Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η kaposetsi είπε:

Θα μιλήσω αύριο και θα μου πει 

Μπραβο αυτο να κανεις κ να εισαι ξαπλωμενη οσο γινεται περισσοτερο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Όχι μην το λες! Ηρέμησε! Σκέψου θετικά! Είδατε λες σάκο κ έμβρυο! Αποκόλληση θα είναι κ θα πάνε όλα καλά! Πόσα έπαιρνες πριν στα αυξήσει; Είχες μετρήσει καθόλου Ε2 και prg;

Να παίρνεις τα φάρμακά σου κ να ξαπλώσεις. Μην σηκώνεσαι καθόλου! Μίλα με τον γιατρό να πας νωρίτερα να σου φύγει η έννοια. Μέχρι την Δευτέρα θα πεθάνεις από την αγωνία κορίτσι μου! Έχεις την θετική σκέψη κ τις ευχές όλων μας! 🙏🏻

Επερνα 6 ουτρογεσταν και 2 φορές κολπικά την ημέρα βασκλορ και τώρα τα κάναμε 9 ουτρογεσταν σε ευχαριστώ πολύ!!! Ναι είχα μέτρηση την τελευταία φορά τις χοριακης και ήταν η Προγεστερονη 15,85 ε2 δεν θυμάμαι καθόλου ποσό ήταν αλλά ήταν μια χαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Μπραβο αυτο να κανεις κ να εισαι ξαπλωμενη οσο γινεται περισσοτερο.

Ναι ξάπλα είμαι μόνο στο μπάνιο πάω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι ξάπλα είμαι μόνο στο μπάνιο πάω 

Κορίτσι μου...κάτσε να μιλήσεις και με το γιατρό να σε δεί.μην προδικάζεις κάτι καταλαβαίνω την αγωνία σου...αλλά μπορεί να σταματήσει το ατιμο το αίμα...μη ρίχνεις την ψυχολογία σου.να προσπαθείς να είσαι δυνατή γιατί δεν έχει χαθεί τίποτα ακόμα...💓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ranim είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.. καινούργια στο site..  καταρχήν όλα να πανε κατευχην σε όλες.Κορίτσια εγώ έκανα έμβρυομεταφορά και τη Δευτέρα 26/7 έχω χοριακη.. δε νιώθω τίποτα μόνο πολύ μικρές ενοχλήσεις που κ που και πολλά υγρά.. είναι φυσιολογικό;;

Καλημέρα κορίτσι μου..εύχομαι και σε εσένα μια τεράστια χοριακη!!! Καλωσηρθες!!! 

Κι εγώ έχω χοριακη την τρίτη στις 27 και με έχει φάει κυριολεκτικά η αγωνία.οπως είπες κι εγώ δεν έχω δείγματα....και τα υγρά που έχω νιώθω ότι είναι από τα ουτροτζεσταν...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου🥰 Άυριο είναι να κάνω χοριακή.Έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα το πρωί και είναι αρνητικό 😢😢😢 Δεν έχω πολλές προσδοκίες ούτε κ για αύριο…Ήταν η δεύτερη εξωσωματική μου που κράτησε σύνολο 9 μήνες η όλη διαδικασία μέχρι σήμερα.Τόοοοση προετοιμασία και νιώθω ότι όλα πήγαν στράφι….

@kaposetsi υπομονή κορίτσι.Έυχομαι όλα να πάνε καλά μέσα από την καρδιά μου❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι ξάπλα είμαι μόνο στο μπάνιο πάω 

Κορίτσι μου γλυκό, ηρέμησε όσο μπορείς και όταν έχεις νέα να μας πεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Odette είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου🥰 Άυριο είναι να κάνω χοριακή.Έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα το πρωί και είναι αρνητικό 😢😢😢 Δεν έχω πολλές προσδοκίες ούτε κ για αύριο…Ήταν η δεύτερη εξωσωματική μου που κράτησε σύνολο 9 μήνες η όλη διαδικασία μέχρι σήμερα.Τόοοοση προετοιμασία και νιώθω ότι όλα πήγαν στράφι….

@kaposetsi υπομονή κορίτσι.Έυχομαι όλα να πάνε καλά μέσα από την καρδιά μου❤️❤️❤️

Καλημέρα..Καλέ μην λες τέτοια....ολα καλά θα πάνε.... 🤞Περίμενε μέχρι αύριο την χοριακή. Μήπως είναι νωρίς για το τεστ του φαρμακείου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι ξάπλα είμαι μόνο στο μπάνιο πάω 

Καλημέρα ολα καλά θα πάνε...🤞🤞🤞🤞😘😘😘❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μάλλον το όνειρο μου σταμάτησε!! Μόλις μπήκα στην 7η εβδομάδα και όλα πηγεναν καλά το μόνο που είχα ήταν λίγα πονάκια αλλά να σου πάλη αιμορραγία σήμερα τηλ στον ιατρό ενέσεις προγεστερονης και ανεβάζω τα ουτρογεσταν πλεων στα 9 χάπια την ημέρα μέχρι να με δει! 

Αγαπημένη τίποτα δεν έχει τέλειωσει μέχρι να πας στον γιατρό.

Μείνει ξαπλωμένη και όσο μπορείς ήρεμη (ξέρω δεν είναι εύκολο) και εύχομαι να πάνε ολα καλά.

Ο τωρινός μου γιατρός όταν μου πήρε το ιστορικό (2 αποβολές) μου είπε οτι οταν η αποβολή συνοδεύεται με αίμα συνήθως ευθύνεται η μήτρα ενώ οταν απλά σταματάει η ανάπτυξη του εμβρύου συνήθως υπάρχει χρωμοσωμική ανωμαλία.

Το αφήνω εδώ ως πληροφορία αν χρειαστεί να το ψάξεις περαιτέρω αλλά εύχομαι να είναι αχρείαστο και να πάνε όλα καλά με το μωράκι σου.❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Odette είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου🥰 Άυριο είναι να κάνω χοριακή.Έκανα ένα τεστ φαρμακείου σήμερα το πρωί και είναι αρνητικό 😢😢😢 Δεν έχω πολλές προσδοκίες ούτε κ για αύριο…Ήταν η δεύτερη εξωσωματική μου που κράτησε σύνολο 9 μήνες η όλη διαδικασία μέχρι σήμερα.Τόοοοση προετοιμασία και νιώθω ότι όλα πήγαν στράφι….

@kaposetsi υπομονή κορίτσι.Έυχομαι όλα να πάνε καλά μέσα από την καρδιά μου❤️❤️❤️

Καλημέρα @Odette

τίποτα δεν έχει τελειώσει μέχρι την χοριακή.

Εύχομαι να διαψευστεί το αρνητικό τεστ και να έχεις μια θετική χοριακή.

Πόσες μέρες είσαι μετά την ΕΤ και τι έμβρυα έχεις βάλει?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Επερνα 6 ουτρογεσταν και 2 φορές κολπικά την ημέρα βασκλορ και τώρα τα κάναμε 9 ουτρογεσταν σε ευχαριστώ πολύ!!! Ναι είχα μέτρηση την τελευταία φορά τις χοριακης και ήταν η Προγεστερονη 15,85 ε2 δεν θυμάμαι καθόλου ποσό ήταν αλλά ήταν μια χαρά 

Η prg είναι πολύ χαμηλή κορίτσι… Γι’ αυτό σε ρώτησα τι παίρνεις από φάρμακα… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Ranim είπε:
  •  

Καλησπέρα κορίτσια.. καινούργια στο site..  καταρχήν όλα να πανε κατευχην σε όλες.Κορίτσια εγώ έκανα έμβρυομεταφορά και τη Δευτέρα 26/7 έχω χοριακη.. δε νιώθω τίποτα μόνο πολύ μικρές ενοχλήσεις που κ που και πολλά υγρά.. είναι φυσιολογικό;;

Καλημέρα και καλώς ήρθες.

Όλα φυσιολογικά είναι δεν είναι απαραίτητο να έχεις συμπτώματα.

Αν διαβάσεις προηγούμενα posts πολλές κοπέλες με συμπτώματα περιόδου και εγκυμοσύνης είχαν αρνητικές χοριακές και πολλές χωρίς κανένα σύμπτωμα γέννησαν γερά μωράκια.

Κάθε γυναίκα, κάθε οργανισμός αλλά και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετικά.

Σου εύχομαι καλή επιτυχία

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Vasilique είπε:

Η prg είναι πολύ χαμηλή κορίτσι… Γι’ αυτό σε ρώτησα τι παίρνεις από φάρμακα… 

@kaposetsi στο parents cafe υπάρχει κοπέλα που είχε πολλές αποβολές λόγω έλλειψης προγεστερόνης.

Δεν την απορροφούσε καθόλου ο οργανισμός της και τελικά μετά από πολλές προσπάθειες τα κατάφερε.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι το username της μήπως μπορούσες να επικοινωνήσεις μαζί της.

η @troia ή η @Nefeliap που συμμετέχουν και στα δύο forums ίσως θυμούνται.

Αν κάνω λάθος κορίτσια διορθώστε με.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η emmy87 είπε:

Καλησπέρα σε όλες!

@geo2222 με το καλό τα διδυμάκια σας, να έχεις μια εύκολη και όμορφη εγκυμοσύνη, όλα να πάνε καλά μέχρι το τέλος!

Κορίτσια, θέλω τη γνώμη σας και την εμπειρία σας!

Έκανα ε.τ. 1 βλαστοκύστης στις 15/7, την προηγούμενη Πέμπτη. Από συμπτώματα δεν έχω τίποτα απολύτως. Ο γιατρός μου είπε χοριακή τη Δευτέρα 26/7, αλλά όπως καταλαβαίνετε , με έχει φάει η αγωνία!

Αν πάω Σάββατο πρωί για την εξέταση, δλδ 24/7, θα δείξει;;;; 9η ή 10η μέρα θα είναι, δεν ξέρω από πότε ξεκινάμε να μετράμε.

Φοβάμαι μήπως επειδή έβαλα 1 δείξει πολύ μικρό νούμερο και απογοητευτώ και αγωνιώ χειρότερα ως τη Δευτέρα. Αν πάλι είναι αρνητική, θα στενοχωρηθώ, αλλά θα το πάρω απόφαση. Και θα κόψω και τα δεκάδες χάπια που παίρνω μια ώρα αρχύτερα🤪

Σκέφτομαι και μήπως κάνω ένα τεστ early από το φαρμακείο Παρασκευή πρωί ή Σάββατο, τουλάχιστον να είμαι προετοιμασμένη, δεν ξέρω....

Κορίτσι μου καλημέρα και καλά αποτελέσματα σου εύχομαι!!!!!! Απλά να ξέρεις ότι στις οδηγίες από τα τεστ εγκυμοσύνης του φαρμακείου λέει ότι μπορεί ένα τεστ να βγει θετικό ακόμα και αν δεν υπάρχει εγκυμοσύνη όταν μία γυναίκα παίρνει φάρμακα για να πετύχει μία εγκυμοσύνη και είναι στη φάση που είμαστε εμείς οπότε εγώ θα σου πρότεινα να κάνεις υπομονή και να μην κάνεις κανένα τεστ από το φαρμακείο........ 🌹❣️🌹🌹 Και πάλι καλά αποτελέσματα!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

@kaposetsi στο parents cafe υπάρχει κοπέλα που είχε πολλές αποβολές λόγω έλλειψης προγεστερόνης.

Δεν την απορροφούσε καθόλου ο οργανισμός της και τελικά μετά από πολλές προσπάθειες τα κατάφερε.

Δυστυχώς δεν θυμάμαι το username της μήπως μπορούσες να επικοινωνήσεις μαζί της.

η @troia ή η @Nefeliap που συμμετέχουν και στα δύο forums ίσως θυμούνται.

Αν κάνω λάθος κορίτσια διορθώστε με.

 

Ναι, σωστά, και έγραψε κάποια στιγμή ότι της έσωσε την εγκυμοσύνη ο Πάντος που της μέτραγε την προγεστερόνη συνέχεια. Νομίζω το username της ήταν Sanelκάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@kaposetsiΑναφορικά με τη μέτρηση της προογεστερόνης, καλό είναι να ακολουθήσεις τις συμβουλές του γιατρού σου για το αν θα πρέπει να τη μετράς ή όχι. Αν είσαι στο Γένεσις που επιμένουν στη μέτρηση της προγεστερόνης και της οιστραδιόλης μαζί με τη χοριακή και μετά, ακολούθησε τις οδηγίες τους, αν είσαι αλλού και δεν σου έχουν πει να τα μετράς, ρώτα το γιατρό σου να σου εξηγήσει γιατί. Το ίδιο έκανα κι εγώ, γιατί διάβαζα εδώ για τη γραμμή του Γένεσις να μετράνε οι γυναίκες συνέχεια οιστραδιόλη και προγεστερόνη και η απάντηση που πήρα από το δικό μου εξωσωματιστή ήταν η εξής: Αναφορικά με την προγεστερόνη, μπορεί να υπάρξει σφάλμα μέτρησης και να πάρουμε ψευδείς πληροφορίες για 2 λόγους: Αφενός η προγεστερόνη που παίρνουμε κολπικά δεν ανιχνεύεται στο αίμα και αφετέρου η μέτρηση μπορεί να διακυμαίνεται ανάλογα με το πότε έχουμε πάρει το χάπι, αν το παίρνουμε από το στόμα. Για τη δε οιστραδιόλη η απάντηση που πήρα ήταν ότι περίπου μία εβδομάδα μετά την εμβρυομεταφορά η μέτρησή της δεν θα μας δώσει κάποια χρήσιμη πληροφορία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ναι, σωστά, και έγραψε κάποια στιγμή ότι της έσωσε την εγκυμοσύνη ο Πάντος που της μέτραγε την προγεστερόνη συνέχεια. Νομίζω το username της ήταν Sanelκάτι...

https://www.parentscafe.gr/forum/topic/22937-min-ta-paratisete-pote/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Καλημέρα @Odette

τίποτα δεν έχει τελειώσει μέχρι την χοριακή.

Εύχομαι να διαψευστεί το αρνητικό τεστ και να έχεις μια θετική χοριακή.

Πόσες μέρες είσαι μετά την ΕΤ και τι έμβρυα έχεις βάλει?

Καλημέρα και σ´εσένα @BlackCat

Μακάρι όντως να διαψευστεί…Έβαλα 14/7 μία βλαστοκύστη 5ης ημέρας.Μας είπαν ότι είναι καλή.Όχι πολύ καλή ή άριστη γιατί γενικά δεν έχω καλή ποιότητα ωαρίων δυστυχώς.Σχεδόν 39 γαρ…😏

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η kaposetsi είπε:

Ναι ξάπλα είμαι μόνο στο μπάνιο πάω 

Σε κατανοώ που φοβάσαι, μείνε ξάπλα και όσο γίνεται ήρεμη(δύσκολο το ξέρω) μίλα με το γιατρό και θα δεις ότι στο τελος όλα καλά θα είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

Κορίτσι μου...κάτσε να μιλήσεις και με το γιατρό να σε δεί.μην προδικάζεις κάτι καταλαβαίνω την αγωνία σου...αλλά μπορεί να σταματήσει το ατιμο το αίμα...μη ρίχνεις την ψυχολογία σου.να προσπαθείς να είσαι δυνατή γιατί δεν έχει χαθεί τίποτα ακόμα...💓

Καλησπέρα το αίμα δεν σταμάτησε ποτέ και πάω στα επείγοντα του μητέρα να με δει ο ιατρός εκτός από αίμα είχα και παρά πολλές συσπάσεις στην μήτρα όλο το βράδυ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Vasilique είπε:

Η prg είναι πολύ χαμηλή κορίτσι… Γι’ αυτό σε ρώτησα τι παίρνεις από φάρμακα… 

Το ξέρω αλλά μην ξεχνάμε ότι περνώ και κολπικά όπου δεν μετριέται με το αίμα δλδ δεν φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όμορφα σας ευχαριστώ παρά πολύ για την υποστήριξη σας πραγματικά!!!! Το εκτιμάω παρά πολύ εύχομαι για όλες μα για όλες τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Κορίτσια μου όμορφα σας ευχαριστώ παρά πολύ για την υποστήριξη σας πραγματικά!!!! Το εκτιμάω παρά πολύ εύχομαι για όλες μα για όλες τα καλύτερα μέσα από την καρδιά μου!!

Ρε συ αλήθεια εύχομαι να πάνε όλα καλά , ειλικρινά.

Δεν είσαι μόνη, δεν είσαι η μόνη.

Αγκαλιά❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...