Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

Θα ήθελα μια διευκρίνηση, γιατί άθελά μου αγχωσα την @Olia4και την @Διόνη!!!!

Καθώς τους διάβαζα το χαρτί της απόφασης, είδα που λέει μονάδες 3600. 

3600 μονάδες είναι για μια φορά ή και για τις δύο φορές προσπάθειας που σου δικαιολογεί το πρώτο χαρτί της απόφασης;;;; 

Θεώρησα πως είναι για μια φορά οι 3600 άσχετα αν η γυναίκα κάνει λιγότερες μονάδες. Αν μία γυναίκα έχει αποτυχημένη πρώτη φορά, τότε με το ίδιο χαρτί, πάει ξανά για συνταγογραφηση και δικαιούται άλλες 3600 μονάδες, σωστά;;;;;;;; 

Σωστά! Η απόφαση αφορά σε δύο προσπάθειες από 3600 μονάδες… Ο γιατρός θα κάνει έγγραφο πως ξοδεύτηκαν τόσες μονάδες, δεν υπάρχουν έμβρυα στην κατάψυξη κ το αποτέλεσμα είναι αρνητικό. Θα τα ξαναπούμε αυτά αν κ όταν έρθει αυτή η ώρα! Χαλαρώστε τσούπρες! Ακόμη δεν ξεκινήσατε! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Άντε κακή αρχή!!!!! Να πάνε όλα μα όλα τέλεια!!!!

Τι κακή αρχή μαρη; χαχαχαχαχαχα έκλαψα που το είδα!!!!!!! 

Εγώ που σου έλεγα τόσα καλά για το παιδάκι σου και μου λες κακή αρχή;;;; 😂😂😂😂😂😂😂😂

Πλάκα κάνω ξέρω φταίει το κινητό!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

Τι καλή αρχή μαρη; χαχαχαχαχαχα έκλαψα που το είδα!!!!!!! 

Εγώ που σου έλεγα τόσα καλά για το παιδάκι σου και μου λες κακή αρχή;;;; 😂😂😂😂😂😂😂😂

Πλάκα κάνω ξέρω φταίει το κινητό!!!!!! 

Γελάω σαν χαζή μόνη μου! 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

 

Δεν ξέρω πως λειτουργεί το σύστημα εδώ...θα το βρω πιστεύω. Έχω ήδη απαντήσει αλλά δεν το βλέπω κάπου για να ξέρω ότι το έλαβες. Σε ευχαριστώ για τα πολύ ενθαρρυντικά σου λόγια σου εύχομαι μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να πάνε όλα καλά. Αυτό τον μήνα πήρα κλομιφαίνη αλλά και πάλι δεν λειτούργησε... Πήραμε μόνο ένα το οποίο δεν γονιμοποιήθηκε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Πολύ θετικό που θα πάτε και διακοπές να απασχοληθεί λίγο το μυαλό σας και να χαλαρώσετε... Πρόσεχε βέβαια μην κάθεσαι στον ήλιο και μη μπεις σε πισίνα... Η πρώτη μέρα μετράει από αύριο ? Άρα στις 12 μέρες σου είπε να κάνεις χοριακη... Ρωτάω εγώ τώρα να μαθαίνω.... 😋🥰

Ναι στις 12 μέρες μου είπε πως μπορώ να κάνω χοριακη ή επειδή θα είμαστε εκτός Αθήνας κ τεστ φαρμακείου. Μου είπε πως αν έχουν πάει καλά τα πράγματα θα βγει θετικό αλλά όχι πριν τις 12 μέρες. Καλά εγώ δεν πρόκειται να κάνω μπάνιο ούτε σε πισίνα ούτε σε θάλασσα, από ξαπλώστρα σε ξαπλώστρα θα είμαι κ ας είμαι υπερβολική, δεν πειράζει!! Τώρα θα δουμε αν θα πάμε για χοριακη εκεί που θα είμαστε διακοπές, μπορεί κ να την κάνω εδώ, 6.8 θα είμαι πίσω γιατί θα προτιμούσε ο γιατρός να είναι από το ίδιο εργαστήριο, αλλά δεν το βλέπω να συμβαίνει, σιγά μη περιμένω τόσο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Τι κακή αρχή μαρη; χαχαχαχαχαχα έκλαψα που το είδα!!!!!!! 

Εγώ που σου έλεγα τόσα καλά για το παιδάκι σου και μου λες κακή αρχή;;;; 😂😂😂😂😂😂😂😂

Πλάκα κάνω ξέρω φταίει το κινητό!!!!!! 

Ωχ τώρα το ειδα!!!! Καλή καλή ήθελα να γραψω.!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Ποιος πέρασε επιτροπή;;;;;;;;;;; 

Ποιος κρατάει το πολυπόθητο χαρτί;;;;;;;; 

Ποιος ξεκινάει;;;;;;;; 

Ποιος μωρο μου ποιος;;;;; ωπα!!! 

Αντε κοριτσάκι μου  συγχαρητήρια.... 

Πάμε μαζί??? Περιμένω  την επόμενη περίοδο πως και πως 20 και σήμερα :-) πρώτη φορά περιμένω τόσο την περίοδο.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν πολυμπαίνω γιατί έχω πολύ ζόρι και τρέξιμο! Να ξέρετε όμως χαίρομαι για όλες που διαβάζω όμορφα νεάκια!

εγώ σε αναμονή! Η πρώτη δόση του εμβολίου που την έκανα 8/7 εκτός απο 10 μέρες παρενέργειες μου έκοψε και την περίοδο! Πήγα στο γιατρό να δούμε μήπως είχα καμια κύστη αλλά πάλι καλά είμαι πεντακάθαρη! Οπότε μου έδωσε να πιω cyclacur τα καφέ για να μου έρθει περίοδος! Μου πε τα πίνω για 9 μερες κ οταν τα σταματήσω το πολύ σε 3-4 μέρες θα μου έρθει αίμα! Οκ αυτό! Έλα όμως που την 5η μέρα αφού τα σταματήσω πάω για 2η δόση εμβολίου!!! 5/8! Πφφφφ! Εύχομαι να μην εχω πάλι τις ίδιες παρενέργειες!

Παρ ολα αυτα όμως φτάνουμε αύγουστο το κεντρο κλείνει και το παγωτινακι μου θα πρέπει να με περιμένει μέχρι τον Σεπτέμβριο!! 
Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Σας φιλώ όλες μια προς μια!!😘❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Σωστά! Η απόφαση αφορά σε δύο προσπάθειες από 3600 μονάδες… Ο γιατρός θα κάνει έγγραφο πως ξοδεύτηκαν τόσες μονάδες, δεν υπάρχουν έμβρυα στην κατάψυξη κ το αποτέλεσμα είναι αρνητικό. Θα τα ξαναπούμε αυτά αν κ όταν έρθει αυτή η ώρα! Χαλαρώστε τσούπρες! Ακόμη δεν ξεκινήσατε! 😉

Καλημερα..δεν αγχώθηκαμε τόσο όσο φάνηκε βασιλική μου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν πολυμπαίνω γιατί έχω πολύ ζόρι και τρέξιμο! Να ξέρετε όμως χαίρομαι για όλες που διαβάζω όμορφα νεάκια!

εγώ σε αναμονή! Η πρώτη δόση του εμβολίου που την έκανα 8/7 εκτός απο 10 μέρες παρενέργειες μου έκοψε και την περίοδο! Πήγα στο γιατρό να δούμε μήπως είχα καμια κύστη αλλά πάλι καλά είμαι πεντακάθαρη! Οπότε μου έδωσε να πιω cyclacur τα καφέ για να μου έρθει περίοδος! Μου πε τα πίνω για 9 μερες κ οταν τα σταματήσω το πολύ σε 3-4 μέρες θα μου έρθει αίμα! Οκ αυτό! Έλα όμως που την 5η μέρα αφού τα σταματήσω πάω για 2η δόση εμβολίου!!! 5/8! Πφφφφ! Εύχομαι να μην εχω πάλι τις ίδιες παρενέργειες!

Παρ ολα αυτα όμως φτάνουμε αύγουστο το κεντρο κλείνει και το παγωτινακι μου θα πρέπει να με περιμένει μέχρι τον Σεπτέμβριο!! 
Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Σας φιλώ όλες μια προς μια!!😘❤️

Καλημέρα!!! Καλά έκανες κι έκανες update Σκορπίνα μου...ένας μήνας είναι και το παγωτινακι σου θα είναι εκεί κοριτσάκι μου!! Μη σε ανησυχεί καθόλου!! Περνα καλά αυτό το μήνα γιατί μάλλον στη συνέχεια θα έχεις κοιλίτσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν πολυμπαίνω γιατί έχω πολύ ζόρι και τρέξιμο! Να ξέρετε όμως χαίρομαι για όλες που διαβάζω όμορφα νεάκια!

εγώ σε αναμονή! Η πρώτη δόση του εμβολίου που την έκανα 8/7 εκτός απο 10 μέρες παρενέργειες μου έκοψε και την περίοδο! Πήγα στο γιατρό να δούμε μήπως είχα καμια κύστη αλλά πάλι καλά είμαι πεντακάθαρη! Οπότε μου έδωσε να πιω cyclacur τα καφέ για να μου έρθει περίοδος! Μου πε τα πίνω για 9 μερες κ οταν τα σταματήσω το πολύ σε 3-4 μέρες θα μου έρθει αίμα! Οκ αυτό! Έλα όμως που την 5η μέρα αφού τα σταματήσω πάω για 2η δόση εμβολίου!!! 5/8! Πφφφφ! Εύχομαι να μην εχω πάλι τις ίδιες παρενέργειες!

Παρ ολα αυτα όμως φτάνουμε αύγουστο το κεντρο κλείνει και το παγωτινακι μου θα πρέπει να με περιμένει μέχρι τον Σεπτέμβριο!! 
Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Σας φιλώ όλες μια προς μια!!😘❤️

Κορίτσια καλημερα, 

Δευτέρα έκανα ωοληψια με 25 ωαρια κ έπαθα προφανως υπερδιέγερση. Έκατσα σχετικά ησυχη Δευτέρα τρίτη δεν ημουν καλα πήγα Αθήνα..... Να με δει ο γιατρός.

Τεταρτη μου κανε παρακεντηση γιατι είχα υγρό όχι πολυ βέβαια μόνο μισό λιτρο. Την Τετάρτη ήμουν καλυτερα βέβαια μετά από αυτό αρχισα να πηγαίνω τουαλέτα λειτουργήσει το έντερο καλυτερα κλπ έφτιαξαν κ οι αιματολογικές μου έπεσε δηλαδή η κρεατινινη.

Πέμπτη ήμουν κρεβάτι ταβλα κοιμόμουν συνέχεια καλυτερα όμως χωρίς πολλους πονους κλπ φουσκωμένη μεν, με κανονική ούρηση, κανονικά τουαλέτα, χωρίς έντονη δυσφορία. Ωστόσο η ωοθήκη μου είναι πολυ διογκωμένη η αριστερή.

Χθες Παρασκευή πήγα στη δουλειά όπου δουλευω καθιστή σε γραφείο. Περπάτησα δηλαδή έξω από το σπίτι μέχρι το αμάξι. Κ από το αμάξι μεχει τη δουλειά. Εκανα κάποιες δουλειές του τυπου βγαίνω από το αμάξι κ κανω δέκα βήματα. 

Νοιώθω από χθες το βράδυ που ξεπριστηξα λίγο, κ δεν είμαι τόσο σαν ένα κινητό μπαλλνι κάτι να φουσκώνει αριστερά χαμηλά. Και σκέφτομαι μην έχει κάτι η ωοθήκη. Είναι σαν μικρό μπαλάκι (γορμπαλακι αν το λέω καλά 😛) κ γενικά η αριστερή μεριά είναι λίγο πιο φουσκωμένη κ με πιεζει. 

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα με υπερδιέγερση ; είναι άραγε η ωοθήκη; επειδή είναι Διογκωμένη η να έχει πάθει κάτι άραγε 😔

φοβάμαι μη κανω καμια κυρτή καμια συστροφη.... 

Δεν μου διευκρινήσε αν έπρεπε να κάθομαι τελείως ακίνητη και κάτω μου είπε απλά όχι έντονη κινητικότητα κ δραστηριότητα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Θα ήθελα μια διευκρίνηση, γιατί άθελά μου αγχωσα την @Olia4και την @Διόνη!!!!

Καθώς τους διάβαζα το χαρτί της απόφασης, είδα που λέει μονάδες 3600. 

3600 μονάδες είναι για μια φορά ή και για τις δύο φορές προσπάθειας που σου δικαιολογεί το πρώτο χαρτί της απόφασης;;;; 

Θεώρησα πως είναι για μια φορά οι 3600 άσχετα αν η γυναίκα κάνει λιγότερες μονάδες. Αν μία γυναίκα έχει αποτυχημένη πρώτη φορά, τότε με το ίδιο χαρτί, πάει ξανά για συνταγογραφηση και δικαιούται άλλες 3600 μονάδες, σωστά;;;;;;;; 

Κορίτσι μουυυυυυ!!!!!!!!! Ολα καλαααα!!!!!!!!!!!! Τα είπαμε !!!!! Χαχαχαχα!!!!!!!!!! Αγχωθηκες χωρίς λόγο!!!!!!!!! ❣️❣️❣️❣️❣️🌹🌹🌹🌹🌹🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αντε κοριτσάκι μου  συγχαρητήρια.... 

Πάμε μαζί??? Περιμένω  την επόμενη περίοδο πως και πως 20 και σήμερα :-) πρώτη φορά περιμένω τόσο την περίοδο.  

Ατάκα από ταινία μου θυμησε αυτό!!! Πάμε πόλεμο;;;;;;;; 😂😂😂😂😂

Αρχές Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσω εγώ λογικά!!! Γτ στου Αυγούστου θα είναι κλειστά το κέντρο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν πολυμπαίνω γιατί έχω πολύ ζόρι και τρέξιμο! Να ξέρετε όμως χαίρομαι για όλες που διαβάζω όμορφα νεάκια!

εγώ σε αναμονή! Η πρώτη δόση του εμβολίου που την έκανα 8/7 εκτός απο 10 μέρες παρενέργειες μου έκοψε και την περίοδο! Πήγα στο γιατρό να δούμε μήπως είχα καμια κύστη αλλά πάλι καλά είμαι πεντακάθαρη! Οπότε μου έδωσε να πιω cyclacur τα καφέ για να μου έρθει περίοδος! Μου πε τα πίνω για 9 μερες κ οταν τα σταματήσω το πολύ σε 3-4 μέρες θα μου έρθει αίμα! Οκ αυτό! Έλα όμως που την 5η μέρα αφού τα σταματήσω πάω για 2η δόση εμβολίου!!! 5/8! Πφφφφ! Εύχομαι να μην εχω πάλι τις ίδιες παρενέργειες!

Παρ ολα αυτα όμως φτάνουμε αύγουστο το κεντρο κλείνει και το παγωτινακι μου θα πρέπει να με περιμένει μέχρι τον Σεπτέμβριο!! 
Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Σας φιλώ όλες μια προς μια!!😘❤️

Ελα βρε κοριτσι τι ηταν και αυτο παλι μαλλον ηθελε το παγωτινι σου να ξεκουραστεις να κανεις διακοπουλες κ να βρεθειτε απο κοντα Σεπτεμβρη .ολα καλα θα πανε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η skorpina78 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Δεν πολυμπαίνω γιατί έχω πολύ ζόρι και τρέξιμο! Να ξέρετε όμως χαίρομαι για όλες που διαβάζω όμορφα νεάκια!

εγώ σε αναμονή! Η πρώτη δόση του εμβολίου που την έκανα 8/7 εκτός απο 10 μέρες παρενέργειες μου έκοψε και την περίοδο! Πήγα στο γιατρό να δούμε μήπως είχα καμια κύστη αλλά πάλι καλά είμαι πεντακάθαρη! Οπότε μου έδωσε να πιω cyclacur τα καφέ για να μου έρθει περίοδος! Μου πε τα πίνω για 9 μερες κ οταν τα σταματήσω το πολύ σε 3-4 μέρες θα μου έρθει αίμα! Οκ αυτό! Έλα όμως που την 5η μέρα αφού τα σταματήσω πάω για 2η δόση εμβολίου!!! 5/8! Πφφφφ! Εύχομαι να μην εχω πάλι τις ίδιες παρενέργειες!

Παρ ολα αυτα όμως φτάνουμε αύγουστο το κεντρο κλείνει και το παγωτινακι μου θα πρέπει να με περιμένει μέχρι τον Σεπτέμβριο!! 
Συγνώμη για το μεγάλο κείμενο!

Σας φιλώ όλες μια προς μια!!😘❤️

Καλημέρα, και σκεφτόμουν να ρωτήσω. Έκανα 1η δόση στις 7 Ιουλίου και σήμερα 33η μέρα τίποτα από περίοδο. Το θεώρησα φυσιολογικό μιας και το έχω ξανακούσει οποτε δεν μου πέρασε από το μυαλό να πάω στο γιατρό αλλά δε θέλω να παρω και χάπι. Γιατί σου το έδωσε? Δηλαδή αν δεν το πάρουμε δεν θα έρθει η περίοδος αν περιμένουμε λίγες μέρες?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Κορίτσια καλημερα, 

Δευτέρα έκανα ωοληψια με 25 ωαρια κ έπαθα προφανως υπερδιέγερση. Έκατσα σχετικά ησυχη Δευτέρα τρίτη δεν ημουν καλα πήγα Αθήνα..... Να με δει ο γιατρός.

Τεταρτη μου κανε παρακεντηση γιατι είχα υγρό όχι πολυ βέβαια μόνο μισό λιτρο. Την Τετάρτη ήμουν καλυτερα βέβαια μετά από αυτό αρχισα να πηγαίνω τουαλέτα λειτουργήσει το έντερο καλυτερα κλπ έφτιαξαν κ οι αιματολογικές μου έπεσε δηλαδή η κρεατινινη.

Πέμπτη ήμουν κρεβάτι ταβλα κοιμόμουν συνέχεια καλυτερα όμως χωρίς πολλους πονους κλπ φουσκωμένη μεν, με κανονική ούρηση, κανονικά τουαλέτα, χωρίς έντονη δυσφορία. Ωστόσο η ωοθήκη μου είναι πολυ διογκωμένη η αριστερή.

Χθες Παρασκευή πήγα στη δουλειά όπου δουλευω καθιστή σε γραφείο. Περπάτησα δηλαδή έξω από το σπίτι μέχρι το αμάξι. Κ από το αμάξι μεχει τη δουλειά. Εκανα κάποιες δουλειές του τυπου βγαίνω από το αμάξι κ κανω δέκα βήματα. 

Νοιώθω από χθες το βράδυ που ξεπριστηξα λίγο, κ δεν είμαι τόσο σαν ένα κινητό μπαλλνι κάτι να φουσκώνει αριστερά χαμηλά. Και σκέφτομαι μην έχει κάτι η ωοθήκη. Είναι σαν μικρό μπαλάκι (γορμπαλακι αν το λέω καλά 😛) κ γενικά η αριστερή μεριά είναι λίγο πιο φουσκωμένη κ με πιεζει. 

Έχει συμβεί σε κάποια κοπέλα με υπερδιέγερση ; είναι άραγε η ωοθήκη; επειδή είναι Διογκωμένη η να έχει πάθει κάτι άραγε 😔

φοβάμαι μη κανω καμια κυρτή καμια συστροφη.... 

Δεν μου διευκρινήσε αν έπρεπε να κάθομαι τελείως ακίνητη και κάτω μου είπε απλά όχι έντονη κινητικότητα κ δραστηριότητα. 

@Mimi26δεν παίρνεις τηλ το γιατρό σου καλύτερα; να πας να σε δει; μόνο έτσι θα ησυχάσεις!!εμεις ότι κ να σου πούμε, γιατροί δεν είμαστε!! Έχεις περάσει μεγάλη ταλαιπωρία, μιλούσαμε κ σε άλλη συζήτηση! Ακόμη κ τπτ να μην είναι θα σε τρώει μέχρι να φύγει, οπότε μιλά καλύτερα με το γιατρό!! Ελπίζω πραγματικά να μην είναι τπτ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

@Mimi26δεν παίρνεις τηλ το γιατρό σου καλύτερα; να πας να σε δει; μόνο έτσι θα ησυχάσεις!!εμεις ότι κ να σου πούμε, γιατροί δεν είμαστε!! Έχεις περάσει μεγάλη ταλαιπωρία, μιλούσαμε κ σε άλλη συζήτηση! Ακόμη κ τπτ να μην είναι θα σε τρώει μέχρι να φύγει, οπότε μιλά καλύτερα με το γιατρό!! Ελπίζω πραγματικά να μην είναι τπτ❤️

Μίλησα με την γραμματέα του. Κ της το είπα κ μου είπε η κοπέλα στείλε μου και φωτογραφία. Όταν ξαπλώνω δεν το έχω κ δεν με ποναει .... Όταν  σηκώνομαι εμφάνιζεται κ φουσκώνει. Σαν μικρό μπαλάκι. Αλλά δεν μου φαίνεται να είναι το έντερο. Είναι αρκετά χαμηλά. Θα κάτσω εννοείται ξαπλα σήμερα κ αυριο. Κ βλέπουμε. Με πήρε η κοπέλα κ μου είπε μίλησε με το γιατρό κ δεν είναι κάτι λέει είναι λέει από την διόγκωση κ την παρακεντηση. 

Θα περιμενω να δω κ μη τυχόν με καλέσει ο ίδιος. 

Έγραψα εδώ γιατι ίσως υπάρχει κάποια κοπέλα με εμπειρία υπερδιέγερσης. 

Δεν θέλω να πιστευω στα χειρότερα γιατι φαντάζομαι θα είχα αφόρητο πονο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Μίλησα με την γραμματέα του. Κ της το είπα κ μου είπε η κοπέλα στείλε μου και φωτογραφία. Όταν ξαπλώνω δεν το έχω κ δεν με ποναει .... Όταν  σηκώνομαι εμφάνιζεται κ φουσκώνει. Σαν μικρό μπαλάκι. Αλλά δεν μου φαίνεται να είναι το έντερο. Είναι αρκετά χαμηλά. Θα κάτσω εννοείται ξαπλα σήμερα κ αυριο. Κ βλέπουμε. Με πήρε η κοπέλα κ μου είπε μίλησε με το γιατρό κ δεν είναι κάτι λέει είναι λέει από την διόγκωση κ την παρακεντηση. 

Θα περιμενω να δω κ μη τυχόν με καλέσει ο ίδιος. 

Έγραψα εδώ γιατι ίσως υπάρχει κάποια κοπέλα με εμπειρία υπερδιέγερσης. 

Δεν θέλω να πιστευω στα χειρότερα γιατι φαντάζομαι θα είχα αφόρητο πονο. 

Καλησπέρα κορίτσι μου ! Εγώ έβγαλα 15 ωάρια και είχα αυτά που λες, την ημέρα της ωοληψιας ήμουν οκ ξαπλωμένη όλη μέρα αλλά οκ, την επόμενη ξεκίνησαν πόνοι και ενοχλήσεις έπαιρνα ντεπον τρεις φορές την ημέρα αλλά είχα κοιλιά μπαλόνι και ήταν σκληρή η κοιλιά μου. Είχε γεμίσει με υγρό. Ο γιατρός μου είχε πει ξεκούραση να μην κάνω τίποτα απολύτως και να τρώω πολλά ασπράδια να πίνω ηλεκτρολύτες και νερό και να μην τρώω καθόλου αλάτι ζάχαρη και υδατάνθρακες για να βοηθήσω τον οργανισμό να φύγει το υγρό. Μετά από 3-4 ημέρες έφυγε ο πόνος και έχει μείνει μόνο η κοιλιά μπαλόνι που μου είπε ότι στην πρώτη περίοδο θα αρχίσει να ξεπρηζεται. 

Εγώ όταν ήμουν καθιστή ποναγα παρά πολύ μόνο όρθια και ξαπλωμένη μπορούσα να κάτσω... Προσπάθησε να πάρεις καμία άδεια για να συνελθεις πιο γρήγορα θέλει ξεκούραση... 

Μίλα και με τον γιατρό σου πάντα να είσαι σε επικοινωνία... 

Καλά αποτελέσματα εύχομαι καλές γονιμοποιήσεις!! Μάθατε πόσα έμβρυα έχετε ?? 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια όμορφα, 

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε υπομονή. Θέλω να σας ρωτήσω αν κάποιες κοπέλες πριν την θετική χοριακή υπήρχε περίπτωση να μην έχουν ιδιαίτερα συμπτώματα. Έχω αγχωθεί γιατί μέχρι πριν 2 μέρες είχα  κάποιες ενοχλήσεις- τσιμπήματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς και 2 μέρες τώρα δεν έχω…. Και φυσικά με έχει στρεσάρει αυτό. Είναι λέτε δυνατόν να μην έχει κάποια τίποτα ιδιαίτερο και να έχει πετύχει; Σε 2 μέρες από τώρα θα κάνω χοριακή, οπότε καταλαβαίνετε πως αισθάνομαι …. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Καλημέρα κοριτσάκια όμορφα, 

Ελπίζω να είστε όλες καλά και να έχετε υπομονή. Θέλω να σας ρωτήσω αν κάποιες κοπέλες πριν την θετική χοριακή υπήρχε περίπτωση να μην έχουν ιδιαίτερα συμπτώματα. Έχω αγχωθεί γιατί μέχρι πριν 2 μέρες είχα  κάποιες ενοχλήσεις- τσιμπήματα στο κάτω μέρος της κοιλιάς και 2 μέρες τώρα δεν έχω…. Και φυσικά με έχει στρεσάρει αυτό. Είναι λέτε δυνατόν να μην έχει κάποια τίποτα ιδιαίτερο και να έχει πετύχει; Σε 2 μέρες από τώρα θα κάνω χοριακή, οπότε καταλαβαίνετε πως αισθάνομαι …. 

Καλημέρα κορίτσι μου!!!!!εγώ στις δύο πρώτες αποτυχημένες εμβρυομεταφορες είχα τα πάντα από συμπτώματα και είχα μηδενική χοριακη... Σε αυτή που έκανα τώρα δεν είχα κάτι το ιδιαίτερο που και πού κάποια πονακια , τίποτα άλλο και είχα θετική χοριακή.. στις 2/08 θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Mimi26 είπε:

Μίλησα με την γραμματέα του. Κ της το είπα κ μου είπε η κοπέλα στείλε μου και φωτογραφία. Όταν ξαπλώνω δεν το έχω κ δεν με ποναει .... Όταν  σηκώνομαι εμφάνιζεται κ φουσκώνει. Σαν μικρό μπαλάκι. Αλλά δεν μου φαίνεται να είναι το έντερο. Είναι αρκετά χαμηλά. Θα κάτσω εννοείται ξαπλα σήμερα κ αυριο. Κ βλέπουμε. Με πήρε η κοπέλα κ μου είπε μίλησε με το γιατρό κ δεν είναι κάτι λέει είναι λέει από την διόγκωση κ την παρακεντηση. 

Θα περιμενω να δω κ μη τυχόν με καλέσει ο ίδιος. 

Έγραψα εδώ γιατι ίσως υπάρχει κάποια κοπέλα με εμπειρία υπερδιέγερσης. 

Δεν θέλω να πιστευω στα χειρότερα γιατι φαντάζομαι θα είχα αφόρητο πονο. 

Καλά έκανες, εννοείται που έγραψες, για αυτό είμαστε εμείς εδώ. Σίγουρα αν ήταν κάτι χειρότερο ο γιατρός θα σου είχε πει να τρέξεις να σε δει, μην αγχώνεσαι, το ξέρω είναι δύσκολο αλλά θα περάσει σιγά σιγά!! Τα εμβρυακια σου τι κάνουν; έμαθες κανένα νέο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια τι κάνετε;;; Εγώ ευτυχώς δεν έχω ξαναδεί αίμα είμαι ξάπλα βέβαια και την Δευτέρα θα ξανακάνω προληπτικά ένεση lentogest και 2 Αυγούστου θα κάνω τον πρώτο υπέρηχο... Ρε κορίτσια έχω μπερδευτεί προσπαθώ να υπολογίσω περίπου πόσο εβδομάδων είμαι για να δω αν θα ακούσω καρδουλα αν όλα πάνε καλά ..το ένα site με δείχνει 6 βδομάδων και 2 ημερών και το άλλο 4 βδομάδων και 4 ημερών ... Ξέρω ότι με τον υπέρηχο βρίσκουν ακριβώς την ηλικία του εμβρύου αλλά νομίζω ότι βρίσκομαι στα μαύρα μεσάνυχτα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου!!!!!εγώ στις δύο πρώτες αποτυχημένες εμβρυομεταφορες είχα τα πάντα από συμπτώματα και είχα μηδενική χοριακη... Σε αυτή που έκανα τώρα δεν είχα κάτι το ιδιαίτερο που και πού κάποια πονακια , τίποτα άλλο και είχα θετική χοριακή.. στις 2/08 θα πάω για τον πρώτο υπέρηχο!

Ευχαριστώ μου δίνεις τόσο κουράγιο! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...