Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Διόνη είπε:

 

ευχαριστω και τις 2 σας προσωπικα για ολο το ενδιαφερον  !!

 

κοριτσια μου καλησπερα! 
εκανα ωοληψια σημερα !πηραμε 8 ωοθυλακια! δεν ξερω αν ο αριθμος ειναι καλος η οχι !ο γιατρος ικανοποιημενος φανηκε! αλλα εγω δεν ξερω γιατι βλεπαμε κανα 10αρια καλα.... τελοσπαντων.αυριο θα μιλησω με εμβρυολογο και θα σας πω ποσα γονιμοποιηθηκαν!!
@Tvz μου σε αυτον τον κυκλο παμε για εμβρυμεταφορα!

αληθεια απο περιεργεια αν και αυριο θα μιλησω με εμβρυολογο απο ποτε μετραμε βλαστοκυστες 5ημερων η εμβρυα 3ημερων;;;απο αυριο η απο σημερα;;

 

 

ελα ρε παιδι μου πάμε και κληρώνει!!!!! σε λατρεύω ❤️❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

αχ αληθεια;;;καθε μερα θα μιλαω;;;αρα μπαινω σε αλλο αγχος ε;;και νομιζα οτι θα ειχα 5ημερες ηρεμιας! 🤣

δεν μου ειπε για βλαστοκυστες και να σου πω την αληθεια δεν ξερω πως το εχω υποθεσει αυτο.αυριο φανταζομαι θα μιλησουμε γι αυτα.αλλα μου εχει κατσει για βλαστοκυστες ειλικρινα δεν ξερω γιατι...απλα σκεφτομαι οτι με 8 ισως να θελουν να το φτασουν στις βλαστοκυστες.αλλα ισως το σκεφτομαι και λαθος.

ναι ναι! προγεστερονη και utrogestan και prolutex (ειναι καποιες ενεσεις)για να τις αφομοιωσω καλυτερα μου ειπε!

Εμένα με είχε πάρει η έμβρυολογος την 1η μέρα που μου είπε πόσα γονιμοποιηθηκαν και μετά την 5η μέρα που μου είπε για το πόσα προχώρησαν σε βλαστοκυστες. Εννοειται πως είχα αρκετό άγχος μέχρι να χτυπήσει το τηλ. Γιατί εγώ πέρασα κ 2 κύκλους με λίγα ωαρια μεν 1-2 κ καμία γονιμοποίηση. Οπότε καταλαβαίνεις πόσο φοβόμουν μέχρι να μου πει τον αριθμό. Νομίζω πως με τα 8 που σου πήραν σίγουρα κάποια θα τα προχωρήσουν σε βλαστοκυστες για να καταψυχθουν κιόλας. Θα σου πουν όμως σίγουρα αύριο από το εργαστήριο. Εγώ θα σου ευχηθώ μακάρι να γονιμοποιηθουν όλα!! 🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η angel35 είπε:

Έλλλλλαααα λεμε ο Σεπτέμβρης ο γουρλής!!!!!!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Έλλλλλαααα λεμε ο Σεπτέμβρης ο γουρλής!!!!!!

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Έλλλλλαααα λεμε ο Σεπτέμβρης ο γουρλής!!!!!!

 

στις πριν 1 λεπτό, ο/η kk88 είπε:

οσες περισσότερες τόσο καλύτερα.........

Καλά θα γίνει χαμος!!

Πάμε δυνατά και όλα τα κορίτσια να πετύχουμε το στόχο το συντομότερο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Οπότε έτσι έκανες και τις δύο δόσεις πριν κάνεις την έμβρυο μεταφορά αν κατάλαβα καλά. Σούπερ, όχι αυτό δεν με πειράζει καθόλου μακάρι να μου κάτσει και εμένα έτσι ! Οπότε είσαι σε προετοιμάσια για μεταφορά η την έχεις κάνει ? Συγνώμη αν το έχεις πει και δεν το θυμάμαι...

Όχι όχι τώρα προετοιμαζομαι. Μάλλον θα την κάνουμε γύρω στις 23.7. Πάντως το ότι έχεις πολλά είναι πολύ καλό γιατί έχεις αυξημένες πιθανότητες να έχεις πολλες βλαστοκυστες για κατάψυξη!!🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Θα μπεις 10η ε? Τελεια!! αφού σε καθησύχασε και ο γιατρός είναι όλα καλά...μια βδομαδουλα υπομονή και ξεκουραση..και εγώ μια χαρα!! Παίρνω τα χαπακια οιστραδιόλης και τρίτη πάω για πρώτο υπέρηχο να δούμε τι κάνουμε..κοντεύω και γω σιγά σιγά να δούμε τι θα γίνει..

Αλλη μια βδομαδα μπροστά μου!!! Τσούκου τσούκου προχωράμε, γερά και ολα καλα θελω να πιστευω!! 
Αντε κι εσυ κοντεύεις, ερχεται η Τρίτη! Με το καλο κοριτσι μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Εγώ κάνω τώρα προετοιμασία για εμβρυομεταφορα, από τα 23 ωαρια που μου πήραν, 21 ήταν ώριμα κ γονιμοποιηθηκαν τα 16. Τώρα έχω 9 βλαστοκυστουλες που με περιμένουν. Ελπίζω να μην τις χρειαστώ όλες 🤣🤣. Εγώ είχα πάρει 2 κιλά, τα οποία μέσα σε μια εβδομάδα μετά την ωοληψια τα έχασα. Κάθε μέρα μετρούσα βάρος κ πόντους (έτσι είχε πει ο γιατρός) κ μέσα σε μια εβδομάδα είχα επανέλθει. Τώρα τις μέρες μετά την ωοληψια δεν πονουσα καθόλου απλώς είχα αυτό το πρήξιμο. Απλώς μολις ξύπνησα από τη μεθη ζήτησα επιπλέον παυσίπονο γιατί πονουσα αρκετά. Η διατροφή με τη πρωτεΐνη κ τα ασπράδια την οποία με συμβουλή γιατρού (που την κράτησα κ μετά) βοηθάει στο να μη γίνεται κατακράτηση υγρών.. Επίσης προσοχή κ με το αλάτι. Κ εγώ arvekap έκανα αντί για ovitrelle. Πάρε μια 2.5 cc σύριγγα γιατί εμένα μου είχαν δώσει 5αρα κ δεν μπορούσα με τίποτα να τραβήξω όλο το υγρό από την αμπούλα.. 

Τα πήγες εξαιρετικά, είναι φανταστικο το ότι έχετε 9 βλαστοκυστες που περιμένουν, μακάρι να έχω τα ίδια αποτελέσματα με εσένα ! 

Οκ ναι θα το κοιτάξω αυτό με τη σύριγγα σε ευχαριστώ πολύ πολύ ♥️♥️🥰🥰 

Καλή προετοιμασία λοιπόν με το καλό να γίνει η έμβρυο μεταφορά και σε λίγες ημέρες να μας γράψεις εδώ ένα τεράστιο νούμερο και να ακολουθήσουμε όλες εμείς ♥️🥰🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια, εγώ πάω για ωοληψια τη τρίτη μου είπε !! Μπορεις αρχηγέ να με αλλάξεις ?? Επιτέλους προχωράμε!! 🤞☺️

Πήγα σήμερα για το 2ο υπέρηχο, μου είπε όλα καλά είναι περίπου 20 δεν τα μέτρησε τα ωοθυλάκια όμως αλλα είπε είναι πολλά και ευτυχώς είναι ίδιο μέγεθος όλα 14 χιλιοστά αυτή τη στιγμή. 

Χάρηκα πολύ με τα νέα ήταν πολύ ικανοποιημένος αλλά έχω από εχτές πόνους κορίτσια, το βράδυ ξυπνούσα συνέχεια. Μου είπε ότι είναι λογικό. Οπότε με περιμένουν πιο δύσκολες μέρες σκέφτομαι...

Έχεις πάει καταπληκτικά με την διέγερση και τα 20 κ σε παρόμοιο μέγεθος είναι το τέλειο.

Για να μην απογοητευτείς όμως αλλά κ για να κλείσεις την πρώτη δόση εμβολίου εφόσον το θέλεις ρώτησε τον αν θα κανείς εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο ή όχι.

Καποιοι γιατροί δεν επιλέγουν στον ίδιο κύκλο ώστε να ηρεμήσει ο οργανισμός με την διέγερση ειδικά αν έχει πάει τόσο καλά με πολλά ωάρια.

Οποτε προλαβαίνεις να κανείς το Pfizer γιατί η απόσταση ανάμεσα στις 2 δόσεις είναι περίπου 20 ημέρες κ να μη χάσεις κύκλο.

Καλη επιτυχία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Καλημέρα, κι εγώ είχα μεγάλη ανησυχία με το εμβόλιο. Και για μένα άνοιξε η πλατφόρμα για όλα τα εμβόλια καπου 10 Μαΐου αλλά τότε δεν συζήτησα τίποτα γιατί 10 ΜΑΗ έκανα εμβρυομεταφορα, 24 πήρα την αρνητική χοριακη και ξεκίνησα ξανά αμέσως ενέσεις για 2η διέγερση. Μετά την ωοληψια στις 9 Ιουνίου ρώτησα το γιατρό μου αλλά ανήκει στη μειοψηφία που είναι πολύ σκεπτικιστές για το εμβόλιο και μου είπε ότι δεν συστήνει και ότι αν μπορώ λόγω δουλειάς κλπ να αποφύγω τα ρίσκα να μην το κάνω. Φυσικά ακόμη κι αν μπορούσα να μείνω συνεχώς σε τηλεργασια (που δε μπορώ) υπάρχουν συνεχώς ρίσκα και όσο ανεβαίνουν τα κρούσματα δεν ξέρεις πλέον από που να φυλαχτεις. Επίσης έμαθα από φίλες και γυναίκες εδώ στο φόρουμ ότι πολλοί άλλοι γιατροί το συστήνουν απλώς ο καθένας δίνει ένα διαφορετικό χρονικό διάστημα το οποίο θα πρέπει να απέχει το εμβόλιο απο διέγερση και εμβρυομεταφορα. Κάποιοι γιατροί λένε ολόκληρο μήνα, άλλοι μικραίνουν το διάστημα μέχρι και 7 μέρες. Για να μη μακρηγορώ, επειδή μέσα στον Ιούλιο δε θα κάνω καμία ιατρική πράξη και θα ξαναρχίσω τέλος Αυγούστου, πήγα χτες και έκανα 1η δόση moderna και ανάλογα ποτε θα ξανά ξεκινήσω τον Αύγουστο θα δω τι θα κάνω με τη 2η δόση που είναι στις 5 Αυγούστου. 
Δεν είναι εύκολη απόφαση ειδικά για εμάς τις μεγαλύτερες που καλό είναι να μη χάνουμε χρόνο απλώς τώρα το καλοκαίρι αναγκαστικά χάνουμε κάποιους κύκλους λόγω του ότι κλείνουν τα εμβρυολογικά εργαστήρια για συντήρηση οποτε αν σκέφτεσαι να το κανεις, ίσως τώρα είναι το καλύτερο διάστημα ώστε από αρχές Σεπτέμβρη να μπορέσεις να κανεις συνεχόμενα ότι χρειάζεται. 

Μια από τα ίδια κ εγώ με σκεπτικιστη γιατρό είμαι που ιδανικά δεν το ήθελε πριν την διέγερση αλλά εφόσον προέκυψε κενό κ θα ξεκινήσω κ εγώ διέγερση τέλος Αυγούστου πήγα κ έκανα την πρώτη δόση Pfizer γιατί δεν μπορώ να αγωνιώ τι θα γίνει κ αν.

Επισης όσο κ να προσέξεις πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ,εκτός κ αν δεν βγαίνεις από το σπίτι ούτε εσύ ούτε το κοντινό περιβάλλον.Ούτε εγώ μπορώ να δουλέψω τηλεργασια όποτε ήταν μονόδρομος.

Και εγώ δεν έχω την ηλικία σύμμαχο και έχω φτωχή ανταπόκριση αλλά σκέφτηκα ότι θέλω η εγκυμοσύνη να με βρει εμβολιασμένη. Έχω φάει τόση αγωνία μέχρι να μείνω έγκυος, θα φάω άλλη τόση κ χειρότερη ΑΝ μείνω για το αν προχωρήσει κλπ να έχω να σκεφτώ κ το ότι είμαι ανεμβολιαστη ε δεν θα το άντεχα και προχώρησα.

Finger cross να μας πάνε όλα καλά ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Eva29 είπε:

Τα πήγες εξαιρετικά, είναι φανταστικο το ότι έχετε 9 βλαστοκυστες που περιμένουν, μακάρι να έχω τα ίδια αποτελέσματα με εσένα ! 

Οκ ναι θα το κοιτάξω αυτό με τη σύριγγα σε ευχαριστώ πολύ πολύ ♥️♥️🥰🥰 

Καλή προετοιμασία λοιπόν με το καλό να γίνει η έμβρυο μεταφορά και σε λίγες ημέρες να μας γράψεις εδώ ένα τεράστιο νούμερο και να ακολουθήσουμε όλες εμείς ♥️🥰🙏

Thank you!!! Κ σε σένα, καλές γονιμοποιησεις για τα ωαριακια σου.. Εδώ θα είμαστε, να τα λέμε!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η kk88 είπε:

εννοείται......φύγαμε δυνατα για Σεπτέμβρη....

Δηλώνω παρούσα για Σεπτέμβρη!! 🙋‍♀️ Τέλη Αυγούστου υπολογίζουμε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά, αν όλα μας πάνε καλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Δηλώνω παρούσα για Σεπτέμβρη!! 🙋‍♀️ Τέλη Αυγούστου υπολογίζουμε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά, αν όλα μας πάνε καλα!!!

Ε ρε λουμπαδιαρη τι έχει να γίνει το Σεπτέμβριο!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η angel35 είπε:

Ε ρε λουμπαδιαρη τι έχει να γίνει το Σεπτέμβριο!!!!! 

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι αν τα πάμε όλες όσο καλά ελπίζουμε, 9 μήνες μετά θα γεμίσουμε με διδυμάκια 😬😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maroulita! είπε:

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι αν τα πάμε όλες όσο καλά ελπίζουμε, 9 μήνες μετά θα γεμίσουμε με διδυμάκια 😬😂😂

Μετά θα συνεργαστούμε όλες μαζί και θα ανοίξουμε παιδικό σταθμό 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Διόνη είπε:

 

εγω δεν το εχω κανει! και εμενα μου ειπε η γυναικολογος οτι τωρα να μην το σκεφτομαι που εχω μπει στη διαδικασια.....ειμαι αρκετα μπερδεμενη γιατι αλλοι λενε ετσι αλλοι λενε αλλιως αλλα οπως παει ολοι θα το κανουμε σε οποια φαση ειμαστε!

 

 

 

Πάντως έγκυος φοβάμαι να το κανω... Σκέφτομαι αν δεν το κάνω πριν την έμβρυο μεταφορά αλλιώς μετα με το καλό εφόσον πάνε όλα οκ .. τι να πω κάθε τρεις και λίγο έχουμε νέες πληροφορίες τι να κάνουμε και εμείς... Έχουμε όλα τα άλλα έχουμε και αυτό... Εγώ εντωμεταξυ θέλω να κάνω μοριακό τεστ το Σάββατο για την ωοληψια και επειδή δεν θέλω να πάω μέχρι το μητέρα να το κάνω που είναι μακριά από το σπίτι έψαχνα σήμερα όλα τα μικροβιολογικά της γειτονιάς μου και παραδίπλα γειτονιών και όλα έχουν ραντεβού από Δευτέρα Τρίτη ..  οπότε θα πάω στο μητέρα να το κάνω. Δηλαδή έχουμε και αυτό... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια, εγώ πάω για ωοληψια τη τρίτη μου είπε !! Μπορεις αρχηγέ να με αλλάξεις ?? Επιτέλους προχωράμε!! 🤞☺️

Πήγα σήμερα για το 2ο υπέρηχο, μου είπε όλα καλά είναι περίπου 20 δεν τα μέτρησε τα ωοθυλάκια όμως αλλα είπε είναι πολλά και ευτυχώς είναι ίδιο μέγεθος όλα 14 χιλιοστά αυτή τη στιγμή. 

Χάρηκα πολύ με τα νέα ήταν πολύ ικανοποιημένος αλλά έχω από εχτές πόνους κορίτσια, το βράδυ ξυπνούσα συνέχεια. Μου είπε ότι είναι λογικό. Οπότε με περιμένουν πιο δύσκολες μέρες σκέφτομαι...

Μπραβο κοριτσι μου είναι πολύ καλά!!! Έχεις πάει τέλεια!!! Συγχαρητήρια!!! Υπομονή μωρέ... Είναι ένα περίεργο φούσκωμα... Κάνε λιγάκι υπομονή!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Θεωρώ από σήμερα. Εγώ έκανα ωοληψια 20.5 κ με ενημέρωσαν 25.5 πόσα έχουμε βλαστοκυστες. Με το καλό η εμβρυομεταφορα σου κ η θετική χοριακη.. Εσενα 3 ημερών σου είπε ο γιατρός να βάλεις ή βλαστοκυστες; 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tvz είπε:

Έχεις ακόμη 5 μέρες οπότε ε; εμένα μου είχε δώσει κ ειδική διατροφή με πρωτεΐνη, ασπράδια αυγών, κ πολύ νερό. Κ γενικά να προσέχεις πολύ τις κινήσεις σου, όχι απότομα σκυψιματα, γυμναστική κτλ. Εμένα ο γιατρός μου είχε πει κατά λέξη να συμπεριφερεσαι σαν να κουβαλάς πολλά αυγά. Στις τελευταίες μέρες κατουριομουν όλη την ώρα κ δεν μπορούσα ούτε κάν να σηκώσω τα πόδια μου κοντά στην κοιλιά μου. Μου πήραν 23 ωαρια για να καταλάβεις.. Υπομονή σε μια βδομαδουλα θα είσαι όπως πριν..

Βρε κορίτσι μου μπράβο!!! Σε θυμάμαι βέβαια μας το είχες ξαναπει... Βασικά θυμόμουν την περίπτωση δε θυμόμουν το όνομά σου γιατί καμιά φορά χάνομαι εδώ!! Αλλά η περίπτωση σου μου ήταν αξεχαστη! Είχες δώσει πάρα πολλά...  Με το καλό!!! 

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Τα πηγές τέλεια κοριτσάκι!

Καλες γονιμοποιησεις τώρα και με το καλό τα υποδεχτείς τα εμβρυακια σου ♥️

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Έχεις πάει καταπληκτικά με την διέγερση και τα 20 κ σε παρόμοιο μέγεθος είναι το τέλειο.

Για να μην απογοητευτείς όμως αλλά κ για να κλείσεις την πρώτη δόση εμβολίου εφόσον το θέλεις ρώτησε τον αν θα κανείς εμβρυομεταφορα στον ίδιο κύκλο ή όχι.

Καποιοι γιατροί δεν επιλέγουν στον ίδιο κύκλο ώστε να ηρεμήσει ο οργανισμός με την διέγερση ειδικά αν έχει πάει τόσο καλά με πολλά ωάρια.

Οποτε προλαβαίνεις να κανείς το Pfizer γιατί η απόσταση ανάμεσα στις 2 δόσεις είναι περίπου 20 ημέρες κ να μη χάσεις κύκλο.

Καλη επιτυχία 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου !! Έχω πολυκιστικες και κατά συνέπεια μεγάλη αμη 5.97 οπότε περιμέναμε να κάνω υπερδιέγερση. Το είχαμε πει από πριν ξεκινήσουμε ότι θα κάνω μεταφορά σε επόμενο κύκλο οπότε θα τα βάλουμε κατάψυξη όσα πάνε βλαστοκυστες. 

Τον ρώτησα σήμερα για να κλείσω από τώρα Ραντεβού αλλά μου το εκοψε, μου είπε τώρα είμαστε σε φάση ωοληψιας άσε το εμβόλιο θα το δούμε μετά... Στην τελική θα πάω στο χωριό μου που έχουν άμεσα ραντεβού να κάνω τσακ μπαμ την πρώτη δόση... Ελπίζω δηλαδή... Καλή αρχή και σε εσένα κορίτσι μου είδα ότι ξεκινάς Σεπτέμβρη...τοτε με κόβω να κάνω μεταφορά οπότε ελπίζω να μαζευτούμε πολλές εγκυουλες τότε ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Διόνη είπε:

 

Βρε κορίτσι μου μπράβο!!! Σε θυμάμαι βέβαια μας το είχες ξαναπει... Βασικά θυμόμουν την περίπτωση δε θυμόμουν το όνομά σου γιατί καμιά φορά χάνομαι εδώ!! Αλλά η περίπτωση σου μου ήταν αξεχαστη! Είχες δώσει πάρα πολλά...  Με το καλό!!! 

Σ ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!! ❤️❤️❤️❤️

Σε ευχαριστώ πολύ πολυ!! Ενημέρωσε μας αύριο για τα ωαριακια σου!! 🙏🙏 Μακάρι αυτό το καλοκαίρι να είναι το τυχερό μας κ το καλύτερο μας μέχρι το επόμενο που θα έχουμε μωράκια!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Tvz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολυ!! Ενημέρωσε μας αύριο για τα ωαριακια σου!! 🙏🙏 Μακάρι αυτό το καλοκαίρι να είναι το τυχερό μας κ το καλύτερο μας μέχρι το επόμενο που θα έχουμε μωράκια!!! 

Εννοείται!! Αχ από το στόμα σου και στου Θεού τ αυτί κορίτσι μου!! Για να δούμε!! 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η BlackCat είπε:

Μια από τα ίδια κ εγώ με σκεπτικιστη γιατρό είμαι που ιδανικά δεν το ήθελε πριν την διέγερση αλλά εφόσον προέκυψε κενό κ θα ξεκινήσω κ εγώ διέγερση τέλος Αυγούστου πήγα κ έκανα την πρώτη δόση Pfizer γιατί δεν μπορώ να αγωνιώ τι θα γίνει κ αν.

Επισης όσο κ να προσέξεις πάντα υπάρχει ο κίνδυνος ,εκτός κ αν δεν βγαίνεις από το σπίτι ούτε εσύ ούτε το κοντινό περιβάλλον.Ούτε εγώ μπορώ να δουλέψω τηλεργασια όποτε ήταν μονόδρομος.

Και εγώ δεν έχω την ηλικία σύμμαχο και έχω φτωχή ανταπόκριση αλλά σκέφτηκα ότι θέλω η εγκυμοσύνη να με βρει εμβολιασμένη. Έχω φάει τόση αγωνία μέχρι να μείνω έγκυος, θα φάω άλλη τόση κ χειρότερη ΑΝ μείνω για το αν προχωρήσει κλπ να έχω να σκεφτώ κ το ότι είμαι ανεμβολιαστη ε δεν θα το άντεχα και προχώρησα.

Finger cross να μας πάνε όλα καλά ♥️

Ακριβώς! Είμαστε στην ίδια φάση. Δεν ξέρω αν έχουμε ίδια ηλικία, εγώ είμαι 41. Λες να χουμε και τον ίδιο γιατρό? 
φαντασου εγώ ακόμα μπορώ 2 μέρες τη βδομάδα να κάνω τηλεργασια αλλά και πάλι δεν εμπιστεύομαι τον κόσμο γύρω μας. Τις προάλλες στη δουλεια είχαμε μια συνάντηση 8 άτομα σε κλειστό χώρο χωρίς παραθυρο και επειδή όλοι οι άλλοι ήταν εμβολιασμένοι βγάλανε και τις μάσκες (εκτός απο μένα). Βρε παλληκάρια, αφού ακόμα δεν είμαστε και 100% σίγουροι ότι δεν μεταδίδετε, γιατί ξεμασκωνεστε έτσι εύκολα? Δεν υπάρχει λογική, ούτε μπορεις να εξηγείς στον καθένα ότι κανεις εξωσωματική και ο γιατρός σου δεν θέλει να κανεις εμβόλιο. Ζούμε δύσκολες καταστάσεις και δεν υπάρχει πλέον και ιατρικό απόρρητο. Εγώ ζορίστηκα πολύ και από τέτοιες φάσεις στη δουλειά για να παρω την απόφαση να πάω.

πιστεύω ομως έχουμε πάρει την σωστή απόφαση. Να δούμε τώρα τι θα γίνει με τη 2η δόση. Προς το παρόν πονάει το μπράτσο αλλά δε μασάμε. Έχουμε περάσει πολύ χειρότερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω αρκετές μέρες να μπω! Προσπαθούσα με τον αντρούλη μου να τα βάλουμε κάτω να δούμε τις επόμενες κινήσεις μας! Πρώτον αποφασίσαμε να εμβολιαστώ! Σήμερα έκανα την πρώτη δόση μοντέρνα κ 6/8 θα κάνω την δεύτερη!Δεύτερον θα ξανακάνω εμβρυομεταφορά τέλη ιουλίου αρχες αυγούστου με το τελευταιο εμβρυάκι μου! 
Τρίτον αν δε πετύχει κ αυτή τη φορά θα πάω Αθήνα με γιατρό τον κο Παράσχο από Σεπτέμβριο!Ξέρει κάποια να μου πει κάτι; Καμια εμπειρία; Πήγαμε χτες Αθήνα με τον άντρα μου κι ενιωσα πολυ οικεία μαζί του! Μου πε πως το πρώτο πράγμα που θέλει να κάνουμε ειναι μια υστεροσκόπηση θα δούμε το αποτελεσμα κ υστερα να μπουμε σε πρόγραμμα! 
Κάθε τυχον εμπειρία σας θα με βοηθούσε πολύ! 
Φιλιά σε όλες κ εύχομαι με το καλό να γίνουμε όλες μανούλες!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η skorpina78 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου! Έχω αρκετές μέρες να μπω! Προσπαθούσα με τον αντρούλη μου να τα βάλουμε κάτω να δούμε τις επόμενες κινήσεις μας! Πρώτον αποφασίσαμε να εμβολιαστώ! Σήμερα έκανα την πρώτη δόση μοντέρνα κ 6/8 θα κάνω την δεύτερη!Δεύτερον θα ξανακάνω εμβρυομεταφορά τέλη ιουλίου αρχες αυγούστου με το τελευταιο εμβρυάκι μου! 
Τρίτον αν δε πετύχει κ αυτή τη φορά θα πάω Αθήνα με γιατρό τον κο Παράσχο από Σεπτέμβριο!Ξέρει κάποια να μου πει κάτι; Καμια εμπειρία; Πήγαμε χτες Αθήνα με τον άντρα μου κι ενιωσα πολυ οικεία μαζί του! Μου πε πως το πρώτο πράγμα που θέλει να κάνουμε ειναι μια υστεροσκόπηση θα δούμε το αποτελεσμα κ υστερα να μπουμε σε πρόγραμμα! 
Κάθε τυχον εμπειρία σας θα με βοηθούσε πολύ! 
Φιλιά σε όλες κ εύχομαι με το καλό να γίνουμε όλες μανούλες!!! ❤️❤️❤️

Κοριτσι μου σου ευχομαι αυτη τη φορα να πετυχει. Δεν μπορω να σου πω γνωμες αλλα κ εγω τον ιδιο γιατρο εχω. Εκει πηγα γιατι μου τον προτεινε 1 η γυναικολογος μου κ 2 γιατι η ξαδελφη μου εχει δυο μωρουλινια 6μηνων με την πρωτη. Βεβαια αυτη πιο μικρη σε ηλικια(37) αλλα με τα ιδια θεματα με εμενα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Ακριβώς! Είμαστε στην ίδια φάση. Δεν ξέρω αν έχουμε ίδια ηλικία, εγώ είμαι 41. Λες να χουμε και τον ίδιο γιατρό? 
φαντασου εγώ ακόμα μπορώ 2 μέρες τη βδομάδα να κάνω τηλεργασια αλλά και πάλι δεν εμπιστεύομαι τον κόσμο γύρω μας. Τις προάλλες στη δουλεια είχαμε μια συνάντηση 8 άτομα σε κλειστό χώρο χωρίς παραθυρο και επειδή όλοι οι άλλοι ήταν εμβολιασμένοι βγάλανε και τις μάσκες (εκτός απο μένα). Βρε παλληκάρια, αφού ακόμα δεν είμαστε και 100% σίγουροι ότι δεν μεταδίδετε, γιατί ξεμασκωνεστε έτσι εύκολα? Δεν υπάρχει λογική, ούτε μπορεις να εξηγείς στον καθένα ότι κανεις εξωσωματική και ο γιατρός σου δεν θέλει να κανεις εμβόλιο. Ζούμε δύσκολες καταστάσεις και δεν υπάρχει πλέον και ιατρικό απόρρητο. Εγώ ζορίστηκα πολύ και από τέτοιες φάσεις στη δουλειά για να παρω την απόφαση να πάω.

πιστεύω ομως έχουμε πάρει την σωστή απόφαση. Να δούμε τώρα τι θα γίνει με τη 2η δόση. Προς το παρόν πονάει το μπράτσο αλλά δε μασάμε. Έχουμε περάσει πολύ χειρότερα. 

Έτσι όπως τα περιγράφεις μην δουλεύουμε και μαζί δεν ξέρω 😄🤪

Μια από τα ίδια και εδώ..χωρίς την τηλε εργασία..

Και εμένα το μπράτσο πόνεσε ελάχιστα κατά τα άλλα τίποτα το ιδιαίτερο. Ελπίζω να είναι το ιδιο και στην 2η δόση αλλά και να μην είναι θα το παλέψουμε. Εδώ παλεύουμε άλλα & άλλα.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα!!!!!! Καλά αποτελέσματα να έχετε όλες όσες περιμένετε..... Και πολλές κ καλές χοριακες!!!!! Εγώ δυστυχώς η ευτυχώς σταματάω τελικά την διέγερση(14ημερα)! Και δεν θα προχωρήσουμε σε ωοληψία.... Σήμερα είχα υπερηχο (16ημερα) και είδε μόνο 3ωοθηλακια αλλά η οιστραδιόλη δεν έχει ανέβει καθόλου....μου είπε ο δεν θέλει να με ταλαιπωρήσει για αυτά τα 3...δεν είναι σίγουρος! Κ καλύτερα να το αφήσουμε! Τέλος Αυγούστου θα τον ξανά δω για να μου γράψει πάλι ενέσεις κ να δούμε πως θα κινηθούμε!!!!! Καλή συνέχεια κορίτσια σε όλες .... Εδώ θα ειμαι!!!!!! Να έχουμε ένα όμορφο σκ!!!!!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Έτσι όπως τα περιγράφεις μην δουλεύουμε και μαζί δεν ξέρω 😄🤪

Μια από τα ίδια και εδώ..χωρίς την τηλε εργασία..

Και εμένα το μπράτσο πόνεσε ελάχιστα κατά τα άλλα τίποτα το ιδιαίτερο. Ελπίζω να είναι το ιδιο και στην 2η δόση αλλά και να μην είναι θα το παλέψουμε. Εδώ παλεύουμε άλλα & άλλα.

 

Ρε κορίτσια πάω το αύριο για το εμβόλιο... πόσο πονάει δηλαδή αυτό το μπράτσο 🙄🙄🙄???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...