 εβδομάδων και 2 ημερών η υποθέσεις είναι 3 η παίζει ρόλο που έγινε καθιστερημενα  η ετ ή επειδή έγιναν από δυο διαφορετικούς υπερήχους ή έχει σταματισει να αναπτισετε! 
μας ενημέρωσε ο ιατρός ότι να έχουμε πλέον στο μυαλό μας όλα! Επίσης μας έδωσε όπως σας είπα διορία ως την Δευτέρα πάμε κάθε 2 ημέρες για να δούμε μήπως ακούσουμε ως την Δευτέρα! Η διάθεση στα πατώματα η ψυχολογία το ίδιο το μυαλό μας άδειο δεν έχει κουράγιο να σκεφτούμε τίποτα! Δεν έχω πλέον κουράγιο για τίποτα ούτε τα φάρμακα θέλω να πάρω ούτε να κάνω ενέσεις τίποτα! Σας μαύρισα το ξέρω συγνώμη! 
 

ευχομαι για όλες σας να μην το περάσει καμία μα καμία και όλα να πάνε τέλεια και να κρατήσετε τα παιδάκια σας στην ζέστη σας αγκαλιά!!! 
 

σας φιλώ όλες μια μια ξεχωριστά!! 

Κορίτσι μου μη μου στεναχωριέσαι κ μη καταθέτεις τα όπλα! Λογικό ο γιατρός σου να σου μίλησε για όλες τις εκδοχές! Όμως εσύ πίστεψε το ότι όλα θα πάνε καλά κ δώσε δύναμη κ κουράγιο στη ζωούλα που βρίσκεται μέσα σου…σε έχει ανάγκη όσο την έχεις κι εσύ!!! Σε έχω στη σκέψη μου!!! Σε φιλώ γλυκά!! 😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η dep14 είπε:

Καλημερα κοριτσια..εκανα την χοριακη στις 5 περιπου θα μου στειλουν μειλ..οποτσ ειμαι στην αναμονη κ οταν εχω τα αποτελεσματα θα σας στειλω

Σου εύχομαι τα καλλίτερα κ μια τέλεια χοριακή!! 🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Περιμένω να έρθει περίοδος... 😉 13.08 περιμένω. 

Ααααααα λίγο μετά εγώ.... Τον Αύγουστο περιμένω περίπου 9 με 10,αλλα θα ξεκινήσω με του Σεπτεμβρίου που περιμένω 3 με 4!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dep14 είπε:

Καλημερα κοριτσια..εκανα την χοριακη στις 5 περιπου θα μου στειλουν μειλ..οποτσ ειμαι στην αναμονη κ οταν εχω τα αποτελεσματα θα σας στειλω

καλα αποτελεσματα depακι μου!!!! περιμενουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η dep14 είπε:

Καλημερα κοριτσια..εκανα την χοριακη στις 5 περιπου θα μου στειλουν μειλ..οποτσ ειμαι στην αναμονη κ οταν εχω τα αποτελεσματα θα σας στειλω

Καλα αποτελέσματα κορίτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2021 at 12:13 ΜΜ, ο/η Vasilique είπε:

Όνειρο ζω μην με ξυπνάτε! 

 

 

73B710AB-6622-40F1-8CAF-DD187CDCE8B5.jpeg

Κορίτσι μου μπράβο σας!!!με το καλό ευχομαι όλα να πάνε τέλεια!!!!πολυ χαρηκα!!!❤️❤️🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2021 at 5:09 ΜΜ, ο/η Διόνη είπε:

γλυκια μου @Vasilique μπραβοοο!ημουν σιγουρη οτι ηταν διδυμα μπραβο κοπελα μου!!!με το καλο σε 9 μηνες να τα δεις στην αγκαλιτσα σου!!!!χαιρομαι τοοοοοοοσο για εσενα! το αξιζες τοσο πολυ γι αυτο λοιπον θα σου ερθουν και 2 για να το χορτασεις!!!

@Tvz , @dep14 κοριτσια μου πως ειστε;;;; ο,τι θελετε να σας πω απο συμπτωματα αλλα οπως ειχα ξαναγραψει δεν ειχα πολλα καλουλες μου σε σημειο που ειχα ανησυχησει ...
γι αυτο λοιπον θα σας πω τα σημερινα μου...


Πηγα σημερα για χοριακη λοιπον και ............................ 703!!!!!!!!!!
το πιο γουρλιδικο τοπικ γι αυτο οσες περιμενετε εχετε πιστη και υπομονη ολα θα πανε καλα !!!ειμαι σιγουρη!!!!

ολη μερα δεν μπορω να το πιστεψω γι αυτο απανταω τωρα...!!!ετοιμασα και στον αντρα μου μια ωραια εκπληξουλα!

πεμπτη παω παλι για χοριακη!!!



 

Συγχαρητηρια κορίτσι!!!!!!ολα να πάνε καλά!!!❤️❤️❤️🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα σας!!!σαν διαβάζω όσο μπορώ δεν σας έχω ξεχάσει απλά περνάω λίγο δύσκολα με ναυτίες εμετούς και διαφορά τέτοια!!χαιρομαι πολύ για τα κορίτσι με τα θετικά του νέα!!!στα υπόλοιπα κορίτσια μην χάνετε την πίστη σας και κάποια στιγμή θα τα καταφέρετε!ειναι δύσκολος αυτός ο δρόμος της εξωσωματικής! Σας στέλνω μπεμπεδοσκονη σε όλες 🍼🍼🍼🍼🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ωχ ακόμη ταλαιπώρησε κορίτσι Μ; Δύσκολο με τα δόντια στην εγκυμοσύνη. Γιατί δεν ρωτάς να βρεις εναν οδοντίατρο που θα σε αναλάβει και έχει και εμπειρία στις έγκυες; Ισως Νιώσεις και πιο ασφαλής έτσι. Κορίτσια εγώ έχω την λίστα που μου εδωσαν από την κλινική. Αλλά δεν την έχω  ετοιμάσει. Λέω να ξεκινήσω από την άλλη βδομάδα να την ετοιμάζω σιγά σιγά.  Θα ξεκινήσω να παραγγέλνω και πανες, σαμπουάν κτλ.  Όντως πως πέρασε ο καιρός. Πότε ειχαμε άγχος για το αν θα ακούσουμε την καρδούλα τους, για την αυχενική... Και τώρα γραφω και με κλωτσαει 🥹 λίγοι μήνες έμειναν κορίτσια και θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας επιτέλους 💙
    • Οι Kegel ασκήσεις κορίτσι μου είναι για τους μυς του κόλπου! Επιτρέπονται γενικά και βοηθούν στην ενδυνάμωση τους για την ώρα των εξωθήσεων!  Στο ιντερνετ μπορείς να διαβάσεις για αυτές ναι. Μάλλον με γυμνάστρια θα τα κάνω τα μαθήματα αλλά δεν έχω αποφασίσει ακόμα.
    • Με το καλό να έρθει η μπουμπού σου!! Μια χαρά είναι τα 6 κιλά! αχ εγώ 15αυγουστο που γεννάω θα είναι όλοι υπ' ατμον να φύγουν.. τεσπά δε θα το σκέφτομαι, δεν το κανα επίτηδες να γεννάω τότε! Με μαία θα κάνεις τα μαθήματα; Ασκήσεις kegel λες να βρω από ytube? Επίσης ρώτησες τον γιατρό σου αν σου επιτρέπει να τις κάνεις ή είναι κάτι εντελώς απλό και εύκολο; Είμαι λίγο άσχετη επίτου θέματος 😶
    • Αναστασία καλησπέρα! Είμαστε στην ίδια κατάσταση! Εγώ ξεκίνησα με ένσημα από 1η Απριλίου. Μέχρι πέρυσι τέλος Ιουνίου ήμουν αναπληρώτρια, αλλά λόγω της ειδικότητας που είχα κ το ότι ήμουν καθημερινά στο δρόμο και έκανα 180 χιλιόμετρα τη μέρα δεν άξιζε να το συνεχίσω. Όλα τα λεφτά στο δρόμο και στο αυτοκίνητο. Έτσι έψαξα τι δικαιούμαι. Για να μπορέσεις να πάρεις το επίδομα κύησης και λοχείας που βγαίνεις 56 μέρες πριν από την πιθανή ημερομηνία τοκετού κ 63 μέρες μετά πρέπει να έχεις 200 ένσημα τα τελευταία δύο χρόνια. Δηλαδή εγώ που έχω πιθανή 19 Σεπτεμβρίου έπρεπε από τον Ιούλιο του 2022 να έχω συμπληρώσει τα 200 ένσημα, όμως επειδή ήμουν άνεργη κι ενώ τα είχα συμπληρωμένα τα ένσημα δε θα μπορούσα να πάρω το επίδομα αυτό αν δεν ήμουν μισθωτή λόγω ασφαλείας στο ΙΚΑ. Και ξεκίνησα δουλειά για 3 μέρες 4ωρα ώστε να είμαι μισθωτή και να μπορέσω να το πάρω..τώρα πόσα λεφτά θα πάρω δε γνωρίζω. Μετά από αυτό θα γίνει η αίτηση στη ΔΥΠΑ για το επίδομα μητρότητας που έγινε 9μηνο. Στο πρώτο επίδομα κάνεις την αίτηση την 57η μέρα πριν από τον τοκετό ηλεκτρονικά στη σελίδα του ΕΦΚΑ (γι'αυτό και σου έγραψα ότι έπρεπε να έχω τα ένσημα από τον Ιούλιο του 2022).  Όσο για τη β επιπέδου να μην αγχώνεσαι!!! Όλα θα είναι τέλεια με τη μικρούλα σου!!!💞💞💞
    • Καλησπέρα κορίτσια μου. Πριν λίγο έκανα κι εγώ τη Β' επιπέδου. Όλα καλά! Κοριτσάκι 487γρ. @Raf123τράχηλος 38χιλ. με μέτρηση απο την κοιλιά. (αυχενική 35χιλ με ενδοκολπική μέτρηση)
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...