Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2022🌺


Recommended Posts

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Καλούς διπλασιασμούς!! Όλα να πάνε καλά!! 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Καλημέρα κορίτσι, συγχαρητήρια!!! Καλούς διπλασιασμους να έχεις και μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!! 🙏🙏🙏♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eva29 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Με τρώει το θέμα του εμβολιου τώρα για τον κορονοιο. 

Όταν ξεκίνησα τις διαδικασίες για την εξωσωματική, ραντεβού με γιατρό εξετάσεις κλπ ήταν μέσα μαϊου και τότε δεν είχε ανοίξει καλά καλά η πλατφόρμα για τους κάτω των 30 οπότε δεν είχα στο νου μου να κάνω καν το εμβόλιο! Κάπως έτσι, η αν είχε ανοίξει ήταν λίγες ημέρες και επειδή ξεκινούσαμε εξωσωματικη δεν είχα στο μυαλό να το κάνω. Ρώτησα και τον γυναικολόγο μου όμως τότε και μου είχε πει ότι το άστρα να μη το κάνω το fizer αν είναι να κάνω. Αλλά δεν δώσαμε και σημασία αφού ξεκίναγα διέγερση σε λίγες ημέρες. Τον ρώτησα πάλι προχτές γιατί πλέον με το νέο κύμα με τα ένα μέτρα κλπ και φοβάμαι αλλά και δεν θα μπορώ να κυκλοφορώ πουθενά σε λίγο ανεμβολιαστη. Και η απάντηση του ήταν ότι έπρεπε να είχα εμβολιαστεί τότε γιατί δεν θέλει ενώ είμαι έγκυος να το κάνω, οπότε να το κάνω πριν την έμβρυο μεταφορά και αφού έχω ολοκληρώσει τη διέγερση και να κάνω το pfizer. Θα κάνουμε έμβρυο μεταφορά σε επόμενο κύκλο για να αποφύγουμε υπερδιέγερση. Θα ρωτήσω αύριο και τον εξωσωματιστη μου να δω τι θα μου πει αλλά φοβάμαι μήπως επηρεάσει το ενδομήτριο μου η την έκβαση της εξωσωματικής... Δεν ξέρω τι να κάνω.. εσείς τι έχετε κάνει με το εμβόλιο? 

Καλημέρα, κι εγώ είχα μεγάλη ανησυχία με το εμβόλιο. Και για μένα άνοιξε η πλατφόρμα για όλα τα εμβόλια καπου 10 Μαΐου αλλά τότε δεν συζήτησα τίποτα γιατί 10 ΜΑΗ έκανα εμβρυομεταφορα, 24 πήρα την αρνητική χοριακη και ξεκίνησα ξανά αμέσως ενέσεις για 2η διέγερση. Μετά την ωοληψια στις 9 Ιουνίου ρώτησα το γιατρό μου αλλά ανήκει στη μειοψηφία που είναι πολύ σκεπτικιστές για το εμβόλιο και μου είπε ότι δεν συστήνει και ότι αν μπορώ λόγω δουλειάς κλπ να αποφύγω τα ρίσκα να μην το κάνω. Φυσικά ακόμη κι αν μπορούσα να μείνω συνεχώς σε τηλεργασια (που δε μπορώ) υπάρχουν συνεχώς ρίσκα και όσο ανεβαίνουν τα κρούσματα δεν ξέρεις πλέον από που να φυλαχτεις. Επίσης έμαθα από φίλες και γυναίκες εδώ στο φόρουμ ότι πολλοί άλλοι γιατροί το συστήνουν απλώς ο καθένας δίνει ένα διαφορετικό χρονικό διάστημα το οποίο θα πρέπει να απέχει το εμβόλιο απο διέγερση και εμβρυομεταφορα. Κάποιοι γιατροί λένε ολόκληρο μήνα, άλλοι μικραίνουν το διάστημα μέχρι και 7 μέρες. Για να μη μακρηγορώ, επειδή μέσα στον Ιούλιο δε θα κάνω καμία ιατρική πράξη και θα ξαναρχίσω τέλος Αυγούστου, πήγα χτες και έκανα 1η δόση moderna και ανάλογα ποτε θα ξανά ξεκινήσω τον Αύγουστο θα δω τι θα κάνω με τη 2η δόση που είναι στις 5 Αυγούστου. 
Δεν είναι εύκολη απόφαση ειδικά για εμάς τις μεγαλύτερες που καλό είναι να μη χάνουμε χρόνο απλώς τώρα το καλοκαίρι αναγκαστικά χάνουμε κάποιους κύκλους λόγω του ότι κλείνουν τα εμβρυολογικά εργαστήρια για συντήρηση οποτε αν σκέφτεσαι να το κανεις, ίσως τώρα είναι το καλύτερο διάστημα ώστε από αρχές Σεπτέμβρη να μπορέσεις να κανεις συνεχόμενα ότι χρειάζεται. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Μπράβο κοριτσάκι μου! Ήρθε κ για σένα η ώρα η καλή! Μόνο καλές ειδήσεις να ακούς από εδώ κ πέρα! Καλούς, τέλειους διπλασιασμούς εύχομαι μέσα από την καρδιά μου! 💚

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα!!!! Κορίτσια μου γουρλούδικα!!!!! Εχτές προφανώς και οταν γυρισα απο το γιατρο σαπησα στον υπνο!!!! προφανώς μου βγήκε όλη η ενταση!!!!

Ο γιατρος εξαιρετικός! μαζί ήταν και η μαία του! πήγαν όλα τέλεια! μονο καλά λόγια έχω να πω από την πρώτη μας συνάντηση! μου έκανε και τον υπέρηχο εσω οργανων πως το λενε αυτό για την επιτροπή και μου ειπε οτι με βλέπει πολύ καλά μέσα μου τα συστήματα μου χαχαχαχα και σίγουρα με βλέπει για 10 αυγά!

Μου είπε οτι το πιο πιθανόν ειναι να κάνουμε το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών. 

Το καλύτερο από όλα είναι ότι μας έδωσε 60% πιθανότητες για θετικά αποτελέσματα!!!!

μου είπε μια γνωστή ότι οι γιατροί πάντα δίνουν το μικρότερο ποσοστό, οπότε αν το μικρότερο ειναι 60 τι να κανω να ράψω από τωρα κανα ζιπουνάκι;;;;;

το πιο σημαντικό για μένα από όλα είναι ότι μου έφυγε μεγάλο άγχος, γτ ο γιατρός ήταν πρόθυμος να λύσει κάθε μου απορια και ήταν πολύ συζητησιμος και συνεργάσιμος!!!!

μου ειπε και εκεινος παμε βημα βημα την φορα! μας έγραψε κάποιες εξετάσεις που μας έλειπαν και μας είπε πριν την επιτροπή που έχουμε στις 22-23 ιουλίου να ξαναπάμε να κάνει και έναν έλεγχο στα χαρτιά μας ότι είναι όλα εντάξει!!!!

είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!!!!

Άντε μπράβο κορίτσι! Πολύ σημαντικό που έφυγες χωρίς κενά κ αμφιβολίες! Να υπάρξει μια τέλεια συνεργασία με τον γιατρό σου! Με εμπιστοσύνη! Καλή αρχή λοιπόν κ βήμα βήμα όλα θα έρθουν στην ώρα τους! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Διόνη -- 8/7

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> ?

@Lucia79--?

@kaposetsi--?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@Vasilique--> 16/7

Εγκυμοσύνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Μπραβο κοριτσι μου!!!! Με το καλο!!! Καλούς διπλασιασμούς να εχεις!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα!!!βλεπω ότι είχαμε και θετικές χοριακες χαίρομαι παρα πολυ!!!τα δικά μου νέα είναι ότι τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ αδύναμη και νυστάζω πολύ!σημερα το πρωί λοιπον είδα και αυτά τα απαίσια καφέ υγρά μετά λυποθυμησα (όχι επειδή είδα τα καφέ υγρά)!πηρα τον γιατρό πηγα και μου έκανε μια ένεση προγεστερωνης και κάναμε υπέρηχο είναι όλα καλά δεν έχω καμία αποκολλήση είδαμε 2 σάκους σε καλό σημείο και μου είπε ότι όλα πάνε πολύ καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Μπράβο Ιωάννα,,,,συγχαρητήρια κορίτσι μου ,,,,με το καλό να ευχαριστηθείς μια υπέροχη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και να κρατήσεις το όνειρό σου αγκαλίτσα,,,τα παλιοlike ειναι λίγα οπότε πολλές καρδούλες 💖💖💖

@geo2222 γιατί λιποθύμισες? χαίρομαι που είναι όλα καλά με τα μπεμπέ,,,ξεκούραση και νάνι!!!!! 

Σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια καλή αναμονή αποτελεσμάτων με το καλό να είναι τα καλύτερα,,,σε όσες ξεκίνησαν καλή αρχή και σε όλες καλή δυναμη γενικότερα,,,,σόρρυ αλλά δεν προλαβαίνω να τα διαβάζω όλα λόγω δουλειας,,,να είστε θετικές και ήρεμες,,,έρχονται και οι δικές μας μέρες που θα ζήσουμε τη μητρότητα!!!!!!! 🙏👶💖👶💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η condios είπε:

Μπράβο Ιωάννα,,,,συγχαρητήρια κορίτσι μου ,,,,με το καλό να ευχαριστηθείς μια υπέροχη εγκυμοσύνη σου εύχομαι και να κρατήσεις το όνειρό σου αγκαλίτσα,,,τα παλιοlike ειναι λίγα οπότε πολλές καρδούλες 💖💖💖

@geo2222 γιατί λιποθύμισες? χαίρομαι που είναι όλα καλά με τα μπεμπέ,,,ξεκούραση και νάνι!!!!! 

Σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια καλή αναμονή αποτελεσμάτων με το καλό να είναι τα καλύτερα,,,σε όσες ξεκίνησαν καλή αρχή και σε όλες καλή δυναμη γενικότερα,,,,σόρρυ αλλά δεν προλαβαίνω να τα διαβάζω όλα λόγω δουλειας,,,να είστε θετικές και ήρεμες,,,έρχονται και οι δικές μας μέρες που θα ζήσουμε τη μητρότητα!!!!!!! 🙏👶💖👶💖

Δεν έχω ιδέα γιατί λυποθυμησα όμως φοβήθηκα παρα πολύ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!βλεπω ότι είχαμε και θετικές χοριακες χαίρομαι παρα πολυ!!!τα δικά μου νέα είναι ότι τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ αδύναμη και νυστάζω πολύ!σημερα το πρωί λοιπον είδα και αυτά τα απαίσια καφέ υγρά μετά λυποθυμησα (όχι επειδή είδα τα καφέ υγρά)!πηρα τον γιατρό πηγα και μου έκανε μια ένεση προγεστερωνης και κάναμε υπέρηχο είναι όλα καλά δεν έχω καμία αποκολλήσει είδαμε 2 σάκους σε καλό σημείο και μου είπε ότι όλα πάνε πολύ καλά!

Διδυμακιαααα!!! Τέλεια μπράβο βρε κορίτσι μου... αφού σε είδε και σου είπε ότι όλα είναι καλά μην ανησυχείς..ξεκουράσου χαλάρωσε και απόλαυσε την εγκυμοσύνη σου!!όλα θα πάνε τέλεια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Δεν έχω ιδέα γιατί λυποθυμησα όμως φοβήθηκα παρα πολύ!

Λογικό να φοβηθείς,,,γενικά να προσέχεις να εισαι κοντά σε επιφανειες να κρατιεσαι και μαλακες οσο μπορεις,,,φτου φτου σκορδα,,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Δεν έχω ιδέα γιατί λυποθυμησα όμως φοβήθηκα παρα πολύ!

Μετρησες την πίεση σου? Είναι και αυτή η παλιοζεστη που τα κάνει χειρότερα τα πράγματα..αλλά καλύτερα να μη μείνεις μόνη σου μέχρι να είσαι καλύτερα αν γίνεται να είναι κάποιος κοντά σου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η geo2222 είπε:

Δεν έχω ιδέα γιατί λυποθυμησα όμως φοβήθηκα παρα πολύ!

Να προσεχεις κοριτσι μου!!! Μπραβο για τα σακουλάκια σου με το καλο να ακούσετε και καρδούλες!!! 
Να παρακολουθεις την πιεση σου! Κι εγω εχω ζαλάδες και κοίταξα την πιεση μου και ειχα χαμηλή, ετσι κι αλλιως ειμαι υποτασικη! Με το καλο ολα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Vasilique είπε:

Επιτροπή📅

@angel35-->22/7

@Margitc--> 23/9

Ωοληψία ✌️

@Διόνη -- 8/7

@Παρασκευαιδου--> ?

@Jesabell --> ?

@Eva29--> ?

@Lucia79--?

@kaposetsi--?

Εμβρυομεταφορά 🙏

 Χοριακή 

@Ιωάννα28iwantababy--> 66 🥰

@Vasilique--> 16/7

Εγκυμοσύνη 

Καλησπέρα!!! Πλέον είμαι στην κατηγορία χοριακη! Πάω αύριο για την χοριακη μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια!!! 

Ευχες απο καρδιας για οσες συναγωνιστριες τα καταφέρανε ήδη και μείνανε εγκυούλες αλλα και για όσες διαβαίνουμε ακόμη το μονοπάτι αυτό της εξωσωματικής μέχρι το πολυπόθητο απτέλεσμα!!!

Μια ερώτηση θα ηθελα να σας κάνω και οποια γνωρίζει θα εκτιμούσα πολύ να μου απαντησει.. Προσφάτως έμαθα πως για εμβρυομεταφορά υπάρχει ιδανική τιμή της fsh που πρεπει να φτάνει έως το 12.. μιλάμε για 2η-3η μερα κυκλου. Αν ειναι πάνω απο αυτη την τιμή αναβάλλεται η εμβρυομεταφορά.. Το ερωτημα μου ειναι για οσες έχουμε fsh πανω απο 15 και φτάνει και 20,7 (στο Θεό) και πάνω.. και ειμαστε σε ηλικια μεγαλη..και με πολυ χαμηλή ΑΜΗ (εγω εχω 0,10 και ειμαι 40) ποιο το νοημα να κανουμε φυσικους κυκλους..να φτανουμε να μαζεψουμε με το ζορι 1-2 εμβρυα και να μας πανε για εμβρυομεταφορα με κυκλο 18 πχ , απο τη στιγμη που ειναι αδυνατον  να κατεβει η τιμή? 

Μπορεί να εχω καταλάβει λάθος κατι?

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα!!! Πλέον είμαι στην κατηγορία χοριακη! Πάω αύριο για την χοριακη μου 

Με το καλο κοριτσι μου!!! Ευχομαι για αυριο να μας πεις νεα θετικής χοριακης!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!βλεπω ότι είχαμε και θετικές χοριακες χαίρομαι παρα πολυ!!!τα δικά μου νέα είναι ότι τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ αδύναμη και νυστάζω πολύ!σημερα το πρωί λοιπον είδα και αυτά τα απαίσια καφέ υγρά μετά λυποθυμησα (όχι επειδή είδα τα καφέ υγρά)!πηρα τον γιατρό πηγα και μου έκανε μια ένεση προγεστερωνης και κάναμε υπέρηχο είναι όλα καλά δεν έχω καμία αποκολλήση είδαμε 2 σάκους σε καλό σημείο και μου είπε ότι όλα πάνε πολύ καλά!

Μπράβο κορίτσι μου...  ... Όλα θα πάνε καλά ...ξεκούραση όσο μπορείς και ακολουθείς κατά γράμμα ότι σου λέει ο γιατρός!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η tzina819 είπε:

Καλησπέρα κοριτσια!!! 

Ευχες απο καρδιας για οσες συναγωνιστριες τα καταφέρανε ήδη και μείνανε εγκυούλες αλλα και για όσες διαβαίνουμε ακόμη το μονοπάτι αυτό της εξωσωματικής μέχρι το πολυπόθητο απτέλεσμα!!!

Μια ερώτηση θα ηθελα να σας κάνω και οποια γνωρίζει θα εκτιμούσα πολύ να μου απαντησει.. Προσφάτως έμαθα πως για εμβρυομεταφορά υπάρχει ιδανική τιμή της fsh που πρεπει να φτάνει έως το 12.. μιλάμε για 2η-3η μερα κυκλου. Αν ειναι πάνω απο αυτη την τιμή αναβάλλεται η εμβρυομεταφορά.. Το ερωτημα μου ειναι για οσες έχουμε fsh πανω απο 15 και φτάνει και 20,7 (στο Θεό) και πάνω.. και ειμαστε σε ηλικια μεγαλη..και με πολυ χαμηλή ΑΜΗ (εγω εχω 0,10 και ειμαι 40) ποιο το νοημα να κανουμε φυσικους κυκλους..να φτανουμε να μαζεψουμε με το ζορι 1-2 εμβρυα και να μας πανε για εμβρυομεταφορα με κυκλο 18 πχ , απο τη στιγμη που ειναι αδυνατον  να κατεβει η τιμή? 

Μπορεί να εχω καταλάβει λάθος κατι?

 

 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου..εγω τώρα που πάω για έμβρυομεταφορά μόνο δεν μου μέτρησαν καν την fsh..μέτρησαν στην αρχή του κύκλου μου προγεστερόνη lh και ε2, από τις τιμές τους μου είπαν ότι είναι καλός ο κύκλος και ξεκινάμε προετοιμασία ενδομητρίου..μόνο στον κύκλο της διέγερσης ασχολήθηκαν με την fsh τώρα όχι..ο γιατρός σου σου το είπε αυτό?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Κορίτσια μου αγαπημένα!!!! Κορίτσια μου γουρλούδικα!!!!! Εχτές προφανώς και οταν γυρισα απο το γιατρο σαπησα στον υπνο!!!! προφανώς μου βγήκε όλη η ενταση!!!!

Ο γιατρος εξαιρετικός! μαζί ήταν και η μαία του! πήγαν όλα τέλεια! μονο καλά λόγια έχω να πω από την πρώτη μας συνάντηση! μου έκανε και τον υπέρηχο εσω οργανων πως το λενε αυτό για την επιτροπή και μου ειπε οτι με βλέπει πολύ καλά μέσα μου τα συστήματα μου χαχαχαχα και σίγουρα με βλέπει για 10 αυγά!

Μου είπε οτι το πιο πιθανόν ειναι να κάνουμε το πρωτόκολλο των ανταγωνιστών. 

Το καλύτερο από όλα είναι ότι μας έδωσε 60% πιθανότητες για θετικά αποτελέσματα!!!!

μου είπε μια γνωστή ότι οι γιατροί πάντα δίνουν το μικρότερο ποσοστό, οπότε αν το μικρότερο ειναι 60 τι να κανω να ράψω από τωρα κανα ζιπουνάκι;;;;;

το πιο σημαντικό για μένα από όλα είναι ότι μου έφυγε μεγάλο άγχος, γτ ο γιατρός ήταν πρόθυμος να λύσει κάθε μου απορια και ήταν πολύ συζητησιμος και συνεργάσιμος!!!!

μου ειπε και εκεινος παμε βημα βημα την φορα! μας έγραψε κάποιες εξετάσεις που μας έλειπαν και μας είπε πριν την επιτροπή που έχουμε στις 22-23 ιουλίου να ξαναπάμε να κάνει και έναν έλεγχο στα χαρτιά μας ότι είναι όλα εντάξει!!!!

είμαι πάρα πολύ χαρούμενη!!!!!

Μπράβο, είναι πολύ σημαντικό να νιώθεις όμορφα με το γιατρό σου κ πάνω από όλα να μην έχεις απορίες. Έτσι δε θα αγχώνεσαι γιατί κ το άγχος δεν κάνει καλό στα αυγουλακια μας!! Καλή αρχή σου εύχομαι!! Για Σεπτέμβρη λέτε ή νωρίτερα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Sandyb είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου..εγω τώρα που πάω για έμβρυομεταφορά μόνο δεν μου μέτρησαν καν την fsh..μέτρησαν στην αρχή του κύκλου μου προγεστερόνη lh και ε2, από τις τιμές τους μου είπαν ότι είναι καλός ο κύκλος και ξεκινάμε προετοιμασία ενδομητρίου..μόνο στον κύκλο της διέγερσης ασχολήθηκαν με την fsh τώρα όχι..ο γιατρός σου σου το είπε αυτό?

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απαντηση!!.. Εγω ειμαι στη φάση συλλογής ακομη.. σε μια φίλη μου που κανει προετοιμασία για εμβρυομεταφορά της το ειπε .. και απλώς θορυβηθηκα γιατι αν ειναι ετσι , ποιο το ολο νοημα τοτε , για μενα πχ που εχω διαγνωστει και με ΠΩΑ..και οσο παει θα χειροτερευει η fsh αντι να καλυτερευει..

Καλή επιτυχια κοριτσι μου!!!! Να πανε ολα σουπερ και με το καλο να χαιδευεις την κοιλιτσα σου φουσκωμενη, συντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Καλημέρα κορίτσια ... Έκανα την χοριακη είναι 66μοναδες (δέκα μέρες από την εμβρυομεταφορα) από το κέντρο μου είπαν ότι είναι πολύ καλή και να την επαναλάβω την Δευτέρα ...

Συγχαρητήρια!! Το πρώτο βήμα έγινε!! Καλούς διπλασιασμόυς σου εύχομαι κ μια τελειομηνη κ ηρεμη εγκυμοσύνη!!🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Καλησπέρα!!! Πλέον είμαι στην κατηγορία χοριακη! Πάω αύριο για την χοριακη μου 

Ε πες το μας ντε! Με το καλό κ με ένα μεγάλο νούμερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η tzina819 είπε:

Σε ευχαριστώ παρα πολύ για την απαντηση!!.. Εγω ειμαι στη φάση συλλογής ακομη.. σε μια φίλη μου που κανει προετοιμασία για εμβρυομεταφορά της το ειπε .. και απλώς θορυβηθηκα γιατι αν ειναι ετσι , ποιο το ολο νοημα τοτε , για μενα πχ που εχω διαγνωστει και με ΠΩΑ..και οσο παει θα χειροτερευει η fsh αντι να καλυτερευει..

Καλή επιτυχια κοριτσι μου!!!! Να πανε ολα σουπερ και με το καλο να χαιδευεις την κοιλιτσα σου φουσκωμενη, συντομα!!!!

Ρωτά τον καλύτερα για να μη σε αγχωνει γιατί και μένα αν και πρώτη φορά κάνω κύκλο μόνο με έμβρυομεταφορά μου φαίνεται παράξενο αυτό που λες γιατί προχτές ξεκίνησα προετοιμασία και δεν μου είπαν τέτοιο πράγμα θα το θυμομουν..αλλά έχουμε δει και πολλες διαφορετικές τακτικές από γιατρούς...σευχαριστω πάρα πολύ..εύχομαι και σε σένα ότι καλύτερο και σύντομα με θετικά νέα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η geo2222 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!!!βλεπω ότι είχαμε και θετικές χοριακες χαίρομαι παρα πολυ!!!τα δικά μου νέα είναι ότι τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ αδύναμη και νυστάζω πολύ!σημερα το πρωί λοιπον είδα και αυτά τα απαίσια καφέ υγρά μετά λυποθυμησα (όχι επειδή είδα τα καφέ υγρά)!πηρα τον γιατρό πηγα και μου έκανε μια ένεση προγεστερωνης και κάναμε υπέρηχο είναι όλα καλά δεν έχω καμία αποκολλήση είδαμε 2 σάκους σε καλό σημείο και μου είπε ότι όλα πάνε πολύ καλά!

Τι ωραία!! Να ξεκουραζεσαι πολύ, να πινεις πολλά υγρά κ όσο γίνεται να αποφεύγεις τις μετακινήσεις όταν έχει πολύ ήλιο.. Δουλεύεις αυτή την περίοδο ή είσαι σπίτι; ίσως μωρέ χρειάζεσαι κ μια τόνωση με καμία βιταμίνη. Ο γιατρός τι λέει για αυτά; αν κ νομιζω ότι όλα αυτά είναι φυσιολογικά απλώς αν είσαι κάπως αδυναμη επιδεινωνονται!! Να χαρείς την εγκυμοσύνη σου, σου εύχομαι ακόμα κ αν κοιμάσαι όλη μέρα.. Κ αυτό στο πρόγραμμα είναι!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...